Page 1

KATALOG 2016 PRACODAWCÓW 2017


Biuro Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

ul. Komandorska 118/120 53-345 Wrocław bud. E, pokój 207-210 (2 piętro)

tel. (71) 36 80 882 do 886 e-mail: biurokarier@ue.wroc.pl

www.biurokarier.wroclaw.pl 2

Zapraszamy pn. - pt. w godz. 7.30 - 15.30


Drogi Studencie i Absolwencie, Droga Studentko i Absolwentko!

Podpowiemy, jak powinno wyglądać profesjonalne CV, wesprzemy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz damy wskazówki, co jeszcze możesz zrobić, aby zrealizować swój plan.

Zastanawiając się nad wyborem przyszłej pracy, z pewnością stawiasz sobie nie tylko pytanie - jakie zajęcie chcę wykonywać, ale również - jaki jest mój wymarzony pracodawca?

W przypadku, gdy jeszcze dokładnie nie wiesz, w jakim kierunku chcesz podążać, pomożemy Ci poznać Twój potencjał oraz zaplanować karierę zawodową.

Dlatego oddajemy w Twoje ręce Katalog Pracodawców, z którymi Biuro Karier współpracuje. W katalogu znajdziesz wizytówki firm, zawierające krótkie opisy pracodawców oraz informacje o oferowanych stanowiskach. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w Katalogu pomogą Ci znaleźć Twoją pracę marzeń.

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z zakresu poradnictwa kariery, trenerzy i coachowie, których głównym celem jest wspieranie studentów i absolwentów Uczelni w skutecznym przejściu z okresu nauki do etapu poszukiwania zatrudnienia oraz w efektywnym funkcjonowaniu na współczesnym rynku pracy. Na stronach Katalogu odnajdziesz również propozycje, jakie mamy dla Ciebie.

Kiedy już będziesz wiedział, gdzie chcesz aplikować, zapraszamy do Biura Karier i Promocji Zawodowej. Pomożemy Ci osiągnąć Twój cel.

Zapraszamy do lektury! Zespół Biura Karier i Promocji Zawodowej

3


Studentko i Studencie! Absolwentko i Absolwencie! Jeśli chcesz odkryć swój potencjał oraz wyznaczyć cele rozwojowe, zapraszamy do Biura Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zespół profesjonalnych doradców kariery przygotował dla Ciebie szereg nieodpłatnych propozycji:

Doradztwo kariery – jeśli potrzebujesz przygotować się do wejścia na rynek pracy, skorzystaj z szerokiej pomocy, która obejmuje: • • • • • •

indywidualne rozmowy doradcze, cykl warsztatów aktywizacyjnych (2 pkt. ECTS), doradztwo on-line, określanie potencjału zawodowego na bazie testów kompetencji, pomoc w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i znalezienia pracy.

Safari kariery – jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są realia pracy w danej branży oraz perspektywy zatrudnienia i rozwoju zawodowego w danym segmencie rynku, czego oczekują pracodawcy od potencjalnych pracowników i co oferują w zamian, przyjdź na spotkanie z praktykami biznesu.

Career coaching – jeśli nie wiesz, którą drogę edukacyjną lub zawodową wybrać, zanalizuj swój potencjał i określ obszary zainteresowań i wartości. Następnie zrealizuj założone cele krótko i długoterminowe pod okiem doświadczonego coacha.

Mentoring dla studentów – jeśli pragniesz się uczyć od najlepszych, spotkaj się z Mentorem, który w relacji mistrz-uczeń odkryje przed Tobą nowe możliwości i źródło inspiracji do własnego rozwoju.

Projekty rozwoju zawodowego – jeśli chcesz poznać sztukę zarządzania własną karierą zawodową, zgłoś się do nas.

Targi pracy – jeśli chcesz poznać potencjalnych pracodawców i zgromadzić cenne kontakty zawodowe, koniecznie weź udział w tym ważnym wydarzeniu.

Oferty pracy, staży i praktyk – jeśli szukasz ofert zatrudnienia, przeglądaj na bieżąco naszą stronę internetową.

Szczegółowych informacji szukaj na:

www.biurokarier.wroclaw.pl


AZYMUT PRACA Szukanie zatrudnienia na wciąż dynamicznym rynku pracy nie może ograniczać się jedynie do pokonywania ścieżek kierujących do potencjalnego pracodawcy. Podczas tego procesu niezbędne są: umiejętność zarządzania własnym czasem, przygotowanie dobrej autoprezentacji, zdolności budowania kontaktów oraz zbieranie i wykorzystywanie informacji nt. potencjalnych miejsc pracy.

Krok pierwszy: analiza własnych zasobów.

Dla studenta czy absolwenta jest to zadanie stwarzające wymierne korzyści, docelowo w postaci oczekiwanego miejsca pracy, a ponadto ćwiczące niezwykle przydatne umiejętności dobrego radzenia sobie zarówno w życiu zawodowym, jak i często w osobistym. Zatem od czego warto zacząć?

Następny etap to sukcesywne zdobywanie informacji na temat interesujących nas branż (np. finansowej, reklamowej) i sektorów (publicznych, prywatnych, czy pozarządowych), określonych firm, poszukiwanych stanowisk, wymagań stawianych przez pracodawców (np. znajomość języków obcych, obsługi komputera), stawek płacowych.

8

Przed przystąpieniem zarówno do poszukiwań, jak i stworzenia swojego CV należy dokonać analizy własnych zasobów. W tym przypadku może pomóc doradca z Biura Karier, ale możemy też potrudzić się sami, bądź skorzystać z pomocy zaufanej osoby. Na to działanie składa się dokładny i rzetelny opis: wykształcenia, kwalifikacji, wiedzy, doświadczenia, umiejętności i predyspozycji, wreszcie oczekiwań zawodowych przyszłego kandydata. Krok drugi: badanie rynku pracy.

Krok trzeci: kandydat vs. rynek pracy. Dopasowanie analizy własnych zasobów do wymagań i możliwości rynku pracy to kolejne ważne strategiczne posunięcie. Należy odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytania: Czego konkretnie szukam? Jakie mam możliwości? Co jest ograniczeniem, a co moją szansą? Jakie umiejętności powinienem doskonalić? Dopiero po tym etapie można świadomie działać, zacząć pisanie „dobrze skrojonych” dokumentów aplikacyjnych, czy przygotowywać się do spotkań i rozmów kwalifikacyjnych. Teraz właśnie możliwe jest aktywne, dobrze zorganizowane poszukiwanie pracy. Krok czwarty: strategia poszukiwań. Możliwości dotarcia do potencjalnego pracodawcy jest wiele. Wszystko zależy od tego, czy korzystamy z ich przeważającej większości, często i systematycznie. Trzeba też wiedzieć, które z nich są najbardziej efektywne i wreszcie, czy wiemy jak z nich korzystać?


Oto przegląd najpopularniejszych sposobów znalezienia pracy: 1. Inicjatywa własna – najbardziej efektywna i najmniej doceniana: - tworzenie i korzystanie z własnej bazy firm (strony firmowe, katalogi branżowe, foldery, materiały reklamowe), - networking, czyli zdobywanie informacji na temat potencjalnych pracodawców wśród bliższych i dalszych znajomych oraz nawiązywanie i dbanie o zdobyte kontakty, - bezpośredni kontakt z pracodawcą i/lub po uprzednim telefonicznym umówieniu się, - osobiste dostarczanie (w ostateczności wysyłanie e-mailem czy tradycyjną pocztą ) CV i listów motywacyjnych, - pilotowanie swojej oferty, tj. kontaktowanie się z pracodawcą w przeciągu 7-14 dni po przekazaniu własnych dokumentów aplikacyjnych, - prowadzenie terminarza kontaktów i spotkań z pracodawcami. 2. Internet – ulubione narzędzie pracodawców: - personal branding, czyli świadome budowanie swojego wizerunku w sieci (założenie odpowiedniego konta na Facebook, Golden Line, LinkedIn…), - przeglądanie ofert internetowych zamieszczanych na stronach konkretnych firm, - odwiedzanie portali z grupami dyskusyjnymi, - monitorowanie stron poświęconych ofertom pracy: np. www.pracuj.pl. 3. Biura Karier – profesjonalne wsparcie w starcie: - stałe korzystanie z usług BK na uczelni, którego celem jest pomoc studentom i absolwentom w skutecznym przejściu z okresu nauki do etapu poszukiwania zatrudnienia oraz w efektywnym funkcjonowaniu na współczesnym rynku pracy, - usługi BK są nieodpłatne, - oprócz ofert pracy można skorzystać z porad i szkoleń oferowanych przez doradców kariery, jak np. w Biurze Ka-

rier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: www.biurokarier.wroclaw.pl 4. Targi Pracy – wiele okazji w jednym miejscu: - organizowane cyklicznie (zazwyczaj raz lub dwa razy w roku – na wiosnę i jesień) przez organizacje studenckie, Biura Karier, - dają otwarty dostęp do aplikacji firmowych i ofert pracy, - możliwy kontakt bezpośredni z przedstawicielami działów HR, - przewidują prezentacje firm, wykłady, warsztaty, - ważne, aby pamiętać o przygotowaniu się do spotkania z potencjalnym pracodawcą (m.in. mieć ze sobą CV, być odpowiednio ubranym, przećwiczyć elementy rozmowy. 5 . Studenckie banki pracy – nie tylko ratunek dla kieszeni studenta: - pozyskują oferty prac dorywczych (promocje, korepetycje, opieka nad dzieckiem), - przewidywana forma zatrudnienia: umowa zlecenie, umowa o dzieło, - pozwalają na zdobycie doświadczenia również cenionego przez pracodawców. 6. Organizacje studenckie – zabezpieczenie na przyszłość: - działalność wysoko ceniona przez przyszłych pracodawców, - oferują często praktyki studenckie, prace w kraju i za granicą, - organizują spotkania z praktykami biznesu, - dają możliwość praktycznego rozwijania zdolności komunikacyjnych i organizacyjnych. 7. Wolontariat – zaangażowanie społeczne budujące doświadczenie: - praca przebiegająca w bardzo zróżnicowanym środowisku zawodowym, - indywidualnie planowane godziny pracy i możliwość sprawdzenia się w wielu dziedzinach.

8. Powiatowy Urząd Pracy – korzystanie z jego usług na równi z innymi sposobami: - zapewnia pośrednictwo pracy dla wszystkich zainteresowanych i dla osób zarejestrowanych w PUP, - oferuje różne formy wsparcia (np. bony, dofinansowania, świadczenia) - obowiązujące zasady rejestracji: absolwent, zameldowanie stałe lub tymczasowe, - więcej informacji, na: http://wroclaw.praca.gov.pl/ 9. Firmy doradztwa personalnego czy „headhunters” – mogą zaskoczyć: - m.in. szukają pracowników na zlecenie pracodawcy, - można przesyłać do ich bazy swoje dokumenty aplikacyjne, - przeprowadzają nie tylko selekcję, ale i rekrutację kandydatów do pracy. UWAGA! Pośrednictwo pracy i informacje na temat zatrudnienia zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy są bezpłatne! W pozostawianych dokumentach aplikacyjnych należy umieszczać i podpisywać zdanie: „Udostępniam moje dane do celów rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z poź. zm.)” Powodzenia! Monika Siurdyban Doradca kariery, coach ICF Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

9


Zapraszamy Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy chcą się rozwijać i korzystać w pełni ze swoich wewnętrznych zasobów do udziału w:

PROGRAMIE CAREER COACHING 10


Czym jest COACHING? COACHING jest partnerską relacją z Klientem, opartą na prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje Go do osiągania i wykorzystania w działaniu Jego najwyższego osobistego potencjału.

Czym jest CAREER COACHING? CAREER COACHING jest procesem, którego głównym celem jest wzmacnianie oraz wspieranie Klienta w samodzielnym dokonaniu zamierzonej zmiany na ścieżce kariery, w oparciu o Jego własne odkrycia, wnioski i zasoby.

Czym nie jest CAREER COACHING? CAREER COACHING nie jest terapią, doradztwem zawodowym, tutoringiem akademickim, czyli metodą edukacji zindywidualizowanej, ani mentoringiem biznesowym, czyli relacją typu „mistrz- uczeń”.

Dla KOGO jest CAREER COACHING? - dla wszystkich, którzy są nakierowani na szukanie kreatywnych rozwiązań na przyszłość, - dla tych, którzy chcą pracować na pozytywach, - dla osób, które chcą zyskać większą samoświadomość, - dla tych, którzy chcą przejąć odpowiedzialność za własne działania, - dla wszystkich, którzy wierzą, że można osiągać sukcesy nawet na zakrętach swojej ścieżki kariery. CAREER COACHING umożliwi Wam nowe spojrzenie na siebie i sytuację, w jakiej się znajdujecie. Pomoże uruchomić własne zasoby, dostarczy narzędzi w określaniu celu, planowaniu działań i podejmowaniu decyzji. Zainspiruje i pobudzi do realizacji marzeń zarówno edukacyjnych, jak i zawodowych!

Jeśli chcecie poznać i rozwinąć swój potencjał to CAREER COACHING jest stworzony dla Was :)

11


Możliwości nie mają granic! Studia to nie tylko czas nawiązywania znajomości, to również okazja do zdobycia wyróżniającej wiedzy i kompetencji zapewniających pewny start kariery. O tym, na co warto zwrócić uwagę na uczelni i na początku kariery zawodowej oraz jak zapewnić sobie dobre wynagrodzenie rozmawiamy z panią Agnieszką Ciźlą z ACCA.

Agnieszka Ciźla

Head of Education, ACCA Poland and the Baltic States

Studia to pierwszy i często najważniejszy krok w kreowaniu własnej kariery. Co mogą zaoferować uczelnie, aby pomóc swoim absolwentom w zdobyciu doświadczenia zawodowego i wyróżnieniu się na rynku pracy?

ACCA to faktycznie 2 w 1, gdyż kończąc je absolwenci są wyposażeni w dyplom renomowanej uczelni połączony z pożądaną biznesową kwalifikacją i kompetencjami poszukiwanymi przez rynek.

W odpowiedzi na potrzeby rynku pracy coraz więcej uczelni uruchamia studia we współpracy z zagranicznymi uczelniami i firmami oraz występuje o międzynarodowe akredytacje, jak np. uznawany na całym świecie tytuł Akredytowanego Programu ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), nadawany kierunkom „Finanse i Rachunkowość” lub pokrewnym.

ACCA to duża, prestiżowa i najszybciej rozwijająca się międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Z pewnością członkostwo w niej przynosi realne korzyści?

Mówi się, że studia z akredytacją ACCA to 2w1. To dlatego akredytacja ACCA jest tak ceniona przez studentów? Muszę podkreślić, że podczas zajęć na uczelni, i to bez dodatkowych opłat, studenci zdobywają kompleksową wiedzę i biznesowe umiejętności niezbędne od pierwszego dnia pracy. Kwalifikacja ACCA budowana jest w oparciu o potrzeby pracodawców, dlatego jest przez nich tak bardzo ceniona. Także studia z akredytacją

Wyniki badania Goldman Recruitment Salary Survey 2015 r. pokazują, że członkowie ACCA zarabiają średnio 19 200 zł brutto miesięcznie. To prawie 80% więcej niż osoba na analogicznym stanowisku bez kwalifikacji ACCA i więcej, niż oferują studia MBA czy inne kwalifikacje zawodowe. Aby stać się członkiem ACCA należy wykazać się min. 3-letnim doświadczeniem zawodowym, etyką oraz zdać 14 egzaminów w języku angielskim. Wybór akredytowanego przez ACCA kierunku pozwala na zaliczenie aż do 9 z nich jeszcze w trakcie studiów.

Podejmij najlepszą decyzję dla swojej kariery w finansach – wybierz jeden z Akredytowanych Programów ACCA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu! Dowiedz się więcej na studiujzacca.pl 24


EY Branża:

Informacja o firmie:

Adinistracja podatkowa, Bankowość, Energrtyka, Finanse i rachunkowość, Łączność, Transport, Badania, IT, HR, Logistyka, Marketing, Przemysł, Ubezpieczenia, Konsulting, Audyt

Typowe obszary praktyk: Produkcja, Logistyka, Księgowość, BHP i OŚ, Dział utrzymania ruchu

EY to światowy lider w zakresie profesjonalnych usług doradczych. Ponad 190 000 specjalistów w zakresie audytu, doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego oraz transakcyjnego, zatrudnionych w 150 krajach, łączy swoją wiedzę i międzynarodowe doświadczenie ze znajomością lokalnych uwarunkowań. EY to również największa firma doradcza na polskim rynku, zatrudniająca ponad 1800 profesjonalistów Poprzez swoje działania ma ambicję budować lepszy świat pracy dla swoich pracowników, klientów i całej społeczności.

Typowe stanowiska pracy: Praktykant, Asystent/Analityk

Kluczowe kompetencje: Zdolności analityczne, umiejętność pracy w zespole, łatwość nawiązywania kontaktów, dobra organizacja praca i zaangażowanie, dobre wyników na studiach, bardzo dobra znajomości języka angielskiego

Sposób aplikowania:

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacja@pl.ey.com

telefon: 0225576748

www.ey.com/kariera www.facebook.com/EY.Kariera

CV, Dokumenty w j.angielskim, Wykaz ocen ze wszystkich lat studiów, Formularz aplikacyjny na stronie

GEOBAN S.A. SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE Informacja o firmie:

Branża:

Geoban S.A. (spółka akcyjna) Oddział w Polsce jest międzynawowym przedsiębiorstwem założonym w Hiszpanii w 2003 r., należącym do Grupy Bankowej Santander. Geoban prowadzi swoją działalność na terenie Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Polski, Niemiec, Meksyku, Argentyny oraz Stanów Zjednoczonych i dostarcza usługi w zakresie bankowości operacyjnej dla banków Grupy Santander. W Polsce działamy od 2008 r. i obecnie zatrudniamy ok. 600 pracowników w Gdyni oraz we Wrocławiu. Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę procesów związanych z następującymi produktami bankowymi: płatności krajowe i międzynarodowe, karty płatnicze, konta bankowe, pożyczki i kredyty hipoteczne. W oparciu o nasze wartości, tj. dynamikę, nastawienie na potrzeby klienta, innowacje, siłę i etykę biznesową staramy się stworzyć dla naszego zespołu atrakcyjne miejsce pracy na terenie Gdyni oraz Wrocławia, by osiągać coraz lepsze wyniki.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacja.wroclaw@geoban.com

telefon: 71 799 16 74

www.geoban.com

Finanse i rachunkowość

Typowe stanowiska pracy: Pracownik usług bankowych

Sposób aplikowania: CV, Rozmowa kwalifikacyjna


CARGILL POLAND SP. Z O.O. Branża:

Informacja o firmie:

Rolnictwo, Przemysł, Rolniczo-spożywcza

Typowe obszary praktyk: Produkcja (Zakład Pszenicy, Zakład Alkoholu, Rafineria), Laboratorium Kontroli Jakości, Logistyka, Księgowość, BHP i OŚ, Dział Utrzymania Ruchu

Typowe stanowiska pracy: Staże dla inżynierów, praca w Działach Produkcji, Utrzymania Ruchu, Księgowości, Obsługi Klienta, Logistyki

Kluczowe kompetencje: Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów, znajomość pakietu MS Office, myślenie analityczne, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność rozwiązywania problemów, chęć do uczenia się i rozwijania nowych kompetencji.

Cargill jest międzynarodowym producentem i dostawcą produktów i usług rolnych, spożywczych, finansowych oraz przemysłowych. Dziś Cargill zatrudnia w Polsce ok. 1650 osób w 21 lokalizacjach. W Bielanach Wrocławskich znajduje się wysoce zautomatyzowany zakład produkujący: syropy glukozowe i glukozowo-fruktozowe, które są używane przy produkcji min. słodyczy, napojów, w przetwórstwie owocowo-warzywnym, browarnictwie, gluten pszenny witalny – stosowany w piekarnictwie, pszenmix – dodatek do pasz zwierzęcych oraz etanol (spirytus surowy). Cargill w Bielanach Wrocławskich to: nowoczesny, wysoce zautomatyzowany zakład produkcyjny; największy młyn w Polsce; miejsce pracy dla ok. 130 osób w administracji oraz ok. 100 osób na produkcji; jeden z największych na polskim rynku producent syropów glukozowych oraz glukozowo-fruktozowych.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacja_wrocław@cargill.com

Sposób aplikowania: CV, List motywacyjny, Rozmowa kwalifikacyjna

telefon: 71 311-01-00

www.cargill.com.pl

CREDIT AGRICOLE BANK POLSKA S.A. Informacja o firmie: Credit Agricole Bank Polska S.A. zatrudnia ponad 4500  pracowników, którzy wspólnie realizują nasze zobowiązania wobec klientów: wiarygodność, profesjonalizm, przyjazność i dostępność. Jesteśmy częścią francuskiej grupy finansowej Crédit Agricole o ponad 100-letniej tradycji. Grupa działa na terenie ponad 50 krajów i jest jednym z dziesięciu największych uczestników międzynarodowego rynku bankowego.

Branża: Bankowość

Typowe obszary praktyk: Finanse, IT, Marketing, HR i szkolenia, Audyt, Zarządzanie ryzykiem i kontrola, Back office, Usługi generalne, Sprzedaż

Typowe stanowiska pracy: Praktykant/Stażysta/Młodszy Specjalista/ Specjalista we wszystkich obszarach banku (Finanse, IT, marketing, HR i szkolenia, Audyt, Zarządzanie ryzykiem i kontrola, Back office, Usługi generalne, Sprzedaż)

Kluczowe kompetencje: Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: kariera@credit-agricole.pl

www.credit-agricole.pl

Umiejętność analitycznego myślenia, praca zespołowa, komunikatywność, otwartość na wyzwania, kreatywność, współpraca

Sposób aplikowania: CV, Rozmowa kwalifikacyjna


DELAVAL OPERATIONS SP. Z O.O. Branża:

Informacja o firmie:

IT, Badania, Logistyka, Marketing, Przemysł, Produkcja, Mechanika, Budowa maszyn, Automatyka i robotyka, Mechatronika, Elektronika

Typowe obszary praktyk: Praktyki odbywają się w działach technologii, organizacji produkcji, jakości, konstrukcji, logistyki, IT i globalnego zarządzania produktami i dostawcami.

DeLaval jest firmą międzynarodową, częścią koncernu Tetra Laval Group, w skład którego wchodzą również firmy Tetra Pak oraz Sidel. Od ponad 130 lat działamy w branży produkcji mleka, produkując maszyny i urządzenia wspierające rolników w tym biznesie (m.in. roboty do udoju mleka, hale udojowe, schładzalniki, wozy paszowe, zgarniacze obornika, programy do zarządzania stadem), wprowadzamy na rynek innowacje i oferujemy rolnikom najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i informatyczne. Działamy na ponad 115 rynkach na całym świecie i jesteśmy światowym liderem w branży systemów udojowych.

Typowe stanowiska pracy: Marketing, Dział zarządzania produktami, IT, Księgowość

Kluczowe kompetencje: Ogólna wiedza z zakresu marketingu i ekonomii, znajomość języka angielskiego, umiejętność analitycznego myślenia, umiejętność współpracy w grupie, pracy projektowej i międzyzespołowej, inicjatywa, odpowiedzialność, dążenie do profesjonalizmu.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: hrpl.rekrutacja@delaval.com

Sposób aplikowania: CV, List motywacyjny

telefon: 71 77 48 500

www.delaval.com www.delavalcorporate.com www.delaval.pl

EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY (GRUPA EFL) Informacja o firmie:

Branża:

EFL jest największą firma leasingową w Polsce i nieprzerwanie od 25 lat branżowym liderem. Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy Credit Agricole, dzięki czemu nam dostęp do wiedzy na temat międzynarodowych standardów budowania kompetencji i praktyk zarządzania. Ludzie to nasza najważniejsza inwestycja — to oni tworzą firmę i budują jej wizerunek. To wiedza, pasja i zaangażowanie pracowników są gwarancją sukcesu EFL. Łączy nas wspólny cel: utrzymanie pozycji lidera oraz kreowanie pozytywnej atmosfery pracy. Grupa FEL aktywnie uczestniczy w organizacji płatnych wakacyjnych stażów oferując zdobycie doświadczenia w EFL oraz spółkach zależnych — Carefleet, Eurofactor, EFL Finance oraz EFL Seryice. Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do studentów z Wrocławia, gdzie mieszczą się centrale firm z Grupy EFL

www.efl.pl www.efl.com.pl

Typowe obszary praktyk: Administracja, Audyt, Compliance, Controling, HR, IT, Księgowość, Marketing, Prawo, Rachunkowość,

Typowe stanowiska pracy: Administracja, Audyt, Compliance, Controling, HR, IT, Księgowość, Marketing, Prawo, Rachunkowość, Ryzyko, Sprzedaż, Ubezpieczenia, Windykacja, Wsparcie Sprzedaży

Kluczowe kompetencje:

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: piotr.lobaza@efl.com.pl

Bankowość, Finanse i rachunkowość, Marketing, Ubezpieczenia, IT, HR, Sprzedaż

telefon: 609523883

Kompetencje uniwersalne: współpraca, orientacja na rozwój, orientacja na rezultat, kompetencje specjalistyczne: asertywność, budowanie relacji z klientem, innowacyjność, komunikatywność, organizacja pracy, myślenie analityczne, otwartość na zmiany

Sposób aplikowania: CV, List motywacyjny


BNY MELLON (POLAND) SP. Z O.O. Branża:

Informacja o firmie:

Administracja podatkowa Bankowość Finanse i rachunkowość

Typowe stanowiska pracy: Fund Accounting; Hedge Fund Accounting; Fund Operations; Derivatives; Middle Office; Securities Data Management; Regulatory Administration; Client Onboarding & Tax; Depositary & Trustee; Transfer Agency

BNY Mellon is an investment company. BNY Mellon can act as a single point of contact for clients looking to create, trade, hold, manage, service, distribute or restructure investments and safeguards nearly one-fifth of the world’s financial assets. BNY Mellon remains one of the safest, most trusted and admired companies. Whether providing financial services for institutions, corporations or individual investors, clients count on the people of BNY Mellon across time zones and in 36 countries and more than 100 markets. Wroclaw is one of six Global Delivery Centres that BNY Mellon has established around the world. We currently employ around 800 highly skilled employees at our centrally-located and modern office in Wroclaw. Over the next 2 years we have plans to significantly increase this number.

Kluczowe kompetencje: Fluent English in speaking and writing, German as an asset, interested in, and have a basic knowledge of, financial markets; focused on accuracy and timeliness; active, communicative and able to work well in a team; proficient with MS Office (Excel, Word); motivated to acquire knowledge, develop and advance

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: recruitment.wroclaw@bnymellon.com

Sposób aplikowania: CV, Rozmowa kwalifikacyjna, Aplikacja online

www.bnymellon.com/emea

BECTON DICKINSON Informacja o firmie: BD is a leading medical technology company that partners with customers and stakeholders to address many of the world’s most pressing and evolving health needs. Our innovative solutions are focused on improving medication management and patient safety; supporting infection prevention practices; equipping surgical and interventional procedures; improving drug delivery; aiding anesthesiology and respiratory care; advancing cellular research and applications; enhancing the diagnosis of infectious diseases and cancers; and supporting the management of diabetes. We are more than 45,000 associates in 50 countries who strive to fulfill our purpose of “Helping all people live healthy lives” by advancing the quality, accessibility, safety and affordability of healthcare around the world. In 2015, BD welcomed CareFusion and its products into the BD family of solutions. For more information on BD, please visit www.bd.com.

Branża: Medyczna

Typowe obszary praktyk: Procurment, HR, Finanse, IT, Customer Service

Typowe stanowiska pracy: HR, Finanse (Accounts Payable, Accounts Receivable), Procurment, IT, Customer Service

kluczowe kompetencje: znajomość języka angielskiego i innych języków obcych,

Sposób aplikowania: CV, Dokumenty w j. angielskim

www.bd.com/pl


KPMG Branża:

Informacja o firmie:

Audyt, Podatki, Doradztwo

Typowe obszary praktyk Audyt, Podatki, Doradztwo podatkowe, Doradztwo gospodarcze

KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących profesjonalne usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i gospodarczego. KPMG zatrudnia 174 000 pracowników w 155 krajach. W Polsce KPMG działa od 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 1 300 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Kluczowe kompetencje: Dobra znajomość języka angielskiego, umiejętność analitycznego myślenia

Sposób aplikowania: CV,Rozmowa kwalifikacyjna

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacja@kpmg.pl

www.kariera.kpmg.pl HEMMERSBACH CENTRAL SUPPORT SPÓŁKA Z O.O. SP. K. Informacja o firmie: Hemmersbach jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, które świadczy kompleksowe usługi serwisowe dla sektora IT na skalę przemysłową. Naszą firmę tworzy ponad 2000 stałych pracowników zatrudnionych w 30 oddziałach oraz sieć Autoryzowanych Partnerów Hemmersbach (HAP). Z ich pomocą wykonujemy zlecenia na skalę światową w ponad 190 krajach w następujących segmentach: Naprawa (Repair),Pośrednictwo wysoko wykwalifikowanych specjalistów (Expert Provision),Wprowadzanie na rynek (Release & Deployment),Centrum przechowywania danych (Data Center Maintenance).

Branża: IT, Usługi/IT serwis

Typowe stanowiska pracy: Service Delivery Manager, Project Manager, Programista PHP, Service Desk Agent,Specjalista IT, Stanowiska administracyjne w różnych działach: HR, Finanse, Logistyka i łańcuch dostaw, Administracja, Partner Management, Project management office, Serwisant sprzętu Komputerowego, Serwisant drukarek.

Kluczowe kompetencje:

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacja@hemmersbach.com jobs.1113@hemmersbach.com

www. hemmersbach.com

Kogo poszukujemy? Absolwentów informatyki, zarządzania projektami, studiów ekonomicznych i filologii, osób z płynną lub komunikatywną znajomością języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, tureckiego, arabskiego i wielu innych !, osób, które mają wykształcenie techniczne – które pasjonują się IT: naprawą sprzętu komputerowego, diagnozowaniem i usuwaniem usterek, osób z pasją i szukających stałej pracy w miłej atmosferze, programistów PHPx5.

Sposób aplikowania: CV,Rozmowa kwalifikacyjna, Dokumenty w j.angielskim


LKW WALTER INTERNATIONALE TRANSPORTORGANISATION AG Branża:

Informacja o firmie:

Logistyka, Transport

Typowe obszary praktyk: Różne działy logistyczne zajmujące się organizacja transportów międzynarodowych.

Typowe stanowiska pracy:

Naszą podstawową działalność stanowi organizacja całopojazdowych transportów ciężarowych w transporcie drogowym oraz intermodalnym w całej Europie oraz z i do Rosji, Azji Środkowej, na Bliski Wschód i Afryki Północnej. Stale wzrastające natężenie transportu wymaga innowacyjnych rozwiązań transportowych. Już od 1984 r. firma LKW WALTER prowadzi pionierską pracę przy rozwoju transportu intermodalnego kolejowo-drogowego wzgl. Short Sea Shipping.

Manager Transportu

Kluczowe kompetencje: Wyksztalcenie ekonomiczne lub logistyczne; znajomość języków obcych, w tym koniecznie języka niemieckiego; przedsiębiorczość, elastyczność, umiejętność szybkiego uczenia sie, otwartość, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, dobra organizacja pracy.

Sposób aplikowania:

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: denkinger@lkw-walter.com

telefon: +43 5 7777 2422

Uwagi: Aplikacja wyłącznie poprzez stronę internetowa

CV, List motywacyjny, Dokumenty w języku niemieckim, Rozmowa kwalifikacyjna

www.lkw-walter.com

MAHLE Informacja o firmie: Lubimy, gdy nasi pracownicy mają ambitne cele. A jak jest w Twoim przypadku? Czy jesteś gotów rozwijać się podejmując nowe wyzwania? MAHLE jest wiodącym międzynarodowym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, zatrudniającym 75.000 pracowników w 170 zakładach produkcyjnych na całym świecie, wspieranych przez 16 centrów rozwojowych. Dzięki naszym produktom do silników spalinowych, jak również systemom dla pojazdów elektrycznych, rozwiązujemy wszystkie istotne kwestie związane z układem napędowym i technologią klimatyzacji. Wieloletnie doświadczenie, wiedza zawodowa oraz wysokie standardy jakościowe tworzą fundament polskich oddziałów koncernu: MAHLE Polska Sp. z o. o w Krotoszynie oraz MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o. o w Ostrowie Wielkopolskim. MAHLE Polska Sp. z o. o od 1999 r. jest częścią Grupy MAHLE. 3 000 załoga dba o jego portfolio produktowe, obejmujące tłoki aluminiowe, tuleje cylindrowe, zawory i prowadnice, wkładki tłokowe oraz zestawy cylindrowo tłokowe. MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o. o zatrudniający 2 000 pracowników, jest częścią Grupy MAHLE od lipca 2015 r. Jego sztandarowe produkty stanowią: moduły chłodzenia silnika, chłodnice, grzejniki, parowniki i kondensory przemysłowe oraz cała gama komponentów wchodzących w skład wyrobów gotowych na pierwszy montaż. Dziel się wiedzą praktyczną, realizuj pomysły i bierz na siebie odpowiedzialność w MAHLE Polska Sp. z o.o. oraz MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o. o. Podążaj z nami ścieżką swojej kariery.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: Ostrów Wielkopolski: rekrutacja.ostrow@pl.mahle.com, Krotoszyn: support.employ@pl.mahle.com telefon: Ostrów Wielkopolski : +48 539 969 442, Krotoszyn: +48 62 72 25 121

www.jobs.mahle.com, www.pl.mahle.com

Branża: Motoryzacja

Typowe obszary praktyk: Dział Ciągłego Doskonalenia, Dział Zakupów, Dział Jakości, Dział Logistyki, Dział Personalny, Dział Finansów, Dział Przygotowania Produkcji, IT, Dział Sprzedaży

Typowe stanowiska pracy: Specjalista ds. planowania produkcji i kontaktu z klientem, MRP Kontroler, Specjalista Ciągłego Doskonalenia, Technolog - Inżynier, Specjalista ds. Projektów Finansowych, Specjalista SAP, Metrolog

Kluczowe kompetencje: Adekwatnie do stanowiska: komunikatywność, znajomość języka angielskiego, znajomość języka niemieckiego, umiejętność analitycznego myślenia, bardzo dobra znajomość MS Office, znajomość SAP

Sposób aplikowania: CV, List motywacyjny


HOIST POLSKA SP. Z O. O. Branża:

Informacja o firmie:

Windykacja

Typowe obszary praktyk: Departament Ryzyka i Analiz, Dział Back Office, Departament Obsługi Klienta, Dział Windykacji Prawnej, Dział Egzekucji Komorniczej, Dział Restrukturyzacji i Egzekucji Komorniczej.

Typowe stanowiska pracy:

Hoist Polska Sp. z o.o. (wcześniej Kancelaria Navi Lex sp. z o.o.) zajmuje się nabywaniem i serwisowaniem portfeli wierzytelności masowych, a także świadczeniem komplementarnych usług związanych z zarządzaniem wierzytelnościami masowymi. Od grudnia 2014 spółka jest częścią grupy Hoist Finance, wiodącego partnera restrukturyzacji zadłużenia dla banków i instytucji finansowych w całej Europie, regulowanej przez szwedzką Komisję Nadzoru Finansowego. Grupa Hoist Finance rozciąga obecnie swoją działalność na 8 krajów Europy: Szwecja, Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Włochy oraz Polska.

Młodszy Specjalista ds. Ryzyka i Analiz, Młodszy Opiekun Klienta Strategicznego, Inspektor ds. Negocjacji, Inspektor ds. Egzekucji Komorniczej, Inspektor ds. Windykacji Prawnej, Inspektor ds. Korespondencji

Kluczowe kompetencje Umiejętność organizacji pracy własnej, Komunikatywność, Samodzielność i inicjatywa, Umiejętność poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji, Otwartość na zmiany, Nastawienie na współpracę

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: krzysztof.sedacki@hoistfinance.com telefon: 728 405 554

Sposób aplikowania: CV, Rozmowa kwalifikacyjna

www.hoistfinance.pl

TAX CARE S.A. Informacja o firmie: Tax Care to największe biuro rachunkowe w Polsce. W ponad 30 zespołach w największych miastach kraju pracuje 350 wysoko wykwalifikowanych księgowych oraz specjalistów ds. kadr i płac. Jako pracodawca jesteśmy również otwarci na ambitnych studentów i absolwentów prestiżowych uczelni, najchętniej kierunków ekonomicznych lub rachunkowości.

Branża: Finanse i rachunkowość

Typowe obszary praktyk: Księgowość (Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów, Ryczałt, Karta podatkowa)

Typowe stanowiska pracy: Praktykant, Pomoc Księgowa, Młodsza Księgowa/Młodszy Księgowy

Kluczowe kompetencje: Znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości, chęć do nauki, skrupulatność, zaangażowanie

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: mojakariera@taxcare.pl

www.taxcare.pl

Sposób aplikowania: CV


TESCO POLSKA Branża:

Informacja o firmie:

FMCG

Typowe obszary praktyk: Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), Zakupy, Logistyka, Marketing, HR

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 400 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Zatrudniamy blisko 30 tys. osób i oferujemy klientom produkty 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Typowe stanowiska pracy: Stanowiska specjalistyczne i kierownicze w różnych działach w Biurze Głównym w Krakowie.

Kluczowe kompetencje: Rozumienie innych, Współpraca, Wytrwałość, Innowacyjność, Gotowość do działania

Sposób aplikowania: CV, Rozmowa kwalifikacyjna, Formularz aplikacyjny on line na naszej stronie internetowej

www.tesco.pl/kariera UPS GLOBAL BUSINESS SERVICES POLSKA SP. Z O.O. Informacja o firmie: Po ponad 100 latach działalności firma UPS, która zaczynała od rozwożenia wiadomości rowerami, obecnie jest największą zintegrowaną formą kurierską na świecie, świadczącą usługi w ponad 220 krajach oraz zatrudniająca ponad 400 tysięcy osób, w tym ponad 800 osób we wrocławskim i łódzkim biurze.

Branża: Finanse i rachunkowość, Logistyka, Marketing

Typowe obszary praktyk: Logistyka, księgowość i finanse, marketing, agencja celna, HR

Typowe stanowiska pracy: Działy księgowe – Należności (AR); Zobowiązań (AP); Płatności przy odbiorze (COD); Księgi Głównej (GL); Dział Agencji Celnej (Brokerage); Dział Wsparcia Sprzedaży (Sales Support); Dział Wyceny (Pricing); Dział Logistyki Kontraktowanej (CL) i wiele innych.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacjawroclaw@ups.com

www.upsjobs.com/wroclaw

Kluczowe kompetencje: Dobra znajomość języka angielskiego, umiejętność posługiwania się programem Excel

Sposób aplikowania: CV


VOLVO POLSKA SP. Z O.O. Branża:

Informacja o firmie:

Finanse i Rachunkowość, HR

Typowe obszary praktyk: Księgowość, Podatki, Obsługa klienta, Administracja personalna, Kadry i płace, Rekrutacja, Szkolenia

Typowe stanowiska pracy: Księgowość, Podatki, Obsługa klienta, Administracja personalna, Kadry i płace, Rekrutacja, Szkolenia

Kluczowe kompetencje Języki obce (angielski, francuski, szwedzki, niemiecki, hiszpański, włoski), księgowość, SAP

Sposób aplikowania:

Volvo Polska jest częścią Grupy Volo. Firma jest obecna w Polsce od lat 70-tych, kiedy to ugruntowała swoją pozycję w sprzedaży samochodów ciężarowych na polskim rynku. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową, kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności między innym w zakresie usług księgowych i HR. Volvo Polska zatrudnia około 3 tysiące pracowników. W 2015 roku firma po raz szósty otrzymała tytuł Top Employer przyznawany przez Top Employers Institute tym pracodawcom, którzy w procesie certyfikacji wykażą, że spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: recruitment.poland@volvo.com

CV, Rozmowa kwalifikacyjna

www.volvogroup.pl/kariera

ACCA POLAND Informacja o firmie: Studiuj na Akredytowanym Programie ACCA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i połącz dyplom renomowanej uczelni z biznesową kwalifikacją ACCA.

Wybierz jeden z Akredytowanych Programów ACCA na WZIF UE:

Zdobądź kwalifikację dla liderów

ACCA to jedna z najbardziej cenionych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych. ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej i finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków.

Zacznij przygodę z acca już na studiach!

Studenci Akredytowanych Programów ACCA w ramach standardowego toku studiów zaliczają przedmioty i zdają egzaminy w globalnym standardzie, dzięki którym uzyskują prawo do zwolnień nawet z 9 egzaminów ACCA.

• •

Finanse i rachunkowość, spec. Rachunkowość i auditing (licencjackie) Finanse i rachunkowość, spec. Rachunkowość międzynarodowa (magisterskie) Bachelor Studies in Finance Master Studies in Finance

Zbuduj swoją sieć kontaktów biznesowych ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na świecie.

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: student@accapolska.pl

www.accapolska.pl www.facebook.com/ACCAPoland

telefon: 22 509 50 18


AUTOMOTIVE SYSTEMS

Branża: Produkcja

Typowe obszary praktyk: Jakość, Produkcja, Zakupy I Logistyka, HR

KAYSER AUTOMOTIVE SYSTEMS KŁODZKO SP. Z O.O. Informacja o firmie: Kayser Automotive Systems GmbH to niemiecki koncern produkujący części i komponenty do samochodów takich marek jak m. in. Audi, Volkswagen, Volvo, czy Porsche. Posiada fabryki w Niemczech, Hiszpanii, Węgrzech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Chinach. W 2015 roku rozpoczął działalność zakład w Jaszkowej Dolnej koło Kłodzka. Spółka będzie produkować przewody podciśnienia, powietrza oraz paliwowe.

Kluczowe kompetencje: Biegła znajomość języka niemieckiego lub angielskiego, umiejętność obsługi MS Office.

Sposób aplikowania: CV, List motywacyjny, Dokumenty w języku polskim i obcym

Kontakt w celach rekrutacji: e-mail: rekrutacja.klodzko@kayser-automotive.com

www.kayser-automotive.com


Biuro Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami na październikowych i marcowych Targach Pracy oraz podczas potkań Safari Kariery.

Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdziecie na naszej stronie internetowej www.biurokarier.wroclaw.pl oraz na naszym profilu FB www.facebook.com/BiuroKarierUEWroclaw

Wydawca: Biuro Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego Wrocław 2016 Opracowanie graficzne i skład: WhyBlack Copyright by Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


Szczegółowych informacji szukaj na:

www.biurokarier.wroclaw.pl

Katalog Pracodawców Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  

Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem Pracodawców 2016-2017, wydanym przez Biuro Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego...

Katalog Pracodawców Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  

Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem Pracodawców 2016-2017, wydanym przez Biuro Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego...

Advertisement