Page 1

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 za nami.

Zagrania, efektowne parady i sztuczki zawodników były ważną częścią piłkarskiego spektaklu jaki rozegrał się w Polsce i na Ukrainie. Atmosferę mistrzostw Europy tworzyli jednak przede wyszystkim kibice. To dzięki nim, piłka na kilka tygodni stała się głównym tematem dyskusji dla ludzi i mediów prawie z całego świata. Czasem jednak sportowa rywalizacja schodziła na dalszy plan. Rozmawiano o wspaniałych irlandzkich kibicach, którzy przyjechali do Polski po żony, o marszu rosyjskich kibiców w Warszawie czy o Szwedzie który postawił piwo premierowi Ukrainy Mykołajowi Azarowi, po przegranym meczu Szwecji z Ukrainą. Prawdziwy duch kibica polskiego, wyjątkowa atmosfera szybko przedostały się również do naszej kawiarni. Różni symatycy piłki nożnej – ci dla których piłkarskie mecze to chleb powszedni lub zupełna nowość, dali się ponieść emocjom. I u nas w Sakwie nie zabrakło wielu różnych atrakcji. Oprócz typowania wyników, wielu stanęło w szranki o tytuł najlepszego twórcy rymowanego tekstu na temat Euro 2012. O to najlepsze z nich:

Bierzmy majki i szaliki u nas w Sakwie głośne krzyki Dzisiaj słaby Lewandowski bramkę strzela Błaszczykowski Z pola schodzi Dariusz Dudka idzie wypić sobie wódkę w Sakwie czas spędzony świetnie Witold piwo stawi chętnie Autorzy: Tomek Stempkowski, Jarosław Rymowicz i Irena.

Hej tam gdzieś nad Wisły wodą Błaszczykowski kopnął piłkę nogą. Całe Wilno tu przeżywa aby Polska zwyciężyła ! Hej hej hej Polacy omijajcie Grekow, Ruskich, Czechow.


Gola, gola, gola dajcie na całego zwyciężajcie ! Autorzy: Klub Włóczegow Wileńskich Przez cały czas trwania mistrzostw Europy, Sakwa była oblegana przez wspaniałych kibiców. Trafnie jeden z polskich gości powiedział, że w Sakwie można czuć się jak w domu. Wilno miało więc swoją polską strefę kibica! Wiek nie miał znaczenia – i starsi i dużo młodsi w biało czerwonych barwach, dopingowali polską reprezentację. Mielismy zaszczyt gościć wielu przedstawicieli różnych organizacji: Klub Włoczegów, Klub Studentów Polskich, Filia Uniwersytetu Białostockiego w Wilnie oraz piłkarzy i kibicow wileńskich klubów piłkarskich. Do Sakwy chętnie również zaglądali turyści którzy nie planowali oglądać meczów w Wilnie. Po kilku dniach byliśmy mile zaskoczeni, gdy otrzymalismy list od p. Marka o następującej treści: Choć minęło już kilka dni, wciąż czuję emocje jakie towarzyszyły meczowi Polska - Czechy. Wciąż smutno mi, że nie będę mógł kibicować polskiej drużynie. Dwa dni temu odpadła Ukraina po równie dramatycznym boju...kiedy nie gra już gospodarz mistrzostw, chyba zawsze wszystkim robi się trochę smutno. Mecz Polska - Czechy można było obejrzeć i w Sakwie, w której z tej okazji powstała prawdziwa strefa kibica. Tak jak chyba cała Polska w tym czasie, Sakwa była więc napełniona radością i piłkarskim świętem a zaraz po sędziowskim gwizdku, nad Sakwą zawisła chmura nostalgii za dawnymi sukcesami sportowymi i niedowierzań, że to ostatni mecz biało-czerwonych na Euro 2012. Taki spontaniczny klimat, doskonale zorganizowana przestrzeń restauracji a także pyszne potrawy, sprawiają że czujesz się w Sakwie jak u siebie w domu. Myślę że hasło "Feel like at home" doskonale tu pasuje i nadaje się w przypadku opisywania Sakwy ale już nie tylko na czas mistrzostw w Polsce i na Ukrainie a przez cały rok! Czujesz się bezpiecznie i swobodnie. Tego też nie zapomnę. Dzięki Sakwo za mecz i piwko! Okres mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 był ważny nie tylko dla Polski ale i dla naszej kawiarni Sakwa. Niezmiernie jest nam miło, że staliśmy się częścią tak ogormnej fiesty fanów piłki nożnej. Aby ponownie przypomnieć miłe chwile z Euro 2012 w Sakwie , zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Do najbliższych spotkań drodzy przyjaciele ! Gościnne progi Sakwy zawsze Was witają !

EURO 2012 w Sakwie za nami  

Wspomnienia Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej