Page 98

Blog z Woli (fot. 10, 11, 12) 13 września Jest wrzesień i jest zimno. Jak przyjdzie listopad to zamarznę. Korek na Prymasa zaowocował półgodzinnym dilejem. Jutro biorę rower. Albo rolki. Albo bryczkę. 14 września Te wszystkie szablony na wysokości Kasprzaka wyglądają fajnie jak jest szaro. Namalowana tabliczka z nazwą ronda daje po oczach. Jaram się. 16 września Dziś był rower. Pojechałem ogarnąć trochę zdjęć do szkoły i wyszło słabo, bo zaparował mi obiektyw. Jesień rzuca mi kłody pod nogi! W plebiscycie Nazwa Oficjalna vs. Nazwa Zwyczajowa, ja poproszę opcję numer dwa. Wolny Tybet! 18 września Znowu zdjęcia. Ten mural z kolesiem z przestrzeloną głową mnie przeraża. Szacun dla 3Fali. Najbardziej lubię chyba te szablony, po dwa na jednym filarze. I teksty. Widzieliście je? Btw, szkoda, że nie wiedziałem o akcji malowania ronda. CZEMU nie ogarniam takich rzeczy na bieżąco?! [sic!] 19 września Ostatni dzień zdjęć, bo terminy gonią. Dziekanat mnie uwielbia... z wzajemnością. Jak zwykle wszystko ma być gotowe ASAP, najlepiej na wczoraj. Przynajmniej mają dobrą kawę. Czerwona brama pod estakadą na Prymasa jest bardzo fotogeniczna (fot. 13). A że była mgła, to było tajemniczo. Mega to wygląda, jak taka droga bez końca, po prawej filary, po lewej filary, po środku czerwona instalacja, a dalej nic nie widać. Kripi, serio, po-le-cam. 1 listopada Te portrety na RWT to twarze bohaterów, tak mi się zdaje. I znowu ten mural z przestrze-

Hi Mum, I’m quite in a hurry, so this time I’ll keep it short. Remeber how you complained about Ochota when you visited me, that it’s grey, noisy and ugly? Well, yesterday I discovered something interesting and now I have living proof that you were wrong about this neighbourhood. Can you imagine that on my way to Pochwała (you know - this cafe we went to together) I came across a graffiti of a snail. I had never noticed it before! You would say it’s an ordinary snail, but when I saw a bit of colours I felt better straightaway. And now listen... A few meters later I saw another one! This time it was green! I don’t know why, but i decided to play a city Sherlock Holmes and I started looking for more. And I did find three more - this time they were small stickers on kiosks and one tram stop. The next time you’re here, you have to see them all! / Kajka Blog from Wola (photos 10, 11, 12)

98

13.09 It’s September and it’s cold. When November comes I’ll freeze to death. Traffic jam on Al. Prymasa (Tysiąclecia) resulted in 30-minute delay, Tomorrow I’m taking my bike. Or roller skates. Or a chaise.

Warszawski przewodnik  

Przewodnik darmowy

Warszawski przewodnik  

Przewodnik darmowy

Advertisement