Page 1

Pierwsze centrum wyprzeda偶owe w wojew贸dztwie kujawsko-pomorskim !


O obiekcie Outlet Toruń będzie pierwszym centrum wyprzedażowym w liczącym ponad 2 mln mieszkańców województwie kujawsko-pomorskim. Planowana koncepcja zakłada powstanie silnego, regionalnego centrum wyprzedażowego, którego ofertę dopełni park handlowy ze stacją benzynową i restauracją typu drive-through, a także wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz. W pierwszej fazie inwestycji, która potrwa około 18 miesięcy, powstanie park handlowy o powierzchni około 10 tys. m2 GLA; a druga faza obejmie realizację outletu o powierzchni 8 tys. m2 najmu. Po ukończeniu obu etapów obiekt zapewni swoim klientom około 1200 miejsc parkingowych. Województwo kujawsko-pomorskie to region, w którym dynamicznie rozwija się 5 dużych miast: Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek i Grudziądz; łącznie zamieszkuje je ponad 2 mln mieszkańców. Usytuowanie Outletu Toruń tuż przy jednej z głównych dróg wyjazdowych z miasta - Szosie Bydgoskiej zapewni sprawny dostęp do obiektu klientom przybywającym do Torunia zarówno od strony Bydgoszczy, jak i Inowrocławia i Włocławka. Dzięki sąsiedztwu dynamicznie rozwijających się miast regionu w strefie zasięgu Outletu Toruń znajdzie się blisko 2 mln mieszkańców.

2 mln.

blisko

mieszkańców w strefie zasięgu

sport wnętrza restauracje

moda 1200

miejsc parkingowych

18 tys.GLAm

2


2 m A

Toruń – lokalizacja Centralne położenie, w środkowo-północnej części Polski, w województwie kujawsko-pomorskim. Szczecin

Na skrzyżowaniu głównych dróg krajowych, co umożliwia dobre skomunikowanie zarówno na linii północ-południe jak i wschód-zachód oraz wygodny dojazd z niemal każdego kierunku.

Bydgoszcz

Warszawa A2

Ważny węzeł komunikacji kolejowej; bezpośrednie połączenia m.in. z Warszawą, Katowicami, Krakowem, Poznaniem, Gdańskiem i Wrocławiem. W najbliższym czasie planowana jest rozbudowa linii kolejowej Toruń – Bydgoszcz. Przebiegają tu międzynarodowe szlaki komunikacyjne: autostrada A1 i droga krajowa nr 91 (Gdańsk-Cieszyn), nr 10 (Szczecin-Warszawa), nr 15 (Wrocław-Olsztyn) i nr 80 (Bydgoszcz-Toruń).

A1

A4

Katowice Kraków

Lokalizacja na trasie Transeuropejskiego Korytarza Transportowego (tzw. VI korytarz TINA), z Gdańska do Cieszyna i dalej przez Słowację i Czechy na Bałkany.

Region atrakcyjny dla biznesu Podregion bydgosko-toruński znajduje się na szóstym miejscu w kraju pod względem atrakcyjności inwestycyjnej (raport „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2011”, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w ramach współpracy z Fundacją Konrada Adenauera). Wzrostowi zainteresowania inwestorów Toruniem sprzyja tworzona obecnie na terenie miasta Specjalna Strefa Ekonomiczna, wchodząca w skład Pomorskiej SSE, zapewniającej działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Obszar Bydgoszczy i Torunia wraz z tzw. aglomeracją bydgosko-toruńską zamieszkuje ponad 40% ludności województwa, tu znajduje się także ponad połowa podmiotów gospodarczych, oraz większość potencjału kulturalnego i szkolnictwa wyższego. Toruń należy do najszybciej rozwijających się miast w Polsce o czym świadczy systematyczny wzrost liczby inwestorów, zlokalizowano tu centra logistyczne dużych spółek, ogólnopolskie centrale hurtowe; realizowanych jest wiele projektów wspierających rozwój przedsiębiorczości i innowacji oraz ułatwiających transfer nowoczesnych technologii. Działalność biznesu w Toruniu wspierają specjalne ośrodki nowoczesnych technologii m.in. Toruński Park Technologiczny (TPT), na którego obszarze otwarto na początku 2013 r. pierwsze w Polsce centrum przetwarzania danych Exea Data Center, zaprojektowane z myślą o rozwiązaniach cloud computing.


Park Handlowy

Stacja paliw

Restauracja

Bydgoszcz

Szosa Bydg


osa Bydgoska

Moto Arena

Park Handlowy

Park Handlowy

Toruń (Centrum)


200 tys.

Toruń w liczbach

mieszkańców

Toruń zamieszkuje blisko 200 tys. mieszkańców. W 2012 roku Toruń odwiedziło 1,63 mln turystów, z czego prawie jedną czwartą stanowili obcokrajowcy, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. (Badania Ośrodka Informacji Turystycznej). W Toruniu znajduje się 7 uczelni wyższych kształcących ok. 40 tysięcy studentów, co sprawia, że regionalny rynek pracy nasycony jest dobrze wykształconymi specjalistami różnych dziedzin. Toruń to drugie po Warszawie, a przed Poznaniem i Krakowem, miasto w Polsce, w którym żyje się najlepiej (ogólnopolska „Diagnoza Społeczna”, opracowana przez Polskie Towarzystwo Statystyczne, 2011 rok).

1,63 mln

turystów

Nowe Miasto Lubawskie

Grudziądz

Chełmno Koronowa

60 km

Świecie

Brodnica

Wąbrzeźno

Chełmża Golub-Dobrzyń

Bydgoszcz

Rypin

46 km Solec Kujawski

2 mln.

746 0 753 1

I strefa:

TORUŃ

II strefa:

blisko

Ciechocinek

37 km

mieszkańców w strefie zasięgu

2013: 2017:

Aleksandrów Kujawski

56

Lipno

km

Inowrocław Włocławek

III strefa:


przy głównej

lokalizacja

arterii wyjazdowej

Lokalizacja Outletu Toruń Przy głównej arterii wyjazdowej z Torunia – Szosie Bydgoskiej W sąsiedztwie najbogatszych przedmieść Torunia W bliskiej odległości dużych miast: Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza

Grud z

iądz

Dogodny dojazd do obiektu zarówno od strony Bydgoszczy, jak i Inowrocławia i Włocławka

91 10

Byd

gos

zcz

80

Wis

Wi

ła

sła 91

ro cł ow In

Blisko 60 markowych salonów na powierzchni około 18 tys. m2 GLA (zrealizowanej w 2 fazach) Obszerny parking na 1200 pojazdów Dogodny dojazd dla mieszkańców całego regionu Najbliższa strefa zasięgu to blisko 500 tys. mieszkańców.

ek

Jedyny obiekt wyprzedażowy w województwie kujawsko-pomorskim oferujący markowe produkty w atrakcyjnych cenach

ław oc

Atuty Outletu Toruń

91

aw

15


BOIG The Blue Ocean Investment Group Sp. z o.o. Al. Jana Pawła II 25, 00-854 Warszawa tel.: +48 (22) 653 46 20, fax: +48 (22) 653 46 21 www.boig.pl

Outlet Toruń  
Advertisement