Page 1

Poznávací zájezd do Anglie říjen 2012 Vydání první

21.10. 2012

Den první a druhý

Canterbury

Dne 14.10. 2012 jsme ve večerních hodinách vyrazili na poznávací zájezd do Anglie.

Pak jsme přejeli Canterbury.

Cesta ubíhala celkem rychle, některým se podařilo v autobuse i usnout, a tak nás okolo desáté hodiny následujícího dopoledne přivítaly bílé doverské útesy.

Město je proslulé svou katedrálou.

do

městečka

Kromě katedrály jsme měli možnost si v klidu prohlédnout i městečko. Pohled na hrad Dover

Hrad Dover Hned po příjezdu do Anglie jsme navštívili hrad Dover. Byl založen ve 12. století králem Jindřichem II. a byl popisován jako „klíč do Anglie“, kvůli jeho obrannému významu v celé historii Anglie. Jedná se o největší anglický hrad.

Doverské útesy

Věděli jste, že … bílá barva útesů je dána jejich křídovým složením a svojí zářivě bílou barvou byly známy již v době antiky, kdy vznikl původní název Británie - Albion (od latinského alba - bílý). Jsou součástí křídové tabule North Downs, která vytváří podloží celého jihovýchodního pobřeží Anglie. Útesy se rozkládají v okolí města Dover mezi městy Folkestone na západě a Deal na východě. Podle odborníků útesy vznikly zhruba před 70 miliony lety a každý rok se zvětšovaly o 1 milimetr, ale i to stačilo aby dnes vyrostly i do 500 metrové výšky. Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/ B%C3%ADl%C3%A9_%C3%BAtesy_v_cDoveru

Page 1

Kromě hradu zde stojí i velmi starý maják, který postavili Římané. Věděli jste, že … 26. května 1940 byl signál k zahájení operace Dynamo přijat v Doveru. Viceadmirál Ramsay řídil nebezpečnou misi, která usilovala o evakuaci 40 000 vojáků. Napadeni vojáci byli v obklíčení Němci, a přesto byla akce velmi úspěšná. Winston Churchill oznámil poslanecké sněmovně, že bylo zachráněno 338 000 vojáků. Ramsay pokračoval v operacích z Doveru rozšířením tunelů kvůli stavbě nemocnice a velícího střediska.

Katedrála v Canterbury

K večeru jsme přejeli do Londýna, do části Croydon, kde jsme se ubytovali v hostitelských rodinách.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Dover_(hrad)

Continued on Page 2

Poznávací zájezd Anglie 2012  

Zájezd za poznáním života v Anglii.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you