Як навчитися керувати часом

Page 1

6

ОСВІТА

www.dnews.kiev.ua № 31 (53) • 24 СЕРПНЯ 2012

ЯК НАВЧИТИСЯ КЕРУВАТИ ЧАСОМ ТРЕНІНГ

Фото з архіву компанії BogushTime

Кожна людина має 24 години на добу. Однак не всі можуть похизуватися тим, що використовують цей час ефективно. Як організувати своє життя, аби часу вистачало і на роботу, і на рідних та близьких людей, і на заняття спортом чи хобі, кореспондент DN дізнавалася на тренінгу з тайм-менеджменту (управління часом) у компанії BogushTime. | Ася ХРИСТОКИНА |

Плануємо свій розклад на день за правилами

Усі учасники тренінгу, незалежно від фаху, скаржилися на брак часу. Однак, як продемонструвала нам на заняттях бізнес-тренер, 24 години повинно вистачати не лише на роботу, а й на родину, особисті інтереси, підтримання власного здоров’я, вирішення побутових проблем та на багато іншого. — Розглянемо добу на прикладі одного чоловіка, — говорила бізнес-тренер Юлія Бойко. — У нього купа справ на роботі, до того ж потрібно провести час із родиною та вирішити сімейні питання. А ще й поспати та не забути пообідати. Аби йому встигнути виконати усі поставлені задачі, варто скласти план. Від того, наскільки він буде обміркованим, залежить результат.

Фото з архіву компанії BogushTime

Н

а тренінг підібралася виняткова група: 8 чоловіків і лише 4 дівчини. За словами бізнес-тренера Юлії Бойко, таку картину на курсах вихідного дня побачиш рідко. Зазвичай на заняттях кількісну перевагу мають жінки. — Я отримав сертифікат на участь у тренінгу в якості подарунка на своє професійне свято, — трохи соромлячись, бухгалтер київської компанії Євген Беленко став розповідати про те, як він потрапив на заняття. Більшість студентів нашої групи приїхали на тренінг завдяки направленню роботодавця. Судячи з географії групи, у регіонах — в Одесі, Івано-Франківську та Криму — вихованню кадрів приділяють багато уваги. Це не може не радувати.

Як правильно спланувати свій день, тренер розповіла по пунктах. По-перше, складіть перелік задач, які вам потрібно вирішити протягом найближчих 24 годин. По-друге, визначте, скільки часу вам знадобиться на вирішення кожної задачі. По-третє, визначте 5 пріоритетних задач на день. Поруч із ними проставте літери А. В залежності від їхньої важливості проставте цифри від 1 до 5. Далі складіть свій розклад на день, визначивши час для кожної з 5 пріоритетних справ. У розкладі слід передбачити час на сон, обід, роботу, родину, хобі, секс тощо. Крім того, до розкладу обов’язково внесіть час для форс-мажору (непередбачуваних ситуацій та справ). На курсах з тайм-менеджменту рекомендують закладати 1,5 години на форс-мажор при 8-годинному робочому дні. — Секс також потрібно планувати? А скільки потрібно на нього закладати часу? — почали жартувати у групі та ставити питання до тренера.

— Скільки часу на це витрачати — це питання індивідуальне, — парирувала Юлія. На цій веселій ноті зробили перерву у занятті. До речі, за словами тренера, людина, яка працює в офісі і багато сидить, повинна кожну годину робити 10-хвилинну перерву, підніматися зі стільця та рухатися. Якщо цим нехтувати, то порушується кровообіг і кров не доносить кисень до головного мозку. Через це мозок працює гірше, що позначається на роботі.

Оголошуємо боротьбу з поглиначами часу

Після перерви дівчина з Криму Зінаїда спізнилася на заняття. Це стало приводом поговорити про хронофаги — поглиначі часу. — За статистикою, зі 100 менеджерів 1 має достатньо часу, 10 — потребують 10 % додаткового часу, 40 менеджерів потребують 25 % додаткового часу, а 49— 50 %, — навела цифри тренер з управління часом Юлія Бойко.

Найпоширеніші хронофаги, за словами тренера, це: особиста неорганізованість, відсутність пріоритетів, намагання зробити надто багато за раз, пошук записів, інформації, телефонів, телефонні дзвінки, відвідувачі, порушення комунікацій тощо. — Один із способів подолати всі ці поглиначі часу — вдало скласти розклад, — наголошує тренер. — Головне — вірно розподілити свій час при складанні розкладу. Наприклад, на важливі, проте не термінові справи, потрібно витрачати близько 20 % свого часу. Більшу частину — 60 % — присвятити важливим та терміновим справам. І ще 20 % часу закласти на непередбачувані ситуації. До речі, на тренінгу звернули увагу на те, що у народі не вірно розуміють поняття «терміново» та «негайно». Термінові задачі передбачають, що вони є у плані і повинні бути виконані у визначені терміни. А ось зробити щось негайно — це непередбачувана задача, яка з’явилася несподівано.

P.S.

Аби втягнутися у систему, запропоновану на тренінгу BogushTime, та навчитися керувати своїм часом, потрібно 3 місяці. Однак вже за 2 тижні після завершення навчання можна відзначити зміни у моєму житті. Я почала користуватися щоденником BogushBook. Завдяки йому стала ефективніше планувати та використовувати 24 години на добу. Відтепер мені легше визначитися із пріоритетами у роботі на день. До того ж навчилася боротися із хронофагами. Таким чином я стала щодня наближатися до тих глобальних цілей, які поставила перед собою на найближчі 10 років.