Page 61

Rynek alkoholi

Dostęp do treści publikowanych w tym miejscu mogą mieć

Tadeusz Rusek Senior Brand Manager Wyborowa Pernod Ricard Podobnie jak w innych kategoriach napojów alkoholowych, także na rynku wódek można zaobserwować, że liczna grupa konsumentów zwraca uwagę nie tylko na wysoką jakość produktu, ale również na jego unikalny charakter. Konsumenci oczekują, że marki staną się niejako partnerami do rozmowy, opowiedzą ciekawą historię, a także pokażą, kto i w jaki sposób tworzy dany produkt, pozwalając poznać „od kuchni” warsztat pracy. Dlatego w odpowiedzi na coraz bardziej popularny trend kraftowy, do portfolio naszych produktów wprowadziliśmy prawdziwie unikalną wódkę – Wyborowa od Mistrza, pochodzącą z  jednej gorzelni z  jednego rodzaju zbóż – żyta. Za wódką stoi prawdziwy mistrz gorzelnictwa – Łukasz Karmowski, którego rodzina od kilku pokoleń zajmuje się produkcją trunków. Wyborowa od Mistrza to produkt stworzony wyłącznie z  lokalnie uprawianego żyta i  wyprodukowany w Polsce.

wyłącznie podmioty zajmujące się produkcją, obrotem lub handlem artykułami alkoholowymi/tytoniowymi.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz Ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. .

Dobierając jesienny asortyment, warto zwrócić uwagę na ten segment rynku z uwagi na lepszą rotację produktów oraz wyższą marżę niż w przypadku większych butelek. Producenci i  dystrybutorzy, zauważywszy ten trend, proponują ekspozytory na butelki mniejsze niż 0,5 l, a na rynku pojawia się coraz więcej nowości. Obserwując zachowania klientów, warto prze-

61 PORADNIK HANDLOWCA | WRZESIEŃ 2017

Poradnik Restauratora 09/2017  
Poradnik Restauratora 09/2017  

Poradnik Restauratora wrzesień 2017

Advertisement