__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Prosinec Ⅰ December

Výběr nejlepších nemovitostí Selection of the best properties

9

7 7 1 8 0 2

8 2 1 0 0 1

Jakub Cígler:

CZK 95 € 4,50 £ 3,50

2015


LU X U RY A PA R T M E N T S

La Corte is a unique project of 25 luxury apartments in Petrská street in the center of Prague 1. It is full of classic Italian themes - style, design and architecture. All units are newly built,but incorporated into the complex of four historical buildings whose origins date back to the 18th century. They deliver exceptional charisma and evoke the charm of old Prague. They also form a modern atrium decorated by trees and bushes, which brings light into the apartments, and offers pleasant views. Original architectural elements like rafters have been retained and sensitively added to the interior of apartments, creating hallmark of an unusual romance. The project offers a high standard of finishing, including underfloor heating over the entire area of the apartments, air conditioning, and Italian marble in the bathrooms. The apartments are designed in the range of one bedroom to four bedrooms, with the floor area ranging from 68 sqm to 207 sqm.

La Corte je unikátní projekt 25 luxusních apartmánů v Petrské ulici v centru Prahy 1, který oplývá klasickou italskou tematikou – stylem, designem a architekturou. Všechny jednotky jsou nově vybudované, avšak začleněné do komplexu čtyř historických budov, jejichž počátky se datují do 2. poloviny 18. století. Ty celé rezidenci dodávají výjimečné charisma a evokují kouzlo staré Prahy. Zároveň vytvářejí půvabné moderní atrium se stromy a keři, které do bytů vnáší světlo a vzdušnost a poskytuje příjemný výhled. Původní architektonické prvky jako pavlače zůstaly zachovány a byly citlivě zasazeny do interiéru bytů, kterým tak dodávají punc nevšední romantiky. Projekt nabízí vysoký standard dokončení včetně podlahového topení po celé ploše bytu, klimatizaci a koupelny obložené italským mramorem. Apartmány jsou v navrženy rozsahu od 2+kk až po 5+kk s výměrami 68 m2 až 207 m2.

La Corte - это уникальный проект 25 роскошных апартаментов, расположенный на улице Petrská, Прага 1. La Corte полон классических итальянских элементов стиля, дизайна и архитектуры. Все объекты хоть и построены недавно, но уже включены в комплекс, состоящий из четырех исторических зданий, происхождение которых восходит во второй половине 18-го века. Они придают всей резиденции неповторимую харизма и шарм старой Праги и одновременно создают уютный атриум с деревьями и кустарниками, который приносит приятный свет в квартиры а также предлагает приятный вид. Оригинальные архитектурные элементы, такие как внутренняя открытая галерея дома, были сохранены и приятно сочетаются с интерьерами квартир, это придаёт особую нотку необычной романтики. Проект предлагает высокий стандарт отделки, в том числе полов с подогревом по всей площади квартиры, кондиционером и ванной комнатой, отделанной итальянским мрамором. Апартаменты располагают от 2+кк до 5+кк площадью от 68 м2 до 207 м2.


SALES AND MANAGEMENT BY MANGHI CZECH T: +420 725 860 300 / E: info@lacortepraga.com Pařížská 68/9 - 110 00 Praha 1

www.lacortepraga.com


PROSTORNÉ RODINNÉ BYTY

• MEZONET 153 m2 s jižní terasou 31 m2 - 9 990 000 Kč • 3+kk 83 m2 + 2 balkony - 5 220 000 Kč • ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA PŘES ULICI • SOUKROMÝ PARK S DĚTSKÝM HŘIŠTĚM • LESOPARK, GOLF, CYKLOSTEZKY

Praha 4 - Hodkovičky

+420 731 125 515 / www.hodkovicky-byty.cz


142. RADLICKÁ UNIKÁTNÍ REZIDENCE V CENTRU PRAHY

Č EN N O K DO

O

• JEDINEČNÝ VÝHLED ZE VŠECH BYTŮ • KOMERČNÍ PROSTORY ODDĚLUJÍCÍ BYTY OD HLUKU VELKOMĚSTA • PŘÍMO U TENISOVÝCH KURTŮ, PLAVECKÉHO BAZÉNU A PARKU MALVAZINKY

Praha 5 - Radlická

+420 731 125 516 / www.142.cz / www.premiumliving.cz


Luxusní projekt dvou elegantních viladomů na Praze 6 o 10 bytových jednotkách v jedné z nejvyhledávanějších pražských lokalit. Výstavba zahájena. Exclusive Prague 6 residential project of two elegant villas featuring 10 apartments, located in one of the most sought-after Prague locations. Construction underway.

INFO@SVOBODA-WILLIAMS.COM

+420 724 551 238


contents

Prosinec ⅼ December 10

Nejdůležitější je prostředí, které vytváříte The Environment You Create is Pivotal

20

Estate TIP Estate TIP

24

Novinky News

42

Vánoční inspirace Christmas Inspiration

46

10 NEJoblíbenějších vánočních trhů na světě The Top 10 Christmas Markets in the World

obsah

Nemovitosti ⅼ Properties

51

Nejlepší nemovitosti Best Properties

52

Prodej Sales

118

Pronájmy Rentals

144

Komerční nemovitosti Commercial Properties

153

Komerční nemovitosti na Moravě Commercial Properties in Moravia

154

Prodej na Moravě Sales in Moravia

Inspirace ⅼ Inspiration

156

Bydlení pro 21. století Housing for the 21st Century

160

Designový projekt Candy Flat – Luxus podporuje charitu Design project Candy Flat – Luxury supports charity

162

Výjimečné projekty nejen z Prahy Unique Projects not only from Prague

166

Muži & Ženy Men & Women

174

Chalupa jako z pohádky Cottage from a Fairy Tale

180

Vladimír Dedeček Vladimír Dedeček

10 162

156 24 ESTATE

|

7


Milé čtenářky, milí čtenáři, Dear Readers,

vítám vás u letošního posledního vydání našeho magazínu, které vám opět přináší pravidelné nemovitostní rubriky a zajímavé články z domova a zahraničí. V hlavním rozhovoru prosincového čísla vám blíže představíme osobnost, jejíž současné pražské projekty jsou známé nejen mezi odborníky, ale i širší veřejnosti. Povídali jsme si s mezinárodně uznávaným architektem Jakubem Ciglerem. A protože se blíží čas vánoční, v přehledu deseti NEJ se nechte nalákat k návštěvě některého z deseti nejoblíbenějších zahraničních vánočních trhů. Přeji vám příjemně strávený závěrečný měsíc tohoto roku, klidné a pohodové svátky vánoční.

Welcome to this year's last issue of our magazine, which again brings you regular real estate sections as well as interesting articles from home and abroad. In the main interview in our December issue we introduce a personality whose contemporary Prague projects are known not only to experts but also to the wider public. We speak to internationally renowned architect Jakub Cigler. And because the festive season is approaching, perhaps the article on Christmas markets will entice you to visit some of the ten most popular markets abroad. I wish you a pleasantly spent concluding month of this year and peaceful, relaxing Christmas holidays.

Vaše Ⅰ Yours sincerely,

8

|

ESTATE

Dana Hradecká


7]ƒ Ƶǫƒ Ƶ Golf Club Praha

+1$!.5*$.1

A. D. 1926

2.+!ĂĀāć

 8G˕OHMWH ˕ E R V W V R UDG ̃P N ] ˞ O E P QHERVỸ ˔ Y R I O R J H DY˕QXMW ]ˇ̆LWN\

ĆĀĀČġ ^ĥ'1/ *!+(„^!'6 āĆĊĀČġ ^ĥą'1/5 „ '&! +)!6!*,+^0!) !)%0+2*ì$ '1/âċ

.„^(!*/02„ na rok 2016 2^ċ.+^*„$+,+,(0'16,+1$ì$20.000,-

À%*8'1,1.„$+^(!*/02„2$+ *+0lĂĀċĀĀĀČġ +ăāċāĂċĂĀāĆ6„/'8280! &'++*1/ .+^*„,+,(0!'2!*lĉċĀĀĀČġ6$.1Ƶ Ƶ

333ċ#,ċ6

(6!¢/'8ąĀāĥĂČāĆĀĀĀ.$ĆČ#,Į#,ċ6Č0!(ċĂĆĈĂāćĆĉą


NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE

PROSTŘEDÍ, KTERÉ VYTVÁŘÍTE AUTOR ROZHOVORU: René Hradecký FOTO: Jiří Hurt STYLING: Jitka Chramostová 10

|

ESTATE


The Environment You Create Is Pivotal

ESTATE | 11


lorentinum, Quadrio, The Park - to jsou jen některé z jeho projektů, které kolem nás v posledních letech vyrůstají. Málokterý architekt v současnosti tak výrazně ovlivňuje vzhled Prahy jako Jakub Cigler. Kromě toho se pustil do přeměny měst na Slovensku, v Rusku a Bulharsku. Navštívili jsme jej v jeho kanceláři, abychom se dozvěděli, jak tyto nové projekty vznikají a kde se bere inspirace, která z tohoto architekta udělala osobnost s mezinárodním přesahem. Vzpomenete si na vůbec první Vaši zakázku? To bylo ještě za socialismu v době, kdy jsem končil školu. Za první zakázku děkuji svému tátovi, který je sochař a již tenkrát pracoval často na výstavách v zahraničí, kde získal mnoho kontaktů. A právě přes tyto kontakty mne oslovil jeden holandský galerista, abych pro něj rozšířil interiér jeho galerie v Haagu. Byl to velmi příjemný začátek a také velká zkušenost. Díky této práci v Holandsku jsem poté získal další příležitosti v zahraničí, pracoval jsem na projektu další galerie do New Yorku, a díky pozvání Jana Kaplického následně i v Londýně. Jak dlouho jste pracoval v londýnském studiu pana Jana Kaplického? Ve Future Systems jsem pracoval pouze tři měsíce, které pro mne však znamenaly více než řadu let. V té době to byla malá společnost o třech lidech, Jan Kaplický, jeho manželka a já coby kreslička. Byla to úžasná zkušenost. Jak se Vám s Janem Kaplickým pracovalo? Byla to velice specifická spolupráce. Jan byl silný introvert a puntičkář a člověk, který měl přesnou detailní představu o projektu od začátku. On byl lídr všeho, já byl jen ta kreslička. Bral jsem to jako úžasnou praxi, získání zkušenosti, jak to funguje v kanceláři londýnského střihu. 12

|

ESTATE

Ve Future Systems jsem pracoval pouze tři měsíce, které pro mne znamenaly řadu let.


THE PARK 2010

PERNÍKÁŘKA 2011 STUDIE

NA MACHNÁČI 2011 STUDIE

Práce Vaší agentury je jiná než práce Jana

jestli to vznikne, jaké to bude. Ale musíte

koncových uživatelů, ve kterých se pohy-

Kaplického. Ovlivnila Vás profesionálně

věřit tomu, ze jdete správnou cestou. Potom

buje, ale má prostor být pasivnější nebo

právě spolupráce s ním?

přijde ten okamžik, kdy projekt je postavený

aktivnější.

V době, kdy jsem se s ním poznal, byl

a přicházejí nejrůznější reakce. Všechny jsou

Uvědomil jsem si to jak na projektu

mým velkým vzorem, zdrojem mých velkých

důležité pro další práci. Takže pocity jsou

Florentinum na Florenci, tak i na chodov-

inspirací. Vývojem jsem si však uvědomil

to smíšené, příjemné, ale i mnoho otázek.

ském projektu The Park, že nejdůležitější

a uvědomuji stále, že tíhnu trošku jiným

Jinak to asi nejde.

je prostředí, které vytváříte. Budova není

směrem.

jen o interiéru, o tom co uvnitř skrývá, ale

Jaký je to pocit jít po Praze a vidět své realizace? Jsou to dva pocity. Jeden je ten, že řadu let žijete v přípravě projektu, kdy nevíte,

KLOKOVO 2010 STUDIE

Jak velký prostor na realizaci projektu

především co dělá směrem do exteriéru.

dostává architekt od investora?

A právě Florentinum je pro mne budovou,

Architekt má určitý prostor, který může

která vytvořila a dala Praze nejen kancelář-

různě využít. Neovlivňuje stavbu stopro-

ské prostory, ale i pasáž, nádvoří, drobné

centně, jsou stanoveny limity od investorů,

dvorní parčíky. To pozitivně přispívá nejen

VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ 2013 STUDIE

PŘEDBOJ 2013

ESTATE | 13


nájemníkům, ale i návštěvníkům, širší veřejnosti. To je dle mého přidaná hodnota takto realizovaných budov. Myslíte si, že se za posledních dvacet let Praha pozitivně posunula v souvislosti s prací s veřejným prostorem? Když se bavím s někým, kdo zde delší dobu nebyl, zná Prahu z dob dávno minulých, tak mluví o neuvěřitelné změně k lepšímu. Na druhé straně já, který zde žiji a mám možnost ji vidět denně, si myslím, že Praha sice žije, ale nemá v tomto jasně daný směr. Žije spíše z toho, co zde vytvořili naši předkové. Mne

FLORENTINUM 2013

vadí, že je zde nevyužitý prostor k aktivitě nás všech, co v Praze žijeme a pracujeme. Nemyslím jenom architekty. Baví Vás více práce z urbanistických studií a realizace velkých developerských projektů nebo spíše zakázky menších individuálních investorů? Obě polohy jsou velmi důležité. Myslím, že architekt by se neměl rozhodnout být jen urbanistou nebo architektem drobných projektů. Měl by si vychutnat všechny stránky práce až do nejmenších detailů. Ve spektru práce mne nejvíce zajímá, aby byl projekt přínosem pro společnost, jak stavba ovlivní pozitivně chod města. Na každém projektu je jádro, které tvoří jeho charakter. A o to jádro musíte jako autor pečovat, aby zůstalo v čiré podobě až do realizace.

QUADRIO 2014

Jak jste se dostal k pracovní příležitosti v Moskvě? Naše kancelář byla oslovena, aby byl podobný projekt jako je The Park na Chodově realizován v Moskvě. Projekt je tak velký, že si vytváří svůj vlastní kontext. Je to v podstatě městská čtvrť. V Moskvě jsme si otevřeli kancelář i s lidmi, neposílám tam pouze studii, dodáváme komplexní projekt, který zajištuje naše pražská a místní kancelář se vším všudy. Máte nějaký sen, který byste si chtěl jednou splnit? Dlouhou dobu jsem měl zvláštní sen, navrhnout kostel. Celý život denně chodím po Malé Straně kolem množství fascinujících kostelů. Myslím si, že dnes, v sekulárním světe, vše co děláme, děláme pro sebe. Ti, kteří ale stavěli v religiózních světech kostely, upínali své myšlení někam hodně vysoko a vytvářeli

AVIATICA 2015 14

|

ESTATE

tak jakýsi dar někomu nebo něčemu a to dnes asi v našem světe chybí, něco darovat, obětovat. ▬


Jakub Cigler Jakub Cigler absolvoval v roce 1987 České vysoké učení technické – fakultu architektury, kde se během studia zabýval zejména netradičním pojetím architektury a návrhy uplatňujícími principy high-technology. Poté nastoupil praxi v Londýně, nejprve ve společnosti Richard Horden Associates, a později v architektonické kanceláři Future Systems (zde dokonce od roku 1990 působil jako společník při otevírání její pobočky v Praze). V roce 1989 si v Praze založil vlastní soukromou praxi Studio Jakub Cigler. Později toho roku se přestěhoval do New Yorku, kde pracoval na projektu RVD Gallery v Soho. Po návratu vyučovat na katedře architektury při VŠUP jako asistent prof. Martina Rajniše, v roce 1992 se stal prorektorem a v roce 1993 docentem. Během své pedagogické činnosti využíval svých kontaktů a organizoval studentské zahraniční cesty po Evropě a Asii. Mezi lety 1992–1997 byl společníkem v architektonické a inženýrské společnosti AIM Ltd. v Praze a pracoval na řadě architektonických a urbanistických projektů. V období let 1997–2001 byl jedním ze tří společníků architektonické společnosti CMC v Praze (Jakub Cigler, Vít Máslo, David Chisholm). V listopadu 2001 založil Jakub Cigler se svým společníkem Vincentem Maranim společnost Cigler Marani Architects, která v květnu 2015, kdy společnost Vincent Marani opustil, změnila svůj název na Jakub Cigler Architekti. O deset let později pak byla založena její dceřiná společnost OOO CMA se sídlem v Moskvě. ESTATE | 15


Florentinum, Quadrio, The Park – these are the names of some of his projects which have sprung up around us in recent years. Hardly any other architect has influenced the modern Prague panorama as much as Jakub Cigler. In addition, he has also begun to transform cities in Slovakia, Russia and Bulgaria. We visited him in his office to see how these new projects are born and from where the inspiration stems which has made this architect a personality of international esteem.

16

|

ESTATE


PRAHA | BRNO | OSTRAVA | BRATISLAVA

www.havelholasek.cz

Největší česko-slovenská advokátní kancelář s mezinárodním dosahem

Strategické uvažování | Individuální pĜístup | Špiþkový právní tým | Dlouhodobé partnerství |

Havel, Holásek & Partners s kancelářemi v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě je s týmem 25 partnerů, více než 100 advokátů a celkem 180 právníků největší česko-slovenskou právnickou firmou

|

Více než 1000 klientů; cca 150 klientů z žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků podle serveru motejlek.com, 70 největších světových společností Fortune 500 a 40 společností z Czech Top 100

|

Nejúspěšnější a nejkomplexnější kancelář v České republice i na Slovensku dle celkového součtu všech nominací a titulů v rámci dosavadních ročníků soutěže Právnická firma roku

|

Komplexní právní služby zabezpečující mezigenerační transfer kapitálu a efektivní správu osobního a rodinného majetku v případě zásadních životních změn, zahrnující rovněž dědické právo a problematiku svěřenských fondů, rodinných holdingů, nadací a trustů

|

Právní poradenství a související daňové služby kancelář poskytovala ve více než 60 zemích světa a 12 světových jazycích, až 70 % případů zahrnuje mezinárodní prvek NejúspČšnČjší kanceláĜ podle poþtu nominací a titulĤ všech osmi roþníkĤ soutČže

Klienty nejlépe hodnocená právnická ¿rma v ýeské republice (2010, 2013, 2015)

Právnická ¿rma roku v ýeské republice (2011, 2012, 2014, 2015)

1. místo v celkovém poþtu realizovaných fúzí a akvizic v ýeské republice (2009–2013)

Jaroslav Havel | Partner

David Neveselý | Partner

Právnická ¿rma roku v kategorii Fúze a akvizice v ýeské republice (2013, 2014)

Právnická ¿rma roku v kategorii Fúze a akvizice ve Slovenské republice


Do you recall your very first order?

in years. At that time the company was

my high inspirations. However, through

small, consisting of three people – Jan

progress, I have come to realise that I

time I was graduating. I am grateful to my

Kaplický, his wife, and I, in the position of a

incline in a slightly different direction.

father, who is a sculptor, for my first order.

draftsman. It was an amazing experience.

That was still in the socialist era, at the

Then already he was working at exhibitions

What does it feel like walking around

abroad, where he established many contacts.

What was collaboration with Jan Kaplický

And through one of these contacts, a Dutch

like?

gallerist asked me to enlarge the interior of

Prague and seeing your own creations? The feeling is twofold. On one hand,

It was a very specific relationship. Jan was

you remember the years of the project’s

intensely introverted and a perfectionist,

preparation, uncertainty whether it will be

who had a detailed vision of a project from

implemented, what it will be like. But you

experience too. Thanks to this work

the beginning. He was a natural leader,

have to have faith that you are on the right

in Holland, I then was given further

I just followed. I understood it was an

path. Then the moment comes when the

opportunities in other countries. I worked

exceptional practical training. During this

project is complete and you receive all kinds

on a project of another gallery in New

internship, I could see how things were

of reactions. All of these are important for

York and, thanks to an invitation from Jan

done in a London-based office.

further work. So the feelings are mixed,

his gallery in The Hague. It was a very pleasant start, and a great

Kaplický, subsequently in London.

pleasant, as well as leading to incessant The creation of your agency differs from

questions. Perhaps there is no other way.

How long did you work in the London-

Jan Kaplický’s work. Did the collaboration

based studio of Jan Kaplický?

with him influence you?

I worked at Future Systems for only three months, but learnt more there than

At the time I got to know him he was my greatest model, the fountainhead of

Does an investor allow freedom in terms of the project implementation to the architect?

I worked at Future Systems for only three months, but learnt more there than in years.

18

|

ESTATE


The architect has some space within which he can influence the construction. He does not have 100 % control, there are boundaries set by investors and end users. So the architect is in the middle, but he has the option of being either more passive or more active. What I saw in both the Florentinum and Florenc projects, as well as in The Park in Chodov, is that the environment you create is pivotal. A building is not only about the interior, what is concealed inside, but especially what it does on the outside, on the exterior. And Florentinum to me is a building which created and gave to Prague office premises, as well as an arcade, courtyard and small inner parks. This positively affects not only the tenants but also visitors and the wider public. This, in my opinion, is the added value of buildings thus implemented. Do you think that Prague has experienced a positive shift in the last 20 years with regard to work with public space? When I speak to someone who has not been in Prague for a long time, but who knows Prague from times long gone, he mentions an incredible change for the better. On the other hand, because I live here and have the opportunity of seeing Prague on a daily basis, I think that it is true that the city is living, but there is no clearly defined direction. It especially makes use of what our ancestors created. The space which remains unutilised for the activities of all of us living and working in Prague concerns me. I do not mean only for architects. What do you enjoy the most: urbanistic studies and implementation of large development projects, or work for smaller, individual investors? Both spheres are very important. I think that an architect should not merely confine himself to being an urbanist or an architect of small projects. He should taste all aspects of the work down to the smallest details. In the spectrum of the work, my first question is how the project contributes to society, whether it will have a positive effect on the city’s ordinary life. There is a core in every project, which forms its character. And you, as the creator, must take care of the core – the basis – so that it remains in a pure form until its completion. How did you get to be working in Moscow? Our agency was asked to implement a similar project in Moscow to The Park in Chodov. This task is so huge that it generates its own context. It is essentially a city district. We have opened an office with staff in Moscow. I don’t just send a draft there, we supply a complex project, secured by our Prague headquarters and the local branch with everything which that involves. Do you have any dream which you would like to realise one day? I have long cherished a specific dream, to design a church. For my entire life, I have walked through the Lesser Town around many fascinating churches. However, I hold the opinion that, in today’s secular world, everything we do, we do for ourselves. But those who built churches in the religious world, turned their focus somewhere high above and thus created a kind of gift for others — an aspect of giving, sacrificing — which is perhaps something that is lacking in our world. ▬ ESTATE | 19


VÁNOČNÍ HVĚZDY V KARLÍNĚ

V

pondělí 21. prosince se v multifunkčním areálu Forum Karlín uskuteční exkluzivní adventní večer ve společnosti předních osobností české hudební scény za doprovodu ženského symfonického orchestru Bon Art Pops Orchestra. Letošní již druhý ročník projektu „Vánoční

různých rockových kapelách. Do hudebního

hvězdy v Karlíně“ bude oproti loňskému

světa pronikla především jako účastnice fi-

převážně mužskou záležitostí.

nále 2. řady soutěže Česko hledá Superstar,

Za doprovodu svých hudebníků a ženského symfonického orchestru se představí

debutové album „Dobrý náhody“. V roce

David Koller, Chinaski, Michal Hrůza,

2009 s Davidem Kollerem nazpívala ústřed-

Marek Ztracený, Janek Ledecký nebo Miro

ní píseň k filmu „Veni, vidi, vici“ nazvanou

Žbirka.

„Out of time“.

I letos se na vánočním koncertu představí

doprovodný orchestr Bon Art Pops Orches-

a zpěvák skotské hard rockové skupiny

tra, který ve velkém obsazení bude složen

Nazareth Dan McCafferty. Během večera

výhradně z půvabných mladých žen. Večer

samozřejmě zazní skladby jako “Love hurts”

je koncipován v příjemné vánoční náladě.

nebo “Dream on”. Zpěvák nabídne i připra-

Celým večerem bude provázet Libor

Autorem scény bude také muž, kterým je přední český scénograf, choreograf, divadelní a filmový tvůrce Šimon Caban. Jedinou zástupkyní ženského pohlaví bude mladá česká zpěvačka Kristýna Peterková, která začínala jako zpěvačka v |

ESTATE

|

ESTATE TIP

Nemalou zajímavostí tohoto koncertu je

zahraniční host. Bude jím zakládající člen

vované novinky.

20

v roce 2005. Vzápětí u firmy EMI vydala své

Bouček. Zpříjemněte si Advent kvalitním kulturním zážitkem. ▬

Předprodej vstupenek je již zahájen na www.vstupenky.ticket-art.cz


www.glf.cz

V ráji

alois mikulk a

Alois Mikulka (1933) Český malíř, sochař, grafik, ilustrátor, scénograf, autor divadelních her pro děti, pohádek, básní a próz pro děti i dospělé. Vystudoval obor monumentální malby v ateliéru profesora Jána Želibského na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Své dílo prezentoval na mnoha samostatných i kolektivních výstavách výtvarného umění, jeho knižní ilustrace jsou známé v České republice i v zahraničí (Jugoslávie, Itálie, Švédsko, Německo, Anglie, Mexiko, aj.) Přes rozdílnost oborů, v nichž působí, je jeho dílo jednotné a rukopis jasně čitelný, ať se jedná o sochy, obrazy či pohádky pro děti. Obdržel řadu našich i zahraničních prestižních ocenění. V roce 1997 byl zapsán do Zlatého fondu české literatury pro děti a mládež a v roce 1997 mu zastupitelstvo města Brna udělilo Cenu města Brna pro rok 1997 v oboru výtvarného umění za celoživotní dílo a za významný přínos rozvoji kultury.

GALERIE LA FEMME SOUČASNÉ ČESKÉ UMĚNÍ

Kde se touláš

Svítání

Galerie La Femme Bílkova 2, Praha 1 tel.: +420 224 812 656 GSM: +420 775 726 067 info@glf.cz


Christmas Stars in Karlín An exclusive Advent evening in the company of leading personalities of the Czech music scene accompanied by the female symphonic Bon Art Pops Orchestra, will take place in the multifunctional premises on Monday 21st December. Compared to last year, this second year of the Christmas Concert of

final of the 2nd series of the Czech Pop Idol contest. Thereafter, she

Stars will be a mainly masculine affair.

released her debut album, Dobrý náhody (“Good Luck”) with EMI.

David Koller, Chinaski, Michal Hrůza, Marek Ztracený, Janek Ledecký and Miro Žbirka will introduce themselves, accompanied by musicians of the female symphony orchestra. As has become a tradition, a foreign guest will be introduced at

In 2009, she and David Koller sang the theme song, Out of Time, for the movie, Veni, vidi, vici. A significant feature of this concert is the accompanying orchestra. The Bon Art Pops Orchestra consists exclusively of lovely young

the Christmas Concert of Stars in Karlin. This time it will be Dan

women. The evening, conceived in a pleasant Christmas spirit, will

McCafferty, founding member and singer of the Scottish hard

be hosted by Libor Bouček. Enjoy a special evening at this quality

rock band, Nazareth. Therefore, of course, “Love Hurts” as well as

cultural event. ▬

“Dream On” will be heard in the course of the evening, together with his latest numbers. The stage was created by a man too – leading Czech stage designer, choreographer, playwright and film maker, Šimon Caban. Young Czech singer, Kristýna Peterková, is the only representative of the fair sex. She began singing in various rock bands, entering the world of music in 2005 as a participant of the

22

|

ESTATE

|

ESTATE TIP

Advance ticket sale has already begun at: www.vstupenky.ticket-art.cz


www.porcelanosa.cz


DŮM na prodej za 72 miliónů dolarů V BEVERLY HILLS

T

ento nově postavený dům v Beverly Hills má rozlohu 2600 m2, informoval o tom developer Albert

Elkouby, který nemovitost spolu se Zachem Goldsmithem a Jeffem Hylandem ze společnosti Hilton&Hyland a Jade Mills a Joyce Rey z Coldwell Banker Previews International inzeruje. V hlavním domě je šest ložnic a pokoje pro personál, na pozemku je také dům pro hosty a vrátnice. Taneční sál o ploše 270 m2

nabízí dva bary a pojme 200 až 300 osob. Ve vinném sklípku je přes 1000 lahví a také prostor pro degustaci. Kapacita venkovního parkoviště je pro 60 vozidel, podzemní garáž s myčkou nabízí dalších 16 míst. Dům má kuchyň o rozloze 130 m2 se šesti troubami, čtyřmi ledničkami, čtyřmi dřezy a také koupelnou a šatnou pro kuchaře. Další vybavení zahrnuje kinosál, vnitřní bazén a lázně s mokrou a suchou saunou. ▬

24

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


A newly built spec house in Beverly Hills with a domed ballroom and a kitchen with six ovens is listing for $72 million, according to the WSJ. The house measures 28,000 square feet, said Mr. Elkouby, who is listing the property with Zach Goldsmith and Jeff Hyland of Hilton&Hyland, and Jade Mills and Joyce Rey of Coldwell Banker Previews International. The main house contains six bedrooms plus staff quarters, and the property also has a guesthouse and guard house. The ball room, which measures about 3,000 square feet, has two wet bars and can accommodate 200 or 300 people, he said. There is a wine cellar that holds more than 1,000 bottles, and next to it there is a wine-tasting area. There is a motor court and a parking area for about 60 vehicles, and a garage with a carwash area that accommodates up to 16 cars. The home also has a kitchen measuring roughly 1,400 square feet. Equipped for catering large events, it has six ovens, four refrigerators and four sinks, as well as a bathroom and closet for chefs. Other amenities include a movie theater, an indoor swimming pool and a spa with wet and dry saunas. â–Ź

Beverly Hills Spec House Is Listing For $72Â Million 26

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


DISKRÉTNÍ NÁKUP ,19(67,ý1Ë+2 ZLATA ZA NEJLEPŠÍ CENY ɄɈɇɎɂȾȿɇɐɂȺɅɖɇȺəɉɈɄɍɉɄȺ ɂɇȼȿɋɌɂɐɂɈɇɇɈȽɈɁɈɅɈɌȺ ɉɈɋȺɆɕɆȼɕȽɈȾɇɕɆɐȿɇȺɆ

%8//,21*2/' FOR THE BEST PRICES DISCREET PURCHASE WITH CONFIDENCE

NEWS

|

NOVINKY

|

ESTATE | 27


PENTHOUSE NA WAIKIKI BEACH na prodej za 25 miliónů dolarů

K

ondominium v Ritz-Carlton Residences na Waikiki Beach v havajském městě Honolulu se bude rozkládat na ploše větší než 470 m2.

Penthouse známý jako Diamond Head je rohovou bytovou

jednotkou s obývacím pokojem s dvojnásobnou výškou a téměř šestimetrovými okny od podlahy ke stropu, odkud je výhled na kráter Diamond Head a Tichý oceán. Součástí luxusního střešního bytu se čtyřmi ložnicemi, šesti koupelnami a multimediální místností bude i venkovní prostor na třetím poschodí o rozloze 150 m2. Na vrcholu střechy bude umístěn osmimetrový plavecký bazén, vířivka a salónek, také jídelna a venkovní kuchyně. Nebudou chybět ani zahrady a místnosti pro jamkoviště. Dokončení se předpokládá koncem roku 2017. ▬

28

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


Penthouse On Waikiki Beach Lists For $25 Million A penthouse under construction on Waikiki

Known as the Diamond Head penthouse,

1,600 square feet of outdoor space on the

Beach in the Hawaiian city of Honolulu is

the corner unit will feature a double-height

listing for nearly $25 million, according to

living room with nearly 19-foot floor-to-

Mansion Global.

ceiling windows and views of the crater

pool, a hot tub and a lounge, as well as a

Diamond Head and the Pacific Ocean.

dining area with an outdoor kitchen. There

With four bedrooms, 5½ baths and a

will also be gardens and room for a putting

Located in the Ritz-Carlton Residences Waikiki Beach, the condominium will span more than 5,100 square feet.

media room, the penthouse will include

third level. The rooftop will have a 25-foot swimming

green. Completion is expected in late 2017. â–Ź


OBAMŮV OBLÍBENÝ DŮM na ostrově Martha’s Vineyard je na prodej

D

ům na ostrově Martha’s Vineyard, který si pro svou dovolenou pronajal americký prezident Barack Obama se svou rodinou v létě roku 2013, je na prodej za 22,5 miliónů dolarů.

Dům, který vlastní společnost Chilmark, je umístěn na vysokém hřebeni s výhledem na

oceán. Má vlastní příjezdovou cestu a patří k němu 36 000 m2 pozemku. Samotný dům o rozloze 650 m2 má čtyři ložnice, fitcentrum a okna od podlahy až ke stropu. K hlavní ložnici patří krb, pánská a dámská koupelna a soukromá terasa. Na pozemku se nachází nekonečný bazén, dům pro hosty, venkovní kuchyně a basketbalové hřiště. Dále je zde k dispozici pět venkovních sprch. Dům vlastní Obamovi příznivci David a Patricia Schulte. David Schulte založil finanční poradenskou firmu Chilmark Partners. Stavbu domu dokončili přibližně před deseti lety. ▬

30

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


Luxus je žít mezi lidmi, které znáš.

Luxury is to live around people you know.

800 500 550 www.podolskeschody.cz NEWS

|

NOVINKY

|

ESTATE | 31


Obama’s Fav Martha’s Vineyard Getaway Hits The Market A Martha’s Vineyard home rented by President Barack Obama and his family in the summer of 2013 is on the market for $22.5 million. Located on a high ridge overlooking the ocean, the Chilmark property has a private road and is on more than 9 acres according to the WSJ. The home measures about 7,000 square feet and has four bedrooms, as well as a gym and floor-to-ceiling windows. The master suite has a study with a fireplace, his and hers bathrooms, and a private deck. On the grounds, there is an infinity-edge pool, a guesthouse, an outdoor kitchen and a basketball court. There are five outdoor showers. The home is owned by Obama supporters David and Patricia Schulte. Mr. Schulte is the founder of the merchant banking firm Chilmark Partners. They completed construction on the house about 10 years ago. ▬

32

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


RIHANNA HVĚZDOU NOVÉ KAMPANĚ

S

polečnost Dior představila svou nejnovější kampaň, v níž Rihanna používá francouzský zámek ve Versailles jako své půlnoční hřiště.

„Secret Garden IV” je čtvrtým filmem minisérie, kterou

Steven Klein pro módní dům režíroval. Zpěvačka, oděná v nejrůznějších designérských šatech podzimní kolekce 2015/2016, tančí po setmění palácovými chodbami a zahradami. Doprovodná hudba „Only If for a Night” od barbadoské zpěvačky Midas se objeví na jejím novém albu. Na fotografiích, které Steven Klein ve Versailles pořídil, předvádí Rihanna při pózování v paláci a na zahradě ozářené měsícem také kabelky, například kabelku Diorama. ▬

34

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS

DIOR


Dior has unveiled its latest campaign, featuring a designerclad Rihanna using the French château of Versailles as her midnight playground. “Secret Garden IV” is the fourth film in a mini-series directed by Steven Klein for the fashion house. It sees the Barbadian singer, dressed in various outfits from the label’s Fall 2015/2016 collection, dancing through the palace’s corridors and gardens after nightfall. The accompanying music, “Only If for a Night” by Midas, will appear on the Barbadian pop star’s upcoming album, set for release this month. Shot by Steven Klein in Versailles, the photos have Rihanna modeling bags like the Diorama while posing in the palace and moonlit garden. ▬

Photographer Stephen Klein captures supermodels Kate Moss and Lara Stone for the new BALENCIAGA Fall/Winter campaign. Chic and smoldering, the two women embody the brand as Stone leans over Moss, supporting her with one hand and gazing over her shoulder into the distance. Moss, meanwhile, shows off her famous cheekbones while maintaining an intense stare. Alexander Wang, Balenciaga’s Creative Director, speaking to WWD, explained

Rihanna Stars In Latest Dior Campaign

the mysterious and sensual mise en scène by a desire to express “women who are multifaceted and multidimensional:

strong and sensual yet also austere and mysterious.”

NEWS

|

NOVINKY

|

ESTATE | 35


DŮM V NAPA VALLEY ZA 38 MILIÓNŮ DOLARŮ

D

eveloper Patrick Cahill informoval, že na pozemku velikosti 80 000 m2, který se nachází v kalifornském městě

St. Helena, začal stavět dům o ploše 600 m2. Dům pro hosty se třemi ložnicemi je již dokončen a plně vybaven. Dále zde budou lázně o velikosti 72 m2. Tento prostor může kupec

využít jako fitcentrum nebo jako další domek pro hosty. Vznikne zde také tenisový kurt a nebudou chybět ani dva bazény, nekonečný bazén v hlavním domě a plavecký bazén u domu pro hosty. Patrick Cahill na 56 000 m2 vysázel vinnou révu Cabernet Sauvignon. Pozemek nemá zařízení na produkci vína, avšak kupec má možnost zařízení doplnit po schválení příslušným úřadem. Nabízí se i další možnosti: nechat si víno produkovat jinde pod vlastní značkou, hrozny prodávat, nebo se jen těšit výhledem na vinici.▬ 36

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


A spec home under construction in Napa Valley is going on the market for $38 million, according to the Wall Street Journal. The St. Helena, Calif. property is about 20 acres, according to developer Patrick Cahill,who said he has started construction on a contemporary four-bedroom home measuring about 6,500 square feet. A three-bedroom guesthouse is completed and furnished, and there will also be a 776-square-foot spa house which the buyer could use as a gym or another guesthouse.

A Napa Valley Estate For $38 Million The property will also have a tennis court and two pools – an infinity pool at the main house, and a lap pool at the guesthouse. Mr. Cahill has also planted about 14 acres of Cabernet Sauvignon grapes on the property. The property doesn’t have winemaking facilities on it, but a buyer could choose to go through the approval process to add them. Other options include making wine off-site under a private label, selling the grapes, or just taking in views of the vineyard. ▬

NEWS

|

NOVINKY

|

ESTATE | 37


DŮM KATIE LEE v Hamptons je na prodej

K

atie Lee, moderátorka pořadu Food Network, nabízí svůj dům ve Water Mill za 6,5 miliónů dolarů. Dům koupila v roce 2011 po rozvodu s Billy Joelem. Dům se nachází ve Water Mill severně od Montauk Highway ve státě New York. Dům se šesti ložnicemi má velikost 580 m2 a po-

zemek 8000 m2 . V e-mailu Katie Lee vysvětlila, že než tento dům našla, hledala téměř dva roky. V době, kdy dům koupila, byl nově postaven. „Kostra už

stála, jen jí chyběla osobnost,“ uvedla. 38

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


Na interiérech domu pracovala s designerem Natem Berkusem. Odkladní místnost poblíž kuchyně přeměnila na spižírnu a vybavila ji další troubou a myčkou na nádobí. Postavila i venkovní kuchyni, která je spolu s dlouhým jídelním stolem chráněna pergolou. K dispozici je také ohniště a veranda obklopená hortenziemi, odkud je výhled na třináctimetrový betonový bazén a spa. Katie Lee sdělila, že důvodem prodeje domu je její snaha „trochu minimalizovat“, ale podle Wall Street Journal plánuje v této oblasti zůstat.▬

NEWS

|

NOVINKY

|

ESTATE | 39


KATIE LEE’S Hamptons Home On The Market Food Network host Katie Lee has listed her Water Mill home, which she purchased in 2011 after her split from Billy Joel, for $6.5 million. The six-bedroom house is about 6,300 square feet and sits on nearly 2 acres in Water Mill, New York, north of Montauk Highway. In an email, Ms. Lee said she’d been looking for almost two years when she found this house, which was newly constructed when she bought it. “The bones were there, and it just needed some personality,” she said. She worked with Mr. Berkus to design the interiors of the house. She turned the home’s mud room into a butler’s pantry off the kitchen, outfitting it with an extra oven and dishwasher. She also added the outdoor kitchen. A pergola covers the outdoor kitchen and a long outdoor dining table. There is also a fire pit and a covered porch surrounded by hydrangeas, which overlooks the 42-foot-long gunite pool and spa. Ms. Lee said she’s selling because she’s decided to “downsize a bit,” but plans to stay in the area according to the Wall Street Journal. ▬

40

|

ESTATE

|

NOVINKY

|

NEWS


Kolekce šperků Monete s pravými antickými mincemi zn. Bvlgari od 245 000 Kč, www.bvlgari.com

Parfumovaná voda Le Gemme Lilaia zn. Bvlgari 9 849 Kč, www.parfums.cz

Kožené boty zn. Giuseppe Zanotti 21 870 Kč, www.glami.cz

Postel Aurelia Informace v obchodě, www.saffronbeds.com

42

|

ESTATE


Vánoční inspirace pro ní Tělová péče zn. Anne Semonin 5 426 Kč, www.laboratorybeauty.cz

Bunda na kolo ASSOS IJ.POMPADOUR S7 9 772 Kč, www.assos-shop.cz

Kabelka City Steamer MM zn. Louis Vuitton 98 000 Kč, www.louisvuitton.com

Jucad Exclusive Design – Bag Set Sydney 17 600 Kč, www.golfprofi.cz ESTATE | 43


Vánoční inspirace pro něj 38-letá Whiskey Chivas Regal Royal Salute 0,7 l 18 689 Kč, www.alkohol.cz Kožená taška Porte – Documents Voyage kolekce Ombré zn. Louis Vuitton Informace v obchodě, www.louisvuitton.com

Luxusní hodinky B05 Unitime z kolekce Breitling pro Bentley Informace v obchodě, www.dusak.cz

Lyže ZAI for Bentley 238 000 Kč, www.lyzezai.cz

44

|

ESTATE


Fullframe bezzrcadlovka SL TYP 601 zn. Leica od 190 000 Kč, www.leica.com

Péče pro muže zn. Anne Semonin 3 094 Kč, www.laboratorybeauty.cz

Limitovaná edice luxusního pera Montblanc Writers Edition Leo Tolstoy Informace v obchodě, www.montblanc.com

Hedvábná kravata zn. Italo Ferretti 4 100 Kč, Košile šitá na míru, materiál zn. Thomas Mason “Royal Oxford” 7 300 Kč, Oblek šitý na míru s individuální modelací, materiál zn. Loro Piana “Four Season” 58 000 Kč, Boty zn. Santoni 16 400 Kč, Kožená taška zn. Piquadro 11 600 Kč, www.marcomirelli.com

ESTATE | 45


10

NEJoblíbenějších vánočních trhů na světě

V týdnech před Štědrým večerem se po celé Evropě a Americe otevírají sváteční trhy jako součást každoroční tradice. Davy se shromažďují při sledování zpěvu vánočních koled, lucernových průvodů a rozsvěcení stromů, nebo se prochází po stáncích s ručně vyráběným zbožím, hračkami a ozdobami. Trhy jsou ideálním místem, kde se můžete ohřát se sklenkou svařeného vína nebo si pochutnat na vánočním cukroví. Ať už se kocháte zářivým vánočním stromem ve Štrasburku nebo ochutnáváte perník na vánočním trhu v Tallinnu, na našich oblíbených vánočních trzích rozhodně podlehnete duchu těchto svátků.

9

3 8

6

2

5

10

1

7

4

1

CHRISTKINDLESMARKT Norimberk, Německo

Tip: Norimberští školáci se každý rok účastní lucernového průvodu, který trhem prochází. Nepropásněte tuto událost, která se obvykle koná týden před Vánocemi. Kdy: 27. listopadu – 24. prosince 2015 Kde se ubytovat: V pěší vzdálenosti od trhu je několik hotelů, včetně hotelů Le Meridien Grand Hotel Nürnberg nebo Weinhaus Steichele Hotel.

46

|

ESTATE

|

10 NEJ

|

10 BEST


2

CHRISTKINDLESMARIK Štrasburk, Francie

Tip: Návštěvníci najdou 60 malých dřevěných domečků na Place Kléber, kde různé organizace přijímají dary a vysvětlují své charitativní poslání. V souladu s duchem Vánoc nechává mnoho návštěvníků u vánočního stromu dárky pro ty, kteří si je sami nemohou dovolit. Kdy: 27. listopadu – 31. prosince 2015 Kde se ubytovat: Hotel Gutenberg se nachází jen několik kroků od trhu a je naproti slavné městské katedrále. Hotel Cour du Corbeauwas byl původně v roce 1580 otevřen jako hostinec, ale za jeho středověkou fasádou se skrývají luxusní interiéry.

3

VÁNOČNÍ TRH V ZAHRADÁCH TIVOLI Kodaň, Dánsko

Tip: Mnoho restaurací v Tivoli nabízí dánský julefrokost, neboli vánoční oběd. Ve sváteční hostině nechybí slaneček, karbanátky, pečené vepřové, smažená kachna, sýr a rýžový nákyp. Návštěvníci neodejdou hladoví. Kdy: 14. listopadu 2015 – 3. ledna 2016 Kde se ubytovat: Můžete zůstat přímo v Tivoli v exkluzivním Hotelu Nimb, ale mějte na paměti, že ceny se dotýkají nebe. Levnější ubytování, ale přitom stále v pěší vzdálenosti od trhu, si zarezervujete v Radisson Blu Royal Hotel.

4

FIRA DE SANTA LLUCIA Barcelona, Španělsko

Tip: Jeden z nejlepších dní na návštěvu trhu je Den Svaté Llúcie 13. prosince. V tento den na trhu probíhají tradiční vánoční aktivity jako vyprávění příběhů, zpěv koled, taneční vystoupení a průvod. Kdy: 27. listopadu – 23. prosince 2015 Kde se ubytovat: Trh se nachází v blízkosti barcelonské katedrály. Hotel Barcelona Catedral je ideálním místem, kde si odpočinout po dni stráveném nakupováním a zábavou. Poblíž je také Hotel Catalonia Catedral, centrálně umístěná budova poblíž všech hlavních atrakcí města.

5

TORONTSKÝ VÁNOČNÍ TRH Toronto, Kanada

Kdy: 20. listopadu – 20. prosince 2015 Kde se ubytovat: Mnoho hotelů nabízí zvýhodněné ceny hostům, kteří přijeli na vánoční trh, např. Westin Harbour Castle a Omni King Edward Hotel. Oba hotely se nachází v centru Toronta a snadno se z nich na trh dostanete.

10 BEST

|

10 NEJ

|

ESTATE | 47


6

VÁNOČNÍ TRHY Vídeň, Rakousko

Tip: Nenechte si ujít Vídeňskou radnici nacházející se poblíž Rathausplatz, která se v průběhu sváteční sezóny promění v obří adventní kalendář. Kdy: Data konání jednotlivých trhů se liší, ale většina probíhá od poloviny listopadu do 26. prosince 2015. Kde se ubytovat: Většina hotelů v centru Vídně se nachází v pěší vzdálenosti od trhů. Fleming’s Deluxe Hotel Wien-City je za radnicí a Steigenberger Hotel Herrenhof jen několik kroků od císařského paláce.

7

VÁNOČNÍ VESNICE Philadelphia, Pensylvánie

Tip: Snažte se stihnout slavnost otevření vesnice, kde uvidíte i Ježíška z norimberského Christkindlesmarkt. Kdy: 21. – 22. listopadu, 26. listopadu – 27. prosince 2015 Kde se ubytovat: Hotely poblíž LOVE Park, např. Le Méridien Philadelphia a Courtyard Philadelphia Downtown, poskytují do Vánoční vesnice snadný přístup.

8

MANCHESTERSKÉ VÁNOČNÍ TRHY Manchester, Anglie

Tip: Přineste si vlastní hrnek. Všechny nápoje na trhu se nalévají do vratných nádob jako součást programu na ochranu životního prostředí. Kdy: 14. listopadu – 21. prosince 2015 Kde se ubytovat: Hotely v centru Manchesteru, např. Radisson Blu Edwardian Manchester a Midland Hotel poskytují na Vánoční trhy snadný přístup.

9

TALLINNSKÝ VÁNOČNÍ TRH Tallinn, Estonsko

Tip: Přestože trh je otevřen do 19h, horké vánoční nápoje jsou každý večer nalévány až do 23h. Kdy: 20. listopadu 2015 – 8. ledna 2016 Kde se ubytovat: Swissotel Tallinn a Nordic Hotel Forum se nachází poblíž náměstí s tallinnskou radnicí a poskytují turistům různé služby.

10

CHRISTKINDLMARKET Chicago, Illinois

Tip: O víkendech a v noci jsou na trhu velké davy, doporučujeme proto návštěvu ve všední den. Kdy: 20. listopadu – 24. prosince 2015 Kde se ubytovat: Trh se nachází na Daley Plaza v Chicagu a je v docházkové vzdálenosti od hotelů jako Palmer House Hilton a Radisson Blu Aqua.

48

|

ESTATE

|

10 NEJ

|

10 BEST


Design projekt, který pomáha postiženým dětem. Pomoci můžete i Vy! www.candy-flat-palac-dlouha.cz

www.pink-crocodile.org


NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI 52

118

144

153

154

Prodej Sales

Pronájmy Rentals

Komerční nemovitosti Commercial Properties

Komerční nemovistosti na Moravě Commercial Properties in Moravia

Prodej na Moravě Sales in Moravia

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 51


Bezbariérový byt 4+kk (125 m2) s terasou (148 m2), Kamelova, Praha 10 Nově zrekonstruovaný bezbarierový střešní apartmán 4+kk (125 m2) s terasou o výměře 148 m2 s parkováním a panoramatickými výhledy v moderní, energeticky úsporné budově v blízkosti přírodního parku Hostivař – Záběhlice. Byt nabízí 3 samostatné ložnice s výstupem na terasu, prostornou šatnu, obývací prostor s jídelnou a kuchyní, kouplenu s vanou a sprchou a samostatné WC. Tento velkorysý apartmán Vás zaujme velice praktickou dispozicí a pečlivě provedenou rekonstrukcí (nová kuchyně se spotřebiči Siemens a Bosch, odhlučnění stoupaček, integrovaný sound system Denon, nové podlahy a interiérové dveře, hliníkové, elektronicky ovládané bezpečnostní rolety a klimatizace Toshiba). K jednotce patří dvě garážová stání v dome (jedno zcela uzavřené), třetí parkovací místo před domem a uložný prostor (sklep). Perfektní dostupnost autem do centra Prahy. MHD a OC Hostivař v pěší vzdálenosti. Cena: 10.900.000 Kč Newly refurbished barrier free 3-bedroom roof apartment (125 m2) with a terrace (148 m2) with parking and panoramic views in the modern low-energy building in the proximity of a natural reserve Hostivar-Zabehlice in Prague 10. Apartment offers 3 individual bedrooms each with the entry to the terrace, walk-in closet, two bathrooms, living room with a dining space and the kitchen. Very practical layout and well done reconstruction (new kitchen with Siemens and Bosch appliances, sound proof isolation of ascending pipes, integrated Denon sound system, new floors and interior doors, aluminum security blinds and Toshiba air conditioning). Offer includes store space in the cellar and two parking places (one of them is individual closed garage) and third parking place in front of the house. Great access to the city center. Walking distance to the public transport and Hostivar Shopping Center. Price: 10.900.000 CZK


Byt 3+kk s terasou, 88 m2 + 31 m2 terasa, Kabešova, Praha 9 – Vysočany Velice pěkný a slunný byt 3+kk s terasou na Vysočanech v ulici Kabešova. Jednotka je umístěna v posledním patře moderního domu z roku 2010. Byt nabízí obývací prostor s kuchyní a jídelnou, dvě prostorné ložnice, šatnu, koupelnu a samostatné WC. Všechny pokoje jsou klimatizované a mají přímý vstup na terasu. Byt je orientován na jiho západ, nabízí naprosté soukromí, mnoho slunečního světla po celý den a výhled do širokého okolí. Nabídka je idealní pro milovníky pohodlí spojeného s dostatkem uložných prostor, perfektní infastrukturou a dostupností centra města (tram na nám. Republiky 20 min) a snadným parkováním v domě. Součástí prodeje je nadstandardní vybavení bytu, garážové stání v domě a zděný sklep. Cena zahrnuje italskou kuchyni na míru se spotřebiči Siemens, nábytek na míru, vestavěné skříně, koupelnový nábytek, svítidla, římské rolety, kvalitní malby a tapety, bezpečnostní vstupní dveře a další. Cena: 6.550.000 Kč Very nice and sunny 2-bedroom apartment with a large terrace located in Prague 9 – Vysočany. Unit is located on the last floor of a modern building built in 2010. It offers living room with the kitchen and dining space, two spacious bedrooms, walk-in closet, bathroom and separate toilet. All rooms are airconditioned and have a direct access to the terrace. Apartment is facing southwest, gives you absolute privacy, lots of sunlight all day long and panoramic views. This offer is perfect for those who are looking for a comfort provided by sufficiency of a storage space, great infrastructure and connection to the city center (direct tram 20min to Old Town) and easy parking in the residence. Sale includes the higher standard furnishing, parking place and the cellar unit. The price includes the custom made Italian kitchen with Siemens appliances, custom made furniture, built in closets, bathroom furniture, lights, roman curtains, quality paints and wall-papers, security entrance doors etc. Price: 6.550.000 CZK


Rodinný dům 6+1 s bazeném 280 m2,Říčany, Praha – východ Nízkoenergetický rodinný dům situovaný v klidné, rezidenční části Říčan – Radošovice. Vila o dispozici 6+1 má dvě nadzemní podlaží, jedno podzemní a celkovou užitnou plochu 280m2. Přízemí nabízí prostorný obývací pokoj s krbem, jídelnu a kuchyni, kouplenu a WC. V prvním patře se nachází 4 pokoje s vlastními šatnami a koupelna s vanou. V suterénu naleznete velkou společenskou místnost v barem, kino, relaxační místnost s whirlpoolem a saunu. Dům byl postaven v roce 1998 a v roce 2008 byl z větší částo přestavěn a modernizován, díky čemu je v perfektním technickém stavu a nevyžaduje žádné investice. Vila je obklopena menší vzrostlou zahradou, která zajišťuje naprosté soukromí. Na pozemku, který má celkem 506 m2 se dále nachází vyhřívaný (tepelné čerpadlo) venkovní bazén s protiproudem a garáž pro dva vozy. Perfektní dostupnost do centra Prahy a veškerá občanská vybavenost v místě Cena: 11.200.000 Kč Three-story villa built in 1998 located in a nice residential area of Říčany – Radošovice. The house offers two above ground levels, one underground level and total area of 280 m2 including six rooms and the kitchen. Ground floor features spacious living room with the fireplace, dining space and the kitchen, bathroom and the toilet. First floor offers four bedrooms with closets and bathroom with a tub. In underground you will find large room for socializing with private bar, cinema and relaxation room with whirlpool and sauna. Property was built in 1998 and in 2008 was reconstructed and modernized. The house is in excellent technical condition. It is surrounded by a nice small garden providing you with absolute privacy. Swimming pool with the counter flow is heated by a heat pump, which heats entire building and guarantees very low monthly costs. Great access to the Prague city center and all amenities and services in place. Garage for two cars. Interior: 280 m2, Land: 506 m2. Price: 11.200.000 CZK


Rodinný dům 350 m2, Praha 9 – Koloděje Slunný, velkoryse řešený rodinný dům se nachází v klidné a malebné lokalitě v těsné blízkosti zámku v Kolodějích, vzdálené pouhých 30 minut od centra Prahy. Přízemí tvoří předsíň, velká hala, světlý a prostorný obývací pokoj s přístupem na terasu, kuchyň, jídelna, pracovna, komora a samostatná toaleta. V patře se nachází prostorná galerie, velká ložnice rodičů, 2 pokoje, balkon a koupelna s toaletou. Suterén nabízí sprádelnu se sušárnou, fitness a solarium, koupelnu, elektrokotelnu, uložné prostory a garáž pro dva vozy. Interiér domu zahrnuje nadstandardní vybavení: kovářem na míru zhotovená ozdobná zábradlí, kvalitní dlažba a sanita v koupelnách, dřevěná okna s automatizovanými bezpečnostními roletami. Dominantou domu je krásná udržovaná zahrada s travnatou plochou, vzrostlými stromy a keři. Zálivku zeleně zajišťuje automatický zavlažovací systém napojený na jímku srážkových vod. Velmi dobrá občanská vybavenost a snadná dostupnost do Prahy MHD nebo vlakem. Cena: 12.900.000 Kč This generous villa is located in very calm and pictoresque area neighboring with Kolodeje castle, only 30 minutes from Prague city center. Groundfloor offers entry hall with the staircase, specious living room with the entry to the garden, dinning space, kitchen, study, closet and the toilet. The first floor features gallery, 3 large bedrooms, balcony and bathroom with the toilet. Underground level has laundry room, fitness and solarium, bathroom, technical room, storage room and garage for 2 cars. Interior features quality custom made details such as: ironsmith made balustrades, high quality tiles and sanitary fittings, large format tile floors with underfloor heating or wooden windows with authomatic security blinds. The garden providing privacy is very well kept and enclosed by mature trees of all kinds. Watering of the garden is authomatic using the rain water collected in a special underground tank. All basic amenities in place including public transport to Prague (bus or train). Price: 12.900.000 CZK


Pronájem secesní vily se zahradou, Praha 5 93UD]HQDKUDQLFLVΓVW™0DOYD]LQN\QDE™]™PHNSURQ“MPXYHONROHSRXVHFHVQ™YLOX]UYHVW\OXUH]LGHQÎQ™DUFKLWHNWXU\ $UW1RXYHDX9LODE\ODSRVWDYHQDDUFKLWHNWHP$ORLVHP.RUGRXDYVRXÎDVQRVWLMHSRFHONRY—UHNRQVWUXNFL9SÐWLSDWUHFKYÎHWQÐ SRGNURY™VYЫ™VHQDFK“]™FHONHPSURVYÐWOHQÙFKDSURVWRUQÙFKSRNRM×VRULJLQ“OQ™PLFKDUDNWHULVWLFNÙPLGHVLJQ\ $QJOLFNÙ SRNRM¼™QVNÙSRNRM=ODWÙSRNRM3DY™SRNRMDSRG 9HYЫLMHNGLVSR]LFLYROQÙWY×UΙSURVWRUYVRXÎDVQ—GREÐY\X«™Y“QMDNR DWHOL—U9SRGNURY™VHQDFK“]™YHOLFHSÐNQÙ]DM™PDYÐÖH¨HQÙVOXQQÙPH]RQHWVGÖHYÐQÙPWU“PRY™P&HONRY“ÎLVW“83MHP YHOLNRVW]DKUDG\P9HYLOHMHYÙWDK'×PP׫HVORX«LWMDNR5H]LGHQFHV™GOR$PEDV“G\ÎLVSROHÎQRVWLMDNRDSDUWP“QRYÙ KRWHOQHERMDNRNRPELQDFHXYHGHQÙFKŸÎHO×

Art Nouveau villa with garden for rent, Prague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

9™FHLQIRUPDF™Y5.0RUHLQIRUPDWLRQLQRXUUHDOHVWDWHRIILFH /8;(17VUR3DODFN—KR3UDKDn1RY—0ÐVWR_7HO_HPDLOLQIR#OX[HQWF]_ZZZOX[HQWF] 56

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


9ÙMLPHÎQÙYLORYÙSURMHNW$57&/8%35$+$/,3(1&( 3ÖHGVWDYXMHPH]FHODQRYÙGRGHWDLOXSURP\¨OHQÙSURMHNWQ“GKHUQÙFKYLOY3UD]Hn/LSHQF™FK1DFK“]™VHYPDOHEQ—NUDMLQÐSÖHGVRXWRNHP %HURXQN\D9OWDY\S“UPLQXWRGFHQWUD3UDK\DYWÐVQ—PVRXVHGVWY™JROIRY—KRKÖL¨WÐ3UDJXH&LW\*ROI=EUDVODY$UH“O$UWFOXEXWYR֙RMHGLQÐOÙFK YLORGDUFKLWHNW×]HVWXGLDGHIDNWRVPR«QRVW™Q“Y¨WÐY\Y]RURY—YLO\'SRVWDYHQ—UHQRPRYDQÙPÎHVNÙPDUFKLWHNWHP0DUWLQHP6ODGNÙPNWHU“ Y\KU“OD'×PURNX-HGQ“VHRPHQ¨™OX[XVQ™SURMHNWGRSOQÐQÙPRGHUQ™PLXPÐOHFNÙPLG™O\nLGH“OQ™SURŸVSШQ—OLGLVO“VNRXNHNUHDWLYQ™PX D]GUDY—PX«LYRWX'RP\MVRXYU×]QÙFKSURYHGHQ™FKVRE\WQRXSORFKRXRGGRPDYODVWQ™PLSR]HPN\RGGRP,QWHUL—U\ GRNRQDOHSURSRMXM™«LYRWYGRPÐVH«LYRWHPQD]DKUDGÐ1™]N“HQHUJHWLFN“Q“URÎQRVWMHVDPR]ÖHMPRVW™8ND«G—KRGRPXMHJDU“«SURGYDYR]\ &™OHPSURMHNWXMHY\WYRÖLWNU“VQ—DS֙MHPQ—E\GOHQ™VSRMHQ—VS֙URGRXDXPÐQ™PNWHU—EXGHR]GRERX3UDK\DFKORXERXDSRWШHQ™PND«G—KR NGREXGHYWÐFKWRGRPHFKE\GOHW

([FHSWLRQDO9LOODSURMHFW$57&/8%35$+$/,3(1&( ,QWURGXFLQJDEUDQGQHZGHWDLORULHQWHGFRQFHSWLQ3UDJXHn/LSHQFH7KHSURMHFWLVLQDEHDXWLIXOSURWHFWHGDUHDRIULYHU%HURXQNDDQG9OWDYD IHZPLQXWHVIURPWKHFLW\FHQWHUFORVHWRWKH*ROI&RXUVH3UDJXH&LW\*ROI=EUDVODY7KHFRPSOH[$UW&OXEKDVDUFKLWHFWXUDOO\GLVWLQFWDQG XQLTXHYLOODVGHVLJQHGE\DUFKLWHFWVIURPGHIDNWRVWXGLRZLWKWKHSRVVLELOLW\WRYLHZPRGHOYLOOD'EXLOGE\WKHUHQRZQHG&]HFKDUFKLWHFW0DUWLQ 6ODGNÙ7KHYLOODZRQ+RXVHRIWKH\HDU7KLVLVDVPDOOOX[XU\SURMHFWFRPSOHWHZLWKPRGHUQDUWZRUNnLGHDOIRUVXFFHVVIXOSHRSOHZLWK DORYHRIFUHDWLYHDQGKHDOWK\OLIH7KHKRXVHVDUHLQYDULRXVGHVLJQVZLWKOLYLQJDUHDEHWZHHQVTXDUHPHWHUVDQGRZQODQGIURPWR VTXDUHPHWHUV7KHLQWHULRUVSHUIHFWO\FRPELQHOLYLQJLQDKRXVHZLWKOLIHLQWKHJDUGHQ/RZHQHUJ\FRQVXPSWLRQLVDPXVW(DFKKRXVHKDV DJDUDJHIRUWZRFDUV7KHSURMHFWDLPVWRFUHDWHDEHDXWLIXODQGFRPIRUWDEOHOLYLQJZLWKQDWXUHDQGDUWZKLFKZLOOEH3UDJXHjVGHFRUDWLRQDQG SULGHDQGGHOLJKWIRUDQ\RQHZKROLYHLQWKHVHKRXVHV

9™FHLQIRUPDF™Y5.0RUHLQIRUPDWLRQLQRXUUHDOHVWDWHRIILFH /8;(17VUR3DODFN—KR3UDKDn1RY—0ÐVWR_7HO_HPDLOLQIR#OX[HQWF]_ZZZOX[HQWF] SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 57


3UYRW֙GQ™QRY—E\W\YNRPRUQ™PSURMHNWX5H]LGHQFH/\VRODMH3UDKDn/\VRODMH 1DE™]™PHSURGHMNU“VQÙFKPRGHUQ™FKDŸVSRUQÙFKE\W×YHÎW\ÖSRGOD«Q™PGRPÐVYÙWDKHPNWHUÙMHVLWXRY“QY«“GDQ—ORNDOLWÐ 3UDK\n/\VRODMH$NWX“OQÐMVRXNGLVSR]LFLYROQ—E\W\RYHOLNRVWHFKNND«NNNHND«G—PXO]HSÖLNRXSLWJDU“«'×PMH SRVWDYHQ]NYDOLWQ™FKPDWHUL“O×MHKR«VRXΓVW™MHSUYRW֙GQ™L]RODFHDNU“VQ“VHGORY“VWÖHFKD6SROXVWURMLWÐ]DVNOHQÙPLRNQ\ MVRX VSOQÐQ\ ]“NODGQ™ SÖHGSRNODG\ SUR ŸVSRUQÙ SURYR] 9\W“SÐQ™ MH ÖH¨HQR SRPRF™ WHSHOQ—KR ÎHUSDGOD FR« YÙUD]QÐ VQL«XMH SURYR]Q™Q“NODG\0ÐVWVN“ΓVW/\VRODMHQDE™]™YH¨NHUÙNRPIRUWPRGHUQ™KRE\GOHQ™QHGDOHNRFHQWUD$WUDNWLYLWXP™VWD]Y\¨XMH QHGDOHN“0DO“6WUDQDD3UD«VNÙKUDG-HGLQHÎQRVWW—WRORNDOLW\Y\WY“Ö™VNYÐO—SRGP™QN\SURE\GOHQ™UHNUHDFLVSRUWDNXOWXUQ™ Y\«LW™SURY¨HFKQ\JHQHUDFH

%HDXWLIXOQHZDSDUWPHQWVLQDVPDOOUHVLGHQWLDOSURMHFWn5H]LGHQFH/\VRODMHn3UDJXH/\VRODMH :H RIIHU IRU VDOH EHDXWLIXO PRGHUQ DQG HFRQRPLF DSDUWPHQWV LQ WKUHHVWRUD\ EXLOGLQJ ZLWK DQ HOHYDWRU ZKLFK LV VLWXDWHG LQ DQDWWUDFWLYHORFDWLRQRI3UDJXHn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

&HQ\QDY\«“G“Q™Y5.3ULFHVRQUHTXHVWLQRXUUHDOHVWDWHRIILFH /8;(17VUR3DODFN—KR3UDKDn1RY—0ÐVWR_7HO_HPDLOLQIR#OX[HQWF]_ZZZOX[HQWF] 58

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


8QLN“WQ™PRGHUQ™YLODVNU“VQÙPYÙKOHGHPQD3UDKXn3UDKDn6P™FKRY 3URGHM XQLN“WQ™ YLO\ SUR URGLQQ— E\GOHQ™ QD YHOPL DWUDNWLYQ™P SR]HPNX P V NU“VQÙP YÙKOHGHP QD 3UDKX =H ]DKUDG\ YLO\ MVRX NU“VQ— YÙKOHG\GREO™]N—KRLGDOHN—KRRNRO™9LODVHGRVWDODPH]LQHMOHS¨™FKVWDYHEQDVYÐWÐYNDOHQG“ÖLGRGDYDWHOVN—ILUP\%\ODWDN—]DÖD]HQDGR SXEOLNDFH6ODYQ—SUD«VN—YLO\&HONRYRXNRQFHSF™VHVWDYEÐSRGDÖLORY\PDQLW]YH¨NHUÙFKP›GQ™FKWUHQG×GRE\'×PMHVOR«HQ]HGYRXE\WRYÙFK VDPRVWDWQÙFKMHGQRWHNRYHOLNRVWLPDP.D«G“VDPRVWDWQ“ΓVWP“REÙYDF™SRNRMNXFK\ÔOR«QLFHNRXSHOQXSUDFRYQXDVFKRGL¨WÐ REÐΓVWLMVRXQDND«G—PSDWÖHSU×FKR]™GYHÖPL9HGUXK—PSDWÖHNGHVHQDFK“]™VDXQDY™ÖLYNDDYVWXSQDUR]V“KORXVWÖH¨Q™WHUDVXMHWDN— ED]—Q ÄP S֙VWXSQÙ]RERXΓVW™GRPX=DM™PDYÙPSUYNHPQDIDV“GÐGRPXMVRXPDO—NUXKRY—RWYRU\NWHU—SURSRX¨WÐM™VYÐWORDQL«E\E\OR QDUX¨HQRVRXNURP™YQLWÖQ™FKSURVWRUDY]QLNDM™W™PYSUDFRYQÐDNRXSHOQÐ]DM™PDY—VYÐWHOQ—HIHNW\2NROQ™XOLFHMVRXYHOPLP“ORIUHNYHQWRYDQ— 3Ш™Y]G“OHQRVWQD0DORX6WUDQXMHPLQXW93֙]HP™YLO\MVRXSURVWRUQ—JDU“«HSURYR]\

8QLTXHPRGHUQYLOODZLWKDEHDXWLIXOYLHZRI3UDJXHn3UDJXHn6P™FKRY 6DOHVRIWKHXQLTXHYLOODIRUIDPLO\KRXVLQJRQDSORWVTPZKLFKLVORFDWHGLQDUHVLGHQWLDODUHDRI3UDJXHn+ÖHEHQN\)URPWKHJDUGHQRI WKHYLOODDUHEHDXWLIXOYLHZVRYHUWKHQHDUDQGGLVWDQWVXUURXQGLQJV7KHYLOODZDVVHOHFWHGDPRQJVWWKHEHVWEXLOGLQJVLQWKHZRUOGLQWKH FDOHQGDUSXEOLVKHGE\WKHPDLQVXSSOLHU$OVRZDVSXEOLVKHGLQWKHERRN)DPRXV9LOODVRI3UDJXH7KHRYHUDOOFRQFHSWRIWKHEXLOGLQJPDQDJHGWR HVFDSHIURPDOOWKHIDVKLRQWUHQGVRIWKHWLPH7KHHQWLUHKRXVHLVFRPSRVHGIURPVHSDUDWHSDUWVVTPDQGVTP(DFKSDUWKDVOLYLQJ URRPRIILFHURRPIXOO\HTXLSSHGNLWFKHQDQGEHGURRPVZLWKEDWKURRPV8QLI\LQJHOHPHQWLVDSRRO ÄP DQGMDFX]]LRQWKHWRSRIERWKSDUWV J\PDQGVDXQDDWWKHVDPHIORRUDQGHQWUDQFHWRWKHZLGHURRIWHUUDFH$QLQWHUHVWLQJIHDWXUHRQWKHIDFDGHRIWKHKRXVHDUHVPDOOFLUFXODUKROHV WKDWWUDQVPLWOLJKWWKXVFUHDWLQJLQWHUHVWLQJOLJKWLQJHIIHFWV7KHVWUHHWVLQWKHVXUURXQGLQJVDUHYHU\LQIUHTXHQWZDONLQJGLVWDQFHWRWKH0DO“ 6WUDQDLVPLQXWHV2QWKHJURXQGIORRULVDVSDFLRXVJDUDJHIRUFDUV

&HQDQDY\«“G“Q™Y5.7KHSULFHLVRQUHTXHVWLQRXUUHDOHVWDWHRIILFH /8;(17VUR3DODFN—KR3UDKDn1RY—0ÐVWR_7HO_HPDLOLQIR#OX[HQWF]_ZZZOX[HQWF] SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 59


/X[XVQ™]DKUDQLÎQ™QHPRYLWRVWLY'XEDMLn8$( 1DE™]™PHNOLHQW×PYÙEÐUDWUDNWLYQ™FKQHPRYLWRVW™YSUHVWL«Q™FKREODVWHFKY'XEDMLNWHUÙPLMVRXQDS֙NODGSURMHNW7KH3DOP -XPHLUDKnMHY\VWDYÐQQDSREÖH«™'XEDMHMDNRRVWURYYHWYDUXSDOP\NWHUÙMHVSHYQLQRXSURSRMHQÙNRPXQLNDF™MHV™GOHPQHMOX[XVQÐM¨™FKKRWHO×REFKRGQ™FKFHQWHUUH]LGHQF™DNLORPHWU×SO“«™G“OH'XEDL0DULQDQHERRVWURY1XUDL,VODQG1DYÙEÐUMVRX QHMU×]QÐM¨™W\S\Y\EDYHQÙFKLQHY\EDYHQÙFKDSDUWP“Q×E\W×ÎLOX[XVQ™FKYLO3URKO™GN\MVRX]DML¨WÐQ\ÎHVN\POXY™F™PDJHQWHP «LM™F™PY'XEDML'RN“«HPH]DMLVWLWY'XEDMLMDNRXNROLYQHPRYLWRVWQHERLQYHVWLFL3URY™FHLQIRUPDF™QHY“KHMWHNRQWDNWRYDWQD¨™ UHDOLWQ™NDQFHO“Ö

/X[XULRXVRYHUVHDVSURSHUW\LQ'XEDLn8$( :HRIIHURXUFOLHQWVDZLGHFKRLFHRIDWWUDFWLYHSURSHUWLHVLQSUHVWLJLRXVQHLJKERUKRRGVRI'XEDL)RUH[DPSOHDSURMHFWk7KH 3DOP-XPHLUDKkLVEXLOWRQ'XEDLFRDVWDVDSDOPVKDSHGLVODQGZKLFKLVFRQQHFWHGWRWKHPDLQODQGE\URDGV,WLQFOXGHV KHDGTXDUWHUVRIOX[XULRXVKRWHOVVKRSSLQJFHQWHUVUHVLGHQFHVDQGPLOHVRIEHDFKHVIXUWKHULVORFDWHG'XEDL0DULQDDQG1XUD LVODQG2QHFDQFKRRVHIURPDYDULHW\RIHTXLSSHGDQGQRQHTXLSSHGVXLWHVOX[XU\DSDUWPHQWVRUYLOODV5HDOHVWDWHWRXUVDUH DVVXUHGE\D&]HFKVSHDNLQJDJHQWOLYLQJLQ'XEDL:HFDQSURYLGHDQ\SURSHUW\RULQYHVWPHQWLQ'XEDL)RUPRUHLQIRUPDWLRQ SOHDVHFRQWDFWRXUUHDOHVWDWHRIILFH

&HQ\QHPRYLWRVW™QDY\«“G“Q™Y5.3URSHUW\SULFHVRQUHTXHVWLQRXUUHDOHVWDWHRIILFH /8;(17VUR3DODFN—KR3UDKDn1RY—0ÐVWR_7HO_HPDLOLQIR#OX[HQWF]_ZZZOX[HQWF] 60

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


SALES І LEASING

SALE

www.lexxusnorton.cz

|

PRODEJ

|

ESTATE | 61


62

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 63


64

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 65


66

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 67


Prodej | Praha-západ | Prùhonice | 559 m2 | pozemek 850 m2 | 41 000 000 Kè 3URVWRUQiURGLQQiYLODVHWHUDVDPLNRXSHOQDPLJDUiçtNUEHPDVDXQRXYNOLGQpD]HOHQpYLORYpĀWYUWLVRXVHGtFtV3UģKRQLFNìPSDUNHP QHGDOHNR]DVWiYN\DXWREXVXDYU\FKOpPGRVDKXNRPSOHWQtREĀDQVNpY\EDYHQRVWL3Ĩt]HPtGRPXMHWYRĨHQRREìYDFtPSRNRMHPVNUEHPMtGHOQRX NXFK\QtVDPRVWDWQRXWRDOHWRXDGYRXSRNRMRYìPE\WHPVH]i]HPtPSURVOXçHEQRX9SDWĨHMVRXXPtVWęQ\ORçQLFHNRXSHOQ\DåDWQD YSRGNURYtSDNYHONiPXOWLIXQNĀQtPtVWQRVW6XWHUpQ]DKUQXMHZHOOQHVV]yQXJDUiçSURYR]\DWHFKQLFNp]i]HPtGRPX'ĨHYęQpSDUNHW\DGODçED ]SĨtURGQtKRNDPHQHQRYiGĨHYęQiRNQDåSLĀNRYiNXFK\QęSRGODKRYpWRSHQtUR]YRG\(=6DPQRKDRVYęWORYDFtFKVFpQ3RSXOiUQtUH]LGHQĀQtORNDOLWD VNRPSOHWQtPLVOXçEDPLDERKDWìPLPRçQRVWPLVSRUWRYQtKRY\çLWt9REFLMVRXåNRO\REFKRG\ED]pQYVRXVHGQtFKÿHVWOLFtFKVHQDFKi]tQiNXSQt]yQD DDTXDSDUNPLQXWMt]G\DXWHPRGQHMEOLçåtVWDQLFHPHWUD²WUDVD&

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit

68

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Sale | Praha-západ | Prùhonice | 559 m2 | plot 850 m2 | 41 000 000 Kè Boasting 4 terraces, a fireplace, sauna and garage, this spacious 9-bedroom, 4-bathroom family villa is located in a quiet and green residential area adjacent to the Prùhonický park, near the stop and within easy reach of full amenities. The ground floor consists of a living room with fireplace, dining room, kitchen, guest toilet and a 1-bedroom apartment with facilities for a housemaid. On the 1st floor are 4 bedrooms, 3 bathrooms and a walk-in wardrobe; the attic features a large multipurpose room. The basement offers a wellness area, garage for 2 cars, and utility rooms. Wood parquet and natural stone tiles, new wood windows, top quality kitchen, recessed floor heating, ESS and nnumerous lighting scenes wiring. Popular residential area with full services and numerous sports facilities. Close to schools, shops, and a swimming pool. Further shopping and water park in nearby Èestlice. 10 minutes’ drive to a metro station – line C.

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 69


Prodej | Praha 5 | -DQiĀNRYRQiEĨHçt | 176 + 14 m2 | 25 000 000 Kè %\WNNORGçLH]LPQt]DKUDGDYÏKOHGGR]HOHQęGĨHYęQpSDUNHW\GODçEDSRGODKRYpWRSHQt]DFKRYDQpSģYRGQtSUYN\Y\VRNpVWURS\ .RPSOHWQę]UHNRQVWUXRYDQÏE\WYSDWĨH]UHQRYRYDQpKRGRPXVKRGLQRYRXUHFHSFtNDPHURYRXRVWUDKRXDSRG]HPQtPSDUNRYiQtP YHY\KOHGiYDQpORNDOLWę-DQiĀNRYRQiEĨHçtYFHQWUX3UDK\9ÏMLPHĀQiDGUHVDVYHüNHURXREĀDQVNRXY\EDYHQRVWtYGRFKi]NRYpY]GiOHQRVWL REFKRGQtKRFHQWUD1RYÏ6PtFKRY3HWĨtQDD.LQVNpKR]DKUDG 3-bedroom apartment, loggia, winter garden and green views, wood parquet flooring and tiles, underfloor heating, preserved original features, high ceilings. Completely renovated flat on the 1st floor of a reconstructed apartment building with 24-hour reception, security FDPHUDVDQGXQGHUJURXQGSDUNLQJ6RXJKWDIWHUDUHDRI-DQiĀNRYRQiEĨHçtLQWKHFHQWHURI3UDJXHZLWKDOODPHQLWLHVDQGZLWKLQZDONLQJ GLVWDQFHRIWKH1RYÏ6PtFKRYVKRSSLQJFHQWHU3HWĨtQ+LOODQG.LQVNpKR]DKUDG\JDUGHQV

Pro kompletnĂ­ nabĂ­dku navĹĄtivte / For complete property listing please visit

70

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Prodej | Praha 1 | StarÊ MÏsto | 199 + 64 m2 | 15 500 000 Kè %\WWHUDVDXQLNiWQt]DFKRYDOpSUYN\MDNRVWURSQtPDOE\üWXN\ĀLSģYRGQtGODçEDUHSDVRYDQpSDUNHW\DüSDOHWRYiRNQDQRYpNRXSHOQ\ DNXFK\Qę9ÏMLPHĀQÏE\WYSDWĨHVHFHVQtKRGRPXSRĀiVWHĀQpUHNRQVWUXNFLVLWXRYDQpKRYçiGDQpORNDOLWę3UDK\MHQSiUNURNģRG VWDQLFHPHWUDYOWDYVNpKRQiEĨHçtD6WDURPęVWVNpKRQiPęVWt9\KOHGiYDQiDGUHVDYVRXVHGVWYt3DĨtçVNpXOLFHĀL.OHPHQWLQDYSęütP dosahu Letenských sadÚ a Nåplavky. 3-bedroom apartment, terrace, unique preserved features such as painted / stucco ceilings and original tiles, refurbished parquet floors and casement windows, 2 new bathrooms and kitchen. Exceptional flat on the 1st floor of an Art Nouveau apartment building, situated in a sought after location of Prague 1, just steps from a metro station, riverbank and Old Town Square. Attractive address in the vicinity of 3DĨtçVNi6WUHHWDQGWKH.OHPHQWLQXPZLWKLQZDONLQJGLVWDQFHRI/HWQiSDUNDQG1iSODYND

Na PerťtýnÏ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 71


Prodej | Praha 10 | Vršovice | 171 + 56 m2 |FHQDQDY\çiGiQt 1DGVWDQGDUGQtQRYìE\WNNVYHONRXMLKR]iSDGQęRULHQWRYDQRXWHUDVRXMDFX]]LDVDXQRXVLWXRYDQìYSRVOHGQtPSDWĨHPRGHUQtQRYRVWDYE\ VSDQRUDPDWLFNìPLYìKOHG\QD3UDKX.RPSOHWQęDUFKLWHNW\DGHVLJQpU\ĨHåHQìE\WQDEt]tYVWXSQtKDOXRWHYĨHQìSURVWRUREìYDFtKRSRNRMHVMtGHOQRX DNXFK\QtORçQLFHYHONRU\VRXSUģFKR]tåDWQXNRXSHOQ\WRDOHWXSURKRVW\DSUiGHOQX%\WE\OSĨHVWDYęQ]DSRXçLWtQHMNYDOLWQęMåtFKPDWHULiOģ YĀHWQę~SUDYIDViG\DWHUDV\6PDUWKRPHV\VWpPKOLQtNRYiIUDQFRX]VNiRNQDPDVLYQtGXERYpSRGODK\R]YXĀHQtYåHFKPtVWQRVWtYĀHWQęNRXSHOHQ RGILUP\1X9RGHVLJQRYìQiE\WHNQDPtUXJDUiçRYiSDUNRYDFtVWiQtDVNOHS%XGRYDMHVLWXRYiQDSiUNURNģRG+DYOtĀNRYìFKVDGģYREODVWLVSOQRX REĀDQVNRXY\EDYHQRVWtYEH]SURVWĨHGQtPRNROt

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit

72

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Sale | Prague 10 | Vršovice | 171 + 56 m2 | price upon request New high standard 3-bedroom apartment with a large south-west terrace offering panoramic views of the city, jacuzzi and sauna on the top floor of a modern residence. This design apartment offers an entrance hall, open-plan living room with kitchen and dining room, 3 bedrooms, generous walk-in closet, 2 bathrooms, guest toilet, and a laundry room. The flat was rebuilt using the finest materials, including facade and terrace modifications. Smart home system, aluminium French windows, solid oak floors, NuVo sound system in all rooms including bathrooms, furnishings from high-end brands and designers, 4 garage parking spaces, cellar. The building is located just a few steps from the Havlíèkovy Sady orchards in an area with full public amenities in the immediate vicinity.

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 73


Prodej | Praha 1 | Nové Mìsto | 131 + 1 m2 | 17 710 000 Kè 1RYìE\WNNVEDONRQHPYHSDWĨHIXQNFLRQDOLVWLFNpKRĀLQçRYQtKRGRPXSURFKi]HMtFtKRNRPSOHWQtUHNRQVWUXNFtVJDUiçRYìPLVWiQtPLDVNOHS\ WRYåHSĨtPRYFHQWUX3UDK\MHQSiUNURNģRGVWDQLFHPHWUDQD.DUORYęQiPęVWt,QWHULpUMHWYRĨHQMLKR]iSDGQęRULHQWRYDQìPREìYDFtPSRNRMHP VNXFK\QtORçQLFHPL KODYQtVEDONRQHPDHQVXLWHNRXSHOQRX VGtOHQRXNRXSHOQRXVDPRVWDWQRXWRDOHWRXDSĨHGVtQt%\WMH]UHQRYRYiQGRY\VRNpKR VWDQGDUGXNWHUìEXGH]DKUQRYDWPDWHULiO\MDNRMHLWDOVNìPUDPRUGXERYpSRGODK\QHERåSLĀNRYiVDQLWiUQtWHFKQLND.YDOLWQtDFLWOLYiUHQRYDFH EXGRY\VGģUD]HPQDGHWDLOD]DFKRYiQtSģYRGQtFKSUYNģQDGVWDQGDUGQtPDWHULiO\D]DMLåWęQtVOXçE\UHFHSFH3URMHNWNWHUìQDEt]tFHONHPE\Wģ Uģ]QìFKYHOLNRVWtDGLVSR]LFVHQDFKi]tQHGDOHNR1RYRPęVWVNpUDGQLFHPLQXW\FKģ]HRGVWDQLFHPHWUDD]DVWiYHNWUDPYDMtQD.DUORYęQiPęVWt DPLQXWRGPHWUD0ģVWHNQD9iFODYVNpPQiPęVWt

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit

74

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Sale | Prague 1 | Nové Mìsto | 131 + 1 m2 | 17 710 000 Kè New 1-bedroom flat with a balcony on the 4th floor of a Functionalist apartment building, which is undergoing a complete renovation and offers 11 garage parking spaces and cellars. The interior consists of a south-west-facing living room with kitchen, 2 bedrooms (master bedroom with balcony and en-suite bathroom), shared bathroom, separate toilet, and a hallway. The apartment is renovated to a high standard including materials such as Italian marble, oak floors and high-end sanitary ware. Quality and sensitive renovation of the building with emphasis put on detail and preserving original features, above-standard materials and reception service. The project, which offers a total of 19 apartments of various sizes and layouts, is located near the Novomìstská radnice town hall, just a 3 minutes’ walk from the metro and tram stops at Karlovo námìstí square and 7 minutes from the Mùstek metro station at Wenceslas Square.

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 75


Prodej | Praha 5 | -DQiĀNRYRQiEĨHçt | 149 + 6 m2 |FHQDQDY\çiGiQt Reprezentativní apartmån 3+1 s balkonem v pøízemí neoklasicistní budovy s dekorativní fasådou, prochåzející kompletní rekonstrukcí a situovanÊ QDQiEĨHçt9OWDY\SRVN\WXMtFtPSDQRUDPDWLFNpYÏKOHG\QDGRPLQDQW\3UDK\MDNRMVRX7ÏQVNÏFKUiP6WDURPęVWVNiYęç.DUOģYPRVWĀL9\üHKUDG ,QWHULpUE\WXMHSOQęIOH[LELOQtGOHLQGLYLGXiOQtFKSĨiQt]iMHPFH%\WMHQDEt]HQYHVWDYXVKHOO FRUHWMSĨHGGRNRQĀHQtPILQiOQtFKSRYUFKģVSĨLYHGHQtP YüHFKLQçHQÏUVNÏFKVtWtSĨLĀHPçVHQDEt]tPRçQRVWGRNRQĀHQtGHYHORSHUHP'ģPNWHUÏVHQDFKi]tYEOt]NRVWL)UDQFRX]VNpKRO\FHDGęWVNpKRKĨLüWę QD'ęWVNpPRVWURYęYROHMEDORYpKRDIRWEDORYpKRKĨLüWęQHERPLQLJROIXSRVN\WQHVOXçE\PDMRUGRPDDSULYiWQtSDUNRYiQt.E\WXSDWĨtJDUiçRYi parkovací ståní, fotografie pochåzejí z prvního dokonèenÊho apartmånu.

Pro kompletnĂ­ nabĂ­dku navĹĄtivte / For complete property listing please visit

76

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


6DOH_3UDJXH_-DQiĀNRYRQiEĨHçt_P2 | price upon request /RFDWHGRQWKH9OWDYDULYHUEDQNWKLVUHSUHVHQWDWLYHEHGURRPDSDUWPHQWZLWKDEDOFRQ\DQGHDWLQNLWFKHQLVRQWKHJURXQGIORRURID 1HRFODVVLFDOEXLOGLQJXQGHUJRLQJDFRPSOHWHUHFRQVWUXFWLRQ7KHEXLOGLQJIURPZKLFKSDQRUDPLFYLHZVRIWKHULYHUDQG3UDJXHODQGPDUNVVXFK DV7ìQ&KXUFK2OG7RZQ7RZHU&KDUOHV%ULGJHDQG9\åHKUDGFDQEHVHHQZLOORIIHUFRQFLHUJHVHUYLFHDQGSULYDWHRQVLWHSDUNLQJ7KHLQWHULRU RIWKHDSDUWPHQWLVIXOO\IOH[LEOHDFFRUGLQJWRWKHLQGLYLGXDOZLVKHVRIWKHEX\HU7KHDSDUWPHQWLVRIIHUHGLQDVKHOODQGFRUHVWDWHLHEHIRUH FRPSOHWLRQRIWKHILQDOVXUIDFHVZLWKDOOXWLOLWLHVDQGSRVVLELOLW\RIFRPSOHWLRQRIWKHDSDUWPHQWE\WKHGHYHORSHU&ORVHWRWKH)UHQFK6FKRRO DFKLOGUHQ·VSOD\JURXQGRQ'ęWVNìRVWURYLVODQGYROOH\EDOODQGIRRWEDOOFRXUWVDQGPLQLJROI(DVLO\DFFHVVLEOHE\SXEOLFWUDQVSRUWDQGZLWKDOO DPHQLWLHVQHDUE\7KHSXUFKDVHSULFHLQFOXGHVJDUDJHSDUNLQJVSDFHV3KRWRVZHUHWDNHQLQWKHILUVWILQLVKHGDSDUWPHQW

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 77


Prodej | Praha 5 | Smíchov | 143 m2 | 11 400 000 Kè Loft 1+kk, masivní døevÏnÊ podlahy, otevíratelnå velkoploťnå okna, bezpeènostní dveøe, vysokorychlostní Wi-Fi internet, datovÊ rozvody, JDUiçRYpSDUNRYDFtVWiQt0RGHUQtORIWRYÏDWHOLpUVJDOHULtYSDWĨHNRPSOHWQę]UHNRQVWUXRYDQpWRYiUQtEXGRY\VYÏWDKHP]U VYÏUD]QRXDUFKLWHNWXURXY\VRNÏPLçHEURYÏPLVWURS\DYHONRSORüQÏPLRNQ\QHGDOHNRNOLGQpKR3URNRSVNpKR~GROtYKRGQÏSURY\XçLWtMDNR byt i kancelåø. Uvedenå cena je vèetnÏ DPH. Loft studio, solid hardwood floors, large-format windows, security doors, Wi-Fi Internet, data networks, 1 garage parking space included in the purchase price. This loft studio with a gallery, suitable for use as office space, is situated on the 5th floor of a renovated factory building IURPWKDWLVFRPSOHWHZLWKDOLIWDQGRIIHUVGLVWLQFWLYHDUFKLWHFWXUHKLJKULEEHGFHLOLQJVDQGODUJHZLQGRZV7KHDSDUWPHQWLVORFDWHG near the quiet Prokop Valley. The price is subject to VAT.

Pro kompletnĂ­ nabĂ­dku navĹĄtivte / For complete property listing please visit

78

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Prodej | Praha 6 | Bøevnov | 88 + 105 m2 | 14 900 000 Kè Byt 3+kk, terasa, zahrada, kråsnÊ výhledy do zelenÏ parku Kajetånka, døevÏnÊ podlahy, francouzskå okna, bezpeènostní dveøe, zapuťtÏnÊ SRGODKRYpWRSHQtYLGHRWHOHIRQJDUiçRYiSDUNRYDFtVWiQtVNOHS1DGVWDQGDUGQtE\WYHSDWĨHQRYęSRVWDYHQpPRGHUQtUH]LGHQFH VSRG]HPQtPSDUNRYiQtPDEH]SHĀQRVWQtPNDPHURYÏPV\VWpPHP.OLGQiORNDOLWDVYÏERUQRXREĀDQVNRXY\EDYHQRVWtPLQXWFKģ]HRG 3UDçVNpKRKUDGXDVU\FKOÏPVSRMHQtPGRFHQWUDQDOHWLüWęDGRPH]LQiURGQtFKüNRO 2-bedroom apartment with terrace, garden, beautiful views of Kajetånka park, wood floors, French windows, security door, sunken floor KHDWHUVYLGHRHQWU\SKRQHJDUDJHSDUNLQJVSDFHVFHOODU+LJKVWDQGDUGDSDUWPHQWRQWKHrd floor in a newly built modern residence ZLWKXQGHUJURXQGSDUNLQJDQGFDPHUDV\VWHP4XLHWDUHDZLWKJUHDWDPHQLWLHVMXVWDPLQXWHZDONWRWKH3UDJXH&DVWOHFRPSOH[DQG ZLWKTXLFNDFFHVVWRWKHFLW\FHQWHUWKHDLUSRUWDQGLQWHUQDWLRQDOVFKRROV

Na PerťtýnÏ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 79


Prodej | Praha 6 | Dejvice | 190 m2 | 18 900 000 Kè .OLPDWL]RYDQìYìMLPHĀQęSURVWRUQìE\WNNVGHVLJQRYìPLQWHULpUHPQDYUçHQìPDUFKLWHNWNRX%DUERURXäNRUSLORYRX]H]QiPpKRVWXGLD0LPROLPLW MHXPtVWęQYHSDWĨHUH]LGHQĀQtKRNRPSOH[XVKRGLQRYRXVHFXULW\VOXçERXHOHNWURQLFN\RYOiGDQìPLYVWXS\DSRG]HPQtPLJDUiçHPL2EìYDFt SRNRMVNXFK\QtDMtGHOQtPSURVWRUHPORçQLFHNRXSHOQ\SUDFRYQDDWHFKQLFNp]i]HPt.Y\EDYHQtSDWĨtNOLPDWL]DFHPDVLYQtSDUNHWRYpSRGODK\ ]WURSLFNpKRGĨHYDGRXVVLpNXFK\ĞVHVSRWĨHELĀL0LHOHGHVLJQRYpSUYN\]HEHQRYpKRGĨHYDVNODDQHUH]RFHOLRULHQWDFHQDMLK]iSDGDVHYHU.XSQt FHQD]DKUQXMHSDUNRYDFtVWiQtYSRG]HPQtJDUiçLDVNOHS3UHVWLçQtORNDOLWD]HOHQpYLORYpĀWYUWLYVRXVHGVWYtPQRKDSDUNģDDPEDViGQHGDOHNR /HWHQVNìFKVDGģD6WURPRYN\8]DYĨHQiUH]LGHQFHVHY]URVWORXDQJOLFNRX]DKUDGRXDMH]tUNHPMHVLWXRYiQDYGRFKR]tY]GiOHQRVWLVWDQLFHPHWUD DYU\FKOpPGRVDKXGRFHQWUDLQDOHWLåWę9iFODYD+DYOD

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit

80

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Sale | Prague 6 | Dejvice | 190 m2 | 18 900 000 Kè Exceptionally spacious, air-conditioned 4-bedroom apartment with interior designed by Barbora Škorpilová from the well-known Mimolimit studio; located on the 3rd floor of a residential complex with 24-hour security, electronically controlled entrances and underground parking. Living room with kitchen and dining area, 3 bedrooms, 2 bathrooms, study, utility rooms. Equipped with air-conditioning, solid doussie parquet floors, kitchen with Miele appliances, ebony wood, glass and stainless steel design elements; south, west and north orientation. The purchase price includes 2 parking spaces in the underground garage and a cellar. Attractive location in a green residential neighborhood boasting several parks and embassies, close to Letná and Stromovka parks. Enclosed residence with well-kept English garden and a pond, within walking distance of the subway station providing easy access to downtown and to the Václav Havel airport.

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 81


Byt 2+kk, 50 m2, Praha 3 – Žižkov, Žerotínova | 4 000 000 Kč Byt po kompletní rekonstrukci ve zvýšeném přízemí zrenovovaného činžovního domu v atraktivní a klidné části Žižkova, pár kroků od parků Vrch Vítkov a Parukářka. Bíle mořené dubové podlahy, nové repliky špaletových oken s tepelnou i zvukovou izolací, plně vybavená kuchyně, bílé štuky, atriová zahrada ve vnitrobloku domu. Lokalita s kompletní občanskou vybaveností – mateřské i základní školy, kavárny, obchody a zastávky MHD v pěším dosahu. Completely reconstructed flat on the upper ground floor of a renovated apartment building, set in an attractive and quiet part of Žižkov, just steps away from Vrch Vítkov and Parukářka parks. White-stained oak floors, new replica of casement windows with perfect heat and sound insulation, white stucco, private courtyard garden available for residents. Location with full amenities – nursery and primary school, cafes, shops, and public transport stops within walking distance.

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit 82

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

feelhome.cz


Prodej

Pronájem

RD 4+kk, 123 m2, pozemek 1 227 m2, Praha-východ – Mnichovice, Šibenička | 8 150 000 Kč Novostavba rodinného domu s krbem, loftovým obývacím pokojem a zahradou se vzrostlými stromy, ve vilové oblasti 15 minut jízdy autem od stanice metra Chodov nebo 30 minut od centra Prahy. Anhydritová litá dlažba, francouzská okna, plně vybavená kuchyně, tepelné čerpadlo Toshiba, domek pro hosty, garáž pro 1 vůz. Rezidenční lokalita se základní občanskou vybaveností, blízko škol, sportovního areálu Šibeniční vrch a koupaliště. New family house with a fireplace, loft-style living room, and a garden with mature trees, located just 15-minutes by car from the Chodov metro station, and 30 minutes from the center of Prague. Anhydrite cast tiles, French windows, fully fitted kitchen, Toshiba heat pump, guest house, garage for 1 car. Residential area with basic amenities, close to a nursery and primary school, the Šibeniční vrch sports complex, and a swimming pool.

Na Perštýně 2, 110 00 Praha 1, T: +420 257 328 281, info@feelhome.cz SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 83


B

Na Farkáně Praha 5 - Radlice

Dispozice | Disposition: 2+kk - 4+kk Ceny od | Prices from: 4 693 200 Kč

DOKONČENO

COMPLETED

Komorní projekt Rezidence na Farkáně je dokončen! V nabídce jsou poslední byty o dispozicích od 2+kk do 4+kk. Nízkoenergetický bytový projekt se nachází v klidné vilové čtvrti Malvazinky a je příjemnou variantou bydlení na Praze 5. Dva bytové domy s celkem 49 byty jsou umístěny na jižním svahu, který zajišťuje dostatek slunečního svitu i atraktivní výhledy do okolní zeleně.

The small-scale Rezidence na Farkáně project is finished! The last flats, with layouts of two rooms + kitchenette to four rooms + kitchenette, are available (75% sold). The low-energy housing project is in the peaceful villa district of Malvazinky and is a pleasant housing option in Prague 5. The two residential buildings with a total of 49 flats are located on a southern slope, which ensures sufficient sunlight and attractive views of the surrounding green space.

lexxus.cz

better reality


Velikosti | Sizes: 951 - 1501 m2 Ceny od | Prices from: 3 160 000 Kč

Jižní Louky Praha západ, Zbuzany DOKONČENO

COMPLETED

Pozemky Jižní Louky jsou jedinečným místem pro stavbu vysněného domova nedaleko Prahy v rozvíjející se obci Zbuzany. Nechybí zde dětské hřiště a kvalitní mateřská školka. Obyvatelé uvítají možnost aktivního odpočinku na cyklostezkách či při procházkách v nedaleké a malebné CHKO Český Kras. Do města se dostanete kdykoliv a to rychle, bezproblémově a ekologicky prostřednictvím snadno dostupné MHD, či vlaku z místního nádraží. Potěší i rychlé napojení na městský okruh - EXIT Ořech nebo Jinočany.

The lots Jizni Louky are in an exciting new suburban development in Zbuzany. The municipality does not lack a children‘s playground or a good nursery school. Residents can enjoy their leisure time on cycle paths or by walks in picturesque Cesky Kras Protected Natural Area. You can get to the city at any time fast, easily and in an environmentally friendly way by using a public transport or a train from the local station. The links to the city ring road - the Orech and Jinocany EXITS - will also please you.

lexxus.cz

better reality


PRODEJ | SALE

D

Pod Kaštany, Praha 6 Prestižní lokalita v sousedství diplomatických rezidencí a ambasád. V okolí se nacházejí oblíbené parky – Stromovka a Letenské sady. Objekt je umístěn v rozlehlé společné zahradě v anglickém stylu. Velmi dobře dispozičně řešený prostorný byt 4+1 se dvěma lodžiemi je rozdělen na společenskou část – velkorysý obývací pokoj s oddělenou kuchyňskou částí s jídelnou a na klidovou část – tři ložnice, dvě koupelny. Součástí ceny je plně vybavená luxusní kuchyňská linka, nadstandardní koupelny, 2 garážová stání a sklep.

#113972 Info v RK | Info upon request Prestigeous location in a diplomatic quarter. Close neighborhood of Stromovka park and Letenske Sady. The building is situated within large private garden in English style. Luxury spacious apartment 4+1 with two loggias. Apartment with a very good layout is divided into two parts – a social part - generous living room with separate kitchen and dining area and the resting part - three bedrooms and two bathrooms. A price includes a luxury kitchen unit with appliances, bathrooms in a high standard, two parking spaces and a cellar.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRODEJ | SALE

D

#111487 Info v RK | Info upon request

Švédská, Praha 5 Luxusní prostorný byt nabízí komfort tří ložnic, velkou šatnu, velkorysý obývací pokoj s kuchyní, který je propojen francouzskými okny s terasou (36,7 m2). Byt je velmi moderně a kvalitně zařízen, a to včetně plně vybavené kuchyně. K bytu patří dvě parkovací místa v suterénu domu a sklep. Uzavřený komplex pouze pro rezidenty zajišťuje dostatečné soukromí a bezpečí. Klidná lokalita s výborným dopravním spojením a zároveň v docházkové vzdálenosti do Kinského zahrady nebo na Pražský hrad.

Luxurious and spacious apartment offers comfort of three bedrooms, cloakroom, generous living room with kitchen, which is connected by French windows with a terrace (36,7 sqm). The apartment is very modern and well furnished, including fully equipped kitchen. The apartment has two parking spaces and a cellar. An enclosed complex for residents only, ensures a privacy and security. Quiet location with an excellent accessiblity and within walking distance to the Kinsky Garden or the Prague Castle.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRODEJ | SALE

G

#110841 Info v RK | Info upon request

Atletická, Praha 6 Rezidenční projekt s nadčasovým designem se nachází u parku Ladronka v blízkosti Kinského zahrad a Petřína. Dispoziční řešení bytu 3+1 (200,7 m2) je flexibilní a umožňuje rozdělení prostoru do 3 ložnic, velkého obývacího pokoje a jídelny s kuchyní. Zázemí tvoří velká šatna, 2 koupelny a toaleta. Bytový dům kopíruje svažitý terén, čímž vznikají možnosti pro terasy a zahradu. Byt je vybaven ve vysokém standardu – inteligentní systém ABB (dálkové ovládání světel, externích žaluzií, vytápění a klimatizace), zabudovaný audio systém, alarm napojený na PCO.

Residential development with timeless design within vicinity of Ladronka Park, Kinskeho garden and Petrin. Layout of the two bedroom apartment (200,7 sqm) is flexible and allows dividing of space on 3 bedrooms, spacious living room and kitchen with dining area. Background features large walk-in cabinet, 2 bathrooms and toilet. The residential building follows the sloping terrain. The flat is fitted with high standard - intelligent system ABB (remotely controlled lights, outer shutters, heating and A/C), built-in audio system, alarm with connection to a security agency.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRODEJ | SALE

B

Jinočanská, Praha 6 Moderní vila 6+1 (381 m2) na rovinatém pozemku (1 053 m2) obklopeném zelení, v přímem sousedství Obory Hvězda, poskytuje soukromí, komfort a klidné zázemí navozující rodinnou atmosféru. Ve vstupním patře je hlavní obytný prostor – obývací pokoj s krbem a výstupem na krytou prostornou terasu. Kuchyň je samostatná s jídelnou a zároveň se logicky propojuje s obývacím pokojem i terasou, na stejném patře je ložnice se šatnou, koupelnou a pracovna. V 1. patře jsou tři ložnice (dvě se šatnou), dvě koupelny, terasa a šatna. Garáž je samostatná pro jeden vůz, další možnost parkování na pozemku.

#113160 Info v RK | Info upon request A modern 6+1 villa (381 sqm) on a flat plot (1053 sqm) surrounded by greenery in a neighbourhood of Obora Hvezda offers a comfort and peacefull living with a family atmosphere. The entry floor comprises main living area – a living room with a fireplace and entrance to a spacious, roofed terrace. There is a separate kitchen with dining connected to a living room and a terrace, on the same floor there are ensuite bedroom with a dressing room and a study. On the second floor there are three bedrooms (two with walk-in closet), two bathrooms, walk-in closet and terrace. There are garage for one car and an extra parking on the land.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRODEJ | SALE

D

#114601 Info v RK | Info upon request

Jilmová, Praha 3 Moderní polovina vily v těsném sousedství rozlehlého parku, s prvky původní zástavby, vybudovaná v roce 2010. K dispozici 273 m2 obytné plochy zahrnující obývací prostor s kuchyní, 3 ložnice s koupelnou, samostatnou jednotku se zázemím a relaxační prostor s Jacuzzi a saunou. Garáž je samostatná, s možností parkování 2 vozů. V zahradě je k dispozici zázemí pro techniku. Vybavení: plynové vytápění, tělesa Jaga, Jacuzzi, sauna, podlahy dřevěné teak, nábytek na míru, zavlažovací systém, osvětlení zahrady.

Modern semidetached family villa with original construction elements completed in 2010 neighbouring with vast park. There is 273 sqm of usable area including living room with kitchen, 3 en-suite bedrooms, separated apartment unit with background and relax area with Jacuzzi and sauna. There is also a separated garage for 2 cars. On the garden there is a background for hardware. Equipment comprises gas heating, radiators by Jaga, Jacuzzi, sauna, teak hardwood floors, bespoke furniture, irigation system, garden lighting.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRODEJ | SALE

G

#114605 Cena | Price: 7 990 000 CZK

Vršovická, Praha 10 Luxusní byt o dispozici 3+kk (110 m2) situován ve vyhledávané lokalitě Prahy 10 - Vršovice s kompletní infrastrukturou. Dům se nachází v areálu s nepřetržitou ostrahou a je zajištěn videokamerami. Snadná dostupnost do centra města – vozem do 10 minut, zastávka městské dopravy je přímo u domu. V blízkosti se nachází veškeré školy, školky, obchody a sportovní stadion. V ceně bytu k prodeji je parkovací stání a sklep. Nové dřevěné podlahy, kvalitní sanita, nová kuchyňská linka.

Luxury 2 bedroom apartment for sale (110 sqm) located in the popular area of Prague 10 - Vršovice with complete infrastructure in direct vicinity. The house is guarded and secured by video cameras. Good accessibility to the city centre - within 10 minutes by car, tram stop is right at home. All schools, kindergartens, shops and a sports stadium are in walking distance. The price of the apartment for sale includes parking space and a cellar. New wooden floors, new kitchen.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRODEJ | SALE

G

#106203 Info v RK | Info upon request

Vodičkova, Praha 1 Rezidenci Gallerie Myšák najdeme v centru Prahy na původním místě historické cukrárny Františka Myšáka - u Františkánské zahrady a na dohled Václavského náměstí. Mimořádný a velmi světlý byt designově navržen architektem Hubičkou, s velkoformátovými francouzskými okny a vysokým stropem má nerušený výhled na Prahu a Petřín a stejně tak k západu orientovanou ložnici a terasu. V bytě najdeme kompletně vybavenou kuchyňskou linku, A/C, hliníková okna, luxusní koberec, venkovní žaluzie. K bytu patří sklep a pevné parkovací stání v podzemní garáži. V současné době je byt využíván jako kancelář.

Mysak Gallery Residence is centrally located on the original site of a historic pastry Frantisek Mysak - next to Frantiskanska Garden, and within sight of the Wenceslas Square. Extraordinary and bright apartment designed by Arch. Hubicka. Large French windows, high ceilings and unobstructed views of the city and Petrin, and as well as the west facing bedroom and terrace. In the apartemnt there are a fully equipped kitchen unit, A/C, aluminium windows, luxury carpet, outdoor blinds and also has a cellar and a parking space in an underground garage. Currently the apartment is used as an office.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


Prodej

Sales

Praha 8 KarlĂ­n 83 m2 / 11 m2PSHáMI /ÆZÆ(4,EZ]FEZIRÂŽ

Prague 8 Karlin 83 sq m / 11 sq m loggia CZK 8.157.036 incl. VAT and furniture

&]XOONMáRÂŽSVMIRXEGI24ZWXYT^ZžXELYTèŽQSHSF]XY &]X^EèŽ^IREVGLWXYHMIQ/YRG%VGLMXIGXWZTVSNIOXY 6I^MHIRGI:PXEZESGIRĂŒRÂŞQ'IRSYTSVSX] ZWSYXĂŒĂˇM6IEPMXRÂŽTVSNIOXVSOY

Apartment 3+kk, south orientation, direct entrance from the elevator. Apartment designed by Kunc Architects, in Vltava Residence project awarded in Czech Real Estate Awards 2014.

4VSNIOXTèŽQSRE^IPIRÂŞQR¢FèIáŽ:PXEZ] QMRYXTĂŒĂŹÂŽGLĂ°^ÂŽHSGIRXVEQĂŒWXE

Project located on green banks of Vltava river, walking disctance 10 minutes to the city centre.

4VSOSQTPIXRÂŽREFÂŽHOYF]XĂ°REZĂŹXMZXI www.rezidencevltava.cz

For complete offer visit www.rezidencevltava.cz

www.rezidencevltava.cz +420 602 126 264 prodej@rezidencevltava.cz

Developer KORTA Prague, a.s. ÆPIRWOYTMR],SVM^SR,SPHMRK Výhradní prodejce KARL�N GROUP

4VSHINRÂŽOERGIP¢è KEYSTONE 4SFèIáRÂŽ4VELEÄ€/EVPÂŽR TVSHIN$VI^MHIRGIZPXEZEG^


Prodej

Luxusní byt 5+kk s vlastní zahradou v Praze 6, Bubenči

Sale

Luxury 4-bedroom apartment with garden in Prague 6 - Bubeneč

Krásný byt 5+kk, se zahradou se nachází v luxusní rezidenci v rezidenční čtvrti

Stunning apartment 5+kk, 240 m2 with beautiful garden is situated in a luxury

Bubeneč. Byt sestává ze čtyř ložnic, dvou koupelen a obývacího pokoje s kuchyní

residence in the residential area of Bubeneč. Apartment consists of four

a jídelním koutem. K dispozici je také šatna, prádelna a toaleta pro hosty. Byt

bedroom, two bathrooms and living room with kitchen and dining corner.

je luxusně zařízen italským a německým nábytkem, tapetami Cavalli, parketami

There are also walk-in wardrobe, laundry and toilet for guests. There is high

z tvrdého dřeva, kamenným krbem, kuchyňskou linkou značky SieMatic,

quality interior: German and Italian furniture, wallpapers Cavalli, hard wood

spotřebiče Miele. Dostupnost do historického centra Prahy 10 min.

floors, stone fireplace, kitchen SieMatic and electrical appliances Miele. Within 10 minutes you can be in historical center of Prague.

Cena: na vyžádání u realitní kanceláře / Price: on Request VESSAN Reality s.r.o., Vodičkova 41, Praha 1, 110 00, tel.: +420 777 871 333, e-mail: info@vessan.cz

94

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Prodej

Luxusní rezidence Rubin Palace v hystorickém centru Karlových Varů

Sale

Luxury residence Rubin Palace in historical center of Karlovy Vary

Nabízíme luxusní apartmány v samotném srdci lázeňského centra Karlových

We offer luxury apartments in the historical heart of Karlovy Vary. The historical

Varů. Lázeňský dům Rubin Palace je kulturní památkou, která byla v letošním

residence «Rubin Palace» is included in the register of architecture monuments

roce citlivě zrekonstruována. K dispozici je sedm luxusních apartmánů s dispozicí

and it has been renovated very sensitively this year. «Rubin Palace» offers you in

od 2+kk do 4+kk s výhledem na kolonádu. Apartmány se prodávají

total seven luxury apartments (2+kk – 4+kk). All apartments are shell and core

ve stavu shell&core s možností zajištění architektonických úprav a vybavení

type. Clients have an exclusive opportunity to make architectural changes and

dle přání klienta.

choose furniture.

Cena: na vyžádání u realitní kanceláře / Price: on Request VESSAN Reality s.r.o., Vodičkova 41, Praha 1, 110 00, tel.: +420 777 871 333, e-mail: info@vessan.cz

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 95


c6WUD¨QLFN“YLORY“NRORQLHYHPÐY«G\Y]EX]RYDODSÖHGVWDY\MDNVNYÐO—E\WXE\ORE\GOHWnYHYLORY—ÎWYUWLDSÖLWRPXPHWUD.ROLNWDNRYÙFKP™VWY3UD]HMH"k

5H]LGHQFH 9LORY“ _ QRY— YHONRU\V— E\W\ NN D« NN _ WHUDV\ _ ]DKU“GN\ _ 3UDKD  _ 6WUD¨QLFH 6Q™WH R WRP P™W REFKRG\ ŸÖDG\ D SDUN\ QD SURFK“]N\ GRVORYD S“U NURN× RG E\WX" &KFHWH VL X«™YDW NOLGQ— SURVWÖHG™ KLVWRULFNÙFK YLO D SÖLWRP «™W Y QHMY\¨¨™P VRXÎDVQ—P VWDQGDUGX" &KFHWH E\GOHW QD PHWUX D EÙW Y FHQWUX GR PLQXW" %\WRYÙ YLODG×P RG VSROHÎQRVWL 3+$ VLWXRYDQÙYNU“VQ—PSURVWÖHG™KLVWRULFNÙFKVHFHVQ™FKQHRUHQHVDQÎQ™FKURPDQWL]XM™F™FKLPRGHUQLVWLFNÙFKYLOWRWRY¨HVSRMXMH9HÎW\ÖHFKSRGOD«™FK VHQDFK“]™FHONHPE\WRYÙFKMHGQRWHNYUR]PH]™RGP2 GRP2=DKUDG\YHQNRYQ™WHUDV\SRG]HPQ™SDUNLQJVNOHS\D vysoký standard Y\EDYHQ™MVRXXY¨HFKE\W×VDPR]ÖHMPRVW™

5H]LGHQFH9LORY“MHVRXΓW™WUHQGXYÙVWDYE\H[OX]LYQ™FKUH]LGHQÎQ™FKGRP× 5H]LGHQFH1D6DQWLQFH9LOOD=HQJURYD ]SHUDQD¨™URGLQQ—VSROHÎQRVWL

INFO@REZIDENCE-VILOVA.CZ WWW.REZIDENCE-VILOVA.CZ

TEL: +420 606 365 485 ("#ù…,07" 13")"

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 97


Prodej

Designový nízkoenergetický dům, 4+1, Karlík, 13 800 000 Kč

Sale

Design a low-energy house, 4+1, Karlík, 13 800 000 CZK

Prodej moderního, designového domu navrženého a zrealizo-

Sales of modern design house designed and realized on,

vaného, podle návrhu prestižního architektonického studia, si-

designed by the prestigious architectural studio, situated in the

tuovaného v atraktivní lokalitě Prahy západ, v Karlíku. Velkoryse

attractive location of Prague west, in Charlie. The generously

koncipovaná vila se vzrostlou zahradou, vytváří díky své orienta-

conceived villa with mature garden designed by architect

ci na JZ, společně s domem dokonalý celek. Dům je koncipován

creates thanks to its orientation to the southwest, along with

tak, aby vyžadoval co nejnižší náklady na vytápění. Okna jsou ze

the house perfect whole. The house is designed to require a

3 vrstev skla, designové zateplení fasády. Atypická vila s výbor-

minimum heating costs. The windows are made of three layers

nou dostupností do centra metropole Prahy, splňující vysoké

of glass facade design. Atypical villa with excellent access to

nároky na luxusní bydlení mimo Prahu, se snadnou dosažitel-

the city center of Prague, meets high standards of luxury living

ností centra metropole. Veškerá občanská vybavenost v místě.

outside of Prague, easily accessible from the center of the

Energetická náročnost B. Samostatně stojící garáž. Podlahové

metropolis. All civic amenities in place.

vytápění, centrální vysavač, na pozemku automatická závlaha, vlastní studna, automatická sekačka, zahradní domek. For complete portfolio or real estates visit www.faraon.cz 100

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

FARAON reality, s.r.o., Polská 26, 120 00 Praha 2, tel. +420 224 829 322, info@faraon.cz


Prodej

Rodinný dům 6+kk, Praha 5 – Lipence, 11 950 000 Kč

Sale

Design a low-energy house 6+kk, Praha 5 – Lipence, 11 950 000 CZK

Exklusivní novostavba moderní nízkoenergetické vily je

Exclusive newly built modern low-energy villa is situated in

situována v klidné, žádané lokalitě Prahy 5- Lipencích. Užitná

a quiet, attractive area of Prague 5 Lipence. Total floor area is

plocha domu je 249,6 m2, pozemek je 466,8 m2. Dispozice

249.6 square meters, the land is 466.8 square meters. There are

je 6+kk. V 1. PP domu se nachází prostorný obývací pokoj

6 bedrooms. In the 1st floor of the house is a spacious living

se světlou výškou přes tři metry. Srdce pokoje tvoří krb

room with unobstructed height of over three meters. The heart

v designovém provedení. Kuchyňský kout je výškově oddělen.

consists of a fireplace in the room design you. The kitchenette

Z pokoje se vstupuje na příjemnou terasu s posezením a dále

is vertically separated. The room you enter a pleasant terrace

na zahradu. Kromě koupelny a toalety se v přízemí nachází

with seating and garden. In addition to the bathrooms and

místnost, kterou je možné využit jako fitness, hernu, či pro

toilets on the ground floor is a room that can be used as a gym,

relaxaci. V 1. NP se nachází vstup do domu, vjezd do garáže pro

games room, or relax. In 1. NP is the entrance to the house,

dvě auta, koupelna, šatna, dva pokoje. V 2. NP jsou dvě ložnice,

driveway for two cars, bathroom, cloakroom, two bedrooms. In

jedna se vstupem na terasu s nádherným výhledem, koupelna

2. NP are two bedrooms, one with access to the terrace with

a komora.

spectacular views, bathroom and closet.

For Forcomplete completeportfolio portfolioor orreal realestates estatesvisit visitwww.faraon.cz www.faraon.cz

FARAON FARAONreality, reality,s.r.o., s.r.o.,Polská Polská26, 26,120 00 120 00 Praha Praha2, 2,tel. tel.+420 +420224 829 322, 224 829 322,info@faraon.cz info@faraon.cz SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 101


Prodej

Exklusivní vila 7+kk na pozemku 4 179 m2 s jezírkem a bazénem Praha východ, 18 900 000 Kč

Sale

Uniquet villa, 7+kk, Prague East, 18 900 000 CZK

Moderní rozlehlá rezidence na pozemku 4 179 m2 s dispozicí

Modern large residence on a plot 4179 m2 with 7 bedrooms with

7+kk s nádhernou vzrostlou zahradou s bazénem a jezírkem pl-

beautiful mature garden with swimming pool and fish pond.

ným ryb. V přízemí vily se nachází vzdušný obývací pokoj s plně

On the ground floor there is an airy living room with a fully

vybaveným kuchyňským koutem o rozměru 84,5 m a se vstupem

equipped kitchenette 84.5 square meters in size, and access to

na terasu a do zahrady. Dále dva pokoje, které lze využít jako

the terrace and the garden. Furthermore, two rooms that can be

pracovnu, pokoj pro hosty či ložnici. Designová koupelna a pro-

used as an office, guest room or bedroom. Designer bathrooms

storné zádvěří. V prvním patře jsou 4 ložnice, moderní koupelna,

and spacious porch. On the first floor are four bedrooms,

prádelna a šatna.

a modern bathroom, laundry room and cloakroom.

2

For complete portfolio or real estates visit www.faraon.cz 102

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

FARAON reality, s.r.o., Polská 26, 120 00 Praha 2, tel. +420 224 829 322, info@faraon.cz


Prodej

Luxusní designová vila 486 m2, 30 000 000 Kč

Продажа

Nová, precizně a velkoryse postavená luxusní vila s neopakova-

цена 486 m2, 30 000 000 CZK

Новая, точно и великодушно построенная роскошная вилла с уникальной атмосферой

telnou atmosférou luxusu a designu. Vila 5+1 s terasami, (užitná

роскоши и дизайна. Вилла 5 + 1 с террасами (полезная площадь 486 м2, террас, 106 м2)

plocha 486 m2, 106 m2 terasy) na pozemku 1240 m2 v nadstan-

на уча́сткe земли 1240 м2, высокий уровень дизайна и производительности в полном

dartním designovém provedení a v plném vybavení. 4 ložnice,

оборудовании. 4 спальни, 3 ванные комнаты, отдельный туалет для гостей, SPA зона -

3 koupelny, samostatná toaleta pro hosty, SPA zóna - krásný

красивый внутренний бассейн из мозаичной обкладки c прямым выходом на террасу,

vniřní bazén z mozaikoého obkladu s přímým vstupem na te-

сауна. Исключительное оборудование дома выше стандарта включает в себя подогрев

rasu, sauna. Nadstandartní vybavení domu zahrnuje vytápěné

мраморного пола, окна, используя алюминиевые компоненты, роскошную кухню из

mramorové podlahy, okna s použitím hliníkových prvků, luxusní

массива, включая приборы, высококачественную мебель и освещение на заказ, камин,

kuchyň z masivu včetně spotřebičů, špičkový nábytek a osvětlení

система интеллектуального дома, управляется с помощью компьютера, ноутбука,

na míru, krb, systém chytrého domu, řízený přes PC, notebook,

телефона, тепловой насос ZUBADAN, автоматическое орошение сада, гараж на два

telefon, tepelné čerpadlo ZUBADAN, automatické zavlalžování

внедорожника. Замечательная недвижимость со сбалансированным функциональным и

zahrady, garáž pro dvě SUV auta.

эстетическим качеством, параметры которой отвечают высоким требованиям элитного жилья в сочетании с природой недалеко от Праги, с отличным доступом к центру.

For complete portfolio or real estates visit www.faraon.cz

FARAON reality, s.r.o., Polská 26, 120 00 Praha 2, tel. +420 224 829 322, info@faraon.cz SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 103


Prodej

Luxusní mezonetový byt, 3+kk, Hřebenky, 11 490 000 Kč

Sale

Luxury duplex apartment, 3+kk, Prague 5, 11 490 000 CZK

Prodej luxusního mezonetového bytu 3+kk (užitná plocha

Sale of luxury duplex 3+kk apartment ( floor area of 131.1

131,1 m2) s vlastní zahradou, balkonem a garážovým stáním

square meters ) with private garden, balcony and garage in

ve vilové čtvrti Hřebenky na Praze 5. V horním patře dvě lož-

a residential area Hřebenky in Prague 5. Two bedrooms with

nice s balkonem, koupelna a šatna, ve spodním patře rozlehlý

balcony, bathroom and dressing room on the upper floor, on the

obývací pokoj s kuchyní, vstup na zahradu s terasou, spižírna

lower floor is a spacious living room with kitchen, entrance to

a další koupelna. Byt i dům jsou v nadstandardním provedení:

the garden with terrace, a pantry and a further bathroom. Apart-

elektricky ovládané markýzy na terase, bezpečnostní rolety

ment and building in high standard: an electrically operated

na všech oknech, dřevěná okna, bezpečnostní dveře, italská

awning on the patio, security shutters on all windoxws, wooden

dlažba v koupelně, ve zbytku bytu dřevěné parketové podla-

windows, security doors, Italian tiles in the bathroom, in the

hy. V kuchyni je designová kuchyňská linka s dubovou deskou

rest of the apartment wooden parquet flooring. The kitchen

kompletně vybavená spotřebiči Siemens. Ve všech pokojích

with oak counter is fully equipped with Siemens appliances. All

i hale prostorné vestavěné skříně. Klidné bydlení v exkluzivní

the rooms and the lobby offer spacious wardrobes. Quiet living

lokalitě se snadnou dostupností do centra Prahy.

in an exclusive location with easy access to the city center.

For For complete complete portfolio portfolio or or real real estates estates visit visit www.faraon.cz www.faraon.cz 104

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

FARAON FARAON reality, reality, s.r.o., s.r.o., Polská Polská 26,26, 120 00 120 00Praha Praha 2, 2, tel. tel. +420 +420 224 829 322, 224 829 322, info@faraon.cz info@faraon.cz


;SFLPOTUSVPWBO×CZUWIJTUPSJDLÃNEPNõ[TUPMFUÇ Prodej · Praha 1 · 4+kk · 140 m2ā.þ 6YČWOêDY]GXãQêE\WVGLVSR]LFtNNVHQDFKi]tYH13NODVLFLVWQtKR GRPX Y VDPRWQpP FHQWUX 3UDK\ 9 URFH SURãHO E\W NRPSOHWQt UHNRQVWUXNFtVGĤUD]HPQD]DFKRYiQtSĤYRGQtFKGĜHYČQêFKRNHQSDUNHW GYHĜt D KLVWRULFNêFK SUYNĤ 9êKRGRX QHPRYLWRVWL MH QHMHQ ãSLþNRYi REþDQVNi Y\EDYHQRVW DOH WDNp OX[XVQČ ]DĜt]HQi NXFK\Ė V NUEHP QD GĜHYR SDUQt VDXQD D PR]DLNRX REORåHQp NRXSHOQ\ NWHUp GRGiYDMt E\WX MHGLQHþQRXDWPRVIpUX

3FDPOTUSVDUFEBQBSUNFOUJOUIFIJTUPSJDBMCVJMEJOH Sale · Prague 1 · 4+kk · 140 m2 · 13 000 000 CZK %ULJKWDQGDLU\DSDUWPHQWZLWKDGLVSRVLWLRQRINNLVORFDWHGRQWKHVWÀRRU RID1HRFODVVLFDOEXLOGLQJLQWKHFHQWHURI3UDJXH,QWKLVDSDUWPHQW ZDVDFRPSOHWHO\UHFRQVWUXFWHGZLWKDQHPSKDVLVRQSUHVHUYLQJWKHRULJLQDO ZRRGHQZLQGRZVÀRRUGRRUVDQGKLVWRULFDOIHDWXUHV7KHDGYDQWDJHRIWKH SURSHUW\LVQRWRQO\LWVKLJKFLYLFDPHQLWLHVEXWDOVRDOX[XULRXVO\HTXLSSHG NLWFKHQZLWK¿UHSODFHVWHDPVDXQDDQGPRVDLFWLOHGEDWKURRPVWKDWFUHDWHD XQLTXHDWPRVSKHUHLQWKHDSDUWPHQW

(QJHO 9|ONHUVā$QGČO3UDJXH:HVW +420 233 091 011 -DQiþNRYRQiEĜHåt3UDKD 3UDJXH$QGHO#HQJHOYRHONHUVFRP ZZZHQJHOYRHONHUVFRPDQGHOSUDJXHZHVW


,VCJTUJDL×TLWPTUPETWõUP[O»NÃIPBSDIJUFLUB Prodej · Praha 2 · 10+2x2kk · 514 m2ā.þ ([NOX]LYQtDUFKLWHNWRQLFNpGtORWRMHNXELVWLFNiYLODVYČWRYČX]QiYDQpKR DUFKLWHNWD-RVHID&KRFKRO\YFHQWUX3UDK\9LODSRVWDYHQiQD]DþiWNX VWROHWt E\OD SUĤEČåQČ YHOPL FLWOLYČ UHNRQVWUXRYDQi V GĤUD]HP QD ]DFKRYiQtSĤYRGQtFKNXELVWLFNêFKSUYNĤ9HYLOHMHNGLVSR]LFLSURVWRU VFHONRYRXXåLWQRXSORFKRXPGiOHVXWHUpQVRNQ\RUR]OR]HWpPČĜ P JDUiå SDUNRYLãWČ D XQLNiWQt SURVWRUQi ]DKUDGD R YHOLNRVWL P 9]KOHGHP N SROR]H L KLVWRULFNp KRGQRWČ EXGRY\ MH REMHNW YKRGQêMDNRSUHVWLåQtVtGOR~ĜDGXþL¿UP\

$VCJTUJDKFXFMCZUIFXPSMEGBNPVTBSDIJUFDU Sale · Prague 2 · 10+4kk · 514 m2 · 50 000 000 CZK $QH[FOXVLYHDUFKLWHFWXUDOPDVWHUSLHFHWKLVFXELVWLFYLOODGHVLJQHGE\ ZRUOGUHQRZQHGDUFKLWHFW-RVHI&KRFKRODOLHVLQWKHFHQWHURI3UDJXH %XLOWLQWKHHDUO\WKFHQWXU\LWKDVEHHQYHU\FDUHIXOO\UHQRYDWHGZLWK DQHPSKDVLVRQSUHVHUYLQJWKHRULJLQDO&XELVWLFHOHPHQWV7KHYLOODLV PDUHDKDVDEDVHPHQWZLWKZLQGRZVFRYHULQJDQDUHDRIDOPRVW PJDUDJHSDUNLQJDQGDXQLTXHDQGVSDFLRXVJDUGHQRIPDV ZHOO'XHWRWKHORFDWLRQDQGLWVKLVWRULFYDOXHRIWKHYLOODLVDEXLOGLQJ VXLWDEOHDVDSUHVWLJLRXVKHDGTXDUWHUVRUFRPSDQ\

(QJHO 9|ONHUVā$QGČO3UDJXH:HVW +420 233 091 011 -DQiþNRYRQiEĜHåt3UDKD 3UDJXH$QGHO#HQJHOYRHONHUVFRP ZZZHQJHOYRHONHUVFRPDQGHOSUDJXHZHVW


.PEFSOÇCZUTFEWõNBUFSBTBNJWLMJEOÃMPLBMJUõ Prodej · Praha 4 · 3+kk · 90 m2ā.þ 7HQWR E\W VH QDFKi]t YH 13 QRYpKR GRPX Y NOLGQp þiVWL SUDåVNp PHWURSROH .YDOLWQt PDWHULiO\ SRXåLWp SĜL VWDYEČ EXGRY\ D GLVSR]LþQt ĜHãHQt E\WX UR]GČOHQp QD VSiQNRYRX D RE\WQRX þiVW ]DMLãĢXMt Y\VRNRX DWUDNWLYLWXWpWRQHPRYLWRVWL.E\WXNURPČGYRXSURVWRUQêFKVDPRVWDWQêFK WHUDVRULHQWRYDQêFKGRYQLWUREORNXQiOHåtSDUNRYDFtVWiQtDVNOHS2EMHNW MHGtN\VYpYêERUQpGRVWXSQRVWLGRFHQWUDGLVSR]LFLD]DFKRYDOpPXVWDYX YKRGQêQHMHQSURURGLQXVGČWPLDOHWDNpSURLQYHVWRU\NWHĜtPRKRXGiOH REMHNWSURQDMtPDW

.PEFSOBQBSUNFOUXJUIUXPUFSSBDFJORVJFUMPDBUJPO Sale · Prague 4 · 3+kk · 90 m2 · 6 300 000 CZK 7KLVDSDUWPHQWLVORFDWHGRQQGÀ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VOHDVH

(QJHO 9|ONHUVā$QGČO3UDJXH:HVW +420 233 091 011 -DQiþNRYRQiEĜHåt3UDKD 3UDJXH$QGHO#HQJHOYRHONHUVFRP ZZZHQJHOYRHONHUVFRPDQGHOSUDJXHZHVW


6OJL»UOÇWJMBCMÇ[LPO»EIFSOÃQıÇSPEZ Prodej · Praha 15 · 6+kk · 447 m2ā1DY\åiGiQt 7ĜtSRGODåQt PRGHUQt YLOD LQVSLURYDQi KRODQGVNêP DUFKLWHNWRQLFNêP VW\OHPÄ'H6WLMO³VHQDFKi]tYQiGKHUQpSĜtURGQtORNDOLWČEOt]NRSĜtURGQt UH]HUYDFH D +RVWLYDĜVNpKR SDUNX 9HONRX YêKRGRX YêMLPHþQp YLO\ MH QHMHQYêERUQiREþDQVNiY\EDYHQRVWDGRSUDYQtGRVWXSQRVWDOHSĜHGHYãtP HOHJDQWQt ĜHãHQt FHOpKR REMHNWX &HOi YLOD V SR]HPNHP P V OX[XVQtP ]DVWĜHãHQêP ED]pQHP RGG\FKRYRX ]yQRX D JDUiåt SUR GYČ DXWD MH ]DVD]HQD GR VYDKX þtPå ]DMLãĢXMH YHONp VRXNURPt SUR EXGRXFt PDMLWHOH

6OJRVFWJMMBOFBSCFBVUJGVMOBUVSBMTVSSPVOEJOH Sale · Prague 15 · 6+kk · 447 m2ā2QWKHUHTXHVW 7KH WKUHHVWRUH\ PRGHUQ YLOOD LQVSLUHG E\ WKH 'XWFK DUFKLWHFWXUDO VW\OH³'H6WLMO´LVORFDWHGLQDEHDXWLIXOQDWXUDODUHDQHDUWKHSDUNDQG QDWXUH UHVHUYH +RVWLYDĜ7KH JUHDW DGYDQWDJH RI WKLV H[WUDRUGLQDU\ YLOOD LVQRWRQO\LWVH[FHOOHQWFLYLFDPHQLWLHVDQGDFFHVVLELOLW\E\FDUEXWWKH HVSHFLDOO\HOHJDQWGHVLJQRIWKHHQWLUHEXLOGLQJDVZHOO7KHZKROHYLOOD ZLWKDPSORWDOX[XULRXVURRIHGVZLPPLQJSRRODUHOD[DWLRQ]RQH DQGDWZRFDUJDUDJHLVVHWLQWRDKLOOVLGHSURYLGLQJDPSOHSULYDF\IRU IXWXUHRZQHUV

(QJHO 9|ONHUVā$QGČO3UDJXH:HVW +420 233 091 011 -DQiþNRYRQiEĜHåt3UDKD 3UDJXH$QGHO#HQJHOYRHONHUVFRP ZZZHQJHOYRHONHUVFRPDQGHOSUDJXHZHVW


-VYVTOÇQŅEOÇNF[POFUWLS»TOÃTFDFTOÇCVEPWõ Prodej · Praha 3 · 4+kk · 171 m2ā.þ .UiVQê D QDGþDVRYê PH]RQHW VH QDFKi]t YH GYRX QHMY\ããtFK SDWUHFK FLWOLYČ]UHNRQVWUXRYDQpQiURåQtVHFHVQtEXGRY\QDYUåHQpSRGOH]QiPpKR VWDYLWHOH &KROHQVNpKR 0H]RQHW GLVSRQXMH UR]OHKOêPL P SULYiWQt WHUDVRXRYHOLNRVWLWpPČĜPV~FKYDWQêPYêKOHGHPãDWQRXDWĜHPL NRXSHOQDPL 3ĜL UHNRQVWUXNFL WRKRWR PH]RQHWX E\O NODGHQ GĤUD] QD SRXåLWt YHOPL NYDOLWQtFK PDWHULiOĤ NWHUp GRGiYDMt FHOpPX E\WX EOt]NR 5LHJHURYêFKVDGĤSXQFQHMY\ããtHOHJDQFH

-VYVSJPVTNBJTPOFUUFJO"SU/PWFBVCVJMEJOH Sale · Prague 3 · 4+kk · 171 m2 · 12 990 000 CZK 7KLVEHDXWLIXODQGWLPHOHVVPDLVRQHWWHLVORFDWHGRQWKHWRSWZRÀRRUV RIDVHQVLWLYHO\UHQRYDWHGFRUQHU$UW1RYHDXEXLOGLQJGHVLJQHGE\WKH IDPRXV DUFKLWHFW &KROHQVNê 7KH PDLVRQHWWH LV DQ HQRUPRXV P ZLWK SULYDWH WHUUDFH RI DOPRVW P ZLWK D EUHDWKWDNLQJ YLHZ D FKDQJLQJURRPDQGWKUHHEDWKURRPV'XULQJWKHUHFRQVWUXFWLRQRIWKH GXSOH[WKHUHZDVHPSKDVHGRQWKHXVLQJRI¿QHVWPDWHULDOVWKDWJLYHWKH HQWLUHDSDUWPHQWORFDWHGQHDU5LHJHURY\VDG\WKHKDOOPDUNRIVXSUHPH HOHJDQFH

(QJHO 9|ONHUVā$QGČO3UDJXH:HVW +420 233 091 011 -DQiþNRYRQiEĜHåt3UDKD 3UDJXH$QGHO#HQJHOYRHONHUVFRP ZZZHQJHOYRHONHUVFRPDQGHOSUDJXHZHVW


SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 111


&(1785<3UHPLXP =ODWQLFN£bb3UDKD

0RGHUQ¯GęPPP.UDďWHMQ 1DE¯]¯PHNbSURGHMLQRYRVWDYEXSURVWRUQ«KRURGLQQ«KRGRPXVHGYÙPDWHUDVDPLJDU£Ĥ¯SURGYDDXWRPRELO\SURSRMHQRXVbGRPHPVbGLVSR]LF¯ DbXĤLWQRXSORFKRXPYbWÙVQ«EO¯]NRVWL*ROIRY«KR5HVRUWX.DUOďWHMQ'YRMSRGODĤQ¯VROLW«UQ¯GęP]bURNXVWRM¯QDbURYQLQDW«MLĤQÙ RULHQWRYDQ«SDUFHOHRbYHOLNRVWLPMHM¯ĤKODYQ¯DbY\XĤ¯YDQ£Í£VWP£Sć¯MHPQRXRULHQWDFLRGNORQÙQRXRGbP¯VWQ¯FKNRPXQLNDF¯3ć¯]HP¯GRPX MHNRQFLSRY£QRMDNRVSROHÍHQVN£Í£VWGRPXMH]GHXP¯VWÙQSRNRMSURKRVW\ DNWX£OQÙY\XĤ¯Y£QRMDNRďDWQD YHONRU\V£NRXSHOQDVbLQIUDVDXQRXDbVSUFKRY¿PNRXWHP6DPRVWDWQ£NXFK\ûVN£OLQNDVHVSLĤ¯UQRXDbYHVWDYÙQ¿PLVSRWćHELÍLRGb]QDÍN\:KLUOSRRO3URVWRUQ¿MLĤQÙRULHQWRYDQ¿ RE¿YDF¯SRNRMVbNUEHPDbSć¯P¯PYVWXSHPQDbWHUDVXRbYHOLNRVWLP9bSDWćHMVRXQ£VOHGQÙÍW\ćLRGGÙOHQ«SRNRMHSćLÍHPĤNRXSHOQDVbURKRYRX PDV£ĤQ¯GLVSRQXMHGYÙPDYVWXS\MHGHQSć¯P¯]bORĤQLFHDbGUXK¿]bFKRGE\'ęPMHQDSRMHQQDbGRVWXSQ«YHćHMQ«V¯WÙDbMHY\W£SÙQNRQGHQ]DÍQ¯P SO\QRY¿PNRWOHPVbSRGODKRY¿PY\W£SÙQ¯PYďHFKP¯VWQRVW¯1HPRYLWRVWVSOûXMHSć¯VQ«SRGP¯QN\SURQ¯]N«Q£NODG\VRXNURP¯MHGQRWOLY¿FKRE\YDWHOęYbGRPÙDbXP¯VWÙQ¯YbNOLGQ«PDbSć£WHOVN«PSURVWćHG¯+ODYQ¯GHYL]RXMHMLVWÙYHOPLĤ£GDQ£DbREO¯EHQ£ORNDOLWDNWHU£QDE¯]¯YHON«PQRĤVWY¯ NOLGXDb]HOHQÙDb]£URYHûVWRSURFHQWREÍDQVN«Y\EDYHQRVWLYbP¯VWÙÍLVRXVHGVWY¯

&HQD.Í 5HDOLWQ¯PDNO«ć0LODQ%ćHÍNDKontakt: E-mail:PLODQEUHFND#FHQWXU\F] 9¯FHLQIRUPDF¯QDbZZZFHQWXU\F])RUPRUHLQIRUPDWLRQYLVLWZZZFHQWXU\F]ŊŷŴŮŮŸŷŭŹŷŪŶũƈűŶŽŷŹŵũſűƈŶũZZZFHQWXU\F] 112

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


&(1785<3UHPLXP =ODWQLFN£bb3UDKD

5RGLQQ¿GęPYNU£VQ«Sć¯URGQ¯ORNDOLWÙNN/%PQDSR]HPNXPYREFL-HYDQ\ 'RYROXMHPHVL9£PH[NOX]LYQÙQDE¯GQRXWYHOLFHKH]N¿URGLQQ¿GęP]URNXRYHOLNRVWLNNVYQLWćQ¯XĤLWQRXSORFKRXPYREFL-HYDQ\'ęPVHQDFK£]¯YNOLGQ«XOLFLYWÙVQ«PVRXVHGVWY¯OHVDQDSR]HPNXP9QLWćQ¯GLVSR]LFHGRPXMHUR]GÙOHQDGRGYRXSRGODĤ¯6UGFHP GRPXMHSURVWRUQ¿RE¿YDF¯SRNRMVNUEHPDVHYVWXSHPQDWHUDVX9GRPÙMVRXWćLVDPRVWDWQ«NRXSHOQ\-HGQDMHYSć¯]HP¯DGYÙMVRXYSDWćH 3RNRMHYSDWćHMVRXSURVWRUQ«DPDM¯KH]N¿Y¿KOHGGR]DKUDG\DGROHVD7RFR9£VRNRX]O¯MHNOLGDVRXNURP¯QD]DKUDGÙNWHU£VHWDNPęĤH VW£WP¯VWHPNGHEXGHWHWU£YLWNU£VQ«FKY¯OHVHVYRXURGLQRXDSć£WHOL7DWRQDE¯GNDMHYKRGQ£SURWRKRNGRKOHG£Y¿MLPHÍQ«P¯VWRSURVYRX URGLQX-HYDQ\MVRXP¯VWHPNWHU«P£ERKDWRXKLVWRULLMVRXY\KOHG£YDQ«ćDGRXY¿]QDPQ¿FKRVREQRVW¯MDN]NXOWXUQ¯KRWDNLVSROHÍHQVN«KR ĤLYRWD0RĤQRVWʳQDQFRYDWSRPRF¯K\SRWHÍQ¯KR¼YÙUX3ćLMÏWHVHVDPLSćHVYÙGÍLWRSćHGQRVWHFKWRKRWRGRPXDGRPOXYWHVLSURKO¯GNXMHďWÙ GQHV5£GL9£PSRVN\WQHPHY¯FHLQIRUPDF¯

&HQD.Í 5HDOLWQ¯PDNO«ć.DUHO+XE£ÍHNKontakt: E-mail: NDUHOKXEDFHN#FHQWXU\F] 9¯FHLQIRUPDF¯QDbZZZFHQWXU\F])RUPRUHLQIRUPDWLRQYLVLWZZZFHQWXU\F]ŊŷŴŮŮŸŷŭŹŷŪŶũƈűŶŽŷŹŵũſűƈŶũZZZFHQWXU\F] SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 113


Prodej bytu | Flat for sale | Dejvice House Wuchterlova 16, Praha 6 – Dejvice Byt 3+kk, 88,1 m² | cena: 7 863 000,- KÏ Bydlet na námÝstí. Na jihovýchodní stranÝ námÝstí. Zažít volný prostor pod okny zalitý sluncem. Taková pěíležitost nepěichází každý den. Navíc, v samém srdci noblesní rezidenÏní Ïtvrti, v Dejvicích. Dejvice House vám takovou pěíležitost bydlení nabízí. Tento komfortní mÝstský funkcionalistický bytový dım byl postaven stavitelem Sukem roku 1932, v nejvyspÝlejším období historie Ïeské moderní architektury s dırazem na hodnotu použitých materiálı a umÝleckoěemeslné zpracování. Living on a square. On the southeast side of the square. Experiencing the space under the windows bathed in sunlight. Such an opportunity does not come around every day. Especially in the very heart of a noble residential neighbourhood like Dejvice. Dejvice House o΍ers you such an opportunity for living. This comfortable urban functionalist block of ȵats was built by constructor Suk in 1932, in the most advanced period in the history of modern Czech architecture, with an emphasis on the value of the materials used and the artistic workmanship.

725 753 753 114

|

PO| -NEJLEPŠÍ NE 8.00 - 22.00 NEMOVITOSTI | BEST PROPERTIES

ESTATE

www.psn.cz


Prodej bytu | Flat for sale | Rezidence U Pekaěe Vratislavova, Praha 2 – Vyšehrad Byt 4+kk/B,Z, 186,7 m² | cena: 11 834 000,- KÏ V místÝ protkaném bájemi a povÝstmi jsme pro Vás pěipravili velice atraktivní projekt. Tento historický dım z pěelomu 19. a 20. století, tedy z období historických slohı, se zapsal do historie podstatnou a nezapomenutelnou funkcí. Obyvatelé z celého okolí do nÝho pravidelnÝ chodili, neboħ zde bylo tehdy vyhlášené pekaěství. Díky tomu získala rezidence svıj název - Rezidence U Pekaěe. In a place interwoven with myths and legends we have prepared a very attractive project for you. This historic building from the turn of the 19th and 20th centuries, i.e. from the period of historic styles, has made its mark on history with an important and unforgettable function. Inhabitants from all over regularly came here to the renowned bakery (pekaě means baker in Czech). This is where the residence got its name - Rezidence U Pekaěe.

725 753 753 PO - NE 8.00 - 22.00

www.psn.cz

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 115


-(',1(Î1ƒ9,/$1$9,12+5$'(&+1$352'(9¿MLPHÏQ£SRORYLQDGYRMYLO\RGDUFKLWHNWD)$/LEU\VH]DFKRYDO¿PLSıYRGQ¯PLSUYN\YDWUDNWLYQ¯ORNDOLWÝ9LQRKUDG3URVWRUMHUR]GÝOHQGRÏW\ěVDPRVWDWQ¿FK E\WRY¿FKMHGQRWHN3ě¯]HP¯DSDWURMVRXGLVSR]LÏQÝěHģHQ\MDNR'YRXSRGODŀQ¯E\WMHGLVSR]LÏQÝěHģHQMDNRDQDE¯]¯XQLN£WQ¯YQLWěQ¯VFKRGLģWÝYUHSUH]HQWDWLYQ¯PVW\OX*HUVWHODSě¯VWXSQDSURVWRUQRXWHUDVX%\WYSRGNURY¯MHSě¯VWXSQ¿]SDWUDDMHNRQFLSRY£QMDNRYHON¿GYRXSDWURY¿RWHYěHQ¿SURVWRU .YLOHG£OHQ£OHŀ¯JDU£ŀSURDXWRDSURIHVLRQ£OQÝXGUŀRYDQ£]DKUDGDVURPDQWLFN¿PL]£NRXW¯PL/RNDOLWDVSOĊXMHW\QHMQ£URÏQÝMģ¯SRŀDGDYN\QDE\GOHQ¯ Y]HOHQLD]£URYHĊYFHQWUXPÝVWD 7KHXQLTXHKDOIRIDYLOODGHVLJQHGE\DUFKLWHFW)$/LEUDZLWKDOOSUHVHUYHGGHWDLOVLQDQDWWUDFWLYHDUHDRI9LQRKUDG\7KHVSDFHLVGHYLGHGLQWRIRXUVHSDUDWHDSDUWPHQWXQLWV$SDUWPHQWVRQWKHJURXQGDQGVWͥRRUDUHGHVLJQHGDVEHGURRP7ZRVWRUH\DSDUWPHQWZLWKDGLVSRVLWLRQRIEHGURRPVRIIHUV DQLQWHUQDOVWDLUFDVHLQWKHUHSUHVHQWDWLYH*HUVWHOVW\OHDQGDQDFFHVVWRWKHVSDFLRXVWHUUDFH$SDUWPHQWLQWKHDWWLFLVDFFHVVLEOHIURPWKHUGͥRRUDQGLV GHVLJQHGDVDODUJHWZRVWRUH\RSHQVSDFH$VSDFLRXVJDUDJHIRURQHFDUEHORQJVWRWKHYLOOD :HOOPDLQWDLQHGJDUGHQZLWKLG\OOLFVFHQHVRIIHUVDORWRISULYDF\7KLVORFDWLRQPHHWVWKHPRVWGHPDQGLQJUHTXLUHPHQWVIRUKRXVLQJLQJUHHQHU\DVZHOODV LQWKHFLW\FHQWHU

Cena: na doptání +DQD6DG¯ONRY£KDQDVDGLONRYD#SURIHVVLRQDOVF] 3URIHVVLRQDOV9&HOQLFL3UDKD ZZZSURIHVVLRQDOVF] 116

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 117


PRONÁJEM | RENT

G

#410556 Cena | Price: 40 000 CZK

Štupartská, Praha 1 Unikátní zrekonstruovaný byt 2+1 (85 m2) situovaný ve 4. patře zrekonstruovaného domu s výtahem v historickém centru Starého Města na Praze 1. Interiér bytu je zařízený moderním nábytkem a nabízí k užívání obývací pokoj, vybavenou kuchyni s jídelní částí, ložnici, koupelnu s vanou a sprchovým koutem a vstupní chodbu. K bytu náleží balkon s výhledem na Týnský chrám. V domě jsou reprezentativní společné prostory. Příjemné bydlení ve velmi žádané lokalitě v blízkosti Staroměstského náměstí a prestižní Pařížské ulice.

Unique reconstructed one-bedroom apartment (85 sqm) situated on the 4th floor of renovated building with lift in the historic center of Old Town in Prague 1. The apartment is furnished with modern furniture and offers to use living room, fully equipped kitchen with dining area, bedroom, bathroom with tub and shower, and entrance hall. The apartment has balcony. Representative common area. Comfortable living in sought after location, close to Old Town Square and the prestigious Parizska Street.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRONÁJEM | RENT

G

Vinohradská, Praha 2 Reprezentativní designový byt 4+kk (150 m2) umístěný v 5. patře domu s výtahem v atraktivní lokalitě Prahy 2 - Vinohrady. Byt je moderně vybavený nábytkem a nabízí 3 ložnice, obývací pokoj s plně vybaveným kuchyňským koutem a vstupem na terasu, 2 koupelny, vstupní halu a schodiště. K bytu náleží 1 garážové stání, které je již zahrnuto v nájemném a druhé je možné pronajmout za extra poplatek 5 000 CZK/měsíc. Vyhledávaná lokalita v blízkosti oblíbeného parku Riegrovy sady.

#410362 Měsíční nájem | Monthly rent: 70 000 CZK Unique design three-bedroom apartment (150 sqm) located on the 5th floor in the building with lift in attractive area of Prague 2 - Vinohrady. The apartment is furnished with luxury furniture and offers 3 bedrooms, living room with fully equipped kitchen corner and access to the terrace, 2 bathrooms, entrance hall and staircase. The apartment has 1 parking space included in the rent, second is for extra fee 5.000 CZK/month. Nice living, close to favorite Riegrovy Sady Park.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRONÁJEM | RENT

G

Na Klimentce, Praha 6 Zcela nový nadstandardní moderní byt 4+kk (175 m2), v přízemí nového projektu Zengrova v atraktivní lokalitě na Praze 6 - Dejvice. Interiér bytu nabízí vstupní halu s vestavěnými skříněmi, obývací pokoj s jídelním koutem a s plně vybavenou moderní kuchyní, hlavní ložnici s koupelnou a šatnou, další 2 ložnice, druhou koupelnu, extra toaletu a technickou místnost. K bytu náleží 2 terasy (80 m2), udržovaná zahrada (250 m2) a garážové stání, které je již zahrnuto v ceně nájmu. Z bytu je krásný výhled na Pražský hrad a Petřín.

#410753 Měsíční nájem | Monthly rent: 100 000 CZK Brand new modern high standard 3-bedroom apartment (175 sqm), on the ground floor of new project Zengrova in attractive location in Prague 6 - Dejvice. The apartment offers entrance hall with built-in wardrobes, living room with dining area and fully equipped kitchen, master bedroom with bathroom and dressing room, 2 more bedrooms, 2nd bathroom, extra toilet and utility room. The apartment has 2 terraces (80 sqm), well-kept garden (250 sqm) and garage parking space, which is already included in the rent. The apartment has beautiful view of Prague Castle and Petrin.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


PRONÁJEM | RENT

G

#300626 Měsíční nájem | Monthly rent: 150 000 CZK

Na Pískách, Praha 6 Nově zrekonstruovaná samostatně stojící luxusní vila 7+1 (400 m2), v žádané části Prahy 6 - Dejvice. V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj s přístupem na terasu a zahradu, plně vybavená kuchyň, šatna, extra toaleta vstupní chodba. V 1. patře je hlavní ložnice s koupelnou a velkou šatnou (případně dětským pokojem nebo pracovnou) a další ložnice. Ve 2. patře jsou tři ložnice a koupelna. Suterén s vlastním vstupem nabízí ložnici pro hosty s šatnou, toaletou a koupelnou, prádelnu a skladový prostor.

Newly renovated detached luxury 6-bedroom villa (400 sqm), located in quiet and attractive part of Prague 6 - Dejvice. The ground floor comprises spacious living room with access to the terrace and garden, fully equpped kitchen, cloakroom, toilet and entrance hall. On the 1st floor there is master bedroom with en-suite bathroom and large dressing room (or children‘s room or study) and another bedroom. On the 2nd floor there are 3 bedrooms and bathroom. The basement with private entrance offers guest bedroom with dressing room, toilet and bathroom, laundry room and storage space.

tel.: 221 111 900, info@lexxusnorton.cz, www.lexxusnorton.cz


Pronájem bytu | Apartments for rent | Residence Laubova Praha 3, Laubova 5, Vinohrady Byt 5+kk, 188m2, terasa 15m2 | cena: 75000,- KÏ/mÝsíc Byt 4+kk, 200m2, terasa 27m2 | cena: 110000,- KÏ/mÝsíc Residence Laubova se nachází v klidné Ïásti Vinohrad na Praze 3 v blízkosti metra A Jiěího z PodÝbrad a parku Riegrovy Sady. Dım prošel kompletní rekonstrukcí vÏetnÝ nového výtahu. Možnost parkování v domÝ za pěíplatek. Interiér bytı od architektonického studia Design by Donlic. Laubova residence is located in a quiet part of Prague 3, Vinohrady nearby subway line A Jiěího z PodÝbrad and Riegrovy Sady park. The house is completely reconstructed including the new lift. There is a possibility of parking in the house for an extra fee. Apartment´s interior is by architectonic studio Design by Donlic.

725 715 715 122

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

www.psn.cz


Týdenní rekreace v Krkonoších / pronájem Levný týdenní pobyt v Krkonoších. Pronájem horské chalupy v Pasekách nad Jizerou. Chalupa s kapacitou 8 osob se nachází na turistické stezce, bežkarské trase ci cyklistické stezce (Paseky-Harrachov). Lyžarské vleky jsou ve vzdálenosti cca 1 km – Paseky, cca 3 km – Rokytnice a cca 8 km Harrachov. Cena pronájmu zima 9.000 ,- /týden, léto 7.500, - /týden, 4.500, - /víkend

A Week’s Recreation in the Krkonoše Mountains / rental An affordable one-week stay in the Krkonoše Mountains. Rent a mountain chalet in Paseky nad Jizerou. The chalet has a capacity for 8 persons and is located on the tourist route, cross-country ski trail as well as bike path (Paseky-Harrachov). Ski lifts are situated at a distance of approx. 1 km to Paseky, 3 km to Rokytnice and 8 km to Harrachov.Rental The rental in winter is CZK 9 000 /week, in summer CZK 7 500 /week, and CZK 4 500 /weekend.

www.atelier-fiala.cz/podskalou

info-tel.: 724 560 201

info@atelier-fiala.cz


Pronájem | Kubelíkova_æLçNRY_3UDKD_P2 | 90 000 Kè / mìsíc /8;861Ì=$čÌ=(1ë32'.5291Ì0(=21(7NNVWĨHåQtWHUDVDVSDQRUDPDWLFNìPYìKOHGHPQD3UDKXDGDOåtGYęWHUDV\ FHONHP P2 GHVLJQRYpY\EDYHQtYHVWDYęQpVNĨtQęGĨHYęQpSRGODK\EH]SHĀQRVWQtGYHĨHFHQWUiOQtY\StQDĀSUDĀNDVXåLĀNDVDWHOLWDODUP 3OQęNOLPDWL]RYDQìE\WQDYUçHQìUHQRPRYDQìPVWXGLHP'RQOLFYSDWĨH]UHNRQVWUXRYDQpKRNXELVWLFNpKRĀLQçRYQtKRGRPXVYìWDKHP X0DKOHURYìFKVDGģYSęåtPGRVDKXVWDQLFPHWUD-LĨtKR]3RGęEUDGD)ORUD 72348$/,7<)851,6+('$77,&'83/(;URRIWHUUDFHZLWKSDQRUDPLFYLHZVRI3UDJXHDQGWZRPRUHWHUUDFHV WRWDORIP2 GHVLJQ IXUQLWXUHEXLOWLQZDUGUREHVZRRGHQIORRUVVHFXULW\HQWU\GRRUFHQWUDOVZLWFKZDVKHUGU\HUDODUP)XOO\DLUFRQGLWLRQHGIODWGHVLJQHG E\WKHUHQRZQHG'RQOLFVWXGLRRQWKHILIWKIORRURIDUHFRQVWUXFWHG&XELVWEXLOGLQJZLWKOLIWORFDWHGZLWKLQZDONLQJGLVWDQFHRIWKH)ORUD VKRSSLQJPDOODQGPHWURVWDWLRQDQG-LĨtKR]3RGęEUDGPHWURVWDWLRQ

124

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Pronรกjem | Tychonova | Hradรจany | Praha 6 | 162 m2 | 65 000 Kรจ / mรฌsรญc -(',1(รฟ1รซ%<79(9,/(2'-26()$*2รฟร‰5$EDONRQIRUPiOQtMtGHOQDNRXSHOQ\SDUNHW\PDUPROHXPรฅWXN\SฤฃYRGQt~ORรงQp SURVWRU\VNOHSXGUรงRYDQiVSROHฤ€Qi]DKUDGDVDOWiQHP3DUNRYDFtVWiQt1RYฤ™NRPSOHWQฤ™]UHNRQVWUXRYDQรฌE\WVPD[LPiOQtP]DFKRYiQtP SฤฃYRGQtFKDUFKLWHNWRQLFNรฌFKSUYNฤฃYSUYQtPSDWฤจHYLO\YSUHVWLรงQtORNDOLWฤ™SiUNURNฤฃRG/HWRKUiGNXNUiORYQ\$QQ\DPHWUD+UDGฤ€DQVNi YSฤ™รฅtPGRVDKXSDUNX/HWQiD3UDรงVNpKRKUDGXYU\FKOpGRVWXSQRVWLQDOHWLรฅWฤ™ 81,48()/$7)25$5&+,7(&785(&2112,66(856,1$9,//$%<-26()*2รฟร‰5SUHVHUYHGRULJLQDOGHWDLOVEDOFRQ\WZREHGURRPVIRUPDO GLQLQJURRPWZREDWKURRPVSDUTXHWIORRUVPDUPROHXPVWXFFRRUQDPHQWVFHOODUSDUNLQJ1HZO\UHIXUELVKHGIODWRQWKHILUVWIORRURID VHPLGHWDFKHGYLOODLQDSUHVWLJLRXVQHLJKERUKRRGPRPHQWVIURP+UDGฤ€DQVNiPHWURZLWKLQZDONLQJGLVWDQFHRIWKH/HWQiSDUNDQGWKH3UDJXH &DVWOHFRQYHQLHQWWRWKHDLUSRUWDQGLQWHUQDWLRQDOVFKRROV

Na Perลกtรฝnรฌ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

LEASE

|

PRONรJEM

|

ESTATE | 125


Pronájem | Na Hrobci | Nové Mìsto | Praha 2 | 149 m2 | 140 000 Kè / mìsíc /8;861Ì1É%č(æ1Ì%<7~çDVQpYìKOHG\QD9OWDYXDRNROtORçQLFHEDONRQSRNRMHVDUNìĨLåDWQDNRXSHOQDVPUDPRURYìP REORçHQtPYHVWDYęQpVNĨtQęSDUNHW\SģYRGQtXPęOHFNiGtODEH]SHĀQRVWQtGYHĨHV\VWpP%7LFLQRSUDĀNDVXåLĀNDYLQRWpND$SSOH79 DODUPYLGHRWHOHIRQ.RPIRUWQt]DĨt]HQìE\WYHSDWĨHNRPSOHWQę]UHNRQVWUXRYDQpUHVLGHQFHVYìWDKHPD]DFKRYDQìPLSģYRGQtPLQD QiEĨHçt9OWDY\9ìERUQiGRSUDYQtGRVWXSQRVW 72348$/,7<5,9(5)5217$3$570(17DPD]LQJYLHZVRIWKH9OWDYDULYHUWZREHGURRPVEDOFRQ\ED\ZLQGRZVPDUEOHEDWKURRP ZDONLQFORVHWEXLOWLQZDUGUREHVRULJLQDODUWVROLGZRRGSDUTXHWIORRUV%7LFLQRV\VWHPZDVKHUGU\HUZLQHIULGJH$SSOHDQGVXUURXQG VRXQG79DODUPYLGHRHQWU\SKRQHOLIW(OHJDQWIXOO\IXUQLVKHGIODWRQWKHVHFRQGIORRURIDPHWLFXORXVO\UHFRQVWUXFWHGEXLOGLQJZLWK SUHVHUYHGRULJLQDOGHWDLOVPRPHQWVIURPWUDPVDQGPHWUR

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit

126

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


PronĂĄjem | Køemencova | NovĂŠ MĂŹsto | Praha 1 | 143 m2 | 56 000 Kè / mĂŹsĂ­c NADSTANDARDNĂ? KLIMATIZOVANĂ? BYT 4+kk, 2 koupelny, vestavĂŹnĂŠ skøínĂŹ, dubovĂŠ parkety, bezpeènostnĂ­ dveøe, praèka, suĹĄièka, NYDOLWQtNXFK\Ä&#x17E;VNpVSRWĨHELÄ&#x20AC;HFHQWUiOQtY\StQDÄ&#x20AC;DODUP3DUNRYiQtYJDUiçL.YDOLWQtE\WYHSDWĨHNRPSOHWQÄ&#x2122;]UHNRQVWUXRYDQpUH]LGHQFH s vĂ˝tahem, recepcĂ­, zachovanĂ˝mi pĂšvodnĂ­mi prvky, zatravnĂŹnĂ˝m atriem a kamerovĂ˝m systĂŠmem v klidnĂŠ ulici v pĂŹĹĄĂ­m dosahu Karlova nĂĄmĂŹstĂ­ se stanicĂ­ metra a zastĂĄvkami tramvajĂ­. HIGH STANDARD AIR-CONDITIONED FLAT, three bedrooms, two bathrooms, built-in wardrobes, oak wood floors, security entry door, washer, dryer, quality kitchen appliances, central switch, alarm. Garage parking. Modern flat on the third floor of a completely refurbished residence with lift, reception, preserved original features, green atrium and camera system. Centrally located a short walk from Karlovo nĂĄmĂŹstĂ­ Square, metro and trams.

Na PerťtýnÏ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

LEASE

|

PRONĂ JEM

|

ESTATE | 127


Pronájem | Pohoøelec | Hradèany | Praha 1 | 145 m2 | 38 000 Kè / mìsíc 129ą=5(.21675829$1ë69ą7/ë%<7..ORçQLFHSUDFRYQDNRXSHOQ\Y]GXåQìPRGHUQtLQWHULpUåDWQDSURVWRUQiYVWXSQtKDOD YìKOHG\QD3UDçVNìKUDGDQiPęVWt3RKRĨHOHF]DFKRYDQpSģYRGQtSUYN\YGRPęYHVWDYęQpVNĨtQęSDUNHW\DGODçEDP\ĀND3DUNRYDFtVWiQt D~ORçQiNyMHYHGYRĨH%\WYHSDWĨHKLVWRULFNpKRGRPXEH]YìWDKXYMHGLQHĀQpORNDOLWęSiUPLQXWFKģ]HRG3UDçVNpKRKUDGXD3HWĨtQVNìFK VDGģPLQXWXRG]DVWiYN\WUDPYDMH 1(:/<5()85%,6+('02'(51)/$7EHGURRPVVWXG\EDWKURRPVEULJKWDQGDLU\URRPVZDONLQFORVHWODUJHHQWU\KDOOYLHZVRIWKH 3UDJXH&DVWOHDQG3RKRĨHOHF6TXDUHEXLOWLQZDUGUREHVKDUGZRRGDQGWLOHIORRUVGLVKZDVKHU3DUNLQJVSDFHDQGDP2VWRUDJHXQLWLQ WKHFRXUW\DUG1ROLIW:HOOORFDWHGDUFKLWHFWGHVLJQHGIODWRQWKHVHFRQGIORRURIDQKLVWRULFEXLOGLQJRQDSLFWXUHVTXHVTXDUHDIHZPLQXWHV IURPWKH3UDJXH&DVWOHDQG3HWĨtQ+LOOJDUGHQVDPLQXWHIURPDWUDPVWRS

128

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


PronĂĄjem | nĂĄmĂŹstĂ­ Jiøího z PodĂŹbrad | Vinohrady | Praha 3 | 117 m2 | 59 800 Kè / mĂŹsĂ­c 129ĂŤ$75$.7,91Ă&#x152;3Ä?'1Ă&#x152;%<7NNNRXSHOQ\NUEĂĽDWQDNYDOLWQtPDWHULiO\D]SUDFRYiQtYHONiRNQDSDUNHW\GODçEDEH]SHÄ&#x20AC;QRVWQt vstupnĂ­ dveøe, vestavĂŹnĂŠ skøínĂŹ, praèka / suĹĄièka, myèka. NadstandardnĂ­ byt v 5. patøe kompletnĂŹ zrekonstruovanĂŠho secesnĂ­ho Ä&#x20AC;LQçRYQtKRGRPXVYĂŹWDKHPD]DFKRYDQĂŹPLSÄŁYRGQtPLSUYN\SĨtPRQDQiPÄ&#x2122;VWt-LĨtKR]3RGÄ&#x2122;EUDGVHVWDQLFtPHWUDWUDPYDMRYĂŹPLVSRML a veĹĄkerou obèanskou vybavenostĂ­ v blĂ­zkĂŠm okolĂ­. BRAND NEW ATTIC FLAT, two bedrooms, two bathrooms, fireplace, walk-in closet, high standard materials and finishes, large windows, solid wood parquet floors, tiles, security entry door, built-in wardrobes, washer / dryer, dishwasher. Attractive flat on the fifth floor of a completely refurbished Art-Nouveau building with a lift and preserved original features, in the popular residential area steps from metro station and tram links, with full amenities in the area.

Na PerťtýnÏ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

LEASE

|

PRONĂ JEM

|

ESTATE | 129


Pronájem | Pod Meliškou | Dejvice | Praha 6 | 600 m2 | 170 000 Kè / mìsíc 35267251É/8;861Ì9,/$Y\KĨtYDQìYHQNRYQtED]pQVDXQDORçQLFNRXSHOHQNUEåDWQ\KHUQDNWHURXMHPRçQRY\XçtWMDNR VWXGLRSURDXSDLUVYODVWQtPYVWXSHPNYDOLWQtPDWHULiO\DY\EDYHQtGĨHYęQpSRGODK\DODUPGYRMJDUiç9LODYUH]LGHQĀQtPNRPSOH[X GYDQiFWLGRPLQDQWQtFKYLOLQVSLURYDQìFKNODVLFLVPHPVWROHWtVLWXRYDQiQHGDOHNRPH]LQiURGQtåNRO\,63YNOLGQpPSURVWĨHGtSĨtURGQt UH]HUYDFH7LFKiäiUNDVGREUìPGRSUDYQtPVSRMHQtPGRFHQWUDDQDOHWLåWę &20)257$%/(72348$/,7<9,//$KHDWHGRXWGRRUSRROVDXQDVL[EHGURRPVILYHEDWKURRPVILUHSODFHWKUHHZDONLQFORVHWVSOD\URRPWKDW FDQEHXVHGDVDVWXGLRIRUGRPHVWLFKHOSZLWKDVHSDUDWHHQWUDQFHTXDOLW\PDWHULDOVDQGHTXLSPHQWZRRGHQIORRUVDODUPGRXEOHJDUDJH )UHHVWDQGLQJKRXVHSDUWRIDUHVLGHQWLDOFRPSOH[RIPDMHVWLFQHRFODVVLFYLOODVORFDWHGQHDUWKH,63LQWHUQDWLRQDOVFKRROLQWKHTXLHW7LFKi äiUNDQDWXUHSUHVHUYHFRQYHQLHQWWRWKHDLUSRUW

130

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Pronรกjem | K Matรฌji | Dejvice | Praha 6 | 284 m2 | 100 000 Kรจ / mรฌsรญc /8;861รŒ)81.&,21$/,67,&.ร‰9,/$ORรงQLFHNRXSHOQ\WHUDV\VDXQDGRPiFtNLQRNUEรฅDWQDรฅSLฤ€NRYpY\EDYHQtGฤจHYฤ™QpSRGODK\ EHWRQRYiVWฤ™UNDDODUPVPRรงQRVWtQDSRMHQtQD3&2=Dฤจt]HQiIXQNFLRQDOLVWLFNiYLOD SRORYLQDGYRMGRPX VSULYiWQt]DKUDGRXYDWUDNWLYQt UH]LGHQฤ€QtORNDOLWฤ™VU\FKORXGRVWXSQRVWtQDOHWLรฅWฤ™GRFHQWUDDGRPH]LQiURGQtFKรฅNROY3UD]H +,*+48$/,7<)81&7,21$/,679,//$IRXUEHGURRPVWZREDWKURRPVWZRWHUUDFHVVDXQDKRPHFLQHPDILUHSODFHZDONLQFORVHWWRSTXDOLW\ HTXLSPHQWZRRGDQGSROLVKHGFRQFUHWHIORRUVDODUPWKDWFDQEHFRQQHFWHGWRDVHFXULW\DJHQF\)XUQLVKHGVHPLGHWDFKHGKRXVHZLWK DSULYDWHEDFNJDUGHQLQWKHDWWUDFWLYHUHVLGHQWLDOORFDWLRQRI%DEDZLWKTXLFNFRQQHFWLRQWRWKHDLUSRUWDQGWKHFLW\FHQWHUFRQYHQLHQWWR 3UDJXHLQWHUQDWLRQDOVFKRROV

Na Perลกtรฝnรฌ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

LEASE

|

PRONรJEM

|

ESTATE | 131


PronĂĄjem | Vinohrady | Praha 2 | 200 m2 | 110 000 Kè / mĂŹsĂ­c KLIMATIZOVANĂ? PODKROVNĂ? BYT 4+kk, terasa 27 m2, interiĂŠr od studia Donlic, velkorysĂ˝ obĂ˝vacĂ­ pokoj s jedineènĂ˝m zĂĄvĂŹsnĂ˝m krbem, 2 koupelny, oøechovĂŠ podlahy, podlahovĂŠ topenĂ­ v koupelnĂĄch, vestavĂŹnĂŠ skøínĂŹ, bezpeènostnĂ­ dveøe, centrĂĄlnĂ­ vypĂ­naè, praèka, suĹĄièka, DODUPYLGHRWHOHIRQ3DUNRYiQtYEXGRYÄ&#x2122;'HVLJQRYĂŹE\WYSDWĨHNRPSOHWQÄ&#x2122;]UHNRQVWUXRYDQpKRÄ&#x20AC;LQçRYQtKRGRPXVYĂŹWDKHPYNOLGQpXOLFL pĂĄr krokĂš od stanice metra Jiøího z PodĂŹbrad. AIR-CONDITIONED ATTIC FLAT, 27 m2 terrace, design by Donlic studio, huge living room with a unique suspended fireplace, two bathrooms, wooden floors, floor heating in the bathrooms, built-in wardrobes, security entry door, central switch, washer, dryer, alarm, video entry phone. On-site parking. Fifth floor flat in a fully refurbished classic building with lift in a quiet street just steps from Jiøího z PodĂŹbrad metro station, a short walk to Riegrovy Sady Park.

132

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Pronรกjem | Zรกvรฌrka | Bรธevnov | Praha 6 | 120 m2 | 30 000 Kรจ / mรฌsรญc SVรŒTLร BYT 3+kk, terasa 12 m2VDPRVWDWQpORรงQLFHNUEYHONpPQRรงVWYtYHVWDYฤ™QรฌFKVNฤจtQtD~ORรงQรฌFKSURVWRUGฤจHYฤ™QpSRGODK\ GODรงEDSUDฤ€NDVXรฅLฤ€NDP\ฤ€NDDODUPVNOHSSDUNRYDFtVWiQtYJDUiรงL0RGHUQtE\WVPRรงQRVWtSฤจtVWXSXQDVSROHฤ€QRX]DKUDGXYHSDWฤจH QRYฤ™SRVWDYHQpKRGRPXVYรฌWDKHPYNOLGQpORNDOLWฤ™VU\FKORXGRVWXSQRVWtGRFHQWUDPLQXWFKฤฃ]HRG3UDรงVNpKRKUDGXYU\FKOpP GRVDKXSDUNX/DGURQNDOHWLรฅWฤ™DPH]LQiURGQtFKรฅNRO BRIGHT FLAT, 12 m2WHUUDFHWZRVHSDUDWHEHGURRPVILUHSODFHORWVRIEXLOWLQZDUGUREHVDQGVWRUDJHZRRGIORRUVWLOHVZDVKHUGU\HU GLVKZDVKHUDODUPFHOODUOLIWJDUDJHSDUNLQJVSDFH0RGHUQIODWZLWKWKHSRVVLELOLW\RIXVLQJWKHVKDUHGFRXUW\DUGJDUGHQLQDQHZ UHVLGHQWLDOEXLOGLQJLQDTXLHWQHLJKERUKRRGZLWKTXLFNDFFHVVWRWKHFLW\FHQWHUDVKRUWZDONWRWKH3UDJXH&DVWOHZLWKLQHDV\UHDFKRI /DGURQND3DUNWKHDLUSRUWDQGLQWHUQDWLRQDOVFKRROV

Na Perลกtรฝnรฌ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

LEASE

|

PRONรJEM

|

ESTATE | 133


Byt 1+kk, 60 m2, Nusle – Praha 4, Bartoškova | 15 500 Kč / měsíčně Nové studio s lodžií v 1. patře projektu Liberty building - nově zrekonstruované industriální budovy s výtahem v klidné lokalitě s rychlou dostupností do centra, pár bloků od zastávky autobusů a tramvají. Prostorná místnost s kuchyní, koupelna se sprchovým koutem, vyhřívaná betonová podlaha, dlažba, myčka. Parkování. Brand new studio with an enclosed balcony on the first floor of the Liberty building project - a fully refurbished industrial building in a quiet location with good access to the city center and bus and tram stops nearby. Large open space room with kitchen, shower bathroom, heated concrete floor, tiles, dishwasher, lift. Parking.

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit 134

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

feelhome.cz


Pronájem

Prodej

Byt 2+kk, 61 m2, Žižkov – Praha 3, Květinková | 22 000 Kč / měsíčně Kompletně zařízený byt s balkonem (9 m2) v 5. patře novostavby s výtahem v klidné ulici nedaleko Malešického parku, s plnou vybaveností v pěším dosahu. Obývací pokoj s kuchyní, 1 ložnice, koupelna s vanou, vestavěné skříně, dřevěné podlahy, bezpečnostní dveře, pračka, myčka, vinotéka, TV. Garážové stání. Furnished flat with a 9 m2 balcony on the fifth floor with lift in a modern building in a quiet street near the Malešický Park, with full amenities within walking distance. Living room with kitchen, one bedroom, bathroom with tub, built-in wardrobes, wooden floors, security entry door, washer, dishwasher, wine fridge, TV. Garage parking.

Na Perštýně 2, 110 00 Praha 1, T: +420 257 328 281, info@feelhome.cz LEASE

|

PRONÁJEM

|

ESTATE | 135


Byt 3+kk, 123 m2, Bubeneč – Praha 6, náměstí Interbrigády | 28 000 Kč / měsíčně Zařízený podkrovní mezonet ve 4. patře renovovaného činžovního domu bez výtahu v sousedství parku, pár minut chůze od stanice metra Dejvická. Obývací pokoj s kuchyní, 2 ložnice, koupelna s vanou a sprchovým koutem, velká galerie, lamino, vestavěné skříně, venkovní žaluzie, myčka, úložná komora. Furnished split-level attic flat on the top fourth floor of a renovated traditional building with no lift next to a park, a short walk to Dejvická metro station. Living room with kitchen, two bedrooms, bathroom (shower, tub), large gallery, built-in wardrobes, laminated floor, security entry door, outdoor blinds, dishwasher, storage room.

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit 136

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

feelhome.cz


Pronájem

Prodej

Byt 1+kk, 30 m2, Malá Strana – Praha 1, Všehrdova | 19 500 Kč / měsíčně Vkusně zrekonstruované a zařízené studio ve zvýšeném přízemí zmodernizované historické rezidence s ostrahou pár kroků od malostranského nábřeží a Kampy. Koupelna se sprchovým koutem, parkety, vysoké stropy, bezpečnostní dveře, sklápěcí postel, zatemňovací závěsy, myčka, TV, videotelefon. Tastefully reconstructed furnished studio on the upper ground floor of a fully refurbished historic residence with security, steps from the Vltava riverbank and Kampa Park. Shower bathroom, solid wood parquet floors, high ceilings, security entry door, fold down double bed, blackout curtains, dishwasher, TV, video entry phone.

Na Perštýně 2, 110 00 Praha 1, T: +420 257 328 281, info@feelhome.cz LEASE

|

PRONÁJEM

|

ESTATE | 137


Byt 2+kk, 71 m2, Nové Město – Praha 1, Křemencova | 23 000 Kč / měsíčně Nadstandardní klimatizovaný byt ve 2. patře kompletně zrekonstruované rezidence s recepcí a kamerovým systémem. Klidná ulice v pěším dosahu metra Karlovo náměstí. Obývací pokoj s kuchyní, 1 ložnice, koupelna s vanou, dvě komory, dubové parkety, vestavěné skříně, centrální vypínač, alarm. High quality air-conditioned flat on the second floor of a fully refurbished residence with a reception and camera system, in a quiet street a short walk from Karlovo náměstí metro station. Living room with kitchen, one bedroom, bathroom with tub, utility and laundry room, oak floors, built-in wardrobes, central switch, alarm.

Pro kompletní nabídku navštivte / For complete property listing please visit 138

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

feelhome.cz


Pronájem

Prodej

Byt 2+kk, 54 m2, Smíchov – Praha 5, Na Císařce | 19 000 Kč / měsíčně Zařízený byt s terasou a zahradou (130 m2) ve stylu feng shui v rezidenčním komplexu s výtahem a kamerovým systémem v blízkosti parků Skalka a Ladronka, 10 minut jízdy k metru Anděl. Obývací pokoj s kuchyní, 1 ložnice, koupelna s vanou, šatna, vestavěná skříň, pračka, myčka. Garážové stání. Furnished flat with a terrace and a 130 m2 garden in feng shui style in a residential project with camera system, in a quiet area close to the Ladronka and Skalka parks, a ten min. drive to Anděl metro. Living room with kitchen, one bedroom, bathroom with tub, walk-in closet, security door, built-in wardrobe, washer, dishwasher. Garage parking.

Na Perštýně 2, 110 00 Praha 1, T: +420 257 328 281, info@feelhome.cz LEASE

|

PRONÁJEM

|

ESTATE | 139


ApartmĂĄn

Sunsett6CZUPWĂ&#x2C6;OĂ&#x201C;BäQSPPTPCt LLt1SBIBtPEFVSOPD

,MJNBUJ[PWBOâBQBSUNĂ&#x2C6;OTLPNQMFUOĂ&#x201C;NTFSWJTFNBUFSBTPVTWâIMFEFNOB1SBäTLâISBE WQBUÄżFTEPNVTWâUBIFNBOPOTUPQSFDFQDĂ&#x201C; QBSLPWĂ&#x2C6;OĂ&#x201C;NQÄżĂ&#x201C;NPWEPNÄŁ EMFPCTB[FOPTUJB[BQPQMBUFL 0UFWÄżFOâPCâWBDĂ&#x201C;QPLPKTLVDIZOĂ&#x201C;TWTUVQFNOBUFSBTV MPäOJDFTQÄżĂ&#x201C;TUVQFNOBUFSBTV ESVIĂ?MPäOJDFTCBMLĂ&#x2DC;OFNBLPVQFMOPV TBNPTUBUOĂ&#x2C6;LPVQFMOBB8$7ZCBWFOĂ&#x201C;8J'J TBUFMJUOĂ&#x201C;UFMFWJ[FTQMPDIPVPCSB[PWLPV QÄżFISĂ&#x2C6;WBÄĄ%7% QSBÄĄLBTVĂ?JÄĄLB NJLSPWMOOĂ&#x2C6;USPVCB NZÄĄLBOBOĂ&#x2C6;EPCĂ&#x201C; OPOTUPQIPUMJOFĂ LMJE WâNÄŁOBQPWMFÄĄFOĂ&#x201C;BSVÄĄOĂ&#x201C;LÄ°KFEOPVUâEOÄŁ[BISOVUZWDFOÄŁ Fully serviced air-conditioned apartment with terrace providing Prague Castle views, on the 6th ďŹ&#x201A;oor of an Old Town building with 24-hour reception, onsite parking (upon request, extra cost) and lifts. Open-plan living/kitchen area with terrace access, bedroom with terrace access, extra bedroom with balcony and bathroom, half bathroom, extra WC. Amenities: Wi-Fi, satellite TV with ďŹ&#x201A;at screen, DVD player, washer/dryer, microwave, dishwasher, 24-hour hotline. Weekly cleaning, change of linen and towels included in price.

Pro kompletnĂ­ nabĂ­dku navĹĄtivte / For complete property listing please visit

140

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

prague-stay.com


ApartmĂĄn

Imperialt6CZUPWĂ&#x2C6;OĂ&#x201C;BäQSPPTPCt t1SBIBtPEFVSOPD

-PGUPWâBQBSUNĂ&#x2C6;OTLPNQMFUOĂ&#x201C;NTFSWJTFN EWÄŁNBMPäOJDFNJ UFSBTPV TWâIMFEFNOB1SBäTLâISBEB4UBSâäJEPWTLâIÄżCJUPW WCVEPWÄŁ TWâUBIFNBOPOTUPQSFDFQDĂ&#x201C;1MOÄŁWZCBWFOĂ&#x2C6;LVDIZÄŞ EWÄŁMPäOJDF SP[LMĂ&#x2C6;EBDĂ&#x201C;TPGBWMPGUV EWÄŁLPVQFMOZBFYUSBTBNPTUBUOĂ?8$ 7ZCBWFOĂ&#x201C;8J'J TBUFMJUOĂ&#x201C;4."35UFMFWJ[F QSBÄĄLBTVTJÄĄLB NJLSPWMOĂ&#x2C6;USPVCB NZÄĄLBOBOĂ&#x2C6;EPCĂ&#x201C; OPOTUPQIPUMJOFĂ LMJE WâNÄŁOB QPWMFÄĄFOĂ&#x201C;BSVÄĄOĂ&#x201C;LÄ°KFEOPVUâEOÄŁ[BISOVUZWDFOÄŁ Two-bedroom, two-and-a-half bathroom split level apartment with terrace, located in Josefov â&#x20AC;&#x201C; known for high-end shopping and dining â&#x20AC;&#x201C; in Art Nouveau building with reception and lift. Lower Level: living room with views of Prague Castle, fully ďŹ tted kitchen, entrance hall, extra WC; Upper Level: open sitting area with fold-out sofa, two bedrooms, private terrace with views of Old Town rooftops, bathroom (with shower & sink), and full bathroom (2nd toilet). Amenities: Wi-Fi Internet, satellite TV w/ Internet access, washer/dryer, dishwasher, 24-hour hotline. Weekly cleaning, change of linen and towels included in price.

Na PerĹĄtĂ˝nÄ&#x203A; 2, 110 00 Praha 1, T:

+420 222 311 084 LEASE

|

PRONĂ JEM

|

ESTATE | 141


ApartmĂĄn

Old Town Suitet6CZUPWĂ&#x2C6;OĂ&#x201C;BäQSPPTPCt t1SBIBtPEFVSOPD

,PNQMFUOÄŁTFSWJTPWBOâBQBSUNĂ&#x2C6;OTLMJNBUJ[BDĂ&#x201C; EWÄŁNBMPäOJDFNJ EWÄŁNBLPVQFMOBNJ QBUSPPLPV[MVKĂ&#x201C;DĂ&#x201C;CVEPWZ6/&4$0 TWâUBIFNWFEMF4UBSPNÄŁTUTLĂ?IPOĂ&#x2C6;NÄŁTUĂ&#x201C;7FMLâPCâWBDĂ&#x201C;QPLPKTQÄ°WPEOĂ&#x201C;NEÄżFWÄŁOâNUSĂ&#x2C6;NPWĂ&#x201C;NBNOPIBPLOZQSPQPVĂ?UÄŁKĂ&#x201C;DĂ&#x201C;NJIPKOPTU QÄżJSP[FOĂ?IPTWÄŁUMB7ZCBWFOĂ&#x201C;8J'J TBUFMJUOĂ&#x201C;UFMFWJ[FTQMB[NPWPVPCSB[PWLPV %7%EPNĂ&#x2C6;DĂ&#x201C;LJOP QSBÄĄLBTVĂ?JÄĄLB OPOTUPQSFDFQDF BIPUMJOFĂ LMJEKFEOPVUâEOÄŁ WâNÄŁOBMPäOĂ&#x201C;IPQSĂ&#x2C6;EMBBSVÄĄOĂ&#x201C;LÄ°[BISOVUBWDFOÄŁ Fully serviced air-conditioned two-bedroom, two-bathroom apartment, 3rd ďŹ&#x201A;oor of a charming UNESCO building with lift next to the world famous Old Town Square. Large living room with original wooden ceiling beams and plenty of windows for natural light. Amenities: Wi-Fi, satellite TV with plasma screen, DVD/home theater system, washer/dryer, 24-hour reception and 24-hour hotline. Weekly cleaning, change of linen and towels included in the price.

Pro kompletnĂ­ nabĂ­dku navĹĄtivte / For complete property listing please visit

142

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

prague-stay.com


ApartmĂĄn

Glass Suitet6CZUPWĂ&#x2C6;OĂ&#x201C;BäQSPPTPCt LLt1SBIBtPEFVSOPD

1MOÄŁTFSWJTPWBOâLMJNBUJ[PWBOâBQBSUNĂ&#x2C6;OTĂ&#x17E;äBTOâNJWâIMFEZOB'SBOUJĂ?LĂ&#x2C6;OTLPV[BISBEV EWÄŁNBMPäOJDFNJBQMOÄŁWZCBWFOPV LPVQFMOPV WFQBUÄżFEPNVTWâUBIFN0WĂ&#x2C6;MOâPUFWÄżFOâQSPTUPSPCâWBDĂ&#x201C;IPQPLPKFBLVDIZOÄŁTWFMLâNJGSBODPV[TLâNJPLOZ KĂ&#x201C;EFMOĂ&#x201C; TUÄ°MBCBMLĂ&#x2DC;O/PWPNÄŁTUTLĂ&#x2C6;MPLBMJUBTQBNĂ&#x2C6;ULBNJJOPÄĄOĂ&#x201C;NäJWPUFN7ZCBWFOĂ&#x201C;8J'J TBUFMJUOĂ&#x201C;UFMFWJ[FTQMB[NPWPVPCSB[PWLPV %7% EPNĂ&#x2C6;DĂ&#x201C;LJOP QSBÄĄLB OPOTUPQCF[QFÄĄOPTUOĂ&#x201C;TMVäCBBOPOTUPQIPUMJOFĂ LMJEKFEOPVUâEOÄŁBWâNÄŁOBMPäOĂ&#x201C;IPQSĂ&#x2C6;EMBBSVÄĄOĂ&#x201C;LÄ°WDFOÄŁ Fully serviced air-conditioned, two-bedroom, one full bathroom 4th ďŹ&#x201A;oor apartment with magniďŹ cent views of the Franciscan Garden, building with lift. Open-plan semi circular living and kitchen area with abundance of windows, dining table and balcony. New Town area known for sights and nightlife. Amenities: Wi-Fi Internet, satellite TV, plasma screen, washing machine, 24-hour hotline, 24-hour security guard. Weekly cleaning with change of linen and towels included in the price.

Na PerĹĄtĂ˝nÄ&#x203A; 2, 110 00 Praha 1, T:

+420 222 311 084 LEASE

|

PRONĂ JEM

|

ESTATE | 143


Nebytový prostor | Pronájem | Škrétova | Praha 2 | Vinohrady | 435 – 2 865 m2 | 13,25 EUR / m2 / mìsíc Moderní administrativní budova s kanceláøskými prostory tøídy A situovaná v atraktivní centrální lokalitì s výhledem na Václavské námìstí a excelentní viditelností z magistrály. Výhodou je výborná dostupnost mìstskou hromadnou dopravou i automobilem – v bezprostøední blízkosti stanice metra Muzeum (trasa A, C), tramvajová zastávka pøímo pøed budovou, podzemní parkování v objektu. V budovì je k dispozici centrální recepce a 24hodinová ostraha. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Modern administrative building with class A office premises for lease in attractive central location, overlooking Wenceslas Square, with excellent visibility from the city highway. The property has excellent access by car and by public transport. Onsite underground parking, Muzeum metro station (line A, B) in close vicinity, tram station directly in front of the building. Building amenities include central reception desk and 24-hour security services. Prices listed without VAT.

144

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Nebytovรฝ prostor | Pronรกjem | Hvรฌzdova | Praha 4 | Nusle | 218 โ€“ 842 m2 | 15,00 EUR / m2 / mรฌsรญc Jedna z prvnรญch zelenรฝch administrativnรญch budov v Praze nabรญzรญ pronรกjem kancelรกรธskรฝch a obchodnรญch prostor v administrativnรญ รจรกsti 3UDK\-HGLQHฤ€QRVWSURMHNWXVHRGUiรงtY~VSRUQpPGHVLJQXDY\XรงLWtSฤจtURGQtFKPDWHULiOฤฃ9\QLNDMtFtGRVWXSQRVWDXWHPLYHฤจHMQRX GRSUDYRXยฒYEOt]NRVWLVWDQLFHPHWUD3DQNUiF WUDVD& DXWREXVRYรฌFK]DVWiYHNYHGOHPDJLVWUiO\VSฤจtPรฌPVSRMHQtPQD'&HQ\MVRX XYHGHQ\EH]'3+ 2QHRIWKHILUVWJUHHQDGPLQLVWUDWLYHEXLOGLQJLQ3UDJXHRIIHUVRIILFHDQGUHWDLOSUHPLVHVIRUOHDVHLQDEXVLQHVVDUHDRI3UDJXH 8QLTXHQHVVRIWKHSURMHFWUHIOHFWHGLQLWVHIILFLHQWGHVLJQDQGXVHRIQDWXUDOUHVRXUFHV2XWVWDQGLQJDFFHVVLELOLW\E\FDUDQGSXEOLF WUDQVSRUWDWLRQยฒLQFORVHYLFLQLW\RIWKH3DQNUiFPHWURVWDWLRQ OLQH& EXVVWRSVFORVHWRFLW\KLJKZD\ZLWKGLUHFWFRQQHFWLRQWRWKH' KLJKZD\3ULFHVOLVWHGZLWKRXW9$7

Na Perลกtรฝnรฌ 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

COMMERCIAL PROPERTIES

|

KOMERฤŒNร NEMOVITOSTI

|

ESTATE | 145


NebytovĂ˝ prostor | PronĂĄjem | Za Brumlovkou | Praha 4 | Michle | 420 â&#x20AC;&#x201C; 7 173 m2 | 14,50 EUR / m2 / mĂŹsĂ­c AdministrativnĂ­ komplex ve tvaru pĂ­smene H nabĂ­zĂ­ k pronĂĄjmu prvotøídnĂ­ kancelåøskĂŠ a obchodnĂ­ prostory. Budovu tvoøí dva objekty, kterĂŠ jsou vzĂĄjemnĂŹ propojeny parterem. NĂĄjemcĂšm jsou k dispozici zelenĂŠ støeĹĄnĂ­ terasy, budovu obklopuje rozsĂĄhlĂĄ zeleò vèetnĂŹ umĂŹlĂŠho øeèiĹĄtĂŹ. ([NOX]LYLWXSURVWRUXPRFÄ&#x17E;XMHVWUDWHJLFNiSRORKDSREOtçGiOQLFH'DPÄ&#x2122;VWVNpKRRNUXKXYEOt]NRVWLVWDQLFHPHWUD%XGÄ&#x2122;MRYLFNi WUDVD& &HQ\ MVRXXYHGHQ\EH]'3+ Administrative complex with an H-shaped plan boasts first-rate office and retail premises for lease. The complex is comprised of two buildings that are linked via connecting bridges. The project offers a green roof terrace, which serves all tenants. The building is surrounded by lush DUHDVDQGDQDUWLILFLDOULYHUEHG7KHH[FOXVLYLW\RIVSDFHLVHQKDQFHGE\WKHVWUDWHJLFORFDWLRQQHDUWKH'PRWRUZD\DQGWKHFLW\ULQJURDG FORVHWRWKH%XGÄ&#x2122;MRYLFNi OLQH& PHWURVWDWLRQ3ULFHVOLVWHGZLWKRXW9$7

Pro kompletnĂ­ nabĂ­dku navĹĄtivte / For complete property listing please visit

146

|

ESTATE

|

NEJLEPĹ Ă? NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

svoboda-williams.com


Nebytový prostor | Pronájem | Sokolovská | Praha 8 | Karlín | 343 m2 | 15,00 EUR / m2 / mìsíc Showroom s vlastním vstupem pro zákazníky pøímo z ulice situovaný v pøízemí administrativního komplexu. Prostor je èlenìn na dvì oddìlené èásti – samotný showroom a kanceláøe s potøebným zázemím. Výborná dopravní dostupnost – v bezprostøední blízkosti stanice metra Invalidovna (trasa B) a tramvajových zastávek. K dispozici 4 podzemní parkovací stání. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Showroom for lease with client entrance directly from the street, situated on the ground floor of an administrative complex. The space is divided into two separate parts – showroom and offices, with necessary facilities. Outstanding accessibility by car and public transportation – in close vicinity of the Invalidovna metro station (line C), and tram stops. 4 underground parking spaces available. Prices listed without VAT.

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

COMMERCIAL PROPERTIES

|

KOMERČNÍ NEMOVITOSTI

|

ESTATE | 147


Nebytový prostor | Pronájem | Malostranské námìstí | Praha 1 | Malá Strana | 98 m2 |FHQDQDY\çiGiQt| price upon request =UHNRQVWUXRYDQpNDQFHOiĨVNpSURVWRU\YHSDWĨHKLVWRULFNpKRSDOiFHYWęVQpPVRXVHGVWYt3RVODQHFNpVQęPRYQ\D6HQiWX9ìERUQi GRSUDYQtGRVWXSQRVW²]DVWiYN\WUDPYDMtSĨHGGRPHPYEOt]NRVWLVWDQLFHPHWUD0DORVWUDQVNi WUDVD$ 0RçQRVWY\XçLWt]DVHGDFtFK PtVWQRVWtWHUDVUHSUH]HQWDWLYQtFKViOģDKLVWRULFNpKRVNOHSHQtXSUDYHQpKRQDNOXERYRXQHYHĨHMQRXYLQiUQX9EXGRYęMHNGLVSR]LFL FHQWUiOQtKRGLQRYiUHFHSFH 5HFRQVWUXFWHGRIILFHVSDFHRQWKHUGIORRURIDKLVWRULFDOEXLOGLQJVLWXDWHGFORVHWRWKH&KDPEHURI'HSXWLHVDQGWKH6HQDWH9HU\JRRG FRQQHFWLYLW\²WUDPVWRSVLQIURQWRIWKHEXLOGLQJFORVHWR0DORVWUDQVNiPHWURVWDWLRQ OLQH$ 3RVVLELOLW\WRXVHPHHWLQJURRPVWHUUDFH UHSUHVHQWDWLYHKDOOVDQGKLVWRULFDOFHOODUV KRXVLQJDZLQHFOXE %XLOGLQJDPHQLWLHVLQFOXGHFHQWUDOUHFHSWLRQGHVNRSHUDWLQJKRXUV

148

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Nebytový prostor | Pronájem | Voctáøova | Praha 8 | Libeò | 117 – 3 140 m2 | 11,90 – 13,90 EUR / m2 / mìsíc Moderní administrativní budova nejvyššího standardu situována na bøehu Vltavy nabízí k pronájmu kanceláøské prostory tøídy A o rozloze od 117 do 1 250 m2. Blízkost stanice metra Palmovka (trasa B) a mnoha tramvajových linek zajištuje dobrou dostupnost do všech èástí Prahy. Podzemní parkování pøímo v objektu, dobré podmínky pro parkování v okolí. V budovì je k dispozici centrální recepce a 24hodinová ostraha. Ceny jsou uvedeny bez DPH. High standard, modern administrative building located on the bank of the Vltava River with Class A office space for lease with areas ranging from 117 to 1 250 sqm. The proximity of the Palmovka metro station (line B) and many tram lines ensure very good accessibility to all parts of Prague. Onsite underground parking, as well as good parking possibilities in the area. Building amenities include central reception desk and 24-hour security services. Prices listed without VAT.

Na Perštýnì 2, 110 00 Praha 1, tel: +420 724 551 238, info@svoboda-williams.com

COMMERCIAL PROPERTIES

|

KOMERČNÍ NEMOVITOSTI

|

ESTATE | 149


Pronájem kanceláěí | Oɝces for rent | TanÏící dım Praha 2, Jiráskovo nám, Nové MÝsto | MÝsíÏní nájem: od 9 €/m2 TanÏící dım nabízí unikátní kanceláěské prostory s pısobivým výhledem. Nájemci mohou v rámci pronajatých prostor využívat terasu a bar v nejvyšším patěe budovy, odkud je nádherný výhled na Pražský hrad. Prostory jsou klimatizované, v budovÝ je 24 hod. recepce, restaurace v domÝ, bezproblémové parkování v okolí domu. Výborná poloha, pěímo na metru a tramvaji. Dancing house o΍ers a unique oɝce spaces with impressive view. Tenants within the leased premises can use the terrace and bar on the top ȵoor, which o΍ers amazing view to the Prague Castle. The oɝces are air-conditioned, the building has 24 hours reception, restaurant, parking around the house.

725 715 715 150

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES

www.psn.cz


Praha 5-Stodůlky, ulice K Hájům, prodej komerčního pozemku 6072 m2 Prodej zajímavého komerčního pozemku v ulici K Hájům o celkové výměře 6072 m2 v průmyslové zóně v žádané lokalitě Praha 5-Stodůlky. Pozemek je vhodný například pro výstavbu skladů, výrobní haly, autosalonu, sídla firmy, administrativní budovy. Veškeré sítě jsou na pozemku, vydané územní rozhodnutí. Výhodou pozemku je 90% zastavitelnost plochy, výborná dostupnost na MHD a přímý nájezd na dálnici D5. Nabízíme možnost zajištění financování nemovitosti.

Ing. Nela Jírová +420 605 059 271 nela.jirova@fincentrum.com www.fincentrum.com/nela.jirova Kubánské náměstí 1391/11, 110 00 Praha 10

COMMERCIAL PROPERTIES

|

KOMERČNÍ NEMOVITOSTI

|

ESTATE | 151


Nyní i v Brně Kompletní realitní servis při prodeji a pronájmu rezidenčních a komerčních nemovitostí v Brně. Investiční a developerské poradenství. Best Local Real Estate Agency

BISKUPSKÁ 267/8, 602 00 BRNOSTŘED WWW.SVOBODAWILLIAMS.COM, +420 727 875 431


Nebytovรฝ prostor | Pronรกjem | Novรฉ Sady | Brno | Brno โ€“ stรธed | 50 โ€“ 8 170 m2 | 11,00 โ€“ 15,00 EUR / m2 / mรฌsรญc Modernรญ administrativnรญ komplex s kancelรกรธskรฝmi a obchodnรญmi prostory k pronรกjmu situovanรฝ v bezprostรธednรญ blรญzkosti centra. Projekt se VNOiGi]HGYRXEXGRYSURSRMHQรฌFKXQLNiWQtUHOD[Dฤ€Qt]yQRXMHรงVORXรงtQHMHQMDNRNOLGQpPtVWRNRGSRฤ€LQNXDOHLNSUiFL9รฌERUQiGRSUDYQt GRVWXSQRVWยฒY\QLNDMtFtQDSRMHQtQDGiOQLฤ€QtVtฤขFFDPLQXWFKฤฃ]HRGKODYQtKRYODNRYpKRQiGUDรงt3RG]HPQtJDUiรงRYpSDUNRYiQtYNRPSOH[X Ceny jsou uvedeny bez DPH. 0RGHUQDGPLQLVWUDWLYHFRPSOH[VLWXDWHGFORVHWRWKHFLW\FHQWHUERDVWLQJRIILFHDQGUHWDLOSUHPLVHVIRUOHDVH7KHSURMHFWFRQVLVWVRIWZREXLOGLQJV ZLWKDXQLTXHUHOD[DWLRQDUHDZKLFKVHUYHVDOOHPSOR\HHVDVDTXLHWUHVWLQJSODFHDVZHOODVDSODFHWRZRUN2XWVWDQGLQJDFFHVVLELOLW\ยฒH[FHOOHQW FRQQHFWLRQWRWKHKLJKZD\DERXWDPLQXWHZDONIURPWKHPDLQWUDLQVWDWLRQ2QVLWHXQGHUJURXQGSDUNLQJ3ULFHVOLVWHGZLWKRXW9$7

Biskupskรก 267/8, 602 00 Brno-stรธed, tel. +420 727 875 431, info@svoboda-williams.com

COMMERCIAL PROPERTIES

|

KOMERฤŒNร NEMOVITOSTI

|

ESTATE | 153


3URGHM_.URPęĨtç_Kostelany | 840 m2 | pozemek 8 750 m2 |FHQDQDY\çiGiQt 9LODNNV\VWpPLQWHOLJHQWQtKRGRPXL1(/6NOLPDWL]DFH'DLNLQYQLWĨQtED]pQVDXWRPDWLFNìPSURYR]HPYtĨLYiYDQD8663$ILWQHVVVDXQD (=63DUDGR[YĀHWQęYHQNRYQtFKNDPHUWHSHOQpĀHUSDGOR1,%(VROiUQtV\VWpPNUE\NRXSHOHQåDWQ\JDUiçSURYR]\1iNODGQę Y\EDYHQiQt]NRHQHUJHWLFNiYLODQDUR]OHKOpPSR]HPNXYSĨtMHPQpORNDOLWęSĨtURGQtKRSDUNX&KĨLE\YREFL.RVWHODQ\NPMLçQęRG.URPęĨtçH VSOQRXREĀDQVNRXY\EDYHQRVWt EHGURRPYLOODL1(/6VPDUWKRPHV\VWHP'DLNLQDLUFRQGLWLRQLQJLQGRRUSRROZLWKDXWRPDWLFRSHUDWLRQ8663$ZKLUOSRROWXEILWQHVVVDXQD 3DUDGR[(66LQFOXGLQJRXWGRRUFDPHUDV1,%(KHDWSXPSVRODUSRZHUV\VWHPILUHSODFHVEDWKURRPVFORVHWVJDUDJHIRUFDUV7RS TXDOLW\HTXLSSHGORZHQHUJ\YLOODVHWRQDODUJHSORWLQDORYHO\DUHDRIWKH&KĨLE\QDWXUDOSDUNLQWKHYLOODJHRI.RVWHODQ\NPVRXWKRI.URPęĨtç ZKHUH\RXFDQILQGIXOODPHQLWLHV

154

|

ESTATE

|

NEJLEPŠÍ NEMOVITOSTI

|

BEST PROPERTIES


Prodej | Brno | Ă&#x2C6;ernovice | 77 + 17 m2 | 4 150 000 Kè Byt 3+kk, prostornĂĄ terasa s vĂ˝hledem do zelenĂŹ, francouzskĂĄ okna, døevĂŹnĂŠ plovoucĂ­ podlahy, plnĂŹ zaøízenĂĄ kuchynĂŹ. NovĂĄ pĂšdnĂ­ vestavba PH]RQHWRYpKRE\WXYDSDWĨHÄ&#x20AC;LQçRYQtKRGRPXSiUNURNÄŁRG]DVWiYN\0+'VU\FKOĂŹPVSRMHQtPGRFHQWUDPÄ&#x2122;VWDQDYODNRYpLDXWREXVRYp QiGUDçtDNQiNXSQt*DOHULL9DÄ&#x17E;NRYND.RPSOHWQtREÄ&#x20AC;DQVNiY\EDYHQRVWYPtVWÄ&#x2122; 2-bedroom apartment, large terrace with green views, French windows, wooden floating floors, fully equipped kitchen. New split-level attic flat, situated on the 6th and 7th floors of an apartment building only steps from a bus stop with quick connection to the city center, railway and bus VWDWLRQVDQGWKH*DOHULH9DÄ&#x17E;NRYNDPDOO)XOODPHQLWLHVLQSODFH

Biskupskå 267/8, 602 00 Brno-støed, tel. +420 727 875 431, info@svoboda-williams.com

SALE

|

PRODEJ

|

ESTATE | 155


„Zdvořilý dům“ “The Polite House” – od/by JVA Místo/Location: Trondheim, Norsko/Norway Postaven/Built: 2012 Plocha/Area: 170 m2 Fotografie, se svolením/Photo courtesy: Lars Evanger

Tento zhuštěný rodinný dům s výhledem na fjord a město Trondheim se nachází v rezidenční oblasti Havstein. Ve čtvrti s různě velkými pozemky a architektonickými styly působí dům skromně a abstraktně. Předepsaná minimální vzdálenost k přilehlé silnici je dodržena ustupujícím geometrickým tvarem domu. Díky posunu má skvělý výhled i soused nahoře na kopci. Tato dvě omezení – silnice a soused – vedla k charakteristické formě domu. Úzkost pozemku dala vzniknout výrazné vertikálnosti. Vzpřímený tvar nabízí skvělé výhledy z obývacího pokoje na sever, zatímco zvednutá terasa zajišťuje příjemný venkovní prostor v jižním směru.

156

|

ESTATE

|

BYDLENÍ 21. STOLETÍ

|

LIVING OF THE 21ST CENTURY


Posunuté horní podlaží domu vytváří spletitý prostor uvnitř. Dispozice domu jsou skutečně stlačené a nabízí různé kombinované funkce jako hernu s chodbou, prostor pro hosty s kanceláří a kuchyň s obývacím pokojem. Specifickým řešením pro úzký dům jsou šikmé stěny a úzké prostory. Dům připomínající vázu s minimálními detaily je uvnitř i z vnějšku obložen cementopískovými panely. Stropy z březové překližky a teracová dlažba vytváří v interiéru příjemnou atmosféru. ▬

ESTATE | 157


Situated in the residential area of

minimal distance to adjacent road is

is really compact with various functions

Havstein, this compact single family

maintained by the shifting geometrical

combined such as play area with hallway,

house is overlooking the fjord and city

shape of the house. The shift also obtains a

guest with office space and kitchen and

of Trondheim. The house has a modest

significant view for a neighbour up the hill.

living room together. Angled walls and

and abstract formal character in a

These two obstructions – road and neighbour

narrow spaces give specific solutions to a

neighbourhood with various density

– gave the house its characteristic form.

dense house.

and architectural expressions. Regulated

Strong verticality has emerged from a narrow site. The upright shape gives great

emerged from minimal details, along with

views from the living room to the north,

an exterior and interior cladding in white

and the lifted terrace provides a comfortable

fiber cement panels. Ceilings are in birch

outdoor space to the south.

plywood and the floor is made in epoxy

The shifted upper level of the house makes intricate spaces inside. The plan

158

|

ESTATE

|

BYDLENÍ 21. STOLETÍ

|

The vase-like expression of the house has

LIVING OF THE 21ST CENTURY

terrazzo cast on site which gives a warm atmosphere to the interior. ▬


PURE BEAUTY

NEW SHOWROOM ELITE BATH, RIVER DIAMOND, ROHANSKÉ NÁBŘEŽÍ 7, PRAHA 8 - KARLÍN

www.elitebath.cz


Designový projekt Candy Flat – Luxus podporuje charitu Příběh tohoto projektu je růžový. Začal přede dvěma lety inspirací obrazem jedné české, velmi nadané malířky. Už tehdy bylo jasné, že to bude místo štěstí a lásky, prostor, ve kterém se plní ta nejtajnější přání, kde se zdají nejsladší sny, konají se romantické večeře při svíčkách, během kterých se otevírá růžové šampaňské – protože bude mnoho důvodů k oslavám… 3LaïL]íMUT]^y 8ZIPIRM[S^ɀTôUUy[\MUSïQ^W\])VɀS\MZuRMRy Ȕn[\QR[W]XZW[\ɀƒKP^I\Vu8̗ML[\I^\M[Q[\WUM\ZW^ô T]`][VyW\M^̗MVôXZW[\WZ^[IUW\VuU[ZLKQUɀ[\I bMS\MZuPW^MLW]L^ɀ\MZI[a·I^a[MRMVU][y\MZWbPWLVW]\bLI[MJ]LM\MXZn^ɀ\MŁLy^I\VILMKPJMZW]KybnXIL[T]VKMVIL8ZIï[SôUPZILMUVMJW[Q Ln\M[STMVQȔS][S^ɀTuPWíIUXIˋ[SuPWbI^̗M\MWȔQ IVMKPn\MVI[MJMX͐[WJQ\SZn[VW]I\UW[NuZ]Uy[\I <MV\WJa\RMT]`][VyVnLPMZVôUWLMZVy[M [S^ɀTM^aJI^MVôUQV\MZQuZMU<WKWRMRLɀTn [S]\MȔVɀ^ôRQUMȔVôURMITMRMPWL]íM<WKW RM[TW^aVMXWX[I\MTVuITMSIïLô\WKy\yI^Vy-

Un8WKQ\UW\ôTyKPS̗yLMTSLM[Q^Vn[SLaï [\WRyUMX̗M[VɀVIUy[\ɀS\MZuRMÊ\WVIíM¹ ;TILSuUy[\WXZWïQ^W\ 8̗Q^[\]X]LW\WPW\WXZW[\WZ][\IȔyX̗Q^̗y\ WȔQIX̗MVM[M\M[M\uUɀ̗LWXWPnLSa 8WUa[TVW][TILSW]\MȔSW]S\MZn[S^ɀTMLW\^n̗y[VW^W]I\UW[NuZ]Ja\]RMWJZIb[X̗ybVIȔVôUVnb^MU ;_MM\8TIKM)VWPnLn\M[XZn^Vɀ"RM\WWVWLyTW S\MZu[M[\ITWXWȔn\MȔVyQV[XQZIKyKMTuPWXZWRMS\] *IZ^ITn[SaIVɀPa :͐ïW^n[aUJWTQb]RMVɀïVW[\Tn[S]VnSTWVVW[\

IWLLIVW[\2M\WJIZ^IRMUVW[\QbLZïMVTQ^u MTMOIVKM[TI^VW[\VyKPVnTILIȔQ[\ôKPKQ\͐8̗ML[\I^]RMTI[SI^W]XuȔQW[MJMQVIíMJTybSuXTVôU XZn^MU[M̗ILySJIZ^nU[ZLKM<W^íMRML͐^WLMU XZWȔRM\MV\WXZW[\WZTILɀVXZn^ɀLW\u\WJIZ^a *IZ^aRISW\ISW^uVIVn[UIRyUVWPMU^ɀ\íy ^TQ^VMï[QȔI[\W]^ɀLWU]RMUMBS][\M^[\W]XQ\ LWUITu\UI^uUy[\VW[\QIXIS[MVIWXISXZWRy\ SZn[VôU[^ɀ\TôURMUVɀZ͐ïW^ôUXZW[\WZMU° <^n̗XZWRMS\]·3I\M̗QVI3TI][W^n >ôRQUMȔVôXZW[\WZ[QïnLn^ôRQUMȔVuW[WJVW[\Q :WTMIUJI[ILWZSaXZWRMS\][MXZW\W]RITISZn[-


Design project Candy Flat – Luxury supports charity Vn3I\M̗QVI3TI][W^n·VILɀRVnȔM[SnPMZMȔSI bXɀ^IȔSIIOWTÅ[\SI2ISWPMZMȔS]RQTbM[XI\̗Q\^M [^ɀ\W^uUU]bQSnTW^uUNMVWUuV]5IUUI5QI IbIȔn\SMUZWS][MX̗ML[\I^y^VW^uUÅTU] .QTQXI:MVȔM4yLI*IIZW^nSLMb\^nZVyXW[\I^] )LQVa5IVLTW^u<I\WJTWVŁI\nSZn[SI[^MTSW]^níVyXZWOWTN [MXaíVy\ISu\Q\]Ta5Q[[/WTN I5Q[[*MI]\a/WTN <W]Z,]JIQ BnZW^Mˋ[M^ɀV]RM[\]LQ]X[aKPWTWOQMITQ\MZI\]Za3I\M̗QVIRMITMX̗MLM^íyUPZLW]ȓMíSW] S\MZnK\yUWZnTVyPWLVW\aIVMVyRyTPW[\MRVô W[]L[TIJíyKP)XZW\WïMXZWRMS\[S^ɀTMXZWXWR]RM L^ɀL͐TMïQ\u^ɀKQUy[\WXZWïQ^W\[V͐I[\IZW[\ WLɀ\QZWbPWLTI[MU]XZWX͐RȔQ\[^WRQW[WJVW[\ 8WUWK^Z͐ïW^uU =^MLMVy\WPW\WT]`][VyPWLM[QOVW^uPWJWVJ~VS]VI\ZPUn\W\QïRMí\ɀRMLMVÊZ͐ïW^ô¹X̗M[IP I\WKPIZQ\I\Q^Vyȓn[\XMVɀbbXZWLMRMJa\] X͐RLMVIXZWRMS\8QVS+ZWKWLQTM·UI\M̗[SW] íSWT]XZWXW[\QïMVuLɀ\Q^XZIï[SôKP4M\ˋIVMKP 7L͐^WL^yK^aLI\[M[Vy\^níZ͐ïW^ô[MV 4]`][S\MZôXWUnPn +IVLa.TI\RMVMRMVSZn[VôUXZW[\WZMUXZWïQ^W\ 2MXZWXWRMV[XZWRMS\MU8QVS+ZWKWLQTM·UI\M̗[SW] íSWTW]XZWXW[\QïMVuLɀ\Q^XZIï[SôKP4M\ˋIVMKP

Pomoci můžete i vy! Více se dozvíte na www.candy-flat-palac-dlouha.cz

<PM[\WZaWN \PQ[XZWRMK\Q[XQVS1\[\IZ\ML\_WaMIZ[IOWQV[XQZMLJaIXQK\]ZMNZWUIPQOPTa\ITMV\MLXIQV\MZ -^MV\PMVQ\_I[KTMIZ\PI\Q\_W]TLJMIXTIKM WN PIXXQVM[[IVLTW^MI[XIKM_PMZM\PMUW[\ [MKZM\_Q[PM[_W]TLKWUM\Z]M_PMZM\PM[_MM\M[\LZMIU[_W]TLJMLZMIU\_PMZM\PMZM_W]TL JMZWUIV\QKKIVLTMTQ\LQVVMZ[IKKWUXIVQMLJa \PMXWXXQVOWN XQVSKPIUXIOVMKWZS[JMKI][M \PMZM_W]TLJMUIVaZMI[WV[\WKMTMJZI\M

<PMKWTW]ZWN TW^MIVL\MVLMZVM[[ 8QVS[aUJWTQ[M[OMV\TMVM[[TW^MI‫ٺ‬MK\QWVIVLLM^W\QWV1\Q[\PMKWTW]ZWN OMV\TMVM[[ZM[\ZIQVMLMTMOIVKM KMTMJZI\WZaUWWL[IVLX]ZMNMMTQVO[1\ZMXZM[MV\[ TW^QVOKIZMNWZaW]Z[MTN IVL\PW[MKTW[M\WaW]IVLQ\Q[ ZQOP\TaKWV[QLMZMLWVMWN \PMKWTW]Z[WN \PMPMIZ\)TT WN \PQ[Q[\PMZMI[WV_Pa\PQ[XIZ\QK]TIZKWTW]Z_I[][ML \WKZMI\M\PM\WVMWN \PQ[[XIKM+WTW]Z[I[[]KPPI^M INIZOZMI\MZQUXIK\WV][\PIV_MWN\MV]VLMZ[\IVL 2][\\ZaMV\MZQVOI[UITTLIZSZWWUIVL\PMV_ITS \PZW]OPIJMI]\QN]TTQOP\LMTQKI\MTaXQVS[XIKM

?PMV[W]T[[XMIS 8ZIO]MQ[IOZMI\XTIKM\WTQ^M)VL[WUMWN Q\[XIZ\[ IZM[QUXTaMVKPIV\QVO2][\QUIOQVMIT]`]ZQW][WXMV WVMP]VLZMLUM\ZM[XIKMQV\PM^MZaPMIZ\WN \PM KQ\aNZWU_PQKP\_W\MZZIKM[TMILW]\IVLaW]_QTT WVTaPI^M\WLMKQLM_PM\PMZ\WOIbMI\\PMJZMI\P\ISQVO[]V[M\W^MZ8ZIO]M+I[\TMWZLZQVSIOTI[[WN KPIUXIOVMKTW[MaW]ZMaM[IVLTM\\PMJMI]\QN]T I\UW[XPMZMWN \PMXTIKM_WZSQ\[KPIZU[WVaW] <PQ[ÆI\Q[T]`]ZQW][_WVLMZN]TIVLUWLMZV_Q\P I_WVLMZN]TTaMY]QXXMLQV\MZQWZ<PM\PQVO\PI\UISM[ Q\\Z]TaM`KMX\QWVITQ[Q\[[W]T<PI\_PQKPKIVVW\JM M`XZM[[MLQV_WZL[J]\M^MZaWVMNMMT[IVLVW\QKM[ Q\<PMNMMTQVOWN J]\\MZÆQM[[WUM_PMZMQV[QLM][ _PMV_MIZMZQOP\I\\PI\XTIKM_PQKPQ[ÊW]Z[¹

.IKMWN \PMXZWRMK\·3I\M̗QVI3TI][W^n )VM`KMX\QWVIT[XIKMKITT[NWZM`KMX\QWVITXMZ[WVITQ\QM[ )VL[W\PMJMI]\QN]T3I\M̗QVI3TI][W^nI\ITMV\ML +bMKPIK\ZM[[[QVOMZIVLOWTNMZ\WWS]X\PMZWTMWN XZWRMK\IUJI[[ILWZAW]KIV[MMPMZIK\QVOQV\PM OTWJITU][QKITXPMVWUMVWV5IUUI5QI IVLI\ \PM[\IZ\WN [PM_QTTJMXZM[MV\MLQV\PMVM_ .QTQX:MVȔÅTU4yLI*IIZW^n_PMZM[PMXTIa[)LQVI 5IVLTW^n<PQ[JTWVLMJMI]\a_Q\PIOZMI\XI[[QWV NWZOWTN IT[WPWTL[\PM\Q\TM[5Q[[/WTN IVL5Q[[ *MI]\a/WTN <W]Z,]JIQ;PMIT[W[\]LQM[ X[aKPWTWOaIVLTQ\MZI\]ZM*]\ÅZ[\IVLNWZMUW[\ 3I\M̗QVIQ[IXZW]L+bMKP_PWZM[XMK\[UWZIT^IT]M[ IVLQ[VW\QVLQ‫ٺ‬MZMV\\W\PMNI\MWN \PMTM[[NWZ\]VI\M )VLJMKI][M\PMXZWRMK\KWUJQVM[\_WQUXWZ\IV\ \PQVO[IXTIKMNWZ\PMTQNMWN LZMIU[IVLKIZMNWZ KPQTLZMV[PMPI[LMKQLML\WI[[WKQI\MPMZ[MTN _Q\PQ\

)[_MM\XTIKMNWZTQNM ?PMVMV\MZQVO\PQ[[XIKMaW]R][\PI^M\WKTW[M aW]ZMaM[IVLaW]IZMITUW[\QVINIQZa\ITM <PMXQK\]ZMKITTML;_MM\8TIKMQ[\PMUM\IXPWZQKIT [_MM\ÅVQ[PQVO\W]KP_PQKPKWUXTM\M[\PMLZMIUa I\UW[XPMZMWN \PMXTIKMAM[aW]O]M[[MLZQOP\"\PQ[ _WZS_I[\PMWZQOQVITQV[XQZI\QWVNWZ\PMMV\QZMXZWRMK\

0MTXQVXQVS <PMTI]VKPWN \PQ[T]`]ZaLM[QOVMZ[_MM\WV\PM UIZSM\[PW]TLPI^MIVW\PMZÊXQVS¹W^MZTIXIKPIZQ\a WVMJMKI][M[WUMWN \PMUWVMaNZWU\PM[ITMWN \PM ÆI\_QTTOW\W\PMXZWRMK\8QVS+ZWKWLQTMIV]Z[MZa [KPWWTNWZLQ[IJTMLKPQTLZMVWXMVMLQV8ZIO]M»[4M\ˋIVaLQ[\ZQK\)VW\PMZZMI[WV\WLZMIUaW]ZXQVSLZMIU

Tým Y&T Luxury Property, Kateřina Klausová a Ulrike Schneider


D

eveloperská společnost

sv. Petra a Pavla, zrekonstruovala krásný secesní palác z devatenác-

Real-Treuhand Reality

tého století. V tomto domě žil například i Hugo Haas. Každý, kdo

působí na českém trhu více

bydlí v Rezidenci Biskupská 8, se tak stává součástí místa se skuteč-

než 20 let. Za tuto dobu se jí podařilo postavit již několik

výjimečných projektů, které se výrazně odlišují od běžné výstavby. Co dělá její projekty tak výjimečnými?

ně ojedinělou atmosférou a historií. Byty v nejvyšších patrech mají velké terasy s výhledem na hrad Špilberk i do širokého okolí. Pro milovníky jižních Čech nabízí Real-Treuhand Reality přímo pod zámkem v Hluboké nad Vltavou multifunkční bytový dům s komerčními prostorami. Apartmány v projektu Podzámčí Hluboká jsou ideální nejen pro trávení víkendů, ale i na trvalé bydlení. ▬

www.rt-reality.cz www.premiumliving.cz

Svým klientům se snaží v první řadě nabídnout něco jedinečného. Vysoká kvalita provedení je naprostým standardem a jedinečnost musí vycházet z celkového pojetí projektu. Zaměřuje se na komorní rezidenční stavby v urbanisticky ustálených lokalitách širšího centra Prahy. Ambicí RT Reality rozhodně není stavět novodobá sídliště na okraji města či v místech bez tradice. Snaží se navrhovat domy tak, aby obohatily danou lokalitu a přispěly k jejímu dalšímu rozvoji. Klade důraz na moderní architektonické řešení respektující okolní zástavbu, a proto vždy spolupracuje se špičkovými architekty. Místo vybrané pro budoucí projekt musí vždy mít něco navíc – například možnost nádherných výhledů ze všech pater domu.

www.biskupska8.cz Svůj projekt .142 Radlická společnost zkolaudovala minulý měsíc. „Stočtyřicetdvojka“ se běžným stavebním standardům zcela vymyká. Pozemek, na němž vyrostla, je náročný a svažitý, ale výhled na Prahu, který nabízí, je naprosto úchvatný. Díky návrhu architekta Jana Šestáka využívá orientace bytů tří světových stran. Na dominantní jižní straně jsou umístěny velké

Real-Treuhand Reality & Development has been operating on the Czech market for over 20 years. During this period it has

terasy sloužící zároveň jako sluneční clony, západní a východní stra-

built several outstanding projects that differ

na díky francouzským oknům a předzahrádkám poskytuje přímou

significantly from everyday construction

vazbu na zeleň ve svahu. Jejich kaskádové uspořádání pak zaručuje naprosté soukromí. Letos v létě zahájila developerská společnost výstavbu solitérního

projects. What makes their projects unique? Foremost, they strive to offer their clients something exceptional. A

bytového domu Na Korábě v Praze 8 na unikátním klidném místě

high quality of completion is standard for them, with the uniqueness

nad údolím Vltavy. Toto místo prošlo pozvolným rozvojem, a tak

based on the overall concept of the project.

budoucí vlastníci bytů mají jistotu, že se lokalita nestane obětí překotné výstavby, která okolí přemění k nepoznání. V dnešní uspěchané době je to jistota mimořádně vzácná. Téměř všechny byty mají vnitřní lodžie nebo terasy. Volné chvíle budou moci majitelé bytů trávit na soukromé zahradě s dětským hřištěm. Společnost Real-Treuhand Reality se však nesoustředí jen na pražské projekty. V samém srdci Brna, v těsné blízkosti katedrály

162

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION

Focuses only on the development of small residential buildings in premiere locations in the Prague metropolitan area. They are not interested in building standard housing estates on the outskirts of the city or in sites with no character. They design buildings to enrich the respective location and to contribute to its future development. The developer emphasises modern architectural solutions which


VÝJIMEČNÉ PROJEKTY NEJEN Z PRAHY

Unique Projects not only from Prague www.142.cz

INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 163


respect the surroundings, that is why they always collaborate with only the best architects. Site selection for the projects must therefore offer something extra, such as spectacular views. Their .142 Radlická project has been approved only last month. “One Hundred and Forty-Two” really is something completely different. The engineering for the project is complex, because the plot on which it is built is difficult and steep, but it’s worth it, because the design is very eyecatching and the view of Prague is breathtaking. Thanks to the innovation of the feature architect Mr. Šesták, the flats make use of three earth angles. There are large terraces on the dominant Southern side, which double as sun screens. With large French doors, the Western and Eastern sides provide a direct connection to the green belt on the sloping terrain. Their cascading style guarantees absolute privacy for each tenant. This summer began construction of Na Korábě — a solitaire residential building in Prague 8, on a unique site above the Vltava river valley. This area has undergone careful and gradual development and so new owners can be sure that the area will not become a victim of ill thought out construction which would transform the surroundings beyond recognition. This kind of forethought is rare which makes the building all the more attractive. Moreover, from the perspective of potential development and appreciation of residential properties, this is the most interesting location in the entire city. Architect Fišer has created a building with huge glazed areas, thought-out in detail and very energy efficient. Almost all the flats have an internal balcony or terrace. Flat owners will also be able to spend leisure time in a private garden with a playground. Real- Treuhand Reality also has interesting projects outside of Prague. In the very heart of Brno, near the Cathedral of St. Peter and St. Paul, they have reconstructed the beautiful 19th-century Art Nouveau palace Residence Biskupská 8 where the famous Czech (then US based) actor Hugo Haas lived. Haas starred in films such as “Bonanza”, “King Solomon’s Mines” and the classic Czech film “Skeleton on Horseback”. Residents there thus become part of a site with a truly unique atmosphere and history. Flats on the top floors have large terraces with spectacular views of Špilberk Castle and surroundings. For lovers of South Bohemia, there is a multifunctional residential building with commercial premises directly below Hluboká Castle and next to the Hluboka golf club. Apartments in this Podzámčí Hluboká project are ideal for weekend as well as permanent dwelling. ▬

www.rt-reality.cz 164

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION

www.premiumliving.cz

www.bytynakorabe.cz


muži men

&

Muži a ženy se od sebe liší, někteří by mohli dokonce říci, že jsou protiklady. Je tedy přirozené, že jejich pokoje jsou také odlišné. Přestože muži mají sklon uchylovat se do své jeskyně, i žena potřebuje soukromí, místo, kde může být sama sebou. Podívejme se, co přesně definuje ženský pokoj ve srovnání s mužským pokojem a jakou inspiraci vám tyto myšlenky přinesou. TEXT: Dwight Sulc

FOTO: ESTATE Archive

MUŽSKÝ POKOJ NEBOLI JESKYNĚ Všichni tyto pojmy známe. Víme také, že většina mužů se vyděsí, když uslyší slovo „dekorace“. Přesto, muž svou „jeskyni“ vyzdobit potřebuje, takže ať už tento termín nahradí slovem „plánování“ nebo „projektování“, myšlenka zůstává stejná. Mužský prostor musí být především dobře naplánován a zorganizován. Mužská jeskyně může být cokoliv, například kancelář nebo pracovna v suterénu vašeho domu. Jedná se o prostor, kde si muž může v klidu odpočinout, kde může číst, psát nebo si dát pivo s přáteli. Při aranžování mužského prostoru je nutné myslet na kvalitu a pohodlí. Chcete-li, aby nábytek vydržel déle než jen několik let, možná byste měli zvážit koupi starožitného nábytku. Tento styl mužům vyhovuje a kvalita je vyšší než standard nabízený současnými výrobci. Nábytek, který si vyberete, musí být pohodlný. 166

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION


&

ženy women

Men and women are very different, some might say even opposites. It is natural for their rooms to be different as well. Even though men tend to have priority in this case with their man caves, a woman also needs her privacy, a place where she can be herself. Let’s see what exactly defines a woman’s room in comparison with a man’s room and how you can successfully adapt these ideas. V mužském prostoru nemůže chybět vybavení. Jedním z nezbytností je pohovka. Ideální bude kožená s nadčasovým vzhledem. Důležité jsou také police, kam si můžete uložit například knihy nebo sbírky. Místnost také potřebuje konferenční stolek. I když by se mohlo zdát, že se jedná o ženskou výbavu, konferenční stolek skvěle poslouží i jako opěrka pod nohy po náročném dni v práci. A to nejlepší jsme si nechali na konec: křeslo. To vám rozhodně nesmí chybět. Kožené křeslo vydrží řadu let, nehledě na skutečnost, že je úžasně pohodlné. A konečně, mužský pokoj potřebuje také nějaké nástěnné dekorace. Měly by to být osobní věci, jako jsou sbírky, trofeje nebo něco specifického, co se muži opravdu líbí. THE MAN ROOM OR MAN CAVE We’re all familiar with these terms. We also know that most men get scared when hearing the word “decorating”. Still, a man needs to decorate his “cave” so whether he replaces this term with the word “planning” or “designing” the idea remains the same. A man’s room needs to be first of all well-planned and organized. The man cave can be anything from an office, a study to the basement of your home.

INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 167


It’s a space where a man can relax and enjoy himself, where he can read, write or share beers with his friends. When decorating a

Muže potěší minimalismus a otevřený prostor, rustikální dřevo a špičkové technologie. Tento koncept interiéru nabízí působivou, přehlednou, praktickou a jednoduchou výzdobu místností.

man’s room you have to think of quality and comfort. If you want to furniture to last more than just a couple of year, maybe you should consider buying vintage furniture. The style suits a man and the quality it offers is superior to the one offered by current manufacturer standards. The furniture you choose then needs to be comfortable. There are a few items that a man’s room needs. One of them is the sofa. Something covered in leather and with a timeless look would be perfect. The shelving is also important. There you can store things like books or collections. The room also needs a coffee table. Even though it might seem like a girly item, the coffee table can also be a great place to rest your

Minimalism and open loft ideas, rustic wood and hightech appliances are male pleasing interior design ideas that offer impressive, well-organized, practical and simple masculine home design and room decorating.

feet after a hard day at work. And we saved the best for last: the lounge chair. This is definitely a must-have. A leather lounge chair will last for years, not to mention that it’s extremely comfortable. Finally, a man’s room also needs some wall decorations. These need to be personal things, such as collections, trophies or a particular item that the user really likes. ŽENSKÝ POKOJ Pokud může mít svůj vlastní prostor muž, žena má právo na to samé. Pokud jsou pro muže klíčovými slovy kvalita a pohodlí, pro ženu jsou těmito slovy styl a elegance. Ne každá žena spadá do kategorie, která ženy charakterizuje jako jemná stvoření, která milují růžovou barvu a obvykle zůstávají doma a starají se o děti. Každá žena je jiná, a proto si potřebuje svůj prostor přizpůsobit po svém. Pokoj ženy musí být především relaxační. Měl by být útočištěm, kam se může uchýlit, kdykoli si potřebuje odpočinout nebo prostě jen strávit nějaký čas sama. Může se jednat o pracovnu, ateliér nebo jakýkoli jiný prostor. Nemusí se ani jednat o místnost. Někteří lidé například rádi tráví čas na terase nebo balkónu, těší se z pohledu na stromy a malé lidičky dole na ulici, na oblohu a oblaka. Tento prostor by měl být ozdoben barvou, která se vám líbí nejvíce. Je třeba, aby odrážel vaši osobnost a charakter. Pokuste se zjistit svůj styl a vybrat si nábytek a doplňky, které vás vyjadřují. Můžete použít předměty jako své oblíbené knihy, časopisy, barvy a štětce (pokud rádi malujete) nebo jakékoliv jiné předměty, které můžete použít pro své zájmy. Snažte se vyhnout stereotypům. Buďte originální a kreativní! THE WOMAN’S ROOM If a man can have his own space, a woman has the right to do the same thing. If for the man the key words were quality and comfort, for a woman there words are style and elegance. Not every woman

168

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION


Bohemian crystal chandeliers of European quality Elite Bohemia, 513 01 Semily, Czech Republic, tel/fax: +420 481 622 566 INSPIRATION | INSPIRACE | ESTATE www.elitebohemia.cz, e-mail: obchod@elitebohemia.cz

| 169


Women enjoy welcoming interior decorating with comfortable furniture pieces, cozy pillows, warm throws, tender floral patterns, homemade room decorating items or contemporary and stylish decor accessories.

falls in the same category that describes them as delicate creatures that love the color pink and usually stay home taking care of the children. Each woman is different and thus needs to personalize her space in her own way. A woman’s room needs to be, first of all, relaxing. It should be like a sanctuary where she can retreat whenever she needs to regroup herself or to simply take some time for herself. This room can be a study, a studio or any other space. It doesn’t even need to be a room. For example, some people enjoy to spend time on the terrace or in the balcony, admiring the trees and the little people walking on the street, looking at the sky and the clouds. This space should be decorated with the color that you like best. It needs to reflect your personality and your character. Try to figure out your style and to choose furniture and accessories that represent you. You can include there items such as your favorite books, magazines, some paint and brushes if you like to paint or any other items that you can use for your hobby. Try not to fall pray to stereotypes. Be original and creative! 170

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION

Ženy mají rády přívětivou výzdobu interiéru s pohodlnými kusy nábytku, útulnými polštáři, teplými přehozy, něžnými květinovými vzory, vlastnoručně vytvořenými dekoracemi nebo moderním a stylovým příslušenstvím.


INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 171


OBECNÁ VÝZDOBA INTERIÉRU Jeho: Funkční, pohodlná, s rovnými liniemi, prostorná, přehledná, neokázalá, architektonicky čistá Její: Pěkná, světlá, květinová, se zaoblenými liniemi, se sbírkami, architektonicky detailní GENERAL DECOR His: Functional, comfy, straight-edged, spare, uncluttered, unfussy, architecturally clean Her: Pretty, light, floral, curved lines, displays of collections, architecturally detailed

BARVY / COLORS Tlumené, snědé, hnědé, zemité odstíny, šedá, stříbrná, tmavé

Jasnější, květinové barvy, měkké pastely, fleky v barvě čaje, bílé

barvy, černá

odstíny

Muted, tan, brown, earth tones, gray, silver, dark colors, black

Brighter, floral colors, soft pastels, tea-stained, whites

TKANINY / FABRICS Kůže, prosté barvy, proužky, plédy, střízlivé textury, pletené vzory

Krásné vzory, květinové vzory, hedvábí, kýč, hladké, měkké,

Leathers, plain colors, stripes, plaids, nubby textures, sturdy

barevně sladěné Beautiful patterns and designs, florals, silks, chintz, smooth, shiny,

weaves

soft, color coordinated ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK / UPHOLSTERED FURNITURE Komfortní, jednoduché vzory, větší měřítko, masivní, prosté a ko-

Zaoblené opěrky pro ruce a záda, jemné linie, detaily jako lemová-

žené čalounění, rovnější čáry, několik polštářů nebo žádné Comfortable, simple designs, larger scale, plain and leather

ní, výplet, spousta měkkých polštářů Curved backs, rolled arms, delicate lines, details such as skirts,

upholstery, straighter lines, substantial, few or no extra pillows

cording, and lots of soft pillows

NÁBYTEK ZE DŘEVA / WOOD FURNITURE Rovné linie, robustní, těžká váha, jednoduché vzory, tmavé dřevo, kovové doplňky

vaný nábytek, vzory

Straight lines, sturdy, heavy weight, simple designs, dark woods, metal, substantial

„ 172

|

ESTATE

Zaoblené linie, lehčí, ozdoby, světlejší dřevo, tradiční vzory, maloCurved lines, lighter weight, embellishments, lighter woods, traditional designs, painted furniture, stenciled designs

Interiér pro pár by měl být zajímavý a přitažlivý pro oba, ženu i muže. Nápady na design interiéru by měly atraktivně kombinovat jejich vkus a osobní preference. Moderní pokoje by měly nabídnout klid a pohodu, rovnováhu a harmonii, luxus a eleganci, přinést více radosti a optimismu do domovů muže a ženy.“

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION


Interior design for a couple should find interesting and appealing to both, a woman and a man, interior design ideas, attractively blending their tastes and personal preferences. Modern room design ideas should offer peace and comfort, balance and harmony, luxury and elegance, bringing more joy and optimism into men and women homes.

STYL / STYLE Ležérní nebo průmyslový nábytek, moderní, funkční „nestylové“

Elegantní, tradiční, zahradní, venkovský, francouzský, anglický,

kousky, polohovací křeslo

italský, provensálský

Casual or industrial furniture, contemporary, functional pieces in

Elegant, traditional, garden looks, country, French, English,

plain “no style” designs, “recliner” casual

Italian, Provence casual DOPLŇKY / ACCESSORIES

Buď minimální, jen s několika výraznými objekty, nebo přeplněné sbírkami a mužskými věcmi; masivní, neokázalý, přímý

Detailní, uspořádaný, svěží květinové motivy (hedvábí, rostliny), vystavené ceněné kolekce, tematické pokoje s koordinačními prvky

One of two looks - either minimal with a few substantial pieces or cluttered with memorabilia or masculine collections; textural,

Detailed, arrangements, florals (silks, fresh, plants), treasured collections displayed with care, themed rooms with coordinating

unfussy, straightforward

elements SEDACÍ SOUPRAVY / SOFAS

Muži často preferují větší měřítko, pohodlné sezení, tmavé kožené čalounění Men often prefer large scale, comfortable seating, in dark leather upholstery

Ženy často preferují světlejší čalounění, zaoblené tvary a detaily jako lemování, výplet a polštáře Women often prefer lighter colored upholstery, curved shapes, and details like skirts, cording, and extra pillows

INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 173


CHALUPA JAKO Z POHÁDKY 174

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION


K

dyž k ní přicházíte z boku, vypadá, jako by stála na kuří nožce – ve svahu ji na jedné straně podepírá vysoká kamenná podezdívka. Uvnitř

vás uvítá Krakonoš a zvednete-li oči ke krovu, visí tam bezhlavý sáňkař na saních. Prostě pohádková chaloupka.

Abychom vás zbytečně neděsili – sáňkař je samozřejmě dřevěný a o původu této zvláštní figury, i proč tu visí, se ještě zmíníme. Chalupa, i když jako vystřižená z pohádky o Krakonošovi, nabízí obyvatelům soudobé pohodlí. STODOLA, POTÉ TRUHLÁRNA Ze zmínek o pánovi hor je zřejmé, kam jsme tentokrát zavítali na návštěvu – na západní okraj Krkonoš, do Pasek nad Jizerou. Chalupy tu jsou roztroušené po svazích jako rozsypané korálky, někdy sotva dohlédnete od jedné ke druhé. Majitelé, pan David Fiala s manželkou Kateřinou, mají rádi hory a klid, proto sháněli chalupu v tomto kraji. Podařilo se. S chalupou ale zároveň koupili i hospodářské stavení. Původně to byla malá stodola, později přestavěná na truhlářskou dílnu. Když Fialovi zrekonstruovali chalupu, přišla na řadu dílna. Z ní se po rekonstrukci vyloupla hezká malá chalupa. PRÁCE JAKO NA STODOLE Při rekonstrukci dílny, kterou dělali majitelé svépomocí, zůstala z původní stavby jen trámová konstrukce. I u ní museli části uhnilých trámů vyměnit za nové také štítové trámy. Obnovy se dočkala i kamenná podezdívka, která se ve svahu rozjížděla. Stavení – či spíše jeho rekonstrukce – bylo podepřeno, podezdívka rozebrána a nově vystavěna. Vznikl tu i úložný prostor a přístřešek na dřevo. Znovu byl postaven komín, na střešní krytinu vybrali profilovaný plech Ranilla. Do stodoly byla zavedena voda a nově elektřina. CTILI STARÉ ŘEMESLO „Při rekonstrukci jsme maximálně respektovali původní stavební postupy, materiály a vnitřní dispozici,“ svěřuje se pan Fiala. „Museli jsme udělat kompletně nové stěny. Postupovali jsme jako u původní stavby: zvenku je opláštění ze smrkových prken, jejichž páry překrývají úzké lišty. Z vnitřní strany byly původně dřevěné desky a prostor mezi vnější a vnitřní stěnou byl vyplněn pilinami jako tepelnou izolací. My jsme použili přeci jen modernější materiály: izolační vatu a na vnitřní stěny sádrokarton, který trámy nepřekrývá, ale je zapuštěn mezi nimi. V interiéru tak vznikl dojem hrázděného zdi-

INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 175


va.“ S bílými stěnami, které člení tmavě natřené rámy, ladí nové podlahy ze světlých smrkových prken. Nová jsou i okna. Vyrobil je podle těch původních místní truhlář z Tříče. V hlavní místnosti jsou okna neobvykle velká, dělená, přesně taková, která byla v bývalé truhlářské dílně. Okna prostor krásně prosvětlují a nabízejí daleký pohled do údolí. Na rozdíl od starých jsou ovšem všechna okna dvojitá vakuovaná. Venkovní podobu dává chalupě akrylátový nátěr Sokrates v teplém kaštanovém odstínu a bílé rámování oken. VÝHODY PŮVODNÍ DISPOZICE Fialovi zachovali z převážné části i původní vnitřní dispozici truhlárny a vtipně ji při zasazování interiéru využili. Dříve tu byly dvě místnosti, ta větší byla otevřena až do krovu a byl z ní po žebříku přístupný i poval (půda) nad tou menší. Dnes vznikla z nižší místnosti vstupní chodbička, ložnice a koupelna s toaletou. Vysoká místnost slouží jako hlavní obytný prostor, z něhož se po strmém schodišti vystupuje na otevřenou spací galerii (původní poval). Měkké matrace tu nabízejí spočinutí až sedmi spáčům. Je odtud přes zábradlí zajímavý pohled dolů. Na jednom z trámů čteme nápis, nejspíš z doby přestavby na dílnu: 1915 – vystavěl Patočka. PRAKTICKÉ I STYLOVÉ Do hlavního obytného prostoru se vešel kuchyňský kout, a pod velkými okny se uvelebil odpočinkový kout s křesly a televizí. Zařízení je účelné, ale vybrané tak, aby evokovalo atmosféru staré chalupy. Mísí se tu staré kousky nábytku s

ta zarámovaných fotografií a kreseb dokumentujících počátky lyžování v Krkonoších,

novými, ale v odpovídajícím venkovském stylu.

a další památky – například starý hoblík ze zdejší dílny. Je tu také Krakonoš, práce

Vytápění chalupy zajišťují dvoje kamna na pevná

místního řezbáře. Nejsvéráznější dekorací je ovšem ta, kterou jsme zmínili už na začát-

paliva. V přízemní ložnici to jsou menší stará

ku – bezhlavý sáňkař visící i se sáněmi vysoko nad hlavami v krovu. Dřevěná figurína

kamna, ve velkém pokoji výkonná kamna na

s pohyblivými klouby prý původně sloužila, jak nám prozradil pan Fiala, studentům

dřevo značky Bullerjan. Z hlavní obytné míst-

malířství, když se učili zachytit postavu při různém pohybu, kdo ví, kde ztratila hlavu.

nosti se vstupuje do koupelny, vybavené vanou, toaletou a umyvadlem. Teplou vodu pro běžné mytí zajišťuje bojler, na ohřev vody pro vanu je

RÁJ NEJEN PRO LYŽAŘE Kolem chalupy vede značená běžkařská trasa. Milovníci sjezdového lyžování to mají jen kousek na vleky přímo v Pasekách, kousek odtud na vleky v Rokytnici nad

zde klasický lázeňský kotel.

Jizerou nebo v nedalekém Harrachově. V létě si tu zas na lesních cestách užijí cyklisté i pěší turisté. Prostě pohádka po celý rok.

BEZHLAVÝ SÁŇKAŘ Svérázná je výzdoba chalupy. Vše se vztahuje k tomuto kraji a populárnímu sportu – lyžování.

NÁVŠTĚVNÍKY ZVEME NA VÍKENDOVÝ NEBO TÝDENNÍ POBYT VÍCE

Na stěnách visí staré lyže a lyžařské hůlky, spous-

NA WWW.ATELIER-FIALA.CZ/PODSKALOU

176

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION


Kรกvovรฉ kurzy

pro Baristy zdarma!         ! 

 " # $% $$& '

www.lucaffe.cz 600 porcรญ kรกvy a profesionรกlnรญ kรกvovar za 1,-K 7 201,-K   INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 177


Cottage from a Fairy Tale

When you approach from the side, it seems as if the cottage

the Fialas were followed by those of the

is perched in mid-air – supported as it is by a high stone foun-

workshop. The reconstruction gave birth to

dation wall. The interior of Krakonoš is welcoming. If you raise your eyes to the rafters, you will see a headless sledger on a sledge. Simply a fairytale cottage.

a comfortable small cottage. CHALLENGING WORK ON THE BARN In the DIY reconstruction of the

Not to frighten you needlessly – the sledger is naturally made of wood. We will discuss

workshop by the owners, only the beam

the origin of this strange figure later, and the reason for it to be hanging there. The

structure remains of the original building.

cottage, as if ripped from the pages of the Krakonoš fairytale, provides modern comforts

Parts of the rotten beams had to be

to residents and guests.

replaced, as well as the installation of new facade beams. The stone foundation wall,

FORMER BARN AND CARPENTER‘S WORKSHOP As you have surely guessed from all the references to the ruler of the mountains, this

sloping downwards, was renewed. The construction – or rather reconstruction

time we have ventured to the western part of the Krkonoše Mountains to visit Paseky

– was reinforced, the retaining wall was

nad Jizerou. Chalets are scattered on the slopes like strewn beads, sometimes one chalet

disassembled and re-assembled. A storage

can not be seen from the next. Owners, David Fiala and his wife, Kateřina, love the

space and wood shed were thus created. The

tranquillity of the mountains, which is the reason why they sought property in this region.

chimney was rebuilt, profiled Ranilla metal

They succeeded and, together with a chalet, bought another farm building. Originally

sheets were chosen for the roofing. New

it was a barn, later rebuilt into a carpenter‘s workshop. Renovations to the chalet by

water and electricity systems were installed.

178

|

ESTATE

|

INSPIRACE

|

INSPIRATION


ANCIENT HONOURED CRAFT „During renovations, we respected the original building techniques, materials and interior layout to the maximum,“ confides Mr Fiala. „We had to construct completely new walls. We proceeded as had been done with the original building: the joints of spruce boards in the exterior cladding are covered by narrow laths. Originally, there were wooden boards in the interior, while the space between the exterior and interior walls was filled with sawdust as a thermal insulation. We used more modern materials now: insulation wool and plasterboard for the interior walls. It does not overlap the beams but is inserted between them. Thus the impression of half-timbered brickwork is evoked in the interior.“ The new floors of white spruce boards match the white walls segmented by the dark-painted beams. The windows are also new, manufactured by a local carpenter in Tříč according to the originals. The windows in the main room are unusually large and segmented. But they are precisely as they were in the former carpenter‘s workshop. Now they allow plenty of light into the space and afford a view of the distant valley. Contrary to the

main living room, it is possible to enter the bathroom with a bathtub,

old windows, however, all the windows are now double-glazed

toilet and washbasin. Water for ordinary washing is heated by a boiler,

and vacuumed. The Sokrates acrylic paint in a warm chestnut

water for the bathtub is heated by a classic spa boiler.

shade and white window framing give the cottage an outdoor appearance.

HEADLESS SLEDGER The cottage décor is also distinctive. Everything is related to this

ADVANTAGES OF THE ORIGINAL CONCEPT The Fialas also largely preserved the original interior layout

country and the local sport of skiing. There are old skis and ski poles on the walls, as well as many framed photographs and drawings

of the carpentry workshop, cleverly utilising it in the interior

documenting the beginnings of skiing in the Krkonoše Mountains.

design. Previously there were two rooms, the bigger one opened

There are also other memorabilia – such as the old jack plane from

up on to the roof. The attic above the smaller room was accessible

the local workshop. Krakonoš is here too, carved by a local sculptor.

by a ladder. Today the lower room has been transformed into

The most peculiar decoration, however, is the one mentioned at the

an entrance corridor, bedroom and bathroom with toilet. And

beginning – the headless sledger with his sledge, hanging high

the upper room serves as a living space, from which the open

overhead in the rafters. Mr Fiala revealed to us that the wooden

sleeping gallery (the original attic) is accessed by steep stairs.

mannequin with movable joints reputedly served for art students

Soft mattresses provide sleeping space for up to seven people.

learning to depict a figure in different movements, although it remains

There is an interesting view down from the railing. We can read

mystery how its head was lost.

an inscription on one of the beams, probably from the time of reconstruction of the workshop: 1915 – built by Patočka.

PARADISE FOR SKIERS AND OTHERS There is a marked cross-country ski trail leading around the cottage.

PRACTICAL AND STYLISH A kitchen corner fitted on one side of the main living area, and a relaxing area with armchairs and television is nestled between

Lovers of downhill skiing are close to the ski lifts in Paseky, in nearby Rokytnice nad Jizerou and Harrachov. In summer, the forest roads are traversed by cyclists and hikers. Simply a fairytale all year long.

the large windows. The furniture is practical, but chosen so that it evokes the atmosphere of an old cottage. Old pieces of furniture are mixed with the new, but in corresponding country

WE INVITE VISITORS FOR A WEEKEND OR A WEEK‘S

style. The cottage is heated by two solid fuel stoves. The ground

STAY. MORE AT WWW.ATELIER-FIALA.CZ/PODSKALOU

floor bedroom is heated by a smaller old stove, the larger room by an efficient Bullerjan brand stone on wood stove. From the

INSPIRATION

|

INSPIRACE

|

ESTATE | 179


VLADIMÍR DEDEČEK: „No to je taká otázka, tvorba či robota. Ja som premenil navrhovanie skôr na robotu. Nikdy som sa necítil ako umelec.“ Vladimír Dedeček

práce / works


Pálác sportu, Ostrava, Archív oddělení architektúry

Aula Polnohospodárské univerzity v Nitre s rektorátem

„Slovenský Oscar Niemeyer“ je představen od konce listopadu

v Galerii Jaroslava Fragnera. Mnozí jeho stavby znají a obdivují, pro jiné budou možná velkým překvapením. Jeho velkorysá architektura patří k pokladům slovenské moderní architektury. Výstavu a film mají návštěvníci možnost vidět až do konce roku.

Výstavní projekt Vladimír Dedeček: PRÁCE

chůdcem jakéhosi automatického, počítačo-

je sondou do myšlení architekta, jehož dílo

vého navrhování.“

stále rezonuje ve slovenském architekto-

Záměrem autorů výstavy nebylo ani tak

nickém diskurzu do dnešních dní. Stále

poskytnout vyčerpávající retrospektivu tvor-

významně formuje tvář a identitu několika

by Vladimíra Dedečka, jako spíše načrtnout

slovenských měst. Cílem výstavy bylo zpro-

portrét osobnosti architekta a prostřednic-

středkování intimity Dedečkova současného

tvím jeho vlastních slov zprostředkovat

životního prostředí, jeho myšlení a jeho

prostor pro vlastní poznání a porozumění

vlastní reflexe minulosti a současnosti.

tvorby jednoho z posledních slovenských

Odhalit, či přímo demonstrovat specifickou

architektů první poválečné generace.

metodu navrhování, která podle autorových slov není uměleckou tvorbou, ale „před-

www.gjf.cz

Administratívní budova na Záhradníckej ulici v Bratislavě, Archív oddělení architektúry ÚSTARCH SAV

ESTATE | 181


Slovenský národní archiv v Bratislavě, Archív oddělení architektúry

«Slovak Oscar Niemeyer» is presented in

Prague’s Jaroslav Fragner Gallery from the end of November. His buildings are known to and admired by many, but may perhaps be a surprise to others. His generous architecture ranks among the treasures of Slovakian modern architecture. Visitors will have the opportunity of seeing the exhibition and film until the end of the year. The exhibition project Vladimír Dedeček: WORKS is an investigation into the mind of an architect whose oeuvre still bears living resonance in the architectural discourse of Slovakia, and even today shapes the visual character and identity of many Slovakian towns and cities. The purpose of the exhibition is to transmit

“Well, this is also a question: creation or labour? I myself have changed designing into a kind of labour. I’ve never felt myself to be an artist.” Vladimír Dedeček

the form of Dedeček’s current projects, his thoughts and his views of the past and the present. It aims to reveal, even to demonstrate, the specific method of design that, in his words, is not artistic creation “but the precursor to a kind of automatic, computer-generated design”. It was not the intention of the exhibition organisers to present an exhaustive retrospective on the legacy of Vladimír Dedeček, but rather to sketch an image of the architect as a personality and, through his own words, to provide a space for the discovery and understanding of the achievements of one of the last living architects of the first post-war generation in Slovakia.

182 | ESTATE

www.gjf.cz

Architekt Vladimír Dedeček s modelem Víceúčelového výstavného zařízení v Bratislavě kolem roku 1974


Ing. Martin TeyrovskĂ˝ GDÄ&#x2013;RYĂŞSRUDGFHĂžRGURNX DXGLWRUĂžRGURNX

SarajevskĂĄ 10 120 00 Praha 2

tel. : + 420 223 000 514 fax: + 420 223 003 546 e-mail: teyrovsky@teyrovsky.cz www.teyrovsky.cz

'DÄ&#x201E;RYšSRUDGFH Auditor 3UDNWLNRYDQiRGYÄ&#x152;WYt nemovitosti

GDÄ&#x2013;]SÄ&#x153;tMPXI\]LFNĂŞFKDSUiYQLFNĂŞFKRVRE GDÄ&#x2013;]SÄ&#x153;LGDQpKRGQRW\

LQIRUPDĂžQtWHFKQRORJLH

PH]LQiURGQt]GDQÄ&#x152;Qt

SRKOHGiYN\

GDÄ&#x2013;]QHPRYLWRVWt

leasing

GDÄ&#x2013;]SÄ&#x153;HYRGXQHPRYLWRVWt ]DVWXSRYiQtQDILQDQĂžQtFK~Ä&#x153;DGHFK ILUHPQtILQDQFH PDQDJHPHQWFRQVXOWLQJ

'ÄŤYĂ&#x2014;UDWUDGLFHDSURIHVLRQDOLWDMLÄşYŠFQHÄşOHW 1DĂŁL]iND]QtFL

www.optik-spektrum.cz

www.cwclub.cz

be back in moment â&#x20AC;Ś ESTATE | 183 EST 18


ISSN 1802-8217 Czech Republic CZK 95 Eurozone € 4,50 Great Britain £ 3,50 Redakce a obchodní oddělení Desk and Commercial Department Conventia Events, s.r.o. Badeniho 290/1 160 00 Praha 6 Czech Republic www.estatemagazine.cz Šéfredaktor / Editor In Chief Dana Hradecká hradecka@estatemagazine.cz Art Director Lucie Batková luciebatko@gmail.com Produkce / Production Milan Novák novak@bonafide.cz Redaktor / Editor Dana Hradecká hradecka@estatemagazine.cz Jazyková redakce / Proof-copy Dana Hradecká hradecka@estatemagazine.cz

184

|

ESTATE

Obchodní oddělení / Commercial Section Michaela Knappová knappova@estatemagazine.cz Předplatné / Subscriptions info@estatemagazine.cz Sídlo společnosti / Headquarters Conventia Events, s.r.o. Badeniho 290/1 160 00 Praha 6 Czech Republic Zastoupení v Londýně London Representation Kamila Vykydalová Great Chapel Street 21 W1F 8FP London United Kingdom Vydavatel ani redakce neodpovídá za obsah inzerce. Žádná část z obsahu tohoto časopisu nesmí být kopírována ani jakýmkoli způsobem rozmnožována bez  písemného souhlasu vydavatele. Titulní foto Jiří Hurt Překlady / Translation Viktor Horák viktorhorak@bonalingua.cz


onalý domov - luxusní bydlení v harmonickém prostředí nedaleko centra Prahy - nová výstavba právě začíná!

Living in perfection - a harmonious environment near Prague’s city centre - a new phase of construction has just begun!

800 500 550 www.dock.cz

Profile for Conventia Events s.r.o.

ESTATE Magazine 12/2015  

ESTATE Magazine 12/2015

ESTATE Magazine 12/2015  

ESTATE Magazine 12/2015

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded