Page 1

KRONIKA SZKOLNA

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus


Semestr drugi Rok szkolny 2012/13


12 lutego 2013 Bal karnawałowy

Nasza klasa zmieniła się w salę balową. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy grupy 6-latków z Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia.


14 lutego 2013 Teatr Baj w Warszawie

Dzieci obejrzały spektakl pt: "Bajka o szczęściu" Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusza Ryl-Krystianowskiego w Teatrze Baj w Warszawie Czy szczęście można kupić? Przedstawiona w spektaklu historia starego Gospodarza daje jasną odpowiedź. W starym biednym domku za lasami można być szczęśliwszym niż w wielkim świecie, gdzie jest wielu ludzi, jeszcze więcej


możliwości, gdzie oszołomieni coraz to nowymi rzeczami i wynalazkami łatwo możemy zagubić to, co najważniejsze. Mimo biedy można być szczęśliwym i nigdy się nie nudzić, jeśli tylko ma się przyjaciół.

Bajka o szczęściu


26 lutego 2013 Lekcja otwarta

Dzieci wybrały się w podróż po krajach Unii Europejskiej.


5 marca 2013 Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN

Dzieci oprócz zwiedzania ekspozycji stałych i czasowych muzeum dowiedziały się problemach współczesnego ewolucjonizmu, takich jak pochodzenie człowieka, podbój lądów przez kręgowce oraz tajemnica zagłady dinozaurów. Zapoznały się również z ogólnym przebiegiem ewolucji na lądach, poznały rezultaty wypraw paleontologicznych na pustynię Gobi oraz rodzaje skamieniałości.


6 marca 2013 Zajęcia pokazowe z robotyki

Dzieci podczas zajęć, poznały świat robotyki budując oraz programując własne konstrukcje. Robot skonstruowany z Lego posiada własny mikrokomputer, silniki oraz czujniki: odległości, dźwięku, dotyku i koloru.


22 marca 2013 „Bajka z jajka”- spotkanie wielkanocne z rodzicami

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.


23 marca 2013 TARGI EDUKACYJNE W PIASECZNIE

Szkoła Gaudeamus wzięła udział w pierwszych Piaseczyńskich Targach Edukacyjnych. Zaprezentowaliśmy szeroką ofertę edukacyjną i zaproponowaliśmy zwiedzającym atrakcyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym.


11 kwietnia 2013 Zabawy w KOLORADO

Dzieci oprócz tradycyjnych konstrukcji zabawowych mogły korzystać z ciekawych urządzeń do interaktywnej zabawy piłeczkami na bazie sprężonego powietrza ( fontanny, armatki, stoły kreatywne itp. ).

Wydarzenia 2semestr  
Advertisement