Page 11

GIMNASTIKA

Auksinės pabaigtuvės 15 tūkstančių žiūrovų, susirinkusių į gimnastikos areną, paskutinę žaidynių dieną matė ir Lietuvos gimnasto Roberto Tvorogalo triumfą ant skersinio. Plojo jam arenoje ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Birželio 27-osios vakarą gimnastai pradėjo kovas daugiakovės atrankos varžybose. R.Tvorogalas surinko 82,731 balo – tai buvo trečias geriausias rezultatas. Geriau nei Robertas pasirodė tik Davidas Beliavskis iš Rusijos (86,499) ir armėnas Arturas Davtianas (83,231). Iš viso varžybose dalyvavo 48 sportininkai, į finalą pateko 18. „Džiaugiuosi savo asmeniniais rekordais daugiakovėje ir ant skersinio. Tiesą sakant, visus pratimus atlikau kokybiškai. Bet tai tik patekimas į finalą, daugiau nieko. Pasiektas rezultatas motyvuoja, norisi dar geriau pasirodyti“, – po geros pradžios sakė R.Tvorogalas.

Su treneriu J.Izmodenovu

Robertas taip pat iškovojo teisę varžytis pratimų ant skersinio ir lygiagrečių finaluose, kur dėl medalių kovoja tik po šešis sportininkus, o visi taškai skaičiuojami iš naujo. Didžiausias viltis R.Tvorogalas siejo su skersiniu. Tačiau būtent ant šio prietaiso jam labiausiai nepavyko daugiakovės varžybų finale. Lemiamame daugiakovės etape mūsiškis pasirodė kukliau. Galutinėje įskaitoje jis užėmė septintą vietą – 81,631 balo. Pakilti aukščiau pritrūko poros balų – maždaug tiek, kiek slystelėjus rankai R.Tvorogalas prarado ant skersinio. Daugiakovės nugalėtoju tapo rusas D.Beliavskis – 85,465 balo. Antras liko ukrainietis Olegas Verniajevas (84,632), trečias rusas Vladislavas Poliašovas (84,464). „Tikslas buvo pakartoti kvalifikacijos rezultatą, bet sutrukdė klaida paskutiniame pratime ant skersinio. Baigiant programą nuslydo viena ranka. Tai buvo klaida, už kurią teisėjai skaudžiai nubaudė. Rytoj viskas prasidės iš naujo. Esu nusiteikęs kovingai, jaučiuosi puikiai. Gal pavyks ant skersinio viską atlikti be klaidų“, – išvakarėse vylėsi gimnastas. Pavyko. Tai buvo įspūdingas pasirodymas su daugybe sudėtingiausių elementų. Robertas startavo trečias. Teisėjai skyrė net 14,400 balo. Su tokiu rezultatu drąsiai galima pretenduoti ir į olimpinį medalį. Įpusėjus varžyboms tapo aišku, kad medalį ant skersinio mūsiškis tikrai iškovos, o jo spalva paaiškėjo po baltarusio Andrejaus Lichovickio pasirodymo. Lietuvai – auksas!

Auksinis pasirodymas

R.Tvorogalas su aukso medaliu

Antras ant skersinio liko Ahmetas Onderas (14,100) iš Turkijos, trečias – vengras Davidas Vecsernyesas (14,066). Daugiakovės čempionas rusas D.Beliavskis krito nuo prietaiso. „Tai mano didžiausias karjeros laimėjimas. Manau, pasirodžiau idealiai, o varžovams pasitaikė klaidelių, todėl šiandien nugalėjau. Dabar noriu poilsio“, – santūriai kalbėjo aukso medaliu pasipuošęs R.Tvorogalas. „Emocijos nerealios. Dar negaliu suvokti, kas įvyko. Tikėjomės medalio, daug dirbome, pakeitėme kombinaciją, tarėmės, stengėmės, mes tai padarėm – auksas mūsų. Šiandien ne varžovai klydo, o mes pelnytai nugalėjome. Ar galėjo būti du medaliai? Galėjo, bet ant lygiagrečių neturėjome tokių gerų šansų kaip ant skersinio, todėl koncentravomės į šią rungtį“, – emocijų neslėpė Roberto treneris Jevgenijus Izmodenovas.

Dar negaliu suvokti, kas įvyko. Tikėjomės medalio, daug dirbome, pakeitėme kombinaciją, tarėmės, stengėmės, mes tai padarėm – auksas mūsų. Jevgenijus Izmodenovas