Biopharm Almanach 20 let distribuce 1991–2011

Page 1


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Píše se rok 1991... ...a v tehdejším Československu zakládá Ing. MVDr. Josef Martinek společnost Biopharm spol. s r.o. Náplní vzniklé společnosti je poskytovat u nás do té doby neznámé služby veterinárním lékařům – dodávat léčiva, biopreparáty, nástroje a další pomůcky formou dodávek přímo do rukou lékařů, a to včetně zajištění dopravy. Principy distribuce jsou stejné dodnes. Objednáte – dodáme. 2

Troufám si tvrdit, že rozvoj služeb v této oblasti dosáhl úrovně, o které se nikomu před dvaceti lety ani nezdálo. Jedna věc se ale nezměnila vůbec: Biopharm spol. s r.o., jako rodinná distribuční společnost, vždy kladla na první místo spokojenost vás, našich zákazníků. Tomuto cíli bylo a je podřízeno vše, co s námi souvisí.

Vstupní hala


Píše se rok 2011... ...a po dvaceti letech existence a působení Biopharmu na českém a slovenském trhu se odvažuji ohlédnout zpět a konstatovat, že naše působení bylo a je stále úspěšné. Děkuji všem kolegyním a kolegům za dobře odvedenou práci, našim zákazníkům za důvěru a těším se na další plodnou spolupráci. V roce 2011 slavíme Jsme tu už 20 let také vaší zásluhou. Děkujeme.

20 let

působení na trhu.

Sklady v sídle společnosti

Pojďte společně s námi zavzpomínat a připomenout si důležité události v životě naší firmy.

Sídlo společnosti Biopharm v roce 2011

3


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Způsoby distribuce Od počátku bylo úkolem společnosti Biopharm nejen poskytovat kompletní sortiment léčiv, biopreparátů, nástrojů a dalších potřeb k výkonu veterinární praxe, ale zároveň nabízet co nejširší a nejkvalitnější služby s tím spojené. Počáteční dodávky realizované poštou nebo vlakem byly postupně nahrazovány rozvozem vlastními vozy. Přesto jsme považovali za důležité, být k vám co nejblíž. Postupně vznikaly pobočky v rámci ČR i SR. V současné době máme 5 prodejních skladů v Česku a 3 na Slovensku. 4 Vedoucím pobočky v Roudnici nad Labem je MVDr. Josef Šitanc

Ve všech najdete kvalifikované a zkušené pracovníky, kteří vám vždy vyjdou ochotně vstříc. Centrální sklad v okrese Blansko byl postupně doplňován strategiky umístěnými pobočkami v rámci tehdejšího Československa.

Objednávejte kdykoliv a odkudkoliv

www.biopharm.cz/shop


Způsoby objednávání: 1996 - založena pobočka Králův Dvůr V roce 1996 byla založena pobočka v Králově Dvoře u Berouna. Zde nás od jejího vniku zastupuje paní Jana Chocová. Patří k dlouholetým a spolehlivým pracovníkům naší společnosti. 1997 - založena pobočka Uherský Brod Pobočku v Uherském Brodě má v posledních letech na starosti Michaela Výmolová. 1997 - založena pobočka Klatovy V roce 1997 jsme založili i pobočku v Jižních Čechách, v Klatovech. MVDr. Nešporová tuto pobočku vede téměř od jejího vzniku.

V současné době lze objednávat několika způsoby – telefonicky, mailem, přes objednávkový software nebo na e-shopu. Zboží rozváží naši proškolení řidiči firemními vozy. Tento systém nám umožňuje na vaše požadavky velmi pružně reagovat.

Zelená linka Přes nesporný technický pokrok a rozvoj internetu je stále největší podíl objednávek realizován telefonicky. Proto provozujeme objednávkovou linku pro volání zdarma 800 190 002.

1998 - založena pobočka Roudnice nad Labem MVDr. Šitanc s kolegyní má na starosti pobočku v Roudnici nad Labem.

E-Shop Pro pohodlné objednávání a aktuální přehled provozujeme eshop na adrese www.biopharm.cz/shop.

Každá pobočka je něčím specifická – způsobem dodávek, otevírací dobou atd. Tato specifika se přizpůsobují požadavkům vás, našich zákazníků.

Informační objednávkový software Pro klidnou práci s maximálním možným přehledem dodávek a dalších informací poskytujeme zdarma objednávkový software na www.biopharm.cz/software.

Objednávkový a informační software distribuujeme na nosiči CD

5


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Každoroční představení Zároveň je ale dobré dát o sobě a o nabízených službách vědět. Asi těžko bychom dnes spočítali, kolik výstav, seminářů či přednášek jsme organizovali, sponzorovali, či jinak se podíleli na jejich vzniku či organizaci. K těm historicky nejznámějším patřily bezesporu VETinform a následně VETfair, v rámci kterých jsme pořádali dnes již legendární ohňostroje, které rozjasňovaly noční oblohu nad Hradcem Králové. 6

Prezentace nabízeného sortimentu z oblasti nástrojů, přístrojů, léčiv, nebo označení vašeho pracoviště patří k neodmyslitelným součástem výstav a seminářů

Největším přínosem výstav je osobní setkávání s našimi zákazníky. Osobní kontakt je nenahraditelný. Často máte po několika měsících či dokonce letech poprvé možnost osobně poznat tvář člověka, který pro vás například v naléhavém případě vyřizoval nedělní objednávku, nebo se kterým jste se „setkávali“ telefonicky téměř každý pracovní den.

VETinform v roce 2002

Stánek firmy Biopharm na výstavě VETinform v Hradci Králové v roce 1999


VETfair Každoročně v dubnu Mezinárodní veterinární výstava Kongresové centrum ALDIS, a.s. Hradec Králové

7 Stánek firmy Biopharm na 8. mezinárodní veterinární výstavě VETfair v roce 2010

VETfair v roce 2005


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Nejlepší reklama: Spokojený zákazník Velmi dobře si uvědomujeme význam slov jako důvěra, spolehlivost, vstřícnost. Tímto sloganem se dá jednoduše vyjádřit, co je pro naši rodinnou společnost Biopharm směrem k našim zákazníkům nejdůležitější. Každodenní individuální kontakt s našimi odběrateli nám pomáhá zdokonalovat a doplňovat naše služby. Rychle a pružně reagujeme na jednotlivé podněty a požadavky. Díky flexibilitě a ochotě našich pracovníků jsme schopni poskytovat špičkové služby.

K Vašim objednávkám vždy něco navíc!

8

Ke každé objednávce připojujeme, jako projev díků za využití našich služeb, něco pro radost a doplnění potřebné energie v podobě malé mlsoty pro vás nebo vaše blízké. AKCE 3+1 ZDARMA AKCE 5+1 ZDARMA

HRNKY FOŤÁKY

KLÍČENKY TATRANKY

OPLATKY ŠAMPAŇSKÉ


Další služby NONSTOP linka Od počátku provozujeme nepřetržitou službu na telefonním čísle 721 378 538. Jsme schopni Vás obsloužit nejen ve všední den, ale i o víkendech nebo třeba na Silvestra. Likvidace nebezpečného odpadu Další vítanou službou je likvidace nebezpečného odpadu. Tuto službu ocení každý veterinární lékař.

Od počátku klademe důraz na dva základní pilíře v rámci distribuce: 1. rychlost a spolehlivost Rychlost a spolehlivost byla a stále je velmi důležitým faktorem distribuce, kterou realizujeme a stále zdokonalujeme. Naprostá většina dodávek je vykryta do 24 hodin po celé ČR.

2. správná distribuční praxe s ohledem na konkrétní dodávku Dodržovat správnou distribuční praxi, tzn. správné skladování a manipulace s léčivy, biopreparáty, krmivy, je nutnou podmínkou v oblasti našeho podnikání. Dodržujeme všechny předpisy a nařízení s tím spojené a splňujeme veškeré požadavky stávajících předpisů.

Další služby, jako například pomoc při zakládání nebo vybavování veterinárních pracovišť, patří k běžným individuálním službám naší společnosti. Pečlivá kontrola při expedici zboží

9


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Katalogy, letáky, inzeráty, pohlednice, skládačky, plakáty... Již od samotného vzniku společnosti jsme dávali pravidelně vědět o sobě a především o námi nabízeném sortimentu prostřednictvím korespondenčních lístků, novin Biopharm NEWS, letáků a katalogů.

10

Inzeráty publikujeme v našem distribučním katalogu i v různých odborných periodikách

Distribuční katalog nenahraditelný pomocník Katalog jsme začali vydávat již v prvním roce našeho působení na trhu. Do dneška prodělal nemálo změn a rozrostl se na úctyhodných více než 200 stran. Vydáváme ho pravidelně 2× ročně, na jaře a na podzim.


Pozvánka na očkování ve formě pohlednice

Kompletní sortiment pro Vaše pohodlí V rámci snížení nutných nákladů v rámci veterinární praxe dodáváme našim zákazníkům veškeré tiskopisy a formuláře, počínaje pohlednicí pro objednávání pacientů k očkování, přes všechny typy osvědčení pro plátce i neplátce DPH, až po očkovací průkazy a pasy.

Reklamní banner do časopisu

Dodáváme také plakáty oznamující očkování v obcích.

11 Oznámení o otevření nové pobočky

Katalogy Veterinární tiskopisy

Akční nabídkový leták Biopharm NEWS

Korespondenční lístky


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Buďte stále na očích. Ve dne i v noci. K dlouholetým službám veterinárním lékařům patří zakázková výroba označení veterinárních pracovišť.

12

Neustávající zájem, náš individuální přístup a prakticky nulová reklamace těchto výrobků je pro nás signálem, že i o tuto službu je z vaší strany zájem. Každý výrobek je originál. Jsme schopni realizovat prakticky cokoliv v této oblasti, počínaje plastovými cedulkami přes mosazné či nerezové tabulky až po velkoplošné světelné označení.

Světelný box oboustranný

Jedno z nejčastěji používaných označení veterinárního pracoviště - světelný box s libovolnou grafikou 72×72 cm (55×55 cm). Box je velmi lehký, snadno se instaluje a je možno ho doplnit o stmívač-světelné čidlo, který zapíná a vypíná osvětlení bez ohledu na délku dne. Plastová cedule s fóliovým polepem

Označení veterinárního pracoviště patří dnes již k nedílné součásti vaší prezentace. Používáme nejkvalitnější materiály, na které dáváme záruku 5–7 let. Veškeré označení vybavené elektrickým zařízením je prověřeno revizním technikem a má prohlášení o shodě.


Již řadu let vyrábíme a dodáváme reklamní prvky pro denní i noční označení pracovišť a ambulancí. Typizované i atypické provedení světelných boxů včetně úchytů. Nesvětelné tabule pro denní orientaci, cedule s ordinační dobou a dalšími nutnostmi. Označení vyrábíme na míru Vašim přáním a potřebám - návrhy, loga, znaky, texty... Záruka 2 roky, na fóliovou grafiku dáváme standardně 5 let.

Objednat si můžete cedulky a cedule všech možných tvarů, provedení, velikostí a barev...

13


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Nejen prací živ je člověk... V rámci plesové sezóny se můžete každoročně zúčastnit plesu v Roudnici nad Labem, pořádaného naší pobočkou. Tento ples patří již k tradičním, a troufám si říci oblíbeným zpestřením každodenního pracovního života. 14

Těšíme se na další ročník a jste všichni srdečně zváni.

Naše plesy vždy provází bohatá tombola


Biopharm pomáhá... V rámci 20leté historie jsme byli svědky i méně veselých událostí, za které vzpomeňme např. ničivé povodně v roce 1997. Nejen v tomto případě jsme se podíleli na zmírnění škod a psychických traumat například formou finančních darů na konta různých dobrovolných organizací, či pomocí konkrétním veterinárním lékařům.

...a sponzoruje Každoročně přispíváme na chod několika psých domovů a útulků jak formou finanční, tak sponzorskou.

15


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Dlouhodobé věrnostní programy Téměř každý z nás využívá motorové vozidlo – ať k soukromým nebo pracovním účelům. Proč tedy nevyužít naše věrnostní programy za odběr specifického zboží nebo dlouholetou spolupráci a nečerpat palivo do svého vozu zdarma? Proto jsme před několika lety spustili program „Zelená na Vašich cestách“, který se okamžitě setkal s velmi pozitivními ohlasy.

Biorelax

16

Další program pro naše zákazníky dostal podtitul Biorelax, ve kterém jsme věrnost odměňovali rekreačními pobyty. Další akce spojené s historií společnosti Biopharm jsou různé motivační soutěže s hlavními výhrami od zvýhodněného nákupu, přes věcné výhry, až po pobyt v zajímavých zahraničních destinacích.

Hodně šťastně ujetých kilometrů ZDARMA na kartu od Biopharmu!


Biopharm hraje od začátku významnou roli v zavádění nových přípravků a výrobků na veterinární trhy v ČR a SR. Dodnes zastupujeme některé významné výrobce, jako například: Serum Werke Bernburg A.G. - Německo Lavet Pharmaceuticals Ltd. - Maďarsko CHEMIFARMA S.P.A. - Itálie

17

Absolventi Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně V 90. letech jsme se podíleli formou přednášek na „zasvěcení“ budoucích absolventů VaFU v Brně do problematiky distribuce léčiv. Vždy jsme nabízeli pomocnou ruku absolventům v realizaci nových ordinací a pracovišť. Tyto služby nabízíme dodnes a na naší zelené lince 800 190 002 poskytujeme všem zájemcům podrobné informace.


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

Biopharm ve své dvacetileté historii pořádal bezpočet různých přednášek, seminářů a informačních schůzek, a to jak pro veterinární lékaře s praxí, tak pro budoucí absolventy Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Odborné semináře a přednášky si vždy našly posluchače, ať už se jednalo o informace z oblasti nových metod léčení, chirurgických zákroků nebo představení nových veterinárních přípravků.

18

Překvapení V letošním roce 2011 bychom rádi využili kulatého výročí a zorganizovali pro naše zákazníky a jejich rodinné příslušníky příjemné setkání. Další podrobnosti prozradím v pravý čas... Každopádně se těším na další setkání s vámi, našimi zákazníky.


Sídlo firmy Biopharm v podzimních barvách

Interiér stánku Biopharm na výstavě VETfair 2005

19 Stánek Biopharm - VETinform 2000

Stánek Biopharm - VETfair 2005

Objednávejte kdykoliv a odkudkoliv

www.biopharm.cz/shop


BIOPHARM® 20 LET DISTRIBUCE

BIOPHARM® spol. s r. o. Žďár 156 Rájec Jestřebí, okres Blansko tel.: 516 435 100, 516 435 101 fax.: 516 413 123 www.biopharm.cz