Page 1

8 listopada „ Śniadanie daje moc ”


 Właśnie rozpoczął się rok szkolny, dla wielu kolejny, dla części pierwszy, a dla innych ostatni. Niezależnie w jakim wieku jest dziecko i do której chodzi klasy, spędzi w szkole wiele godzin każdego dnia. Musi mieć siłę zarówno do nauki, ćwiczeń na zajęciach wf, a także do zabawy podczas przerw. Poza tym młody organizm intensywnie rośnie i rozwija się, a do tego niezbędne są składniki odżywcze.  Dlatego każdy uczeń  potrzebuje prawidłowo  każdy  skomponowanego i przygotowanego drugiego  śniadania.


Co zapakować dziecku do plecaka? Najszybciej przychodzącym na myśl rozwiązaniem jest kanapka.


Piramida Zdrowego Ż ywienia – podstawa prawid ł owego ś niadania My ju ż j ą znamy ! A Ty?


Niech dzieci uczestniczą w przygotowaniu II śniadania  Wnętrze kanapki powinno być urozmaicone, muszą się w niej znaleźć się produkty zawierające źródło białka, np. twarożek, ser żółty, pasta kanapkowa  Warto mieć coś do pochrupania. Świetnym rozwiązaniem są świeże warzywa pokrojone w słupki.  W codziennym menu ucznia nie może zabraknąć owoców.  Ważnym elementem II śniadania jest napój. Najlepszym napojem jest herbata, mleko , sok oraz woda mineralna.


Kanapki smakujÄ… lepiej, gdy zrobisz je sam!!


Nasz uśmiech mówi sam za siebie


PAMIĘTAJ !!  drugie śniadanie to wbrew pozorom drugi, co do ważności posiłek w ciągu dnia, pomaga ono w dostarczeniu organizmowi odpowiedniej porcji energii. Bagatelizowanie jego znaczenia wpływa na znaczne obniżenie możliwości Twojego organizmu oraz na tworzenie się złych nawyków żywieniowych.  podstawowym „składnikiem” drugiego śniadania jest również uśmiech i chwila relaksu. Uśmiechnij się, opowiedz dowcip, weź kilka głębokich wdechów. To wszystko, w połączeniu ze zdrową przekąską sprawi, że po powrocie ze śniadaniowej przerwy pracować będziesz dużo efektywniej.


Ś niadanie – daje moc i si łę na dobry pocz ą tek dnia! Przekonaj si ę sam !!

2011_11_08 Dzien Zdrowego Sniadania - KLasa III  

8 listopada8listopada „ Śniadanie daje moc ”„ Śniadanie daje moc ” Co zapakować dziecku do plecaka? Najszybciej przychodzącym na myśl rozwią...