{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 1

гадюка №1 2014

гадюка

1


гадюка №1 2014

Інтерв’ю з гуртом Kingpin

ст. 4

Ярослав Гроб 7906 про Black Circle Festival

ст. 54

Фотозвіт: Jungbluth. The Fight, The Symbioz

ст. 58

Фотозвіт: Недільне панк-рок шоу Dan Stark\ Обрій

ст. 28

Рецензії

ст. 32 Інтервью з .aorte (webzine | distro | label) 2

Інтерв’ю з гуртом Getcold

ст. 18 ст. 24

Інтерв’ю з гуртом Keepleer 18

ст. 50

гадюка №1 2014

ст. 63 ст. 68

Інтерв’ю з гуртом Somali Yacht Club

Навіщо дівчатам тренажерний зал

Протести в Україні очима учасників сцени

ст. 40 гадюка

гадюка

3


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Андрій: GETCOLD це, однозначно, сайд-проект. У Влада було пару цікавих треків, які ми вирішили записати. Про виступи ми тоді навіть і не замислювалися, а з часом стало з’являтися все більше і більше пісень, нас почали запрошувати виступати. Далі подивимося що з цього вийде =)

Серед нових і цікавих команд, які продовжують з’являтись у нашій країні, нашу увагу привернув гурт GETCOLD. Це тріо з міста Києва, яке грає те, що прийнято називати «powerviolence», а таких у нас менше, ніж на пальцях однієї руки. Тому ми вирішили розпитати детальніше учасників гурту про їхні музичні погляди і плани, про стилістичні особливості, а вони люб’язно погодились побалакати. Чому музика повинна бути щирою і чому клони Spazz швидко набридають, читайте нижче.

Давайте почнемо з простого – ви вважаєте GETCOLD сайд-проектом, чи окремим повноцінним гуртом? Влад: З самого початку ми планували, що ГК буде суто студійним проектом, хотіли зробити акцент на запис і особливо не паритися з приводу живих виступів, або навіть взагалі не виступати, але так сталося, що якраз коли ми починали грати і у нас було лише декілька репетицій, на Trismus fest злетіла группа Ruined Face і потрібно було якось вирішувати ситуацію, ми визвалися на допомогу і зіграли 6 наших треків і кавер на Neanderthal, загалом було менше 10ти хвилин. Доречі, якщо пам’ять мені не зраджує, то ми придумали назву гурту вже після того, як нас покликали. Ну і потім вже почали періодично виступати, але, все ж таки, на мою думку, це скоріше проект, з FOIBLE INSTINCT все серйозніше. Антон: Мабуть все-таки сайд-проект. Ми зібрались, щоб в короткий термін, відрепетирувати і записати ідеї, які були у Влада, не більше. Не пам’ятаю, щоб тоді мова йшла навіть про які-небудь концерти і серйозні релізи. Зараз, якщо навіть і казати про Getcold, як про окремий гурт, він все одно сприйматиметься, як сайд-проет FI.

4

гадюка

“Powerviolence” – це дуже «тонка матерія» в плані стилістики, яку важко вловити багатьом гуртам. Ви намагаєтесь притримуватись класичних прийомів і фішок, чи просто граєте так, як душа велить? Влад: Особисто я знаходжусь під сильним впливом ПВ гуртів першої хвилі і намагаюся черпати якомога більше натхнення саме звідти. Фішок і прийомів також вистачає, є багато треків за класичною ПВ-схемою, і «гавкаючий» низький вокал зустрічається. Але, в цілому, прив’язки грати суто канонічний ПВ по 90-им немає, це скоріше як платформа, від котрої ми відштовхуємося. Ми прийшли до екстремального панку через грайндкор і метал, тому його тут також багато, а от протягом декількох останніх репетицій ми граємо одну дез-метал пісню, ну там такий тупо дез-метал з рифами як у Carcass середнього періоду, і ранніх Bolt Thrower без ніяких панкових домішок. А серед записанних, є трек з рифом в стилі Hellbastard, або ранніх Napalm Death. Антон: Маю зізнатись, моє поняття про павервайленс досить туманне. Тому просто прислухаюсь до порад хлопців, і роблю все, щоб наші композиції звучали круто. гадюка

5


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Андрій: Я не вважаю що нашу музику можна віднести до “Powerviolence”. Те що у нас виходить це просто середньо-темповий grindcore. Взагалі пв — дійсно «тонка матерія» і я не впевнений, що до кінця розумію, що це. Для вас принципово, щоб вас відносили до «пв»? Не буде трагедією, якщо назвуть панк-роком, грайндкором чи хардкором наприклад?

«

у питаннях жанрової стилістики часто відіграють роль не тільки звукова схожість, але територіальний і «тусовочний» фактор.

»

6

Влад: Не принципово, я би і не радив нас так називати, тому що я і сам не можу назвати нас ПВ. Ми ж граємо в 2013-му році в Україні. Хоч і під впливом всіх тих гуртів з Каліфорнії, але тим не менш, це інша частина земної кулі, інший час. У питаннях жанрової стилістики часто відіграють роль не тільки звукова схожість, але територіальний і «тусовочний» фактор. Ми не відчули на своїй шкірі всіх тих речей, які відчули команди, котрі стояли на початку жанру і спричинили його народження та розвиток. Тобто, ми почули Crossed Out, Neanderthal, No Comment і сказали «це просто супер, давай спробуємо робити схоже», в той час як ці гурти просто слухали Siege, Impact Unit, Negative FX та всі ці надшвидкі гурти епохи смерті першої хвилі хардкору, змішали це з Melvins чи Black Sabbath і назвали це «павервайленсом». Сучасним американським гуртам з цим простіше, тому що в них є ця мотузка, за яку вони можуть зачепитися. Там зараз, після реюніону, постійно грають Infest, грають Lack Of Interest, от з’явилися To The Point, ці всі люди в жанрі з самого початку і вони впливають на нову кров безпосереднім чином. Тож, я би сказав що ми гадюка

граємо «грайндвайленс», мені цей термін до вподоби, він більш широкий. Ну і банально досить важко передати той настрій і звук, притаманний американському павервайленсу і при цьому зробити це свіжо і цікаво, бо особисто мені, наприклад, вже досить набридли клони Spazz. Антон: Якщо люди будуть відриватись під нас на концертах, то мені все одно, до якого стилю нас віднесуть. Хоча іноді назва стилю на афіші викликає подив… Андрій: Так як в нашій музиці є і пв і панк-рок з грайндкором, і все це приправлено металом, мені все одно як будуть називати наш стиль. Головне, щоб нам самим подобалось, як все це звучить. Foible Instinct є вашою основною бандою. Інші її учасники не проти того, що ви витрачаєте сили і час на іншу музику, не ображаються, що їх не взяли? ))

«

якщо люди будуть відриватись під нас на концертах, то мені все одно, до якого стилю нас віднесуть. Хоча іноді назва стилю на афіші викликає подив…

»

Антон: Раніше були такі розмови, зараз ніяких проблем немає, навіть підтримують, і залюбки приходять на концерти. Особисто я приймав, участь у сайд-проектах з усіма учасниками Foible Instinct. З Андрієм працюемо над Getcold та Deathbiter, з Євгеном колись був у нас такий проект Mike da Saw, з Сашею нажаль грав тільки на декількох репетиціях, замість основного драммера. Влад – колишній учасник FI, вважаю, що це круто, що ми працюємо з над музикою і далі. Сподіваюсь, в майбутньому ми створимо ще декілька проектів) гадюка

7


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Андрій: У кожного учасника FI є, або були, свої сайд-проекти, тому ніхто не ображається. А взагалі ми завжди підтримуємо один одного в усіх починаннях, а особливо якщо ці починання спрямовані на розвиток екстремальної сцени в Україні =)

Андрій: Моя музична діяльність почалася у 2006 році. Ми зібрали death metal гурт, пограли якийсь час, але так нічого путнього не вийшло. Проте з цього «ноунейм» проекту потім народилися такі гурти, як Foible Instinct та наші друзі Affinity Hypothesis.

А ще в якихось гуртах грали чи може граєте, окрім цих? Розкажіть з чого взагалі починалась ваша особиста музична діяльність, коли і чому взялись за інструменти, і т.д.

Якщо б вас поставили перед вибором «слухати лише три альбоми» до кінця життя, які б це були альбоми?

Влад: Я на данний момент ще граю в Spice Grinder та у «ноунейм» гурті, в котрому ми граємо щось типу психоделіки 80-их з пост-панком. А почалося все з того, що я якось в 2006-му році купив за 350 гривень бас (до речі, на ньому зараз грає Андрій в ГК) і почав на ньому вдома сам грати, записувати всякий грайндкор та порногорграйнд під драмси з «фрутілупс», потім в 2007-му я прийшов у FI, ну і там вже понеслось. Антон: Давно хотів грати на ударних, в 2003 навіть, пішов в музичну школу та через рік кинув. І аж до 2006 не сідав за інструмент, поки з друзями не зібрали дез-метал проект. Після року репетицій розвалились, а з уламків зібрали FI. Тоді і викладачів знов почав відвідувати, та й зовсім по-іншому почав ставитись до музики, тепер не уявляю, як можна без неї існувати. Про проекти в принципі вже розповів, роки 4 назад мав честь зіграти декілька концертів з GAZ-66 Intrusion в Ужгороді і Києві. Були і маловідомі гурти, про які згадувати не треба, були незавершені, які так і залишились в гаражі або підвалі, чи не дожили до другого виступу.

8

гадюка

Влад: Дуже важке питання, я думаю, на данний момент це: Spacemen 3 — Sound Of Confusion, Sleep — Dopesmoker, ну і мабуть будь-який альбом Slowdive. Але напевно, мені б набридло майже одразу. Антон: Дуже важке питання, страшно таке уявити, але я спробую. Queen – A Night At The Opera, Led Zeppelin – Physical Graffiti, Slayer — Seasons In The Abyss Андрій: Black Sabbath — Black Sabbath, Metallica — Master of Puppets, Nirvana — In Utero.

«

ми завжди підтримуємо один одного в усіх починаннях, а особливо якщо ці починання спрямовані на розвиток екстремальної сцени в україні

»

І взагалі, якою, на вашу думку, має бути музика, щоб дістатись до серця слухача? Які її якості важливі для вас? Що для вас є музика в глобальному розумінні?... (щось я відхилився у філософію , але все ж…) Влад: Це досить банальна відповідь, але в першу чергу щирою та атмосферною, не плоскою. Це відчувається на якомусь емоціональному рівні. Навіть, коли гурт копіює інший, він може бути щирим, а може просто якимось лайном. У першому випадку це буде, як модно гадюка

9


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

«

іноді я навіть не знаю про що наші тексти, думаю я здивуюсь, коли після релізу буду читати їх на розвороті

»

зараз казати, «worship-band», а у другому, не менш модний термін, «rip-off». От як японці World Downfall, котрі являють собою повний клон Terrorizer, або от Death Evocation із Бостона, котрі як під копірку копіюють Sacrilege. Це ж просто мега-охуєнні гурти, коли їх слухаєш, то просто дивуєшся їхній жазі відродити звучання кумирів, неймовірна сила їх відданості викликає в тебе глибоке почуття поваги. Водночас, можна послухати просто гору сучасного нео-трешу, всіх цих модних пацанів в вузьких джинсах, тракерах і джинсовках з мілліоном нашивок і залишитися не в захваті. Музика для мене є чимось по типу контейнеру для почуттів, з котрого можна їх брати, коли тобі бракує чогось, і класти туди щось, чим ти можеш поділитися. Можна в цей контейнер наригати і насцяти, а можна покласти туди шматок серця або мозку, по-різному буває. Антон: В кожної музики є свій час і своя аудиторія, але щоб вразити слухача, треба, завжди грати до кінця, викладатись на всі 100 відсотків. Люблю, щоб музиканти грали якісно, а якщо ні, то щоб «лажово», але з драйвом, як Cryptic Slaughter)) Андрій: Музика повинна «качати»! Якщо «качає», то й серце слухача підкориться і всім буде добре. «Пв», як правило, несе негативну енергію, виражає невдоволеність… Що турбує вас? Звісно, у нашій країні є багато причин для невдоволеності. Вважаєте, вийдемо колись з цієї «ями», чи причин для оптимізму нема?

10

гадюка

Влад: Мене турбує моє життя. Здається, що ми починаємо помирати вже з настанням зрілості і просто намагаємося відтворити в собі ці почуття щирої безпосередньої дитячої насолоди, але все одно кожна секунда життя проживається з відтінком лайна, котре закралося у саме нутро несвідомого. В один момент твій світ з діаметра кулі для боулінга розширився до масштабів планети, це все винесло тобі мозок і ти не знаєш, як тобі тепер все це «розрулювати». Вся негативна інформація про твій світ, котру ти сприйняв з усіх можливих джерел, хотів ти цього чи ні, стала жирною крапкою в твоєму реченні про веселе життя. Антон: Іноді я навіть не знаю про що наші тексти, думаю я здивуюсь, коли після релізу буду читати їх на розвороті. Влад: Важко про це думати, але складається враження, що далі буде тільки гірше. За останні декілька років моє рідне місто перетворилось на якийсь величенний бетонно-залізний смітник з рекламою макдональдс на ньому. Будьякі мирні спроби населення зашкодити цьому процесу присікаються насиллям з боку влади. Все корумповано, всюди «відкати». Часто мені здається, що все саме так, тому що інакше бути просто не може. Сила, котра змушує людей діяти таким чином просто з’являється з нікуди і веде їх туди ж в нікуди, це світовий баланс, в той час як одна частина світу процвітає і прогресує, в іншій панує варварство. Антон: Покращення мого бласт-біту для мене річ реальніша за покращення рівня життя в Україні. Цим і займаюсь. гадюка

11


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Андрій: Думаю причин для оптимізму немає. Принаймні на нашому віку, влада буде переходити від одних злодіїв до інших. А текстам до пісень ви багато уваги приділяєте, є якесь конкретне послання для публіки? Чи цей фактор не є найважливішим для гурту?

«

мені особисто завжди подобалися живі виступи, я отримую від цього море задоволення. а щодо відомості, звичайно хотілося б, щоб екстремальну музику любило більше народу, але це не про нашу країну, принаймні поки що

»

12

Влад: Мені завжди здавалось, що у екстремальному хардкорі тексти не так важливі. Оскільки сама музика володіє такою потужною і чітко спрямованою емоційною енергією, що тут все зрозуміло без слів. Тебе просто прибиває до стінки і ти розумієш, у чому тут річ і про що все це. А оскільки це панк-рок, то і смислове навантаження тут часто зрозуміле заздалегідь. Здебільшого наші тексти — це мої особисті переживання та погляди, тут немає якогось нав’язування та моралізаторства, я і сам не знаю, як і що правильно робити. Але певний посил таки є, а саме неприйняття будь якого виду насилля та упереджень стосовно людей, погляди інших на життя котрих не співпадають з твоїми. Адже це стандартний сценарій, мужик приходить з роботи злий, бо в нього був поганий день і починає обвинувачувати у своїх власних невдачах все, що його оточує: свою дитину, жінку, геїв, чорних, мусульман і т.д., тобто всіх, крім тих, на кого він реально міг вплинути, але не вплинув, тому що боявся. А коли такі люди знайомляться і це стає колективно, то тут вже всі втрачають останні краплі глузду. Тому, можна сказати, у нас такий стандартний «хіпарський» посил, протиставляти себе будьяким проявам фашизму. Сам я, по можливості, тексти читаю, оскільки у гадюка

багатьох гуртів трапляються цікаві погляди та власні концепції, ті ж Man Is The Bastard є хорошим прикладом. Для вас важливо визнання слухача, відомість? Як, на вашу думку, краще «подати себе» — записаними піснями чи живими виступами? Влад: Якось вже не дуже важливо, хочеться просто записати гарний матеріал і поділитись ним з людьми, кому це цікаво, запропонувати їм свій погляд. Живі виступи власне для мене вже давно перестали бути критерієм визнання чи відомості, оскільки часто ми граємо перед дуже маленькою кількістю людей, здебільшого знайомих. Антон: Вважаю, що в ПВ потрібно робити велику кількість записів, це швидка і сира музика, не можна затягувати студійну роботу, бо змінюється і перше враження від треків, втрачається сама ідея композиції. Але і без живих виступів не передати всю енергетику музики, тому ці два фактори дуже важливі і жодним з них не можна нехтувати. Щодо відомості, так було б приємно потрапити до залу слави ПВ, та до цього ще багато роботи))

«

думаю причин для оптимізму немає. Принаймні на нашому віку, влада буде переходити від одних злодіїв до інших

»

Андрій: Мені особисто завжди подобалися живі виступи, я отримую від цього море задоволення. А щодо відомості, звичайно хотілося б, щоб екстремальну музику любило більше народу, але це не про нашу країну, принаймні поки що. От демо вже записали, потім ще одне промо, сили випробували свої. Готуєте тепер матеріал для більшого релізу? Якщо так, то що це буде і коли? гадюка

13


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Влад: Хехе, промо — це не всі треки, ми записали 8 треків, з них виклали 3 в якості промо, а інші притримали для релізу. Так, ми майже одразу знайшли зацікавлений лейбл (хоча, майже всі, кому пропонували, відморозилися), котрий погодився зробити це все діло на сімці, сплітом з однією крутою малайзійською грайндкор-командою, не буду поки що відкривати всі карти. Будемо чекати, хочеться вірити, що все вийде швидко. Поки ми відповідали на твої питання, ми встигли зробити новий запис! Буде 5 треків, приблизно на 5 хвилин, вони будуть більш шумними, фуззовими, з великою кількістю «фідбеків» та повільних моментів. Зараз чекаємо на зведення і мастеринг, повинно вийти круто. До речі, багато «пв» банд додають всякі «нойзові» штуки до своєї творчості. Не цікавитесь таким, нічого не плануєте? Влад: О, це дуже крута тема! Я сам обожнюю звучання Water Torture, Sea Of Shit, Septic Surge (хоча вони скоріше як MITB звучать). Чи ти про інший нойз? Надалі, я хочу зробити трек, в котрому буде тільки бас і ударка, а замість гітари буде нойз з осціляціями. Антон: Були ідеї, та наразі ми їх чомусь так і не втілили в життя, все ще попереду. Андрій: Я ніколи не любив нойз, але і не проти експериментів, якщо буде звучати цікаво то чому б ні. Ви знаходитесь в Києві, з ким найчастіше ділите сцену? З якими бан-

14

гадюка

дами дружите, як виглядає ваша музична тусовка, і т.д.? Влад: Тусовка у нас дуже маленька і закрита, не тому що ми пафосні, а просто тому що тут те, що ми робимо, нікому майже не цікаво. Це, так звана, Foible Instinct family :) Так виходить, бо 99% концертів, котрі ми граємо в Києві, проходять за участі гуртів, котрі утворилися з FI і грають в них одні й ті самі люди. Також, підтримуємо тісний зв’язок з Bomg, Malad (Валентин та Сергій вписали нас на багато канциків, взагалі я їх люблю), постійно перетинаємося і спілкуємося з музикантами інших гуртів, але я не можу сказати, що вони є представниками якоїсь грайндкор-тусовки чи чогось подібного, просто наші знайомі та друзі. Антон: Останнім часом, мабудь найчастіше грали з Foible Instinct, Malad та BOMG. В Києві вистачає крутих гуртів, з якими ділимо сцену та підтримуємо дружні відносини — Forever Wasted, SVTROTN, Crusher, Backchat. Ще одне питання з серії «пофантазувати»: з котрими гуртами було б вашою найбільшою мрією зіграти разом, і що особливого ви б підготували для такого конкретного випадку? Влад: Ну от хлопці з FI з Напалмами зіграли, я би на їх місці вже і розвалився, хехе. Для мене таким гуртом, з живих, були б Infest, Extortion, In Disgust, PLF. З мертвих – Insect Warfare, Crossed Out, MITB, No Comment, Heresy, Siege, Ripcord. Це все в контексті грайндкору, трешу та ПВ. Ну і SLEEP — хотів би опустити пару банок з Меттом Пайком. гадюка

15


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Підготував би кавер на якусь значну для їхньої банди пісню. Антон: Дуже хотів би зіграти з Назумом, поспілкуватись з М’єшко та Андерсом, побачити що коїться за сценою, та як їхній виступ виглядає з-за куліс… та нажаль це нереально. Андрій: Моя мрія вже втілилась в життя, я ділив сцену з Napalm Death! Як, окрім музики, полюбляєте підняти собі настрій, відпочити, перевести подих?

«

до речі, пограйте якось в «altered beast», або на ютубі подивіться, ця гра — це тупо візуалізація павервайленсу

»

Влад: Я люблю фотографувати, читати книжки, фанатію від старих відеоігр, в мене є декілька приставок та десь сотня картриджів. В Гетколд навіть є пара пісень, присвячених старим відеоіграм, в подальшому по одній такій пісні буде на кожному записі. До речі, пограйте якось в Altered Beast, або на ютубі подивіться, ця гра — це тупо візуалізація павервайленсу. Антон: Коли задовбують барабани, завжди можна позайматись на гітарі. Полюбляю дивитись треш та B-movies, особливо фанатію від Вінсента Прайса. Люблю настільні ігри, ніколи не проти настільного хокею. Ну і алкоголь з друзями ніхто не відміняв. Андрій: Я геймер, дуже люблю комп’ютерні та настільні ігри! Класно зібратися з друзями та під міцні напої порубати в настільний футбол або хокей. GETCOLD і далі буде притримуватись жанрових рамок, чи можливі певні експерименти у подальшому?

16

гадюка

Влад: Все можливо, вже на даному етапі наш матеріал суттєво відрізняється від того, що ми робили на самому початку. До речі, мені тепер не дуже подобається наша рання творчість, особливо, як це вийшло на демці, минулий запис вийшов значно потужнішим, але все ще багато простору для вдосконалення. Хочеться вірити, що кожен новий реліз буде дедалі досконалішим і ми будемо постійно завищувати планку. Антон: Вже є деякі експерименти, нажаль вони в процесі, і досі не записані. Андрій: Я вважаю наш вибір — експерименти. І останнє, що вам потрібно для щастя?) Влад: Не знаю... Це якесь абстрактне слово, я не можу до кінця його зрозуміти. Мені здавалося, що я був щасливим, коли я не думав і не усвідомлював нічого, крім того, що я зараз є, і я сиджу на землі і просто гладжу траву, дивлюся на зоряне небо, не розумію, що час іде, і через мить це все просто зникне. Мені не потрібно було знати нічого, крім цих речей, навіть свого імені і розуміння, що я людина. Напевне, щастя — це бути бактерією чи щось типу того, а люди завуальовано прагнуть цього, за допомогою релігії, взиваючи до абсолютного розуму з проханням визволити їх з рутини людського існування.

«

напевне, щастя - це бути бактерією чи щось типу того, а люди завуальовано прагнуть цього, за допомогою релігії, взиваючи до абсолютного розуму з проханням визволити їх з рутини людського існування

»

Антон: Своя особиста студія. Андрій: Згоден з Антоном, своя студія зробила б нас щасливими! гадюка

Жовтень 2013

17


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Група Kingpin є досить новою формацією з одеси, швидка і мелодійна музика від цих спортивних хлопців не залишить вас байдужими до них. На декілька питань відповість мій знайомий Веня, згрупи Kingpin.

Хочу розпитати про гурт Kingpin. розповісиш коротко про саму групу, її концепцію та її учасників? Привіт. Все дуже просто, практично усі пісні про боротьбу з собою, ми вважаємо, що не можливо змінити світ навколо, не змінивши себе. Не вчимо нікого, як жити, що робити та за що битись. Потрібно залишатись людиною у будь якій ситуації, бо коли втрачаєшь людяність, усе стає неважливим і не потрібним, тебе більше немає. Чому саме Кінгпін, чи є зв»язок з героєм коміксів Марвел або гуртом Кінгпін з 90тих років США? Назву взяли з назви пісні групи Leeway, яка є улюбленою для деяких учасників гурту. Одразу відповім на питання багатьох людей що до назви. Ми насправді не знали, що є гурт з такою назвою. Зараз, завдяки вам, ми знаємо, що були такі хлопці, та грали непоганий ньюскул. Спочатку ми вирішили, що треба міняти назву, але надзвичайна активність окремих людей настільки вразила, що ми не стали ризикувати та лишати їх сенсу життя і вирішили назву залишити. Вважаємо цей крок виправданим, бо тема пролайф/прочойс залишилася в чорно-зеленому минулому, хто гей,а хто гомофоб також усі зрозуміли. не можна давати згаснути боротьбі! Також ми врахували усі побажання, скоро ви почуєте про новий проект із Одеси під назвою «Нірвана». Герой коміксів був кримінальним авторитетом і я знаю що ти являєш-

18

гадюка

гадюка

19


гадюка №1 2014 ся знаковою фігурою в одеській сцені, розповісиш про неї і хто туди входить? Знакова фігура звучить якось голосно. Насправді сцена трамиється багато на кому. Як завжди в нас було, сцена складається з панків та футбольних фанатів (діючих та колишніх). В нас вже декілька років продовжуєтся рух вперед, адекватних людей стає все більше, але «пасажири», як і раніше, складають значну частину з присутніх на концертах. Насправді, є деякі успіхи, вважаю, що в нас є майбутне.

«

бойові мистецтва, це весело та дуже модно. можно викладати багато фото до інстаграму, або контакту чи навіть фейсбуку. такі фото завжди збирають багато лайків, під ними пишуть дівчата, ваш авторитет одразу зростає

»

Дивитись по-перше на себе та кожну ситуацію виміряти на собі, інакше нічого доброго та корисного не вийде. Що ще цікавого є в Одесі крім портового міста і фалафеля ? Які ініціативи ви проводите? Я знаю що в тебе нещодавно з’явилася букінгова контора, розкажи про неї трохи.

Футбольні хулігани? Хардкорщики? Панки? Чого саме такий склад, як ти вважаєш?

«

околофутбол — це армія заочно

»

Я не в курсі, більше нічого немає ніби. Зовсім скоро робимо «День вегана», в планах більше уваги приділити екологічним та зоозахисним ініціативам. Букінговою контора є тільки по напису в контакті) насправді це група для того, щоб робити «відкриті» концерти, тобто ті, які неможливо окупити тілька своєю публікоюі нам потрібні звичайні люди) Також ми зробили перший Маяк фест, вже активно готуємо другий, зробили багато висновків, зробимо усе, щоб не повторювати помилок першого разу. Вже є думки, що треба робити фест триденним, бо крутих груп набагато більше, ніж можно зібрати на два дні

Бо саме з цих субкультур найбільш активні учасники сцени. Головне хіпстерів подалі тримати) Колись тибув пов»язаний з футбольними хуліганами, який досвід ти виніс з цього захоплення? Як казав один знайомий з того часу «околофутбол — це армія заочно». Це крута можливість щоб дисциплінувати себе, навчитися долати страх та зрозуміти наскільки небезпечною силою є звичайні люди, які об’єднані спільною ідеею. Спогади лишилися тількі добрі. Не знаю навіть, чим кращє можно було заповнити свій вільний час у студентські роки.

Які ще хоббі ти порадиш людям? чим найкраще, на твою думку, займатися у вільний час? Чим сам займаєшся у вільний час?

В ваших піснях є рядки про брехню та лють, як з ними жити і як від них лікуватися, дай поради читачам.

20

гадюка

гадюка №1 2014

Сам займаюсь джиу-джитсу у даний момент, людям пораджу будь які бойові мистецтва, це весело та дуже модно. гадюка

21


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Поділишся своїм баченням майбутнього? Вважаю, що в країні все буде ще гірше, сподіваюся, що не настільки як в Росії або Білорусії. панк туса зростатиме, хіпстерів на концертах стане втричі більше, адвекатних людей більше не стане. все триматимется далі на тих же самих персонажах. Можно викладати багато фото до інстаграму, або контакту чи навіть фейсбуку. Такі фото завжди збирають багато лайків, під ними пишуть дівчата, ваш авторитет одразу зростає. Ці фото можно показувати на корпоративах,можно показувати круті прийоми на колегах, одногрупниках, у клубах або просто на вечірках. Ви більше ніколи не буду виглядати беззахисними. Коротко кажучи — суцільні плюси. Ходять чутки, що українська сцена помирає, ти як «релікт» сцени, роскажи як було колись і як зараз? Плюси і мінуси.

«

панк туса зростатиме, хіпстерів на концертах стане втричі більше, адвекатних людей більше не стане. все триматимется далі на тих же самих персонажах

»

Я не вважаю, що сцена помирає. Вона змінюється на західний манер. Але, як завжди, копія тільки з зовнішноього вигляду. Замість покоління, що прийшло з околофутболу, говнопанку та мазафаки прийшло покоління з модних клубів та тих, хто не виріс з мазафаки. Вважаю, що це тимчасове явище, будемо чекати наступного тренду. дуже сподіваюсь, що не буде модно підкатувати джинси та носити взуття на босу ногу, бо мені не подобається, як це виглядає.

22

гадюка

І на останок, розповіси про перспективи вашого гурту, нові записи, релізи? Все що плануєте з ним робити. Наступного тижня плануємо записатися та у найближчий час випустимо альбом. А так плануємо багато виступати, тому чекаємо на цікаві пропозиції І прошу побажати нашим читачам чогось особливого. Це найскладніше запитання. Бажаю кожному стати справжнім. не брехати собі, в першу чергу. та ніколи не прекращати битися з собою та своїми слабкістями. Найбільш небезпечно стояти на місці, шукати легких шляхів, плисти за течією — це шлях, коли особистісь гине. Будь один, будь проти усіх, краще хай тебе ненавидять, ніж над тобою сміються.Дякую за увагу та цікаве вью. Сподіваюся, що моя українська краща за українську Азарова. Якщо є запитання пишіть — fromthedyingsky@gmail.com Веня, 28.10.13

гадюка

23


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

Фотозвіт:

Недільне панк-рок шоу

Dan Stark\Обрій

Ужгород - 19.05.13

Фото: М. Чопський

24

гадюка

гадюка

25


гадюка №1 2014

26

гадюка №1 2014

гадюка

гадюка

27


гадюка №1 2014

Keepler 18 Привіт, друже! Представся, будь ласка, нашим читачам. Розкажи нам, як сталось таке диво як Keepler 18? Скучив по співпраці з Вадимом? Привіт! Сеня-вокаліст гурту Keepleеr 18. Сталось, бо давно хотілось щось таке зібрати, був Міша (Dan Stark,Опять мигрень,Bad choice) — амулет, що своєю енергією завжди дає позитив, я зі Славою (Die pig), котрим хотілось внести ясність в нові стилі і Вадим (Адський гітарист Remorse), що засидівся)))))))) і пішло поїхало, єдріт!!!!!! Кеплер 18. Гугл підказує зв`язок назви з космосом. Чому вирішили назватися саме так? Чи мріяв у дитинстві стати космонавтом?

гадюка №1 2014 Назви і не судилося зрозуміти! Це імпульси! Я думаю це позивні з інших світів передані через людей, типу передавача SUN RA!!

Цю людину я завжди радий бачити. Ця людина завжди дарує мені гарний настрій. Ця людина є гарним прикладом того, що субкультурі незалежної сцени можна присвятити не тільки вік підліткового максималізму, а жити з цим зарядом енергії до самої старості. Йому пішов 5 десяток, має сиве волосся на бороді, він стрибає на концертах як олімпійський атлет, і має заразливу посмішку, від якої не можна не посміхнутись у відповідь. Вокаліст найолдовішого хардкор гурту України — Remorse, розкаже про свій новий сладж проект — Keepleer 18. Від мутних берегів Десни — до Ваших сердець.

Якось був на концерті, де ви виступали, та вашого сета, нажаль, не дочекався, бо спізнювався на поїзд. Потім спитав у нашого спільного друга — як Кеплер виступив? Той відповів — заїбісь! Сеня валав так, ніби смажився в пеклі! Питання такого плану — ти спеціально досягаєш такого ефекту, чи це виходить спонтанно? І ще — як ти відносишся до того, що твій вокал порівнюють з вокалом Сета Путмана? Відношусь позитивно, Сет Путнем герой нашого часу, радикальний бунтар, безмежна повага йому, якщо порівнюють… приємно!!!! виходить, інтуїтивно, ніби якийсь приплив спрацьовує) Кеплер 18 — не перший твій музичний проект. Є ще Реморс, є ще Опять Мигрень. Як вдається поєднувати активність в 3 колективах одночасно?

Космонавтом, не мріяв стати і до сих пір не хочу))) Я схиляюсь, що все-таки вся енергетика, що існує в музиці і взагалі)))) йде зверху. Тяжко про це говорити, але все ж, ТИ ВІДЧУВАЄШ ЯКУСЬ ПОТУЖНІСТЬ ЗЗОВНІ!!! Космос — саме неосяжне після людини, і тому думаю, що це має прямі коріння до вищесказаного))))

Тяжко, але намагаюсь, не завжди виходить) Опять мигрень — мікро відпустка по причині зайнятості, Remorse — дописуєм альбом и повний вперед за новими ідеями)))), зараз в основному, час приділяється космічному проекту)))

Про що співає Кеплер? Бо, судячи з назв, тяжко зрозуміти…

28

У гурту Рукоблуд є пісня Old age is not fun! Senya. Часто приходиться гадюка

гадюка

29


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

слухати стьоб з боку друзів з приводу віку? Ніколи не відчував себе «занадто старим для цього лайна»? НІ, ТІЛЬКИ ВПЕРЕД! КРАЩОГО НІЖ ЦЕ, НІЧОГО НЕМАЄ І БУТИ НЕ МОЖЕ! ХАРДКОР РУХАЄ ТЕБЕ І ТИ ПЕРЕДЄШ ЦЮ ЕНЕРГІЮ І ЗДАТЕН НА ВСЕ))))) Тебя відправили на безлюдний острів. З собою дозволили взяти СД плеер і 10 альбомів. Що б то були за альбоми? Cryptic slaughter (будь-який) Spazz (будь-який) Thin Lizzy (будь-який) Grand funk railroad - ”Close to home” Violent arrest (будь-який) Outlaw order Spudmonsters - ”Moment of truth” A tribe called quest - ”Midnight marauders” Biohazard - ”Mata leao” Buzzoven (будь-який) Infest (любий) Clutch - ”Clutch” Ви виступали на фестивалі Electric Meadow біля Львова. Розкажи про свої враження від нього.

«

я схиляюсь, що всетаки вся енергетика, що існує в музиці і взагалі, йде зверху. тяжко про це говорити, але все ж, ти відчуваєш якусь потужність ззовні. космос — саме неосяжне після людини, і тому думаю, що це має прямі коріння до вищесказаного.

Розкажи про чернігівську хардкорпанк сцену. Багато хороших команд, що тримаються самостійно, практично нікуди не виїжджають. Чому так?

»

Команди є, але вся справа, як би банально не звучало, в грошах! Індивідуальні виїзди тягнуть за собою витрати, на які не всі готові йти, НАЖАЛЬ (((((

Атмосфера відмінна, молодці, що на таке пішли, так тримати! Треба приділити більше уваги організації, але вірю, що такі заходи будуть продовжуватися, без них ніяк))

Дякую, Сеня, за в`ю. Традиційно для всіх зінів — що хотілось би сказати нашим читачам, що ще не сказав?

Які, на твій погляд, перспективи розвитку сладж сцени в постСНДшному просторі?

Якщо хочеш щось зробити, не слід відкладати на ПОТІМ, бо ніколи не зробиш і не повернешся до цього! Роби тільки зараз, життя коротке, а плани великі))))

Є чудові напрямки розвитку, справа часу)

30

гадюка

гадюка

31


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Лесик — треба тур єбанути по сомалі Ігор — або нє Тоді чому так вирішили назватися? Лесик — я придумав, бо я класний Ігор — бо це не логічно, як і весь світ ОК. Про що співає СЯК? Я коли читав тексти не знайшов нічого про ні про штіль, ні про піратів, ні навіть про Нептуна! Артур (екс-гавнарь) — про штіль співає арія! Послухайте, дуже класні!

«

Somali Yacht Club Мії перший досвід брати інтерв`ю. Жертвами цього досвіду стали львівськи стонери – Somali yacht club. Що з цього вийшло – читайте нижче.

я в сомалі відкрив для себе стоунер, тому проєбав хрести і зара під лсд і ісус і взагалі хрест проєбали, камнем монголи закрили піщєру блядь

»

Привіт козаки! Представтесь, будь ласка, нашим читачам хто є хто та хто чим займається в групі. Ігор — пише гриби Артур — баби-в-писки Лесик — твереза критика

Звідки любов до стонера? Я чомусь вважав що більша половина Вашого гурту — хардкорщики, і це вплине на те, що Ви граєте, але ні диких швидкостей, ні брейкдаунів… це Ігор Вам так мізки промив, признавайтесь!)

хАртуРх — я в сомалі відкрив для себе стоунер, тому проєбав хрести і зара під лсд і ісус і взагалі хрест проєбали, камнем монголи закрили піщєру блядь Лесик — насправді воно якось само собою понеслось. І взагалі мені прікольніше грати більш повільну розслаблено музику, шоп качало. Від гри за барабанами більше кайфу.

Артур — я завжди мріяв побувати в сомалі, але не відкривали візу, бо мені мали відкрити іранську візу, але нич не вийшло. гадюка

Ігор — та раніше були більш соціальні тексти, зараз більш абстрактні

Ігор — та ні, я якраз хотів скрімо грати, але лесик все сповільнював то сповільнював темп

Спочатку будуть тяжкі питання — на яхті хтось з Вас катався? І чи був хтось з Вас в Сомалі?

32

Лесик — «тєксти нам пішет нікто» (с)

гадюка

33


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

«

ми збираємось видати перезведений EP Sandsongs на дисках, з бонусною піснею. ще одна пісня буде видана в збірнику Робуст фест 3. насправді вже записаний альбом, наразі додумається концепція і віддається на зведення найближчим часом

»

Розкажіть про Ваші виступи. Де грали? Де ще не грали, але хотіли б? Де виступати сподобалось найбільше і чому? Арутр — та багато де грали. Ахуєнно було в Чернівцях! Приємно згадати житомир, ужгород, деякі києвські конци. Хочу з квінс оф зе стоунд едж виступити Лесик — конц з ред фенгом, в тернополі завжди гостинно. Особиста мрія - на дюна джем попасти

34

Ігор — В калуші прікольно з марс ред скай було. А взагалі хочемо тур по Україні, а потім і по Європі робити

Артур — планів одним словом багато

Лесик — Домашні концерти якось рутинно виходять

Лесик — ще й кліпи будем знімати. колись. Може.

На момент складання запитань для цього в’ю все, що можна знайти було від Вас, це 4-пісенне ЕР 2011 року. Коли ми зможемо почути більше?

Тепер правду. У всіх Вас є інші музичні проекти. Чи можете сказати що віддаєтесь СЯКу на 100 процентів, чи все-таки вважаєте цей гурт не основним?

Ігор — о це все тянеться та тянеться. Перш ми збираємось видати перезведений EP Sandsongs на дисках, з бонусною піснею. Ще одна пісня буде видана в збірнику Робуст фест 3. Насправді вже записаний альбом, наразі додумається концепція і віддається на зведення найближчим часом.

Ігор — я всі свої гурти інші кинув, це є основний гурт. Хіба нещодавно почав ше грати фуфайтерс з пацантре (Орко — екс I Give Back, Карлос — Ratbite, Саня - Stone Chariot). Дрімтім хулі.

гадюка

Лесик — я далі граю в групі Home Destinations з Артуром. Ми ахуєнні гадюка

35


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Артур — та та, ця група існує!

Артур — бляяяяяяееууяяя

Лесик — І Сойа. Буде зараз доречі фізичний реліз сойі, який вже готовий. Сомалі в мене була взагалі на третьому плані коли створювалась. Хто хнав що так класно піде!

Ігор — ми були зайобані після двох рєп, і проєбали. Але це насправді сумна і не цікава історія. Зараз в мене ахуєнний гретч і я їбав всіх у рот.

Артур — сомалі я віддаюсь на 100%, але це не заважає...

Тепер питання про фестивалі. Житомирський Берн зе сін фо фан, чернівецький Аорте фест, галичанський Електрик Медоу — там вже відіграно. На Робустфест столичний — кличуть. Розкажіть враження від них, і таке питання — чи погодились би грати на більш комерційних фестах, типу Під Камінь, Франкофест, Червона Рута, Старе Місто і тп?

Лесик — цепляти дєвочок (с) Артур — блядь! Але це не заважає грати в Home Destinations і... ну тіпа Лесик — цепляти дєвочок! (с) ))) Розкажіть нашим читачам ту дику історію, як якесь падло наврочило, і ви втратили гітару. Як ви знайшли сили взяти себе в руки, не впдати у відчай і т.ін.?

«

але це насправді сумна і не цікава історія. Зараз в мене ахуєнний гретч і я їбав всіх у рот.

»

Ігор — все дуже кльово було, супер фести. На комерційних теж б грали, яка різниця де качати! Лесик — якби вони хотіли б таку музику чути в себе, то чому б і ні? Насправді було б добре якби ця вся двіжуха виходили за рамки хоч трохи Ігор — во як Стонед Джізус на Заході і Рок Січі Артур — мені важко згадати аналоги берн зе сін в Денешах! Дуже нетипово і афігєнно. В Чернівцях була сама йобнута підтримка (в хорошому сенсі)) і це було незабутньо Лесик — як один з організаторів, хочеться окремо сказатипро Електрік Медоу. Можливо він не вийшов повністю таким як ми собі його уяв-

36

гадюка

гадюка

37


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 ляли (а уявляли Дюна Джем). Пофіг які фактори посприяли, але надіємось настпного року не втратити ентузіазму і врахувати всі помилки. Виглядає так шо такого формату фестиалю в нас ше не було. Будем пробувати розвивати. Які Ваші музичні уподобання? Можете назвати кожен своїх топ — 10 виконавців? Лесик — моя улюблена група Murder By Death. Також Modern Life Is War, Converge, Doomtree, Sungrazer

«

взагалі бед сіті дістрікт це просто назва, щоб я міг під цим грати шо хочу, а не повноцінний проект. я деколи граю пісні сомалі в акустиці, але всім похуй

»

Артур — та байдуже, що слухати. як показує практика можна слухати панк рок, а грати стонер. Ігор — нууу, я фанат Pink Floyd. Дуже люблю Moccasin з їхніми 6ма піснями. Також Mars Red Sky, Sungrazer, Deftones (хулі), Foo Fighters, Alice In Chains, Burial, Telefon Tel Aviv, всяке.

Лесик — приєднуюсь до слів Артура. Ще додам Clearsight, Wolverin Blues, Atomic Simao, і бля Riot on the radio

У Ігора є акустичний проект — Бед Сіті Дістрікт. Чи не було ніколи ідеї зробити окремо акустичну програму і для сомалі яхт клабу?

Ігор — я недавно дуже зацінив Plastic Drops! Послухайте обов’язково їхні лайви на бендкемпі

Ігор — взагалі бед сіті дістрікт це просто назва, щоб я міг під цим грати шо хочу, а не повноцінний проект. я деколи граю пісні сомалі в акустиці, але всім похуй.

Дякую за в`ю, хлопаки! Кілька слів на прощання нашим читачам.

Кого з української сцени ви порадили б послухати?

Артур — кохаймося!

Ігор — менше дрочіть, більше слухайте якісної музики. Амінь сілкроад!

Лесик — суппорт йор локал сцін!

Артур — Bomg, Stoned Jesus, Curse Of Wendigo, Maloi, Date rape

38

гадюка

гадюка

Розмовляв: А.

39


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 крапки народилося .aorte, плід двох сердець покликаний втілювати наші ідеї. Окрім мене в команді моя Оленка. в організації концертів постійно приймає участь наш друг Андрій Галицький. завжди хотів, щоб .aorte було однією великою сім’єю і пошепки до неї долучаю Ярослава Гроба 7906, Богдана Хлопоніна та гурт Waytaker, Юрія Бондарчука та гурт oh, deer!, Андрія Козаченка та гурт Dan Stark.

.aorte

Доброго дня шляхетне панство! Можливо Ви вже чули про файний Буковинський дістро/ лейбл .Аорте, можливо Ви читали їх вебзін, або навіть відвідали пречудовий .аорте фест. Нині я маю честь задати декілька питань засновнику цього прекрасного дійства Олексію Допінгу, щоб пролити, як говориться, світло на це все зосередини. І да не проллється жодна краплина крові з наших аорт! Поїхали!

Наскільки я пам’ятаю, ти мав відношення до явища Карпатіан рекордс, але потім відписався звідти. Що пішло не так? І чи не стало й це причиною виникнення .аорти?

Привіт, легіню! Ти не раз брав інтерв’ю у інших, настав час проінтерв’ювати тебе! По шаблону: ім’я, по-батькові, чи був судимий, сімейний стан, і — якого дідька лейбл називається .аорте, чому в назві крапочка стоїть перед словом, а не після, і хто окрім тебе цим всім займається? Вітаю. Мене звуть Олексій, по—батькові я Олександрович, уродженець міста Косова, що на Франківщині, 21 рік за плечима. Щодо назви, то все просто — AmenRa. однойменна пісня і її магія. просто відкрили плеєр і нас там вона чекала. Крапка — символ кінця, після котрої все перероджується. так і в нас. після

40

гадюка

Carpathian Records — це лейбл двох однодумців й моя перша спроба реалізувати себе, як активного учасника панк спільноти. Що саме пішло не так мені не відомо, адже я брав участь лише в зародженні дістро та перших кроках лейблу, а саме в релізі Hell FM “Shit Outta Luck”, CD (2009). після втручання в лейбл однієї персони моє слово стало легше повітря у рішенні життя лейблу й було прийняте рішення фізично локалізувати CR в столиці у зв’язку із «більшими можливостями», як було мені повідомлено. після чого я повністю віддалився і лише через деякий час дізнався, що лейбл перестав функціонувати, а дістро закрилося в червні 2010 року. в березні 2012-го року я забрав залишки дістро в .aorte і до сьогоднішнього дня продаю залишки CR. гадюка

«

народження .aorte... ...відбулося в потязі 117 «Київ-Чернівці», 18 грудня 2011 року, як ідея реалізувати фензін. в будь-якому випадку подібна ініціатива виплеснулась би із мене рано чи пізно та на той момент каталізатором виступила Олена

»

41


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 народження .aorte аж ніяк не пов’язане із CR. воно відбулося в потязі 117 «Київ-Чернівці», 18 грудня 2011 року, як ідея реалізувати фензін. в будь-якому випадку подібна ініціатива виплеснулась би із мене рано чи пізно та на той момент каталізатором виступила Олена. .aorte не відміняється. Як світ панк-хардкору увірвався у твоє життя? Розкажи свою легенду, братику. Все трапилося закономірно і по своїй логіці. невдоволений всім підлітокмаксималіст знайшов свою комфортну нішу в суспільстві в якій його не сприймають диваком, а навіть скоріше однодумцем. Почалося все з раннього віку коли мій троюрідний брат Віталій включав мені касети The Offspring, Blink-182, Metallica, Sepeltura, Pantera, Guano Apes, Rage Against The Machine, Rammstein etc. саме тоді були закладені ази, а саме музичні смаки, які пізніше зіграють велику роль. Пізніше, десь в 14 років, почалося близьке спілкування з Мітрієм із Серцевого Нападу, який в свій час дуже вплинув на мене за що я йому безмежно вдячний. через Мітрія, а точніше через форум СН, я познайомився із другом Мітрія, на той момент адміністратором форуму — Андрієм Чехом. близьке спілкування з ним потягло за собою глибоке поглинення в світ панку із всіма витікаючими: діайвай, анархізм, веганізм, стрейт едж

42

гадюка

> знайомство із РЕАЛЬНИМИ панками > соціальний шок > декілька років перетравлення інформації … і ось. я такий який я є. Питання про музику. Незалежна сцена в Україні значно молодша ніж західноєвропейська, чи снгшна. Твоя думка, є в ній щось особливе, чи в більшості це намагання звучати так само як “лідери”? Чи є в ній щось своє? Кого з українських виконавців міг би виділити? Будь-яка сцена особлива. навіть в намаганнях звучати, як наші колеги по той бік кордону. візьміть лише до уваги Waytaker чи I Gave Back. і ні в якому разі я не бачу нічого в цьому поганого. особисто знаючи учасників, як я, так і ти, знаємо, що це не дублікати, а пронизані нитками власних емоцій й почуттів результати їхньої творчості під впливом тих чи інших виконавців. А чого тільки вартий одеський феномен !

«

будь-яка сцена особлива. навіть в намаганнях звучати, як наші колеги по той бік кордону. візьміть лише до уваги Waytaker чи I Gave Back

»

Звісно є інші групи, які часто поєднують це із невмінням грати. Вітчизняних груп слухаю дуже багато, займають 50% мого плейлисту. Сподіваюся нікого не забув: Існуючі: Waytaker, oh, deer!, Dan Stark, The Symbioz, Memorials, Bluesbreaker, Somali Yacht Club, Aspire, Still, Homesick, Totentanz, Forewer Wasted, Get Cold, Southern Radio, Time of Defeats (ранні), Skruta, Snakerider, Cios!, Slow Ride Home, Alinda (новий альбом), Date Rape. гадюка

43


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

«

критерій один — нам має сподобатися. ми люди із широкими музичними смаками і слухаємо неймовірно широкий жанровий спектр. від дарк фолку до красту.

»

Неіснуючі: Avrora6542, Selma (концерт .aorte Vol. 1), Riot On The Radio, xDeclarationx, Hell FM, Swallow! Swallow! Splinter!, Dollores.

ся і пройшло, як планували. майже. окрім тарілок Патріка, за які совість не дає спокою по цей день. а вписка? ех, класно було.

Лейбл. Чи є якась концепція? Спочатку я думав що .аорте видає тільки українських нестоличних виконавців, потім ти випустив молдавців Вок Елон, спліт Тайм ту лів з німцями, потім ще й Войда, і я зрозумів, що помилився. Тож — що є критерієм для того, щоб чернівецький лейбл випустив твій реліз.

Другий пройшов для нас майже ідеально. зіпсували враження лише директор закладу та орендарі апарату. все інше — клас.

Критерій один — нам має сподобатися. ми люди із широкими музичними смаками і слухаємо неймовірно широкий жанровий спектр. від дарк фолку до красту. концепція полягає у підтримці незалежної діайвай сцени всіма можливими способами. не тільки в рамках хардкор панку. Тепер питаннячко про фестивалі. На рахунку їх вже 2. Розкажи про них — плюси, мінуси, враження, і ще — чи буде третій фест, і кого з виконавців ти б хотів запросити? Ох. фестивалі у нас були класні, ахахах. 1-й реалізувався спонтанно під враженнями від BTSFF 1, на який ніхто з нас не попав, на жаль. проте Вова, Юра, BTSFF крю — дякую. завдяки вам на один панк фестиваль стало більше. Буквально за півтора місяця ми вирішили зібрати десяток хороших груп в одному місці і дати джазу! все вдало-

44

гадюка

Проте мене турбують великі сумніви про можливість третього фестивалю. боюся, що це просто нікому не потрібно. можливо це тимчасова апатія, а можливо і осад від роздумів, які переслідують мене не перший рік … про панк сцену в Україні. на разі я повністю віддаю себе лейблу/дістро/зіну. Повернемось знов до музики. 200708 роки відзначилися гуртами, які закликали до змін, майже у всіх були пісні про права тварин, людей, ненависть до ментіві фашизму, слово ‘юніті’ звучало на кожному концерті. Пройшло 5 років — ті теми пісень підіймаються вкрай рідко, про юніті і геть забули. Що, на твою думку стало причиною цього? Чому інтерес до активізму так впав за останні роки? Чи це прогрес, чи криза, як вважаєш? Причина банальна до неможливості: модний тренд відійшов. за ним прийшли інші. чого варто лише глянути на моїх знайомих/друзів: хтось змінив погляди на протилежні, хтось потрапив за грати, хтось став цілком байдужим до всього і вбачає кайф у п’яних угарах на вписках, а хтось лише міцніє у своїх поглядах і продовжує протистояти. гадюка

45


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 Проте, тут є хороші умови для того, щоб робити це все самому. В нас є концерти, в нас є сквот, в нас є акції. та це все приходиться ініціювати самому. Останнім часом активно слідкуємо за розкладами цирку і ліквідуємо всю доступну для нас рекламу: афіші й банери. спочатку працювали після заходу сонця та потім зрозуміли, що всім байдуже на наші дії й нічого не заважає зрізати банери пачками й складувати їх один до одного, щоб віднести на смітник. без уваги не залишаються магазини та ярмарки, що торгують продуктами хутряної та шкіряної промисловості. Про прогрес чи регрес мова не йде. питання в тому, що на разі ми не обрали вектор, яким буде рухатися наша сцена. за модним трендом чи за правдою. Розкажи про життя в Чернівцях, чи займаєшся якоюсь активністю в соціальному плані, і чи хтось займається цим взагалі? Якщо ти панк в Чернівцях — ти апріорі ненавидиш це місто. Тут нема концертів, окрім тих, які організуєш ти. Тут нема сквотів, окрім тих, які засквотуєш ти. Тут нема активістів, які потягнуть тебе на акцію, якщо ти цього не зробиш.

46

гадюка

В перспективі відновити ФНБ, на яке на даний час не можемо викроїти часу, хоча по більшій мірі це виправдання для самого себе, аніж реальність. попереду зима і мотивація лише зростає.

«

в нас є концерти, в нас є сквот, в нас є акції. та це все приходиться ініціювати самому

»

Сквот наш представляє собою величезний покинутий кінотеатр в центрі міста де на разі ми облаштували одну кімнату, до літа плануємо облаштувати літню терасу із балконом. зараз на меті стоїть підготувати сквот до зими, щоб втримати хоча б плюсову температуру, а взимку обігрівати до 10+. Анархія. Антифашизм. Фемінізм. Що значать для тебе ці слова, як ти все це бачиш, і чи віриш що світ можна змінити? Відповім цитатою із одного феміністичного блогу: «Феминистское движегадюка

47


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 ние должно быть только антифашистским. Антифашистское движение должно быть только феминистским. Либо мы работаем на уничтожение всех иерархий под корень, либо нам на ту сторону». невід’ємні поняття, які лише доповнюють/являються складовою один одного.

Їм частіше овочеві, але вважаю фруктові смачнішими.

Я надто багато думаю, щоб загадувати що буде далі. я не знаю. та щоб там не було моя совість не дасть мені жити по-інакшому.

Не такою як її малюють. ліберальною та поступовою. перехід людей на новий рівень суспільства. повага до життя кожного, що неодмінно тягне за собою етичний спосіб життя по відношенню до тварин.

До слова згадалася мова з одним старим гуцулом, який якось мені сказав: «ми плануємо, а Бог креслить».

«

нам пишуть «не хочете видати наш реліз?», а ми відповідаємо «о! клас, давайте». все просто і жодних завдань ми собі не ставимо. виконуємо по мірі можливості

»

За життя, згідно приказки, потрібно посадити дерево, побудувати дім і виростити сина. Що, на твою думку, потрібно зробити .аорте за життя? Ми не ставимо жодних цілей. нам пишуть «не хочете видати наш реліз?», а ми відповідаємо «о! клас, давайте». все просто і жодних завдань ми собі не ставимо. виконуємо по мірі можливості. на разі є певні плани щодо реалізації певних дисків/вінілів та працюємо над першим номером друкованого зіну. Дякую, друже за відповіді, і на останок ще декілька важливих питань. Які салати смачніші — овочеві чи фруктові? Чи підеш на наступні президентські вибори? Веган революція — якою вона буде? Цитатою з якої пісні ти закінчив би свій заповіт? І ще — якими словами ми з тобою закінчим це в’ю.

48

гадюка

Ні, не піду, так як прописаний я в Косові, а там лише дві виборчі ділянки на 7 тисяч людей і потрібно вичекати величезну чергу, щоб отримати бюлетень. надто багато честі пузаням.

Не буду приховувати свого сектантства: «We are the voice of the earth, sky and sea. We are the tears of the poor and oppressed. We are the blood of the countless murdered. And we are the seeds of the new world to come» — 7 Generations. Дякую тобі за моє перше в’ю в якості респондента. було дуже приємно поділитися своїми спогадами, думками та баченням деяких питань із читачами цих літер. Купляйте зіни, пишіть в них, не соромтесь власних думок. Купляйте носії та підтримуйте гурти/ лейбли, нам справді це потрібно. Організовуйте/відвідуйте концерти, дозвольте відчути нам вашу потребу в нас. Залишайтесь собою, залишайтесь справжніми. я вас люблю. Олексій. гадюка

49


black circle festival > for all.

гадюка №1 2014

50

гадюка №1 2014 час невпинний. час непевний. у будь якому разі час = час.

просто дні і ночі. просто стіни і фарба. просто друзі і вогнище.

наступного теплого (або не дуже) літа ми з товаришами і друзями самоорганізуємся. знову. вп’яте. з метою тимчасового існування тимчасового ком’юніті. з іменем BlackCircleFestival.

свято діайваю, малювання і дружби закінчилося через тиждень. після початку. з від’їздом останнього гостя (Стас Туріна). після закінчення фестивалю, почалося впевнене очікування наступного. наступна пропозиція локації була безвідмовною. наш друг (Андрій Хір) запропонував зробити фестиваль на Закарпатті. в горах. на залишках недобудованої військової бази часів холодної війни. на висоті понад 1400 метрів.

фестиваль котрий вже невід’ємно літній, народився взимку. мабуть точніше сказати в один зимовий вечір. такий коли рано темніє на вулиці і холодно. все почалося з розмови за розпиттям дешевого чаю з лимоном. у Львові. в кав’ярні на Площі Ринок. за безліччю вже забутих мною розмов, була ще одна моя пропозиція.

це була ідеальна локація. майже ідеальна втеча з міста.

дуже проста насправді. це було навіть прохання.

це був складний фестиваль. з складними запиттаннями про подальший розвиток. дехто з нас поставив під сумнів легкість і відсутність ідеї. інши потрібність сумнівів.

просто приїхати до мене в селище. з наметами. з фарбою. з подругами і друзями. зупинитися у хвойному лісі на березі маленького озерця. і просто тиждень малювати на покинутому заводі залізо-бетоних виробів. (місцева «народна» назва ЖБІ. похідна абревіатура від російкого «цэх железобетонных изделий»).

смак яблука розбрату скуштували всі. або майже всі. сьогодні це все вже сховано за ранковими хмарами і нічною грозою. на полонині Руна. зразка літа двітисячіодинадцятого року. всі знову чекали. пошук локації також працював.

це прохання або ж пропозіція здійснилася. всього через половину року. приблизно. здійснилося це все нашими спільними зусиллями. нашими спільними силами.

все без збоїв. без боїв. і післясмаком невизначеності декотрих з нас. з приближенням наступного фестивалю оповідач (автор цієї колонки) здався.

перший фестиваль був дуже легким. був дуже спекотним. ніхто не намагався підіймати будь-яких тематичних проблем. гадюка

після колективних сумнівів і незадоволенні самоорганізованим форматом. гадюка

51


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 оповідачем було прийняте рішення байкотувати фестиваль. з ідеологічних міркувань. на користь собі або не на користь. тому все що там відбувалося для мене майже невідоме. окрім фотодокументації (Міша 3М). коротких розповідей і уривків французького документального фільму. про українську стрітарт сцену. саме у двітисячідванадцятому фестиваль почав рости у ширину учасниками з Європи. і нажаль не почав рости концептуально. залишившись в обіймах літа двітисячідесятого. просто переїхавши в місто Яремче.

ного алкоголю. братських обійм. ранкових задушливих наметів. спільних трапез. та інших невід’ємних складових.

всі організаційні моменти останнього на даний момент фестивалю, пролетіли десь майже поруч. не зачіпивши.

якщо всі не попадуться у багаточисельні пастки капіталізму і дурості. наступного теплого (або не дуже) літа ми з товаришами і друзями самоорганізуємся.

це було четверте чорне коло. і третя його едиція у карпатському регіоні. фестиваль нагадував повернення до цивілізації. повним інтернаціональним складом.

знову.

ми повертались до людей. через безлюдну базу відпочинку у селі Шешори. котру наодинці залишили на початку двотисячних років. дорослі і діти. старці і щойнонароджені. залишивши її нам на тимчасове сквотування і обжиття.

вп’яте. з метою тимчасового існування тимчасового ком’юніті. з іменем BlackCircleFestival. Ярослав Гроб 7906. початок кінця осені двітисячітринадцятий.

цьогорічний фестиваль злився з шумом Шешорських водоспадів. опівніч-

52

гадюка

гадюка

53


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

Фотозвіт:

Jungbluth.

The Fight, The Symbioz Ужгород, 11.08.13

Фото: М. Чопський

54

гадюка

гадюка

55


гадюка №1 2014

56

гадюка №1 2014

гадюка

гадюка

57


гадюка №1 2014

Навіщо дівчатам

тренажерний

зал?

гадюка №1 2014 Дівчатка, спробую мотивувати вас до занять спортом! Адже спорт та корисне харчування допоможе вам сформувати гарну фігуру. Сьогодні маю на меті розказати вам про тренажерний зал. Відвідуючи тренажерний зал дівчата переслідують такі цілі, як схуднути, просто підтримувати себе в формі або накачати м`язи. Для того, що б мати результати- треба попрацювати, необхідно поставитись до цього відповідально, це потрібно в першу чергу Вам! Не лінуйтесь, потім будете вдячні за свою роботу над собою і тренування стануть звичкою, а результати будуть тішити вас. Великі м`язи-це те, чого бояться більшість жінок, займаючись в тренажерному залі. В такому випадку сучасний жіночий фітнес допоможе зробити так, що б були гарні форми без нарощування великих м`язів. Взагалі жіночі м`язи не мають здатність збільшуватися до таких розмірів, як у чоловіків, через низький рівень тестостерону. Часто в інтернеті під світлинами сильних жінок-культуристок можна побачити коментарі «вона перекачалась», «на мужика схожа» і все в такому роді, але, як на мене, це і є жіноча краса. Що може бути красивіше ніж сильні духом і тілом жінки? Робота в тренажерному залі не тільки фізичний труд, але й велика сила волі та зміцнення духа. Звичайно простіше відмахнутися і сказати що «немає часу», але невже не можна пару годинок в тиждень приділити на це? Наприклад замість того, що б просиджувати годинами в інтернеті. Часто помічала, що дівчатка жаліються на відсутність здоров`я. Але ж де здоров`я візьметься, якщо людина мало рухається і не приді-

58

гадюка

ляє собі належну увагу? Потрібно себе закаляти, тренувати своє тіло! Можу поділитися власним досвідом. Качалка зробила зі мною диво, у мене були проблеми із хребтом, але це не зупинило мене. Я не даю собі відпочивати, постійно додаючи собі нагрузку, я хочу піти далі, я хочу зробити більше. До того, як я почала займатися, у мене були постійні болі в верхній частині хребта, через це вночі було важко засинати, лікарі поставили діагноз, проходила процедури та масажі, але ефект тривав тільки тиждень-два. Потім почала відвідувати качалку і на сьогоднішній день я вже давно забула що таке біль в хребті. Робіть висновки. Якщо немає достатніх знаньвсі вправи обов`язково потрібно виконувати під наглядом тренера, тому що є ризик зробити тільки гірше собі. Це стосується як і людей, які прийшли з певними проблемами із здоров`ям, так і абсолютно здорових. Будь-яка вправа має техніку, яку потрібно виконувати правильно для запобігання травм та для ефективності. Також для уникнення травм обов`язково перед тренуванням робити розминку та розігрівати м`язи. У жінок більша частина м`язів сконцентрована в нижній частині тіла(ноги, сідниці), це поясняє чому організм скорше реагує на тренування цих частин тіла, ніж на тренування верхніх частин (руки, спина, плечі, груди). Крім того в жіночих м`язах менше м`язових волокон (міофібрил), тому силовий тренінг на 6-8 повторів, який корисен для чоловіків, для жінок зазвичай немає сенсу. Ще одним дуже важливим моментом є те, що жіночі м`язи, на відміну від чоловічих, краще гадюка

59


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014 зберігають глікоген, коли в цьому є потреба. Що це нам дає? Потрібний вуглевод простіше буде зберігатися в м`язах як глікоген, але Не потрібний буде простіше відкладатися в жир, ніж у чоловіків. Глікоген в м`язах це добре, але от жир в тілі, самі розумієте. Чим більше м`язів в організмі, тим більше вуглеводів може засвоїтись в глікоген.Обмін речовин в жіночому організмі більш повільний, ніж у чоловіків, це нам говорить про те, що енергія на кожен кілограм нашого тіла витрачається менше. Отже, що я порекомендую дівчаткам, які хочуть додати м`язевої ваги своєму тілу. Для початку ознайомлю вас із «базовими» (багатосуглобними) вправами. Одна із базових вправ-це жим штанги лежачипрокачує середню область великих грудних м`язів, малі грудні, тріцепси і передні пучки дельт. Наступна вправа- станова тяга, робить упор на малі та великі м`язи сідниць, випрямляючи хребет і м`язи задньої області бедра, а також квадріцепси. Станова тяга-хороша вправа, один мій приятель каже що від неї «растьот всьо»)). Також є не менш чудовою базова вправа -присід зі штангою. При виконанні цієї вправи розвиваються м`язи ніг (квадріцепси бедра та м`язи сідниці). При виконанні з великою вагою треба бути обережним та бажано мати підстраховку. Окрім бази, існують «ізолюючі» (односуглобні) вправи, на відміну від базових, в ізолюючих працює тільки один суглоб, наприклад коліно в розгибанні ніг сидячи. Ізолюючі вправи направленні на якісне опрацювання однієї групи м`язів чи одного м`яза. Дуже важливим елементом є правильне харчування, це 70 відсотків успіху. Їжа

60

гадюка

повинна бути багата вітамінами, білками, жирами та вуглеводами. Для організма силового атлета важливо харчуватися по годинам. В ідеалі приймати їжу 5-7 разів на день. Можна підрахувати кількість потрібних організму білків та вуглеводів. Як правило, для людей які займаються силовими видами спорту, необхідно 1,5-2 г. білка та приблизно 7 г вуглеводів на 1 кг своєї ваги. Після 6-ої вечора їсти можна! Головне знати що можна їсти. Це може бути творог, некрохмалисті овочі, кефір, для невегетеріанців-нежирна риба. Потрібно уникати вуглеводів на ніч. Перед тренуванням слід вживати білки та повільні вуглеводи, такі як рис, бульба, вівсянка. Вони повільно підживлюють кров глюкозою, тим самим залишає стабільним рівень глюкози , що добре впливає на тонус м`язів. Якщо ж навпаки, перед тренуванням вжити швидкі вуглеводи -глюкоза «згорить» швидко і організм почне витрачати глікоген, який зберігається в печінці як аварійний запас. В результаті організм буде довше відновлятися після тренування. Після завершення тренування слід вживати швидкі вуглеводи, такі як родзинки, банани, мед, а також білок у вигляді протеїну, найкраще підійде сироватковий, оскільки він швидко засвоюється організмом. Молочні продукти в раціоні повинні бути із низьким відсотком жирності або знежиренні. Що до солодощів, солодке я не їм вже майже 2 роки, і вам не раджу, сенсу в ньому я не бачу, тільки проблеми у вигляді зайвого жиру в організмі. Чому б не з`їсти корисний фрукт, якщо вже так хочеться смачненького. Але відмова-це діло особисте, можливо, раз на рік, на свято, тортик можна з`їсти, але я цього не схвалюю. гадюка

«

часто в інтернеті під світлинами сильних жінок-культуристок можна побачити коментарі «вона перекачалась», «на мужика схожа» і все в такому роді, але, як на мене, це і є жіноча краса. що може бути красивіше ніж сильні духом і тілом жінки?

»

61


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

рецензії

Взагалі харчування-це дуже велика тема, на яку можна написати безліч статей. Одним словом продукти які ми їмо-це як пальне для машини, потрібно «заправлятися» виключно корисною їжею.

«

не розумію дівчат, котрі прагнуть бути анорексичними, схожими на скелетів, з сірниками замість ніг, це ж жахливо виглядає!

»

Тепер хочу приділити увагу дівчатам, які прагнуть схуднути. Дієти, які я могла бачити в інтернеті, мені дуже не подобаються, зазвичай їх суть в тому, що Ти заставляєш організм голодувати, а потім, коли дієта закінчується, організм чомусь починає навіть набирати зайвої ваги! Чому? Все елементарно, ми створюєм стресову ситуацію організму-не достатньо отримуючи калорії та мікроелементи. І вже потім, коли ми не будемо сидіти на дієті, організм пам`ятатиме, що бувають важкі тижні недоїдань, тим самим буде відкладати все «про запас» у вигляді жиру. Не розумію дівчат, котрі прагнуть бути анорексичними, схожими на скелетів, з сірниками замість ніг, це ж жахливо виглядає! Не зважаючи на те, що мені подобається працювати із великою вагою та любов до жіночих м`язів, думаю, що для дівчини це не є обов`язковим. Головне що б слідкувала за своєю фігурою і ходила в зал. У мене в залі займаються в основному дівчатка, які не виглядають масивно, не женуться за м`язами, але постійні тренування дозволяють їм виглядати гарно та підтягнуто. В основному вони виконують кардіо тренування і працюють із легкими гантельками на велику кількість повторів. У кожного свої ідеали, кожен вибирає свій шлях, але в любому випадку треба щось робити для досягнення мети. От же перебороли свою лінь та негайно записуватись в зал!

62

гадюка

Harda Tider\Milisi Kecao split cd

Киста s/t cd

Спліт двух хардкор гуртів з різних частин світу. Harda Tider (Наrd Times)- шведська команда з міста Мальмо. Музика надихнута старим панком, хардкором і дібітом. Злий, напористий матеріал. 4-и своїх трека і кавер на Anti-Cimex. Багато хто вважає їх найкрашім хардкор гуртом Швеції. Milisi Kecao — хардкор\панк з Малазії. Більш легкий саунд, більш рок-н-рольна подача матеріалу. 5-ть своїх треків + кавер на The Clown. Видано спільними зусиллями 8-ми лейблів.

Киста — проект з СанктПетербургу, в якому задіяні музиканти таких команд як The Black Covered Distance, Internal Damage, Chamber of Torture i Carlo Giuliani. В минулому році вийшов їх одноіменний альбом, на якому умістилось 12-ть треків. Матеріал представляє собою сучасний грайндкор, сильно замішаний на блек металі . Класичні для жанру вокали — гроул і скрімінг. Сучасний металізований саунд ні разу не псує враження від релізу, альбом прослуховується на одному диханні. Деякі треки — відвертий блек метал. Альбом випущений силами пятьох російських лейблів.

CATHETER «Southwest Doom Violence» СD Третій студійни альбом грайндерів з Денвера. Музика, яка відсилає нас до творчості таких команд як REPULSION, TERRORIZER, PHOBIA, раніх NAPALM DEATH, з краст і думметал домішками. Звук гітар нагадує шведський дез-метал. Після низки сплітів і міні-альбомів команда розродилася дуже сильним і цілісним повноформатником. Як на мене, це кращій реліз гурту. гадюка

MyManMike — Will You Marry Me? CD/LP МММ — трешкор\фасткор команда з Південної Кореї з інтернаціональним складом, до якого входять один француз, один амерканець і як не дивно — один кореець:) Цього літа вони дали один концерт в Україні, де я і роздобув цей реліз. Матеріал на альбомі ні чим особливим не виділяється в рамках стилю, але

63


гадюка №1 2014 слухається приємно. Прямолінійні, короткі треки, партії в два вокала, хороший звук — нема до чого придратись. CD-версія містить кавер на Punch. Доречі, гурт бере з собою в тури так званий Мастейнч Бар — атракціон, де кожному бажаючому довільним жеребом вибирається форма вусів, після чого йому їх вибривають. Якщо ж вусів нема, то волося можна відстригти в іншому місці і з нього потім вуса наклеїти. Так що багато відвідувачів цьогорічних европейськич панк фестів, прокинушись з бодуна, були здивовані тим, як змінилось їх обличчя. Deadly Mince Grinder — The Third World Scum Project — Proletar/Grind Buto/Onset Of Serious Problems 3-way split CD Потрійний спліт азійських команд. Відкривають його грайндери Proletar . Команда вже не перший рік у грі і втигла завоювати прихильність багатьох пооціновувачів стилю. На цьому релізі вони представляють 4-и трека. 3-и з них це власні пісні команди, які представляють собою металізований грайндкор, злий і технічний. Класичні два вокала, метальні гітари, хороший саунд. Також на релізі присутній чудовий кавер на Carcass — Reek Of Putrefaction. Другим гуртом по черзі йдуть Grind Buto. З фото на буклеті тичуть кози і факи волохаті азіати, а з диску грає дуже хуйовий недо трешметал. Таке враження, що ці ріфи

64

гадюка №1 2014 були вже у сотні команд і то вони дуже недолуго зібрані до купи. Вокал сильно випирає поверх музики. Коротше, біда. Виручати реліз беруться Onset Of Serious Problems . На відміну від своїх колег, у цих хлопців явно руки ростуть з потрібного місця, тай творча фантазія працює краще. По факту маєм трешкор\кроссовер, зіграний з люттю і на високих швидкостях. Чотири трека проносятся непомітно, але лишають після себе позитивне враження. This is not a war, this is bloody massacre! Частини — Proletar і Onset Of Serious Problems роблять спліт вартим уваги пооціновувачам екстремальної музики, так що при можливості заценіть цей реліз. Seppuku s/t CD Краст\грайнд з Хорватії. А точніше той варіант краст\гранду, коли красту багато, а бласт бітів мало. В пісні Immaculate Conception присутні домішки блек-металу, що прикрашає цей трек. В цілому реліз толковий, слухаться легко. Дни Антиутопии Слепых pro cd-r.

Ночь

8-ми пісенний реліз кримского гурту, яки грає металізований крастї\ д-біт. Якщо чесно, цей реліз не залишив в мене ніяких вражень. Нібито місцями непогані метальні шматки зустрічаються і є швидкі, бадьори д-бітові проходи, але в цілому досить посередня робота, не нічого не запам’ятовуєтся і не чігадюка

пляє. Присутній кавер на Ted Kaczynski. Chappa’aj — hyperspacenoisegrind — cd-r. Шум з Угорщіни. Один трек на 9-ть хв . Навіть не знаю що тут написати — ну шумлять собі, та й шумлять. В складі числиться 4-ро чоловік, один з них — барабаньщік досить відомої угорської команди Human Error. Як зазвичай у мадярів прийнято, видано на сd-r. Radiation s/t pro cd-r. Я вже давно хотів дістати цей реліз і нарешті мені випала нагода придбрати його на дістро гурту Rozpor. Radiation — це словацька метал гурт, данний реліз був записаний ними в 2009 році. Матеріал на диску представляє собою прото-блек/ треш метал, музиканти явно надихались ранніми релізами класиків німецького трешу. В міру брудний, але легко читаючийся саунд, що для мене великий плюс. Не люблю аж до блиску вичищений звук у метал команд, дуже часто через прагнення до якості звучання втрачається енергетика . А тут з нею якраз все добре. Лірика пісень на англійській і словацькій мовах. 7-м власних пісень + кавер на Sodom. Anihilated — 2006 — Path to Destruction CD Anihilated з Іпсвіча, були одними з піонерами кроссовера\трешметала в Великобританії на ряду з гадюка

Onslaught, Sacrilege і Concrete Sox. Гурт був заснований в 1980 році, з самого початку мав назву Prospex і був частиною місцевої анархопанк сцени. З часом змінилась назва і музика команди ставала більш метальною, при цьому хлопці не втратили соціальної направлності лірики своїх пісень. В оригіналі цей матеріал виходив у 1986 році на дванадцяти дюймовій платівці. Данне видання містить великий буклет з купою інформації, фото і інтерв’ю учасників гурту. Цікаво, що багато хто вважає Anihilated чи не першою трешметал командою Туманного Альбіону. Гурт грає і зараз, нещодавно світ побачив їх новий альбом. Death Toll 80K — Harsh Realities СD Сучасний грайндкор, надихнутий олдскульними командами. Потужний саунд, класичні партії в два вокала. Альбом довжиною в трохи менше пів-години які проносятся непомітно. З схожого зразу спадають на думку Insect Warfare. Пооціновувачам стилю стилю слухати обов’язково. Remorse — Кто ответит? \ Комики на барикадах СD Remorse на данний момент сама стара діюча хардкор команда України. І вже точно, що сама недооцінена. Данний диск містить в собі одразу два альбома гурту, 3-й і 4-й на рахунку. Комики на барикадах писались ще орігінальним

65


гадюка №1 2014 складом, тому тут маєм фірмове безумство Remorse — заміс з старошкільного хардкору, павервайленсу, саузерн-ріфів. і фріджазу. Близько по ідеї до першого альбому, але тут пісні довще, аранжування різноманітніше і складніше. Після цього альбому гітарист Вадім покинув гурт. Доречі, зараз він грає вокалістом Remorse — Сєнєю і братом барабанщіка в сладж команді Keepleer 18. На альбомі Кто ответит ? вже новий гітарист і з’явився басист. Музика стала набагато прямолінійніша, з’явились мош-моменти. Не скажу, що від того вона стала гірше, але вже точно не то, що на минулих альбомах. Нажаль гурт рідко виїжджає грати за межі Чернігова, як наслідок мало хто з ними знайомий, незважаючи на те, що хлопці вже грають років десять, напевно. Одна з небагатьох українських хардкор команд, яка робить дійсно цікаву і оригінальну музику. Hurricane — In vein CD В музиці цих азіатів можна почути хороше поєднання маткору і постметалу. Прямолінійні швидкі моменти, математика і брейкдауни, мелодійні атмосферні частини — це все можна почути в піснях гурту. І це все на хорошому, жирному звуці. Також хотілось відмітити гарне оформлення релізу в сіро-чорних тонах. Neid — Il Cuore Della Bestia CD Італійські грайндкорщіки, які грали декілька концертів в Україні в

66

гадюка №1 2014 рамках свого евро-туру. Досить сильно металізований грайндкор, звук запису більш характерний саме для метал гуртів. Присутній кавер на Sepultura «Biotech is Godzilla». Крім 9-ти студійних пісень, також на диску є три трека, записаних на концерті в Ростові-на-Дону. Причому вони звучать більш грайндкорово, ніж студійні записи. Dan Stark — Dumbland cd-r Тематичний міні — альбом, цілком присвячений мультсеріалу Девіда Лінча Dumbland. Перший трек відкриває реліз потужним блек-метал шматком, який є чи не найкращою прикрасою мініальбома. Далі вже звична фірмова мішанина з треш-кору, бластбітів і панк-року. Можна провести паралелі з угорцями Step on it. Реліз виданий силами гурту.

Dan Stark/Oh,deer split pro cd-r

Cпліт двох команд з української провінції. Першою йде частина DS. Ну, що тут писати? Dan Stark як Dan Stark. Фірмовий треш-кор, присутній кавер на Oh,deer, частина яких йде наступною. Поки в Україні все погано з скрімо, житомиряни не розслабляються, постійно грають концерт, от і черговий запис випустили. Крутий перший трек “Тріумф Смерті”. На DS чудовий кавер вийшов, там саксофон грає. Великий плюс гурту, те що тексти написані на українській. Якісно зроблений запис, ну і душевно так вийшло, як прийнято зараз казати про подібну музику. Коротше, тим хто любить творчість вітчизняних гуртів і нетрадиційні в плані стилістики спліти, варто ознайомитись з цим релізом.

Papirus — Хаос pro cd-r

Dee&Kylя — Check da clock cd-r

Досить вже стара чернігівська команда Papirus нарешті розродилась дебютним альбомом. Якщо змішати до купи Pro-Pain, додати трохи Slayer і саузерн ріфів то ми отримаєм музику, яку виконує папірус. Нетепічні тексти, як для снг-шної сцени, без пафосу і стандартних, заїжених тем, зате більш близькі до народу, повні злої іронії і позитивної придуркуватості. Хіти — 100% Украинец, Сука, Говно. Видано власними силами гурту.

Зараз в снг-шному хіп-хопі популярна тема спільних альбомів. Український андеграунд в цьому плані теж не пасе задніх. В цьому році на розсуд слухачів свій спільний реліз презентували Dee з МедСайфа и Kylя з Тулим. Хіп-хоп в дусі середини 90-х, читка на англійській і українській мові, скретчі. Реліз слухається на одному диханні. College і Стіни — центрові хіти. Якщо ви любите хороший хіпхоп, яким його робили в 90-х і

гадюка

гадюка

у вас з’явиться можливість побачити виступ цих хлопців наживо, то обов’язково скористайтесь цією можливістю. ЧК (Черный Квадрат) — Десятиетажник pro cd-r Мукачевці ЧК за два роки прйшли шлях від викликаючи інтерес новачків до найкращого реп гурту Закарпаття. Своєми виступами хлопці розкачнують зал на раз-два, завжди з задоволенням вибираюсь на вечірки з їх участю. В кінці 2013 вони презентували свій дебютний повноформатний альбом. 10 треків + інтро і аутро. Похмурий, монотонний, качаючи реп. Лірика на тему життя у місті, вибору життєвого шляху,легких наркотиків тощо. Гарне оформлення релізу, який випущений гуртом. DETIETI — Ne eP CD Щоб довго не пояснювати, просто напишу, що DETIETI це російський Mr.Bungle. Мікс з купи стилів, імпровізація, постійна зміна темпу, шматок з “Black in Black ” вгадайте кого. Задіяна купа різних інструментів , які з’являються в самих не очікуваних місцях. Хаос всю дорогу Коротше, якщо ви любите дійсно цікаву музику, знайдіть бендкемп гурту і зацініть.

67


гадюка №1 2014

гадюка №1 2014

Протести в Україні очима учасників сцени Події січня 2014 року мало кого залишили байдужим. Прийняття диктаторських законів, переростання протесту в силове протистояння, перші людські жертви, викрадення, катування і вбивства людей. Це обурило багатьох, багатьох заставило прийняти активну участь в тих подіях. Ті, кого вони залишили байдужими, хто вирішив, злякавшись, лишитись осторонь можна сміливо вважати людьми без совісті і гідності. В самому протесті приймали участь зовсім різні люди — роботяги, студенти, представники середнього класу, афганці, молоді і літні люди, жінки і чоловіки різного віку, люди різних національностей, різного місця проживання на території України. Люди на жаліли своїх сил, здоров’я і навіть життя, для перемоги над тою злочинною владою, що захопила під себе всю країну, розікравши її, відібравши у багатьох всі умови для гідного існування, а згодом і наші права. Права які належать нам, як громадянам цієї країни, як вільним людям. Цього українці вже

68

не стерпіли, вони піднялись в боротьбу за своє майбутне і готові йти до кінця. Що до участі нашої сцени в вище згаданих подіях, то вона була мізерна. Більшість її учасників проігнорували протести. Люди в основному виправдовували свою бездіяльність засилям правих, ніби протест прийняв правий вектор і їм там робити що робити. При цьому ігнорували справжній фашизм у виконані влади, щоб такі речі ставались в Україні багато хто з нас ще пів-року назад і не міг уявити. Хай ваша бездіяльність і боягузливість буде на вашій совісті, ви звичайні споживачі, які прийшли в сцену в пошуках чергового спільного місця, не більше. Та не всі лишились осторонь. Де-не-де, можна було зустріти учасників сцени, які активно приймали участь у простестах. В основному це старі панки, скінхеди, люди лівих поглядів, які вже в справі не перший рік. І я ні разу не був здивований, коли зустрічав гадюка

цих людей на Грушевського, на Майдані, так як знаю їх давно і це люди які вже котрий рік дотримуються активної політичної і соціальної позицій і підтримують їх конкретними справами. Хоч їх і не багато, але вони є і це радує. *** Самим дивним і вражаючим стало те, що не було ніяких лідерів, командирів, прорабів чи наглядачів. але робота кипіла. неначе великий мурашник — кожен пересувається, кожен щось робить, чи то насипає сніг у мішок, чи то несе їх, чи передає, чи укріплює барикади, чи відбиває палицями по бочках або металевих пластинах какафонічне та-та-татата не в унісон з іншими відбивалами, чи їсть канапки люб’язно принесені юними студентками-дівчатками, або чай, точніше не чай, а лимонний узвар з присмаком чаю, чи збирає каміння і передає ближче до передової, чи підкидає шини у багаття, чи заряджає «Слава Україні», чи розливає коктейлі Молотова по пляжках. настрій у всіх гарний. я не знаю нікого з цих людей, але за кожного з них саме в цей момент я готовий ризикнути здоров’ям. в нас спільний ворог, і ми знаходимось в авангарді боротьби з ним. Ворог стоїть неподалік, метрів за шістдесят, вбраний у чорне. згорівші вщент автобуси, точніше їх каркаси покрилися льодом, і коли залазиш нагору, на їх прогнуті дахи відчуваєш знову себе девятирічним гадюка

піздюком, який заліз на закинутий автобус щоб дотягнутися до зелених яблук на дереві. тільки зараз замість дерев і яблук — невеликий проміжок за яким стоять бійці спецпідрозділів, пси, яким тільки дай волю, і їх рука не здригнеться щоб лупити тебе поки не набридне. на цих барикадах не кричать «Міліція з народом» — ці підараси не достойні бути з народом, народ — за нашими спинами, за їхніми ж — та зграя мародерів і виблядків, які обкрадають наш народ. все просто. нам не потрібні опозиційні «лідери» — деколи вони приходять до нас, але навіть в їхніх очах відчувається острах, повагу від нас вони ще не заслужили, нам не треба юліволю, нам не треба зараз того євросоюзу. нам просто набридло що нас так нагло можуть найобувати, і виходити сухими з води. тому ми стоїм, мерзнем, жбурляєм каміння і скляні пляжки. для багатьох людей звідси ці дні — найкращі в їхньому житті. це етап перенародження, момент коли витягуєш голову зі сраки і починаєш щось робити. і як би не було це дико, але в цьому какафонічному та-та-татата, що відбивають не в унісон — звучать нотки панкроку. довкола бони (не, ну правда), гопота, студенти-максималісти, дядьки-роботяги, пенсіонери, всі небайдужі, і ми граєм панкрок. та-та-татата! я бачу своїх друзів, але саме в цьому місці я вдвічі більше радий їх бачити. хто би що не казав, але ці протести дійсно згуртували народ. крига

69


гадюка №1 2014 скресла. пс — не можу не відмітитии іронії, що діайвай сцена виглядає дещо апатичнішою в порівнянні з правими субкультурщиками, мені здається що в сусідів-поляків чи білорусів за аналогічних умов на барикадах переважали б панки. це лише здогадки, звичайно, але так хотілося б в сцені бачити більше активності мама дарагая! «досить брехні, істина важливіша. Протестів вогні з кожним роком спалахують дедалі частіше» *** Ми весь час співали про боротьбу з системою, про те, що ми повинні виборювати самі кращої долі, що ніхто крім нас цього не зробить і з часом почало здаватись, що все це всього навсього пустий звук, не підтверджений ділом. Чесно кажучи я не сподівався, що наш народ колись зможе підняти голову, але на щастя я дуже в цьому помилявся... Вся політично-кримінальна ситуація в країні своєю безкарністю, необмеженістю все ж таки довела народ до того щоб він зміг об’єднатись. Навряд би ми колись ще змогли побачити вихідців зі сходу і заходу, які б стояли пліч о пліч в лавах, завжди ворогуючих в мирний час представників правих та лівих огрупувань,які сьогодні відбивають один одного від шакалів у формі чи стоять живим ланцюгом і передають роздроблену

70

гадюка №1 2014 бруківку на передову. Самий кривавий день Соборності України запам’ятається нам на довго. Не буду акцентувати увагу на всьому террорі, який влада розповсюджує, а натомість хочу подякувати всім хлопцям, які віддають звітність своїм вчинкам і можливим наслідкам, ризикуючи власним життям перетворюють слова пісень в реальність і дають справжній опір всьому злу і брехні, яке окупувало все що нас оточує. Вся відповідальність лежить на наших плечах і ми творимо історію нової України. Я як ніколи гордий за те, що я Українець! *** З самого початку хотілось би відмітити повний дебілізм влади, у них була можливість залишити майдан таким же нікчемним, як намети в підтримку Тимошенко на Хрещатику, тільки з хіпарями, скачючіми під Руслану. Після першого розгону ( в ніч на 1-ше грудня) бунтівні настрої почали наростати у відповідь на насилля, згодом це тільки і годувало протест. І застосування насилля перед АП 1-го грудня більшістю протестуючих розцінювалось як провокации (не будем давати оцінку тій події, в данному контексті це не важливо), то 19-го січня на Грушевського вже всі схвально поставились до такого роду дій, хіба крім опозиційних щльондр, за що, власне, Кличко і отримав заряд з протигасника в той день. Народ перегадюка

став вірити будь-яким політикам. Особливо це було видно, коли трійка імпотентів була освистана перед черговими переговорами з Януковичем (коли Яцинюку була запропонована посада пре мера) і всі дружньо, без шуму і пилу, пішли відбирати Український Дім у мусорів. Громадянська активність помітно виросла в за ці місяці, очевидно тільки те що протесту не вистачало соціального вектору. Весь Майдан пропитаний націоналістичним душком. Ось тут і показав свою некомпетентність лівий рух. В принципі багато ліваків і анархістів активні в ці дні, але діють відчудженими один від одного групками. Видно що Майдан бачить авторитет в виді групп, які активні в бойових діях, той же Правий Сектор. З группи маргіналів вони виросли в доволі сильну бойову одиницю і володіють вагомим голосом на Майдані. Будь ліваки не такі розрізнені і відволік нуті від актуальних подій, вектор Майдану можна би було сильно скренити в сторону самоорганізації і солідаризації населення, додати соціальну складову протесту. Треба робити висновки і готуватись до подальшої боротьби, впевнений що основні протести в Україні ще попереду, це лише початок. *** відсторонення і мовчання неможливе тепер точно. цей прес двосторонній і неминучий тепер точно. це не твоя внутрішня міграція тепер точно. гадюка

зараз, після згасання активного протистояння, досі не можу повернути собі спокій. ще не так давно нарікав на життя у такому нецікавому столітті. можливо історія завжди проходила повз або попри. а тепер все і одразу. безсонні ночі змішані з цим попелом, котрий рознесли далеко за кордони однієї вулиці. з цим металічним звуком котрий поширили далі медійного простору. тисячекратно посилилося відчуття перманентної непевності. жодного аналізу ситуації, все аж зананадто зрозуміло і плакатно. жодних коментарів, вони зараз такі схожі і експресивні. залишусь на боці однієї з програвшої війну субкультурної сторони. з проханням (перефразовуючи одного давнього товариша): сквотуй себе — отримай більше. далі — гірше. *** Багато думок, щодо подій в Україні в моїй голові. Починаючи з того, що там усім заправляють праві та усі почесті дістануться їм, і закінчуючи тим, що це те, про що кожен з нас мріяв колись — РЕВОЛЮЦІЯ, боротьба проти влади. Якщо казати про правих, то реально їх можно помітити в центрі столиці на Грушевского, але більша частина людей — це усвідомлені люди, які не хочуть, щоб нас

71


гадюка №1 2014

знову як народ пригнічували та знущалися, ліпили з нас рабів та утискали законами. Люди на Грушевского сильно нагадують зграю мурах, котрі бігают туди-сюди і кожен займається чимось, допомагаючи іншим: носять каміння, пляшки для закидал беркутівців, шини та мішки для баррикад, чай і бутерброди для голодних активістів. Тобто атмосфера там панує дружелюбна, усі один одного підтримують та допомагають. Це дуже круто. Щодо людей, яких я знаю, то більшість моїх знайомих, що в темі не хочуть висовувати прикриваючись всілякими відмазками. Серед моїх одно-

72

групників, однокласників та знайомих знайшлися ті, що вже стоять на барикадах і допомагають творити революцію. Що ж, з цього можна зробити певні висновки про людей, що оточують нас в панк-сцені. Моя думка, що треба робити те, що підказує серце і навіть якщо ти боїшся виходити на барикади чи думаєш, що там праві, і навіщо їм допомагати, то подумай про людей, яких скривдила, вбила та покалічила нинішня влада. Це ж звичайні люди, які намагалися боротися за свої права та наші права, а ти й досі сидиш вдома чи шукаєх якісь виправдання чому не приймаєш участі у революції. гадюка

Profile for Joseph Borutsky

Hadiuka #1 / Гадюка №1  

Ukrainian punk zine (Uzhhorod/Lviv)

Hadiuka #1 / Гадюка №1  

Ukrainian punk zine (Uzhhorod/Lviv)

Profile for borutsky
Advertisement