Page 1


DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło.

Był rok 1989 trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym istotnym krokiem było wyodrębnienie w ramach firmy działu stomatologii. Profesjonaliści znaleźli tym samym partnera, u którego mogli kupić materiały stomatologiczne.

W roku 1990 firma wprowadza na rynek niemiecką firmę Voco i wciąż się rozwija.

W roku 1991 portfel firmy zostaje poszerzony o nowoczesne rentgenowskie aparaty pantomograficzne i unity dentystyczne fińskich producentów Soredex i Finndent.

W roku 1992 powstaje BIODENT, firma, która koncentruje swą działalność na dystrybucji materiałów i sprzętu stomatologicznego. Kolejno wprowadza na rynek międzynarodowych liderów z branży.

Od roku 1993 rozpoczyna się kolejny ważny etap rozwoju firmy - intensywna sprzedaż aparatury rentgenowskiej dla stomatologii.

Rok 1994 Firma wprowadza na rynek system Digora, pierwszą na świecie radiografię cyfrową wykorzystującą specjalne płytki obrazowe do wykonywania cyfrowych zdjęć RTG. BIODENT stał się gwarancją jakości i znalazł się w czołówce rankingu krajowych dystrybutorów sprzętu stomatologicznego.

W 1996 roku w ofercie BIODENTU znalazła się najnowocześniejsza kamera wewnątrzustna Ultracam III.

W 1998 roku wprowadzone do oferty firmy komputerowy system rejestracji i analizy zgryzu T-Scan II oraz aparat RTG Cranex Tome, wykonujący warstwowe zdjęcia przekrojowe, wykreowały BIODENT jako dystrybutora szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii.

W 2002 roku po raz pierwszy Polsce BIODENT zaprezentował Waterlase - laser hydrokinetyczny Er,Cr : YSGG do tkanek twardych i miękkich firmy Biolase. Nawiązał także współpracę z firmą Cattani, światowym liderem w dziedzinie ssaków i kompresorów stomatologicznych.


Okres transformacji to był okres trudny, ale też bardzo ciekawy. Osobiście podjąłem decyzję, by odejść z uczelni, podjąć wyzwanie i sprawdzić się w czymś zupełnie nowym, we własnym biznesie. Zbieg okoliczności sprawił, że w 1990 roku zdecydowałem się na współpracę z niemiecką firmą Voco z Cuxhaven. Wybór był trafny. Jako student miałem okazję zwiedzać fińskie firmy Soredex i Finndent, dlatego to właśnie pozyskanie ich produktów było moim kolejnym krokiem. W 1994 wprowadziłem na rynek polski radiografię cyfrową Digora, pierwszy na świecie system stosujący fotoaktywne fosforowe płyty obrazowe. Obecnie jesteśmy dystrybutorem szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii. Wiele uznanych marek znajduje się wyłącznie w naszej ofercie. Stawiamy na to, by na polski grunt przenosić najbardziej obiecujące rozwiązania. Dzisiaj są to nowoczesne lasery. BIODENT proponuje je już nie tylko dla stomatologii, ale m.in. laryngologii. Laseroterpia to przyszłość, która zaczyna się dzisiaj.

dr farm., MBA Marek Jankowiak

Dyrektor

Co jeszcze nowego przed nami? Tego nie wiemy, ale jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. Mam świadomość, że nowoczesny sprzęt w gabinecie to nie wszystko. Dlatego w naszej firmie każdy zainteresowany stworzeniem nowoczesnego stanowiska pracy otrzyma wsparcie. Pomagamy pozyskać fundusze unijne. Oferujemy kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych. Gwarantujemy serwis w całym kraju i idziemy krok dalej - oferujemy profesjonalne szkolenia. Organizujemy również, od ponad 20 lat, wyjazdy studyjne - ciekawe zarówno pod względem merytorycznym, jak i turystycznym. BIODENT dziś to specjalistyczna, rozwijająca się rodzinna firma, której celem jest zaspokajanie potrzeb profesjonalistów. Z tej formuły jestem bardzo dumny. Mam nadzieję, że nasza historia i dzień dzisiejszy, zachęcą Państwa do współpracy z nami. Zapraszam.

Jesteśmy członkiem Fundacji Firmy Rodzinne. A to właśnie firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako gwarancja rozwoju, pewność działania i trwałość przez pokolenia.

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych

3


BIODENT DZIŚ - TO PRESTIŻ I SATYSFAKCJA Wciąż się rozwijamy. Nasi klienci nie chcą półśrodków.

Prestiż Waszej marki to nasz cel. Nie interesują nas rozwiązania zastępcze. Dążymy do ideału i dlatego chcemy sprzedawać technologie dla nowoczesnej stomatologii. Najlepsze co możemy zapewnić - najlepszym specjalistom na rynku. Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Jeśli podjęliście decyzję o inwestycji w sprzęt do gabinetu stomatologicznego - to musi być to inwestycja w jakość, która nie zawiedzie. Epic X firmy Biolase to najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie.

WASZ SUKCES TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ BIODENT jest dziś spółką jawną. To co jest istotne to fakt, że jest też firmą rodzinną. Wszystko co ważne wiążemy z tą marką. Dlatego gwarantujemy kontynuację, bezpieczeństwo oraz dynamiczny rozwój.

4

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych


NASZA GWARANCJA TO GWARANCJA JAKOŚCI Nie obiecujemy więcej niż możemy dać, ale możemy naprawdę dużo.

BIODENT to rodzinna marka, a to oznacza, że jest dla nas wyjątkowo ważna. Przyszłość firmy traktujemy bardzo osobiście. Dlatego nie poprzestajemy na standardowych procedurach. Gwarancja to dla nas nie tylko działania zgodne z obowiązującym prawem. To przede wszystkim nasza obietnica, że pomożemy Wam wybrać produkty i sprzęt stomatologiczny na miarę XXI wieku, ale również na miarę Waszych rzeczywistych potrzeb. Vacuklav 30 B+ to skuteczny i prosty w obsłudze autoklaw firmy MELAG.

Rozpoczynając z nami współpracę zyskujecie rzetelnego i doświadczonego partnera. GWARANTUJEMY PRZYGOTOWANIE ZINDYWIDUALIZOWENEJ OFERTY. GWARANTUJEMY DOSTARCZENIE URZĄDZEŃ, KTÓRE POMOGĄ ROZWIJAĆ WASZ BIZNES. GWARANTUJEMY ROZWIĄZANIA PRESTIŻOWE I NOWOCZESNE. GWARANTUJEMY POMOC W UZYSKANIU FINANSOWANIA. GWARANTUJEMY SKUTECZNY SERWIS.

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych

5


KOMPLEKSOWE WYPOSAŻANIE GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH

Chcesz unowocześnić swój gabinet stomatologiczny? Rozszerzyć ofertę usług, jakie możesz zaoferować pacjentom? A może dopiero myślisz o stworzeniu wspaniałego, nowoczesnego gabinetu? BIODENT to właściwy partner dla Ciebie. Polecamy wyłącznie sprzęt, który gruntownie przetestowaliśmy. Wyposażone przez nas gabinety funkcjonują latami.

Gabinet od A do Z 1

Wystarczy, że masz już upatrzony lokal i określony budżet. Zaczynamy od wizji lokalnej i wysłuchania Twoich sugestii.

2

Następnie projektujemy ergonomiczny gabinet stomatologiczny wyposażony w sprzęt, który będzie Tobie potrzebny w pracy. Podczas tworzenia projektu jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Następnie przystępujemy do realizacji ustalonej koncepcji.

3

Kiedy gabinet jest już gotowy, nasi fachowcy przeprowadzają szkolenie techniczne z obsługi zainstalowanego sprzętu. Przez pierwsze dwa tygodnie jesteśmy w stałym kontakcie, by nowy sprzęt stomatologiczny niczym Cię nie zaskoczył.

4

Po tym okresie próbnym pracujesz w swoim nowym gabinecie stomatologicznym wiedząc, że na nasz serwis zawsze możesz liczyć.

Nasi fachowcy to osoby, które mają wiedzę i doświadczenie. Mamy dostęp do wielu części zamiennych, które znajdują się w naszym magazynie. Drobne usterki serwisanci likwidują bezpośrednio w gabinecie. Pozostałe usuwamy w centrali firmy. Tylko w sytuacjach wyjątkowych sprzęt wymaga przekazania do naprawy u producenta.

SERWIS

6

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych


POMOC W POZYSKIWANIU ŚRODKÓW NA ROZWÓJ PRAKTYK STOMATOLOGICZNYCH

Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwe szanse na uzyskanie dobrego finansowania sprzętu stomatologicznego.

Na polskim rynku mamy trzy produkty finansowe, które można wykorzystać:

1

Niskoprocentowa pożyczka medyczna - uwzględnia 8% VAT

2

Leasing finansowy sprzętu medycznego - uwzględnia 8% VAT

3

Dotacje unijne od 45 do 70% wartości projektu

Jesteśmy przygotowani do tego, by profesjonalnie przeprowadzić Was przez proces pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej. Możemy poszczycić się ponad 95% skutecznością przy pozyskiwaniu funduszy z unijnego wsparcia. W tym zakresie współpracujemy z Grupą Doradczą ECDF.

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych

7


KOMPLEKSOWOŚĆ I WYJĄTKOWOŚĆ TO NAS WYRÓŻNIA

Proponujemy asortyment niezbędny w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Oferta firmy BIODENT została tak skonstruowana, by zaspokoić różnorodne potrzeby stomatologów: od kompleksowego wyposażenia gabinetu stomatologicznego, poprzez pojedyncze topowe urządzenia, po drobne, choć niezbędne, elementy codziennego użytku.

Naszym Klientom możemy jednocześnie zaproponować unikalne na polskim rynku rozwiązania. Produkty wielu marek dostępne są wyłącznie w BIODENCIE, ponieważ jesteśmy generalnym i jedynym przedstawicielem takich producentów jak: Biolase, BioResearch, Noble Light, Tekscan i Fimet.

Nasz oferta nie ogranicza się wyłącznie do firm, których jesteśmy jedynymi dystrybutorami. Stawiając na kompleksowość postanowiliśmy umożliwić Państwu zakup urządzeń i produktów wielu innych firm, które jednak zawsze wyróżnia ten sam element - są najwyższej jakości.

8

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych


BIODENT PRZEDSTAWIA LIDERÓW W SWOICH DZIEDZINACH 1

LASEROTERAPIA Tylko u nas znajdziecie Państwo najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu laseroterapii m.in. dla lekarzy stomatologów i laryngologów. Powszechne zastosowanie laserów w stomatologii to niedaleka przyszłość i my jesteśmy na nią przygotowani.

2

OKLUZJA

Posiadamy w ofercie aparaturę, która pomaga zdiagnozować i leczyć zaburzenia okluzji. Dysfunkcje narządów żucia mogą być bardzo groźne w skutkach i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę. Dzięki ofercie BIODENTU będziecie gotowi na przyjęcie tych pacjentów i udzielenie skutecznej pomocy w rozwiązaniu ich problemów.

3

Waterlase iPlus 2.0 to najbardziej pożądany na świecie laser do tkanek twardych, miękkich i kostnych.

T-Scan Novus to jedyny system cyfrowej rejestracji i analizy zgryzu dla stomatologii.

KOMPRESORY I SSAKI

Kompresory i ssaki to sprzęt, który jest niezbędny do funkcjonowania każdego gabinetu stomatologicznego. Oczywiście im są sprawniejsze, tym lepiej się pracuje. My oferujemy urządzenia marki Cattani, bo podobnie jak Cattani, cenimy nie tylko najnowocześniejszą technologię i funkcjonalność urządzeń, ale także estetykę, precyzję i jakość wykonania oraz tradycję rodzinną.

Turbo-Smart Cube - mniejszy i cichszy niż jego poprzednik, ale równie wydajny, skonstruowany w oparciu o najnowsze technologie.

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych

9


4

RADIOLOGIA BIODENT gwarantuje wszechstronną ofertę dla najbardziej wymagających specjalistów. Dlatego nie mogło w naszym asortymencie zabraknąć uznanej marki oferującej pantomografy, tomografy oraz systemy radiografii cyfrowej. Zawsze bardzo nowoczesne i najwyższej jakości – takie urządzenia znajdziecie tylko u nas.

Cranex 3DX gwarantuje doskonałą jakość obrazu w 2D i 3D potrzebną do dokładnej diagnozy.

5

UNITY

To ważne, by podczas zabiegu pacjent czuł się komfortowo i nie był zestresowany, bo to z kolei ułatwia Państwu pracę. Mamy tego świadomość. Od wielu lat zajmujemy się sprzedażą unitów stomatologicznych. W naszej ofercie znajdują się najbardziej ergonomiczne rozwiązania firmy Fimet, ale także inne, równie nowoczesne unity. W tym zakresie produktów posiadamy spory wachlarz możliwości, tak, by można było wybrać unit idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Ergonomiczna i elegancka konstrukcja unitu Neo sprawia, że gabinet stomatologiczny staje się bardziej funkcjonalny i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą produktową naszej firmy na stronie www.biodent.com.pl oraz w katalogu produktów BIODENT dostępnym u naszych przedstawicieli.

10

BIODENT - Kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych


NASZA AKTYWNOŚĆ Szkolenia Rozwój wymaga ciągłego doskonalenia. Dla specjalistów z branży stomatologicznej praktyczne szkolenia i warsztaty produktowe są nieocenione. Dlatego BIODENT aktywnie uczestniczy w tego typu spotkaniach. Jesteśmy sponsorem szkoleń w ramach Akademii Dawsona, rozpoczęliśmy także współpracę z Polskim Towarzystwem Stomatologii Laserowej. Poza tym organizujemy we własnym zakresie szkolenia zarówno dla naszych klientów, jak i kadry handlowo-serwisowej. Odbywają się one kilka razy w roku. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Wyjazdy studyjne Wyjazdy studyjne są jednym z rodzajów turystyki edukacyjnej. Dla nas to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Brazylia, Kuba, Kenia, Wenezuela, Birma... to tylko niektóre miejsca, które już odwiedziliśmy. We współpracy z profesjonalnym biurem podróży, przynajmniej raz w roku, organizujemy ciekawe zarówno pod względem merytorycznym, jak i turystycznym, wyjazdy w najdalsze części świata. W ten sposób pragniemy poznawać świat i umożliwić naszym klientom uczestnictwo w interesujących konferencjach czy targach w międzynarodowym towarzystwie. Tak było np.: w Meksyku, Kanadzie, Malezji, Chinach czy Singapurze, gdzie zorganizowana przez Biodent grupa uczestniczyła w corocznym kongresie stomatologicznym FDI. Blau Privilege Cayo Libertad, Varadero, Kuba, 2008 rok.

Imprezy targowe BIODENT jest obecny na najważniejszych imprezach targowych w Polsce: CEDE w Poznaniu oraz w Krakowie na Krakdent. To okazja, by zaprezentować naszą ofertę produktową i skonfrontować ją z konkurencją. Targi dają również szansę na osobiste spotkania z kontrahentami.


Biodent katalog wizerunkowy  
Biodent katalog wizerunkowy  
Advertisement