Page 1

KEPTOS

ZINIOS Tretieji leidimo metai, Nr. 9

2018 m. spalis, Biržai

Tiražas 1000 vnt., platinamas nemokamai

Įžanga Šį piešinį prieš kelerius metus man parodė mama. Taip aš antroje klasėje pavaizdavau kelią į mokyklą. Atrodytų, nieko čia ypatingo nėra, jeigu ne viena svarbi detalė. Duonos automobilis. Jis greičiausiai ten atsidūrė todėl, kad mes tuo metu gyvenome greta parduotuvės, į kurią kelis kartus per dieną buvo vežama šviežiai kepta duona. Mes, vaikai, tuo metu žaisdavome kieme ir kartais mums pasisekdavo, nes bekraunant vienas kitas kepalas nukrisdavo ant žemės. Kai kurie keliaudavo atgal į lentyną, bet kartais ją duodavo mums. Tai buvo svarbiausias dienos įvykis! Iki šiol pamenu šilto kepalo kvapą ir nuostabų traškios plutelės skonį. Ir taip jau susiklostė, jog lygiai po 12 metų kompanija, kuri kepė šią duoną, tapo mūsų

www.birzuduona.lt

šeimos verslu. Šiandien kartais susimąstau, jog turbūt būtų buvę daug paprasčiau verslą sukurti iš naujo nei bandyti atkurti vos alsuojančią įmonę. Bet toks buvo mūsų šeimos pasirinktas kelias. Ir jis atvedė mus į didžiausių kepyklų Lietuvoje ketvirtuką. Kokia mūsų paslaptis? Per tuos 18 metų mes niekada nenustojome kūrę. Ir neapsiribojame naujais gaminiais. Tai nuolatinės statybos, naujų įrenginių diegimas, pakuočių dizainas, komandos formavimas. Mus nuolatos lydėjo kūryba. Pažadu Jums, jog ir ateityje kūryba bus nuolatinė „Biržų duonos“ palydovė. Todėl palinkėsiu ir Jums - galvokite kitaip, kurkite bei nebijokite drąsiai apie tai kalbėti. Andrius Kurganovas

1


„Biržų duonos“ šeima – technologių komanda Vienas iš didžiausių „Biržų duonos“ išskirtinumų – gausus ir nuolat atsinaujinantis gaminių asortimentas. Ties juo nuolat dirba šaunus merginų būrys – mūsų technologės, kūrėjos, maisto mylėtojos Danguolė, Lina, Laima, Ineta ir Virga. Jos ne tik įprastose antradieninėse degustacijose pristato savo kūrinius, bet lepina mus skanėstais kiekvieną dieną! Kviečiame susipažinti :) Senovės lietuviai kliovėsi duonos dievaite Gabija, o mes – Danguole. Jau 10 metų ji duonos raugą prakalbina kaip niekas kitas. Tai ji sukūrė viso grūdo, ruginę duoną be cukraus, duoną su kanapėmis ir kitus visų mėgstamus gaminius.

Moteris laisvalaikį dažniausiai leidžia kartu su šeima – vyru ir dviem dukrelėmis. Kartu jie važinėja dviračiais, sportuoja, nes kaipgi kitaip išlaikyti tobulas kūno linijas nuolat išbandant naujus receptus? :) Be viso to moteris dar turi aistrą mezginiams, knygoms bei, žinoma, konditerijai. Sako, jog net knygas renkasi kulinarines. Laima nuo vaikystės žinojo, kad savo studijas bei darbą sies tik su maistu! Todėl ji baigė duonos technologės specialybę, bet laikui bėgant jos širdis vis tik nuklydo į konditeriją. Tad ir „Biržų duonos“ konditerinių gaminių technologių komandoje ji atsirado ne veltui – ji čia atėjo, kad visus Jus nustebintų dar neregėtais konditerijos šedevrais! Laima pataria: paskrudinkite bet kokią duonelę prieš valgydami, ir papildomas traškumas bei „sunkesnis“ tokios duonelės sudorojimas suteiks Jums didesnį sotumo jausmą.

Danguolė

Į kitus savo hobius ji taip pat panyra visa širdimi – sklando gandai, jog užsukusi į pilyje esančią Biržų biblioteką, ji nebeturi, ką skaityti, nes visos juodosios avys knygų lankose jau seniai suganytos. Lina mūsų komandoje ne ką trumpiau – nuo 2010 m. Dar vaikystėje, kai močiutė anūkų gimtadieniams kepdavo įvairius tortus, būtent ją kviesdavosi į pagalbą. Tarsi numatydama anūkės profesinę ateitį, močiutė praminė ją Konditerijos dama. Anuomet močiutės virtuvėlėje marginant gražiausius tortus ir užgimė Linos meilė konditerijai. Tad nieko keisto, jog Linos pagrindinis laisvalaikio užsiėmimas yra konditerinių gaminių kūrimas. Kadangi darbe daug laiko užima ir įvairūs administraciniai darbai, kurie neatsiejamai lydi patį gamybos procesą, tad laisvalaikiu jai labai patinka kurti, išbandyti naujoves bei nustebinti savo draugus, gimines, artimuosius ir, žinoma, kolegas. Lina ir specialybę rinkos kryptingai – maisto technologiją ir inžineriją. Ir nors jos baigiamojo darbo tyrimo objektas buvo alus, bet Biržuose juk tiek alus, tiek duona – neatsiejamas duetas :) Šiandien mūsų firminių parduotuvių lentynose jau galima rasti Linos namuose ištobulintą firminę Panna cotta, avižinius sausainius bei sausainius su obuolių džemu. O visiems konditerijos mylėtojams Lina pataria: gaminant saldėsį niekada nebijokite įdėti bent žiupsnelį druskos. Nustebsite, kaip ji atskleidžia tikrąjį kepinio skonį. Dar viena mūsų kūrybinės grupės atstovė – Laima. Ji mūsų komandoje dar visai šviežias žmogus, tačiau jau spėjo mus visus nustebinti gausybe įdomiausių receptų!

2

Lina ir Laima

Ineta kiekvieną kepyklos kampelį pažįsta turbūt geriau nei savo nuosavą kiemą – juk technologių komandoje ji jau nuo 2006-ųjų. Kurti tikslingus, masinei gamybai pritaikomus gaminius Inetai sekasi kuo puikiausiai.

„Mane visada domino pats kūrybos procesas, įvairių galimybių ieškojimas, pritaikymas ir įgyvendinimas. Sėdimas, monotoniškas, individualus darbas manęs niekada neviliojo, o gamyboje kiekviena diena yra vis kitokia, nenuspėjama ir įdomi. Be viso to, darbas didžiuliame žmonių būryje, didelėje komandoje, su kuria bandai įgyvendinti vienokią ar kitokią idėją – tiesiog „veža“!“ Ineta baigė Kauno technologijos universitetą ir įgijo maisto technologės specialybę. Po bakalauro gilino žinias kokybės valdymo srityje, tad šiandien Ineta ne tik puikiai jaučiasi „sumerkusi“ rankas į pyragų tešlą, bet ir pavaduodama gamybos vadovą. Virga dar studijuodama viešąjį administravimą darbavosi pas savo tetą – kartu jos rengdavo furšetus: rūpindavosi viskuo – nuo maisto ruošimo iki aptarnavimo. Baigdama mokslus Virga netikėtai sulaukė skambučio iš savo pusseserės, jog „Biržų duona“ turi laisvą konditerio vietą, tačiau norint dalyvauti atrankoje reikia nuvykti į Biržus kaip įmanoma skubiau. Mergina juokiasi, kad tą istoriją pamena lyg ji būtų įvykusi šiandien: „Po visos nakties darbo šventėje Kratiškiuose jau paryčiais ėmiau skubinti kolegas, kad kuo greičiau krautume daiktus ir lėktume į Biržus – nenorėjau prarasti galimybės sudalyvauti atrankoje. Tad taip ir padarėme. Iš Kratiškių atlėkėme su vėjeliu.“ Jau pokalbio metu kolegoms nekilo jokių abejonių, kad Virga puikiai įsilies į mūsų komandą, ir jau netrukus ji maišė tešlą bandelėms ir pyragams. Kai perprato visas gamybos peripetijas ir technologinius procesus, mergina tapo pamainos meistre, kur susipažino su darbo organizavimo vingrybėmis. Tai truko neilgai – Virga užsitarnavo didžiulį vadovų pasitikėjimą ir ėmė vadovauti netgi dviems cechams. Šiandien Virgos priežiūroje gaminamos visos mūsų bandelės, sausainiai, šakočiai bei pyragai! Dirbdama technologių komandoje, Virga nuolat seka jos vadovaujamuose cechuose gaminamų kepinių pardavimus, tad kiekvienąkart degustacijų metu ji pasidalina, kokį mato poreikį naujiems gaminiams, kuriuos reikia tobulinti, o kokių galbūt išvis reikėtų atsisakyti. Taip pat ji visada stengiasi pasitarti su darbuotojais, jų prašo ragauti eksperimentinius gaminius ir drąsiai dalintis nuomone. Dėl to žmonės Virgą taip ir myli! Ji – komandos žmogus.

Ineta

Kūryba technologę lydėjo visą gyvenimą nuo pat vaikystės: ji visuomet mėgo konstruoti, siūti, išbandyti naujus receptus, o po to mėgautis galutiniu rezultatu. Šiandien ji taip pat neretai namuose iš keisčiausių dalykų gali sukonstruoti nestandartinę Kalėdų eglutę ar pasiūti gražiausią suknelę savo dukrytei.

Virga

Virga yra „aštriavalgė“, todėl jos patarimas net į saldų gaminį nebijoti įdėti aštrių prieskonių. Tai padės ne tik atskleisti gaminio skonį, bet ir pagreitins medžiagų apykaitą.

www.birzuduona.lt


Tradicija kurti! Pastaruosius metus „Biržų duonos“ komanda paskyrė mokymams, kurių metu sutelkė visą energiją atsigręžti į save ir išsikelti misijas – tikslus bei pasižadėjimus Jums, Sau ir Savo komandai. „Įsivaizduokite, jog šiandien Jums sueina 80 metų. Jūsų gimtadienis. Susirinko artimiausi bičiuliai, vaikai, proanūkiai. Ką norėtumėte, kad jie apie Jus pasakotų? Kaip Jus apibūdintų? Kokiomis istorijomis dalintųsi? Kiekvieno žmogaus gyvenimas tampa daug prasmingesnis, kai jame atsiranda aiškus tikslas – jo gyvenimo misija. Kaip ir žmogus, taip ir įmonė turi turėti savo tikslą, kurio siekdama auga ir tobulėja.“ Šiais žodžiais Andrius Kurganovas pradėjo renginį, kurio metu buvo pristatyti įmonės įsipareigojimai darbuotojams, klientams, partneriams ir akcininkams.

Savo misijas gyvenime bei asmenines istorijas papasakojo ir kiti komandos nariai. Personalo vadovė Giedrė pasidalino, kaip šeimoje likus 4 moterims teko susivienyti ir dar vaikystėje išmokti aukoti asmenines ambicijas dėl bendro tikslo. Finansų skyriaus vadovė Violeta pasidalino, kaip tikslo žinojimas nuvedė krepšininkės keliu, nors turėjo visas galimybes tapti žymia daininke. Gintaras, technikos direktoriaus pavaduotojas, atskleidė, kaip vos per pusę metų tapo pilnaverčiu „Biržų duonos“ šeimos nariu.

Mus įkvėpti bei savo istorija pasidalinti atvyko ir stipriausias pasaulio žmogus – biržietis Žydrūnas Savickas.

Beje, Žydrūnas prasitarė, jog jo mėgstamiausia duona „Kanapinė“, tik be kanapių sėklų. Tai mes spėjame, jog tai „Naminė duona be mielių“. :) Taipogi norime pasidžiaugti dar viena žinia: buvo išrinktas ir naujasis „Biržų duonos“ šūkis. „Norėjome, kad šūkį sukurtų ne reklamos agentūra, o mes patys. Tik taip jis bus iš tiesų prasmingas kiekvienam darbuotojui. Todėl dar kartą subūrėme komandą ir per kelias savaites sugalvojome naująjį šūkį, kuris atspindi tiek „Biržų duonos“ istoriją, tiek kelią, kuriuo tvirtai žengsime ateityje,“ – pasakojo marketingo vadovė Natalija. Neįtikėtina tai, jog idėją, kas turėtų ten būti, sugalvojome visi drauge, bet formuluotę, tokią, kokią pasirinkome, pasiūlė Gintaras, dirbantis technikos skyriuje. Tai argi ne nuostabu, kiek iš tiesų kūrybiškumo savyje turi mūsų darbutojai? Viskas, ką reikia padaryti – leisti jiems kalbėti ir, žinoma, įsiklausyti.“

www.birzuduona.lt

3


Kaip cirko festivalis praūžė „Biržų duonoje“ Kaip jau įprasta atėjus rudenėliui, turime daugybę įspūdžių iš gražiosios mūsų vasaros. Vienas jų – „Biržų duonos“ darbuotojų ir jų šeimų vasaros šventė: darbuotojai kartu su savo antrosiomis pusėmis bei vaikais liepos 21 d. rinkosi į Astravo dvaro parką, kuriame vyko įspūdingas cirko festivalis!

Festivalyje visus pasitiko cirko artistė, sukanti lankus, bei du gražuoliai žirgai, kuriais šventės metu galėjo pasidžiaugti ir pajodinėti visi šventės dalyviai. Po įspūdingo pasitikimo visi skubėjo fotografuotis, kur laukė dar viena staigmena – gyva nuotraukų dekoracija – smauglys. Ne visi turėjo drąsos įsiamžinti su gyvate, tačiau bent akies kampelį į ją užmesti norėjo tikrai kiekvienas šventės dalyvis :)

Susirinkus visiems „šventikams“ ir vadovams bei profesionaliam cirko artistui Viačeslavui atidarius cirko festivalį, visų laukė galybė pramogų: vaikai tapo tikrų tikriausiais dailininkais ir rengė savo darbų parodą, pūtė milžiniškus muilo burbulus, jodinėjo žirgais, šeimos dalyvavo „Tai bent šeimynėlės“ rinkimuose, kur teko įveikti ne vieną sunkią gražiausių kasų pynimo ar pilnų kibirų laikymo rungtį! Taip pat buvo renkami festivalio stipruoliai, o smalsuolių visą vakarą laukė garsus tarologas Leopoldas. Girdėjome, veiklos buvo tiek daug, jog kai kurie cirko festivalio dalyviai net ne viską spėjo išbandyti!

4

www.birzuduona.lt


Dar ir šiandien gyvename labai gražiais cirko festivalio prisiminimais. Lai visos dienos būna kaip šventė! :) Visą festivalį vainikavo įspūdingas gatvės cirko artisto Viačeslavo pasirodymas bei „Biržų duonos“ šešiasdešimtpenkmečio keksiukų tortas! Tiesa, ištvermingiausi festivalio dalyviai galėjo iki sutemų dūkti kartu su muzikos grupe „Blue fun“, o po grupės pasirodymo, išduosime paslaptį, atsivėsinti gaiviame Širvėnos vandenyje! :)

www.birzuduona.lt

5


„Biržų kilometrai“ Prisidėdamos prie miesto bendruomenės gyvenimo, įmonės prisideda ir prie stipresnės bei vieningesnės valstybės kūrimo. Esame įsitikinę, kad propaguodami aktyvesnį, sveikesnį gyvenimo būdą, kartu kuriame ir visavertiškesnę visuomenę. Rugpjūčio 4 d. Biržų gatves užplūdo kaip niekad gausus bėgikų būrys – šiemet „Biržų kilometrus“ pasiryžo įveikti beveik 700 dalyvių. Nors oras nebuvo mūsų sąjungininkas, palaikymo šūksniai ir gaivinantis gaisrininkų lietus padėjo sėkmingai pasiekti finišą!

6

„Biržų kilometrai“ – tai nuo 2014 m. UAB „Biržų duona“ organizuojamas bėgimas. Dalyviai susirungia 3,5 km, 10,5 km ir 21,0975 km distancijose. Trasa unikali: driekiasi miesto gatvelėmis, kupinomis plojimų ir padrąsinimų, palei seniausią tvenkinį Lietuvoje – Širvėnos ežerą, aplinkui Biržų pilį. Vaizdai užburia sukurdami itin pozityvią atmosferą.

www.birzuduona.lt


Jaunuosius atletus organizatoriai kasmet nemokamai kviečia dalyvauti vaikų bėgime, kur įveikę 500 m distanciją mažieji bėgikai apdovanojami ypatingai – šiai progai kurtais valgomais „Biržų duonos“ medaliais.

Taipogi šiais metais pirmąjį kartą prie bėgikų pakvietėme prisijungti ir Šiaurietiško ėjimo entuziastus.

O bėgikams mūsų draugai AB „Siūlas“ dovanojo trispalves apyrankes, kuriomis pasipuošę dalyviai kirto finišo tiesiąją. „Rink&Drink“ vanduo mumis rūpinosi viso bėgimo metu. O po bėgimo jėgas atgavome su nealkoholiniu „Rinkuškių“ alumi, sultingais „Citma“ vaisiais, gaiviaisiais „Vilkyškių“ jogurtais bei „Biržų duonos“ angliavandenių puota. Džiaugiamės, jog vis daugiau vietinių verslų prisijungia prie šios iniciatyvos. O dar labiau džiaugiamės, kad ne tik prisideda, bet ir dalyvauja su kolektyvu bei šeimomis. „Didžiausias pasiekimas ir apdovanojimas yra kasdien sutikti gatvėse sportuojančius miestiečius. Gera, jog bėgimas įsiliejo į žmonių gyvenimus ir tapo neatsiejama jų dalimi.“ – pasakoja mūsų komercijos direktorius ir bėgimo iniciatorius Andrius Kurganovas.

Koks gražus sutapimas – šiemet mūsų bėgimui 5-eri, o Lietuvai 100! Ta proga Biržų Sucré kepinių namuose atidarėme gražiausių bėgimo akimirkų parodą.

Dalinamės bėgimo akimirkomis ir dėkojame visiems prisidėjusiems. O ypač dėkojame dalyvavusiems! Daugiau apie Biržų bėgimą rasite www.birzukm.lt

www.birzuduona.lt

7


Sotieji sumuštiniai Prireiks 1 bandelė „Brioche“

Sauja mėgstamų salotų

1 kiaušinis

Alyvuogių aliejus

1 a.š. „Pesto“ padažo

Druska

1 v.š. tepamo sūrio

Pipirai

2-3 vnt. ančiuvių Bandelę perpjaunam išilgai ir truputėlį apkepame sausoje keptuvėje, kol plutelė taps traški. Ant vienos pusės paskirstome valgomą šaukštą mėgstamo tepamo sūrio, arbatinį šaukštelį su kaupu „Pesto“ padažo, uždedame kelis ančiuvius. Ant kitos bandelės dedame iškeptą kiaušinį (skaniausia, jeigu trynį paliksite skystą). Apibarstome druska, pipirais, apšlakstome alyvuogių aliejumi ir pateikiame su šviežiomis salotomis.

Laikraštį rengė: Andrius Kurganovas, Natalija Kurganovė, Giedrė Vaičytė. Už nuoširdų pokalbį ačiū mūsų technologėms: Danguolei, Inetai, Laimai, Linai, Virgai. Jei turite pastabų, pasiūlymų, straipsnių, rašykite el. p. keptoszinios@birzuduona.lt

www.birzuduona.lt

8

KEPTOS ŽINIOS | NR9  

Šįkart mūsų laikraštis dedikuotas kūrybiškumui. Kūryba mūsų įmonėje vienas kertinių darbo principų. Tai priežastis, kodėl Biržų duona atsid...

KEPTOS ŽINIOS | NR9  

Šįkart mūsų laikraštis dedikuotas kūrybiškumui. Kūryba mūsų įmonėje vienas kertinių darbo principų. Tai priežastis, kodėl Biržų duona atsid...

Advertisement