Page 1

Biuletyn Namiestnictwo Harcerskie Hufca PIAST

5

2013 wrzesień

express

Harcerski start

na kolejnym szlaku


Biuletyn Ekspress

Namiestnictwo Harcerskie Hufca ZHP PIAST Poznań Stare Miasto

Od redakcji Początek roku harcerskiego to symbol wielu zmian, postępów oraz wiekopomnych planów. Bądź na bierząco i sprawdź co w trawie piszczy. Czuwaj!

Redakcja B.E.

W numerze

2 Od redakcji 3 Buława 2013 4 Pająk 5 14 Poznań Maraton 5 Plany pracy to podstawa 6 Obóz już za nami

Temat numeru

Składka członkowska towarzyszy harcerzom od czasów Baden-Powella, służąc na rzecz utrzymania organizacji skautowej. Również i w dzisiejszych czasach każdy harcerz i instruktor, z pewnymi wyjątkami [NS] ma obowiązek opłacać roczną składkę w wysokości 48zł. Dziś składka służy do: - opłacenia ubezpieczenia - utrzymania administracji organizacji - zakup materiałów biurowych, nagród na rzecz drużyn itp - wsparcie inicjatyw w naszym hufcu - opłacenie międzynarodowych składek członkowskich Składka jest potrzebna, a kwota nie jest wygórowana w porównaniu do naszych innych wydatków. Co więc nas powstrzymuje przed opłaceniem jej w terminie? Często lenistwo. W trochę innej sytuacji są drużynowi, których obowiązkiem jest opłacenie składek członkowskich podopiecznych w hufcu. Z harcerzami i zuchami bywa różnie i każdy ma swój sposób. Warto jednak pamiętać z jaką ideą składka została wymyślona. Harcerze mają stawać się coraz bardziej autonomiczni dzięki samodzielnemu opłacaniu składek. Harcerze mogą pozyskiwać środki w szelaki sposób. Począwszy od wykonywania drobnych prac w domu, pracy na rzecz sąsiadów a na pełnym zatrudnieniu kończąc. Jednak za dobry uczynek harcerz nie może oczekiwać zapłaty. Przypominamy więc, że z dniem 30 września mija termin uregulowania składek członkowskich za III kwartał.

- Strona 2/6 -


Namiestnictwo Harcerskie Hufca ZHP PIAST Poznań Stare Miasto

Buława 2013

KARTA ZGOSZENIOWA

- Strona 3/6 -


Namiestnictwo Harcerskie Hufca ZHP PIAST Poznań Stare Miasto

Pająk 2013

- Strona 4/6 -


Namiestnictwo Harcerskie Hufca ZHP PIAST Poznań Stare Miasto

Czekamy na Twoją pomoc!

14 Poznań Maraton

Potrzebujemy pomocy harcerek i harcerzy w wieku 11-14 lat do pomocy w szatni oraz w wieku od 15 lat do pomocy przy punkcie żywnościowym. Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/1VKHN1wj7MNS5Ri092ZQvpT2rbwaMye0QG5F0pVOeAQ/viewform. Zgłaszać można się do 6 października, po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Jak co roku dla każdego przewidziane jest: - koszulka, - pakiet żywnościowy,

Plany pracy to podstawa

SPIS IMPREZ HUFCOWYCH 2013/2014

- Strona 5/6 -


Namiestnictwo Harcerskie Hufca ZHP PIAST Poznań Stare Miasto

Obóz już za nami

- Strona 6/6 -

52013  

as