October-November-2020

Page 1

ЖОВТЕНЬ – ЛИСТОПАД 2020

КАР’ЄРА ТА МАТЕРИНСТВОСьогодні, тут і зараз – ти найкраща разом з брендом

Let your

www.oksana-mukha.com

S

come true


Людина може впоратись із будь-чим, якщо цьому можна надати сенс.

Густав Юнг

Емілія Худа Ми живемо в багатоповерхівці, Де кожен поверх – це духовний рівень. На першім поверсі – ті, що в колисці, На другий підніма сім’я і віра. А потім – друзі, школа, книги, фільми, В духовний світ усіх кохання кличе, І самоствердження могутній стимул Нас піднімає поверхами вище. На кожнім поверсі – лиш однодумці. Тут – енергійні, там – ледачі люди, Є поверхи тупих, брехливих, дурнів. На верхніх – благородні життєлюби. Що вище поверх – люди цікавіші: Розумні, щирі, душі їх відкриті, Ведуть життям їх ідеали вищі, Є радість творчості і насолода жити!

4

Віталій Іващенко

Б

удь-який крок, який ми плануємо зробити в житті, кар’єрі, вимагає від нас мужності та рішучості. Звичайно ж, головною опорою для себе повинні бути ми самі: наш внутрішній стрижень, досвід (хоч інколи він нам заважає), освіта, особисті якості та професійні навички, наші наміри, інтуїція... Не знаю, як для вас, а для мене в житті дуже важлива підтримка. Я на підсвідомому рівні відчуваю, що поруч є люди, на яких можна покластися! І своєю чергою завжди намагаюся бути підтримкою для інших! Головне у будь-яких ситуаціях – не забувати, що ви не один на білому світі. Озирніться довкола. Мож-

ливо, близька людина потребує вашої підтримки, а ви «загрузли» у чомусь своєму і не бачите нічого навколо. Будьте уважнішими до людей, які вас оточують, більше усміхайтесь, даруйте позитив (навіть у такій складній ситуації, як зараз), посилайте людям світло, побажання любові і мудрості. У цей передвиборчий час хочеться побажати усім ухвалювати зрілі і тверезі рішення, діяти в ім’я загального добробуту! Навчіться приймати те, що не можна змінити, і зосереджуватись на тому, що ми здатні змінити, але зі світлом і хорошими, позитивними намірами!


quotes Цитати ‟ Ніяка мета не настільки висока, щоб виправдовувала негідні засоби для її досягнення. Альберт Ейнштейн

Твій вибір уже зроблено. Тобі залишається лише його усвідомити. The Matrix Reloaded

Якщо ти хочеш зміну в майбутньому – стань цією зміною сьогодні.

Махатма Ганді 5

Люди завжди роблять те, що вони вибирають, але не завжди вибирають те, що вони хочуть.

Дмитро Леонтьєв

Раніше я казав: «Сподіваюся, що все зміниться». Потім зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб усе змінилося, – змінитися самому.

Джим Рон

Ви там, де ви є, і той, хто ви є, через те, як ви себе сприймаєте. Змініть думку про себе, і ви зміните ваше життя.

Ми знаходимо в житті лише те, що самі вкладаємо в нього.

Ральф Волдо Емерсон


COVER STORY ІРИНА СЕМЕРЯК КАР’ЄРА ТА МАТЕРИНСТВО: МІСІЯ (НЕ)ЗДІЙСНЕННА

8 ПОТРІБНО ЗНАТИ МАРІЯ МАЛАЧИНСЬКА ЗДОРОВ’Я МАТЕРІ І ДИТИНИ ПОНАД УСЕ!

На обкладинці: модель — Ірина Семеряк фотограф — Ліля Турок

6

10 ПРАВИЛА ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ЛЬВІВ’ЯН

Головний редактор та видавець— Емілія Худа. Літературний редактор —Тетяна Ільків. Дизайн та верста — Ольга Какараза. Журналісти: Ірена Карпа, Олена Крутій, Дмитро Плахта. Відділ реклами: Наталія Гарайда, Наталія Лукіянова. Координаційний директор в Івано-Франківську — Вікторія Белей.

Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації №2051910349Р Адреса редакції: м. Львів, вул. Кониського, 11а/2 +38 063 897 55 58 Редакція може не поділяти думку авторів. За зміст рекламних матеріалів та їх достовірність редакція відповідальності не несе. Категорично заборонено повне або часткове відтворення матеріалів, опублікованих у журналі «Boom plus TV», без письмового погодження головного редактора.

ОЛЕНА СТЕПАНІВНА

12 ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ SIMS СОКОВI КОМПОЗИЦІЇ – ДЛЯ СПРАВЖНІХ ГУРМАНІВ

16

15

SMAKULI ПЕЧИВО БЕЗ ГЛЮТЕНУ ТА ЛАКТОЗИ

CHOCOBOOM СВІТ СОЛОДКИХ ВРАЖЕНЬ

17

18

ДИВОВИЖНИЙ СВІТ РАВЛИКІВ!


FATHER’S WINE РОБИТИ ВИНО ДЛЯ ВСІХ, ЯК ДЛЯ СЕБЕ!

FOTONA SMOTH

38

19 OMEORGANIC

«КАБІНЕТ» ВИШУКАНІ СТРАВИ

20

40 ЗДОРОВ’Я

EXTRA FRESH “МИ ВІДКРИВАЄМО ХІМЧИСТКУ!“

42

22

MOISSANITE & CO УКРАЇНСЬКИЙ БРЕНД ЮВЕЛІРНИХ ПРИКРАС З МУАСАНІТАМИ

24

СУПЕРКОРИСНІ ПРОДУКТИ

LVIV FITNESS DAY

44 ДУМКИ

C.ICONIC МОЛОДИЙ УКРАЇНСЬКИЙ БРЕНД ЖІНОЧОГО ОДЯГУ

ІРЕНА КАРПА

46

26

ІРИНА ПЛАХТІЙ

АКТУАЛЬНО

28

50 МОДНІ ТЕНДЕНЦІЇ

30

32

48

ONUFRIV

НОВИНКИ NYX

ЧИ ХОЧЕТЕ ВИ БУТИ ЖЕРТВОЮ?

52

МОЗОК І МИСТЕЦТВО

56

РОЗДУМИ ПРО УСВІДОМЛЕННЯ КНИЖКОВА НОВИНКА

ISHI

36

57

7


КАР’ЄРА ТА МАТЕРИНСТВО: МІСІЯ (НЕ)ЗДІЙСНЕННА Ірина Семеряк – власниця салону MFL studio

Вибір є завжди

— Досить складне і завжди актуальне питання для сучасної жінки: як поєднувати кар’єру з материнством. Або ж що вибрати – займатись вихованням дитини чи досягати успіхів у кар’єрі? Особисто для мене цей вибір був складним. Як усе встигнути, не втратити клієнтів, бути в курсі усіх управлінських питань щодо салонів та не пропустити перший місяць життя нашої донечки. Але все ж вибір завжди є, просто в кожного він свій.

З народженням дитини життя жінки не закінчується

COVER STORY

8

BEA BEA UTY UTYDAY

— Я – людина, яка завжди ламає стереотипи. З народженням дитини життя жінки не закінчується і не перетворюється на суцільне прання, прибирання та готування. Так, ви стали мамою, але це не привід забувати про себе і про те, що ви жінка і особистість.

Бізнес-леді і покровителька своєї домівки

— Сьогодні ставлення до жінки у суспільстві змінилось докорінно, тому ми маємо можливості досягати успіху в кар’єрі і водночас бути чудовою мамою. Навіть заміжня жінка з дітьми, правильно організувавши свій час, може суміщати дві ролі: я – бізнес-леді і я покровителька своєї домівки.


IDEAL

WOMANHOOD NHOOD

Успіх формує нас самих

— Використовуйте свій час для становлення себе як особистості, адже в першу чергу будь-який успіх формує нас самих. Що більше у вас досвіду, то більше ви зможете передати дітям. І ніколи не кажіть своїй дитині: «Заради тебе я пожертвувала своєю кар’єрою». Бо ця жертва нікому не потрібна, і насамперед дитині.

COVER STORY

9

Стати прикладом для своїх дітей — Якщо ви маєте дитину і не хочете через десять років шкодувати про втрачені можливості, варто дійсно почати шукати варіанти, як реалізуватися в обраній вами сфері. Є величезна кількість жінок, які стали прекрасними мамами, побудували успішну кар’єру і виростили гідних дітей. Таким прикладом я хочу бути для своїх дівчаток.

+380974630788 м.Львів вул. Кульпарківська, 156а


ПОТРІБНО ЗНАТИ 10

Марія Малачинська

директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру

Здоров’я матері і дитини понад усе! Одним із найважливіших призначень жінки на Землі було і залишається продовження роду. Незалежно від віку, соціального статусу та світогляду, кожна жінка мріє про дитину. Кожна сім’я чекає на здорового малюка і, звісно, думає та обирає, де він з’явиться на світ. Про найголовніші людські цінності, професіоналізм та чому зараз не варто їхати народжувати за кордон – у розмові з директоркою Львівського обласного перинатального центру Марією Малачинською. Першого квітня 2021 року Львівському перинатальному центру виповнюється 35 років! За цей час у нашому медичному закладі було прийнято 88 тисяч (!) пологів та сформовані традиції майже 600 працівників.

Основною функцією перинатального центру є ефективна допомога насамперед передчасно народженим діткам, збереження репродуктивного здоров’я матерів, життя та здоров’я кожного новонародженого. 2019 року ми прийняли 5 098 пологів. 91% з них були партнерськими Комфортні пологи без болю та стресу можливі 98% кесарських розтинів проводиться під епідуральною анестезією. Роділлі перебувають при тямі, можуть прикласти малятко до грудей відразу після народження та забезпечити контакт «шкіра до шкіри». Комфортні пологи без болю та стресу можливі. Ми це доводимо щодня.


Більшість багатоплідних вагітностей (двієнь, трієнь) народжується саме в нашому перинатальному центрі. Недоношені дітки з екстремально низькою масою тіла (від 500 г) перебувають спочатку у відділенні інтенсивної терапії, а згодом на другому етапі виходжування у постреанімаційних палатах. Немає потреби транспортувати маленьких пацієнтів до інших медичних установ. Сучасне обладнання: апарати ШВЛ, енцефалограф, реанімаційні столи та кювези, а головне – високопрофесійний персонал дозволяють успішно виходжувати малюків. Клініка, доброзичлива до дитини Для недоношених діток або народжених з певною патологією, крім умов перебування, принципово важливим є харчування.Тому ми опрацьовуємо можливість створення Банку (терміналу) грудного молока. Таких банків 226 у Європі. В Україні лише один, який вже рік функціонує в перинатальному центрі Києва.

уявляли!» «Ми приємно вражені змінами в перинатальному центрі!» Пологи та догляд за дитиною не варто вимірювати лише сумою витрачених коштів. Перед плануванням поїздки за кордон треба брати до уваги необхідність перетину кордонів, оформлення документів на дитину та той факт, що функція лікуючих акушер-гінеколога та неонатолога закінчується з моменту виписки. Якщо виникнуть ускладнення у мами або проблеми у немовляти, сім’ї знову доведеться шукати фахівців для отримання допомоги. Подібні випадки не часто, але бувають. На 100% розпланувати все наперед неможливо, особливо пологи. Хочу, щоб перинатальний центр став візитівкою Львова Я пройшла три непрості конкурси на посаду директора перинатального центру. Але завжди наголошувала: хочу, щоб мої діти та онуки народжували у рідному місті. Щоб до нас їхали з інших міст або

11

Розмовляла Олена Крутій

Сучасна медицина і зокрема акушерство стає персоналізованим. Бригада з лікарів, анестезіологів, середнього та молодшого медичного персоналу підлаштовується під потреби та уподобання конкретної пари. В нас і улюблену музику увімкнуть під час пологів, і перше фото дитини відразу після народження зроблять. Це все входить у поняття якісного сервісу. Але чим відрізняється наш перинатальний центр насамперед – це наданням необхідної допомоги у важких випадках, коли час йде на секунди. Насправді це екстремальна робота, яка вимагає максимального напруження моральних та фізичних сил. Пацієнти мають про це знати та пам’ятати, поважати роботу медиків та довіряти їм. Дитина для сім’ї – найдорожчий скарб Цікавий досвід щодо руйнування стереотипів відбувся під час пандемії Covid-19. Пари, які планували їхати народжувати за кордон, передусім до Польщі, не змогли цього зробити і потрапили до нас. Знаєте, що вони говорили? «Все пройшло краще, ніж ми

навіть країн. Щоб перинатальний центр став медичною візитівкою міста Лева, бо в нас якісні медичні послуги, комфортне перебування та допомога як для матері, так і для дитини на найвищому рівні, незалежно від складності ситуації. Безпечність і професіоналізм Можна достатньо швидко збудувати споруду, зробити ремонт та укомплектувати обладнанням. Але для здобуття практичного досвіду потрібно багато ресурсів та часу. Більшість наших спеціалістів працюють з моменту відкриття центру, з 1986 року. Вони настільки спрацювалися в бригадах, що розуміють одне одного лише з погляду. Персонал – найцінніший ресурс, наш скарб. І його треба берегти та плекати.

КНП ЛОР

Львівський Обласний Клінічний Перинатальний Центр www.perinatal.clinic

ПОТРІБНО ЗНАТИ

Львівський перинатальний центр є клінікою, доброзичливою до дитини, та підтримує парадигму грудного вигодовування.


Олена Степанівна

Життя Олени Іванівни Степанів (більш відомої під псевдонімом Олена Степанівна) – це не просто історія про мудрість і хоробрість видатної львів’янки, а насправді культова історія першої у світі жінки-офіцера. Все своє героїчне життя вона присвятила боротьбі за незалежність Української держави, воюючи в лавах Українських Січових Стрільців та Української повстанської армії. Водночас далеко не всі знають, що Олена була надзвичайно вродливою, стала моделлю для спортивного підручника, а марки з її зображенням продавали по всій Європі. Окрім того, вона досягла неабияких висот у науці, ставши доктором наук Віденського університету. фізичної культури. Вона була моделлю, демонструючи на світлинах правильне виконання різних вправ. «Вона була красуня, мала надзвичайний шарм. Була дуже гарно складена, дуже пропорційно. Абсолютно ангельське личко, але дуже міцний характер», – відзначає українська архівістка Галина Сварник.

«Гонорова красуня»

Змалку в Олені всі відзначали неабиякі лідерські якості. Вона вміла вести людей за собою. Активно займалася самоосвітою, поглиблюючи свої знання з історії українського народу, літератури та економіки. Ще один цікавий факт: коли майбутній президент Польщі Юзеф Пілсудський, повертаючись із сибірських таборів, зупинявся у Львові, то він не зміг відвести очей від Олени Стапанів. Подейкують, що Юзеф навіть мав почуття до красуні. Втім на взаємність сподіватися тут не було сенсу. Олена не бачила нікого, окрім Романа Дашкевича, свого чоловіка, з яким одружилась 1921 року у Відні. «То була гонорова жінка. До неї дуже багато чоловіків залицялося», – наголошує професор Львівського університету Олег Шаблій.

ПРАВИЛА ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ЛЬВІВ’ЯН

12

«Абсолютно ангельське личко, але дуже міцний характер»

Уродженку Львівщини доля звела зі самим містом Лева ще змалку – батько, священик УГКЦ, відіслав маленьку на навчання до Львова. Сама ж Олена народилася в невеликому селі Вишнівчик, що в Перемишлянському районі. Однак саме у Львові вона сформувалась як особистість. Навчалася у семінарії, була членкинею організації «Пласт», що також, очевидно, відіграло вагому роль у становленні її як патріотки своєї Батьківщини. Олена надзвичайно сильно захоплювалася книжками, тому багато читала. Втім, як і більшість дівчат, дуже любила танці та музику. До речі, маловідомий факт: Оленку фотографували для підручника з гімнастики Івана Боберського – того самого відомого фундатора української національної

«Жінкам на фронті не місце»

Сміливість, відвага та відчайдушність – риси, які були притаманні Олені і котрі найяскравіше проявилися з початком війни. Було зрозуміло, що все йде до цього… Опісля «Пласту» Олена також була у різних військових організаціях. Активно закликала жінок брати активну участь у громадському, політичному та військовому житті. Олена Степанів належала до активісток феміністичного руху, які відстоювали громадянські позиції жінок в Галичині, формували певне прогресивне гендерне середовище. На війну Олені потрапити було дуже складно. Їй відмовляли, мовляв, жінкам на фронті не місце. «Вона таки потрапила на фронт восени 1914 року. Дуже важкі бої на мадярському фронті вона описала


у своїх рукописних спогадах, що зберігаються у варшавських архівах. І першу ж свою військову нагороду вона отримала вже в листопаді 14-го року – срібний хрест хоробрості архикнязя Карла».

познайомилася із багатьма майбутніми відомими діячами Української національної революції, брала участь у громадсько-політичній роботі в середовищах полонених.

«Жінка-стрілець, яка стала легендою»

Повернення до Львова

Повернувшись на Галичину, Степанівна поновилася в УСС, а після короткої перерви, викликаної виключенням з австрійського війська, продовжила боротьбу в однострої Української галицької армії. Повернувшись із полону до Львова, стала одним з організаторів Листопадового чину і постійно перебувала на вістрі всіх політичних подій.

Автор: Дмитро Плахта

Уже в січні 1915 року про Олену Степанів багато писала австро-угорська преса. На той час жінкавійськовий викликала подив і щирий інтерес. В регулярному війську можна було зустріти жіноксанітарок, але щоб воювали як солдати, на рівні з чоловіками – це було можливим, та й то з великими

труднощами лише в добровольчих формаціях, або як їх називали «легіонерах». Жінка-стрілець, яка отримала медаль за мужність та здобула старшинську посаду, стала легендою, про яку писали в пресі, її фото тиражували в листівках, про неї складали пісні.

Часи полону

Отож, вступивши до Легіону Українських січових стрільців, як хорунжа УСС брала участь у боях. За виявлену мужність у бою під Комарником Олену Степанів нагороджено медаллю «За хоробрість». Однак під час битви під Болеховом у травні 1915 року вона потрапила у російський полон… Два роки Олена провела в полоні в Ташкенті. Про її перебування там повідомляли не лише українські ЗМІ, а й європейські. Дехто стверджує, що її наречений Роман Дашкевич навіть планував здатись російським військам, аби бути поруч із коханою. Перебуваючи у російському полоні, вона

Наука та переслідування У наступний період Олена Степанів дещо відійде від політичної роботи, її пріоритетом стане педагогічна та наукова діяльність. Олена навчатиметься у Віденському університеті, де захистить докторську дисертацію німецькою мовою. Пізніше – викладатиме у Львівській гімназії сестервасиліянок та Львівському таємному українському університеті, а далі стане доцентом у Львівському університеті. У післявоєнний час радянська влада переслідувала Олену Степанів за її громадянську позицію та національні погляди. У 1949-му її арештували і відправили до мордовських таборів. У 1956 році, звільнена за станом здоров’я, повернулася до Львова, де прожила до кінця життя. Сьогодні на честь Олени Степанів названо Львівську українську гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови, що розташована на однойменній вулиці.

ПРАВИЛА ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ЛЬВІВ’ЯН

13


Дізнайся більше! Підтримай своїх

14

Ч

ерез карантин багато українських бізнесів переживають скрутні часи. Тому ми запроваджуємо рубрику «Дізнайся більше! Підтримай своїх», у якій будемо розказувати про українських виробників. У такий спосіб хочемо допомогти їм втриматись на плаву у сьогоднішніх кризових умовах. Бо маємо цінувати і підтримувати насамперед своїх,

тим паче, що сумнівів у якості їхніх товарів немає. Вони – найкращі, вони дають роботу іншим і своєю щоденною працею доводять, що досягти бажаного – реально. Для цього просто треба працювати і любити те, що рообиш. Підписуйтеся на їхні сторінки, купуйте їхні товари, робіть передзамовлення, аби вони бачили, що потрібні вам.

#Підтримайсвоїх, бо вони того варті! Свій до свого по своє!


СОКОВI КОМПОЗИЦІЇ – ДЛЯ СПРАВЖНІХ ГУРМАНІВ

100% НАТУРАЛЬНІ СОКИ

ПРЯМОГО ВІДЖИМУ

КРАЩІ СОРТИ ЯБЛУК НАСИЧЕНИЙ АРОМАТНИЙ

Наші соки виготовляються на виробничих потужностях з використанням технології прямого віджиму свіжих плодів у поєднанні з оптимальним режимом пастеризації. Це дозволяє отримати стерильний продукт і водночас максимально зберегти поживну цінність, смак та аромат натурального соку. м. Городок, Львівська обл., вул. Львівська, 661, +38 (032) 244 83 99 +38 (068) 000 02 20

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

Соки прямого віджиму ТМ «SIMS juice» виготовляють на виробничих потужностях ФГ «Елітфрукт». Наше виробництво розташоване на Львівщині безпосередньо в зоні вирощування фруктів. Контейнери із зібраним вручну врожаєм малими партіями відразу потрапляють у цех на переробку. Власна сировинна база дає можливість контролювати якість фруктової сировини та управляти нею. Власний аграрний комплекс забезпечує виробництво добірними плодами. Для зберігання зібраного врожаю та запобігання псуванню до моменту переробки використовується високотехнологічне холодильне обладнання.

15


ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

Ми – сімейна компанія, яка спеціалізується на виробництві печива без глютену та лактози під торговою маркою «Смакулі». Пишаємося тим, що є першим українським виробником печива без глютену та лактози з 2016 року.

16

Наша місія – допомагати батькам піклуватися про здоров’я їхніх дітей без алергії. Ми створюємо можливість ласувати солодким печивом всім людям, а передусім тим, хто через харчову непереносимість, алергію на глютен чи лактозу був позбавлений цього простого задоволення.

Без алергенів Без ароматизаторів Без барвників Ручна робота Сертифіковане виробництво

Навіть якщо у вас немає алергії на глютен, жодної користі для здоров’я наявність глютену у вашому раціоні організмові не принесе. А от здуття живота – запросто. Так що можна вважати це здоровішою (та смачнішою!) альтернативою печиву звичайному. Воно чудово доповнить смак чаю, кави чи молока, а ще ним можна поласувати будь-де, адже завдяки зручній упаковці із зіп-замком, його зручно брати зі собою на прогулянку, у школу чи поїздку. Вже у Львові, на полицях супермаркетів Ашан і Сільпо «Лавка традицій»

www.smakuli.com smakuli @smakuli


Директорка Ірина Петелицька: «Я особисто відповідаю за якість продукції, яку виготовляємо. Висока довіра споживачів до бренду Chocoboom – кредо нашої компанії».

Споживачі знають та люблять продукцію ТМ Chocoboom, з нетерпінням очікують на новинки. Бренд пропонує широкий асортимент цукерок для різних сегментів аудиторії. Так, для дорослих, які обирають цукерки з класичними смаками, – унікальні десерти у форматі міні торта Tortufel, «Золоті каштани», «Dark Prince», «Piano». Для дітей – колекція цукерок та сендвічів Milla із вмістом натурального молока та з додаванням кальцію. Для молоді та тих, хто любить нестандартні смаки – перший в Україні конопляний батончик Hempen. А для любителів оригінальних поєднань – фруктова колекція, в якій найкраще свої смаки поєднали полуниця з апельсином, кавун з м’ятою та насінням чіа, а також кола з вибуховою карамеллю. Незабаром ТМ Chocoboom планує випустити дуже неординарні новинки, покликані змінити уяву споживачів про солодощі, адже шоколадні цукерки можуть бути не лише якісні, смачні, але й корисні!

ЯКІСНО СМАЧНО

Висока якість – філософія нашої компанії, на службу якій поставлено весь технологічний та інтелектуальний потенціал підприємства. З 2010 року у компанії впроваджена інтегрована система управління безпечністю харчових продуктів, яка відповідає вимогам стандартів ДСТУ 4135: 2014, ISO 9001: 2005, ISO 22000:2015. Продукція ТМ Chocoboom маркується знаком якості «Без транс-жирів і пальмової олії» як свідчення того, що ми відповідальні перед споживачами і піклуємося про їхнє здоров’я.

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

БЕЗ ТРАНС-ЖИРІВ БЕЗ ПАЛЬМОВОЇ ОЛІЇ

Компанія Chocoboom була заснована 2009 року. З маленької фабрики вона перетворилася на сучасну кондитерську компанію з виробництва цукерок і напівфабрикатів. Асортимент ТМ Chocoboom представлений шоколадними та шоколадно-вафельними цукерками, які зберігають у собі найкращі традиції кондитерського виробництва. Пріоритетом нашої компанії є турбота про здоров’я споживачів. Тому всі кондитерські вироби ми виготовляємо тільки з натуральних інгредієнтів, без додавання консервантів, штучних барвників та ароматизаторів, без транс-жирів та пальмової олії.

17

Клієнти цінують нашу компанію завдяки перевіреній часом надійності співпраці, а також завдяки якості та розкішному смаку солодощів.

+38 (096) 313 30 06 +38 (0332)78 63 21, +38 (032) 242 28 73 info@chocoboom.com.ua www.chocoboom.com.ua


ЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ДИВОВИЖНИМ СВІТОМ РАВЛИКІВ!

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

Іван та Ірина Юськевичі – власники ФГ «Західний равлик»

Фермерське господарство «Західний равлик» розкинулося на теренах Пустомитівщини. Туристична локація розташована в селі Солонка – саме тут на гостей чекають смачні та пізнавальні гастротури, що об’єднують сімейні кола та компанії близьких друзів, а також дитячі шкільні екскурсії, де малюки можуть не лише ознайомитись з дивовижним світом вихованців ферми, а й взяти участь у равликових перегонах, подивитись тематичний мультик та отримати незабутній подарунок. У межах екскурсійної програми вам радо продемонструють усі цикли вирощування равликів, каченят та індиків, познайомлять з вихованцями ферми, почастують локальними смаколиками, фермерським вином та запашною наливкою.

18

Територія туристичної локації наповнена затишком, спокоєм та незабутньою атмосферою. Тут є зона селфі для незабутніх фото, розлога тераса для частування та можливість придбати зі собою найсвіжішу продукцію ферми за доступними цінами.

РОДИННА ФЕРМА ЗАХІДНИЙ РАВЛИК с. Солонка, Львівська обл. вул. Сірка, 4

067 2569477 067 3146969

www.zakhidnyy-ravlyk.com


“Цінувати насправді важливе та бути справжнім”

Винарня FATHER’S wine VB присвячена засновнику – Володимирові Буячку. Після його смерті дружина та діти продовжили реалізацію його мрії. Оскільки основним бізнесом сім’ї є виробництво меблів, виноробство стало повністю новим напрямком, який вивчається та реалізується. 2010 року Володимир посадив експериментальні саджанці біля дому та на фабриці, відтак були експерименти виноробства, а далі справа стала захопленням, яке переросло в маленький бізнес.

4,5 га

власних виноградників

м.Гусятин Тернопільська область

2 га

2010

ПОНАД

since

Сорти винограду

12000

15 вин

в асортименті

Юпітер Йоханітер Мускат Оттонель Рислінг Геліос

пляшок в рік

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

орендованих

19

Наше кредо - робити вино для всіх, як для себе! Наша мета - створювати якісні яскраві вина на щодень. Створити логотип та айдентику нам допомогла суперкоманда R_AGENCY. В їх основі лежить геометричний символізм, який використовували наші предки. В ньому поєднується історія наступності поколінь, зв’язок зі стихіями, сімейні традиції та простота. Це можна побачити і в новому логотипі, і на етикетках, і навіть у назвах вин. Концепція етикеток стала логічним продовженням айдентики. На зворотній частині пляшки є спеціальне поле геральдичної форми, а у комплекті йде набір стікерів. Завдяки їм кожен може створити власний сімейний герб та подарувати пляшку вина близьким. У продажу сьогодні: РОЖЕВИЙ КВАДРАТ (Юпітер 2019) БІЛЕ КОЛО (Рислінг 2019) ЧЕРВОНИЙ ТРИКУТНИК (Мерло/ Каберне Совіньйон/ Одеський чорний 2017 ) ЧЕРВОНИЙ РОМБ (Мерло /Каберне Совіньойн 2018)


ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ 20

Карантин як поштовх для створення чогось нового

В і д ч а с у в і д к р и т т я р е с то р а н у кондитерської «Кабінет» ми стараємось постійно дивувати наших гостей та створювати особливі продукти. Та період карантину так вплинув на ресторанну

індустрію, що ми вирішили зробити повний ребрендинг. Можна сказати, що карантин став поштовхом для створення чогось нового. Ми удосконалили та змінили рецептури наших десертів, зокрема і їх вигляд. Провели, можна так сказати, ювелірну роботу та приділили увагу деталізації самих десертів.


Сніданки

У планах ще дуже багато всього. Не хочемо розкривати усіх секретів, але з упевненістю можемо сказати: таким «Кабінет» ви ще не бачили! Поряд із кондитерським цехом у нас функціонує і повноцінна кухня. Тут теж не обійшлось без змін, ми оновили наше меню сніданків. Але сніданки сніданками, а ви пробували до нас прийти на вечерю? Це смачно, корисно та ситно.

Обіцяємо вас надалі тішити нашими смаколиками. Тож миріться з нашою нестерпною солодкою уявою.

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

На вечкрю в “Кабінет”

21

м.Львів, вул. Винниченка, 12, 38 068 783 60 84


Хімчистка

більше пам’ятних моментів з нею пов’язано, то більше нам хочеться продовжити їй життя. Ми використовуємо унікальні технології та тільки екологічно безпечні засоби», – розповідає історію свого бізнесу засновниця хімчистки «Extra Fresh» Оксана Проць.

EXTRA FRESH 15

Команда хімчистки Extra Fresh – це висококваліфіковані фахівці, які завжди готові допомогти та порадити. Ми приділяємо увагу найдрібнішим деталям, а в результаті отримуємо високий результат.

років досвіду

На ринку нашу компанію вирізняє 15-річний досвід і бездоганна репутація. У своїй роботі ми використовуємо тільки першокласні сертифіковані засоби! Хімчистка «Extra Fresh» сповідує три основні цінності, які допомогли заслужити довіру клієнтів та здобути чудову репутацію:

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

бездоганна репутація

22

«У 2004 році чоловік сказав: «Ми відкриваємо хімчистку!

Оскільки ти любиш чистоту та бездоганність – це бізнес, який нам ідеально підходить». Щоб вивчити цей бізнес зсередини, я багато вчилася. Свою співпрацю почала з найкращими дизайнерами Львова. Я гарантую їм високу якість нашої роботи. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб одяг залишався в найкращому стані, делікатно та ретельно чистимо кожен виріб. Так у праці минуло 15 років – як один день. Тоді я вирішила зробити паузу. Ми продали цей бізнес, але вже за півроку вирішили, що далі хочемо працювати в цій сфері. Щобільше – хочемо стати найкращими! Ми замовили екологічно чисті машини сухої чистки та аквачистки. Я знаю, якою високою є цінність речей наших клієнтів. За кожною річчю – своя історія, і що

Звернувшись до нас, ви можете бути впевненими в якості хімчистки, її своєчасності та професійності.

2004

ПРОФЕСІЙНО

ЯКІСНО

ЕКОЛОГІЧНО

15 років досвіду

висококваліфіковані фахівці

увага до найменших деталей

унікальні технології

extrafresh.lviv

067 871 9000

РЕПУТАЦІЯ

висока якість обслуговування


23


ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ 24

Moissanite & Co – український бренд ювелірних

прикрас з муасанітами. Ми поєднуємо біле і жовте золото, лабораторні, коштовні й напівкоштовні камені, щоб створювати справді унікальні вироби поза часом і трендами. Місія нашої компанії – робити доступними розкішні прикраси, які радуватимуть чудовою якістю навіть через багато років. Ми щиро сподіваємося, що продукція Moissanite & Co буде асоціюватися з найщасливішими моментами вашого життя. Муасаніт – головний суперник діаманта. У великих кількостях він трапляється в космосі, а на Землі вчені виявили його в уламках метеоритів і навчилися син-

тезувати в лабораторії. За своїми характеристиками муасаніт нічим не поступається діамантам, але коштує в десятки разів дешевше. У колекції Moissanite & Co представлені три лінійки золотих виробів з муасаніту: від базових прикрас до ексклюзивних одиничних виробів. Компанія Moissanite & Co дає довічну гарантію на всі вироби. Ми використовуємо камені високої якості: вони не зітруться і не потьмяніють через роки. Ми хочемо, щоб прикраси Moissanite & Co передавалися у спадок, стали сімейною реліквією, яка зберігає пам’ять про щасливі моменти.


Хто автор дизайну ювелірних виробів Moissanite & Co?

Дизайн ювелірних прикрас Moissanite & Co розробляє власниця компанії – Анастасія Жолинська. Найсміливіші та креативні ідеї вона втілює в авторській колекції Limited. Анастасія грає з формами і лініями, міксує коштовні камені і метали, створює унікальні вироби в одному-двох примірниках.

Як приходять ідеї для індивідуальних замовлень?

У колекції Specials представлені базові прикраси на кожен день. Але ви не побачите жодних банальних форм і нудних дизайнів! Наші вироби стануть яскравим акцентом у щоденних образах, а сяйво каменів покращить настрій навіть у найпохмуріший день. Колекція Specials адресована жінкам, які створюють свято навколо себе і носять ювелірні прикраси без приводу.

Колекція Limited створена для жінок, які транслюють свою індивідуальність через одяг і аксесуари. Купуючи одиничну прикрасу, ви можете бути впевнені, що не побачите її на комусь іншому.

Jewellery set

Specials

У колекції Engagement представлені класичні вінчальні персні з муасанітами та іншими коштовними каменями. Це не просто прикраси, а символ любові і народження нової сім’ї. Коли дівчина візьме в руки заповітну коробочку і побачить каблучку Moissanite & Co, вона точно скаже «так!». Вибирайте особливий перстень для особливого моменту!

Limited

Engagement

Які колекції у вас представлені?

Jewellery set – лінія наборів прикрас з муасанітами та іншими дорогоцінними каменями. Ми складаємо комплекти каблучок і сережок з однієї колекції, щоб ви могли завершити образ.

www.moissanite.store moissanite_and_co

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

Усе починається з ідеї, яка виникає у дизайнера Moissanite & Co або нашого клієнта. Дизайнер дає технічне завдання ювелірові. Ювелір розробляє 3D модель майбутньої прикраси і відправляє на погодження. Потім настає етап копіткої роботи в ювелірній майстерні, після чого виріб Moissanite & Co надходить у продаж або вирушає до щасливого клієнта.

25


ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ 26

C.ICON – молодий та успішний український бренд жіночого одягу. Чимало відомих жінок є постійними клієнтками цієї марки. Про історію успіху бренду C.ICON BOOM plus TV поспілкувався із його засновницями Ольгою Цимбалою та Юлією Хольвінською. – Бренд C.ICON засновано 2016 року. П’ять років – це мало чи багато для успіху ? – У кожного свій шлях. Хтось стає відомим з першої створеної сукні, а хтось шукає цю сукню десять років. Ми ж протягом п’яти років підкорювали серця українок якістю та функціональністю нашого одягу. За цей час ми продали понад 5 000 наших культових travel dress. Такими ж популярними є наші жакети, брючні костюми, джогери та в’язані вироби. А наші базові

білі та голубі сорочки є в гардеробі практично кожної модниці, яка знайома з нашим брендом. – У чому ж секрет успіху ваших travel dress? – Сучасна жінка багато подорожує, і потрібно було створити сукню, яка би максимально спростила збори валізи. Travel dress — невагома, майже не мнеться, легка в догляді, дуже функціональна, просто створена для подорожей! А головна ідея в тому, щоб у гардеробі кожної жінки було щонайменше п’ять таких суконь. Ми в сезон продаємо більш ніж 50 різних принтів travel dress. Причому в кожному принті відшиваємо лише одну ростовку, тому можна не переживати, що на вечірку подруга прийде в такій же, як ви.


Такий пошук відбувається щодня. Ми відображаємо те, що потрібно сучасній жінці, щоб було і красиво, і зручно водночас. Тому нашими клієнтками є успішні жінки, які не люблять компромісів! Кожна покупка стане обов’язково базовою та улюбленою річчю в гардеробі. Крім того, ми запустили онлайн-магазин www. cicon.ua, який дозволить швидко та комфортно здійснювати покупки та не пропускати новинки.

Засновниці бренду «C.ICON»

ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ

Ольга Цимбала та Юлія Хольвінська — Зараз всі говорять про Sustainable fashion. Розуміння того, що будь-яка створена річ має високу ціну для планети, спонукає виробників одягу з повагою ставитися до кожного метра використаної тканини. Чи ви вважаєте себе причетними до цієї тенденції? – Це і є основним принципом нашої роботи. Дуже часто наші клієнти ображаються, чому вони не встигають викупити омріяну річ. А суть невеликої кількості кожної позиції в нас у колекції полягає у тому, що ми нова генерація fast fashion бренду. Колись вважалось, що fast fashion гіганти, такі як Zara, забруднюють навколишнє середовище тоннами непотрібного одягу, який вони випускають по кілька разів на місяць. Наша ж унікальність в тому, що ми уникаємо залишків взагалі. Ми пропонуємо новинки нашим клієнтам щотижня, але в обмеженій кількості. І тільки те, на що йде максимальний запит, можемо відшити ще раз, але здебільшого вже з іншої тканини.

27

— Як ви встигаєте організувати такий процес? Як вдається так швидко дошивати потрібні позиції? – Ми ретельно готуємось до сезону. Розробляємо з конструкторами лекала, якими будемо користуватись у сезоні. Завчасно закуповуємо достатній обсяг тканин в Італії. Але ніколи всю тканину не віддаємо на порізку в цех. Відшиваємо невеликими порціями, щоб зрозуміти, чого зараз найбільше хочеться нашим клієнткам. Звичайно, буває і таке, що у нас самих міняється настрій і посеред сезону виникають новинки, яких ми раніше не планували. – А хто є дизайнером C.ICON? Звідки черпаєте ідеї? Хто є вашим клієнтом ? – Усі ідеї виходять з потреб сучасного життя. Ми надихаємось жінками, спостерігаємо в чому їм зручно, в чому вони відчувають себе красиво та жіночно. Наприклад, одного разу дуже зіпсувало настрій зім’яте в машині довге пальто. Того ж дня розроблялись теплі пальтові короткі жакети, в яких зручно за кермом. Або коли захотілось класичних штанів, але одночасно дуже зручних – виникли наші джогери, класичні на кант, але водночас на гумці на талії.

м. Львів, просп. В. Чорновола, 16Б +380967700233 +380676494770 www.cicon.ua


АКТУАЛЬНО 28

АКТУАЛЬНО


АКТУАЛЬНО

29

Для яскравості не потрібен особливий привід @onufriv_o

www.onufriv.com м. Львів, вул. Григоровича, 9/6 + 38 (97) 937 03 32

@onufriv_gallery


FashiOn

M

Модні тенденції завжди відображають настрої в суспільстві: 2020 року основним популярним трендом залишається свідоме споживання. Тому не варто намагатися цілком змінити гардероб під сезонні віяння. Використовуйте модні тенденції, щоб додати нових деталей вашим речам, але якщо купуєте нові моделі, звертайте увагу на актуальність силуету і стильовий напрям.

Сувора «двійка» зі спідницею Найбажаніший і модний ансамбль сезону – строгий вовняний піджак зі шкіряним ременем і спідниця нижче коліна з високим боковим розрізом. Носити такі костюми можна як з туфлями, так і з високими чобітьми.

opera gloves

Чоловічі сірі пальта Без класики нікуди. Одна з головних речей – суворе чоловіче сіре пальто, яке точно стане вашим найкращим другом на багато сезонів.

АКТУАЛЬНО

30

Найелегантніша тенденція майбутнього сезону – довгі рукавички.


Trend

leather

Шкіра Що буде модно? Усе! Тренчі і штани, спідниці та сукні, топи і сорочки, куртки та комбінезони. Усе це можна буде носити і окремо, і в ансамблі – шкіряний total look дуже доречний.

Взуття на платформі та зі шнурівкою Простота й зручність поєдналися з елегантністю і навіть химерністю. Взуття зі шнурівками популярне ще з минулої осені і здавати свої позиції не має наміру. Шнурки та ремінці й далі прикрашають осіннє та зимове взуття.

chains

АКТУАЛЬНО

Екстремально довга бахрома Бахрома – один із найважливіших трендів сезону. Причому дизайнери кажуть «що довше, то краще» і закликають вибирати сукні, спідниці, жакети і навіть сумки з максимально довгою бахромою зі шкіри та тканини.

Ланцюги Ланцюги та ланцюжки будуть скрізь: і на взутті, і в колекціях прикрас, і, звичайно ж, на модних жіночих сумках.

31


Filler Instinct

Понад рік ми без докорів сумління ігнорували звичні макіяжні ритуали і насолоджувалися трендом на макіяж без макіяжу, для створення якого можна було обмежитися флюїдом із SPF і ненав’язливими хайлайтакцентами. Восени ситуація кардинально змінюється.

A НД РІА НА Ф Е ЩУК – в ласн и ц я ма г аз ину NY X

Губи без чіткого контуру Модна тенденція у макіяжі – яскраві, соковиті губи. Найгарячіші відтінки – помаранчевий, червоний і бордовий. Особливо цікаво будуть виглядати варіанти лакових або глянцевих.

Зволожувальні помади Nyx Filler Instinct і лаки для губ Nyx Slip Tease – найтрендовіші відтінки та ультраглянцевий фініш! Ми впевнені, що саме в Nyxcosmetics ви знайдете свою ідеальну помаду. помаду.

Nyx Epic Wear

Стрілки Очі – це дзеркало душі, а зробити їх виразнішими – одне з основних завдань хорошого макіяжу. У цьому сезоні візажисти рекомендують виділяти очі за допомогою кольорових стрілок. Зустрічайте осінню новинку Nyx – кольорові, матові, водостійкі підводочки Nyx Epic Wear. З їхньою допомогою ми зможемо надати погляду загадковості та ефектності.

А знаєте, що один з головних трендів осіннього макіяжу 2020 – це червоні тіні і всі їх відтінки. Саме така палітра відтінків червоного кольору представлена у палетках тіней Nyx UltiMatte.

Nyx Control Freak

АКТУАЛЬНО

32

Nyx Slip Tease

Nyx UltiMatte

Акцент на брови У новому сезоні густі, пишні і природні брови, зачесані наверх, стають одним з головних beauty-трендів. Форму бровам досить надати за допомогою прозорого гелю для брів Nyx Control Freak або спеціальної туші для брів Nyx Tinted Brow, яка одночасно надасть відтінку вашим брівкам і зафіксує їх. м. Львів, ТЦ «Victoria Gardens», ТЦ «King Kross»; м. Луцьк, ТЦ «Порт-Сіті»


“Ароматні” історії Світ парфумерії – надзвичайний і сповнений таємниць. Ви будете здивовані, дізнавшись, що багато квітів, позбавлені власного запаху, з’єднавшись з іншими інгредієнтами, надають парфумам нового, оригінального звучання.

Цікавий факт про альдегіди: ця нотка у парфумах легко підлаштовується під природний аромат свого володаря і в цілому підсилює загальний ефект композиції. Крім цього, альдегіди у незвичайний спосіб повторюють дорогі компоненти за типом східних прянощів або рідкісних видів троянд.

Dior J’Adore за 12 років свого існування пережив кілька ітерацій в гонитві за бажанням бути актуальним. 2007 року Франсуа Демаші «переформатував» бренд, зробивши базові нотки інтенсивнішими. А своє десятиріччя J’Adore відзначив випуском колекційного видання аромату, використавши в оформленні флакона золото. Аби отримати 500 мілілітрів ефірної олії жасмину, потрібно переробити 2 тонни пелюсток цієї квітки.

33

Найдорожча парфумерна олія – з рожі. Найкращою є та, що виготовлена в Болгарії. Вона коштує понад 5 тисяч доларів за кілограм. І це не дивно: для отримання цього кілограма потрібно переробити 5 тонн пелюсток рожі.

Один із найдорожчих парфумерних інгредієнтів – есенція квіток ірису. Кілограм сировини для її отримання коштує близько 40 тисяч євро. Еротичні парфуми містять у мікродозах спеціальні речовини – атрактанти із «запахом статевих гормонів». Вони впливають на лімбічну зону мозку, яка контролює емоційний статус, і стимулюють синтез ендорфіну – гормону кохання.

АКТУАЛЬНО

Є заповідник парфумів, до слова, єдиний у всьому світі, який отримав назву «Осмотека». Створили його 1990 року у Версалі. У розпорядженні «Осмотеки» величезна кількість ароматів від різних брендів – близько 1800 ароматів. Крім того, є ще 170 невідомих формул.


АКТУАЛЬНО 34


АКТУАЛЬНО

35


сила природи

Ексклюзивний італійський бренд ISHI вже понад 40 років є орієнтиром у професійній естетиці та красі. Стабільна та динамічна компанія, визнана лідером у вивченні та дослідженні натуральних активних інгредієнтів, ISHI створила, вперше у світі, біокосмецевтику – неймовірно натуральні формули з ефективністю та результатами, що значно перевершують традиційні косметичні засоби.

АКТУАЛЬНО

36

Філософія ISHI

Основними критеріями, що визначають філософію біокосмецевтики, є: ● максимальна концентрація активних інгредієнтів: у 5-7 разів більше, ніж у типовій професійній косметиці; ● натуральні, складні та багатофункціональні формули фармацевтичного походження; ● прості, але інтегровані методи комплексної та структурованої терапії, з унікальними інструментами для домашнього догляду.


АКТУАЛЬНО 37

Майбутнє

СЬОГОДНІ

Там, де традиційна естетика застаріла, переповнена і гіперконкурентна, продемонструвала всі свої межі, майбутнє потрібно шукати в природі, у своїй внутрішній силі та у можливості, завдяки науковому дослідженню, осягнути її великий потенціал.

www.ishi.it ishi.ukraine ishi.ukraine


О М ОЛОДЖЕННЯ

Fotona Smoth Процедура омолодження Fotona Smoth стає дедалі популярнішою. Це унікальна можливість лише за одну процедуру, яка триває 30 хвилин, отримати відмінний зовнішній вигляд.

О М ОЛ ОДЖЕННЯ Smoth – це експрес-омолодження за допомогою лазера, процедура, яка вирізняється високою ефективністю. Ви отримаєте моментальний результат, і що важливо – вам не доведеться змінювати звичний уклад життя. Smooth омолодження дозволяє вирішити кілька завдань: - позбутися невеликих за глибиною мімічних зморщок; - зробити шкіру гладкою; - вирівняти рельєф; - надати чіткість ліній.

АКТУАЛЬНО

38

Процедура не завдає шкоди і абсолютно безпечна для шкіри, адже під час її проведення не відбувається перегріву тканини. Омолодження шкіри проводять на різних ділянках тіла, не тільки у зоні декольте та шиї, а й на сідницях, животі, боках, руках. Процедура Smooth омолодження лазером Fotona не потребує попередньої підготовки. Лікар проведе всі необхідні маніпуляції. Під час процедури зону обробки охолоджують спеціальною системою cryo Zimmer, і одночасно відбувається робота лазера. Під час процедури пацієнт не відчуває болю, лише легке тепло. Це допомагає уникнути найменших опіків. Безпосередньо після сеансу шкіра набуває яскраво-рожевого кольору (як після відвідування сауни). Набряклість, яка з’являється, минає через кілька годин. Через два-три дні після процедури шкіра починає злегка лущитися. Рясне нанесення зволожувального крему робить цей процес візуально менш помітним. Fotona дозволяє зберегти отриманий ефект протягом тривалого часу. Бажано повторювати цю процедуру один раз протягом трьох-чотирьох місяців.


Л А З ЕР НЕ ОМОЛОДЖЕННЯ

Fotona

4D

Лазерне омолодження – це один з найбільш результативних і безпечних методів омолодження шкіри, який успішно застосовують у світовій косметології протягом багатьох років.

Cтудія краси «MFL Spa & Beauty Salon» представляє нове покоління процедур лазерного омолодження – Fotona 4D. Це максимально результативний фейс-ліфтинг, який є комбінацією чотирьох методів впливу лазером на тканини. Ці технології підсилюють дію один одного, дозволяючи отримати приголомшливий результат омолодження і ліфтингу без тривалого відновного періоду.

Недоліки процедури: - почервоніння; - незначне лущення шкіри; - відчуття стягнутості; - відчуття жару обличчя. Переваги процедури над іншими методами лазерного омолодження: - в одній процедурі зосереджені чотири технології омолодження без хірургічного втручання; - ефект після проведення сеансу видно одразу, через кілька днів результат закріплюється на півтора року і більше; - процедуру можна проводити в будь-яку пору року.

+380974630788 м.Львів, вул. Кульпарківська, 156а

39

АКТУАЛЬНО

Показання до проведення процедури Fotona 4D : - втрата чітко вираженого контуру обличчя; - зів’яла шкіра; - вікові та мімічні зморшки; - «гусячі лапки»; - набута пігментація; - фотостаріння.


Х

очемо поділитись з вами подією, яка безумовно стала окрасою цієї осені. Адже мова про красу, яка прямо залежить від вигляду вашого волосся.

Про красу...

Презентація органічного бренду omeOrganic – це не лише про догляд. Це здоров’я, про яке ми повинні думати завчасно, про довкілля та бережливе ставлення до природи. omeOrganic має трихологічний напрямок, адже дбає про стан вашого волосся від шкіри голови до кінчиків, не містить шкідливих складників SLES, DEA та парабенів.

40

«Мені хотілось максимально точно передати важливість та користь omeOrganic. Саме тому ми влаштували вечір магії: поєднали презентацію зі стилем відомого серіалу Charmed «Всі жінки відьми» та природою. «Чому так?» – запитаєте ви мене. А все тому, що з давніх-давен наші матері, бабусі знали цю магію і вправно нею користувались. Пам’ятаєте: назбирати молодої кропиви, ромашки тощо та зробити відвар для полоскання волосся? Щоб густіше було. Або підстригти кінчики волосся в молодий місяць, щоб гарно росло. Хто з вас користується цим досі? Якщо хтось вперше чує, візьміть до уваги», – каже Ірина Бербека – засновниця компанії СOLORABIS HAIR COLOR LABORATORY – офіційного представника італійської професійної косметики OMEORGANIC в Україні. Бренд OmeOrganic – нішевий та створений в Італії Це наша гордість, результат вісімнадцяти років кропіткої праці над розробкою натуральних та органічних засобів. Цей пошук дозволив нам досягнути конкретних та цілісних результатів – в одному флаконі зберегти суміш трав та олій. OmeOrganic створили люди, які працювали над спільною метою – запровадити позитивний та здоровий спосіб життя. Саме такі – красиві та успішні – були запрошені на подію. Це друзі, колеги, знайомі, вони ж і клієнти. Ірина Бербека


Якщо ви власник салону, перукар, або просто хочете дізнатись більше про косметику omeOrganic, переходьте за QR-кодом. Ви точно зміните своє уявлення про догляд за волоссям. .

Вечір магії з красивими та успішними

41


P R SU Eкорисні продукти! Збалансоване харчування – це практично синонім здорового організму, тому ніколи не слід забувати про те, що раціон повинен в основному складатися з овочів, фруктів і корисних жирів.

А цифри, пов’язані із захворюваннями людей через нездорове харчування, з кожним роком стають все більш тривожними. Хочемо поділитися з вами суперпродуктами, які містять найпоживніші речовини. Вони є ідеальним вибором для поліпшення здоров’я, підвищують імунну систему, сприяють очищенню організму, зменшують запальні процеси, підвищують вироблення серотоніну і розкривають жіночу сексуальність. До того ж мають прекрасний смак та ідеально поєднуються один з одним.

coconut

ЗДОРОВ’Я

42

Поза всякими сумнівами, їжа відіграє дуже важливу роль у нашому житті. Те, як ми харчуємося, безпосередньо пов’язане з нашим здоров’ям, адже за допомогою їжі ми забезпечуємо свій організм поживними речовинами, які необхідні йому для коректної роботи. Неправильне ж харчування дає зворотний ефект, воно може стати найлютішим ворогом нашого здоров’я, бо шкідливі продукти не мають достатньої кількості поживних речовин, зате сильно перевантажують наше тіло токсинами.

Кокосова олія містить неймовірну кількість поживних речовин. Вона дуже корисна для імунної системи, володіє противірусними, протигрибковими й антимікробними властивостями. Кокосова олія знижує вміст цукру у крові, сприяє засвоєнню кальцію і магнію, покращує травні процеси. Вона на більш ніж 90% складається із сировини насичених жирів у вигляді середніх жирних кислот, які підтримують імунну систему, щитовидну залозу, нервову систему.


Яблучний оцет Усі чули про користь яблучного оцту, але багато хто піддає сумніву «народні ліки». Проте яблучний оцет: 1. Допомагає тримати в межах норми рівень цукру у крові, стримує розвиток інсулінорезистентності та її перехід у цукровий діабет ІІ типу. Тому одна чайна ложечка оцту на склянку води вранці, додавання в салати та страви з високим глікемічним індексом (з білого рису, як японці в суші; чи страви із картоплі, чи салати з макаронів, чи навіть кілька крапель у фруктові салати або розмочені сухофрукти) – лише на користь. 2. Оздоровлює судини, знижує прогресування атеросклерозу, сприяє нормалізації тиску крові, покращує структуру судинної стінки при варикозній хворобі. 3. Є хорошим помічником у боротьбі з ожирінням, особливо з відкладенням жиру на животі (найбільш небезпечне). 4. Сповільнює старіння. З віком у тканинах організму накопичуються шкідливі КПГ (кінцеві продукти глікації), які руйнують білки, що тягне за собою порушення структури, роботи та старіння судин, шкіри, імунної системи, легень, нирок, мозку і всього організму. Це відбувається і від любові до солодощів та смаженої їжі, а також просто з віком. Тому і рибу, і м’ясо краще маринувати із додаванням яблучного (чи іншого) оцту.

У наш ТОП також входять:

43

apple vinegar

Морква

Чорниця

Яблука

Мигдальне молоко

Трав’яний чай

Куркума

Петрушка

Лимон

Капуста

Оливкова олія

І пам’ятайте, змінюючи своє харчування, ми разом змінюємо світ!

ЗДОРОВ’Я

Spirulina

Спіруліна – це різновид водоростей. Її вважають найбільшим у світі джерелом повноцінного білка (65%). Містить залізо, хлорофіл і антиоксиданти. Має в своєму арсеналі сірку, яка підвищує фізичну працездатність, покращує колір обличчя, сприяє регенерації шкіри. Спіруліну застосовують у лікувальних цілях для швидкого відновлення і загоєння організму в післяопераційний період.


44

LVIV FITNESS DAY Masterclass SERIES 29/11/2020

ЗДОРОВ’Я

Спільний проект Італійської академії фітнесу F.F.A., Анни Лащук, Сергія Фальштинського, Діани Фальштинської. ФАЛЬШТИНСЬКИЙ СЕРГІЙ @sergmant Brand Ambassador - PUMA @puma Засновник і організатор фітнес-конвенції̆ @forfitday2020 International Ambassador EREPS @ereps_ Міжнародний презентер в 23 країнах світу CEO - @forfitacademy_ukraine @forfitacademy.russia Автор міжнародних методик з фітнесу: «Sport Moves», “TBW”, “Bands Training” Автор методичних робіт з фітнесу при Кельнському університеті спорту (GSOC) Організатор фітнес-конвенцій, контестів, фітнес-кемпо і фітнес-інтенсиву @bez_diet_project


ФАЛЬШТИНСЬКА ДІАНА @di_dianka24 Одна із засновників та організаторів конвенції @forfitday2020 Артистка балету, балетмейстер, постановник, хореограф Закінчила Київське хореографічне училище (КГХУ) Педагог із: Classic ballet Floor Barre Ballet stretch Сертифікований інструктор із: BlackRoll - МФР Dynamic Postural Bands Training Functional Training Functional Step Організатор фітнес-кемпо і фітнес-інтенсиву @bez_diet_ project Навчалася класичного і сучасного танцю: London, Saint Petersburg, Paris, San-Francisco, Washington, Portland

Міжнародна фітнес-конвенція спрямована на популяризацію здорового способу життя і впровадження нових трендових фітнес-методик світу на території України. Майстер-класи від міжнародних фітнес-презенторів та топових тренерів України. 45

ЗДОРОВ’Я

Голова громадської організації «Здоровий спосіб життя», дипломований та сертифікований фітнес-тренер групових та персональних тренувань, чемпіонка International dance competition Leader


КАР ПА І Р Е НА ДУМКИ

46

ЗМІНИ/ ПІДТРИМКА/ УСВІДОМЛЕННЯ

К

оли дорога редакція запропонувала мені цю тему для колонки, я трохи задумалася. Про які зміни йдеться? Особисті, які так чи інакше чекають нас із віком і досвідом? Суспільні, коли вчора ще щось вважалося революційним і лише для найсміливіших, а сьогодні стає мейнстримом? Зміни в житті пари чи родини, коли кожен розвивається по-іншому, згідно зі своїми окремими обставинами на роботі, у психічному та фізичному здоров’ї, соціальному колі, але для утримання спільного знаменника так сильно потрібна взаємна підтримка? Мабуть, про все це, бо все воно пов’язано.


“Зміни – закон життя. І ті, хто дивиться тільки в минуле чи лише на сьогодення, безперечно – пропустять майбутнє.” Джон Ф. Кеннеді

Неможливо в сорок років мислити чи навіть одягатися так, як ми робили це у двадцять. Як мінімум це дивно б виглядало зараз: червоне волосся, подерті колготи, фенічки по лікоть. Ну чи, якщо ви не така бунтарка, згадайте себе у 20 чи гляньте на свої фото: впевнена, є з чого поржати. «Тільки ідіоти не змінюють своїх переконань», – казав класик. Це вже про зміни в голові.

РОЗВИТОК ДОПОМОГА ВЗАЄМНІСТЬ

Усе це – зміни. І коли ми запливаємо в їхню круговерть, дуже часто нам потрібне рятівне коло підтримки. Чоловіка, близької подруги, професійного психотерапевта, зрештою, коли зміни дуже різкі і просто з підтримкою близьких не вигребти. Підтримка під час змін потрібна навіть тим, хто звик до комфортної самотності. І точно вже вкрай необхідна людям, що втратили близьку людину – чи це розрив стосунків, чи безповоротна втрата смерть. На своїх лекціях і вебінарах, хай що би я не розказувала, завжди наголошую: я лише практик, я ділюся досвідом і лайф-хаками, але кожному і кожній з нас, щоби пропрацювати себе, потрібно знайти свого психолога. І не переживайте, якщо перший, другий, а то і третій психолог вам «не зайде». Четвертий точно буде ваш. І якщо ви спокійно спрацюєтеся, то зможете відслідкувати і свої зміни в далекому минулому, і тепер. Психолог – це професійний «підтримщик» (якщо це хороший психолог, де пацієнт у центрі Всесвіту, бо є й такі, що прагнуть чомусь вам доказати, що ви гімно…. не йдіть до таких). І ваше завдання як ключовий момент роботи над собою – прийняти себе. Неідеальну, таку, якій є куди змінюватися, але ту єдину, що є у вас тут і тепер.

47

ДУМКИ

Неможливо жити у суспільстві (якщо ти, звісно, не повний ретроград, не представник ортодоксальної релігії і не закапсульований космонавт) і не змінюватися разом з ним. Та навіть протистояти неприйнятним тобі суспільним явищам (суто теоретично уявіть собі, що вас перенесли в гітлерівську Німеччину) – це вже зміна. Бо потрібно шукати в собі ресурс, аби зберегти власну позицію і не поплисти за течією. Чи навпаки – піддатися новим віянням (перенесіть себе в кінець ХІХ століття, коли жінкам нарешті дозволили здобувати повну освіту нарівні з чоловіками) і не опиратися прогресу.


ДУМКИ 48

ЗМІНИ, ПІДТРИМКА, УСВІДОМЛЕННЯ – ЦІ ТРИ СКЛАДОВІ ДУЖЕ ВАЖЛИВІ У НАШОМУ ЖИТТІ!

оли ми ставимо перед собою мету – то насамперед маємо дуже добре усвідомлювати її важливість. Саме це і є частиною джерела нашої енергії та руху до мети. Інколи, коли я працюю з клієнтом, трапляється, що людина приходить з одним запитом, а коли відбувається внутрішнє усвідомлення, то виявляється, що є щось глобальніше, яке і є початком руху до змін. Інколи усвідомлення буває не дуже комфортним, але це також результат! Краще щиро і чесно, аніж неправдиво і помилково.


• ЕМОЦІЇ

Після усвідомлення завжди говоримо про емоції, які супроводжують ці відкриття про себе. Якщо відчуття комфортні – значить ми на правильному шляху. Якщо ж є певний опір – шукаємо інше, значить це не істинна ціль, а лише поверхнева!

• ОТОЧЕННЯ • ПОРАДА

Усі ми тією чи іншою мірою живемо в соціумі. Оточення, люди, речі, робота, матеріальні цінності – усе є нашими ресурсами.

• ДОПОМОГА

Люди – живі системи, і для повноцінного життя в соціумі їм дуже важлива підтримка. Адже відчуття, що ти не один у цьому великому світі, – це також частина успіху.

• УСПІХ Ти можеш все, якщо поруч є людина, яка в тебе вірить.

Саме тому в наш непростий час люди об’єднуються у спільноти. Маленькі, середні, великі! Спільні цінності та переконання дають можливість обпертися на власну внутрішню правду і творити разом спільні справи. Це і є справжня підтримка, яка дуже важлива для кожної людини.

49

Підтримка

Пригадалися такі рядки: «Кожен з нас потребує бути вислуханим. Ми потребуємо «вентиляції «наших відчуттів та почуттів! Яка це велика сила, коли хтось просто сяде біля тебе і послухає тебе, але з любові» (Блаженніший Святослав).

support

З любов’ю Ірина Плахтій – Співавтор успіху +38 067 711 31 26

www.irynaplakhtiy.com

ДУМКИ

Добре слово, порада, допомога – це основи людської підтримки. Часом вони цінніші, ніж гроші!


SUFFERER

50

ЧИ ХОЧЕТЕ ВИ БУТИ ЖЕРТВОЮ? Нещасною або щасливою людину роблять тільки її думки, а не зовнішні обставини. Керуючи своїми думками, ви управляєте своїм щастям. ДУМКИ

Фрідріх Ніцше

Свідомість жертви руйнує душу і життя людини. Перебуваючи у стані жертви, людина віддаляється від можливості бути щасливою. Вона дозволяє образам, гніву і страхам керувати її життям. Як вийти зі стану жертви і наповнити своє життя любов’ю і радістю, де немає місця скаргам, жалю, гніву й осуду?

В неприємні ситуації потрапляє кожен, але кожен реагує по-різному. Одна людина, залишившись без роботи, побачить в цьому нові можливості і проявить свій потенціал, інша – запанікує і відчує себе жертвою обставин. Так відбувається тому, що жертва вжилася у свою роль, звикла вести себе певним чином і не здогадується, що є інші варіанти поведінки. Щоб перестати бути жертвою, потрібно прописати нову модель поведінки – навчитися дивитися на проблему ширше і знаходити вихід з некомфортної ситуації. Стан страждальця – це добровільна роль, вибір самої людини – бути мучеником. Стати щасливим не складно, достатньо зрозуміти, що ви не зобов’язані страждати!


Припиніть звинувачувати себе або інших людей. Не шукайте винних в тому, що сталося. Ні навколишні, ні тим паче ви не винні у трагедії. Почуття провини забирає енергію. Ніхто не ідеальний. Кожен має право на помилки. Кожен учасник ситуації зіграв для вас якусь важливу роль, ви самі на рівні душі про це попросили. Зрозумійте, це не вас ображають, а ви дозволяєте себе образити. І не надійтесь, що люди будуть відповідати вашим сподіванням. Дякуйте людям за те, що вони тиснуть на ваші больові точки і цим змушують вас рухатися до кращого життя. І робіть щось для того, щоб змінити його.

2

Візьміть відповідальність за своє життя на себе і самостійно ухвалюйте рішення. Усвідомте, що тільки ви відповідальні за ваше життя і щастя. У будь-якій ситуації, яка з вами сталася, відповідальність лежить саме на вас. Це ви допустили, що все так сталося. Не сподівайтесь, що хтось прийде і допоможе вам вийти зі скрутної ситуації. Що хтось пропонуватиме вам рішення, а ви будете приймати допомогу, поради і не діятимете. Щоразу, коли ви опиняєтеся у скрутному становищі, запитуйте себе: а що я зробив для вирішення і виходу з цієї ситуації?

Текст: Олена Крутій

YOU GOT THIS

3

Перестаньте залучати чужу увагу ниттям і жалістю до себе. Знайдіть інший спосіб, якщо маєте потребу в такій увазі. Зробіть так, щоб люди, звертаючи на вас увагу, захоплювалися вами, а не шкодували вас. Розповідаючи про ситуацію, що склалася, не скаржтеся, просто діліться інформацією. В ч і т ь с я в и с л о в л ю в ат и почуття, а не нарікати: «Мені прикро, я злюся», замість «Я стільки для них зробила, а вони ...»

4

Вчіться знаходити мудрість у кожній ситуації. Неприємність вже сталася. У вас є два варіанти: або стати жертвою, або знайти для себе щось позитивне навіть у найгіршій ситуації.

51

Найскладніші обставини можуть обернутися для вас чимось хорошим. Шукайте позитив. Пам’ятайте, все, що з вами сталося, доречно і має свій глибокий сенс. П о с та р а й те с я в л о в и т и його. Попросіть вищі сили показати мудрість ситуації, якщо самостійно зрозуміти не вдається. Ставте собі навідні запитання, які допоможуть знайти вихід із ситуації, що склалася: для чого мені ця проблема, в якому напрямку рухатися, які кроки зробити, щоб наблизитися до бажаного результату.

Ваші думки – це інструменти. Вони підштовхують слідувати цілям і цінностям або, навпаки, затягують до саморуйнівної поведінки. Цінність думки вимірюється не її достовірністю, а тим, як вона працює і що з нами робить, і важливо тільки те, куди вона нас веде. Наступного разу, коли розум почне лепетати про помилки і недоліки, а внутрішній критик підкрутить гучність, щоб ви краще розчули і напевно повірили, бо це «правда», запитайте у себе: «Ця думка якось допомагає мені жити і рухатися вперед?» Якщо так – чудово! А якщо ні, саме час згадати, чи хочете ви бути жертвою!

ДУМКИ

1


ДУМКИ

Деякі твори мистецтва складні для

сприйняття, якісь не є дуже популярними, третіми захоплюються майже всі. Як навчитися розуміти роботи художників, письменників та інших творчих особистостей? І чому нам не обійтися без мистецтва? Книга письменниці і художниці Бріджит Пейн «Як мистецтво може зробити вас щасливішими» розповідає про силу творчості. Ми вибрали деякі моменти, в яких авторка, спираючись на дані психології і нейронауки, пояснює, чому мистецтво дійсно може зробити нас щасливішими.

Мозок і мистецтво: чому споглядання прекрасного робить нас щасливішими

52

Мистецтво – це диво!

Дослідження показали, що споглядання творів мистецтва стимулює рухову кору – ту частину мозку, яка контролює рухи тіла. Коли ви дивитеся на об’єкт мистецтва, ви не просто бачите його або думаєте про нього, ви відчуваєте його всім своїм єством. У буквальному сенсі: ви відгукуєтеся на твір мистецтва


всією душею і всіма клітинами, воно впливає на ваші почуття, розум, емоції і навіть на ваше тіло. Це можна назвати першою чарівною властивістю мистецтва. Воно проходить крізь вас, як електричний розряд. Залучаючи до цього науку, ми виявляємо ще більше чудесного. Дослідження довело, що розглядання пейзажів, особливо морських, не тільки зменшує стрес, але і прискорює процес одужання після хірургічних операцій. Світ навколо нас вражає. І не тільки масштабними речами: океанами, заходами, Ейфелевою вежею та іншими подібними штуками. Як сказав Енді Воргол, ти можеш побачити багато чудесного в малому, якщо дозволиш собі це.

Мистецтво змушує вас вийти за межі своїх обмежень! Найскладніше побачити те, що просто у вас перед очима.

Фрідріх Шиллер

53

Мистецтво змушує вас думати!

Потрібно дозволити звичайним нудним речам стати цікавими.

Енді Воргол

Текст: Олена Крутій

Але як? Ваш мозок дуже добре вміє блокувати – він просто мусить це робити. Його робота часто полягає в тому, щоб ви не усвідомлювали більшу частину того, що відбувається навколо. Інакше ви будете паралізовані подразниками. Одна з найважливіших властивостей мистецтва полягає в тому, що воно не підходить для всього. Воно не для того, щоб вам полегшало. Насправді воно може засмутити вас або зіпсувати вам настрій. Але воно майже завжди змусить вас щось відчувати (навіть якщо ви вважаєте, що саме цей вид мистецтва не для вас). І якщо ви дозволите, воно змусить вас бачити. А вміння бачити – це те, заради чого все починалося.

туальні. Деякі декоративні. Але всі вони можуть змусити вас думати. Пробудити ваш розум для нових думок та ідей: історії, політики, естетики, етики – усього того, про що в іншому випадку ви б не подумали. Що особливого в цій загадковій усмішці? У тривимірній перспективі? У споживанні? В Андре Гіганті? Розумова діяльність не завжди комфортна. Але це прагнення щастя в глибшому розумінні, ніж просто веселощі, бадьорість або перенасиченість. Тому так корисно тренувати мозок, так важливо відчувати, що наші кордони розсуваються під впливом імперативів, які різняться від наших власних, і розуміти, що сьогодні наші думки відрізняються від учорашніх.

ДУМКИ

Деякі види мистецтва суто інтелек-


ами или чат ж нос відв і д по ні чата від год в сьо м. Ді більш й го ни ьоро им і ево л бле лю им ко іжніш рож на у у я н яд ілий иітт ловіч ався б огл в тол го п ласти того , ми Х с був чо вваж о Х в о о к н о і г й з и к в о в м о, ь ро ау еви й – з н кщо го. Ус іолето жевог о рож итни ді. я о щ о : в к іф е р м и, бла для л ачит зовсі роже оним ок до е н в з ним то заз існує е буд ж чер ш мо н е і а Вар ору н ьому о є м вує н ь н щ л , до у ко тр, в ння б до а к спе мінюв , його ьори. о о л р м о к п и бач чи ці не ую ш і зм

ДУМКИ

Д

ий зьк ари ріані п у і рок ло Ма вино е а ж т г н о о i». у ий ік А кок n хім днав дават Maria поє ав про «Vin уже ю рн, поч азво ало д ль Ве н т у с д і о п . Ж а та ли им вин Це улярн Дюм ль бу . А й р поп ксанд ан До иками ії ц н е о л ь л н Фран А ур К ува Арт шан рабин вала о йог вний ав: «Х авіть з о л и о !» Н ска г сь аріані завжд гу з о к я я I I М I л у ив X ф вин а Лев бою город о . а пап ив зі с ni» і н аллю д a с i е r о a м н ра nM «Vi авто о г йо

1863

П

озіха ння о жує холо ваш дмо само , як в зок так енти лято р дета внутрішн лі ко мп’ю і тера .

interesting

цікаво У

китів є стегно ві кістки, що озна чає, що вони колись вийшли на сушу , відростили но ги, їм не сподобалос я, і вони повернул ися у море.

ст

Що

б по ви ю лю ти зне вн к с ор дс е ро іпо ган ьки ред м тр ізм й ній ко ільй ібно , ум ма он 1 ко ов рів а ,2 ж ли е и, щ – з ш нк о а е ра уса з. є

54

У

Ке сма нії терм ж ітів мел ать та пер юю ет рош ь на н б щоб о для т оо п терм риготу го, вати і т н і ма Це м фі о ти к же зас ни. оро мут л и міті в, ос еву тер к жит тя д ільки її оста дов ге т 50 р – бли ньо зько оків .

оку 11 р 9 1 оли Лізу» вру, ну Лу «Мо али із рюр к о и д і з авіть в ед п н сер х був ссо. и ван о Піка л Паб

К

Греки придумали багато корисних речей,

зокрема демократію. Але є нюанс – брати участь у виборах і голосувати могли тільки 10% жителів полісів, бо жінки, не громадяни країни і раби не мали політичних прав. Гречанкам довелося чекати понад 2000 років, щоб здобути право брати участь у виборах.


Крад і стол жка іття

21 СЕРПНЯ 1911 РОКУ ДОГЛЯДАЧІ ЛУВРУ ВИЯВИЛИ, ЩО ОДИН ІЗ НАЙЦІННІШИХ ТВОРІВ МИСТЕЦТВА – ПОРТРЕТ МОНИ ЛІЗИ, НАПИСАНИЙ У XVI СТОЛІТТІ ЛЕГЕНДАРНИМ ІТАЛІЙЦЕМ ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ, ЗНИК З МУЗЕЮ.

55

Н

Спочатку жандарми і журналісти вважали, що за повернення Джоконди зловмисники зажадають викуп. «Журнал де Парі» голосно заявив, що заплатить тому, хто повідомить хоч що-небудь про шедевр. Проте з кожним днем віра в повернення Мони Лізи танула. Але 13 грудня 1913 року до власника флорентійської галереї «Уффіці» Альфредо Джері звернувся невідомий, який назвався Леонардо. Чоловік зізнався, що саме він вкрав шедевр. Викрадач навіть дозволив галеристові узяти портрет Мони Лізи на експертизу. На другу зустріч Джері прийшов вже у супроводі поліції. На суді зловмисник, який виявився італійцем Вінченцо Перуджи, розповів про те, як він украв портрет, і розкрив мотиви свого вчинку. З’ясувалося, що

у момент викрадення Джоконди він працював маляром у Луврі. А викрав він шедевр для того, щоб… повернути його на Батьківщину. Мабуть, Вінченцо не знав, що Мону Лізу вивіз у Францію не Наполеон, як він вважав, а сам Леонардо да Вінчі, який продав портрет французькому королю Францискові. Італійський суд узяв до уваги патріотичні наміри викрадача і призначив йому досить м’яке покарання – рік в’язниці. Потім термін скоротили до семи місяців. Проте досі достовірно не відомо, повернув Перуджи оригінал чи копію шедевра. Жителі італійського містечка Думенц встановили пам’ятну таблицю на будинку, де народився «маляр-викрадач». Вони також упевнені, що оригінал Джоконди досі зберігається десь у місті...

ДУМКИ

а ноги було піднято всю поліцію, а директора музею, який буквально за рік до цього пожартував, що «скоїти крадіжку з музею так само легко, як винести зі собою собор Паризької Богоматері», – звільнено. Упродовж двох років усі французькі журнали та газети виходили із заголовками про зникнення і пошуки шедевру, вони висміювали безпорадність як поліції, так і керівництва Лувру. Які тільки версії не ширилися Європою. За підозрою у крадіжці було заарештовано відомого французького поета-авангардиста Гійома Аполлінера. Підозрювали у злочині навіть великого іспанського художника Пабло Пікассо.


Роздуми про усвідомлення, або Все, що не робиться, то на краще 2020 рік вніс корективи у життя кожної людини: коронавірус засадив нас по домівках на карантин та самоізоляцію. Проте у житті не буває беззмістовних подій. І якщо замислитися, проаналізувати зміни, то може виявитися, що не все так погано.

ДУМКИ

56

І ще багато-багато аспектів потрапили під наше спостереження і аналіз. Цей аналітичний процес привів до позитивних, на мою думку, наслідків. Більшість з нас стали сортувати сміття. Багато хто свідомо обмежив споживання речей і продуктів (зменшуючи відходи, сміття). Ми перестали займатися бездумним самолікуванням, усвідомлюючи ризики для здоров’я. Значно збільшилася кількість відповідальних водіїв (не сідати за кермо напідпитку, бути ввічливими на дорозі, правильно паркуватися (не перешкоджаючи руху пішоходів наприклад). Ми почали вчитися комунікувати з іншими людьми. Свідомо підходимо до народження, виховання, освіти дітей (нашого майбутнього). Шукаємо альтернативні джерела енергії, впроваджуємо екологічні методи вирощування культур і обробки землі у сільському господарстві. Шукаємо і впроваджуємо екологічні і безпечні принципи у рекламі, поданні інформації тощо.

Текст: Вікторія Веремеєнко

Останнім часом, спостерігаючи за подіями в суспільстві, я дійшла висновку, що усі ми перейшли на новий рівень свідомості. Ніколи раніше так масово люди не цікавилися організацією свого життя, не шукали способів покращення його якості. Настав час задуматися над важливими питаннями: як своїми діями ми шкодимо природі, як наше харчування впливає на нас, як розпорядок дня (сон, фізична активність, спокій і відпочинок) впливає на наше здоров’я та продуктивність, як ми розпоряджаємося ресурсами, подарованими нам природою.

Усі ці реальні дії і кроки зміни способу життя людини. Зміни – це добре. Проте ще Конфуцій застерігав: «Не дай, Боже, жити в епоху змін». Адже будь-які зміни – стрес для людини. Тому власне зараз, як ніколи, ми так потребуємо і шукаємо підтримки один одного. Об’єднуйтесь. Підтримуйте один одного. Хваліть навіть за найменші кроки і досягнення. Ми – істоти колективні. Об’єднання, підтримка, похвала, разом проведений час, колаборації у бізнесі і творчості – усе це шляхи до створення атмосфери доброго сусідства на нашій планеті. А новий етап у розвитку саморефлексії і самоусвідомлення – хороший спосіб залишити нащадкам не руїни, а прекрасну, вписану у природу домівку.


Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете

57

К

нижка, яка на самому початку була запланована як «внутряковий стьоб для просунутих дівчат», в результаті наповнена інсайтами, лайф-хаками та витяжками з особистого досвіду й скрупульозної роботи з психологами.

К

Ч

К

нижка про те, як правильно любити себе та інших, як позбутися токсичних стосунків, не затягуючи, як «розпізнати свого і своє», а нав’язане суспільством і непотрібне просто відкинути подалі.

итати варто всім: і тим, кому 25 і «що ти собі думаєш», і тим, кому за 40 і за 50, бо ніколи не буває пізно почати спочатку.

ДУМКИ

І

ронічний нон-фікшн Ірени Карпи «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете» побачив світ у видавництві «Книголав» у вересні і вже за перші два тижні став бестселером.

нижку вже розібрали на цитати – в інстаграмі виставляють не лише обкладинку, а й фото сторінок із підкресленими корисними цитатами: «Ти у себе одна: найрідніша, найвірніша», чи, рекордсмен: «Від..біться від себе нарешті!»


А дреси, які зна добляться

onufriv_o onufriv_gallery www.onufriv.com м. Львів, вул. Григоровича,9/6 + 380 (97) 937 03 32

м. Львів, просп. Свободи, 13a +38 093 170 39 99 www.rikota.com.ua

КНП ЛОР Львівський обласний клінічний перинатальний Центр www.perinatal.clinic

extrafresh.lviv +38 067 871 9000

moissanite_and_co www.moissanite.store

+38 (096) 313 30 06 +38 (0332)78 63 21, +38 (032) 242 28 73 info@chocoboom.com.ua www.chocoboom.com.ua

www.elitfrukt.com м.Городок, Львівська обл., вул. Львівська, 661, +38 (032) 244 83 99 +38 (068) 000 02 20

www.smakuli.com smakuli @smakuli

Родинна ферма ”Західний Равлик” с. Солонка, Львівська обл. вул.І Сірка, 4 +38 067 2569477 +38 067 3146969

fathers_wine_vb FathersWineVB

м. Львів, ТЦ «Victoria Gardens», ТЦ «King Kross»; м. Луцьк, ТЦ «Порт-Сіті»

м. Львів, проспект Шевченка, 26 Ivivdiamond@gmail.com + 38 067 327 08 88 www.stdiamond.ua

www.ishi.it ishi.ukraine

+380974630788 м. Львів, вул. Кульпарківська, 156а

lev-development.com.ua +38 096 394 00 44, +38 068 394 00 44