Page 1

KEVAD / 2012

Võta &

loe! Mis on ökopiim?

La Dolce Vita – looduslikult

Kevadväsimusest priiks Kevadmeik armastab

huuli

PUUDUTUSE MAAGIA – DR.HAUSCHKA UUS KEHAHOOLDUSSARI


Hea Ökosõber,

BIOMARKET

on rõõmustav, et mahetoodete tootmine ja tarbimine Eestis on tõusuteel. Ehkki n.ö öko-s võib täna kohata ka väikest annust trendi, on mahesektori jätkuv areng kõikjal maailmas siiski selge märk tarbijaeelistuste vaiksest, kuid kindlast muutumisest. Puhas ja tervislik toit ei ole moeküsimus.

TOIMETAJA VEERG

2

Priit Mikelsaar, toimetaja Sepise 1 Tallinn 11415 Tel: +372 6610 696 Fax: +372 6610 695 www.biomarket.ee www.drhauschka.ee

Meie kui tarbijate valikuvõimalus toidu- ja esmatarbekaupade turul on avar. Skaala ühes otsas on vorst, milles on 5% liha, ja kohuke, kus kohupiim puudub sootuks. Teises otsas on tunnustatud mahetoodang, kus liha on liha ja kohupiim on kohupiim. Esimesed neist on efektiivsemad toota ja on tarbijale odavamad, teised on keskkonnaja inimsõbralikumad, aga ka kallimad. Kumbki neist äärmustest ei ole oma olemuselt vale või õige, aga nad on selgelt erinevad. Biomarket on oma valiku teinud. Töötame selle nimel, et ökotoode oleks kättesaadav, igapäevane ja loomulik. Soovime oma klientidele pakkuda tervislikku ja keskkonnasõbralikku toitu, looduskosmeetikat, puhastusvahendeid ja heaolutooteid. Me ei soovi asendada turult või talust ostetud kartulit, omatehtud õunamoosi, iseküpsetatud leiba või -kasvatatud sibulat, pigem täiendada ja mitmekesistada seda valikut kaupadega, mille headusesse ja kvaliteeti me usume. Tasub meenutamist, et öko ei käi ainult tootmise kohta, vaid puudutab ka tarbimist – pigem vähem aga paremini. Omatehtud leib jõuab harva prügikasti, sest me oskame seda hinnata ja kalliks pidada. See maitseb hästi ning toidab meie keha ja vaimu. Nõnda võiks suhtuda ka leivakõrvasesse. Mahetoodete sektoris liikuv (ja toote hinnas sisalduv) reklaamiraha on pea olematu, võrreldes tavatoodetega ning panustab pigem tarbijate harimisse kui brändi tuntuse suurendamisse. See on ka meie kliendilehe eesmärk. Püüame järgnevatel lehekülgedel avada meie toodete tagamaid ning anda häid soovitusi nende kasutamiseks. Meenub üks tarbijaeelistusi peegeldav tsitaat: „Ma parem nutaksin BMW-s, kui naeraksin jalgrattal.“*. Kas poleks ikka parem naerda? Nii jalgrattal kui ka BMW-s. Ilusat kevade saabumist! Olge terved ja rõõmsad!

P.S. Kui poodi tulete, võtke palun võimaluse korral oma poekott kaasa, me ei müü kilekotte ning paberkotidki ei kesta kuigi kaua. Aitäh! *http://www.ted.com/talks/yang_lan.html; (The generation that’s remaking China).


Kevad / 2012

Sisukord

12

15

BIOMARKET

Mis on looduskosmeetika, kas tead? 4 Puudutuse maagia 6 Mis on huulepulgas peidus? 10 Kevadmeik armastab huuli 12 Meie lemmikud – Dr.Hauschka hooaja ilutoode 15 Õidepuhkemise aeg 16 Südamega puhastusvahendid 18 Teistmoodi piim 22 Ettevalmistus rannahooajaks 24 La Dolce Vita – looduslikult 26 Lüübeki meemartsipan 28 Kevadväsimusest vabaks looduse väega 31 Miks on ökovein nii hää? 34

18

SISUKORD

3

22 28 34

Väljaandja: OÜ Biomarket; toimetus: Marika Makarova, Ireen Reilandt, Priit Mikelsaar; kujundus: Katrin Kaev; kaanefoto: Dr.Hauschka; trükk: Ecoprint. Kontakt: e-post: toimetus@biomarket.ee, telefon: 66 10 696, Sepise 1, Tallinn 11415


Mis on looduskosmeetika, kas tead?

BIOMARKET

Suurenev mure ja hool tervise pärast ning kasvav teadlikkus vastutusest looduse ees on kõikjal maailmas kergitanud nõudlust looduskosmeetika järele.

MIS ON LOODUSKOSMEETIKA, KAS TEAD?

4

Kui looduslikke aineid on kosmeetikas kasutatud tuhandeid aastaid, siis sünteetilisi vaid viimased poolsada. Looduslike plussiks on see, et nad organismis ei kuhju, toimivad kooskõlas naha loomuliku talitlusega ega koorma ka loodust... mida ei saa öelda sünteetiliste kohta. Miks viimaseid siiski nõnda ohtralt kasutatakse? Sest nad on oluliselt odavamad ja tootmises lihtsamad käsitleda.

Kuidas looduskosmeetikat ära tunda? “Looduslik“, “naturaalne”, “öko“, “bio“ – on need ainult kaunid sõnad pakendil? Mõnel väidetavalt looduslikul tootel piirdub taimsete koostisainete osakaal vaid mõne üksikuga. Kuidas siis aru saada, kas tegu on looduskosmeetikaga või mitte? Kõige kindlam on süveneda pakendil toodud koostisainete loetellu INCI. Mida rohkem on selles ladina- ja (inglise) keelseid taimenimesid, seda enam on alust uskuda toote looduslikkusesse. Kahelda on põhjust siis, kui kosmeetikumi koostisaineteks on mineraalõlid (Mineral oil, Paraffinum liquidum), emulgeerivad PEG-ühendid (Polyethylene glycol), vahutavad pesuained (Sodium lauryl sulfate), silikooni sisaldavad niisutusained (sageli “-cone” lõpuga, näiteks Dimethicone), “-paraben” ja “urea“ lõpuga säilitusained (Methylparaben või Imidazolidinyl urea). Olemas on veelgi lihtsam viis. Kes puhtaimat, s.t rangetele nõuetele vastavat loodus- ja mahekosmeetikat himustab, otsigu tootelt vastavat märgist, mis on riigiti erinev: NaTrue (hõlmab Euroopat), BDIH (Saksamaa), Ecocert ja Cosmebio (Prantsusmaa), Soil Association (Suurbritannia), AIAB (Itaalia), USDA (USA). Saksa ökokosmeetika lipulaeva, Dr.Hauschka ökokosmeetika koostises on vaid mahedalt, biodünaamiliselt või puutumatus looduses kasvanud taimed ning tooted kannavad NaTrue märki.


Kevad / 2012

5 MIS ON LOODUSKOSMEETIKA, KAS TEAD?

NaTrue Kõige rangemate nõuetega looduskosmeetika sertifitseerimise süsteem NaTrue eristab kolme kategooriat: Looduskosmeetika puhul on kindlaks määratud looduslike koostisainete miinimum- ja looduslähedaste koostisainete maksimumpiirid ning see, missuguseid koostisaineid tohib kasutada ja kuidas need peavad olema töödeldud. Ökoloogilisi koostisaineid sisaldava looduskosmeetika puhul peab vähemalt 70% looduslikest koostisainetest olema kontrollitud mahepõllundusest ja/või kogutud kontrollitud metsikust loodusest. Ökokosmeetika puhul peab looduslikest koostisainetest vähemalt 95% olema kontrollitud mahepõllundusest ja/või kogutud kontrollitud metsikust loodusest.

BIOMARKET

Teadlaste sõnul imendub kosmeetikakasutaja organismi läbi naha aastas kuni 2 kg kemikaale.


5

Puudutuse maagia

5 puudutust, 5 meeleolu, 5 lõhna, 5 taju, 5 toimet... palun saage tuttavaks, need on mandli, lavendli-sandlipuu, roosi, sidruni-sidrunheina ja küdoonia kehapalsam – viis uut ja uuenenud ihuniisutajat.

BIOMARKET

DR.HAUSCHKA 5 KEHAPALSAMIT — UUENENUD KOLLEKTSIOON

PUUDUTUSE MAAGIA

6

Puudutus saadab meid elu esimestest hetkedest. Ema ja isa puudutus jagab kaitset ja rahu. Kalli inimese puudutus hellust ja rõõmu. Me puudutame oma nahka päeva jooksul korduvalt. Puudutus võib olla lõõgastav, tasakaalustav, soe, võrgutav, imeline, värskendav, salapärane, karge, luksuslik,

meeleline, rahustav, virgutav, paitav, toetav. Seda kõike meie viis kehapalsamit ka on – mähivad meeled turgutavasse lõhnakokteili ning annavad oma hoolikalt ja targalt valitud koostisega nahale niisutust, hoolitsust ja siidisust, toetades seejuures naha enda loomulikke rütme ja talitlust.


PUUDUTUSE MAAGIA

BIOMARKET

Kevad / 2012

7


BIOMARKET PUUDUTUSE MAAGIA

8

• Mandli kehapalsam – meeleline puudutus

• Lavendli-sandlipuu kehapalsam – rahustav puudutus

• Roosi kehapalsam – paitav puudutus

Nagu hõrgu magususe ja õhulise lopsakuse sümfoonia, nagu turvaline pelgupaik, nagu avastusretk unistustemaale... külluslik ja soe, salapärane ja meeleline. Selline on meie uus mandli kehapalsam – rikkaliku koostisega ihuvõie kuivale ja tundlikule nahale, mis lõhnab uimastavate mandliõite ja kirbete mandliviljade järele ning aitab nahal hoida niiskust kogu pika päeva, tasakaalustab, tugevdab ja toidab teda. Mandliõli silub ja niisutab sügavalt, naistepunatõmmis rahustab, koldrohutõmmis tasakaalustab, küdoonia- ja alteetõmmised korrastavad naha niiskustasakaalu ning jojoobi-, avokaado-, oliivi-, aprikoosi-, makadaamia- ja päevalilleõli kaitsevad ja tugevdavad ning teevad temast kõige tummisema ja toitvama kehapalsami meie valikus.

Nagu selge meretuule paitus ja sajaaastase tamme toekus, nagu puhas ruum, kus tasakaalu koguda, lõõgastuda ja iseendaga olla... maandav ja toetav, rahustav ja paitav. Selline on meie uus lavendli-sandlipuu kehapalsam – lavendliõite karge tasakaalu ja sandlipuu vürtsika soojuse järele lõhnav nahasiluja, mis toob hellitust nii kehale kui meeltele – on ju lavendliõli kasutatud aroomteraapias tõhusa lõõgastajana ammustest aegadest. Lavendli õitevesi ja eeterlik õli tasakaalustavad nahatalitlust ja rahustavad meelt, sandlipuu eeterlik õli jagab nahale elujõudu, sidrunmelissi ja jänesekapsa tõmmised uuendavad, põldosjatõmmis tugevdab ning oliivi-, makadaamia-, avokaado-, aprikoosi- ja päevalilleõli turgutavad naha kaitsevõimet.

Nagu kaisutav kallistus ja memme pehme pai, nagu turvatunnet toov rahuoaas, kus oma mõtetega vaikselt koos olla... luksuslik ja sametine, kaitsev ja harmooniat loov. Selline on meie õrnalt rooside järele lõhnav, kreemjas, hästi imenduv, heaolutunnet jagav, nahka kosutav, tema niiskustasakaalu hoidev ja kaitsevõimet tugevdav roosi kehapalsam, mille saladus peitub roosi tasakaalustavas väes. Damaskuse roosi õite ja kibuvitsamarjade tõmmised, damaskuse roosi vaha ja eeterlik õli kosutavad hellalt, annavad nahale ja hingele tagasi tasakaalu ning tugevdavad naha kaitsevõimet. Sheavõi Dr.Hauschka algatatud koostööst Burkina Faso küladega Aafrikas ning mandli- ja jojoobiõli hooldavad nahka tõhusalt.

• külluslik palsam kuivale ja tundlikule nahale • sobib nii naistele kui meestele • meie kehapalsamitest kõige toitvam • kaitseb niiskuskao eest kogu pika päeva Hind 22.90 / 145 ml.

• rahustav palsam normaalsele nahale • sobib nii naistele kui meestele • rikkaliku koostisega, ei jäta nahka kleepuvaks • tasakaalustab ja lõõgastab nii keha kui meeli Hind 22.90 / 145 ml.

• kaitsev ja tasakaalu toov palsam • sobib kogu perele, ka laste õrnale nahale • imehea tundlikule, kuivale, küpsele nahale • niisutab, rahustab ja tugevdab Hind 22.90 / 145 ml, hind 2.11 / 10 ml.


• Küdoonia kehapalsam – toetav puudutus

Nagu särtsakas ja värskendav sidrunivesi päikeselisel suvepäeval, nagu jahutav tuuleõhk kuumal rannaliival... sportlik ja rõõmus, kerge ja energiaküllane. Selline on meie virgutava koostise ja sillerdava lõhnaga kehapalsam – pinguldav ja elustav ihuvärskendaja, mis annab nahale ja kehale energiat, aitab hoida niiskust, on turgutav nii väsinud nahale kui loiule meelele ning sobib imehästi aktiivsetele naistele ja meestele. Sidruni eeterlik õli ja sidrunheinatõmmis lisavad elujõudu, põldosjatõmmis pinguldab nõrgenenud sidekude, salveitõmmis ning laukapuu marjade ja õite tõmmis tugevdavad, parandavad toonust ja utsitavad naha tegusamalt tööle, küdooniatõmmis toetab naha niiskustasakaalu ning päevalille-, maapähkli-, oliivija jojoobiõli hooldavad tõhusalt.

Nagu rahustav ja voogav vetevulin, nagu zen-aia meditatiivsed liivamustrid ja kiviskulptuurid, nagu keskenduda aitav meditatsioon... tasane ja maandav, klaar ja karge. Selline on meie pealetükkimatu lõhnaga, kerge, samas tõhusa koostisega küdoonia kehapalsam, mis niisutab ja pehmendab kuiva nahka ning aitab hoida alles nahka kaitsva hüdrolipiidkihi ja terve naha jaoks tarviliku pH-taseme. Küdooniaseemnete tõmmis korrastab naha loomulikku niiskustasakaalu pikaks ajaks, rahustab ja silub. Laukapuu marjade ja seemnete ning salveitõmmised tugevdavad naha loomulikku tasakaalu, elustavad, värskendavad ja trimmivad. Maapähkli, oliivi- ja jojoobiõli toidavad ja kosutavad ihu, seda kleepuvaks jätmata.

• värskendav ja pinguldav palsam elujõudu vajavale nahale • sobib nii naistele kui meestele • meie kehapalsamitest kõige õhulisem • aitab tugevdada sidekude Hind 21.35 / 145 ml, hind 2.11 / 10 ml.

• niisutav ja kaitsev palsam kuivale nahale • sobib naistele, suurepärane meestele • värskendab, tugevdab ja kosutab • passib imehästi pärast trenni, sauna või rannapäeva Hind 21.35 / 145 ml, hind 2.11 / 10 ml.

9 PUUDUTUSE MAAGIA

• Sidruni-sidrunheina kehapalsam – virgutav puudutus

BIOMARKET

Kevad / 2012


BIOMARKET

Mis on huulepulgas peidus?

MIS ON HUULEPULGAS PEIDUS?

10

Oled sa huuli värvides mõelnud, mida sa neile tegelikult võõpad? Ja kui palju? Teadlaste sõnul „sööb” naine, kes iga päev huuli värvib, elu jooksul ära pea 1,5 kilo huulepulka! Sestap võiks too kraam olla looduslik ja ökokvaliteediga – nagu Dr.Hauschka huulepulkades. • Aprikoosiõli pehmendab, niisutab ja parandab nahatalitlust ning saadakse Türgis kasvavate aprikoosipuude seemnetuumi külmpressides. • Argaaniaõli toidab ja kaitseb kuivamise eest ning lisab huulepulgale läiget. Dr.Hauschka tootjatehasesse WALA jõuab see Marokost. • Damaskuse roosi kroonlehtede tõmmis tasakaalustab ja rahustab. WALA saab kuivatatud roosiõisi selle tarvis Iraanist. • Damaskuse roosi kroonlehtede vaha kaitseb huuli kuivamast ning saabub WALAsse Iraanist ja Afganistanist. • Jojoobiõli on tegelikult vaha, mis toatemperatuuril õliks vedeldub. Segatuna Saksamaalt pärit porganditõmmisega pehmendab, toidab ja kaitseb see huuli UV-kiirte eest. Õli ennast saadakse USA-st jojoobipõõsa seemnetest. • Kandelillavaha kaitseb huuli niiskuskao eest ning annab huulepulgale ühtlase tekstuuri. Dr.Hauschka saab seda Mehhikost vaha-piimalillelt.

• Karmiin annab huulepulgale erkpunast värvi. Seda valmistatakse karmiinhappest, mida eritavad Lõuna-Ameerika viigikaktustel elavad košenillitäid. • Karnaubavaha kaitseb huuli karmide ilmaolude ning huulepulka pehmenemise eest. Seda, ühte kõvemat looduslikku vaha, saadakse Brasiilias kasvava vaha-karnaubapalmi lehtedelt. • Kibuvitsamarjade tõmmis tugevdab kudesid ja pisikesi veresooni. Marjad tõmmise tarvis tulevad WALA enda ravimtaimeaiast Eckwäldenist Lõuna-Saksamaal. • Koldrohutõmmis tasakaalustab, uuendab ja kaitseb. Õisi kogutakse WALA aiast nii huulepulkade kui muu kosmeetika tarvis aastas üle 3000 kilo! • Lanoliin pehmendab ja niisutab huulenahka. Koostiselt inimese rasuga sarnanevat puhastatud villarasva saab WALA sünteetikavabalt töödeldud villast.


BIOMARKET

Kevad / 2012

• Huuled saavad oma punase värvi veresoontelt, tundlikkuse aga närvilõpmetelt. • Nahk huultel on imeõhuke. Sellel on rakukihte 3–5. Näonahal on neid kuni 16. • Huuli ei kaitse karvaudemed, melaniin ega hüdrolipiidkiht, nagu nahka näol, ka puuduvad neis higi- ja rasunäärmed.

• Mesilasvaha kaitseb ja hooldab huulenahka ning tuleb WALA ravimtaimeaia asukatelt – mesilastelt. • Mineraalsed värvipigmendid annavad huulepulgale värvi. Näiteks punast ja pruuni tooni andvaid raudoksiide valmistatakse rauamaagist. • Riitsinus- ehk kastoorõli niisutab ja teeb huulepulga pehmeks. Mahekvaliteediga õli saab Dr.Hauschka Indiast, kus kohalikud põllumehed riitsinuseseemnetest õli pressivad. • Ränimuld tugevdab nahka, hoiab huulepuna paakumast ning parandab selle katvaid omadusi.

MIS ON HUULEPULGAS PEIDUS?

• Letsitiin niisutab ning aitab huulepulga koostisainetel seguneda. Dr.Hauschka kasutab ainult GMO-vaba ja mahesojast valmistatud letsitiini. • Maltodekstriin aitab looduslikke värvipigmente paremini huultele kanda. Valmistatakse seda süsivesikut GMO-vabast tärklisest. • Mandliõli jagab musile hoolt ja pehmust ning saadakse Hispaania ja Itaalia mandlipuude viljadest, mis Saksamaal külmpressitakse.

11


Kevadmeik armastab huuli

BIOMARKET

Kevadsuvise meigimoe keskpunktis on huuled ja naturaalse sisuga musimaalijad. Huulepulk, naiselikkuse sümbol ja jumestusvahendite ajaloo üks vanimaid ilutegijaid peegeldab enesetunnet ja meeleolu, väljendab sõnumit ning muudab su välimust vaid hetkega.

KEVADMEIK ARMASTAB HUULI

12

“Rudolf Hauschka rõõmustas iga kord, kui ma värvitud huultega WALAsse saabusin,” meenutab koos doktor Rudolf Hauschkaga WALA tehases valmiva Dr.Hauschka looduskosmeetika sarja loonud kosmeetik Elisabeth Sigmund. Vastupidiselt kosmeetikamaailma trendisuundumustele tõi saksa ökokosmeetika lipulaevaks peetav bränd läbinisti loodusliku ja hooldava huulepulgasarja naisteni 1999. aastal. Tänaseks on mahekvaliteediga naturaalse sisu ning väljendusrikka värvipaletiga huulevärvidest saanud kõrgelt hinnatud kaup. Lähtudes hooaja moest, ülinaiselikest rõivasiluettidest ja kangamustritest, tähistab Dr.Hauschka kevade saabumist värvika huulepulgakollektsiooniga Inner Glow. Sensuaalsed, iseloomuga, võrgutavad – huuled peegeldavad seda, kes ja mis meeleolus sa oled. Kui tunned end hästi, kiirgab neist lummavalt sisemist sära. Kui oled õnnelik ja tasakaalus, mängleb neil helgelt roosiline värskus. Inspireerituna iga naise salapärasest sisemisest särast toovad kevadsuvise huulepulgakollektsiooni viis värvitooni välja kandja huulte loomuliku ilu. Nagu hinnalised kristallid veiklevad nad erinevates varjundites – roosast kvartsist purpurse marmorini. Looduslikud värvipigmendid koos huuli rikkalikult toitva koostisega jäävad huultel vastavalt toonile pilkupüüdvalt erksad või tähendusrikkalt sügavad, kaunilt säravad või trendikalt matid. Et igaüks leiaks oma.

JUMESTUSKUNSTNIK SOOVITAB Anu Konze, kogenud jumestuskunstnik ja Tallinna Linnateatri vanemgrimeerija on Dr.Hauschkaga tuttav juba pikki aastaid ning nimetab brändi huulepulki oma suurteks lemmikuteks. Kollektsioon Inner Glow valmistas meigiprofile meeldiva üllatuse. „Mul on hea meel, et Dr.Hauschka otsustas meid sel kevadel just huulepulkadega rõõmustada! Uus kollektsioon on täpselt nii ahvatlev ja võrgutav nagu me huulepulkadelt ootame,” märgib Anu ning lisab, et värvitoonid on otsekui temale valitud, sest meigikunstnik on otsustanud sel kevadel särada. Kindlat lemmiktooni ei oska Anu kollektsioonist nimetadagi, vaid soovitab kevadet eksperimenteerimislustiga tähistada. Miks mitte alustada hommikut imeilusa kirgasroosa topaastooniga ning lõpetada päev õhetavpunase kvartsiga. Tegusal ajal teeb meele rõõmsaks heleroosa või kuldne huulevärv. Pidulikumaks õhtuks on suurepärane valik sügav purpurpunane marmortoon. Või just vastupidi. Jumestuskunstnik märgib, et tänu läbimõeldud toonivalikule leiab kollektsioonist sobiva nii noor tütarlaps kui eakam daam. Eriti põnev leid on kirgasroosa toon nr 16, mida Anu soovitab tõmmata huultele vaid ühe kihi, et toon jääks õrn ja pisut niiskelt läikiv.


Kevad / 2012

BIOMARKET

Huulepulgakollektsioon Inner Glow: taga nr 13 천hetavpunane kvarts, nr 17 heleroosa kvarts, nr 15 purpurpunane marmor, ees nr 14 kuldroosa opaal, nr 16 kirgasroosa topaas. Hind 20.77.

KEVADMEIK ARMASTAB HUULI

13


BIOMARKET KEVADMEIK ARMASTAB HUULI

14

Kandes aga sama tooni alla kogu huule pinnale sobivas toonis huulepliiatsit ning levitades huulevärvi pintsli abil, jääb tulemus intensiivne ja mahlane. Kollektsiooni heledamad toonid passivad hästi eelnevalt tumedama huulepulgaga värvitud alumise huule keskosale. Tulemuseks on pilkupüüdvad ja volüümikad huuled. Nipina lisab Anu, et õhetavpunane toon nr 13 sobib sõrmedega tupsutades suurepäraselt põsepunaks.

Lisaks nutikalt kombineeritud ja parasjagu intensiivsele värvipaletile on Anu lummatud huulepulga siidisest ja paitavast tekstuurist, mis teeb huuled pehmeks ning muudab kasutamise ka huulepintslita mugavaks. Värvitooni ja kasutusmugavuse kõrval toob jumestaja esile veel iluvahendi naiseliku ja glamuurse pakendi tänu millele saab igast kasutuskorrast elamus.


Kevad / 2012

Silmad on imelised. Nad on mitte ainult hingepeegliks, vaid ka väravaks meist väljaspool ja meie sees toimuvale. Silmad teevad ajule infot edastades palju tööd. Nad suudavad vaid ainsa pilguga anda edasi tundeid, mis tihti sõnadest kõnekamadki. Pole siis ime, et silmad mõnikord väsima, punetama ja kipitama kipuvad. Appi tuleb põletikuvastane ja rahustav silmarohi. Meiegi niitudel ja aasadel põllumeeste nuhtluseks umbrohuna kasvavat ravimtaime kasutati silmavaevuste tohterdajana juba Vana-Kreekas. Silmarohu kreekakeelne nimi Euphrasia L. tähendab rõõmu ja tuleb arvatavasti heameelest, mis tervenemisega kaasas käib.

Dr.Hauschka looduskosmeetika sarja loojate poolt mugavasse vormi pakendatud silmakompressid on värskendav ja rahustav õnnistus väsinud ja tundlikele silmadele ning kurnatud ja paistes laugudele. Tänu silmarohule, apteegitillile ja mustale teele elustab komp-

ress silmaümbrust hetkega. Praktilisi ühekordseks kasutamiseks mõeldud plastikampulle on lihtne ja käepärane kasutada kus iganes sa ka ei viibiks. Eriti hästi sobib silmakompress prilli- ja kontaktläätsekandjale, heinapalaviku all kannatajale, kõigile arvutikasutajatele ning ka siis, kui silmad nutmisest, magamatusest, peavalust või päikesest paistes. Tupsuta ampullisisu kaasasolevale puuvillapadjakesele, jaota see kaheks ning aseta kompressid suletud laugudele. Lõõgastu ja lase väekal kompressilahusel oma tööd teha umbes 10 minutit.

Hind 19.10 / 10 ampulli x 5 ml. Hind 2.24 / 1 ampull x 5 ml.

15 MEIE LEMMIKUD – DR.HAUSCHKA HOOAJA ILUTOODE

Kui taime õiele otsa vaadata, on tema pisikestel valkjatel ja violetsetel, erkkollase laigukesega õitel tõepoolest naerul nägu peas. Suureks abiks on silmarohi heinanohu käes vaevlejatele. Pakitsevad silmad, tilkuv nina ja aevastamishood saavad leevendust nii sees- kui välispidisel tarvitamisel.

BIOMARKET

Meie lemmikud – Dr.Hauschka hooaja ilutoode


BIOMARKET ÕIDEPUHKEMISE AEG

16

Õidepuhkemise aeg Pika talve järel on nüüd aeg end poputada, et särava ja energilisena kevadesse astuda. Hooaja ilutarkust jagab Dr.Hauschka looduskosmeetik Margit Järva Wiide Boutique Spast. Kevad on minu jaoks aeg, mil heidame kõrvale talvevammused ja lööme läikima pika ja pimeda talve jooksul tuhmunud aarde, otsekui puhkedes loodusega samas rütmis õitsele. Kevad on üleminekuaeg, mille kestel peab nahk muu hulgas tulema toime organismi üldise kurnatuse ning väliskeskkonna muutliku temperatuuriga. Nahk reedab, mis meie organismis ja emotsioonidega üleüldse toimub. Kosmeetikutöös näen sel aastaajal tihti, et salongikülastajate nahk on väsinud ja tasakaalust väljas, see on kuiv ja tavapärasest tundlikum. Seepärast on nahahoolduses päevakorral puhastavad, tasakaalustavad ja elustavad kosmeetikavahendid, eriti maskid ja intensiivhooldus. Samuti vabaneb kevadperioodil organism talvekülmadega toime tulemiseks talletatud lisaballastist ja jääkainetest. Nahal on eritusprotsessides väga oluline roll ja ta tänab meid tähelepanu ja toetuse eest kauni jumega. Paslik on näo- ja kehahoolduse osas konsulteerida kosmeetikuga ning kinkida endale lõõgastav ja keha ning meeli tasa-

kaalustav salongihoolitsus. Terviklikuks energialaadimiseks on nüüd paras aeg võtta ette sisemine ja välimine puhastuskuur. See ei tähendada ilmtingimata vajadust paastulaagrisse suunduda. Märgatava mõju meeleolule ja nahale toob kasvõi muutus menüüs. Kui keha veidi kuulata, tunneme iseenesest isu kerge ja värske toidu järele. Tärkav loodus kätkeb endas ohtralt väekat ja kasulikku, seda tasub ära kasutada. Pungad, idandid ja tärkavad taimed on võimas energiapomm. Soovitan oma klientidele alati juua piisavalt vett, et ergutada ainevahetust ja jääkainete eritumist. Veele lisatud sidrunilõik muudab janukustutaja aluseliseks ning on organismile eriti meeltmööda. Head teeb ka viibimine värskes õhus. Kontakt loodusega toetab sisemise tasakaalu leidmist, mis omakorda väljendub välimuses. Kevadpäike soodustab D-vitamiini sünteesi organismis ja äratab hormoonid talveunest. Energiatase paraneb kui võluväel.


Puhastuskreem See tõhus igapäevane abiline on Dr.Hauschka kasutajate lemmik, kuna hoiab näonaha puhta ja värskena, korrastab nahatalitlust ja soodustab loomulikku puhastumist. Hind 15.91 / 50 g, 2.36 / 10 ml.

Puhastav savimask Sügavalt puhastav, nahaärritusi rahustav ja korrastav mask toob klaari ja selge jume. Hind purk 23.30 / 90 g, täitepakend 18.00 / 90 g, 2.36 / 10 g.

DR.HAUSCHKA LOODUSKOSMEETIK SOOVITAB

17 ÕIDEPUHKEMISE AEG

Taastav mask Näonahka tasakaalustav ja värskendav mask elustab sära kaotanud jume. Hind 28.45 / 30 ml, 4.41 / 5 ml.

BIOMARKET

Kevad / 2012

Hoolduskuur Tervendav, tugevdav ja uuendav ampullikuur on tervisest särava näonaha salarelv. Hind 61.20 / 50 ampulli, 18.15 / 10 ampulli.

Kase-arnika kehaõli Ainevahetust utsitav ja vereringet parandav kehaõli toetab kevadist puhastumist ning sobib eriti hästi kasutamiseks pärast sauna ja trenni. Hind 15.15 / 75 ml, 2.11 / 10 ml.


BIOMARKET

Südamega puhastusvahendid

SÜDAMEGA PUHASTUSVAHENDID

18

Sageli tundub, et tavapärases kodukeemias on rohkem keemiat ja vähem kodu ning neid tootvate ettevõtete põhieesmärk on pelk kasumi teenimine. „The Business of Business is Business” öeldakse tabavalt. Üle 30 aasta kogemust aga näitab, et ka hoopis teistsugune lähenemine on võimalik. Euroopa üks juhtivaid looduslike puhastusvahendite tootjaid Saksa firma Sonett paistab selles seltskonnas väga erandlik välja ja mitte ainult oma toodete loodus- ja inimsõbralikkuse tõttu. Loodussäästlik lähenemine ärile on imetlusväärne ja neid tooteid ostaks juba lihtsalt seetõttu, et sellele ettevõtmisele austust ja poolehoidu avaldada, toodete endi tuntud headusest rääkimata. Loodussõbralikud tooted 1977. aastal asutatud Sonett oli üks esimesi looduslike puhastusvahendite tootjaid Euroopas. Ettevõtte asutamine

jääb aega, mil üha enam hakati märkama tavapäraste pesuainete tootmisel ja kasutamisel tekkivate jääkainete kuhjumist looduses ning inimorganismis. Firma asutajate üheks lähteajendiks oli soov valmistada kiirelt ja täielikult biolagunevaid pesuvahendeid, mis oleksid ühelt poolt tõhusad ning teisalt keskkonnasõbralikud. Tänaseks kuulub firma tootevalikusse pea 40 toodet, mis kõik järgivad eeltoodud põhimõtteid.

Kasvukoht, kliima ja saagikoristuse tingimused mõjutavad looduslike taime- ja eeterlike õlide aroomi, värvust ja koostist. Kontrollitud mahepõllundusest pärinevatel eeterlikel õlidel, millele pole lisatud kunstaineid, on vastavalt kasvutingimustele igal aastal erinev iseloomulik aroom. Olgu öeldud, et kerged värvi- ja lõhnaerinevused toodetel on märk Sonetti pesemis- ja puhastusvahendite looduslähedasest kvaliteedist ning seda ei üritatagi kunstlikult ühtlustada.

Sonetti toodete looduslik kvaliteet: • 100% biolagunevad • sisaldavad mahepõllundusest pärit taime- ja eeterlikke õlisid • ei sisalda geneetiliselt muundatud toorainet • ei sisalda naftakeemiat • ei sisalda ensüüme • ei sisalda sünteetilisi lõhna-, värv- ja säilitusaineid • kõik tooted kannavad vastavat ökosertifikaati


Kevad / 2012

BIOMARKET

Mahepõllundusest pärit oliivi- ja rapsiõli töötlemisel ei kasuta Sonett täiendavat pleegitamist, vaid ainult mehaanilist filtreerimist ja veeauruga puhastamist. Looduslikest õlidest seebi valmistamine võtab aega rohkem kui kaks päeva. See toimub loomulikult kulgeva aeglase protsessi käigus, mille toimumiseks vajalik soojus eraldub õli ja lahuse vahel tekkiva reaktsiooni tulemusena, mitte tavapärase energiakuluka seebikeetmise käigus. Alates märtsist 2011 on Sonett sertifitseeritud kui kliimasõbralik ettevõte, mis vastab Stop Climate Change standardile.

SÜDAMEGA PUHASTUSVAHENDID

Ettevõte on inimeste hüvanguks, mitte raha teenimiseks „Me ei tööta raha pärast. Lisaks rahale on teisigi põhjuseid, miks tööl käia. Lehenhofi töökojas kleebivad Camphilli küla erivajadustega hoolealused iga päev toodetele silte, täidavad testripakendeid ja teevad palju muudki. Nende eelis on, et nad teevad seda rõõmu ja pühendumisega üksnes töö enda pärast. Sõltumata ülesannetest on nende elatis tagatud ning töötegemise protsessi saab vaadelda sissetulekust eraldiseisvana. Selles osas on puudega inimesed meist kaugel ees,“ teatab Sonett kõrvaloleval posteril.

19

Sonetti poster „Me ei tööta raha pärast”.


BIOMARKET

Biogarten Ware 11.09_Umschlag-Produktbeschr. dt 09.11.09 17:03 Seite 1

Ein ist keine keineWare, Ware, Unternehmen ist EinUnternehmen

das je das nach Angebot meistbietend verkauft meistbietend verkauft Angebot je nach undund gekauft kann.. werden kann gekauftwerden

SÜDAMEGA PUHASTUSVAHENDID

20

Ein Unternehmen hat die Aufgabe herzustellen, was gebraucht wird und ist ein Ort, an dem die individuellen Fähigkeiten aller Mitarbeiter sich im Dienst an dieser Aufgabe entwickeln können.

Produktion und Büros

Ein Sinne, ist ist EinUnternehmen Unternehmen im im besten besten Sinne, gemeinnützig und gehört sich selbst. gemeinnützig und gehört sich selbst. Deshalb haben wir SONETT in drei Unternehmungen gegliedert: Die SONETT OHG entwickelt, produziert und vertreibt die SONETT Wasch- und Reinigungsmittel – mit drei persönlich haftenden Gesellschaftern;

Lager und Mitarbeiterwohnungen

Verpackung

Die SONETT VERMÖGENSVERWALTUNG GMBH ist Eigentümerin der Produktionsanlagen, der Maschinen, Gebäude, Grundstücke und der Marke SONETT; Die gemeinnützige STIFTUNG SONETT hält als alleinige Gesellschafterin die Kapitalanteile der SONETT VERMÖGENSVERWALTUNG GMBH. Sie „neutralisiert“ sozusagen das Kapital.

Meie klientide 10 lemmikut:

Die Produktionsmittel von SONETT sind dadurch nicht mehr im Privatvermögen einzelner Menschen, sie stehen für die Aufgaben von SONETT frei zur Verfügung. Die Gewinne fließen durch die STIFTUNG SONETT wieder gemeinnützigen Aufgaben zu. ®

Neubau 2008

certifié par CERTISYS www.ecogarantie.com

Etikettieren in den CamphillWerkstätten Lehenhof

Wasserwirbler

qualité SONETT certifiée www.eco-control.com

www.vegansociety.com

www.greenpeace-energy.de

Mittel und Reinigen, Reinigen, Mittel für für Waschen Waschen und die diedas das Wasser Wasser achten achten alsalsTräger Träger alles alles Lebendigen Lebendigen

www.sonett.eu www.sonett.eu

SONETT OHG · Ziegeleiweg 5 · D-88693 Deggenhausen · Tel. +49 (0)75 55 92 95 0 · Fax +49 (0)75 55 92 95 18 · info@sonett.eu

Sonetti poster „Ettevõte pole kaup”.

Ettevõtte laiemat nägemust oma ühiskondlikust rollist peegeldab ka selle omandistruktuur – Sonett ei kuulu erakapitalile vaid mittetulunduslikule fondile. „Ettevõte pole kaup, mida võib osta või müüa. Ettevõtte ülesanne on toota vajalikku kaupa. See on koht, kus tootmisprotsessi käigus saavad kõik töötajad arendada oma oskusi. Parim näide on mittetulunduslik ettevõte, mis ei kuulu eraomandisse. Tänu niisugusele struktuurile pole Sonetti tootmisvahendid enam eraomandis, vaid on mõeldud kasutamiseks ettevõtte eesmärkide jaoks. Tulud lähevad Stiftung Sonett fondi kaudu mittetulunduslike projektide edendamiseks,” selgitab firma oma ülesehitust. Sarnasel põhimõttel toimib ka näiteks Dr.Hauschka looduskosmeetikat ja WALA loodusravimeid valmistav WALA Heilmittel GmbH, mille omanikuks on mittetulunduslik fond WALA Stiftung.

Oloid

1. Nõudepesuvahend, 1 l 2. Sapiseep, 100 g 3. Vedel pesupesemisvahend, 2 l 4. WC puhastusvahend, 750 ml 5. Valge seep, 100 g 6. Pesuloputusvahend, 1 l 7. Tabletid nõudepesumasinale, 25 x 20 g 8. Vedel pesuvahend värvilisele pesule, 1,5 l 9. Vedel sapiseep, 300 g 10. Sool nõudepesumasinale, 2 kg


Rohkes p채ikesevalguses kasvanud spirulinavetikas on rikkalik loodusliku klorof체lli, taimse valgu, aminohapete ning vitamiinide allikas, mis annab eluj천udu ja puhastab organismi.

Turguta ennast!

21 SPIRULINA

Puhas energia

BIOMARKET

Kevad / 2012


BIOMARKET TEISTMOODI PIIM

22

Teistmoodi piim Biomarketis pakutav piim, jogurti- ja kohupiimatooted pärinevad Läti piiri äärest. Viljandimaal Abja vallas Abja-Vanamõisa külas asuva Pajumäe talu põhihoonetest jääb meie lõunanaabri piirini linnulennult kaks kilomeetrit. See on puhta looduse ja hõreda asustusega kant, kus kõik ökoloogiline tundub loomulik. Peremees Arvo Veidenberg alustas talupidamist 1989. aastal, laut valmis 1991. aastal ning enamiku oma praegustest maadest omandas talu Eesti Vabariigi taasiseseisvumisel. Maa oli siis kasutamata ja saadaval, kuna lähiümbruse talud olid nõukogude ajal kas tühjaks küüditatud või maha jäetud. Südamega ettevõtjad ja head tööandjad on suur rikkus, seda eriti maal, kust linnatuled kipuvad inimesi ära tõmbama. Asundustalu, mille Arvo isa sai Eesti Vabariigilt tänutäheks Vabadussõjas osalemise eest, annab taas oma tubli panuse Eesti maaelu, looduskeskkonna ja inimeste tervise hüvanguks. Pajumäe talu pakub tunnustatud mahetoodangut: nii piima tootmine kui ka selle töötlemine järgib mahetootmise nõu-

deid. Kuid mille poolest mahepiim ikkagi erineb tavapiimast? Püüame lihtsalt ja inimkeeli selgitada.

Esiteks, lehmade pidamistingimused on loomasõbralikumad. Lehmad on vabapidamisel, neil on jalutusalad ja suvine karjatamine on kohustuslik. Kui enamikes tavafarmides lüpsilehmad päikest ei näe ja karjamaal rohtu ei söö, siis mahelehmadel on see rõõm alles. Loomade heaolu on oluline – loomad on tervemad, neil on vähem stressi ja tugevam immuunsüsteem. Mahepiim on õnnelike lehmade piim.

Teiseks, loomasööt on väga oluline: ütleb ju rahvatarkuski, et lehm lüpsab suust. Mahepiima tootmiseks kasutatakse vaid mahesöötasid, mille kasvatamisel ei ole kasutatud mineraalväetisi ega taime- ning putukamürke. Looma organismis


Kevad / 2012

Samuti suurendab loomade karjatamine ja rohusöötade suur osatähtsus ning jahvatatud rapsi söötmine talvel kasulike rasvhapete, E-vitamiini ja karotenoidide sisaldust piimas. Maaülikooli teadlased leidsid, et oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete suhe oli 2,3 korda mahepiimas väiksem kui tavapiimas (Ragnar Lemming, Mahepõllumajanduse Leht nr. 43-2008; Darja Matt, Viljar Veidenberg, Ivi Jõudu, Indrek Tamm, Mahepõllumajanduse Leht nr. 53-2010). Seega on mahepiima rasv oluliselt tervislikum tavapiima rasvast. Väärib rõhutamist, et tervislik piim on eriti oluline kasvueas lastele ja imetavatele emadele.

Kolmandaks, ka piima töötlemine ja

piimatoodete koostis on mahe. Mahetöötlemisega hoitakse ära piima struktuuri muutused nii toorpiima transpordil (Pajumäe talu meierei asub laudaga samas hoones ja traditsiooniline autosõit laudast piimakombinaati jääb ära) kui ka homogeniseerimisel. See tagab mahepiima tervislikkuse säilitamise ka mahetoodetes: jogurtis, kohupiimas, võis ja juustus. Poes müüdav Pajumäe mahepiim on kuumtöötlemata toorpiim, mis seisab külmkapis värskena 2-4 päeva. Kui seda pole ära joodud, saab sellest mõnusa maitsega hapupiim, suurepärane toode pannkookide ja kama valmistamiseks. Maitsestamata jogurt on valmistatud pastöriseeritud täispiimast ja juuretisest, lisamata midagi muud. Teised mahemärgiga tooted sisaldavad üksnes mahekoostis-aineid, sh jogurtites olevad moosid ja kama ning kohupiimas olev suhkur, kakao ja rosinad. Biomarketitesse jõuab värske ja väärt mahepiim üldjuhul esmaspäeviti ja neljapäeviti ning iga toote ostuga saadame oma tänu ja komplimendi Pajumäe talu lehmadele, töötajatele ja pererahvale.

Pajumäe talu meierei asub laudaga samas hoones ja traditsiooniline autosõit laudast piimakombinaati jääb ära.

BIOMARKET

on väga oluline: ütleb ju rahvatarkuski, et lehm lüpsab suust.

23 TEISTMOODI SISUKORD PIIM

ja piimas ei ole herbitsiidide ja pestitsiidide jääke. Söötades ei kasutata antibiootikume ja sünteetilisi preparaate. Saame dopinguvaba piima, mis on eriti oluline, kui meil on probleeme allergiaga. Loomasööt


BIOMARKET ETTEVALMISTUS RANNAHOOAJAKS

24

Ettevalmistus rannahooajaks Uusaastalubadused on tänaseks tõenäoliselt täielikult unustatud ning on aeg tunda endas energiat ja vankumatut tahtekindlust uute lubaduste andmiseks. Esmalt muidugi sügav ja enesekriitiline sisekaemus, miks uusaastalubadused ei toiminud. See lõppegu järeldusega, et viga pole sugugi meis enestes, vaid süsteemis – lubaduste andmine terveks aastaks lihtsalt ei tööta nii, nagu loodetud. Seega võtame ette palju lühema ajaperioodi. Rakendame värskelt joogatrennis õpitud oskust avada enda kolmas silm, visualiseerime läheneva sooja suve ja rannahooaja ning lubame universumil meis esile tuua konreetsema lubaduse: „1. juuniks ma...”. Universumiga tülli minna pole mõtet – kui lubadus antud, tuleb see ka ellu viia. Füüsilise vormi parandamise ja kehakaalu langetamisega seonduvate lubaduste andmine on muidugi kõige lihtsam. Oleme me ju kogu aeg teadnud, mida kaalulangetuseks on vaja teha. Mis see väike pingutus siis ikka ära ei ole – hakkame tegutsema! Peagi tunneme, kuidas energia meis suureneb ja nagu mingi nähtamatu jõud meid toetab. Ja ega Biomarketki siin käed rüpes istu! Panime kokku väikse valiku toodetest, millest sellel teekonnal abi võiks olla.

Lilleoru sinine puhastav tee Lilleoru suurepärase energia ja müstilise väega puhastav ja üldist head enesetunnet soodustav tee puhta looduse taimedest. Koostis: põdrakanep, rukkilill, sidrunliivatee, purpur-siilkübar, üheksavägine, punane basiilik. Hind 4.43 / 17,6 g.


Kinoa Kergesti seeditav ning jõudu ja vastupidavust andev kinoa on üks maailma vanimaid kultuurtaimi. Maitseb hästi ja jätab täiskõhutunde pikaks ajaks. Sobib hästi pizza, pasta, hamburgeri, saiakeste ja kookide asemel. Hind 5.18 / 500 g.

Yogi puhastav tee Ajurveeda põhimõtete kohaselt koostatud teesegu sisaldab taimi ja vürtse, mida on Indias kasutatud aastatuhandeid toetamaks sisemise puhastumise protsessi, kohandades tule ja õhu energiat. Koostis: lagritsajuur, kaneelikoor, takjajuur, ingver, võilillejuur, apteegitilli seemned, aniis, kadakamarjad, koriander, kardemon, must pipar, petersell, salvei, nelk, kurkum. Hind 3.90 / 15 pk.

Lebensbaumi paastutee Ideaalne kaaslane kevadiseks kuuriks või paastupäevadeks. Koostis: mate, kõrvenõges, sidrunhein, raudürt, apelsinikoor, sidrun-lõhnamürt, leedriõied, roos. Hind 3.64 / 50 g Pukka Weight Balance Väekas taimne toidulisand, mis sisaldab spirulina vetikat, lambaläätse seemneid, kaneelikoort, ingverijuurt, sidrunit, võilillelehti ja amalakit. Hind 29.14 / 90 kpsl.

Vivani mõrušokolaad 85% Ega see rannahooajaks ettevalmistus siis mingi häda ja viletsus pea olema! Üks väärt šokolaad olgu ikka rasketel hetkedel toeks ja edusammude tähistamiseks. Koostis: kakaomass, kakaovõi, toorroosuhkur. Kakaosisaldus 85%. Hind 2.62 / 100 g.

Jacoby puhastav ploomijook Seedimist korrastav ja puhastuskuuri toetav ploomijook. Koostis: ploomimahl, kuivatatud ploomide ekstrakt (51%), vesi, roosuhkur. Hind 3.00 / 1 l.

25 ETTEVALMISTUS RANNAHOOAJAKS

Yogi fitness tee Kui me oleme vormis, voolab meie elu kerges ja paindlikus rütmis. See taimeteede segu on koostatud vastavalt ajurveeda põhimõtetele, toetamaks hästi toimivat ainevahetust. Koostis: rosmariin, nõges, kibuvitsamarjad, rooibos, lavendel, ingver, pu-erh tee, roheline mate, apteegitill, lagritsajuur, kaneelikoor, must pipar, kardemon, nelk. Hind 3.90 / 15 pk.

BIOMARKET

Kevad / 2012


La Dolce Vita – looduslikult

BIOMARKET

Loodusele meeldib magus. Ta pakub meile mitmeid erinevaid viise, kuidas muuta oma päevad magusaks suhkrutoosi või meepütti avamata. Proovi järele ja leia oma lemmik!

LA DOLCE VITA – LOODUSLIKULT

26

Agaavisiirup on Mehhiko põlisrahvate traditsiooniline magusaine. Paksuleheline agaav peidab oma lehtedes, õites ja mahlas rikkalikult süsivesikuid, millest valmistatakse fruktoosirikast siirupit. Agaavisiirup on naturaalse ja hästi magusa maitsega looduslik suhkruasendaja, mis lahustub hästi. On suurepärane magustoitude, jookide, müslide ja küpsetiste maitsestamiseks. Hind 4.19 / 250 ml, 13.29 / 900 ml.

Stevia ehk paraquai suhkruleht (Stevia rebaudiana) on mitmete põlisrahvaste juures traditsioonilist kasutust leidnud looduslik magusaine. Stevia magusus tuleneb väga kõrgest stevioolglükosiidi sisaldusest, mille ekstrakt on väidetavalt ligi 300 korda magusam kui suhkur. Saadaval kuivatatud lehtedena (hind 6.46 / 100 g), lehtedest valmistatud pulbrina (hind 7.48 / 100 g) ja stevioolglükosiidi pulbrina (hind 21.00 / 40 g).

Vahtrasiirup on Kandada indiaanlaste traditsiooniline magusaine. Kes on kevadeti kogunud vahtramahla, teab, et see maitseb magus. Kanada rahvuspuuks oleva suhkruvahtra mahl on meie vahtra omast veelgi magusam. Sellest valmistatakse vee eraldamise teel sahharoosirikast vahtrasiirupit. Siirupil on erinevad kvaliteediklassid, nt klass A on puhtam ja heledam ning klass C on tumedam ja karamellisem.

Siirup sobib hästi magustoitude, kohupiimatoodete, vahvlite ja pannkookide maitsestamiseks. Saadaval klass A vahtrasiirup (hind 9.59 / 250 ml ja 13.17 / 375 ml), klass C vahtrasiirup (hind 9.59 / 250 ml) ja vahtrasiirupihelbed (hind 6.07 / 85 g).


Kevad / 2012

27

Maisilinnase siirup on idandatud maisist (maisilinnastest) valmistatud looduslik magusaine, mis sobib suurepäraselt saia- või leivakatteks, aga ka kasutamiseks magustoitudes, pudrul või soojades jookides. Hind 4.41 / 450 g.

Pirnivõie on looduslikult magus, kergelt hapukas fruktoosirikas puuviljavõie pirnidest, õuntest ja datlitest. Sobib leivamäärdena ning jäätise, pannkookide, kohupiimatoitude ja jogurti juurde. Koostis: pirn (35%), õun (33%), dattel (31%); tardaineks õunapektiin. Hind 4.28 / 320 g.

LA DOLCE VITA – LOODUSLIKULT

Riisisiirup on traditsiooniline idamaine magusaine. Esmalt riisi keedetakse ja seejärel muundatakse riisis sisalduv tärklis ensüümide abil ning fermenteerimise tulemusena maltoosi ja maltotrioosi sisaldavaks mahedamaitseliseks õrna karamellise nüansiga magusaineks. Riisisiirup sobib küpsetiste, magustoitude, jookide, jäätise, köögivilja- ja riisitoitude, vormiroogade ning salati- ja dipikastmete maitsestamiseks. Hind 4.73 / 400 g.

BIOMARKET

Odralinnase siirup on valmistatud idandatud odrast (odralinnasest). See aromaatse karamellise nüansiga maltoosirikas looduslik magusaine sobib leivamäärdeks ning salatikastmete, köögiviljatoitude ja suppide maitsestamiseks. Hind 4.67 / 400 g (tootja Arche) ja 4.60 / 450 g (tootja Horizon).


Lüübeki meemartsipan olemasolu (Mida need lüübeklased martsipanist üldse teavad!?), kuid samas saadeti abiline (ega ise ju kõlba teiselt osta...) salaja konkurendi kaupa proovima. Taevalik maitseelamus tekitas meelehärmi ning ajutist hingerahu pakkus vaid külm talv, mil laevatee Lüübeki ja Tallinna vahel kinni külmus. BIOMARKET

Martsipani tootmine jätkub Lüübekis ka tänapäeval ning Lüübeki martsipanil on Euroopa Liidu poolt ametlikult kaitstud geograafiline päritolutunnus, mida võib kasutada üksnes seal toodetud martsipani puhul.

LÜÜBEKI MEEMARTSIPAN

28 Lüübek

P

ole mingi saladus, et hansalinnad Tallinn ja Lüübek püüdsid üksteisega martsipani valmistamise oskustes mõõtu võtta. Mõistagi ei tunnistanud siinsed meistrid avalikult võistlejate

Biomarketis on müügil tõeline ökokvaliteediga Lüübeki meemartsipan, milles on ainult kaks koostisainet – mandlid ja mesi. Võrdluseks olgu toodud tavapoodides müüdava „Kalevi” martsipani pakendil kirjas olevad koostisosad: suhkur, mandel 23%, lõssipulber, glükoosisiirup, vesi, piiritus, brändi, stabilisaator (invertaas), lõhna- ja maitseaine. Lüübekis asuv ökoloogliste maiustuste tootja „Lubs” kasutab oma meemartsipanis päikeselisest Hispaaniast pärit kõrgekvaliteediga mahemandleid. Esmalt mandlid puhastatakse hoolikalt ning mitmekordse sõelumise abil eemaldatakse tolm, kooreosakesed ja muud võõrkehad. Seejärel leotatakse

Meie valikus on järgmised meemartsipani tooted. Meemartsipan Koostis: mandel (ca 57%), mesi (ca 43%). Hind 1.65 / 40g; 3.35 / 100 g.

Meemartsipan piimašokolaadis Koostis: meemartsipan, täispiimašokolaad (10%, kakaosisaldus 41%). Hind 2.43 / 50 g; 3.77 / 100 g.


Kevad / 2012

BIOMARKET

mandleid mõned minutid kuumas (90 – 100°C) vees ning kooritakse. Siis eraldab sorteerimismasin kõlbmatud ja koorimata mandlid, misjärel need veel valvsa inimsilma kontrolli läbivad. Kooritud ja sorteeritud mandlitele pihustatakse vett, need pestakse ja nõrutatakse pöörlevas trummelsõelas. Siit jätkavad mandlid teed segamis- ja kaalumisseadmesse, kus need esmalt purustatakse, seejärel lisatakse retseptikohane kogus vedelat ökomett. Saadu jahvatatakse graniidist rullidega veskis peenemaks, jättes mandlites peituvad õlid segusse. Massi kuumutatakse aeglaselt ühtlasel tulel vasest katlas. See tagab segu steriilsuse ja säilivuse, vähendab vee hulka ning annab martsipanile hea maitse. Valminud martsipan jahutatakse pöörlevas nõus steriliseeritud jaheda õhuga.

LÜÜBEKI MEEMARTSIPAN

29

Kui keskajal müüdi martsipani selle tervistava toime tõttu peamiselt apteegis, siis Biomarketis on väärt ökomartsipan saadaval ilma retseptita!

Meemartsipanis kasutatakse päikeselisest Hispaaniast pärit kõrgekvaliteediga mahesertifikaadiga mandleid.

Meemartsipan mõrušokolaadis Koostis: meemartsipan, mõrušokolaad (10%, kakaosisaldus 70%). Hind 2.43 / 50 g; 3.83 / 100 g.

Meemartsipani-pähklipralinee Koostis: meemartsipan (73%), mõrušokolaad (18%), kreeka pähkel (9%). Hind 7.41 / 100 g.


Keha ja vaim täisõites BIOMARKET

Yogi Tao teed on inspireeritud Hiina teetraditsioonist ning Tao õpetustest. Hinnalistes õites, ürtides ja vürtsides avaldub taevalik maitse ja meelerahu.

YOGI TEED

30

Roositee, Lootosetee, Jasmiinitee ja Zenzenniõie tee. Hind 3.90 / 15 pk.

www.yogitea.eu Maaletooja: OÜ Biomarket


Kevad / 2012

pime ja külm aeg on kestnud juba pikalt, aga energiaküllane kevad annab ennast veel pisut oodata. Õnneks võib looduse apteegist sellisteks puhkudeks palju abi leida. Tutvustame nelja maailmakuulsat looduslikku energiapommi, mille abil saame vajadusel oma patareisid laadida. Spirulinavetikas Spirulinavetika kasulikku toimet tundsid juba asteegid ja maiad. Spirulina paistab silma kõrge taimse valgu sisalduse poolest, aga lisaks sisaldab ka peaaegu kõiki asendamatuid aminohappeid, samuti beetakarotiini, gammalinoleenhapet ning hulgaliselt vitamiine (eelkõige naha ja närvirakkude korrashoiuks vajalikke B-vitamiine, sh B12-vitamiini, mis on vajalik taimetoitlastele), mineraalaineid (eriti rauda), samuti antioksüdante ja ensüüme. Spirulina on ka rikkalik loodusliku klorofülli allikas.

See organismi poolt hästi omastatav veetaim annab elujõudu, korrastab ainevahetust, vähendab söögiisu (seega ka kehakaalu), hoiab veresuhkru taseme normaalse, soodustab uute kudede tekkimist ja haavade kokkukasvamist, värskendab hingeõhku. Tänu tugevale mürke neutraliseerivale toimele sobib spirulina suurepäraselt puhastuskuuri ajal. Paljude vajalike toitainetega varustavat toidulisandit on soovitav tarvitada puuduliku toitumise korral ja stressirohkel ajal igas vanuses, samuti raseduse, imetamise ja menopausi ajal, toonuse tõstmiseks ning mineraalainete liigse kaotuse puhul (nt liighigistamisel).

Taimetoitlased tarvitavad vetikaid sageli püsiva lisatoitainete allikana. GSE-Vertrieb BIO Spirulinat kasvatatakse mineraaliderikkas eraldatud veekogus ekvaatori lähedal. Tänu rikkalikule päikesevalgusele, soodsale kliimale ja sobiva koostisega veele arenevad vetikad jõudsalt. Kohe pärast korjet kuivatatakse spirulina vähese hapniku ja madala temperatuuri juures ning pakitakse õhukindlalt. Toidulisandi pakendina kasutatav tumepruun klaas kaitseb valguse eest ega lase väärtuslikel koostisainetel kaotsi minna.

Klorellavetikas Klorella on üherakuline rohevetikas, mille väärtus seisneb tema rikkalikus ja mitmekülgses toitainesisalduses. Klorella koosneb kuni 60% ulatuses väärtuslikust taimsest valgust, sisaldab rikkalikult vitamiine (eriti B12) ja mineraale (eriti rauda).

Spirulinatabletid

Hind 21.92 / 240 tbl; 28.39 / 200 g. Kasutamine: 3 x 4 tabletti päevas või 3 x 1 tl pulbrit enne söömist piisava koguse veega.

31 KEVADVÄSIMUSEST VABAKS LOODUSE VÄEGA

Me kõik vajame vahel turgutamist. Seda sageli just talve teisel poolel, mil

BIOMARKET

Kevadväsimusest vabaks looduse väega


BIOMARKET KEVADVÄSIMUSEST VABAKS LOODUSE VÄEGA

32

Taimsed valgud on sageli kergemini seeditavad kui loomsed. Need hoolitsevad ühelt poolt terve lihase- ja koeehituse eest, teisalt moodustab keha neist neuromediaatoreid/virgatsaineid, nagu serotoniini, mis on tähtsad ajutegevuseks. Klorellavetika proteiinid toidavad seega nii keha kui ka vaimu, annavad energiat ja mõjuvad toniseerivalt. Vitamiin B12, mille poolest on klorellavetikas rikas, kuulub väärtuslike B-vitamiinide hulka ja mängib koos foolhappega olulist rolli punaste vereliblede moodustumisel ja rakkude jagunemisel. Rangetel taimetoitlastel, vegaanidel, suhkruhaigetel, üle 60 aastastel ja pankreasehaiguste korral on kõrgenenud B12 vitamiini vajadus. Raud on eluliselt oluline mineraal, mille peamine ülesanne on hapniku transport organismis. Rasedatel, imetavatel emadel, kasvuperioodis lastel ja teismelistel ning sportlastel on kõrgenenud raua vajadus. Oma nime võlgneb Aasiast pärit mageveevetikas klorofüllisisaldusele, taimede päikesepatareile. Klorofüllil on antibakteriaalne toime, mis mõjub mürkaineid väljutavalt, korrastab soolestiku tööd ning vähendab halba suu- ja kehalõhna. Beetakaroteeni

Hind 28.50 / 240 tbl. Kasutamine: 3 x 2 tabletti enne söömist piisava koguse veega.

kõrge sisalduse tõttu takistab klorella vabade radikaalide hävitustööd ning kaitseb enneaegse vananemise eest. GSE-Vertrieb BIO Chlorella on pärit ekvaatori lähedal asuvast toitaineterikkast mageveekogust. Tugeva päikesevalguse mõjul ja fotosünteesi toimel tekivad vetikas tähtsad toitained. Suurepärased kasvutingimused, hoolikas korje ning säästev kuivatamine tagavad toote kõrge kvaliteedi.

Nonimahl Elu eliksiiriks kutsutud noni annab energiat ja elujõudu, peletab väsimuse ja seljatab stressi, tugevdab immuunsüsteemi, puhastab organismi, parandab ainevahetust ja korrastab seedimist. Noni on tugev antioksüdant, mida kasutatakse tervise turgutamiseks ja vananemise aeglustamiseks. Noni


Kevad / 2012

täismahlaga, millele pole lisatud teisi mahlu ega nn looduslikke aroomiaineid. Loomulik ja säästlik valmistusviis tagab toitainete maksimaalse sisalduse. Noni mahl on villitud Saksamaal pruunidesse pudelitesse.

Maka Maka ehk Peruu juurmugul (Lepidium meyenii) on Peruu Andidest pärit tervist tugevdav ja energiat andev taim. Maka sisaldab rikkalikult valku, vitamiine, kaltsiumi, magneesiumi, seleeni ja rauda, temas on teisigi mineraalaineid, rohkelt süsivesikuid, amino- ja küllastumata rasvhappeid. Andide ženženniks kutsutud maka, mida peruulased on juba pea kaks tuhat aastat kasutanud toiduks, samuti vaimse ja füüsilise väsimuse korral, tugevdab organismi, annab vastupidavust ning energiat. Sportlastele annab maka jõudu ning on abiks lihasmassi kasvatamisel. Kauakestvate koormuste puhul väheneb organismis hormoonide tootmine, need on aga lihasmassi kasvuks vajalikud. Maka parandab ka vereringet, nii et hapnik ja toitained liiguvad paremini lihastesse, mistõttu treeningtulemused paranevad. Maka tasakaalustab nii meeste kui naiste hormonaalsüsteemi. AastaHind 26.27 / 120 tk; 13.10 / 100 g. Kasutamine: 2 x 5 kapslit päevas või 3 mõõdulusikatäit pulbrit jogurti, müsli või joogi hulka segada.

Maka

33 tuhandeid on makale omistatud libiidot suurendava afrodisiaakumi omadusi, mistõttu kasutatakse makajuurt veel tänapäevalgi alternatiivse potentsiravimina meestel. Naistel reguleerib maka menstruatsioonitsüklit ning leevendab premenstruaalseid ja menopausi vaevusi.

KEVADVÄSIMUSEST VABAKS LOODUSE VÄEGA

Nonivilja rohke kasutamine Polüneesia traditsioonis viitab selle rikkalikule toitainetesisaldusele. Nonit kasutatakse eelkõige erinevatel immuunsüsteemi nõrkuse juhtudel, näiteks gripi puhul. Kõrge ensüümide sisalduse tõttu toetab see rakkude taastumise ja uuenemise protsesse. Polüneeslased kutsuvad nonimahla elu eliksiiriks. Noni on tuntud ka ajurveedas, Indoneesia ja Vietnami rahvameditsiinis ning Havai šamaanide, kahunade seas. Uuringute põhjal reguleerib noni vererõhku, seda vajadusel alandades või kergitades, ning vaigistab valu, tekitamata sõltuvust nagu opiaadid. Noni (Morinda citrifolia) on lõunamaine puuvili, mis kasvab Vaikse ookeani ranniku troopilises kliimas Polüneesia piirkonnas. Nonitaim võib kasvada väikesest põõsast 7–10 meetri kõrguse puuni. Nonivilju võib süüa toorelt ja keedetult, enam on levinud siiski viljalihast pressitud mahla joomine. Toitaineterikkast noniviljast saadud mahl sisaldab asendamatuid aminohappeid, rohkelt vitamiine, mineraale ja mikroelemente, ensüüme, alkaloide, flavonoide ja muid bioaktiivseid aineid. „Cooks Islands Noni“® on mahepõllunduslik täismahl. Eurooplase jaoks ebatavaline maitse annab tunnistust sellest, et tegemist on tõepoolest


BIOMARKET MIKS ON ÕKOVEIN NII HÄÄ?

34

Miks on ökovein nii hää? Kui Lõuna-Euroopa mäenõlvadel on ökoloogilised viinamar-

mineraalid kivijahust ning istikute vahel kasvav mitmekesine

jaistandused olnud aastatuhandeid täiesti tavapärane näh-

ja putukaterohke roheala hoiab veiniistanduses looduslikku

tus, siis Tallinna inimesed tunnevad ikka veel siirast imestust

tasakaalu, siis peab ka nende viinamarjade mahl olema üks

ökoveini üha kasvava populaarsuse üle Euroopa peenemates

suurepärane hõrgutis. Mõistagi puuduvad ka veinivalmis-

pealinnades. Katsume siinkohal meie lugejat ökoveinide hää-

tamisel tavapärased sünteetilised abi- ja kõrvalained. Ka

duse ja sellest tuleneva menukuse teemal pisut valgustada.

väävliühendite sisaldus on ökoveinis enamasti väiksem kui

Nagu kaunist kunstiteost ei hinnata selle valmistamise lihtsuse ja tulemuse standardiseerituse, vaid just eheduse

tavaveinides. Ökoveini selitamine toimub bentoniitsavi või munavalgega ning filtreerimine asbestivabade filtrite abil.

ja kordumatu isikupära järgi, on ka ökovein austatud oma

Kas pole siis nii, et just selline looduskeskkonda ja inimtervist

iseloomurikkuse ja sordispetsiifiliste omaduste selge esile-

hoidev veinivalmistamise viis on see õige ja algupärane ning

pääsemise pärast. „Maitseb just nii, nagu Loodus ise on seda

au neile veinimeistritele, kellel on jätkunud selgroogu seda

tahtnud!“ rõkatatakse naudingust. „Huvitav,“ poetavad need,

traditsiooni jätkata. Loomulikult toimub sellinegi veinival-

kes vajavad muutusteks veel aega.

mistamine sertifitseerivate asutuste valvsa pilgu all.

Ökoveini loomuliku hääduse üle pole muidugi midagi imes-

Biomarketi ökopoodides on saadaval ligi kaheksakümmend

tada – kui ikka kvaliteedilatt on seatud selliselt, et veiniks

erinevat hea kvaliteedi ja soodsa hinnaga Euroopa ökoveini,

kasutatud viinamarjad on kasvanud ilma kunstväetiste ja

mis kõik tuletavad meelde, et veini nautimisel olgu esikohal

kemikaalideta, saades oma rammu sõnnikust ja kompostist,

kvaliteet, mitte kvantiteet. Puhta looduse ja teie terviseks!


Kevad / 2012

Oleme nüüd Facebookis!

Biomarket: Biomarket – Nii terve ja rõõmus Dr.Hauschka: Dr.Hauschka Estonia

BIOMARKET

Ole kursis meie uudiste, pakkumiste ja nõuannetega!

Kirjuta meile! Palun kirjuta meile, millised lood Sulle kõige enam meeldisid ning mis teemasid võiksime oma kliendilehes veel käsitleda. Nii saame kliendilehe üheskoos veelgi sisukamaks! Kiri saada e-postile:toimetus@biomarket.ee. Kolmele kirjutajale loosime välja pudeli Dolce Vita Proseccot ja veel kolmele kehatoodete reisikomplekti Dr.Hauschkalt. Kõigile ülejäänutele suur aitäh ja proovime end ikka üha paremast küljest näidata.

Auhind!

KIRJUTA MEILE

35


BIOMARKET

BIOMARKETI ÖKOPOED: Kaubamaja BIOMARKET

Rocca al Mare BIOMARKET

Viimsi BIOMARKET

Ülemiste BIOMARKET

Tallinna Kaubamaja B-hoone I korrus, Gonsiori 2

Rocca al Mare Kaubanduskeskus, Paldiski mnt 102

Viimsi Kaubanduskeskus, Randvere tee 6

Avatud E-P 9-21

Avatud E-P 10-21

Avatud E-R 10-20, L 10-18, P 10-16

Ülemiste Kaubanduskeskus, Suur-Sõjamäe tee 4

Tel 669 1312

Tel 665 9043

Tel 600 0408

• www.biomarket.ee

Avatud E-P 10-21 Tel 603 4650

• Facebookis: Biomarket – Nii terve ja rõõmus

MEIE KONTAKTID

36

DR.HAUSCHKA LOODUSKOSMEETIKA MÜÜGIKOHAD: TALLINNAS ja HARJUMAAL Kaubamaja Biomarket, Rocca al Mare Biomarket, Viimsi Biomarket, Ülemiste Biomarket, Tallinna Kaubamaja, Stockmanni kaubamaja, I.L.U. Rocca al Mare Kaubanduskeskus ja Kristiine Kaubanduskeskus, Ülikooli Apteegid Tallinna Kaubamajas, Kristiine Kaubanduskeskuses ja Rocca al Mare Kaubanduskeskuses, Stuudio Tasapisitasakaal, Dr.Hauschka looduskosmeetikud Tallinnas ja Viimsis.

TARTUS Tartu Kaubamaja, Ülikooli Apteek, I.L.U. Lõunakeskus, Jakobi Terapeutikum PÄRNUS I.L.U., Ülikooli Apteek NARVAS Ülikooli Apteek VILJANDIS Ülikooli Apteek RAKVERES Biore Tervisestuudio KURESSAARES Ülikooli Apteek JÕHVIS Ülikooli Apteek VÕRUS Kauplus Võlu tänav EESTIS www.looduskosmeetika.ee

DR.HAUSCHKA LOODUSKOSMEETIKUD: Ene Tenno-Sorainen ja Margit Järva Wiide Boutique Spa Wiedemanni 13-1A Tel 506 4999

• www.drhauschka.ee

Terje Saarmann

Marge Vanatoa

Signe Raudne

Ilutuba Maakri 28a

Salong Boutique Ravi 27

Ilusalong Brigitte Heki tee 6–1

Tel 641 0700, 564 4660

Tel 507 6918

Tel 5669 3611, 602 1122

• Facebookis: Dr.Hauschka Estonia

Profile for Biomarket

Biomarketi kliendiajakiri kevad 2012  

Biomarketi kliendiajakiri kevad 2012  

Advertisement