Page 24

24

šport

junij 2016

Prijateljska nogometna tekma med veterani Blok in Cerknice Dvajsetega maja leta 2016 se je odigrala, lahko bi rekli kar zgodovinska, nogometna tekma med veterani Blok in Cerknice. Dogovori o tekmi so potekali kar eno leto, vendar se je ves trud izplačal, kajti tekma je bila izredno zanimiva in predvsem ves čas od začetka do zadnjega sodnikovega žvižga zelo napeta. Cerkničani so povedli že v peti minuti igre in imeli rahlo terensko premoč. Tudi drugi gol so dosegli Cerkničani, tako da so vodili že z 2 : 0. Tedaj je na sceno stopil naš župan Jože Doles, ki je bil tudi v ekipi Blok in s pravim evrogolom zmanjšal zaostanek

Združena ekipa Blok in Cerknice

Nogometni turnir na Studenem

Na Studenem petnajstič zapored Gostoljubnost prirediteljev, vznemirjenje že ob žrebu, prijetno urejen rekreacijski center nad vasjo, nogometna zelenica v zavetrju vzpenjajočih tribun, atraktiven nogomet, športno druženje obiskovalcev, veliko mladine, srdit boj za najvišja mesta, veselje zmagovalcev. Vse to in še več krasi znani nogometni turnir na Studenem. In tudi tokrat ni bilo nič drugače. Po utečenem sistemu je turnir najprej potekal po skupinah, iz katerih se uspešnejši uvrstijo v nadaljnje tekmovanje. Nogometaši Okiča so tokrat nastopili z dvema moštvoma, novinec je ekipa Veseljaki iz Zgornje Savinjske doline. Obiskovalci so že v skupinskem delu tekmovanja videli dopadljive nogometne predstave, domiselne poteze, lepe gole in željo po uspehu. Gledalci so si sobotni dan zapolnili tudi z dodatnimi aktivnostmi, kot je igranje namiznega tenisa. V njem so se pomerili tudi nekateri nogometaši ter se s tem sproščali pred naslednjimi srečanji. Četrtfinalne tekme so dale polfinalna para. V prvem polfinalu pod sijem

Na igrišču in ob njem je bilo pestro. žarometov je Zidarstvo Dulič z 2 : 1 premagalo ekipo PETEK transport, v drugem pa je bilo Dimnikarstvo Okič Fadil boljše od KMN Vodnar Loški Potok. Nogometašem PETEK transporta je v uteho, da so dobili dvoboj za tretje mesto. Okrog desetih zvečer so gledalci pričakali finale petnajstega tradicionalnega zaporednega nogometnega turnirja na Stude-

nem. Nasproti sta si stali postavi Zidarstva Dulič in Dimnikarstva Okič Fadil. Tekmeca sta publiki ponudila ostro nogometno predstavo, trd boj na sredini igrišča, dobro taktično postavitev in kar nekaj dobrih strelov na obeh straneh. V prvem polčasu so Okiči stresli okvir vrat, sredi drugega polčasa pa je Duličem uspelo povesti z 1 : 0. Minimalno vodstvo so obdržali do konca tekme, pokal za prvo

Končni vrstni red 2016 1. Zidarstvo Dulič 2. Dimnikarstvo Okič Fadil 3. PETEK transport 4. KMN Vodnar Loški Potok. Nastopila so še moštva: Studeno Novohlad, Zakrajški, Iga vas, Studenec, Miklavčič, Dimnikarstvo Okič, Gostilna Miklavčič, Veseljaki.