Page 1


www.21kasim.meb.k12.tr

Merhabalar; 21 Kasım İlköğretim Okulu; olarak yeni Eğitim-Öğretim yılında önceki yıllarda olduğu gibi yasal olarak üstlenmiş olduğumuz okul kimliğimiz ve öğrencilerimiz için ulaşmaya çalıştığımız genel ve özel amaçların yanı sıra okulumuzun fiziksel kapasitesinin daha kullanılır hale getirilmesi, velilerimiz ve eğitim alanımızda bulunan yetişkinlerin de eğitim olanaklarından faydalanabilmelerinin sağlanması ve bir kamu kuruluşu olarak güzel, temiz ve nezih bir ortam oluşturulması amacıyla Eğitim-Öğretime ara verilen Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında okulumuzda bir takım yenilik ve değişiklikler yaptık. Kendi çalışma alanlarında birçok hizmet sunmanın yanı sıra toplumsal olarak birçok projeye ve toplumsal hizmet veren kuruluşlara katkı sağlayan özel ve kamu kuruluşlarının da desteğiyle yeni Eğitim-Öğretim yılında başta öğrencilerimiz için daha etkili çalışmalar yapılabilmesi, velilerimizin eğitim ortamına dâhil edilebilmesi ve bu çalışmaların tamamında en büyük destekçimiz olacak öğretmenlerimizin daha iyi bir ortamda istihdam edebilmesi amacıyla okulumuzun bazı alanlarında yapmış olduğumuz yeniliklerin ayrıntılarıyla anlatıldığı bu bülten sadece eğitimde iyi örnekler olabileceği düşüncesiyle hazırlanmıştır. Bu gibi çalışmaların çevremizde örnekleri çok olup bu çalışmaların sadece eğitime katkı sağlaması, her şartta yeniliklerin yapılabileceğinin benimsenmesi ve başarı yolunda teşvik edici olabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Yeni eğitim-öğretim yılında okul yönetimi olarak temel felsefemiz; “EN BÜYÜK ETKİLEME İNANDIRMAKTIR. İNANDIRMANIN EN BÜYÜK ADIMI İNANMAKTIR.” Sözünde de anlatıldığı gibi sadece başarıya inanmaktır. 2009-2010 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diler başarılar dileriz. Saygılar…

1

CEYLAN TOPARLI

ŞEYHMUS DEMİR

OKUL MÜDÜRÜ

MÜDÜR YARDIMCISI

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU


www.21kasim.meb.k12.tr

ARTIK OKULUMUZUN ÇOK AMAÇLI BİR SALONU VAR!!!

OKULUMUZA; PFİZER İLAÇLARI LTD. ŞTİ. BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTERMEKTE OLAN PFİZER TOPLUM TAKIMI’NIN KATKILARIYLA ÇOK AMAÇLI BİR SALON OLUŞTURULMUŞTUR.AĞUSTOS AYI İTİBARİYLE BAŞTA EĞİTİM KALİTEMİZİN YÜKSELTİLEBİLMESİ AMACIYLA 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÖZELLİKLE VELİLERİMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK VE SOSYAL, KÜLTÜREL VE EĞİTSEL ALANLARDA HİZMET VEREBİLMEMİZ İÇİN BİR SALONA İHTİYACIMIZ OLDUĞU KARARINDAN HAREKETLE BAĞLANTI KURDUĞUMUZ PFİZER TOPLUM TAKIMI 50 ADET KOLLUKLU SANDALYE, 1 ADET BİLGİSAYAR, 1 ADET PROJEKSİYON, SALONDA KULLANILMAK ÜZERE SES SİSTEMİ GÖNDERMİŞ, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN DAL, SALONUN BOYATILMASI AMACIYLA BOYA TEMİN ETMİŞ VE 1 ADET KLİMA GÖNDERMİŞTİR. OKULUMUZ YARDIMCI PERSONELLERİ ALAADDİN ÖZTEP VE HÜSEYİN SEZEK SALONU BOYAMIŞTIR. OKUL YÖNETİMİ OLARAK KATKI SAĞLAYAN TÜM KURUM VE ŞAHISLARA; TEŞEKKÜR EDER, SAYGI VE SEVGİLERİMİZİ SUNARIZ.

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU

2


www.21kasim.meb.k12.tr

İKİNCİ BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ SINIFIMIZ KURULDU…

OKULUMUZ BÜNYESİNDE DAHA ÖNCE KURULMUŞ VE FAALİYET GÖSTERMEKTE OLAN BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ SINIFIMIZ ÖZELLİKLE BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ İLE İNGİLİZCE DYNED DERSLERİNDEN DOLAYI DİĞER DERSLERDE KULLANIM İMKÂNINI KISITLAMAKTA OLDUĞU HUSUSUNDAN HAREKETLE; ÖNCELİKLE OKULUMUZDA BULUNAN 5 ADET BİLGİSAYARIN OKULUMUZ MÜDÜR YARDIMCISI ŞEYHMUS DEMİR VE DEĞERLİ DOSTUMUZ BÜLENT ARISOY TARAFINDAN KULLANILIR HALE GETİRİLMİŞ DAHA SONRA OKUL İDARESİ OLARAK GEREKLİ BAĞLANTILAR KURULARAK BAŞTA DENİZBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN 5, GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF.DR. DURAN ALTIPARMAK TARAFINDAN 4, TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN 1 ADET OLMAK ÜZERE 13 BİLGİSAYARLI BİR TEKNOLOJİ SINIFI KURULMUŞTUR.BU SINIFIN MASALARI OKUL SIRALARI KULLANILARAK ÇÖZÜLMÜŞ OKULUMUZ BÜNYESİNDE MEVCUT BULUNAN SANDALYELER KULLANILARAK FAAL HALE GETİRİLMİŞTİR. ELEKTRİK VE İNTERNET BAĞLANTILARI MÜDÜR YARDIMCIMIZ ŞEYHMUS DEMİR VE DEĞERLİ DOSTUMUZ BÜLENT ARISOY TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. YENİ SINIFIMIZIN KURULMASINA KATKI SAĞLAYAN KURUM VE ŞAHISLARA OKUL İDARESİ OLARAK SONSUZ TEŞEKKÜR EDER, SAYGI VE SEVGİLERİMİZİ SUNARIZ.

3

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU


www.21kasim.meb.k12.tr

ÖĞRETMENLER ODAMIZ YENİLENDİ…

EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARINDA BÜYÜK EMEK VE KATKI SAĞLAYAN ÖĞRETMENLERİMİZİN DAHA FERAH VE NEZİH BİR ORTAMDA OLMALARININ ÇALIŞMA MOTİVASYONUNU OLUMLU ETKİLEYECEĞİ DÜŞÜNCESİNDEN HAREKETLE; ÖNCELİKLE ÖĞRETMENLER ODASINI DAHA FERAH BİR SALONA TAŞIYIP BURSA GALA MOBİLYA TARAFINDAN OKULUMUZA HİBE EDİLEN 3 ADET KANEPEDEN 2’Sİ, YENİLENEN MASA VE SANDALYELER, TV, ÇEVRE ESNAFIN KATKILARIYLA TEZGAH VE SU DEPOSU AYRICA OKULUMUZ YARDIMCI PERSONELİ ALADDİN ÖZTEP TARAFINDAN BOYANAN SALON DAHA TEMİZ, DÜZENLİ VE NEZİH BİR ORTAM OLARAK DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR. ÖĞRETMENLER ODAMIZIN YENİLENMESİNE KATKI SAĞLAYAN KURUM VE ŞAHISLARA OKUL İDARESİ OLARAK SONSUZ TEŞEKKÜR EDER, SAYGI VE SEVGİLERİMİZİ SUNARIZ…

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU

4


www.21kasim.meb.k12.tr

ÖĞRENCİLERİMİZE KIRTASİYE YARDIMI…

OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNİN BİRÇOĞUNUN EKONOMİK DURUMU İYİ OLMADIĞI GERÇEĞİNDEN HAREKETLE; PFİZER TOPLUM TAKIMI’NIN KATKILARIYLA ÖĞRENCİLERİMİZE İÇİ KIRTASİYE MALZEMELERİ İLE DOLDURULMUŞ 150 ADET ÇANTA GETİRİLMİŞTİR. İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİM ÖĞRETİMİN AÇILMASIYLA BERABER ÇANTALAR DAĞITILACAKTIR. KATKILARINDAN DOLAYI OKUL İDARESİ OLARAK PFİZER TOPLUM TAKIMIN’A SONSUZ TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ.

5

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU


www.21kasim.meb.k12.tr

VELİ BEKLEME ALANI…

EĞİTİM-ÖĞRETİMİN VAZGEÇİLMEZİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN KIYMETLİ VELİLERİNE HÜRMETTE KUSUR ETMEMEK VE OKULA DAHA OLUMLU BAKMALARINI TUTUM GELİŞTİRMELERİ AMACIYLA; BİRÇOK KEZ VELİ GÖRÜŞME SAATLERİ DIŞINDA GELEN VELİLERİN BAHÇEDE VEYA KORİDORLARDA BEKLEMEK ZORUNDA KALMAMASI AMACIYLA BURSA GALA MOBİLYADAN OKULUMUZA HİBE EDİLEN BİR ADET KANEPE VE İSTANBUL MAPA İKEA’NIN BAĞIŞLADIĞI BİR ADET KANEPE İLE DÜZENLENEN VELİ BEKLEME ALANIMIZ VELİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR. VELİ BEKLEME ALANIMIZIN DÜZENLENMESİNDE KATKI SAĞLAYAN KURUM VE ŞAHISLARA OKUL İDARESİ OLARAK TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ.

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU

6


www.21kasim.meb.k12.tr

OKUL BAHÇEMİZ DÜZENLENDİ…

YAĞIŞLI HAVALARDA OKULUMUZUN YEŞİL ALANLARI İLE BAHÇE ALANI ARASINDA HERHANGİ BİR SET BULUNMADIĞINDAN TEMİZLİK KONUSUNDA BÜYÜK SIKINTI YAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ GERÇEĞİNDEN HAREKETLE; SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ M.BEŞİR AYANOĞLU’NUN OKULUMUZA GÖNDERMİŞ OLDUĞU MALZEMLERLE OKULUMUZ BAHÇESİ YEŞİL ALAN VE BAHÇE ALANI ARASINA SET GELECEK ŞEKİLDE BORDUR TAŞLARIYLA DÜZENLENMİŞTİR. SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE BELEDİYE ÇALIŞANLARINA KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ.

7

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU


www.21kasim.meb.k12.tr

DİĞER FAALİYETLERİMİZ… ATATÜRK KÖŞEMİZ YENİLENDİ. TASARIM VE DÜZENLENMESİ ESNASINDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYAN BÜLENT ARISOY VE ŞAH MÜHENDİSLİĞE TEŞEKKÜR EDERİZ.

İLİMİZ KÖŞESİ YENİLENDİ. TASARIM VE DÜZENLEME ESNASINDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYAN BÜLENT ARISOY VE ŞAH MÜHENDİSLİĞE TEŞEKKÜR EDERİZ.

OKULUMUZ RENKLENİYOR. OKULUMUZ DUVARLARI ETKİNLİK VE ÇLAIŞMA PANOLARI İLE RENKLENDİRİLİYOR. YAZ DÖNEMİNDE DÜZENLENEN OGYE PANOSU ARTIK RENGARENK…

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU

8


www.21kasim.meb.k12.tr

DİĞER FAALİYETLERİMİZ… ANA SINIFI VE YETİŞTİRİCİ KURSLAR İÇİN ALAN TARAMASI YAPILDI. OKULUMUZDA AÇILACAK OLAN YETİŞTİRİCİ SINIF VE ANA SINIFI İÇİN EĞİTİM BÖLGEMİZDE ÖĞRETMENLERİMİZ ÖĞRENCİ TARAMASI YAPTI.

VELİLERİMİZE YÖNELİK AÇILACAK HAFTA SONU KURSLAR İÇİN VELİLER BİLGİLENDİRİLDİ… HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE AÇILMASI PLANLANAN OKUMA-YAZMA BİLGİSAYAR VE AİLE EĞİTİMİ KURSLARI İÇİN OKULUMUZ ÖĞRETMENLERİ VELİLERİ BİLGİLENDİREREK TEŞVİK ETMEYE ÇALIŞTI…

9

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU


www.21kasim.meb.k12.tr

TEŞEKKÜRLER… ÇALIŞMALARIMIZ SÜRESİNCE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN;

PFİZER TOPLUM TAKIMI’NA

BURSA GALA MOBİLYA’YA

İSTANBUL MAPA İKEA’YA

DENİZBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI GEN.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NE

KATKILARINDAN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ.

CEYLAN TOPARLI

ŞEYHMUS DEMİR

OKUL MÜDÜRÜ

MÜDÜR YARDIMCISI

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU

10


www.21kasim.meb.k12.tr

TEŞEKKÜRLER… ÇALIŞMALARIMIZ SÜRESİNCE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN;

MARDİN BELEDİYESİ’NE

MARDİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE

MARDİN ŞAH MÜHENDİSLİĞE BÜLENT ARISOY’A ÖĞRETMENLERİMİZE DESTEK PERSONELİMİZE ÖĞRENCİLERİMİZE VE ADINI SAYAMADIĞIMIZ DESTEK OLAN TÜM VELİ VE ÇEVRE ESNAFA

KATKILARINDAN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ.

11

CEYLAN TOPARLI

ŞEYHMUS DEMİR

OKUL MÜDÜRÜ

MÜDÜR YARDIMCISI

21 KASIM İLKÖĞRETİM OKULU

21 KASIM BULTEN  

Mardin 21 Kasım İlöğretim Okulu Bülteni

Advertisement