Page 150

A:

Znów na rogu Nowego Światu, Graczu B? Dobra robota. Ale nie ma czasu do stracenia - skręć w prawo i idź Tamką w dół. Miniesz dwa ogromne murale, które powstały w związku z obchodami Roku Chopinowskiego. Jedyne co mogę o nich powiedzieć, to że są ogromne i kolorowe, mam w końcu słaby wzrok. Ale mówiąc o słabym wzroku - idąc w dół, możesz zobaczyć z bliska kilka rzeczy, które są nieco mniej ekspansywne pod względem formy, ale stanowią nośnik dla wielorakich idei i interpretacji. Dobrym przykładem tej niewielkoformatowej skromności jest wielbłąd poprzedzony podpisem Bogaczu, prędzej wielbłąd niż ty!. Jeśli znalazłaś/eś tę ścianę, spróbuj dokończyć kolejne zdanie na własną rękę: Jest dobrze, będzie… czy też wypełnić triadę Śfiadomość - dystans -… (fot. 10). Następnie idź do Dobrej i skręć w nią w lewo, jeśli chcesz spotkać gracza-innej-opcji. Szczęściarz śpi sobie spokojnie na ławeczce w ogrodzie BUW. Dołącz do niego, jeśli też chcesz odpocząć. Obudź go, jeśli jesteś brutalem...

A i B:

O! Właśnie dociera do mnie, że miałam do czynienia z jednym graczem. Dałam się sobie zagubić w mieście, między drogami… Koniec z tym! Zbierzmy się w sobie i idźmy! Obejdź bibliotekę i idź wzdłuż rzeki w stronę morza, aż dojdziesz do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Nie powinny ujść Twojej uwadze dwa niezwykłe murale, subtelnie nawiązujące do historii Polski. Teraz zejdź na dół. Tu czeka Cię ostatnia refleksyjna rozrywka ścienna, pytanie puentujące wyprawę: Zastanów się, czego chcesz od życia, bo jutro Cię zapytam! (fot. 11). Wejdź na most. Odwróć się. Popatrz na Warszawę. Na każdą stronę Warszawy. Popatrz na tę, z której przybywasz i na tę, gdzie dopiero idziesz. I ruszaj, przez most, sprawdzać dalsze ciągi. Tylko że tu zaczyna się już inna podróż i inna bajka.

Joanna Mazur | Woli, gdy mówi się do niej po pr stu Pe. Jest z Torunia. Żałuje, że wylądowała w mieście stołecznym już po zamknięciu Stadionu (aczkolwiek przed otwarciem stadionu). Studiuje - nieważne co - ważne, że w Warszawie. Darzy ogromną, choć nieodwzajemnioną miłością nawet ZTM.

row I will ask you! (photo 11). Go on the bridge. Turn around. Look in all the directions. And go - across the bridge to explore next paths and routes. But wait - this is where another journey and another story begins.

150

Joanna Mazur | That’s her name, but she prefers when people call her just Pe. She’s from Toruń, but wishes she had come to live in the capital before the famous Stadion market was closed down (though she did manage to see it before it was renovated and turned into the National Stadium). She studies, but it’s not important what, the thing is it’s in Warsaw. Here, she loves even ZTM (Public Transport Authority), though it is one-way love.

Warszawski przewodnik  

Przewodnik darmowy

Warszawski przewodnik  

Przewodnik darmowy

Advertisement