Issuu on Google+

Memoriál Jozefa Fabišíka Od roku 2010 pořádáme tradiční oblastní závody jako památku na zakladatele klubu Jozefa Fabišíka. Letošní druhý ročník, který se konal za nepříliš příznivého počasí, přilákal 47 závodníků z kraje a několik diváků z přilehlého okolí. Aby se dojíždějícím vyplatila cesta k nám, konají se zde dva závody v jeden den. Konkrétně štafetový a závod s hromadným startem. Pro dorost a dospělé jsou závody především běžeckým tréninkem. Protože náš areál nedisponuje malorážkovou střelnicí, musíme se spokojit se střelbou ze vzduchových zbraní. Ani to však nebránilo našemu družstvu získat 6x první, 3x druhé a 2x třetí místo v obou závodech. Nedosáhli bychom toho, nebýt pomoci přátel, rodičů a sponzorů klubu. Děkujeme

Zlatou medaili získali: Aneta Koberová, Saša Svobodová, Karolína Řezáčová, Petra Křišťanová Ondra Hosman a Tomáš Bystřický. Stříbrnou Klára Řezáčová, Tomáš Hlinovský, Matyáš Lang a bronzovou medaili si odvezli Vojta Svoboda a Jirka Červený.

Masarykova základní škola Zruč-Senec Ve snaze získat nové členy jsme za pomoci učitelky z místní ZŠ (bývalá členka) uspořádali prezentaci letního biatlonu v našem areálu. Na závěr školního roku se k nám vypravili dvě třídy 5. ročníku. Během letního dopoledne jsme více než 30 dětem představili biatlon a jeho podoby, naše zázemí a vybavení.

všichni měla

nečekaně příjemný a pohodový průběh, na všech zúčastněných byl vidět zájem a soustředění. O to větším zklamáním pro nás bylo, že o pravidelné tréninky a členství v klubu neprojevil zájem téměř nikdo. Malý náznak nadšení rychle opadl.

Český pohár v letním biatlonu

V rámci Českého poháru jsme za závody mnohdy cestovali přes celou republiku. Vzdálenosti ve stovkách km do měst jako Bystřice pod Hostýnem, Břidličná, či Letohrad se nám ale vyplatilo absolvovat. Ve třech celorepublikových kolech ČP jsme získali 11 medailí a to 3x zlatou a 4x stříbrnou i bronzovou. Největší měrou k tomuto počtu přispěli Pavla Zahálková a Ondřej Hasman, další vybojovali Saša Svobodová a Tomáš Bystřický. Při oblastních kolech v Plzeňském kraji (PK) pravidelně celé družstvo obsazuje medailová umístění. Několik medailí jsme si přivezli i z oblatních soutěží mimo PK.

Mistrovství světa 2011 Do České republiky letos zavítal světový biatlon, a to hned na několik akcí. Areál v Novém Městě na Moravě velmi rychle začíná nabírat světové parametry jak vybavením, tak kapacitou a náročností tratí. Díky tomu zde na začátku roku mohlo proběhnout Mistrovství světa juniorů a koncem září Mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích. První z těchto akcí se účastnili Pavla Zahálková a Tomáš Bystřický jako rozhodčí. Tomáš pak i na letním MS rozhodoval na střelnici. Tím, že se osvědčili a získali zkušenosti, byli přizváni i na následující akce, které jsou teprve před námi a to Světový pohár na začátku roku 2012 a konečně Mistrovství světa v biatlonu 2013.

Mistrovství ČR dorostu a dospělých Od loňského roku byly zavedeny rozdělené mistrovské závody pro žactvo a dospělé. Letos nově se MČR dospělých konalo již v polovině sezony, jako kvalifikační závody na ME, které následovalo o týden později. Na začátku července jsme tedy vyrazili do Starého města pod

Landštejnem bojovat

nejen o nominaci, ale i o potřebné body do žebříčku.

K velké domácí konkurenci se přidal ještě výběr z Německa, připravující se na Evropský pohár. O to větší radost jsme měli z medailí získaných v úmorném horku. Pavla Zahálková mezi ženami a Tomáš Bystřický v juniorech vybojovali shodně dvě stříbrné medaile v individuálních závodech a bronz v závodě dvoučlenných štafet. Přestože při obou závodech získali více než 100 bodů, druhá místa na přímou nominaci na ME nestačila. Pavla však využila možnosti samoplátce a jela reprezentovat ČR do Italského Martellu. Karolína Řezáčová obsadila 6. a 7. místo, což je při prvním MČR mezi dorostenkami velice pěkný výsledek.

pro

nadcházející vrchol sezóny. Celé družstvo se snažilo prodat celoroční dřinu a dosáhnout na medaile. Na Moravu se s největšími ambicemi vypravil Ondra Hasman, který neskončil pod bednou v žádném závdě ČP a měl nakročeno k celkovému vítěztví žebříčku mezi nejmladšími žáky. Ani tentokrát nedal soupeřům příliš šancí a svoji One Man Show v letošní sérii ČP zakončil získem zlaté a stříbrné medaile, když v obou závodech dohromady chyboval na střelnici

pouze dvakrát. Stal se tak nejlepším Žákem A v

letošní sozóně a tedy vítězem Českého poháru. Sobotní odpoledne přineslo velkou radost i Saše Svobodové, která se svou štafetou obsadila druhé místo za domácí Břidličnou. Stejně pěkným výsledkem Matyáše Langa je i zisk 1. výkonnostní třídy v konkurenci 45 Žáků B.

MTB a další závody Kolo je pro nás nejen dobrý doplněk pro běhání, ale také další závodní disciplína. Pokud se termínově nekryjí s biatlonem nebo během, účatníme se MTB závodů v našem okolí, např. Okolo Plzně, Škodabike Maratonu, či Krále šumavy. Letos se první zmiňovaný opravdu povedl Lukáši Rostásovi a Tomášovi Bystřickému, když na domácí trati obsadili třetí a první místo mezi studenty. Za zmínku stojí i 22. resp 11. místo na Škodabike maratonu.

Pro Lukáše a Tomáše byl vrcholem nebiatlonové sezóny závod PILSENMAN. Jedná se o terénní kvadriatlon, skládající se z 1 km plavání, 9 km kajaku na řece, 42 km MTB a závěrečného 14 km běhu. Po úspěšném loňském ročníku letos do závodu vyrazili rozhodnuti obhájit 2. místo nebo, ještě lépe, zvítězit. Bohužel si vybrali smůlu dvojnásobným defektem.. Stopka přišla téměř v polovině závodu, ve chvíli kdy byli s velkým náskokem ve vedení.

Run-Up Naprostou novinkou pro nás byly závody v běhu do schodů. V Plzni se konaly poprvé a tak jsme nemohli chybět. Z právě probíhajícího soustředění u Drahotína si dorostenecké družstvo odskočilo na závod o „délce“ 16 pater a téměř 400 schodů. Závod nás překvapil jak svou náročností, tak atraktivitou. Po odeznění bolesti svalů v posledním patře se všem vrátil úsměv. Zejména proto, že jsme si nevedli vůbec špatně, ba naopak výborně. Karolíná řezáčová zvítězila mezi ženami v závodě do 10. patra budovy. Odjela tak domů na nové sportovní koloběžce. V hlavním finále žen se blýskla Pavla Zahálková, když do 16. patra vyběhla nejrychleji. V tomtéž závodě se umístil i Tomáš Bystřický na 3. místě mezi Juniory. Oba dva tak postoupili do Mistrovství ČR, kterého se v Olomouci zúčastnila pouze Pavla a to tak, jak umí jen ona. Stala se mistryní ČR v běhu do schodů!

Letos jsme startovali v těchto závodech: Oblastní biatlonový pohár: • •

8 závodů v Plzeňském kraji 6 závodů v kraji Ústeckém, Jihočeském a na Vysočině

Český pohár v letním biatlnou: • • • •

Nové Městě na Moravě Bystřice pod Hostýnem Letohrad MČR ve Starém Městě pod Landštejnem a v Břidličné

Běžecké závody: • • • • • • • • •

8 přespolních běhů: Zámeček, Kozel, Radyně, Ostende, Běh borským parkem, Roudná, České údolí, 3 Hradišťskou strání Běh pro život Nike Run Prague Hervis ½ maraton Praha Plzeňský půmaraton Mattoni Grand Prix Praha Run Tour Plzeň Vokolo Príglu Brno Velká Kunratická

Další závody: • • • • •

Run-Up Plzeň, Olomouc MČR Pilsenman Okolo Plzně Škoda Bike Maraton Král Šumavy

Celkem: •

více než 45 startů

Publikovali jsme: • •

3x článek v Plzeňském Deníku 2x článek ve Zručském Zpravodaji

BK Elán Zruč se v soutěži družstev Českého poháru v letním biatlonu 2011 umístil na 8. pozici z celkem 43 klubů.

Startovné, dopravu a náklady na takové množství závodů nám pomohli zajistit sponzoři klubu. Díky jejích pomoci jsme mohli závodit v kvalitním oblečení, cestovat pohodlněji nebo nakoupit nové potřebné vybavení. Ze závodů jsme si kromě cenných medailí přivezli nespočet zkušeností, osobních rekordů a zážitků. Děkujeme