Page 20

BOKsAS

Keturios kovos – viena pergalė Iš turėjusių teisę startuoti septynių mūsų boksininkų Minske kovojo tik trys. Dar keturi dėl traumų ar kitų priežasčių ringe nepasirodė. Vienintelę pergalę iškovojo E.Skurdelis

Lietuviška dvikova: V.Balsys prieš M.Gedminą

Pirmasis iš lietuvių į ringą kopė jauniausias į Minską vykęs mūsų šalies boksininkas – 21 metų Vytautas Balsys. Jis kovojo su Mindaugu Gedminu – Šiauliuose užaugusiu, bet Norvegijai atstovaujančiu 23-ejų sportininku. Pirmame raunde nežymią persvarą turėjo Vytautas. Abu boksininkai techniški, demonstravo brandžią taktiką. Antrame raunde jau ėmė ryškėti Norvegijos atstovo pranašumas. O trečiame dominavo M.Gedminas.

raunde teisėjas skaičiavo varžovui nokdaunus. Kai trečiame raunde trečias panašus smūgis pasiekė tikslą, arbitras nutraukė dvikovą.

Atlėgus kovos įkarščiui V.Balsys svarstė: „Trečiame raunde praradau kovos kontrolę. Bet to nokdauno tikrai nebuvo. Varžovas vos kepštelėjo, o aš nusisukau. Kai atsisukau, teisėjas jau skaičiavo nokdauną. Apmaudus pralaimėjimas.“

„Pirmame raunde vedžiau kovą, vėliau sąlygas diktavo jis. Trečiame raunde pamačiau, kad varžovas pavargo, kad turiu daugiau kvapo, pradėjau dažniau smūgiuoti, bet to jau nepakako“, – nužengęs iš ringo kalbėjo E.Skurdelis.

Iš Lietuvos su tėvais M.Gedminas išvyko prieš šešerius metus. Boksuotis pradėjo Norvegijoje. Yra dukart Skandinavijos ir tris kartus Norvegijos čempionas. „Nebuvome su Vytautu pažįstami, bet prieš kovą pasišnekėjome. Pažįstu trenerį Vidą Bružą, kurio treniruočių stovyklose esu dalyvavęs. Padėjo ir tai, kad supratau garsiai sakomus Lietuvos trenerių patarimus Vytautui“, – pasakojo Mindaugas.

Svorio kategorijos per 91 kg atstovas Mantas Valavičius palankiai susiklosčius burtams pateko į antrą ratą. Dėl vietos ketvirtfinalyje lietuvis kovojo su daugkartiniu Serbijos čempionu Vladanu Babičiumi. Pernai jie jau buvo susitikę ringe, tada nugalėjo serbas.

Antroje kovoje M.Gedminas pralaimėjo italui Salvatorei Cavallaro. Svorio kategorijos iki 60 kg atstovas Edgaras Skurdelis pirštines surėmė su estu Valerijumi Černoglavskiu. Pasaulio ir dviejuose Europos čempionatuose dalyvavęs 26 metų E.Skurdelis – labiau patyręs. Estui neseniai sukako 19 metų. Pirmame ir antrame 20

OLIMPINĖ PANORAMA

„Varžovas stengėsi, o aš dirbau savo darbą. Kova esu patenkintas. Aštuntfinalyje – daug pajėgesnis varžovas, 2017-ųjų Europos vicečempionas rusas Gabilas Mamedovas. Jeigu laimėsiu prieš jį, manau, medalis bus garantuotas“, – prieš kovą svarstė E.Skurdelis. Deja, Edgaras pralaimėjo.

Serbo ranką į viršų ringo teisėjas kėlė ir Minske. Kova prasidėjo atsargiai. Serbas žemesnis, bet beveik 15 kg sunkesnis. Mūsiškis aukštesnis ir greitesnis. Pirmas raundas buvo lygus. Antrame jau ėmė ryškėti serbo pranašumas. Paskutiniame raunde Mantas kelis sykius pataikė, bet labiau matomo pranašumo neįgijo. Po kovos M.Valavičius sakė: „Šį sezoną persekioja traumos. Ir dabar dar gydausi. Varžovas buvo įkandamas, deja, nepavyko įgyvendinti planų.“

TEISėjas Bokso varžybose teisėjavo ir lietuvis Vilmantas Bobinas.

M.Valavičius

Profile for IDEA Born in idea

Olimpinė panorama 2019 06  

Olimpinė panorama 2019 06  

Advertisement