Page 1

5.SAYFA

21 - 27 Ocak 2014

Efe, ‘Odamız beş yıldızlı olacak’

Körfez Ticaret Odası Yönetimi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen Akreditasyon Konferansına katıldı. TOBB Birlik Merkezi'nde TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu' nun ev sahipliğinde düzenlenen ve ülke genelindeki Odalarında yoğun ilgi gösterdiği akreditasyon konferansına KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Meclis Başkanı Güngör Ayhan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Zımba, Recep Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Erkan Çağlayan, Mustafa Genç, Mustafa Gülçan, Şener Söğüt ve Veli Yıldız katıldı. Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, "Akredite olan oda ve borsalarımızı 5 yıldızlı olarak tanımlanıyor. Beş yıldızlı otel müşterisine nasıl hizmet veriyorsa, 5 yıldızlı oda ve borsalar da bu kalitede hizmet verecek. Akreditasyon çalışmaları süren Odamız da dahil 69 Oda da sertifikasını aldığında 5 yıldızlı Oda sayısı 221'e ulaşacak. Körfez Ticaret Odası olarak çalışmalarımızı itina ile yürüteceğiz. " açıklamasında bulundu. Efe, "Ülkenin ekonomik olarak büyümesi önemli. Çünkü ekonomi güçlü olmazsa ne vatandaşınızın refahı olur, ne de dışarıda bir ağırlığınız olur. O yüzden üyelerimizin önünü açacak

adımlar atmaya her zaman özen gösteriyoruz. " Akreditasyon konferansının öğleden sonraki bölümünde gerçekleştirilen seminerde konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete de konuşmasında oda ve borsaların akredite olabilmesi için eğitimler, geliştirme ziyaretleri ve denetimler gibi 3 temel süreci yaşaması gerektiğini kaydetti. Sistemin etkinliğinin oda ve borsa üst yönetimlerinin sisteme yaklaşımları ile doğrudan ilgili olduğunu bildiren Mete, Avrupa standartlarında hizmet için yola çıktıklarını hatırlattı. Halim Mete, önemli olanın akredite belgesine sahip olmak değil, bu belgenin gerekliliklerini yaşatabilmek olduğunun altını çizdi.

KTO yönetiminden Bakan Işık’a ziyaret Körfez Ticaret Odası Yöneticileri, Bakanlığı'na atanan Fikri Işık'ı Ankara'da ziyaret ederek yeni görevinin kendisine hayırlı olmasını dilediler. Körfez Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Meclis Başkanı Güngör Ayhan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sedat Zımba, Recep Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Yıldız, Mustafa Genç, Mustafa Gülçan, Şener Söğüt ve Erkan Çağlayan'dan oluşan heyet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ı ziyaret ettiler. KTO

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına atanan Fikri Işık'a yeni görevinde başarılarının devamını diledikten sonra, "Milletvekilimiz olduğunuz dönemde başarılı çalışmalara imza attınız." açıklamasında bulundu.

Elanaz, 5 yaşında Körfez’in genç girişimci iş adamlarından Kemal Kiraz ile ev hanımı eşi Bahar Kiraz’ın güzel kızları Elanaz, 5. Yaşına girdi. Çocuklarının yeni bir yaş gününe girmesi nedeniyle önemli bir doğum günü etkinliği yapan Kiraz Ailesi, çok güzel bir gün geçirdi. Körfez’in tek ve en önemli iş merkezi konumunda bulunan Körfez Canter isimli iş yerindeki bir sosyal tesiste düzenlenen doğum günü etkinliğine, Elanaz’ın kreşte ki arkadaşları da katıldı. Kuzeni İrem Kiraz’da, Elanaz’ı yalnız bırakmadılar. Kendisi için hazırlanan pastanın üzerindeki mumları söndüren Ela naz için arkadaşları ve ailesi, ‘iyi ki doğdun Elanaz’ diye tezehuratta bulundular. Havai fişek gösterileri de yapıldı. Elanaz’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Sayfa 5  
Sayfa 5  
Advertisement