Page 1

2011

Deník Expedice Anglie 2011

Petra Boháčková ZŠ Dr. E. Beneše 3.7.2011


Den první 4.7. 2011 Dvacet dětí a dvě učitelky z naší školy se rozhodlo prodloužit si školní rok a vyrazit společně na poznávací zájezd do Anglie. Z toho, že píšu tenhle minideníček je vidět, že jsme to přežili a ve zdraví se vrátili :-) Deníček začnu naším vstupem na půdu Velké Británie (z České republiky jsme vyrazili večer 3.7.).

Doverské útesy

Rozlámaní z autobusu jsme uvítali návštěvu hradu Walmer (nedaleko Doveru, kam nás dovezl trajekt). Důkladně jsme si prohlédli i krásnou zahradu obklopující hrad a pak jsme měli možnost zajít na chvíli i na nedalekou pláž.

Pohled na hrad Walmer ze zahrady

1


Další zastávka byla v městečku Canterbury, kde jsme si prohlédli krásnou katedrálu.

Co všechno můžeme najít v Canterbury

Večer jsme uondaní přijeli do jižní části Londýna nazývané Croydon, kde už na nás čekali naše hostitelské rodiny. Na shledanou zítra ráno. Den druhý 5.7. 2011 Někteří z nás měli štěstí na opravdu mezinárodní setkání – v rodinách byli ubytovaní i studenti ze Španělska nebo Francie, takže příležitostí k procvičování angličtiny bylo víc než dost. Hned brzo ráno jsme vyrazili na výlet do Windsoru. Navštívili jsme Windsor Castle (druhý největší doposud obývaný hrad na světě), kde jsme měli možnost pozorovat výměnu stráží.

Výměna stráží

2


Pak jsme si celou královskou rezidenci prohlédli.

Zámek Windsor

Odpoledne jsme přejeli do nedalekého Legolandu, kde nám čas do odjezdu velmi rychle utekl.

Miniland – část Legolandu, známé stavby postavené z lega

3


Den třetí (6.7. 2011) Tento den nás čekal odjezd také brzo ráno. Vyrazili jsme do přímořského městečka Brighton. Prohlédli jsme si Královský pavilon, mořské akvárium, kde jsme velmi obdivovali dlouhý tunel, ve kterém jsme měli možnost procházet se přímo pod želvami, žraloky a jinými mořskými živočichy. Dokonce jsme si mohli na některé z nich sáhnout (např. na sasanku nebo hvězdici). Protože je Brighton přímo na pobřeží, využili jsme asi 500 m dlouhého mola k pořádné procházce nad mořem (na koupání byla dost zima, bohužel).

Královský pavilon

Nedaleko Brightonu je další výletní městečko Eastbourne. Jeli jsme podél pobřeží a cestou jsme zastavili nedaleko asi 160 m vysokého útesu Beachy Head, na který jsme se opatrně došli podívat (foukal velmi silný vítr). Všichni jsme litovali, že praotec Čech tehdy nedošel o kousek dál – byla to úchvatná podívaná.

Útes Beachy Head s majákem

4


Po prohlídce městečka Eastbourne jsme jeli domů ke svým hostitelským rodinám a hádali, co nám uvaří k večeři.

Pohled na Eastbourne z mola

Den čtvrtý (7.7. 2011) Dnes jsme si do sytosti užili anglické počasí. Předpověď říkala něco o dešti, ale kdo tomu věřil, vždyť když jsme vystupovali z autobusu, sluníčko vykukovalo mezi mraky, tak kdo by se tahal s bundou nebo deštníkem. Všechno zůstalo pěkně v autobuse … a to byla chyba. Vystoupili jsme u Westminster Bridge a šli jsme na London Eye (Londýnské oko, vyhlídkové kolo postavené u příležitosti roku 2000, někdy proto také nazývané Millenium wheel). Prohlídka kola začíná návštěvou 4D kina a pak, po bezpečnostní kontrole, jsme mohli nastoupit do jedné ze 32 kabin, abychom se mohli kochat pohledem na Londýn z výšky 135 m. Jízda trvala asi půl hodiny.

Pohled z Londýnského oka

Jen jsme vystoupili, začalo pršet. Pršelo tak, že než jsme přešli most, byli jsme promočení. Déšť nepřestal celé dopoledne (ani neubral na síle), takže tuto část Londýna jsme asi nikdo příliš nevnímali. Šli jsme kolem Big Benu, Houses of Parliament, Downing street (tam se mi namočil i foťák a začal stávkovat), kolem jízdní gardy, probíhala i její výměna, ale přes déšť v očích jsme téměř nic neviděli. Pak jsme se rozhodli vynechat zbytek trasy a zamířili jsme hned na náměstí Piccadilly Circus, kde jsme vzali útokem restaurace, abychom aspoň trochu uschnuli. 5


Londýnské oko

Když jsme se vzpamatovali z nejhoršího (moje peněženka se vzpamatovává dodnes, je ještě vlhká a obarvené bankovky asi budu muset donést na výměnu do banky), nasedli jsme na doubledecker bus a odjeli do Natural History Museum, kde jsme se celý zbytek procházeli mezi interaktivními expozicemi a pomalu usychali.

Cestou autobusem k muzeu

V autobuse, když jsme se vraceli k rodinám, jsme se podivovali nad tím, jak je možné, že Londýňané vůbec nevypadali mokří a to ani v takovém dešti. Záhada.

6


Den pátý (8.7. 2011) Poslední den našeho pobytu v Anglii. Ráno jsme na meeting point přišli se svými zavazadly, protože nás večer, po druhé prohlídce Londýna, čekal přejezd tunelem a návrat domů. Teď jsme ale ještě v Londýně a tohle jsme tam zažili: Jeli jsme nadzemkou (overground) do City of London, viděli jsme katedrálu sv. Pavla, prošli se po Millenium Bridge (most postavený u příležitosti milénia), navštívili loď HMS Belsfast (jedinou zachovalou loď z druhé světové války), přešli jsme Tower Bridge a navštívili Tower (korunovační klenoty jsme bohužel neviděli, byla tam moc dlouhá fronta). Pak jsme nasedli na loď a projeli se po Temži. Vystoupili jsme v Greenwichi a prošli parkem až ke Královské observatoři, kde jsme se vyfotili u nultého poledníku. Za parkem nás čekal autobus, který nás pak bezpečně dovezl až domů. Tak co říkáte, za rok znovu?

HMS Belfast

Tower Bridge

7


Tower

Nultý poledník

8

Deník Anglie  

Druhý pokus - snad to bude vypadat líp. Co všechno jsme zažili.

Advertisement