February-March-2020

Page 1

ЛЮТИЙ – БЕРЕЗЕНЬ 2020

PLUS TV

ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ У САМОМУ ЖИТТІ

1


Для яскравості не потрібен особливий привід!

Натхненна! Вільна! Я щаслива!


#onufriv_o #onufriv_gallery www.onufriv.com м. Львів, Григоровича,9/6 + 380 (97) 937 03 32


Емілія Худа

Все – спочатку Сьогодні починаю все спочатку. Перетрушу злежалі неполадки, Виберу з душі, як з шафи одяг, З якого виросла, який не в моді. Не накидатиму комусь на плечі – Робота буде для старої печі. Хай про лихе вогонь читає згадки. А я почну сьогодні все спочатку. Попереду удачі! Райський настрій! І я сама собі наївно заздрю. Вірш Ніни Багатої

4

Інколи не все у житті стається так, як ти хочеш. Псується настрій, і вже не здається, що все так гарно, радісно і добре! Все буває! Я себе навчила за це не карати, я дозволяю це собі. А коли оговтуюся, дякую Всесвіту за все, як би не справедливо все не здавалось, бо ж розумію, що все, що відбувається, має так бути. Важкі ситуації – це не проблеми, а нові можливості. Проблеми виникають тоді, коли нічого нового з вами не відбувається. Будьте відкриті новому,розвивайтесь, вчіться бачити нові можливості, підтримуйте жвавість розуму, дізнавайтесь щось нове. Ходіть різними дорогами, будьте відкриті до різних пропозицій, не відмовляйтеся від того, що вам пропонує життя. Якщо у вас виникає питання вибору – вибирайте і дійте. Вчіться жити в радості і достатку, а не в смутку і стражданнях.У наших руках сьогоднішнє і майбутнє!


Деякі люди хочуть, щоб це сталося, деякі бажають, щоб це сталося, а деякі просто роблять це реальністю.

Confucius Не важливо, як повільно ти просуваєшся, головне, що ти не зупиняєшся.

Перезавантаження - можливість озирнутися, виділити головне і закрити непотрібні файли, написані не тобою.

Найскладніше - почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості. 5


COVER S TORY ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ У САМОМУ ЖИТТІ

PLUS TV

ПРАВИЛА ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ЛЬВІВ’ЯН БОГДАН СТУПКА

На обкладинці: модель – Тетяна Бей фотограф – Христина Гевко одяг – Miss June

Головний редактор та видавець Емілія Худа. Літературний редактор Тетяна Ільків. Дизайнер Олександра Чубар. Фотографи: Ярослав Мончак, Віктор Москаленко. Журналісти: Ірена Карпа, Евеліна Олесино, Олена Крутій, Оксана Сворик, Дмитро Плахта. Відділ реклами: Наталія Гарайда, Наталія Лукіянова. Координаційний директор в Івано-Франківську Вікторія Белей.

Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації №20519-10349Р Адреса редакції: м. Львів, вул. Кониського, 11а/2 +38 063 366 12 33

П ОТР ІБ НО З НАТИ НЕДИТЯЧА РОЗМОВА З ДИТЯЧИМ ПИСЬМЕННИКОМ ЖАКОМ ЖАБ’Є

ОЛЕНА ЖЕРЕБЕЦЬКА

Редакція може не поділяти думку авторів. За зміст рекламних матеріалів та їх достовірність редакція відповідальності не несе. Категорично заборонено повне або часткове відтворення матеріалів, опублікованих у журналі «Boom plus TV», без письмового погодження головного редактора.

ВІ РА П І ВЕН Ь : « МРІ Ї СТА ЮТ Ь РЕА Л Ь Н І СТЮ, КОЛ И П О ЧИ Н А ЄШ РО БИ ТИ П ЕРШІ КРО КИ »


З ДОРОВ’Я Б ’ЮТ І - СЕ К Р Е Т К Л І Н І К И Е СТ Е Т И Ч Н ОЇ М Е Д И Ц И Н И « П Е Р СОН А Л Ю КС»

SEAML ESS – БР Е Н Д , ЯКО МУ Д О В І РЯ ЮТ Ь ПРО ФЕС І О НАЛ И

ДУМ КИ І РИ Н А П Л А ХТ І Й ЩО ТА КЕ « П ЕРЕЗА ВА Н ТАЖЕ ННЯ » І ЗВІ Д КИ ВО Н О ВЗЯЛ О СЯ?

ВЧИ МО СЯ ВКЛ Ю ЧАТ И УСВІ Д О МЛ ЕН Н Я У СТ РЕСО ВІ Й СИ Т УА ЦІ Ї ! Т РИ ЗВИ ЧКИ , ЯКІ ЗА ВА Ж А ЮТ Ь ВА М БУТ И ЩА СЛ И ВИ МИ

МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕД ПАЛАС»

П РА ВИ Л О 5 СЕКУН Д

ЯН А СТ РЕЛ Ь БЕЦЬ КА

ФІТНЕС-ТУРИ – НОВИЙ ФОРМАТ ВІДПОЧИНКУ РОЛЬ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

БУТИ МАМОЮ

У Ф ОКУСІ А К Т УАЛЬНО

15 РОКІВ МУДРОСТІ У КРАСІ ТА ЗДОРОВ’Ї

НОВИНКИ NYХ

ЧУЖОЇ БІДИ НЕ БУВАЄ

ІДЕАЛЬНИЙ ЖІНОЧИЙ ЖАКЕТ


Текст: Олена Крутій

CO VER ST O RY

ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ У САМОМУ ЖИТТІ

Прагнення до внутрішньої свободи, довіри один до одного – це цінності, які зараз важливо берегти. Для мене є великою цінністю, коли життя наповнене змістом і місією. Ми – ковалі свого щастя, тобто лише ми самі відповідаємо за своє життя. Не президент, не депутати, не директор на підприємстві, не менеджер, не підлеглий, не сусід, не чоловік чи дружина, не діти. Лише я відповідальна за всі удачі й виклики, які є в моєму житті. Тоді життя виглядає, як монета: з одного боку – відповідальність, з іншого – цілковита свобода. Людина сама обирає шлях, яким іде. Для мене особисто свобода є дуже важливою!

8


Якщо говорити про мене, як людину в державі, то для мене головне – бути чесною зі собою у своїх діях, тому що ми на прикладі своєї країни побачили, що боротьба за всяку ціну за щастя простого народу на щастя простого народу не діє. Ми бачимо, що боротьба за певний формат благополуччя за будь-яку ціну теж далеко не всім приносить щастя. Я віддаю себе справі, якою б могла не займатись, але результат є важливий для інших. Його цінність не в миттєвій віддачі, а у величезному джерелі енергії та внутрішній силі, які з’являються з часом від простого розуміння того, що ти потрібна і корисна. Бути собою – це єдиний спосіб досягти успіху. І при цьому не має значення, хто ти – чоловік чи жінка. Хоча у нас інший світогляд, ніж у чоловіків, ми доповнюємо їхню думку, аби вона була більш довершеною. Історично склалося так, що жінки відігравали ключову роль у розвитку суспільства. Хотілося б, щоб жінок-лідерок ставало більше саме в політикумі. Я вважаю, що жінки можуть зробити дуже багато і мають потужний вплив, а особливо, коли відчувають підтримку, силу чоловіка і мають серце і чуйність жінки.

депутат Львівської обласної ради, голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації, засновниця Благодійного фонду Тетяни Бей «З любов’ю до людей»

9


БОГДАН СТ У ПКА П РАВИЛА Ж ИТ Т Я ВИДАТ НИХ Л ЬВІ В’Я Н

Зі сцени театру та з телевізійних екранів він підкорив серця мільйонів. Його називали, називають і завжди називатимуть метром українського кіно і театру, адже своєю багаторічною творчістю він дав потужний імпульс українській культурі. Мова про Богдана Ступку – легендарного актора театру та кіно, видатного українця та мудреця. Більшість ролей, які зіграв актор у театрі та кіно, увійшли до літопису сценічного та кіномистецтва України. Також були увіковічені й чимало крилатих думок талановитого митця. Саме через призму його цитат, «правил життя» ми пропонуємо зараз згадати Богдана Сильвестровича.

У

се наше життя – суцільна імпровізація, а значить, все наше життя – це джаз. Шекспір сказав: «Світ – театр, і ми всі в ньому актори». А Сковорода ще доповнив, сказавши: «І кожен грає ту роль, на яку його поставили». Я думаю, це правильно. Роби справу чесно, з душею – і твоє до тебе прийде… Але це не означає, що вже завтра з’являться золоті гори. Я вчу молодих людей, як себе морально поводити в житті. Я не вчу їх грати, тому що цього навчити неможливо. Я вчу, як їм бути, працювати, зрештою, жити. Якщо повіриш у те, що кожен твій крок на сцені – велике мистецтво, то це вже катастрофа! Тільки сумнів дає прогрес. Якщо класику грав, то і життя недарма пройшло. Всі ми тимчасові, а класика буде вічно. Я міг стати хіміком, астрономом. Була у мене така сторінка в біографії: я працював у Львівському університеті лаборантомобчислювачем по змінних зірках, і один старий професор говорив мені: я з тебе, Богданчику, зроблю астронома. 10

Мені завжди говорили: «Не хвалися, що ти це зробив. Ти – просто провідник ідей, які дали тобі батьки і Господь Бог. Якщо у тебе є здібності, ти не маєш це закопати. І ніколи не будь гордим». Треба вміти радіти успіхам інших, а заздрість і гординю в собі тиснути, бо вони до добра не приводять. Нас всіх навчили бути з подвійним, потрійним дном. Пам’ятаєте фразу: «Ми говоримо «партія» – маємо на увазі «Ленін», ми говоримо «Ленін» – маємо на увазі «партія»»? І так все життя – одне говоримо, інше маємо на увазі. Я не люблю війну, тому що з дитинства боюся стрільби. Мені було всього три роки, але я добре її пам’ятаю. Пам’ятаю, як німці давали дітям шоколад. Як попереджали: зараз тут почнеться битва, йдіть з будинків. І тепер все життя мене переслідує страх. Цей страх іноді змушував мене битися, йти проти великих людей. Можливо, саме через нього я і пішов у кіно. Адже в кіно ти легко можеш сховатися — це не ти, це завжди хтось інший.


Текст: Дмитро Плахта

РАДІЮ СОНЦЮ, ДОЩУ, ТАК, ТАК... А ОСЬ ЖИТТЮ? ЖИТТЯ, ВОНО ДО ЗАХОДУ РУХАЄТЬСЯ… Нецікаво. Що за радість – наближатися до смерті й піти в інший світ?! Все вдалося: народження, дитинство, юність, зрілість, а от старість не вдалася. Хвороби, зморшки з’являються, сили вже не ті. Яка радість? Господу Богу все добре вдалося – і народження людини, і юність, і зрілість. А ось старість – ні. Ідеш вулицею, а ноги підкошуються. І думаєш: ще недавно бігав, куди все поділося? Адже в людині тільки тіло старіє, а душа залишається молодою. Хай кажуть, що хочуть, а я живу, як живу. Я взагалі-то конфліктний чоловік. Був. У молодості. Я – людина без слабкостей. Курити кинув, поїсти ніколи особливо не любив, п’ю помірно. Одним словом, сала не люблю, горілку не вживаю. Нудно навіть. Чоловіки дуже люблять перевдягатися, більше, ніж жінки. Візьміть історію костюма, і ви побачите, чого для себе тільки чоловіки не придумували! Чоловіки – як півні, тільки б перед жінками крутитися. Я зрідка спілкуюся з кимось. В мене найбільший друг — це моя дружина. Я, як і Франко, трудоголік. В юності я мріяв бути рантьє, а все життя працюю. Жах якийсь. Потрапляю на роботу – і не можу додому відлучитися навіть пообідати. Затягує. Цілий день тут сидиш. Міркуєш, розмовляєш з людьми, аналізуєш. Я впевнений: щоб людині дурниці в голову не лізли, її завжди треба завантажувати роботою так, щоб вона мертвою додому приходила. Я стільки накричався за ці 50 років, навіть більше. Так накричався, що не хочеться. Але тепер, зараз я місяці три не був на сцені, починаю з дружиною розмовляти, і раптом вона мені каже: «Ти чого так голосно розмовляєш? Та я ж біля тебе стою, сиджу. Я тебе чую. Ну чого ти так голосно? По-моєму, пора тобі вже на сцену». І це правда. І хочеться, і колеться, і розчаровуєшся, і знову зачаровуєшся…

У нас дуже важко бути міністром. Тому що заведено у нас так: якщо ти артист – ти хороший, а якщо став міністром – ти вже поганий. Причому відразу, наступного дня. Український глядач – найкращий глядач у світі, і його вдячність і оплески є найкращою нагородою для акторів і меценатів. Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в усьому світі. Мрії повинні здійснюватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому.

МИ – ГРОМАДЯНИ ОДНІЄЇ КРАЇНИ, І ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО – ЗБЕРЕГТИ ЇЇ КУЛЬТУРНЕ БАГАТСТВО. Мені всі кажуть: «Богдане, ти збожеволів на своїх українцях». А я ось недавно з’ясував, що сім’я Фрейда була родом з України, з містечка Тисмениця. Поїхав туди. Ось, кажу, адже Фрейд з ваших місць! А вони без поняття. Сидять всі й норкові шуби шиють… Я бачив величну Амазонку, але подих у мене перехоплює від спокійної величності Дніпра… Розкіш Версалю вразила мене, та мені більше до вподоби затишна краса Масандрівського палацу в Криму… Я бачив ще багато чого, але я люблю Україну. І вірю: ви теж любите! Я дійсно багато побачив, чимало подорожував машиною, поїздом, літаком, був навіть на мисі Доброї Надії, на краю землі, де пінгвіни ходять! Цікаво, але чесно скажу, побувати в далеких краях добре, але в Україні – краще! У нас є стільки прекрасних місць! 11


Н Е Д И Т Я Ч А Р О З М О ВА

З Д И ТЯЧИМ П ИСЬ МЕННИКОМ ЖАКОМ ЖАБ ’Є

ПОТ РІБНО ЗНАТИ

BOOM plus TV: Знайомтесь, дитячий письменник Жак Жаб’є! Чи краще усе ж поет? Жак Жаб’є: Поет, звісно, звучить благородніше. Але у мене є також і прозові твори, тому не обмежуймось поезією. Хоч часом прозові твори – це також поезія. BOOM: Поет – це стан душі? Жак Жаб’є: Звісно. У нашій частині світу до поетів особливе ставлення. І вимоги особливі. Згадайте Шевченка, Пушкіна, Міцкевича... Історики називають початок ХІХ століття, коли творили ці генії, періодом романтичного націоналізму. Можна навіть сказати, що ці автори захопились ультранаціоналістичними ідеями. Але без сумніву вплив їхній на ранньомодерну

націю був велетенським. До прикладу, міф про омріяну Україну в часи козацької вольниці належить саме Шевченкові. Тому назватись поетом – означає натягнути невидиму струну між минулим і майбутнім, а самому стати медіатором. Мені дещо легше, бо я поет дитячий, хоча й пишу також дорослу поезію і часом без цензури, щоправда, під іншим псевдо. BOOM: А що це за дивне псевдо – Жак Жаб’є? Хитрий маркетинговий хід? Жак Жаб’є: Же мапель, Жак... Звучить дуже по-французькому, правда ж? Але це цілковито місцева історія. Хто, може, не знає, Верховина (та, що біля Буковелю) раніше називалася Жаб’є, там і досі в топоніміці збереглася пам’ять про ті часи – є Жаб’євський потік і вулиця... І великий Франко закарбував назву «Ось Жаб’є – столиця Гуцульщини... » Так і виникла ідея: якщо є Берлін, Лондон у прізвищах письменників, тож і маєбути хтось, 12

Я ж фактично гуцульський Джек Лондон. Ну й про Жака місцева історія. На теренах Речі Посполитої так називали студентів. І досі в західнослов’янських мовах це слово вживають, у нас воно призабуте. BOOM: З літературним псевдонімом з’ясували. Поговорімо про дитячу літературу. Жак Жаб’є: О, дитяча література – одна із моїх улюблених тем. Кажуть, що для дітей треба писати так само, як для дорослих, тільки краще. Я цілковито згоден. Діти не сприймають фальші. Тому писати треба так, ніби для себе у дитинстві. Власне, дитячі письменники володіють тонким відчуттям дитячої натури або дуже хорошою пам’яттю про себе малого.

хто носить горде ім’я столиці Гуцульщини. Ну й, звісно, у поміч мистецтво перформенсу. Якщо треба, то й кролик мусить вискочити із книги. Мої діти довго вірили і, думаю, досі вірять, що я чарівник. BOOM: Що чарівник Жак Жаб’є підготував для своїх читачів? Жак Жаб’є: Вийшли дві книги: «Баранцеві сниться лука» з казковими ілюстраціями Олі Кваші та «Людина-восьминіжка» з чудовим втіленням Наталі Кудляк. Ще одне видання із космічними ілюстраціями Марисі Рудської на підході. У дитячій літературі правильні ілюстрації – це половина справи. Ритми, образи та ілюстрації. Повірте, це те, що залишиться на все життя, що вкорениться у підсвідомість. Саме цим дитячі письменники, а особливо поети, небезпечні. Згадайте дошкульні образи Чиполіно Джанні Родарі чи Тарганище Корнія Чуковського. Дитячі поети підривають режими. Діти надихаються небезпечними ідеями, виростають, і бац – революція!


й досі виборюємо це право на власне «я». Головне, щоб усе було вчасно, не зарано і не запізно. Ніхто, щоправда, не знає напевне, коли це «не запізно» і «не зарано». У цьому захована найбільша загадка буття. BOOM: Ти згадуєш Фройда, Ремарка... Який повний список Жака Жаб’є? Жак Жаб’є: Це відкритий список. Людина вихоплює з простору те, чого їй бракує. Щоправда, книги – це також частина новітньої культури, а відтак комунікації. Про що Гемінгвей писав свої книги? Правильно, про чоловіків, жінок і дітей, про те, які ми. Можна навіть сказати, що дитячі письменники, як ті кроти історії, риють довго, але мають справу із підсвідомістю. Є у мене також арт-бук з львівським панком з ілюстраціями Тараса Кеба «Що у татка в бороді?». Це цілковито фройдівська книга, але для дітей. Щоправда, щоб розпізнати її фройдизми, треба бути обізнаним із психоаналізом. А ще незабаром побачить світ нова книга, написана у співавторстві з моєю музою, подругою й дружиною Надією Чубою – «Економіка в таблицях, графіках і схемах».

BOOM: А які ми? Жак Жаб’є: Ми зовсім не прості. Ми встоїмо, там де інші живі істоти ламаються, і ламаємось, здавалось, у простій ситуації. Ми, за Амосовим – стадні тварини з емоційним інтелектом. Це і перевага, і недолік перед тваринним світом. Нам постійно бракує іншої людини. Часом це виявляється у ненависті й образі на увесь світ, а часом у бажанні віддати своє життя за іншого. Тому повний список у кожного свій,

ДІ ТИ НЕ СПРИЙМАЮТ Ь ФАЛЬШІ.

ТО МУ ПИ С АТИ ТРЕ БА ТАК, НІБИ ДЛЯ СЕБ Е У ДИТ ИНСТ В І.

Розмовляла Олена Крутій

BOOM: Ось ти кажеш, «муза, подруга і дружина», дуже цікаво, як це? Жак Жаб’є: Це складно. Ми усі виконуємо певні соціальні ролі. З моєю дружиною ми разом зі студентських років. Це певна модель – по любові. Разом ми вже понад двадцять років, і якщо глянути на статистику розлучень – це вже аномально. Тут треба вміти приймати зміни й відпускати старе, жити тут і сьогодні. Дивувати, як тоді, у юності, й тут у поміч уміння чарувати. Ну й багато дрібних лайфхаків – квіти, компліменти. Одне слово, читайте Ремарка, він усе детально розписав. BOOM: А кого читати, щоб давати собі раду із дітьми? Жак Жаб’є: Цицерон згадує про нечемну молодь, яка не хоче слухати старших. Ця історія стара як світ. Діти виростають і скидають нас з п’єдесталу. І ми так робили, і наші батьки... Така людська природа. Так одне покоління виборює право в іншого на своє слово, своє місце під сонцем. Тут головне не заважати, але й тримати свої позиції, щоб нас не викинули на смітник історії передчасно. Та ми й самі діти

залежно, на якій стадії сприйняття себе і світу ми перебуваємо. Але класику треба знати, щоб почуватись у соціумі комфортно, у своїй тарілці. Нас має єднати щось суттєве і вартісне – правдиве. Ремарк, Гемінгвей... Це ж правдиві історії, без фальші. Треба позбуватись ілюзій. Це важко зробити, бо людська природа протилежна: ми втікаємо від реальності, створюємо комфортні світи – ілюзії. У цьому мудрість уже на рівні релігійного одкровення – просвітлення, екстазу. Я свого ще не пережив, але намагаюсь позбутись ілюзій. Ось нещодавно спробував заглянути в езотерику: переклав Ошо «Пошук» та Тайшу Абеляр, послідовницю Кастанеди, «Перехід...» BOOM: І насамкінець, що б ти побажав нашим читачам? Жак Жаб’є: Зазвичай бажають речей, поцінованих у суспільстві, – здоров’я, грошей, мудрості, любові, миру, перемоги. Я б усе ж додав до цього списку – прислухатись до себе, маленького хлопчика чи дівчинки, внутрішньої дитини, не полишати пошуку, мріяти й не здаватись! 13


ПОТ РІБНО ЗНАТ И

ОЛЕНА ЖЕРЕБЕЦЬКА ВИПУСКНИЦЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ. СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ КНИЖКОВОЇ ТА СТАНКОВОЇ ГРАФІКИ УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ ДРУКАРСТВА, ЧЛЕН НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ ТА СПІЛКИ ДИЗАЙНЕРІВ УКРАЇНИ. УЧАСНИЦЯ БАГАТЬОХ МІЖНАРОДНИХ І ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ВИСТАВОК, ПЛЕНЕРІВ, БЛАГОДІЙНИХ АУКЦІОНІВ. ЇЇ ТВОРИ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ У ПРИВАТНИХ КОЛЕКЦІЯХ В УКРАЇНІ, ПОЛЬЩІ, ФРАНЦІЇ, ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, АМЕРИЦІ. Виставка в Proart Gallery «Осінні конверсації».

14


Авторський проєкт О. Жеребецької «Осінні конверсації» – це роздуми, мрії, сподівання, спокуси, обрамлені у фантастичне квіткове розмаїття осені та зігріті теплом безкрайньої мистецької душі.

Текст: Ольга Луковська

Художниця охоче ділиться авторськими враженнями, візуалізованими в колористичній та образно-композиційній площині. Романтичні квіткові сюжети, теми і мотиви захоплюють глядача багатими асоціаціями. У поєднанні з квітучим різнобарв’ям декоративні фантазійні елементи вдало доповнюють формально-асоціативні твори.

В авторському стилі художниці спостерігаємо певні зміни. Поряд з ахроматичними сюжетами із яскравими кольоровими акцентами, які ще донедавна панували у більшості творів Оленки, з’являється експресивність кольорової палітри, яку авторка насичує сміливими яскравими мазками та застосуванням різноманітних фактурних ефектів. Енергетичний стрій малярських робіт Оленки Жеребецької надзвичайно позитивний, як і сама авторка. Вона впевнено та оптимістично крокує життям відкриваючи для себе щораз нові таємниці, чи то особисті, чи мистецькі. Тож, насолоджуючись живописними конверсаціями цьогорічної осені, не можемо не погодитись з Оленкою, що «життя прекрасне і дивовижне»!

15


ВІРА ПІВЕНЬ:

ПОТ РІБНО ЗНАТ И

«МРІЇ СТАЮТЬ РЕАЛЬНІСТЮ,КОЛИ ПОЧИНАЄШ РОБИТИ ПЕРШІ КРОКИ»

Гостинний двір «Чарда» – відомий ресторанний комплекс в Ужгороді та й далеко за його межами. Тут часто зупиняються туристи, святкують особливі події в житті та проводять час із задоволенням ужгородці. Слава «Чарди» поширюється не тільки завдяки рекламі, а й через особисті відгуки та рекомендації відвідувачів. Бо, кажуть, скуштувавши хоч раз фірмових страв та відчувши таку гостинність, відмовити собі в бажанні знову завітати до «Чарди» складно. Але ми розуміємо, що будь-яку атмосферу створюють люди. Ми зустрілися із засновницею Гостинного двору «Чарда» Вірою Півень на території комплексу. Спілкуючись з цією тендітною, усміхненою жінкою, відразу відчуваєш, звідки починається славетна «чардівська» гостинність.

BOOM plus TV: Пані Віро, у Вас тут дійсно дуже затишно. А як, власне, народилася ідея створення «Чарди»? Віра Півень: Знаєте, я навіть не можу сказати, коли саме народилася така ідея. Але, мабуть, дуже давно, ще в дитинстві. Я виросла у великій родині, де всі: і діти, й старше покоління – часто збиралися за великим столом. Як старша донька, я допомагала мамі готувати та накривати стіл. Іноді я уявляла себе хазяйкою кафе чи ресторану, в якому радо зустрічаю відвідувачів. Час минав, я вийшла заміж, народилися доньки. 16

Але мрія залишилася. Точніше, вона оформилася вже в конкретну ідею. Було дещо складно вирішити розпочати свою справу, бо мій чоловік, Андрій Півень, на той час міг підтримати ідеями, доповнити мої плани, але щодо реалізації... Він був військовим, для якого служба – це справа життя. Андрій був повністю відданий службі і, хоча й підтримав мою ідею, не мав часу та можливості допомогти мені діяти в цьому напрямку. Тому можна сказати, що шлях від народження ідеї до її реалізації був доволі тривалим.


BOOM: І з чого ж почалася «Чарда»? В. П.: Коли я наважилася розпочати власну справу, допомогли батьки. Може, й для них моя мрія була близькою, а може, бачили мої вагання на старті. Та й родина в нас велика, дружна, підтримка один одного, допомога – традиційна позиція кожного. Я вже мала собі уявлення... зараз розумію, яке воно було приблизне (усміхається). Спочатку за планом тут мали бути ресторан і колиба. Потім зрозуміли, що є потреба у відкритих локаціях. Адже тут, на Закарпатті, дуже красива природа, багато сонячних днів. Так з’явилися альтанки, щоб відвідувачі могли відпочивати на свіжому повітрі. Потім з’явився мисливський будиночок. Але то вже ідея чоловіка, його давня мрія. І навіть коли вже відкрилася «Чарда», ми ще поступово, крок за кроком, добудовувалися. Ще через два роки з’явився банний комплекс. BOOM: Віро, скажіть, що для Вас «Чарда»? В. П.: «Чарда» – це моя мрія, цінності нашої родини та ідеї мого чоловіка. Це моя четверта дитина! Бо так само, як кожне дитя у великій родині, потребує особливої уваги й турботи.

Ми не виносимо страву, якщо на 100% не впевнені в її якості або в подачі. Віддана команда та постійний контроль якості – напевно, і є рецепт нашої популярності. BOOM: У чому особливість «Чарди», як думаєте? В. П.: Я думаю, що це знову ж таки колектив. Наша команда живе «Чардою», турбується її репутацією. Ну і, звичайно, не менш важливий підхід до кожного гостя. Наші гості – це наш скарб. Знаєте, буває, що спочатку святкують молодята весілля, потім вони приходять до нас святкувати хрестини, а потім – родинні свята. Деякі з гостей вже стали друзями, і ми знаємо наперед святкові дати, коли вони будуть в наших залах. І це показник високої довіри, яку ми не можемо поставити під сумнів. BOOM: Що Вас надихає у Вашій справі? В. П.: Надихають схвальні відгуки наших відвідувачів. І коли вони задоволені, хочеться працювати ще й ще, більше та краще. Ну і звичайно, надихає мій чоловік Андрій, бо він є основною підтримкою для мене. В нас є дві дочки і маленький син, якому зараз лише три роки. Свого часу мені довелося тимчасово залишити гостинний двір на чоловіка, бо лікарі суворо заборонили будь-яку активність, аби синочок не народився передчасно. І всю роботу взяв на себе Андрій. Можна сказати, що він і надихає, і підтримує, і допомагає.

ЧАРДА» – ЦЕ МОЯ МРІЯ, ЦІННОСТІ НАШОЇ РОДИНИ ТА ІДЕЇ МОГО ЧОЛОВІКА. BOOM: І справді, «Чарда» – продовження Вашої родини. Скажіть, яке Ваше найулюбленіше місце тут? В. П.: Напевно, це мисливський будиночок. Це ідея мого чоловіка, і доволі непогана. Андрія, до речі, відрізняє від мене більш смілива ідейність та наполегливість: як задумав, то йде тільки вперед і досягає мети. Тепер всі сімейні свята, дитячі дні народження ми проводимо саме тут, у мисливському будиночку. Можна сказати, що це наше сімейне місце, яке асоціюється зі святом та великою родиною. BOOM: Пані Віро, чула, що «Чарду» вирізняє якість, яка не змінюється з роками. Як Вам вдається тримати планку якості? В. П.: Це злагоджена робота всієї «чардівської» команди. В нас кожен знає свою роботу, але в потрібний момент може допомогти колезі, підтримати. І наш принцип: ми або добре працюємо, або ніяк.

BOOM: Це важливо в кожній родині. Скажіть, а як зараз все встигаєте – бути і дружиною, і мамою, і керувати ресторанним сімейним бізнесом? В. П.: Тут я розчарую, бо в якийсь момент зрозуміла, що все встигнути неможливо. Але в мене є колектив, на який я можу повністю покластися. Це мої люди, я їм довіряю. І є моя родина, де взаємопідтримка – стиль життя. BOOM: А які Ваші мрії в «Чарді»? В. П.: Моя мрія – це готель, якого нам зараз дуже не вистачає. Готель моєї мрії – на 30-40 номерів у сучасному хайтеківському стилі, але зі збереженням колориту, за яким туристи їдуть до нас. Чоловік каже, що то складне поєднання, але я таких завдань не боюсь. Тим паче, життя показує, що мрії стають реальністю, коли починаєш робити перші кроки. Ба більше, результат може вийти значно кращим, аніж плани та ідеї. І «Чарда» тому показовий приклад. 17


Б’ЮТІ-СЕКРЕТ КЛІНІКИ ЕСТЕТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ «ПЕРСОНА ЛЮКС» МЕДИЧНИЙ МАКІЯЖ

Як буде виглядати обличчя після процедури? Чи доведеться скасувати плани після процедури? Чи можна зробити процедуру під час обідньої перерви?

ЗДО РО В ’Я

Було б чудово, якби після процедури наносили професійний макіяж…

До

Після

Під час спілкування з нашими пацієнтами ми отримуємо важливі підказки, яких інколи не знайти у книжках чи на наукових конференціях. Саме так народилась нова послуга – медичний макіяж. Не секрет, що після певних косметичних процедур на шкірі можуть залишатись почервоніння, плямки тощо. Медичний макіяж створений для того, щоб їх ретельно замаскувати, але так, щоб цей макіяж не шкодив шкірі, а навпаки захищав від негативної дії навколишнього середовища, ультрафіолетового випромінювання та продовжував доглядати за нею, дозволяючи дихати. Тому до вибору косметики ми підійшли особливо ретельно. Щоб макіяж був не лише безпечним, а й красивим, наші адміністратори пройшли відповідне навчання та практику.

…Усе, щоб ваше відображення в дзеркалі дарувало лише позитивні емоції, а догляд за собою був не обтяжливою процедурою, а приємною невід’ємною складовою життя. м. Львів, вул. А. Богомольця, 3/1 (067) 380-80-25 www.personalux.com personalyx@gmail.com

18


С

учасні техніки фарбування вражають уяву! Дуже хочеться приміряти щось нове, але часто зупиняє в цьому питанні одна деталь: де знайти якісні матеріали? Протягом багатьох років наша команда працювала, щоб знайти способи створення відтінків з того, що було доступно на ринку. Через те, що ми не могли знайти бренд, який би пропонував усе це, народилася наша кольорова революція!

У Києві наша команда презентувала бренд Mounir, який ще до свого запуску завоював серця тисячі стилістів. Україна – друга країна світу, яка представила Mounir на своєму ринку! Revolution Mounir Launch відвідало понад 150 ТОП-стилістів з різних країн, зокрема з України, Польщі, Білорусі, Грузії, Вірменії.

Mounir – найпопулярніший стиліст в instagram (6,4 млн підписників). Безумовно, кожен клієнт захоплюється трансформаціями від Mounir. Окрім фарбування, ви можете повністю змінити свій образ, додавши миттєвої довжини чи об’єму із нарощенням від Seamless1. Seamless1 – бренд, який змінює підхід у сфері нарощення волосся, оскільки зосереджений на якості та правильному обслуговуванні клієнта. Від часу появи на ринку компанія Seamless1 стала одним із найпопулярніших брендів. Компанії довіряють відомі професіонали сфери перукарської естетики, бренд завоював велику популярність завдяки сучасній, легкій та швидкій техніці нарощення волосся. Інноваційний асортимент Mounir надає стилістам свободу вибору зі 111 відтінків в одній палітрі від однієї компанії, при цьому відновлюючи, захищаючи та реконструюючи ваше волосся, а Seamless1 своєю чергою довершить образ ідеальними голлівудськими локонами.

seamless1.com.ua +38 (093) 7077701

19


Т

З ДО Р О В’Я

рускавець – це гостинне містечко, яке розкинулося в передгір’ї Карпат, одне з найкращих європейських центрів відпочинку і здоров’я, найбільший бальнеологічний курорт Західної України, що славиться цілющими джерелами мінеральних вод. У самому центрі Трускавця, поряд з віковим екопарком «Адамівка», розташований лікувально-діагностичний реабілітаційний центр «Мед Палас», до інфраструктури якого входять діагностичний центр, водолікарня, лабораторія та SPA-центр. «Мед Палас» спеціалізується на профілактиці та лікуванні захворювань сучасного світу: зайва вага, порушення обміну речовин, порушення сну, синдром хронічної втоми і харчова алергія, зниження потенції, а також цукровий діабет, хвороби нирок, сечовивідних шляхів тощо.

Медичний центр «Мед Палас» надає не лише широкий спектр процедур апаратної фізіотерапії, гідротерапії і бальнеотерапії, а й забезпечує можливість проведення близько 350 видів діагностики та пропонує відкрити wellness світ у SPA-центрі.

SPA-центр – це не просто набір приємних процедур, а цілий ритуал, спрямований на ревіталізацію, омолодження, поліпшення тонусу, стану шкіри, активізацію обмінних процесів організму. Понад 20 видів масажів, гідромасажів, грязелікування, пілінги, манікюр і педикюр зі спеціальними аромаоліями, різноманітні ванни, процедури для обличчя і тіла та багато іншого – для вашого задоволення. SPA-центр пропонує широкий вибір сучасних процедур естетичної медицини, а саме: плазмоліфтинг, озонотерапія, мезотерапія, біоревіталізація, контурна пластика, мезонитки, карбоксетерапія. Апаратна косметологія, б’юті процедури для обличчя і тіла, які творять дива у протистоянні кисневому і вітамінному голодуванню і зневодненню, допомагаючи шкірі впоратися з несприятливими факторами. Кожен гість зможе відчути на собі всі переваги найсучасніших технологій корекції фігури і лікування целюліту: технології VITALASER і Lumicell Wave 6, Icoone.

20


Крім гами приємних відчуттів, ці процедури корисно впливають на нервову та імунну системи, покращують функції внутрішніх органів і організму загалом та дарують заряд хорошого настрою та бадьорості. На території SPA-центру розташований спортивний басейн довжиною 25 м з температурою води 25-27 °С, два басейни довжиною 9 і 12 м, 4 ванни джакузі з температурою води 27 °С і 34 °С, тренажерний зал та фітобар. До послуг гостей цілий світ саун: інфрачервона, фінська з обробкою з канадського кедра, римська парна, російська лазня, хамам – будь-яка з них зніме втому, заспокоїть та поліпшить сон. Комфортне проживання гостям пропонує готель Mirotel Resort & Spa 5* – місце бездоганного сервісу, безмежного задоволення й абсолютного комфорту, в якому максимально враховані потреби та інтереси кожного гостя. Комфортний номерний фонд зі 184 номерів різних категорій, ресторани, бари, дитячі ігрові кімнати та власний бювет з п’ятьма мінеральними водами.

SPA-ритуали і wellness-програми у поєднанні з п’ятизірковим відпочинком у готелі Mirotel Resort & Spa допоможуть вам отримати заряд молодості і позитивної енергії!

М айд ан К об за р я , 1 Т ру с к авець , У кр а їн а

We b : w w w .m i r o te l .u a Тел.: +380 (3247) 641 72/73 21


Ексклюзивний італійський бренд ISHI вже понад 40 років є орієнтиром у професійній естетиці та красі. Стабільна та динамічна компанія, визнана лідером у вивченні та дослідженні натуральних активних інгредієнтів, ISHI створила, вперше у світі, біокосмецевтику – неймовірно натуральні формули з ефективністю та результатами, що значно перевершують традиційні косметичні засоби.

Біокосмецевтика в розумінні ISHI означає «вільна від» і «вільна для». Вільна від… речовин, не сумісних з фізіологією шкіри або навколишнім середовищем. Екологічно чиста косметика, що означає значно більше, ніж натуральна, адже не містить штучних ароматизаторів і хімічних барвників і використовує тільки якісні інгредієнти, які відповідають високим вимогам бренду. Вільна для… отримання максимальних результатів, використовуючи засоби з унікальними ароматами та розкішними текстурами максимальної дії і ефективності!

22


ISHI

Основними критеріями, що визначають філософію біокосмецевтики, є: максимальна концентрація активних інгредієнтів: у 5-7 разів більше, ніж у типовій професійній косметиці; натуральні, складні та багатофункціональні формули фармацевтичного походження; прості, але інтегровані методи комплексної та структурованої терапії, з унікальними інструментами для домашнього догляду.

э ВЖЕ СЬОГОДНІ Там, де традиційна естетика застаріла, переповнена і гіперконкурентна, продемонструвала всі свої межі, майбутнє потрібно шукати в природі, у своїй внутрішній силі та у можливості, завдяки науковому дослідженню, осягнути її великий потенціал.

Сайт: www.ishi.it Facebook.com/ishi.ukraine/ Instagram.com/ishi.ukraine/ 23


ФІТНЕС-ТУРИ –

ЗДОРОВ’Я

НОВИЙ ФОРМАТ ВІДПОЧИНКУ

Зараз дуже модно бути здоровим, займатися спортом, слідкувати за своїм харчуванням. Але чомусь більшість людей у повсякденному житті дотримуються цих правил, відвідують спортклуб, займаються з персональним тренером, готують здорову їжу, а коли їдуть у відпустку, про все це забувають. Повертаються додому, привізши як сувенір три (а може, й більше) зайві кілограми, і знову біжать на тренування, щоб скоріше їх скинути. Але ж відпочивати теж можна «здорово» (від слова «здоров’я»), віддавати перевагу корисним задоволенням, їсти здорову їжу, займатися спортом, підніматися на вулкани, ходити в походи, знайомитися з цікавими людьми, дізнаватися потрібну інформацію на лекціях. Пропонуємо вам альтернативу – провести відпустку у фітнес-турі. Фітнес-тур – це групова подорож із професійним тренером, у якій є чіткий розпорядок спортивних активностей, поради з харчування, 24

лекції на цікаві теми, екскурсійні та розважальні програми. Головною метою фітнес-подорожі є змінити уявлення людей про відпочинок. Учасники фітнес-турів починають розуміти, що задоволення можна отримати від спорту на березі моря чи океану, походів у гори, катання на сапбордах, ігор у гарній компанії та спілкування з однодумцями. У наших турах ми не тільки займаємося спортом. Якщо ми їдемо в іншу країну, то потрібно ознайомитися з її культурою, відвідати найкрасивіші об’єкти. Тому в програму часто включено екскурсії, дегустації традиційної кухні, лекції, майстер-класи з приготування місцевих страв. Дуже гарною новиною для мешканців Львова є те, що туристична компанія «Тюлень» спільно з львівським тренером Анною Лащук створили фітнес-тури з насиченою тренувальною та екскурсійною програмою з вильотами з Києва або Львова.


Наразі розпочато набір у дві групи. На тропічний острів Хайнань (Китай) Дата подорожі: 05.03 – 17.03.2020 12 ночей на березі моря, у гарному п’ятизірковому готелі На вас чекає: • зарядка на сході сонця • силові тренування вдень • йога, пілатес та міафасціальний реліз ввечері • рекомендації з харчування • екскурсія у тропічний парк «Я НО ДА», відомий мостом з прозорим дном • індивідуальний підхід до кожного учасника, поради та рекомендації від тренера Анни Лащук У Грецію на острів Крит З прямим перельотом зі Львова. Дата подорожі: 28.05 – 03.06.2020

Це відпочинок, який точно вам запам’ятається! Ви проведете час з користю, потренуєтеся, дізнаєтесь багато нового, познайомитеся з цікавими людьми, набудете нових звичок. Якщо ви хоч раз поїдете у фітнес-тур, то це гарантовано стане вашою традицією. У такі тури можна і навіть потрібно їхати всією родиною. Усім буде цікаво, до кожного учасника знайдуть підхід, кожному підберуть індивідуальний рівень навантаження на тренуваннях. На початку туру учасники обов’язково заповнюють анкету. Проаналізувавши відповіді, тренер коригує програму відповідно до індивідуальних особливостей учасників. Для діток це також буде корисно, адже найкраща мотивація – приклад батьків. Якщо ви хочете привчити своїх дітей до спорту, то варіант займатися разом на березі моря чи океану в компанії інших учасників – безпрограшний! Детальний опис турів та графік можна знайти у соцмережах: Фейсбук: https://www.facebook.com/tulen2017 Інстаграм: https://instagram.com/tulen_travel/ На сайті: https://tu-len.com/uk/ Анна Лащук Головний тренер у Sharel Day Spa Голова громадської організації «Здоровий спосіб життя», дипломований та сертифікований фітнес-тренер групових та персональних тренувань, чемпіонка International dance competition Leader

25


ФОТОГРАФ

– ВІКТОР МОСКАЛЮК


БУТИ

МАМОЮ! ФОТОГРАФ

– ВІКТОР МОСКАЛЮК

НАЙВИЩИЙ ДАР У ЦЬОМУ СВІТІ – БУТИ МАМОЮ…

ОРГАНІЗАТОРИ ФОТОПРОЕКТУ:


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


ФОТОГРАФ – ВІКТОР МОСКАЛЮК


м. Львів, вул. Щирецька, 36 м. Львів, ТЦ Роксолана, пл. Соборна, 14 +38 (067) 307 68 44 www.fun-tun.com.ua/ fun_tun_shop

funtunbaby


Модель – Валєрія Михайлецька Фотограф – Ярослав Мончак Одяг – FunTun


А К Т УА Л Ь НО

Спрей-фіксатор для обличчя з ефектом сяяння Radiant Finish Setting Spray.

До його складу входять мікрочастинки у відтінках золота і теплого шампанського, завдяки чому він підійде для всіх типів шкіри.

Блискучий консилер Born to Glow Radiant представлений у 12 відтінках, тому буде неважко підібрати свій ідеальний тон.Спеціально розроблена кремова формула допомагає легко замаскувати недоліки і підійде для всіх типів шкіри.

10 нових відтінків зволожувального блиску для губ Nyx Butter Lip Gloss. Неймовірно ніжний, він надасть вашим губкам насиченого відтінку, підкресливши їхню природну красоту.

Aндріана Фещук Власниця магазину NYX

НОВИНКИ NYХ НЕ МОЖУТЬ НЕ ТІШИТИ ШАНУВАЛЬНИКІВ БРЕНДУ. ЗУСТРІЧАЙТЕ ЧЕРГОВУ КРАСУ, ЯКУ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПРИДБАТИ ВЖЕ В ЛЮТОМУ! м. Львів, ТЦ «Victoria Gardens», ТЦ «King Kross»; м. Луцьк, ТЦ «ПОРТ-СІТІ»

38

Ультраблискучі теплі відтінки нових пресованих хайлайтерів

Nyx Born To Glow

з легким шимером, який зробить ваше обличчя свіжим і таким, що сяє здоров’ям.

Новинка – рідка підводка з глітером Nyx Glitter Goals Liguid Eyeliner.


Ольга Цимбала - персональний шопер,стиліст Який він, ідеальний жіночий жакет? Думаю, для кожної жінки найідеальнішим є піджак коханого, який він турботливо та ніжно накидає їй на плечі у важливі моменти їхньої спільної історії. Нам, жінкам, це так подобається, що чоловічі елементи гардеробу стали невід’ємною частиною нашого щоденного та святкового стилю. Чоловічий піджак став не лише виявом турботи та вихованості джентльмена, а й повноцінним, дуже важливим та трендовим елементом сучасної жіночої моди.

Саме тому бренд с.icon разом з Леонідом Мартинчиком створили чоловічий піджак, який ідеально підходить жінці і тому автоматично стає жакетом. Це наш маленький спільний початок, який наразі складається з двох фасонів жакетів – класичний від смокінга та класичний двобортний. Ви можете накидати його просто на плечі на сукню сліп, можете поєднувати з гольфами чи короткими міні, сміливо перев’язувати поясом і одягати зовсім без нічого, як сексуальну сукню, з джинсами, довгими сорочками, велосипедками та топами. Ви можете абсолютно все, бо ви жінки... Усі жакети з нашої маленької капсули розроблені і відшиті з піджаків Леоніда Мартинчика. Саме його піджаки стали нашим головним натхненням! Цей жакет ідеально сідає і на чоловіка. Ми дуже хотіли, щоб у вас був свій улюблений піджак, як і у вашого коханого. Instagram: celebrity_icon_ua 0 (96) 770 02 33 39


Будьте оригінальні! Шукайте незвичайні прикраси – вони повинні бути особливими. Пам’ятайте, що навіть класичні прикраси час від часу дуже відрізняються одна від одної, не кажучи вже про те, наскільки дають розгулятися в уяві коштовності від ST Diamond. Що подарувати другій половинці? Хто, як не ви, знає, чому зрадіє дама серця? Згадайте, яким прикрасам вона віддає перевагу – класичним, екстравагантним чи лаконічним, а можливо, масивним? Єдиної універсальної поради, як вибрати ювелірні прикраси для коханої, не існує, адже всі жінки різні, але, завітавши до нас, на проспект Шевченка, 26, ви точно знайдете прикраси, які порадують жінку завжди ― незалежно від віку, сімейного статусу, способу життя чи професії.


41


ДУ МК И

Ір ина Плахтій Що таке «перезавантаження» і звідки воно взялося?

Правильно, з комп’ютерної термінології. Всім, хто працює за персональними комп’ютерами, відомо, що коли операційна система зависає, то потрібно натиснути чарівну кнопку «Reset». Тоді комп’ютер перезавантажиться і знову запрацює.

К

олись одна відома людина в інтерв’ю сказала таку фразу: мені не потрібно перезавантажуватися, тому що у мене не буває стану вигорання. Десь дуже глибинно я не погоджуюся, бо вже 20 років поспіль працюю з людьми, які націлені на успіх, і спостерігаю, що стани вигорання є доволі поширеним явищем. Нам усім відомі ці відчуття: втома, виснаження, повна відсутність сил для руху вперед... Від цього псуються стосунки, не робляться справи. Якщо такі відчуття тривалі, то людина може легко впасти в стан апатії і депресії. І, перебуваючи в такому стані, ми насправді не знаємо, що робити. Деякі люди називають цей стан дном – і це вже край життю. Невелика кількість людей може опанувати цей стан, це ті, які розуміють: саме вигорання допомагає їм краще сконцентруватися, зібратися з думками, витягнути себе з емоційного болота і діяти далі. Але є люди, які самостійно не можуть впоратися зі станом вигорання, у них зникають цілі, сили, віра та надія. І саме їм потрібна кваліфікована допомога. Будь-який стан вигорання – це фактично фініш. Фініш певного життєвого етапу, до якого людина дійшла, і не знає, що робити далі. Я на всі 100% погоджуюся з Ліною Костенко,

42

що «кожен фініш – це, по суті, старт», лише треба знати, як дати старт наступному періоду. Що робити далі? Адже для дій потрібні сили. Насамперед маємо визнати факт свого вигорання. Зупинитися і сказати: так, це справді відбувається зі мною, мій стан саме такий! Наступним кроком буде визначення: чи хочу я залишатися у цьому стані, чи йтиму далі. Невже у когось може виникати таке бажання – залишитись у такому стані? Саме так! Іноді такий стан є вигідним для людини – для відпочинку, для привернення уваги до себе. Такий стан жертви викликає стурбованість у близьких і, відповідно, увагу, якої не вистачало. Запитання, яке потрібно собі поставити: що буде з моїм життям, якщо я залишатимусь у цьому стані? І тільки після такого внутрішнього діалогу людина може дати собі установку: виходити з депресії чи залишатися в ній заради певної вигоди. Якщо вирішено щось змінити, то найперше слід дати собі чітку відповідь на запитання: що залежить від мене? Є багато факторів, які впливають на наші емоційні стани. Не дивуйтесь, але це може бути навіть погода, хвороби, люди, які поруч, чоловік або дружина, начальник або співробітник.


Раджу зробити таку практику: взяти аркуш паперу і розділити його на дві колонки: на що я можу вплинути, що залежить від мене, а що ні. Наступним кроком буде детальне опрацювання першої колонки – що можна самотужки зробити для зміни стану і планування реальних дій. Якщо ж є фактори, на які вплинути не можна, то потрібно змінити своє ставлення до них і, можливо, прийняти їх як факт! Наступне: якість нашої внутрішньої енергії: ми ростемо, рухаємося, розвиваємося духовно тільки тоді, коли маємо енергію в тілі. А якщо ми не відчуваємо джерела цієї енергії – тоді впродовж дня перебуваємо в сонному стані, коли нічого не хочеться робити. Як нам підняти рівень нашої внутрішньої енергії? Ви здивуєтесь, але це дуже легко! Це може бути проста руханка, через не можу і не хочу. Потрібно активізувати своє тіло і запустити власні активні енергетичні потоки. Вечірня прогулянка, ранкова гімнастика можуть стати початком такого енергетичного запуску.

Знайдіть позитив навколо себе, він обов’язково є! Шукайте позитивне оточення, людей зі здоровою енергетикою! Щодня, прокидаючись, поставте собі невеличкі цілі і обов’язково дайте собі відповідь на запитання: які власні потреби я можу сьогодні задовольнити? Що я хочу для себе сьогодні зробити? Щось прочитати, щось смачне з’їсти, з кимось зустрітися, щось собі купити... Що ваша внутрішня дитина бажає? Задовольніть ці прості потреби, саме в них захований необхідний ресурс. Не шукайте складних рішень, все може бути дуже просто! Маленькі кроки приведуть вас до великих змін! Але якщо так склалися обставини і вам важко здійснити ці прості кроки самотужки, запрошую до співпраці – і ми зробимо це разом! Чітко, якісно і максимально швидко!

З любов’ю _ Ірина Плахтій, співавторка успіху, коуч-тренер +38 067 711 31 26 irynaplakhtiy.com.ua


У кожної людини є травми, слабкі місця, які вона не хоче показувати тим, хто її оточує, а деякі – навіть собі. Про якісь ви добре знаєте, можливо, навіть працюєте над їх зціленням, а є й такі, які приховані від вашого ока. Ви не підозрюєте про їх існування, поки інші люди або конкретні події не витягують їх назовні. Ці слабкі місця – ваші червоні кнопки. Якщо на них натиснути, з’являється моментальна реакція у вигляді вибуху негативних емоцій. Ви починаєте з’ясовувати стосунки, висувати претензії, наростає роздратування – так реагує ваше еґо. Ви не можете мислити усвідомлено – вами керують емоції. Усвідомлення і реакція не сумісні, вони розташовані на різних полюсах. Якщо свідомістю керує реакція, негативні емоції, то стан усвідомленості вимкнено. Якщо ви перебуваєте в гармонії і балансі, то можете знайти вихід з будь-якого скрутного становища, тому що ви дивитеся на ситуацію зверху. Емоції, власне, заважають побачити це. Тому ваше завдання – переключитися в режим усвідомленості.

Текст: Евеліна Олесино

ДУ МК И

ВЧИМОСЯ ВКЛЮЧАТИ УСВІДОМЛЕННЯ У СТРЕСОВІЙ СИТУАЦІЇ!

Дихайте глибоко, свідомо, повністю концентруючись на відчуттях у тілі – як наслідок розум сповільнюється, ви заспокоюєтеся. Проблема не зникне, але стан поступово збалансується.

Поки емоції замкнені у вашому тілі, ви не можете бути усвідомленими. Проживіть емоції, хай як неприємно вам буде. Сприймайте цей процес як лікування. Якщо це образа, біль – знайдіть можливість залишитися наодинці зі собою, щоб поплакати. Навіть якщо не можете стримати сліз у присутності людей (багато хто цього соромиться), не осуджуйте себе. Це не той час, щоб думати про те, як зберегти обличчя. Подолати злість, гнів допоможуть активні фізичні дії: присідання, пробіжка вгору сходами, прання руками, вибивання килима. Головне не переборщити. Гнів – досить сильна емоція. Не віддавайте йому кермо влади. Якщо вас долають тривоги, занепокоєння, зверніться до архангела Михаїла по захист – ви відразу відчуєте його присутність. 44

Перестаньте зациклюватися на неприємній вам ситуації. Переведіть фокус на те, що вас потішить в цей момент. Якщо ситуація надто вже серйозна, знайдіть що-небудь нейтральне. Переключитися – не означає забути, що вас обдурили, скривдили або зрадили. Це означає повернути себе в усвідомлений стан. Щоб потім, з позиції вертикалі, подивитися на ситуацію збоку і побачити урок, який у ній закладено.


ТРИ ЗВИЧКИ,

ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВАМ БУТИ ЩАСЛИВИМИ Усі ми хочемо бути щасливими, вільними від стресу і радіти життю. Щоб досягти цього, потрібно сфокусуватися на своєму розумі і звільнитися від трьох токсичних звичок. Н А ДМІРН А СА МОКРИТИК А . Ви лише людина, якій властиво помилятися, як і будь-кому іншому. Не потрібно постійно собі дорікати за це. Що більше ви докоряєте собі через дрібниці, то сильніше вас затягує у темряву. Життєво необхідно ставитися до себе з любов’ю та розумінням. Ви щодня даруєте близьким любов і підтримку, то чому б не подарувати їх і собі?

ПЕРЕ Ж ИВА ННЯ ЧЕРЕЗ ДУМК У ІНШИХ. Ми живемо в суспільстві, де наш найменший крок вбік може викликати осуд в людей, які нас оточують. Не важливо, наскільки сильно це вас лякає або злить, тому що це гірка правда. Але це ваше життя і воно у вас одне, тож навіщо витрачати його на переживання про те, що подумають інші? Якщо ви постійно думаєте про те, як вас сприймають інші люди і що вони про вас думають, отже ви пішли не тим шляхом. Робіть те, що вам хочеться. Поставте свої цілі так, щоб ви могли сповна насолоджуватися красою життя.

ЗА ЦИК ЛЕНІСТЬ Н А МИНУЛОМУ. Прив’язатися до минулого – це найгірше, що ми можемо зробити для себе і свого психічного здоров’я. Якщо в минулому вам заподіяли біль або ви пережили якусь травму, то впоратися з цим і продовжити жити далі може бути нелегко. Так мозок підсвідомо оберігає вас від повторних страждань. Але це заважає вам жити повноцінно і повністю розкрити свій потенціал. Найкращий спосіб відпустити минуле і позбутися його контролю – це пробачити тих, хто вас образив. Навіть якщо це непросто, все одно зробіть це. Не заради них, а заради себе. Що більше зла і образ ви тримаєте всередині, то сильніше вони вас руйнують. Ви повинні навчитися пробачати собі – за допущені помилки, за довіру до неправильних людей, за брак знань, за те, що давали людям другий шанс, хоч добре знали, що вони на це не заслуговують.

Пообіцяйте, що візьмете від життя все можливе. Врешті-решт, пообіцяйте, що полюбите себе і будете щасливі. Щоранку, прокинувшись, запитуйте себе: «Що я сьогодні вибираю – радість чи страждання?»

45


ДУ МК И

ПРАВИЛО П’ЯТИ СЕКУНД НАШЕ ЖИТТЯ СКЛАДАЄТЬСЯ З БЕЗЛІЧІ СИТУАЦІЙ, КОЛИ НАМ ДУЖЕ ВАЖКО ПОЧАТИ ЩОСЬ РОБИТИ, БО НЕ ХОЧЕТЬСЯ. НЕ ХОЧЕТЬСЯ ПОЧИНАТИ БІГАТИ ЗРАНКУ, ПІТИ НА ФІТНЕС, НЕ ХОЧЕТЬСЯ ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ, НЕ ХОЧЕТЬСЯ ПРИБИРАТИ… НЕ ХОЧЕТЬСЯ, АЛЕ ТРЕБА! ВАЖКО ЗМУСИТИ СЕБЕ ПЕРЕСТУПИТИ ЧЕРЕЗ СВОЮ ЛІНЬ ТА ПОЧАТИ ЩОСЬ РОБИТИ ВЖЕ, А НЕ З ПОНЕДІЛКА, З НАСТУПНОГО ТИЖНЯ, НАСТУПНОГО РОКУ.

ГОЛОВНИМ ВИНУВАТЦЕМ ТАКОЇ ПОВЕДІНКИ Є НАШ МОЗОК. САМЕ ВІН ДІЄ ТАК, АБИ МИ ЗБЕРІГАЛИ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ ЕНЕРГІЇ. ЯКЩО ПІСЛЯ МОМЕНТУ, КОЛИ ВИ ВІДЧУЄТЕ БАЖАННЯ ДІЯТИ, НЕ БУДЕ ЖОДНОГО ФІЗИЧНОГО РУХУ У ЦЬОМУ НАПРЯМКУ, ТО МОЗОК ЙОГО ПРОСТО «ВБ’Є». 46


Текст: Евеліна Олесино

А

би цього не сталося, можна використати «Правило п’яти секунд» – реальний спосіб перестати сумніватися і почати діяти. «Правило п’яти секунд» розробила Мел Роббінс – американська телеведуча, мотиваційний спікер. Вона запевняє, що у момент вагання перед якоюсь дією необхідно порахувати: п’ять, чотири, три, два, один – уперед, і почати це робити. Вікно п’яти секунд діє для всіх, і використовувати його може кожен. Саме під час рахунку ви позбудетесь зайвих думок та турбот, що можуть зупинити на шляху до виконання дії. Ваші інстинкти – це поклики до дій, що продиктовані нашим досвідом, інтуїцією та ДНК. За словами Мел Роббінс, у ці маленькі п’ятисекундні моменти уся мудрість вибухає всередині нас і підказує, що ми повинні щось робити, навіть коли ми не знаємо, як це почати. Фізичний рух є ключовим у цій ланці. Це не означає, що ви повинні підстрибувати або бігти кудись. Все, що вам потрібно зробити, – це рухатись відповідно до свого інстинкту.

Якщо ви не будете цього робити протягом п’яти секунд, то ваш мозок просто «вб’є» інстинкт. Ви можете подумати: «Чому п’ять секунд? Чому не три, чи сім, чи сімнадцять?» Річ у тім, що п’ять секунд – це найоптимальніший варіант. Що довше ви чекаєте між початковим інстинктом і фізичним рухом, то більшою є вірогідність того, що ви цього ніколи не зробите. Мозок намагається захистити вас від перевтоми. Він діє як дуже хороший опікун – занадто піклується про вас, що заважає іноді насолоджуватися повнотою життя, рости як особистість. «Правило п’яти секунд» – це спосіб перехитрити свій мозок, змінивши вагання на дію. Щоразу, коли ви відчуваєте вагання, скористайтесь цим правилом. Врешті-решт цей інструмент дозволить вам: • стати упевненішими; • забути про звичку відкладати все на потім та гаяти час; • побороти страх перед новим; • перестати хвилюватися і відчувати себе щасливішим.

Авторка самого правила говорить: «Різниця між людьми, які втілюють свої мрії у реальність, і тими, хто не здатен наважитись на крок, полягає у сміливості почати щось робити і дисципліні продовжувати свою діяльність». Немає потрібного часу. Є лише зараз. Ви отримуєте одне життя. Це воно. 47


ДУ МК И

Яна Стрельбецька – сертифікований майстер Certificate of Science вищої категорії наук Theta Healing Institute USA, тренер, медик ( ЛНМУ)

У житті кожної людини настає момент, коли вона відчуває певний застій. Такі думки відвідують багатьох людей, тільки вирішують це питання не всі. Більшість розуміє необхідність змін, але боїться зробити крок, тому що дороги попереду не видно. І продовжує далі занурюватися в рутину. Хтось боїться реакції навколишніх: сім’ї, колег, друзів. А хтось боїться помилитися, бо не знає чого очікувати. Кожному з нас інколи потрібне перезавантаження, особливо якщо не завжди виходить стежити за власним способом життя, відчуттями та емоційним станом. Чому ж відбувається вигорання? Це відчуття, коли людина виснажена морально, розумово і фізично. Складно прокидатися вранці, починати трудову діяльність, важче зосередитись на обов’язках, робочий день розтягнений, а продуктивність на нулі. Люди в такому стані стають дратівливими, вразливими, опускають руки через перші невдачі. Дуже важливо помітити це ще на початку, щоб не довести себе до нервового зриву. Якщо ж нічого не робити, стан може погіршитись. Що означає розібратися в собі? І для чого це робити? Для того, щоб мати можливість свідомо будувати своє життя, скеровувати його у потрібне нам русло. Люди, які знають відповідь на питання, хто я і що мені потрібно від життя, живуть простіше і спокійніше, бо їм зрозуміло, куди йти і що необхідно зробити. Для того щоб упоратися з власною лінню, потрібно спочатку з’ясувати її причини. Чому я не можу змусити себе робити зарядку чи прибрати, поїхати на відпочинок чи почати нове життя?

РОЗІБРАТИСЯ В СОБІ – ОЗНАЧАЄ ЗРОБИТИ ПЕРШИЙ КРОК, ЩОБ УСВІДОМЛЕНО І ЦІЛЕСПРЯМОВАНО ЗМІНИТИ СВОЄ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ. ЯКЩО ПІДІЙТИ ДО ЦЬОГО ПИТАННЯ СВІДОМО, ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ У ВАШОМУ ЖИТТІ НЕ ЗМУСЯТЬ СЕБЕ ЧЕКАТИ.

48


Чи замислювались ви над тим, що людина може сама керувати своєю поведінкою і своїм станом. Людина розуміє себе та спостерігає за власними думками, емоціями чи поведінкою. Ці унікальні здібності накладають на нас певні зобов’язання: усвідомлювати і пізнавати себе. Нам потрібно використовувати здобуті знання для свідомого управління собою, своїм тілом, власними емоціями та інтелектом. Людина, яка керує своїм тілом, своєю фізіологією, емоціями чи бажаннями, розумом – свідома людина. Для неї немає нерозв’язаних завдань і невирішених питань Якщо людина вирішила змінити картину власного життя, значить вона не влаштовує її. Хочеться нових емоцій, відчуттів, вражень. Крім того, втратився зв’язок зі самим собою, зі своїм справжнім «я». Коли людина опиняється на порозі рішення змінити своє життя – це означає, що людина втратила саму себе, в якийсь момент відвернулась від своєї сутності. Тому що було зроблено стільки

у світі є тета-хілінг, що в перекладі означає «theta» – частота мозку, «healing» – зцілення. Це технологія зцілення розуму, душі і тіла на енергетичному рівні та на рівні ДНК. Методику винайшла американка Віана Стайбл. В Японії її викладають на державному рівні. Theta healing дозволяє використовувати приховані ресурси мозку для зцілення себе та інших людей. Це зцілення психологічного, фізичного та душевного стану людини. У тета-стані ваша свідомість розширюється і змінюється сприйняття світу. Наш мозок постійно випромінює електромагнітні хвилі різної частоти. Наприклад, під час активного спілкування частота випромінювань становить 12-40 Гц, це бета-хвилі, а під час засинання – 4-8Гц, це так звані тета-хвилі. Це стан, де ми перебуваємо між свідомим і несвідомим, у цьому стані ми можемо переписати ті програми і переконання, які руйнують нас, приводять до захворювань та непорозумінь. Це душевні травми, генетичний вплив та соціум.

ЗМІНА ОБСТАНОВКИ ТА ОТОЧЕННЯ ЗМУШУЄ ПО-ІНШОМУ ПОДИВИТИСЯ НА БАГАТО РЕЧЕЙ,

ВІДБУВАЄТЬСЯ ПЕРЕОЦІНКА СЕБЕ.

помилок, що залишається лише змінити світогляд і саме життя. У житті важливо знаходити радість у буднях, бачити красу в простих речах, навчитися ловити момент і проживати його. Навчіться розслаблятися. Не порівнюйте себе з іншими, успішнішими. Радійте чужим успіхам. Не сваріть себе за невдачі, а сприймайте їх як частину життя. Частіше хваліть себе, нагадуйте собі про свої позитивні сторони. Навчіться насолоджуватися життям. Знайдіть собі заняття чи хобі до душі. Прогулянки, заняття фітнесом чи танцями, відвідування музеїв або театру, малювання – усе це допоможе відчути задоволення від життя. Потрібно любити себе і приймати себе незалежно від успіхів. Проста, але дуже дієва порада – більше усміхайтесь. Починати з усмішкою ранок, закінчувати усмішкою день. Мозок вироблятиме дофамін – гормон радості і задоволення. Будь-яка маска рано чи пізно приросте до обличчя, а сміх продовжує життя. Однією з найпотужніших енергетичних цілительських технік

У тета-стані все неможливе стає можливим, людина може впливати на навколишній світ силою свого наміру чи думки і зцілювати себе та інших людей. Наш мозок, як комп’ютер, який складається з великої кількості переконань, що закладені глибоко у підсвідомості і впливають на якість нашого життя. Замінивши негативні програми, людина усвідомлює, що з нею відбувається, звідки це йде (як правило з дитинства) і для чого це потрібно. Коли людина навчиться жити по-новому, створить нові нейронні зв’язки, трансформація відбудеться миттєво! Тета-лікування – це не тільки здоров’я, це і гармонійні стосунки з партнером та рідними людьми, фінансове благополуччя, усвідомлення свого призначення та позитивні зміни у всіх сферах життя. Я точно знаю, що кожна людина може оволодіти цими знаннями, прийшовши на навчання, і зробити свій світ кращим, щасливішим і цікавішим.

Даруйте любов і радість собі і людям. Говоріть компліменти, усміхайтесь, вчіться бачити хороше навколо. Вірте в диво, і воно обов’язково станеться!

тел.:+38 (098) 129 27 23 theta-transformation.online yana.strelbetska@gmail.com

49


РОЛЬ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ Щоб перейняти чужий досвід і знання, кілька століть тому була потрібна купа часу та зусиль. Ланцюг сучасних процесів замкнувся: глобалізація сприяє обміну технологіями, тоді як і самі пристрої змінюють загальне світосприйняття.

ДУ МКИ

ЕЛЕКТРОМОБІЛІ: ЕКОЛОГІЧНІ СУПУТНИКИ ЛЮДИНИ 1806 року з’явилися перші машини, які рухалися за допомогою двигунів внутрішнього згоряння. Через пару десятиліть шотландський винахідник Роберт Андерсон створив прототип транспортного засобу з електродвигуном і 1881 року представив перший триколісний електромобіль. Хто знає, як склалася б історія людства, якби винахід шотландця зацікавив технічні уми. Але еволюція транспортного засобу пішла іншим шляхом, і все ХІХ століття винахідники у різних частинах світу працювали над удосконаленням машин, що працюють на різному пальному. Розпочате 1888 року масове виробництво автомобілів згодом досягло колосального розмаху, і сьогодні в розвинених країнах на одну людину припадає в середньому одна машина. Зворотним боком глобальної автомобілізаціїї стало забруднення 50

Глобалізація проявляється у безперешкодному переміщенні між країнами технологій, інформації або послуг. Поява та поширення нових пристроїв впливає на культуру, дозволяє по-новому поглянути на споживання ресурсів, а також привчає до дбайливішого ставлення до себе та оточення. Технології міцно переплітаються із життям людей у всьому світі, незмінно покращуючи його якість.

навколишнього середовища. Реагуючи на подорожчання пального і прагнучи знизити шкоду від машин для екології, багато країн відновили виробництво електроавтомобілів. Сучасні електрокари не тільки не поступаються ходовими якостями бензиновим побратимам, але і перевершують їх у безпеці. Такі машини економно витрачають енергію, не викидають в атмосферу вихлопні гази, перешкоджають утворенню смогу. Зростання чисельності електроавтомобілів дозволить поліпшити екологічну ситуацію у містах, не порушуючи комфорту жителів. Сьогодні виробництвом електромашин зайняті великі концерни Америки, Японії, Німеччини, Китаю, Росії тощо, а результатами їх діяльності користуються люди всього світу.


IQOS 3 DUO: ДОСКОНАЛА ВЕРСІЯ РЕВОЛЮЦІЙНОГО ПРИСТРОЮ ДЛЯ НАГРІВАННЯ ТЮТЮНУ Історія вживання тютюну почалася за 1000 років до н. е. Листя жували, нюхали, курили через трубку, а пізніше – скручували в тонкі сигарети, які з’явилися у масовому виробництві. Цей ритуал пройшов через століття і континенти, при цьому практично не змінився у процесі еволюції: згораючи, листя тютюну віддає аромат і нікотин, які вдихають разом із димом. Згодом дослідження довели, що саме дим є найбільш шкідливою складовою процесу. У ньому міститься 12 тисяч хімічних сполук, 196 з яких – отруйні. Небезпечними для людини є формальдегіди, метанол, синильна кислота, свинець, полоній і багато інших. Зважаючи на це, найрозумніше було б відмовитися від шкідливої звички, проте у глобальному масштабі це досить утопічна ідея. 2014 року вихід із ситуації знайшла американська компанія Philip Morris International. Після багаторічних розробок вона представила пристрій для нагрівання тютюну під назвою IQOS, який дозволив виключити з ритуалу найнебезпечнішу складову – дим. Із новим ґаджетом користувачі, які не хочуть відмовитися від своєї звички, можуть значно знизити шкоду від неї. В IQOS тютюн не горить.

Спеціальний пристрій, у який вставляється стік, нагріває підготовлене тютюнове листя до 350 градусів, дозволяючи нікотину і тютюновому аерозолю вільно випаровуватися без утворення диму. В результаті виключається 95% шкідливих речовин, які виділяються під час класичного куріння. Перша ж модель IQOS завоювала величезну популярність серед користувачів. При використанні ґаджета димом не просочуються руки і одяг, дихання залишається свіжим, а сам прилад привертає увагу вдалим стильним дизайном з безліччю можливостей для персоналізації. 25 жовтня 2019 року побачила світ новинка – IQOS 3 DUO, яка має ще більше переваг: • нова модель дозволяє використовувати 2 стіки поспіль без перерви на підзарядку; • IQOS 3 DUO має найшвидшу зарядку. Лише 1 хвилина 50 секунд – і пристрій знову готовий до повноцінної роботи; • версія DUO технологічніша. Вона має вбудований NFC-чіп, який забезпечує бездротовий зв’язок зі смартфоном і доступ до веб-платформи. Використання цієї функції дозволяє легко налаштувати і зареєструвати пристрій, отримати відповіді на питання або знайти спеціалізований магазин.

СЬОГОДНІ НА IQOS ПЕРЕЙШЛИ ПОНАД 8 МІЛЬЙОНІВ КОРИСТУВАЧІВ У ВСЬОМУ СВІТІ. ЇХ ЧИСЛО ЗРОСТАЄ, А ЦЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО У ГЛОБАЛЬНОМУ ПЛАНІ ҐАДЖЕТ СЕРЙОЗНО ВПЛИНУВ НА ЗМІНУ КУЛЬТУРИ ВЖИВАННЯ ТЮТЮНУ.

РОЗУМНИЙ БУДИНОК: ГЛОБАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ЕКОНОМІЇ ЕНЕРГІЇ Сучасний будинок також зазнає змін: дедалі популярнішою стає загальна тенденція підвищення екологічності та ергономічності житла. Не останню роль у цьому відіграють технології, які допомагають розумно використовувати природні ресурси, а також впроваджувати альтернативні джерела енергії. Техніка нового покоління має низький рівень енергоспоживання. Ще більше знизити витрату енергії дозволяє об’єднання пристроїв в єдину самоврядну систему – «розумний дім». Вона вміє автоматично регулювати освітлення, обігрів приміщень, вмикати і вимикати побутові прилади, перекривати воду у разі витоку. У багатьох країнах світу сучасні будинки переводять на альтернативну енергію. Так, наприклад, використання сонячних батарей дозволяє частково або повністю забезпечувати всі побутові процеси. У світі постійно відбуваються зміни. Всі вони мають наслідки, однак розумний підхід до впровадження технологій сприяє еволюції людства і його звичок. 51


У ФО К УСІ

15 РОКІВ

МУДРОСТІ У КРАСІ ТА ЗДОРОВ’Ї

м. Львів, вул. Коперника,30 +38 032 244 4446 +38 032 244 4447 +38 067 720 9869 www.sharel.com.ua dayspa@sharel.com.ua

52

Day spa Sharel відсвяткував 15-річчя із дня заснування! 2004 року ми з великим натхненням посадили зернятко турботи і любові для кожного з вас, наші клієнти. Головна мета закладу – працювати лише на результат. Дружелюбна та тепла атмосфера закладу з кожним роком заслуговує дедалі більшу довіру клієнта. Відвідавши нас, ви отримаєте індивідуально підібрану спа процедуру, яких у нас понад 100. А заняття з фітнесу з ретельно підібраним харчуванням допоможуть отримати тіло вашої мрії. Day spa Sharel запрошує кожного відчути атмосферу спа відпочинку в самому центрі Львова. Наш заклад співпрацює з найкращими брендами на світовому ринку космоцевтики з догляду за волоссям, обличчям та тілом. Одним з наших ексклюзивних партнерів є відомий італійський виробник високоякісної та натуральної космоцевтики ISHI, який 2020 року святкуватиме 40-річчя з дня заснування. Day spa Sharel щиро бажає вам бути гарними та здоровими. Наше гасло – «Мудрість у красі та здоров’ї».


53


У Ф О К УСІ

ЧУЖОЇ БІДИ НЕ БУВАЄ... Цьогорічну «Рапсодію Різдва. Бути мамою...», яка відбулась у ресторані «Грушевський», присвятили мамам, чиї дітки хворі на СМА. У фотовиставці «Бути мамою» взяли участь дуже добрі, чуйні, світлі жінки, для яких життєве кредо «Чужої біди не буває». На заході панувала дуже затишна і святкова атмосфера, яку доповнили неймовірні голоси Олени Корнєєвої та гурту «Leon Voci».

Організатори заходу: 54


Головним завданням організаторів було подарувати жінкам трішки часу для себе, щоб вони насамперед відчули себе красивими, такими, про яких дбають. А також привернути увагу суспільства до такої проблеми, як СМА. Зараз дуже важливо переглянути відео в Youtube «Зупинимо СМА», щоб воно набрало мільйон переглядів – і тоді Міністерство охорони здоров’я зверне увагу на цих діток! Не будьте байдужими! Дві хвилини вашої уваги можуть урятувати понад 200 дітей!

55


У ФО К УСІ

«Ми надзвичайно вдячні усім партнерам, які приєднались до нашого заходу, а саме: Villa Krim, «Сирні мандри», «Златомед Гранола та мед», «Баша кухня», «Garden book», салонам «Monreal» та GL Studio. Дякуємо за підтримку Львівській обласній держадміністрації та Львівській обласній раді, а також усім присутнім», – не раз повторювали на заході організатори!

56


Партнери заходу: 5759


60