Page 1

CMYK

20 - 26 Aralık 2011

Yıl: 6 Sayý: 282

‘Sizin Gazeteniz’

Fiyatý : 50 Krþ.

‘Sözünüz söz olsun’

‘Derelerin üzeri açık olmalıdır’ diyerek Ağa Deresi üzerinde bulunan Fiberoptik kablo iş yerlerini yıkan belediye, derenin üzerini neden tamamen açmıyor? döşeniyor İnternet iletişiminin alt yapısını güçlendirmek amacıyla internet hizmeti sağlayan firmalar, Körfez’in bir çok alanına fiberoptik kablo döşüyor. Yoğun çalışma içerisinde bulunan internet sağlayıcıları, iki ay süre içerisinde önemli merkezlere fiberoptik kablo döşeme işini tamamlayacağı bildirildi.

AĞADERE’NİN ÜZERİ AÇILMADI Körfez Belediyesi tarafından Ağa Dere Caddesi üzerinde bulunan iş yerleri yıkıldı. Yıkılma gerekçesi ise, ‘Dere ve menfezlerin üzeri, olası sel tıkanmalara karşın açık olmalıdır’ gerekçesi gösterildi. Yıllardır hizmet veren iş yerleri yıkılmasına yıkıldı ancak, derenin üzeri tamamen açılmadı. Bu alan şimdi park alanı olarak kullanılmaya başlandı. Vatandaşlar, belediyenin işi yarım yaptığını iddia ediyorlar.

Köprü yapıldı sıra yolda Körfez İlçe Yavuz Sultan Selim Mahallesi ile TOKİ konutları arasında bulunan Ağa Deresi ‘nin üzerine geçit için köprü yapıldı. Yavuz Sultan Selim Mahallesi ile TOKİ Konutları’nı bir birine bağlayacak alan üzerinde ki köprünün yapımı tamamlandı. Şimdi, köprüye bağlantının sağlanacağı yolların yapımına sıra geldi. Vatandaşlar, bir an önce bu yolun yapılmasını talep ediyor.

1000 işçi haklarıyla Belde A.Ş’ye geçiyor 1000 işçi haklarıyla Belde A.Ş’ye geçiyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan 1000’e yakın işçiyi ilgilendiren 2012-2014 Hizmet Alım İhalesini Belde A.Ş kazandı. Geçtiğimiz yıl Kent Konut A.Ş bünyesinde çalışan işçiler, 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile İhaleyi kazanan Belde A.Ş’ye geçecek. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir meclisi aralık ayı toplantısında da bu konuya açıklık getirerek, Belde AŞ’nin üstündeki yasaklık halinin kalktığını ve yeni ihaleyi Belde A.Ş’nin kazanması nedeniyle tüm işçilerin tekrar Belde A.Ş bünyesine alınacağını belirtmiş, tüm işçi haklarının da korunacağını açıklamıştı.

MHP İlçe Başkanlığı’na aday olan Gökmen Türengül;

‘Tek hedef, belediye’

PARK ALANI OLARAK KULLANILIYOR Belediye tarafından iş yerleri yıkılırken kamuoyu, ‘Belediye yan tarafta bulunan özel bir iş yerine park alanı açıyor’ iddiaları gündeme gelmişti. İş yerlerinin yıkıldığı halde, derenin üzerinin açılmaması bu iddiayı güçlendirdi. Vatandaşlar, belediyeyi samimi bulmadıklarını, bu alanı yıkarak, özel bir iş yerine park alanı açtıklarını, derenin üzerini kapalı tutarak suç işlediklerini ifade ediyorlar. Belediyenin kamuoyunu aydınlatma adına vereceği cevap ise merak ediliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Körfez İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu resmen açıklayan Gökmen Türengül, aralıksız bir şekilde çalışmaları sürdürdüğünü söyledi. Sayfa 4’te

Bağdat, ‘Prestij’ olmasın Belediye’nin ‘Prestij caddem’ olacak diye bahsettiği Ağa Dere Caddesi’ndeki aksaklıkları örnek gösteren Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi Sakinleri, ‘Belediye Ağadere Caddesi’ne ‘prestij caddem’ demişti. Biz böyle bir Prestij istemiyoruz” dediler.

“Belediye, hem yapım aşamasında, hem de yapım sonrası önemli sıkıntılar yaşadı. Aynı sıkıntıların bizim bulunduğumuz caddede de yaşanmasını istemiyoruz. Başlatılan çalışmanın bir an önce tamamlanmasını, tamamlanan caddenin ise tamamlandıktan hemen sonra dökülmesini istemiyoruz. Şimdiden belediye yetkililerini uyarıyoruz. Üzerlerine düşen görevi yerine getirsinler ve bir an önce yapımına başlanan caddenin yapımını tamamlasınlar.”diyerek, belediye yetkililerini uyardılar.

Ne ekersen, onu biçersin...

“Bağdat Caddesi, ikinci bir Ağadere olmasın”

Çocuk, ilk dersi ailesinden alır. İyi eğitilmiş bir çocuk, hem kendine, hem çevresine, hem de insanlığa faydalı olur. Çocukların maharetli olması, ailelerinin çocuklara bir şeyler vermesi ile doğru orantılıdır. Tıpkı bu resimde görüldüğü gibi, Anadolu Kadını’nın en önemli özeliklerinden biri olan ev işlerini öğrenen bu Anadolu çocuğu gibi… Kendisine bu gün bir şeyler öğretilmiş. Bu gün tatbik ediyor. Aynısını, yarın oda nesline öğretecek. Ne mutlu çocuklarına bir şeyler öğretenlere…

Güney Mah. Saatçi Sk. No: 3 Tütünçiftlik-Körfez/KOCAELÝ Tel: 0-262 526 80 86 Faks: 0-262 526 02 63 www.bizimgazete.com.tr

e-mail: bizimgazete41@gmail.com

CMYK

Bizim Gazete 283 sayı  

Bizim Gazete sizin gazete

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you