Page 1


KOMPLEKSOWE WYPOSAŻANIE GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH

SPIS TREŚCI

Wstęp

3

Marka

4

Gabinet od A do Z

5

Finansowanie

6

Serwis

7

Laseroterapia

8

Okluzja

14

Radiologia

18

Unity

31

Kompresory i ssaki

36

Sterylizacja i higiena

44

Wyposażenie dodatkowe:

50

kamery wewnątrzustne, frezarki, piaskarki, instrumenty stomatologiczne, oświetlenie.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem szerszej informacji na temat oferowanych przez nas produktów i usług zapraszamy do osobistego kontaktu z przedstawicielami firmy oraz na naszą stronę internetową:

www.biodent.com.pl

Jesteśmy członkiem Fundacji Firmy Rodzinne. A to właśnie firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako gwarancja rozwoju, pewność działania i trwałość przez pokolenia.


DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło. Nasza historia zaczęła się w 1989 roku, kiedy to trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym istotnym krokiem było wyodrębnienie w ramach firmy działu stomatologii. W 1992 roku właściciele decydują się na wyodrębnienie z Biofarmu niezależnego przedsiębiorstwa, które koncentruje swą działalność na dystrybucji sprzętu stomatologicznego i kolejno wprowadza na rynek międzynarodowych liderów z branży. Takie były początki firmy BIODENT. Firma rozwijała się dynamicznie wprowadzając na rynek kolejno aparaturę rentgenowską dla stomatologii, pierwszą na świecie radiografię cyfrową wykorzystującą specjalne płytki obrazowe do wykonywania cyfrowych zdjęć RTG i najnowocześniejszą kamerę wewnątrzustną Ultracam III. Następnie komputerowy system rejestracji i analizy zgryzu T-Scan II oraz aparat RTG Cranex Tome. W 2002 roku, po raz pierwszy w Polsce,

BIODENT zaprezentował Waterlase - laser hydrokinetyczny Er,Cr:YSGG do tkanek twardych i miękkich firmy Biolase. Nawiązał także współpracę z firmą Cattani, światowym liderem w dziedzinie ssaków i kompresorów stomatologicznych. Obecnie jesteśmy dystrybutorem szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii. Wiele uznanych marek znajduje się wyłącznie w naszej ofercie. Stawiamy na to, by na polski grunt przenosić najbardziej obiecujące rozwiązania. Dzisiaj są to nowoczesne lasery. BIODENT proponuje je już nie tylko dla stomatologii, ale także m.in. laryngologii. Laseroterpia to przyszłość, która zaczyna się dzisiaj. Co jeszcze nowego przed nami? Tego nie wiemy, ale jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. Mamy nadzieję, że nasza historia i dzień dzisiejszy, zachęcą Państwa do współpracy z nami. Zapraszamy. BIODENT - Wstęp

3


NASZA GWARANCJA TO GWARANCJA JAKOŚCI Nie obiecujemy więcej niż możemy dać, ale możemy naprawdę dużo.

BIODENT to rodzinna marka, a to oznacza, że jest dla nas wyjątkowo ważna. Przyszłość firmy traktujemy bardzo osobiście. Dlatego nie poprzestajemy na standardowych procedurach. Gwarancja to dla nas nie tylko działania zgodne z obowiązującym prawem. To przede wszystkim nasza obietnica, że pomożemy Wam wybrać produkty i sprzęt stomatologiczny na miarę XXI wieku, ale również na miarę Waszych rzeczywistych potrzeb.

WaterLase iPlus wersja 2.0 ma ponad 80 różnych zastosowań w zabiegach na tkankach miękkich, twardych i kościach - to więcej niż oferuje jakikolwiek inny laser.

Rozpoczynając z nami współpracę zyskujecie rzetelnego i doświadczonego partnera. GWARANTUJEMY PRZYGOTOWANIE ZINDYWIDUALIZOWENEJ OFERTY. GWARANTUJEMY DOSTARCZENIE URZĄDZEŃ, KTÓRE POMOGĄ ROZWIJAĆ WASZ BIZNES. GWARANTUJEMY ROZWIĄZANIA PRESTIŻOWE I NOWOCZESNE. GWARANTUJEMY POMOC W UZYSKANIU FINANSOWANIA. GWARANTUJEMY SKUTECZNY SERWIS.

4

BIODENT - Marka


PROFESJONALNIE I NOWOCZEŚNIE URZĄDZIMY GABINET NA MIARĘ TWOICH POTRZEB Polecamy wyłącznie sprzęt, który gruntownie przetestowaliśmy.

Gabinet od A do Z 1

Wystarczy, że masz już upatrzony lokal i określony budżet. Zaczynamy od wizji lokalnej i wysłuchania Twoich sugestii.

2

Następnie projektujemy ergonomiczny gabinet stomatologiczny wyposażony w sprzęt, który będzie Tobie potrzebny w pracy. Podczas tworzenia projektu jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Następnie przystępujemy do realizacji ustalonej koncepcji.

3

Kiedy gabinet jest już gotowy, nasi fachowcy przeprowadzają szkolenie techniczne z obsługi zainstalowanego sprzętu. Przez pierwsze dwa tygodnie jesteśmy w stałym kontakcie, by nowy sprzęt stomatologiczny niczym Cię nie zaskoczył.

4

Po tym okresie próbnym pracujesz w swoim nowym gabinecie stomatologicznym wiedząc, że na nasz serwis zawsze możesz liczyć.

Mamy doświadczenie, dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz fachowców. Prestiż Waszej marki to nasz cel. Nie interesują nas rozwiązania zastępcze. Dążymy do ideału i dlatego chcemy sprzedawać technologie dla nowoczesnej stomatologii. Najlepsze co możemy zapewnić - najlepszym specjalistom na rynku. Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Jeśli podjęliście decyzję o inwestycji w sprzęt do gabinetu stomatologicznego - to musi być to inwestycja w jakość, która nie zawiedzie.

BIODENT - Gabinet od A do Z

5


POMOC W POZYSKIWANIU ŚRODKÓW NA ROZWÓJ PRAKTYK STOMATOLOGICZNYCH

Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwe szanse na uzyskanie dobrego finansowania sprzętu stomatologicznego.

Na polskim rynku mamy trzy produkty finansowe, które można wykorzystać:

1

Niskoprocentowa pożyczka medyczna - uwzględnia 8% VAT

2

Leasing finansowy sprzętu medycznego - uwzględnia 8% VAT

3

Dotacje unijne od 45 do 70% wartości projektu

Jesteśmy przygotowani do tego, by profesjonalnie przeprowadzić Was przez proces pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej. Możemy poszczycić się ponad 95% skutecznością przy zdobywaniu funduszy z unijnego wsparcia. W tym zakresie współpracujemy z Grupą Doradczą ECDF.

6

BIODENT - Finansowanie


BIODENT ZAPEWNIA AUTORYZOWANY SERWIS WSZYSTKICH URZĄDZEŃ, KTÓRE SĄ W NASZEJ OFERCIE SPRZEDAŻOWEJ.

Nasi fachowcy to osoby, które mają wiedzę i doświadczenie. Mamy dostęp do wielu części zamiennych, które znajdują się w naszym magazynie. Drobne usterki serwisanci likwidują bezpośrednio w gabinecie. Pozostałe usuwamy w centrali firmy. Tylko w sytuacjach wyjątkowych sprzęt wymaga przekazania do naprawy u producenta.

Autoryzowany serwis zapewnia: BEZPIECZEŃSTWO

PROFESJONALIZM

Tylko autoryzowany serwis daje pewność, że do naprawy usterki zostaną wykorzystane najwyższej jakości oryginalne części zamienne.

Wysoko wykwalifikowani pracownicy to pewność najwyższej jakości usługi za rozsądną cenę.

GWARANCJA

SZYBKOŚĆ

Udzielamy gwarancji na przeprowadzone naprawy i wykorzystane do nich części zamienne.

Gwarantujemy kontrolę i naprawę urządzeń w możliwie najkrótszym czasie. W razie potrzeby, w miarę możliwości, staramy się udostępniać sprzęt zastępczy.

Każdy problem ze sprzętem można zgłaszać bezpośrednio u naszego dedykowanego przedstawiciela (pełna lista na naszej stronie internetowej www.biodent.com.pl) lub pisząc na adres: serwis@biodent.com.pl.

BIODENT - Serwis

7


LASEROTERAPIA Lasery stomatologiczne zdobywają coraz większe uznanie wśród profesjonalistów, którzy włączają je do swojej codziennej praktyki. Producenci mają świadomość, że w najbliższej przyszłości będą one stanowić podstawową aparaturę w specjalistycznej praktyce, dlatego ciągle je unowocześniają. Biodent stawia na sprawdzoną i wiodącą światową markę Biolase.

Marka Biolase to światowy lider technologii laserowych dla stomatologii. Hydrofotonowe lasery Biolase dają stomatologom możliwości, jakich dotąd w Polsce nie mieli. Technologia WaterLase to kombinacja energii lasera i rozpylonych cząsteczek wody, która umożliwia efektywne, mikroinwazyjne cięcie tkanek twardych i miękkich. Zastosowanie terapii laserowej zmniejsza ból i poprawia kliniczne efekty leczenia. Dla tkanek miękkich dedykowane są funkcje wycinania, nacinania, usuwania, ablacji i koagulacji. Dla tkanek twardych: cięcie, kształtowanie, modelowanie, preparowanie, wytrawianie i resekcja. Najnowszym osiągnięciem konstruktorów Biolase jest linia EPIC™ Total Diode Solution - lasery diodowe łączące możliwości szerokospektralnej aplikacji w zabiegach na tkankach miękkich z laserowym wybielaniem i leczeniem bólu. Biodent jest jedynym w Polsce autoryzowanym dystrybutorem marki Biolase, marki, która zmienia oblicze nowoczesnej stomatologii.

iLase strona 9

8

BIODENT - Laseroterapia

Waterlase iPlus 2.0 strona 10

Epic X strona 12


iLase iLase to wyjątkowy laser osobisty, który ma dużą moc, wyróżnia się przystępną ceną, a zarazem jest urządzeniem przenośnym. Bez pedału, przewodu zasilającego i kontroli zewnętrznej, iLase przesuwa granicę dla przenośnych laserów dentystycznych. Do codziennego stosowania i dla każdej praktyki dentystycznej.

Zaletą tego lasera jest lekkość - cała rękojeść wraz z akumulatorem waży zaledwie 98 g. iLase posiada tryb pracy ComfortPulse™. Pozwala on na skoncentrowanie wymaganej do zabiegu energii w bardzo krótkim czasie, co zmniejsza dyskomfort pacjenta.

Rzeczywista długość urządzenia 183 mm

Dłuższe procedury, takie jak kompleksowa dezynfekcja kieszonek dziąsłowych, mogą być wykonane po jednokrotnym naładowaniu baterii. Stacja ładowania iLase pozwala na ładowanie do 4 akumulatorów jednocześnie. Można je ładować niezależnie od tego czy są podłączone do rękojeści, czy też nie. Laser iLase posiada 10 fabrycznie zainstalowanych ustawień dla najpopularniejszych procedur tkanek miękkich. Można dodać ponadto 2 niestandardowe ustawienia własnych procedur klinicznych.

Korytkowanie dziąseł przed pobraniem wycisku pod korony; gingiwektomia; perioterapia; dezynfekcja; podcięcia i wycięcia wędzidełek; usuwanie aft i włókniaków; hemostaza; odsłonięcie niewyrzniętych zębów; odsłanianie implantów; wydłużanie koron.

BIODENT - Laseroterapia

9


Waterlase iPlus 2.0 Waterlase iPlus 2.0 to gwarancja rozwoju praktyki stomatologicznej, a zarazem najbardziej pożądany na świecie laser do leczenia tkanek twardych, miękkich i kostnych. Waterlase iPlus 2.0 wyprodukowany przez firmę Biolase wyposażony jest w SureFire™ YSGG Delivery System - nowy standard komfortu ergonomii i klinicznej precyzji. Dzięki wyjątkowo elastycznemu światłowodowi i opatentowanej lekkiej kątnicy, SureFire™ umożliwia łatwy dostęp do okolicy bocznej i powierzchni zwarciowej, w przeciwieństwie do, ograniczonych i powodujących zmęczenie używaniem, laserów z przegubowym ramieniem, które wyposażone są w ciężkie końcówki. Rozwiązanie to zapewnia większą niezawodność i komfort pracy dentyście.

Jedyny tego rodzaju i tej klasy laser dentystyczny na świecie pracujący bezkontaktowo. Daje możliwość wszechstronnego zastosowania w większości przypadków bez znieczulenia. Ogranicza krwawienie i konieczność zakładania szwów. Wyposażony jest w szczegółowy protokół (REPaiR) leczenia periodontologicznego (Perio) i okołoimplantologicznego (Implant) w postaci aplikacji z interfejsem użytkownika ekranu dotykowego.

Elegancki wygląd wzbudza zaufanie pacjentów.

Waterlase iPlus 2.0 jest bardzo nowoczesny także pod względem estetycznym. Kolory i wzory zadowolą najbardziej wyrafinowane gusta i pozwolą dopasować urządzenie do wystroju gabinetu.

10

BIODENT - Laseroterapia


Klasa I, II, III, IV, V

Leczenie kieszonek dziąsłowych, wydłużenie korony kostnej

Gingiwektomia, frenektomia, biopsja

Odsłanianie implantów

Leczenie kanałowe, pulpotomia, apektomia

Korytkowanie, bandaż laserowy REPAIR™ Protokół implantologiczny

REPAIR™ Protokół periodontologiczny

Intuicyjny Graficzny Interfejs Użytkownika poprawia efektywność pracy dzięki 56 zaprogramowanym wstępnie procedurom, umożliwiającym natychmiastowe rozpoczęcie zabiegu.

Minimalna inwazyjność i komfort; zwiększenie elastyczności w planowaniu leczenia; łatwy dostęp do powierzchni bocznych i zwarciowych; możliwość delikatnego usuwania kamienia poddziąsłowego i ziarniny związanych z infekcją i zapaleniem tkanek wokół implantów; możliwość skutecznego usuwania martwej tkanki z powierzchni implantu (dzięki właściwościom fotoakustycznym).

Nowe aplikacje REPAIR Perio and REPAIR Implant Aplikacje zostały opracowane tak, aby zapewnić zaawansowane metody leczenia chorób przyzębia i infekcji tkanek wokół implantów. Wykorzystując Waterlase iPlus 2.0 i opatentowany Radial Firing Perio Tips™, REPAIR Perio and REPAIR Implant zapewniają bezpieczne i skuteczne leczenie laserem, akceptowane przez pacjentów.

BIODENT - Laseroterapia

11


Epic X EPIC X firmy BIOLASE to najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie. Wyposażony w 3 moduły i dedykowane im końcówki: jednorazowe (chirurgiczne, perio, endo), konturowe do laserowego wybielania oraz do głeboko-tkankowej terapii bólu. Epic X umożliwia przeprowadzenie zabiegów w zakresie: • • •

chirurgii i innych procedury na tkankach miękkich; laserowego wybielania i biostymulacji wewnątrzustnej; głęboko-tkankowej terapii bólu i biostymulacji zewnątrzustnej.

Chłodzony jest powietrzem, zatem nie trzeba wykonywać dodatkowych podłączeń wody w gabinecie.

Minimalnie inwazyjne techniki pozwalają na zmniejszenie bólu, krwawienia i szybsze gojenie. Umożliwiają diagnozowanie i leczenie pacjentów podczas jednej wizyty.

Waga lasera to zaledwie 1,1 kg, można go umieścić na stoliku lekarskim.

Konturowa końcówka do wybielania

Jednorazowe końcówki

Końcówka do terapii bólu

Moduł z końcówką konturową Laser Smile służy do wybielania zębów i zabiegów biostymulacji wewnątrzustnej. Kształt głowicy końcówki dopasowany jest do łuku zębowego. Pozwala także wybielać pojedyncze, przebarwione zęby. Procedura trwa zaledwie kilka minut - efektywny czas naświetlania to 2 minuty.

Aktywowane światłowodowe końcówki o średnicy 200, 300 i 400 mikronów oraz zróżnicowanej długości od 4 do 21 mm w zależności od przeznaczenia (chirurgiczne, perio, endo), gwarantują zwiększenie precyzji i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów oraz eliminację zakażeń krzyżowych.

Dzięki zastosowaniu dedykowanej końcówki do terapii głęboko-tkankowej (Low Level Laser Therapy) czasowo eliminowane są bóle mięśniowe pochodzenia stawowego lub wynikające z napięcia mięśni, a także wspomagane jest leczenie pourazowych stanów zapalnych oraz znacząco skróceniu ulega czas gojenia się ran.

12

BIODENT - Laseroterapia


CHIRURGIA, WYBIELANIE I LECZENIE BÓLU dostępne poprzez łatwy w obsłudze panel dotykowy. Oprogramowanie zawiera 16 procedur klinicznych zapisanych fabrycznie. Użytkownik może wpisać do pamięci lasera dodatkowo 8 indywidualnych procedur.

Wycinanie i plastyka dziąseł; korytkowanie przed pobraniem wycisków pod korony; podcięcia i wycięcia wędzidełek; dezynfekcja kieszonek dziąsłowych; kiretaż; hemostaza; odsłonięcia niewyrzniętych zębów; odsłonięcia implantów; wydłużenia koron przy jednoczesnej minimalizacji występowania urazów tkanek i regresji.

EPIC to rodzina najbardziej uniwersalnych laserów diodowych na rynku. Poza zabiegami „czysto” stomatologicznymi można ich używać także m.in.: w terapii bólu, chirurgii kosmetycznej, dermatologii oraz weterynarii.

Full Color

EPIC T - zapewnia terapeutyczny i bezinwazyjny sposób leczenia bólu, przy przewlekłych i ostrych zapaleniach układu mięśniowo-szkieletowego, a także bólu wynikającego z urazów sportowych i wypadków.

EPIC S - pozwala na wykonywanie minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych ENT np. usuwanie łagodnych zmian z gardła i nosa czy zmniejszanie małżowiny. Może być również wykorzystywany do terapii bólu.

EPIC V - to weterynaryjny laser diodowy, który jako jedyny jest przenośny i zapewnia moc szczytową potrzebną do zabiegów na tkankach miękkich, chirurgii i leczenia bólu u psów, kotów, koni, a nawet ptaków.

BIODENT - Laseroterapia

13


OKLUZJA Zaburzenie okluzji to wciąż lekceważona choroba stomatologiczna. Pacjenci często ignorują pierwsze symptomy. Obecnie istnieją już stosowne urządzenia, które umożliwiają profesjonalnie i precyzyjnie zdiagnozować pacjenta i tym samym zapobiegać destrukcyjnym zmianom, które zachodzą na styku górnych i dolnych zębów. Biodent oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dwóch renomowanych firm Tekscan i BioResearch.

BioResearch Associates, Inc. rozwija i produkuje wysoce innowacyjne i zaawansowane produkty do oceny dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, mięśni twarzoczaszki oraz ogólnej oceny układu stomatognatycznego. Tworzy wyjątkowe urządzenia, takie jak 8-kanałowy BioEMG III albo system BioJVA (analizator wibracji stawów skroniowo-żuchwowych), który pozwala ocenić staw skroniowo-żuchwowy oraz zaburzenia związane z wewnętrznymi urazami i schorzeniami zwyrodnieniowymi. Mapowanie nacisków, pomiar sił i najwyższej jakości, dotykowe czujniki to filary, na których opiera się Tekscan. Najnowocześniejsze rozwiązania dostarczają lekarzom praktycznych informacji, których potrzebują w celu optymalizacji projektowania oraz poprawy wyników klinicznych i badawczych. Technologia Tekscan obejmuje produkcję czujników, elektroniczną akwizycję danych oraz oprogramowanie.

T-Scan Novus strona 15

14

BIODENT - Okluzja

BioEMG III strona 16

BioJVA strona 17


T-Scan Novus T-Scan Novus to jedyny system cyfrowej analizy zwarcia do zastosowania w stomatologii. T-Scan Novus do cyfrowej analizy zwarcia to niezawodne i łatwe w obsłudze kliniczne urządzenie diagnostyczne, które rejestruje i analizuje siły kontaktów zwarciowych w czasie za pomocą ultra cienkich czujników elektronicznych. Na podstawie uzyskanych danych cyfrowych klinicyści mogą sprecyzować interferencje okluzyjne, szybko je usuwać i leczyć pacjentów z dużo większą dokładnością niż kiedykolwiek przedtem.

T-Scan jest również doskonały jako pomoc wizualna, co pomaga pacjentom lepiej zrozumieć ich problemy okluzyjne, a co za tym idzie - wdrożyć leczenie, które może być konieczne, by zrównoważyć siły zgryzu. System T-Scan Novus wyposażony jest w kompletny system zarządzania kartotekami pacjentów, który upraszcza przechowywanie danych pacjentów i sprawdzanie zapisów nt. kontaktów zwarciowych oraz sprawia, że system ten jest nieodłącznym elementem klinicznego stanowiska pracy odpowiedzialnego za diagnostykę i leczenie dysfunkcji narządów żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Najnowsze oprogramowanie w wersji 9.1 pozwala na integrację systemu ze skanerami wewnątrzustnymi generującymi pliki w formacie STL. Dzięki możliwości importu wycisków cyfrowych i integracji z modelem łuku uzyskiwanie i analiza danych cyfrowej okluzji są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czujnik T-Scan jest zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoką rozdzielczość, dokładność i powtarzalność wyników. Wykorzystując lata doświadczeń, czujnik dostarcza, dzień po dniu, precyzyjnych rezultatów.

Wyróżnienie praktyki na tle innych dzięki supernowoczesnej technologii; udoskonalona komunikacja i edukacja pacjentów na temat okluzji; łatwiejsza akceptacja wymaganego leczenia przez pacjenta; ograniczenie do minimum korekt i nieodpłatnych wizyt powtórnych; większa trwałość wypełnień dzięki identyfikacji negatywnych sił; poprawa jakości świadczeń zdrowotnych i opieki nad pacjentem.

Poprzez dodatkowy moduł integracyjny TSCAN/BioEMG możliwa jest współpraca z elektromiografem BioEMG III (BioResearch) w zakresie równoległej analizy danych.

BIODENT - Okluzja

15


BioEMG III BioEMG III to wyjątkowy, 8-kanałowy elektromiograf. Jest jedynym powierzchniowym elektromiografem (SEMG), który bezwarunkowo gwarantuje współczynnik eliminacji szumów (CMRR) > 130db przy 60Hz. Jest to najwyższy wskaźnik redukcji szumów spośród wszystkich używanych w gabinetach stomatologicznych twarzowo- czaszkowych systemów SEMG, które kiedykolwiek były w sprzedaży.

EMG jest jedynym sposobem, aby obiektywnie mierzyć działania oraz reakcje mięśni głowy i szyi w spoczynku, podczas żucia oraz zaciskania zębów. Informacje, które można uzyskać dzięki EMG są bezcenne dla lekarzy, którzy chcą tworzyć doskonałą stomatologię. Uwzględnia ona fizjologię pacjenta w celu uzyskania optymalnych wyników. Jest to procedura kliniczna, która może być łatwo wykonywana w dowolnym gabinecie dentystycznym. Umożliwia przystosowanie systemu do automatycznego klasyfikowania mięśni na podstawie ilości i jakości ich ruchów. System automatycznie pokazuje, które mięśnie odpoczywają prawidłowo, a które są nadpobudliwe. Umożliwia przetestowanie dotychczasowego leczenia i pozycji zgryzu przed sfinalizowaniem leczenia. Dzięki BioEMG III marki BioResearch można mieć pewność, że podjęte leczenie nie zaszkodzi mięśniom pacjenta.

BioEMG III zawiera intuicyjne wyświetlacze, które są niezwykle szybkie i łatwe do interpretacji w stosunku do tradycyjnych systemów, które po prostu pokazują poziom mikrowoltów każdego kanału.

Jednoczesne pozyskiwanie informacji obustronnie z 4 mięśni (czyli 8 mięśni): skroniowych, żwaczy, dwubrzuścowych i mostkowo-sutkowo-obojczykowych przy użyciu dwubiegunowych elektrod adhezyjnych; intuicyjne wyświetlacze, które są niezwykle szybkie i łatwe do interpretacji; powtarzalna diagnostyka dająca możliwość porównywania uzyskanych wyników badań, nawet w odległym czasie, ze względu na możliwość archiwizacji danych.

16

BIODENT - Okluzja


BioJVA BioJVA to urządzenie, które zapewnia szybki, nieinwazyjny i powtarzalny pomiar TMJ (zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych). Stawy człowieka mają powierzchnie, które funkcjonując ocierają się o siebie. Gładkie, dobrze smarowane powierzchnie w odpowiedniej relacji biomechanicznej produkują małe tarcie i małe wibracje. Takie zmiany, które są spowodowane degeneracją, pęknięciem lub przemieszczeniem dysku, na ogół wytwarzają większe tarcie i wibracje. Różne schorzenia mogą powodować różne rodzaje wibracji lub tarć.

Nagranie JVA trwa zaledwie 10 sekund czasu pacjenta. Interpretacja jest wykonywana przez lekarza i zajmuje tylko kilka minut. Przeszkolenie pracowników tak, aby byli w stanie uzyskiwać dokładne i powtarzalne wyniki, to mniej niż kwadrans.

Analiza drgań wspierana przez komputer pomaga zidentyfikować rodzaj wibracji i szybko rozróżnić wielorakie zaburzenia TMJ.

Do zakupionego systemu JVA dołączona jest specjalna informacja dla użytkowników na temat interpretacji JVA. Testy JVA wykorzystywane są przez specjalistów, którzy ingerują w położenie żuchwy. Najczęściej stosowane są one w: leczeniu zaburzeń stawów s-ż; ortodoncji; protetyce; wszelkiego rodzaju odbudowach; medycynie snu.

BIODENT - Okluzja

17


RADIOLOGIA Radiologia w stomatologii wciąż rozwija się dynamicznie. Od pantomografii i przenośnych aparatów RTG, poprzez radiologię cyfrową aż po skomplikowane tomografy. Oczywiście nowoczesna radiologia potrzebuje również bardzo dobrych, a jednocześnie prostych w obsłudze oprogramowań do wizualizacji i rekonstrukcji 3D. Dlatego Biodent w swojej bogatej ofercie proponuje rozwiązania najlepszych producentów w swoich dziedzinach: Soredex, Aribex NOMAD, Acteon oraz Cybermed.

Soredex jest firmą o ugruntowanej międzynarodwej renomie w zakresie projektowania i produkcji łatwych w użyciu innowacyjnych rozwiązań obrazowania dla stomatologów i laryngologów. Soredex to firma, która oferuje znacznie więcej niż klasyczny aparat rentgenowski. Portfel produktów Soredex obejmuje szeroki asortyment aparatów rentgenowskich - począwszy od zewnątrzustnych czy pantomograficznych, po tomografy. 

Aribex NOMAD, to prekursor w swojej dziedzinie. Jako pierwsza na świecie firma dostarczyła w roku 2005 na rynek bezprzewodowy, zasilany akumulatorem, przenośny aparat rentgenowski, który spełniał najwyższe standardy przewidziane dla aparatów zębowych. Szukając najlepszych partnerów Biodent zdecydował się w 2010 roku podjąć współpracę z firmą Aribex, bo fakt, iż jest to lider w dziedzinie rentgenowskich aparatów przenośnych, dawał gwarancję jakości i innowacyjności.

Założona na początku lat 80-tych, grupa SATELEC-PIERRE ROLLAND zmieniła w 2003 roku nazwę na Acteon. Aktualnie grupę Acteon tworzą trzy firmy: Acteon SATELEC, Acteon PIERRE ROLLAND oraz Acteon SOPRO. Acteon SATELEC produkuje i sprzedaje urządzenia stomatologiczne oraz medyczne. Pod tą marką produkowany jest też aparat punktowy RTG X-MIND Unity. Asortyment firmy Acteon SATELEC jest stale zwiększany przy uwzględnieniu ostatnich innowacji i rewolucji technologicznych.

18

BIODENT - Radiologia


Pantomografia RTG

Cranex 3DX strona 20

Tomografia

Cranex Novus e strona 21

Scanora 3DX strona 22

Scanora 3D strona 23

Digora Optime strona 26

Digora Optime UV strona 27

Oprogramowanie Radiologia cyfrowa

OnDemand 3D strona 24

SOPIX 2 strona 25

Aparaty punktowe RTG

Minray strona 28

X-MIND unity strona 29

Przenośne RTG

Nomad Pro 2 strona 30

BIODENT - Radiologia

19


Cranex 3DX CRANEX 3DX jest wszechstronnym aparatem diagnostycznym do obrazowania 2D i 3D w stomatologii.

Zwiększa obszar zastosowań obrazowania panoramicznego 2D i cefalometrycznego do dokładnego obrazowania 3D - z pojedynczego zęba do całego regionu czaszkowo-szczękowo-twarzowego. Znajduje także zastosowanie w otolaryngologii, dzięki temu, że ma 2 dodatkowe duże pola obrazowania idealne do zadań diagnostycznych. Jako pierwszy aparat na świecie ma funkcje automatycznego ustawiania ekspozycji (AES) przy wykonywaniu projekcji 3D. Zainstalowane standardowo oprogramowanie SCANORA zapewnia bardzo szybkie uzyskanie obrazu i jego obróbkę, a ścieżka aktualizacji sprawia, że ​​system dostosowuje się do rosnących potrzeb diagnostycznych.

Dotykowy 7” panel kontrolny ClearTouch™ m.in. z funkcją swobodnej lokalizacji wybranego pola obrazowania jest dogodnie usytuowany w kolumnie jednostki. 5 pól widzenia mieści obszary obrazowania twarzo-czaszki, głowy i szyi: 5 x 5 cm, 6 x 8 cm, 8 x 8 cm jako standardowe i opcjonalne: 8 x 15 cm i 13 x 15 cm; system eliminacji artefaktów odmetalowych (SMAR™ - SOREDEX Metal Artefact Reduction); rozwiązanie Minidose™ (MDS) umożliwiające obrazowanie przy pomocy bardzo niskich dawek promieniowania, dobra jakość obrazu może być utrzymywana dzięki technologii SARA™; kompatybilność ze standardem DICOM / PACS; integralność z wiodącymi systemami nawigacyjnymi stosowanymi w implantologii; najnowsze oprogramowanie do wizualizacji - rekonstrukcji obrazu 3D - OnDemand3D (CYBERMED) - szczegóły na stronie 24.

Stabilne pozycjonowanie pacjenta dla obrazowania CEPH, zapewnia nieporuszone, wysokiej jakości zdjęcia.

20

BIODENT - Radiologia - Pantomografia RTG


Cranex Novus e CRANEX Novus e to podstawowy, a jednocześnie nowoczesny rentgenowski aparat pantomograficzny. Jest prosty w obsłudze, z przystępnymi funkcjam i przydatnymi ustawieniami domyślymi, dlatego bez żadnych kłopotów pozwala na wykonanie wysokiej jakości zdjęć.

Krótki czas skanowania jest wygodny dla pacjenta i przyspiesza otrzymanie ostatecznego obrazu. Wysoka jakość obrazu jest uzyskiwana nawet przy szybkich programach skanowania. Posiada zaawansowaną funkcję kompensacji cieni kręgosłupa szyjnego dla uzyskania lepszej jakości wizualizacji zębów przednich. Wyróżnia go zoptymalizowane i automatyczne przetwarzanie obrazu oraz bardzo małe gabaryty.

5-punktowe podparcie głowy z zablokowaniem zgryzu dla stabilności pacjenta; 3 światła laserowe do precyzyjnego pozycjonowania; szybkie obrazowanie - 9 sekund dla dorosłych, 8 sekund dla dzieci; klinicznie zoptymalizowane, automatyczne przetwarzanie obrazu - 12-bitowa głębia obrazu; prosta 4-stopniowa obsługa i natychmiastowa ocena obrazu; opcjonalnie zewnątrzustny program do zdjęć skrzydłowo-zgryzowych zębów Bitewing i wykonywania pantomogramów segmentowych.

Z szybkim czasem skanowania i z zoptymalizowanymi wartościami ekspozycji, CRANEX Novus e umożliwia wysokiej jakości obrazowanie przy minimalnych dawkach promieniowania. BIODENT - Radiologia - Pantomografia RTG

21


Scanora 3DX SCANORA 3DX to najnowszej generacji rentgenowski tomograf komputerowy. Został zbudowany z myślą o pacjencie, tak aby zrównoważyć doskonałą jakość obrazu z niskimi dawkami promieniowania. To w istocie dwa osobne urządzenia zawarte w jednej obudowie: • •

tomograf komputerowy wyposażony w niezwykle szybki i czuły płasko-panelowy receptor promieniowania a-Si; wysokiej jakości wydzielony cyfrowy aparat do wykonywania zdjęć pantomograficznych.

Jego konstrukcja umożliwia wygodne pozycjonowanie pacjenta i łatwą organizację pracy. W porównaniu z siostrzaną jednostką SCANORA 3D, 3DX oferuje większą różnorodność pól widzenia (FOV), od małych szczegółowych skanów do ogólnego obrazowania głowy i szyi.

6 + 2 opcjonalnych pól obrazowania od 50 x 50 mm do 240 x 165 mm; wyższa rozdzielczość przestrzenna umożliwiająca wizualizację struktury kostnej bardziej szczegółowo niż w konwencjonalnych CT;

Wykorzystuje technikę wiązki stożkowej (ang. cone beam).

otwarta architektura oprogramowania pozwalająca wybrać najlepsze rozwiązanie, zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami;

Przeznaczony jest do obrazowania twarzoczaszki, w tym do kompletnej diagnostyki ENT i ortognatycznej.

innowacyjny algorytm rekonstrukcji SARA™; optymalizacja dawki i jej minimalizacja stosownie do planowanej projekcji zgodnie z zasadą ALARA; opcjonalnie: czujnik CCD - RealPAN™ do wysokiej jakości obrazowania panoramicznego; automatyczna zmiana trybu 2D/3D- AutoSwitch; oprogramowanie do wizualizacji/rekonstrukcji obrazu 3DOnDemand3D (CYBERMED) - szczegóły na stronie 24.

Prosta nawigacja dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania; ruchy krzesła i oparcie podbródka pacjenta w pełni zautomatyzowane.

22

BIODENT - Radiologia - Tomografia


Scanora 3D SCANORA 3D oferuje tomografię (technika wiązki stożkowej - cone beam) i opcjonalnie panoramiczne obrazowanie 2D połączone w jednym urządzeniu. Konstrukcja urządzenia umożliwia wygodne pozycjonowanie pacjenta i łatwą organizację pracy.

Posiada duży panel kontrolny ClearTouch™ z jasnymi i prostymi opcjami do wyboru co sprawia, że obsługa jest bardzo łatwa. Ma szerokie możliwości wykonywania zadań diagnostycznych (do 4 pół obrazowania), od pojedynczego implantu do wielkoformatowego obrazowania głowy, szyi i ENT. System AutoSwitch ™ umożliwia automatyczną zmianę pomiędzy trybami panoramicznym i 3D jednym naciśnięciem przycisku. Ma krótki czas skanowania i rekonstrukcji obrazu, co zapewnia szybki proces obrazowania i nie zakłóca przebiegu pracy.

Czytelne symbole na panelu sterowania są łatwe do szybkiego opanowania i używania w praktyce, a zastosowane światła laserowe sprawiają, że pozycjonowanie FOV jest szybkie i dokładne.

Dokładna diagnostyka i doskonała jakość obrazu zarówno 3D, jak i 2D; precyzyjne planowanie leczenia implantologicznego, laryngologicznego i chirurgicznego w obrębie jamy ustnej i twarzo-czaszki; efektywne śledzenie leczenia; krótki czas skanowania, 10 do 26 sekund w zależności od wybranego FOV (pola obrazowania); mniej niż 1 minuta czasu rekonstrukcji dla większej rozdzielczości (HR); kompatybilność z wiodącymi chirurgicznymi systemami nawigacji obrazowej IGS; otwarta architektura oprogramowania; obrazy 3D zapisywane bezpośrednio w formacie DICOM.

BIODENT - Radiologia - Tomografia

23


OnDemand3D To oprogramowanie, które oferuje najbardziej wszechstronny wolumen renderowania do segmentacji obrazu dróg oddechowych, łączenia, nakładania i innych zastosowań klinicznych w stomatologicznej, cyfrowej diagnostyce radiologicznej. Cybermed Inc. jest światowym liderem w zakresie oprogramowania do obrazowania 3D. OnDemand3D to innowacyjne oprogramowanie, które sprawia, że obrazowanie 3D w obszarze głowy i szyi jest bardziej intuicyjne, a jednocześnie jeszcze bardziej precyzyjne i szybkie jak nigdy dotąd.

Zapewnia wyraźną wizualizację kanałów korzeniowych i precyzyjne odwzorowanie kanału nerwu zębodołowego przy pomocy renderowania 3D co umożliwia wykonanie dokładnej analizy i postawienie właściwej diagnozy. OnDemand3D daje możliwość, przy planowaniu implantologicznym, optymalnego ustawienia implantów. Istnieją 2 niestandardowe wersje oprogramowania w zależności od potrzeb diagnostycznych: •

24

OnDemand3D zawiera wszystkie najważniejsze moduły i jest bardzo przydatny dla chirurgów szczękowych, implantologów, endodontów i innych specjalistów; OnDemand3D Dental to uboższa wersja OnDemand3D, która idealnie nadaje się dla dentystów ogólnych lub tych, którzy potrzebują diagnozy i analizy podstawowej, bez szczegółowego planowania zabiegów implantologicznych, chirurgicznych czy laryngologicznych.

BIODENT - Radiologia - Oprogramowanie

Segmentacja wybranych regionów zainteresowania na podstawie danych ilościowych z możliwością zaznaczenia pewnych obszarów przy użyciu zaawansowanych opcji wizualizacji; segmentacja i mierzenie objętości dróg oddechowych za pomocą odpowiednich narzędzi, które pozwalaja uzyskać dane objętościowe; 3D ZOOM - zaawansowana technologia renderingu 3D wykorzystywana do powiększenia określonego fragmentu obrazu z zachowaniem początkowej rozdzielczości; VIRTUAL CAMERA - generowanie wirtualnych obrazów 3D z zapisanych w formacie DICOM obrazów, tworzenie filmów z wirtualnych endoskopii.


SOPIX 2 SOPIX 2 to przenośny, całkowicie zautomatyzowany, kontrolowany przez komputer sensor, który jest zawsze gotowy do akwizycji. Transfer obrazu rozpoczyna się w momencie wykrycia ekspozycji rentgenowskiej.

Cyfrowy sensor SOPIX 2 zawiera najbardziej zaawansowaną technologię (warstwa światłowodowa połączona z matrycą CMOS) gwarantującą obrazy wysokiej rozdzielczości. Jest to lekki i kompaktowy system typu all-in-one zaprojektowany dla komfortu pacjenta i dokładnych wyników obrazowania.

Narożniki sensora zostały przycięte dla łatwiejszego osadzania w jamie ustnej i poprawienia komfortu pacjenta.

Czujnik ma dużą powierzchnię aktywną, ale zminimalizowane wymiary. Obszar powierzchni zewnętrznej to 31 x 42 mm, a aktywnej 26 x 34 mm.

Opatentowana technologia ACE, chroniąca obraz przed prześwietleniem; wysoka jakość obrazu w ciągu kilku sekund; monitorowanie aparatu RTG dzięki unikalnej funkcji oscyloskopu; monitorowanie złącza USB dzięki unikalnej funkcji zintegrowanego woltomierza; ilość pikseli - 2,21 miliona.

BIODENT - Radiologia - Radiologia cyfrowa

25


Digora Optime DIGORA Optime to już piąta generacja urządzeń do wewnątrzustnego obrazowania. Pierwsza, rewolucyjna DIGORA powstała w 1994 roku. Podręczna, łatwa w użyciu konstrukcja sprawia, że wewnątrzustne obrazowanie jest jeszcze bardziej intuicyjne i wydajne niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowa jednostka DIGORA Optime pozwala zwiększyć codzienną wydajność pracy. Posiada łatwą konfigurację, więc urządzenie natychmiast jest gotowe do użytku. Obsługa jest „dziecinnie prosta”, dzięki temu, że system jest naprawdę intuicyjny i automatyczny. Jest tak skonstruowana, że nie trzeba naciskać żadnych przycisków podczas pracy, po prostu wystarczy mieć przygotowane płytki obrazowe. Najnowszej generacji, bezprzewodowe i trwałe wewnątrzustne płytki obrazowe w rozmiarze 0, 1, 2, 3 i 4C; w pełni zautomatyzowane i zoptymalizowane przetwarzanie obrazu; szybki czas przetwarzania, zdjęcia wyświetlane i gotowe do oceny w sekundy; asystent ekspozycji dla poprawnych nastawień; jedno urządzenie, odpowiednio skonfigurowane, obsługujące wiele stanowisk.

Szybkie, zautomatyzowane przetwarzanie obrazu, optymalna jakość i kompaktowa konstrukcja sprawia, że ​​DIGORA Optime pozytywnie wpływa na jakość opieki nad pacjentem.

26

BIODENT - Radiologia - Radiologia cyfrowa


Digora Optime UV DIGORA Optime UV jest aktualnie najbardziej ergonomicznym, zaawansowanym i nowoczesnym systemem obrazowania wewnątrzustnego. Unikalna technologia dezynfekcji ultrafioletowej podnosi higienę obrazowania wewnątrzustnego na nowy poziom.

Wewnętrzny system dezynfekcji UV unieszkodliwia wirusy i bakterie z transportera płytek. System wyposażony jest w wysokiej jakości wyświetlacz LCD umożliwiający podgląd wykonanego zdjęcia. Przygotowany został do szybkiego odczytywania obrazu i przesyłania go do wszystkich użytkowników w sieci. Urządzenie jest praktycznie bezobsługowe, do pracy wymaga tylko włączenia zasilania. Po 2 minutach nieużywania automatycznie przechodzi w stan czuwania. Kompatybilność ze wszystkimi wewnątrzustnymi rozmiarami 0, 1, 2, 3 i Comfort Occlusal™ 4C; ostre, wyraźne obrazy wewnątrzustne, w pełnym zakresie, w ciągu kilku sekund, automatycznie i wielokrotnie; opatentowany system identyfikacyjny płytek obrazowych IDOT™ (opcjonalnie).

Optatentowany system wewnętrznej dezynfekcji UV (zgodnie z zaleceniami WHO) zapobiega powstawaniu zakażeń krzyżowych.

BIODENT - Radiologia - Radiologia cyfrowa

27


Minray Minray to kompaktowy, wszechstronny zębowy aparat rentgenowski. Wyróżnia go stałonapięciowy generator wysokiej częstotliwości, poziome ramię o zmiennej, regulowanej długości oraz płaska, ergonomiczna głowica.

Posiada 8 zaprogramowanych ustawień i możliwość wprowadzenia własnych, które są zapisywane i przechowywane w pamięci urządzenia. Opcjonalnie może być wyposażony w zdalny panel sterowania z dużym klawiszem wyzwalacza, który można zamontować niemal w każdym miejscu. Długość ramienia jest regulowana i ustawiana w czasie instalacji; może być korygowana w każdym momencie, jeżeli istnieje taka potrzeba lub aparat jest przenoszony.

Łatwy w obsłudze panel sterowania; funkcjonalnie zaprojektowany uchwyt głowicy pozwalający na ruch jedną ręką; mocna konstrukcja mechaniczna zapewniająca długą żywotność; zakres czasu ekspozycji 0,02 do 3,2; wybór 60 lub 70 kV dla optymalnego kontrastu.

Uchwyt głowicy bez otworów lub szczelin, które są trudne do utrzymania w czystości.

28

BIODENT - Radiologia - Aparaty punktowe RTG


X-MIND unity RTG punktowy X-MIND Unity to nowoczesny rentgen firmy Acteon SATELEC, twórcy najbardziej zaawansowanych technologii w urządzeniach medycznych. X-MIND Unity podnosi standard generatora rentgenowskiego do bardzo wysokiego nowego poziomu.

Posiada ergonomiczną konstrukcję i zaawansowany ergonomiczny uchwyt, dlatego wystarczy tylko jedna ręka do przemieszczania X-MIND Unity. Pozycjonowanie można wykonać przy minimalnym wysiłku i bez stresu. Ma mechanizm antywibracyjny i stabilizacji ruchu, które gwarantują czytelność zdjęć. Wystarczy chwycić, ustawić w odpowiedniej pozycji i strzelać! X-MIND Unity jest konfigurowany tak, aby dopasować go do każdego unitu. Niezależnie od miejsca montażu (góra czy dół), różne długości ramion oferują wyjątkową elastyczność w sposobie instalacji urządzenia.

Opatentowana technologia ACE całkowicie zapobiega ryzyku prześwietlenia zdjęcia, zbędnych powtórzeń oraz nadmiernej ekspozycji pacjenta; optymalny obraz i do 50% dawki promieniowania w zależności od budowy anatomicznej pacjenta; najmniejsza plamka ogniskowa i stałe napięcie zapewniające powtarzalne wyniki i bardzo dobrą jakość obrazów.

X-MIND Unity jest nie tylko urządzeniem wytwarzającym promieniowanie rentgenowskie, jest również narzędziem codziennej pracy, które poprawia jej komfort i wydajność.

BIODENT - Radiologia - aparaty punktowe RTG

29


Nomad Pro 2 Nomad Pro 2 - przenośny aparat RTG renomowanej marki Aribex NOMAD. Nowy model Nomad jest lepszy, w porównaniu z poprzednim, praktycznie w każdym aspekcie: • • •

jest bardziej wytrzymały; jeszcze bardziej niezawodny; posiada zdecydowanie wydajniejszą baterię.

Jeden NOMAD może zastąpić kilka konwencjonalnych aparatów naściennych i jest nieporównywalny przy pracy w terenie. To NOMAD, „przychodzi do pacjenta”, a nie na odwrót. Nie trzeba opuszczać stanowiska pracy, dzięki czemu zyskuje się cenny czas i usprawnia pracę. Jedyną wartością, która wymaga ustawienia jest czas ekspozycji, który wprowadza się na prostym w obsłudze wyświetlaczu cyfrowym. Łatwa obsługa i oszczędność czasu są szczególnie ważne przy pracy z dziećmi. Zdjęcia kontrolne mogą być robione w czasie wykonywanej procedury, w każdym momencie, co przyczynia się do zwiększenia ilości informacji diagnostycznych i możliwości bardziej szczegółowej analizy.

Nomad Pro 2 waży 2,5 kg, jest bezprzewodowy i niezależny od zmian napięcia zasilającego, ponieważ jest ładowany bateriami.

Najmniejsze na świecie ognisko 0,4 mm występujące w punktowych aparatach rtg, gwarantujące ostre obrazy o wysokiej rozdzielczości; wysokiej częstotliwości generator 60kV DC RTG produkujący czysty obraz przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania dla pacjenta; ponad 100 zdjęć z jednego naładowania wbudowanego w uchwyt akumulatora; umiejscowienie akumulatora gwarantujące łatwość wymiany; symbol baterii w interfejsie użytkownika LCD wyświetlający aktualny poziom naładowania i wskazujący, kiedy należy zrobić to ponownie; poza stomatologią, zastosowanie w weterynarii, kryminalistyce oraz medycynie sądowej; produkt objęty roczną gwarancją producenta.

Brak efektu rozmazania powodowanego poruszeniem ręki dzięki wbudowanemu stabilizatorowi obrazu.

30

BIODENT - Radiologia - Przenośne RTG


UNITY Unit to niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. Nowoczesne unity to nie tylko ergonomiczna i fizjologiczna pozycja pacjenta, wynikająca z synchronizowanych ruchów oparcia i siedziska, ale także ogromne możliwości dopasowania ich do indywidualnych wymagań i oczekiwań lekarza. Biodent proponuje unity dwóch marek Vitali oraz Fimet.

Sprzęt stomatologiczny fińskiej formy Fimet to odpowiedź na zapotrzebowanie na unity dobrej jakości w rozsądnych cenach. Producent skupił się na projektowaniu i produkcji niedrogich, wysokiej jakości systemów stomatologicznych, które spełniają potrzeby klientów. Celem firmy Fimet jest budowa dobrego wizerunku marki w oparciu o pozytywne doświadczenia dentystów pracujących na jej sprzęcie. Dlatego szybko i elastycznie reaguje na potrzeby klientów, jednocześnie koncentrując się na badaniach i rozwoju. Fimet to jednostki dentystyczne znane z ergonomii. Vitali to włoska firma należąca do liderów w swojej dziedzinie, produkująca unity, fotele i stołki stomatologiczne. Vitali stawia na nowoczesne systemy produkcji, dzięki czemu powstający we włoskiej fabryce sprzęt, kontrolowany jest na wielu etapach. Gwarantuje to jego wysoką jakość. Unity stomatologiczne tej marki wyróżniają się nowoczesnym, włoskim designem oraz znakomitą funkcjonalnością.

Unity Fimet strona 32

Unity Vitali strona 34

BIODENT - Unity

31


NEO NEO to unit fińskiej produkcji. Cechuje go nowoczesność, elegancki design i wygoda użytkowania. Ergonomiczna i elegancka konstrukcja unitu Neo sprawia, że gabinet stomatologiczny staje się bardziej funkcjonalny i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Kompaktowa i niewielka baza Neo zapewnia więcej miejsca pracy zarówno dla stomatologa, jak i asystenta. Taca narzędziowa, ssanie i spluwaczka są łatwo dostępne i regulowane w zależności od potrzeb dentysty, pacjenta i wymagań danego leczenia. Cienka konstrukcja zagłówka i oparcia nie utrudnia pracy i pozwala na dostęp stomatologa do leczonego obszaru w ergonomicznej i efektywnej pozycji. Szeroki zakres ruchu ramion Neo zapewnia łatwe i wygodne sterowanie oraz dobrą ergonomię pracy. 

Regulacja wysokości fotela od 45 do 95 cm i jego obrót o 90º to tylko niektóre z wielu funkcjonalnych rozwiązań Neo. Wiele opcji regulacji dla komfortu stomatologa i asystentów; spłukiwalne powierzchnie i bezszwowa tapicerka; podstawka narzędzi i głowica ssania z opcją wymiennych, łatwych do sterylizacji osłon silikonowych.

NEO Cart Neo Cart to stylowy, elegancki i wygodny unit jezdny, który może być używany jako samodzielna jednostka lub w połączeniu z unitem Neo. Posiada praktyczne koła, dzięki czemu jest łatwy do przemieszczania. Ta mobilność idealnie przydaje się przy zabiegach chirurgicznych oraz innych zastosowaniach, gdzie potrzeba więcej miejsca do pracy. Dzięki regulacji wysokości (77-97cm) i szerokiej przemieszczalnej tacy, Neo Cart w prosty sposób może być przystosowany do różnych celów.

32

BIODENT - Unity - Fimet


F1 To grupa unitów stomatologicznych marki Fimet, które - jeśli chodzi o ergonomię i wbudowane opcje - stanowią kompletny pakiet. Poszczególne typu unitów z linii F1 Fimet różnią się stopniem rozwinięcia elementów ułatwiających pracę w gabinecie stomatologicznym, dlatego są tak interesujące dla lekarzy - każdy bowiem może znaleźć odpowiednie dla siebie urządzenie.

F1 Continental

Ma największy zakres ruchu spośród wszystkich unitów oferowanych na rynku.

F1 Traditional

Zawiera przełomowe cechy ergonomiczne ułatwiające pracę z tacą narzędziową.

F1 Prime

Jest unitem, w którym wyciąg boczny, lampa, pulpit z narzędziami i ssaniem, a także spluwaczka, poruszają się razem z fotelem w pełni zsynchronizowany sposób.

F1 City

Jest ekonomicznym, kompaktowym i wysokowydajnym systemem dentystycznym dla tych, którzy nie potrzebują spluwaczki i akcesoriów ssących przy fotelu.

Unity F1 wyróżnia prostota użytkowania, finezja kształtu, nieduży rozmiar i wydajność.

F1 Ceiling

Unit montowany w suficie z pulpitem narzędziowym, który może być łatwo przenoszony na lewą lub prawą stronę fotela pacjenta, umożliwiając optymalne pozycjonowanie do pracy. Idealny do małych gabinetów.

F1 Europa

To trwały i ergonomiczny unit, który cechują niskie koszty utrzymania.

F1 Mondo

Jest łatwy w utrzymaniu i obsłudze. Unit o dużej wartości przy niskich kosztach.

F1 Side

Może być używany w równym stopniu zarówno przez prawo-, jak i leworęcznych dentystów.

F1 Cart

F1 Cart jest stabilnym unitem jezdnym, który można przesuwać gładko i bez wysiłku na różnych powierzchniach. Przeznaczony jest do specjalistycznych zabiegów stosowanych np. w implantologii i chirurgicznych procedurach stomatologicznych. Stworzony dla małych przestrzeni lub jako unit zapasowy. BIODENT - Unity - Fimet

33


T5 Master To unit, który łączy w sobie wysoką jakość i niezawodność. T5 Master wykonany jest z najlepszej jakości materiałów i elementów przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o szczegóły. Oferuje idealną kombinację funkcjonalności, solidności, bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Zapewnia racjonalne i dobrze wyposażone stanowisko pracy, które ponadto może być dostosowane, w zależności od specyficznych potrzeb lub nawyków, m.in. w system multimedialny, system VDS (System Dezynfekcji Vitali) i monitor LCD. Obrotowa spluwaczka - 90°;

Prostota zarządzania funkcjami zapewniona jest poprzez intuicyjną klawiaturę z klawiszami membranowymi, które oferują doskonałą czułość i natychmiastową reakcję.

specjalne przedłużenie ramienia z instrumentami (ponad 80 cm); oparcie fotela rozkładane do pozycji Trendelenburga; zagłówek wielopołożeniowy, z blokadą pneumatyczną.

T5 Evo Plus Efektowy unit marki Vitali, który łączy w sobie dużą uniwersalność z potrzebą indywidualnego dostosowania miejsca pracy. Nowy T5 Evo Plus podkreśla to, co liczy się najbardziej – unit musi być dostosowany do stylu pracy stomatologa. Został zaprojektowany w imię wolności wyboru. To rozwiązanie przeznaczone dla zaawansowanej operacyjnej ergonomii. Kontrola poprzez niewielką inicjacyjną klawiaturę analogową; możliwość skonfigurowania unitu do własnych preferencji użytkowania; elementy wymienne do skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji.

34

BIODENT - Unity - Vitali

Być awangardowym nie znaczy być skomplikowanym. Tę tezę demonstruje T5 EVO PLUS, który łączy w sobie zaawansowaną funkcjonalność z największą prostotą działania.


V8 Touch V8 TOUCH to unit ze wszystkimi zaletami związanymi z technologią cyfrową. Jest to jednostka, która wyróżnia się charakterystycznym i niepowtarzalnym włoskim stylem, łącząc innowacje, estetyczny wygląd i najwyższe standardy jakościowe. Wyróżnia się przemyślaną zaawansowaną ergonomiczną konstrukcją. Wielorakie funkcje sterowania i zarządzania kontrolowane poprzez innowacyjny interfejs dotykowy; możliwość przechowywania ustawień dla 5 różnych operatorów; mała baza urządzenia dzięki strukturalnej wytrzymałości; pakiet multimedialny obejmujący regulowany 17’’ monitor i kamerę wewnątrzustną, które pozwalają stomatologowi na skuteczną komunikację z pacjentem.

Estetyczna jakość unitu Touch V8 osiągnięta jest dzięki miękkim liniom, które natychmiast powodują, że pacjent czuje się swobodnie. Fotel oferuje najwyższy komfort dzięki pneumatycznemu zagłówkowi z kontrolą pionową i poziomą dla poprawnego usytuowania pacjenta.

Clip 6 Niezależny unit jezdny marki Vitali. Może być łatwo przemieszczany dzięki płynnym ruchom jego antystatycznych, gumowych kółwyposażonych w hamulce bezpieczeństwa. Podstawą jego konstrukcji jest odporny na uderzenia, poliuretanowy materiał. Aby znaleźć idealną pozycję operacyjną, można regulować wysokość stolika z narzędziami - podstawa pozwala na zmianę wysokości w zakresie 13 cm. Stolik narzędziowy oferuje: 2 regulowane wsporniki z uchwytami na 6 instrumentów; klawiaturę, w centralnym, idealnym położeniu kontrolnym;

Opcjonalnie Clip 6 może być wyposażony w: system oczyszczania wody, bezszczotkowy mikrosilnik, skaler, czy lampę polimeryzacyjną.

pojedynczy uchwyt tacy z możliwością sterylizacji w autoklawie. BIODENT - Unity - Vitali

35


Kompresory i systemy ssące Kompresory i ssaki znajdują się w większości gabinetów stomatologicznych. Sprężone powietrze wytwarzane przez kompresor jest, obok energii elektrycznej, zasadniczym medium umożliwiającym działanie unitu stomatologicznego. To bardzo ważne jakiej jakości jest sprężone powietrze, które, podobnie jak sprawność ssaka, ma istotny wpływ na prawidłowe działanie i długą eksploatację unitu. Biodent stawia w tym zakresie na wiodącą na świecie markę Cattani.

Sprzęt tej firmy stanowi wyposażenie bardzo wielu gabinetów stomatologicznych oraz uczelni medycznych na świecie. Grupa zyskała znaczną renomę na rynku inwestując w rozwój strategii badawczo-rozwojowych, projektowanie i optymalizację produktu. Grupa Cattani-Esam zaprojektowała i wyprodukowała jeden z konstrukcyjnych elementów słynnego wahadłowca NASA. W 2003 roku firma Cattani otworzyła przedsiębiorstwo Magnolia specjalizujące się w produkcji środków do dezynfekcji i czyszczenia dentystycznych systemów ssących oraz preparatów antypieniących gwarantujących ich sprawne działanie.

Kompresory strona 37

36

BIODENT - Kompresory i systemy ssące

Systemy ssące strona 38


Kompresory Wbrew pozorom kompresory w gabinecie stomatologicznym są bardzo ważnymi urządzeniami, ponieważ sprężone powietrze jest, oprócz energii elektrycznej, zasadniczym medium umożliwiajcym działanie unitu stomatologicznego. Jakość, a przede wszystkim czystość powietrza zasilającego, ma podstawowe znaczenie dla pracy i długowieczności każdego unitu. Brak wilgoci i zanieczyszczeń sprawia, że będzie on służył znacznie dłużej, niż miałoby to miejsce w sytuacji, kiedy zastosowany kompresor byłby miernej jakości.

Kompresory różnią się mocą silników i ilością cylindrów:

Kompresor 1-cylindrowy

Kompresor 2-cylindrowy

Przy doborze kompresora liczy się także ciśnienie dostarczanego sprężonego powietrza i wydajność sprężarki, która musi być dostosowana do typu unitu stomatologicznego i liczby stanowisk pracy. Kompresory Cattani są bezolejowe, powietrze jest wielokrotnie filtrowane, a opcjonalnie mogą być także wyposażone w filtr bakteriologiczny. Wszystkie kompresory mają 3-letnią gwarancję! Kompresor 3-cylindrowy Dostępne konfiguracje kompresorów: 1-, 2- i 3-cylindrowych: bez osuszacza powietrza;

Kompresory 1-, 2- i 3-cylindrowe mogą być wyposażone w redukującą hałas osłonę.

bez osuszacza powietrza z redukującą hałas plastikową osłoną; z osuszaczem powietrza; z osuszaczem powietrza i redukującą hałas plastikową osłoną.

Kompresor tandem 2-cylindrowy

Dostępne konfiguracje kompresorów typu tandem 2-, 3- i 6-cylindrowych: z dwoma osuszaczami powietrza; z dwoma osuszaczami powietrza i redukującą hałas plastikową osłoną. Kompresor tandem 3-cylindrowy BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Kompresory

37


Micro-Smart Micro-Smart to inteligenty ssak, który został zaprojektowany zgodnie z zasadami eko-rozwoju i charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej dzięki wdrożeniu technologii VSD. Urządzenie zaprojektowane na jedno stanowisko, jednak przy pracy naprzemiennej (przy współczynniku jednoczesności = 0,7) może z powodzeniem obsłużyć dwa.

Micro-Smart jest w stanie podołać wszelkim zaistniałym nieoczekiwanym sytuacjom, uruchamiając specjalne tryby awaryjne, utrzymując ciągłość pracy i stały poziom ssania. Jest to możliwe dzięki kontrolowanemu inwertorowi i oprogramowaniu sterującemu pracą silnika. W trudnych warunkach pracy, np. w wysokiej temperaturze, urządzenie kontynuuje działanie bez uszczerbku dla samej pompy. Dzieje się tak poprzez automatyczne obniżenie poziomu ssania, aż temperatura sama nie powróci do optymalnego poziomu. W przypadku zbyt dużej ilości płynu spływającego z unitu, włącza się system auto-protekcji powodując natychmiastowe otwarcie zaworu recyrkulacji, co zapobiega zalaniu pompy. Taka sytuacja powoduje również chwilowe spowolnienie pracy pompy ssącej, z minimalnym, ledwo odczuwalnym lub w ogóle, zmniejszeniem siły ssania. Po odwirowaniu płynów system powraca do pełnej sprawności.

38

Plastikowa osłona silnika redukuje poziom dźwięku, chroni przed kurzem i przypadkowymi kontaktami.

Zapisane w pamięci 3 różne poziomy ssania; ustawienia dowolnie programowane przez operatora lub serwis techniczny gwarantujące uzyskanie indywidualnie wymaganego poziomu ssania w przedziale od 0 do 210 mbar; możliwość obserwacji na wyświetlaczu wszystkich parametrów systemu ssącego;

W przypadku nagłych wahań napięcia i/lub chwilowych przepięć, system nie przestaje działać, dzięki skomputeryzowanej kontroli urządzenia.

oprogramowanie kontrolujące pełen zakres parametrów technicznych pozwalające na dokładną analizę wszelkich nieprawidłowości;

Opcjonalnie ssak może być wyposażony w separator amalgamatu Hydrocyclone ISO 6.

wbudowana pamięć zapisująca błędy pojawiające się w toku użytkowania, „samo-diagnostyka” wpływa na szybką identyfikację i usunięcie usterki.

BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Systemy ssące


Turbo-Smart To jeden z dwóch inteligentnych ssaków stomatologicznych, który ma funkcję komunikowania się z operatorem i dokładnie wykonuje jego polecenia. Jest urządzeniem innowacyjnym posiadającym 6 patentów. Dzięki zastosowaniu inwertora, konsumpcja energii elektrycznej jest proporcjonalna do użycia ssaka, daje to 50% oszczędności w porównaniu z ssakami o stałej prędkości. Reaguje automatycznie na każdy problem związany z działaniem i zagrożeniami mogącymi doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Dzieki zainstalowanemu oprogramowaniu i wbudowanej pamięci użytkownik i serwis techniczny uzyskują informację o: • • • • • • • •

Inteligentny rozruch silnika i energooszczędna praca;

podciśnieniu; konserwacji; poborze prądu; temperaturze urządzenia; pojemności kondensatora; temperaturze otoczenia; poziomie amalgamatu; czasie pracy.

wzrost wydajności w zależności od zapotrzebowania na ssanie; zużycie energii elektrycznej proporcjonalne do efektywnego używania ssaka; możliwość regulacji wartości ssania indywidualnie do potrzeb.

Turbo-Smart może być instalowany w układzie równoległym bez dodatkowych paneli sterujących. Istnieje możliwość rozbudowy modelu A (na 2 stanowiska) do modelu B (na 4 stanowiska) poprzez wprowadzenie odpowiedniego hasła do oprogramowania zmieniającego jego parametry techniczne. Rozbudowy możemy dokonać zarówno przed pierwszą instalacją, jak i w każdej chwili eksploatacji urządzenia. Opcjonalnie ssak może być wyposażony w separator amalgamatu Hydrocyclone ISO 18. Turbo-Smart dostępny jest z plastikową osłoną, która chroni go przed zanieczyszczeniem i redukuje hałas. BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Systemy ssące

39


Micro-Smart Cube i Turbo-Smart Cube Jednostki Cube są mniejsze i bardziej ciche niż ich poprzednicy, ale równie mocne, skonstruowane w oparciu o najnowsze technologie. Micro-Smart Cube jest kolejną odsłoną urządzenia Micro-Smart. Turbo-Smart Cube jest kontynuacją Turbo-Smarta, pierwszego ssaka stomatologicznego o zmiennej prędkości, w którym zastosowano inwertor. Istnieje możliwość bezprzewodowego połączenia Cuba z komputerem, co umożliwia śledzenie działania i interweniowanie w razie potrzeby. Cube wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i wydajnością.

Micro-Smart Cube Zaopatrzony w nową jednostkę ssącą Uni-Jet 25; wyposażony w nowoczesne funkcje i usługę ciągłej pracy przy maksymalnej próżni 210 mbar i maksymalnym przepływie 1200 l/min; zalecany, podobnie jak Micro-Smart, nawet dla 2 unitów.

Turbo-Smart Cube Wyposażony w nową jednostkę ssącą Uni-Jet 75; maksymalny przepływ: wersja „A” - 1600 l/min. wersja „B” - 1800 l/min.; obsługuje do 4 unitów.

40

BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Systemy ssące


Inteligentny ssak Dzięki inwertorowi i oprogramowaniu Micro- i Turbo-Smart Cube są w stanie poradzić sobie w nawet najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach, utrzymując nieprzerwaną pracę. W trudnych warunkach pracy, np. w wysokiej temperaturze, ssak kontynuuje działanie bez uszczerbku dla samej pompy. Dzieje się tak poprzez automatyczne obniżenie poziomu ssania, aż temperatura sama nie powróci do optymalnego poziomu. Wszelkie możliwe nieprawidłowości są opisywane i pokazywane na ekranie wyświetlacza w trakcie pracy. Ta „samo-diagnostyka” w sposób istotny wpływa na szybką identyfikację i usunięcie usterki.

W przypadku nagłych wahań napięcia i/lub chwilowych przepięć, system nie przestaje działać, dzięki skomputeryzowanej kontroli urządzenia. W przypadku zbyt dużej ilości płynu spływającego z unitu, włącza się system auto-protekcji powodując natychmiastowe otwarcie zaworu recyrkulacji, co zapobiega zalaniu pompy. Taka sytuacja powoduje również momentalne spowolnienie pracy pompy ssącej, z minimalnymi, ledwo odczuwalnymi lub w ogóle, zmianami siły ssania. Po odwirowaniu płynów system powraca do pełnej sprawności.

Mono-Jet Mono-Jet to ssak w metalowej obudowie przeznaczony do podłączenia bezpośrednio przy unicie dentystycznym. Dostarczany z indukcyjnym silnikiem, który jest cichy i zbudowany tak, by zapewnić sprawną i ciągłą eksploatację. Poziom hałasu testowany był z zamontowaną końcowką Ø 11 zgodnie z przepisami ISO 3746-1979(E).

Mono-Jet Alpha

Mono-Jet Beta

Kwadratowe krawędzie obudowy;

Zaokrąglone krawędzie obudowy;

automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy, 24 V;

automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy, 24 V;

poziom hałasu 59 dB (A);

poziom hałasu 59 dB (A);

wymiary: 520 x 285 x 440 mm;

wymiary: 520 x 285 x 440 mm;

waga: netto = 27 kg, brutto = 33 kg.

waga: netto = 27 kg, brutto = 33 kg. BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Systemy ssące

41


Aspi-Jet Aspi-Jet to gama ssaków jezdnych marki Cattani, które idealnie sprawdzą się zarówno jako urządzenia podstawowe - ssaki główne, jak i jako jednostki zapasowe w przypadku awarii ssaka głównego.

Aspi-Jet 6

Aspi-Jet 7

Kanister opróżniany ręcznie, pojemność 4 litry;

Automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy;

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 500 x 350 x 760 mm; waga: netto - 32 kg, brutto - 41 kg.

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 500 x 350 x 760 mm; waga: netto - 34 kg, brutto - 43 kg.

Aspi-Jet 8

Aspi-Jet 9

Automatyczne usuwanie ścieków za pomocą pompy, woda do szklanki;

Automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy, woda do szklanki, spluwaczka montowana na ruchomym ramieniu ze stali nierdzewnej, kranik do płukania spluwaczki;

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 500 x 350 x 760 mm; waga: netto - 36 kg, brutto - 47 kg.

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 475 x 560 x 760 mm; waga: netto - 39 kg, brutto - 50 kg.

42

BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Systemy ssące


Uni-Jet 75 Uni-Jet 75 to pompa ssąca do systemu suchego, który stosuje się w przypadku, gdy system mokry, ze względów technicznych, nie może być wykorzystany. Pompa ssąca do systemu suchego nie jest wyposażona w separator woda - powietrze. Separator taki musi być zainstalowany w samym unicie. Wydajność: 1,250 l/min.

Uni-Jet wykorzystuje się np., gdy w pomieszczeniu przeznaczonym na pompę nie ma odpływu do kanalizacji lub różnica poziomu między unitem a odpływem - in plus, jest zbyt duża.

Wymiary: 231,5 x 246 x 251 mm Waga: netto=10 kg, brutto=12 kg

Turbo-Jet 1 Turbo-Jet 1 to nowoczesna półmokra pompa ssąca z separatorem amalgamatu lub bez (opcja) do obsługi 1 unitu stomatologicznego. Usuwane wypełnienia amalgamatowe to zmora w gabinetach. Pozbywanie się amalgamatu to codzienna czynność, a pozbywanie się go w sposób bezpieczny dla środowiska to również obowiązek. Cattani oferuje wraz z pompą separatory amalgamatu ISO 4 spełniające rygorystyczne normy ISO i TÜV.

Wydajność: 650 l/min.; wymiary: 540 x 350 x 360 mm;

waga: netto = 22 kg, brutto = 27 kg.

BIODENT - Kompresory i systemy ssące - Systemy ssące

43


Sterylizacja i higiena Higiena to podstawa pracy każdego gabinetu stomatologicznego. By ją utrzymać i zapewnić bezpieczeństwo konieczne są zarówno urządzenia do sterylizacji - autoklawy, jak i środki chemiczne. Duży wybór i jakość to podstawowe kryteria doboru dostawców w tym zakresie. Biodent rekomenduje marki: Magnolia, Melag i CertoClav.

Firma Melag powstała w powojennych Niemczech. Zmieniło się pokolenie, ale nie przesłanie: „produkty od ludzi dla ludzi”. Poprzez skupienie się wyłącznie na produktach, które zapobiegają zakażeniom podczas zabiegów medycznych, Melag wypracował najwyższą międzynarodową jakość artykułów. Wysoka specjalizacja jest tu podstawą. CertoClav posiada 50-letnie doświadczenie w produkcji autoklawów stołowych dla laboratoriów mikrobiologicznych, do badań materiałów, do badan naukowych, dla oświaty, medycyny i farmacji. Wszystkie urządzenia spełniają normy CE dla urządzeń laboratoryjnych. Firma CertoClav oferuje produkty wysokiej jakości, charakteryzujące się dużym bezpieczeństwem eksploatacji, niskimi kosztami bieżącej konserwacji i długą żywotnością. Należąca do Grupy Cattani, marka Magnolia dostarcza niezbędnych, łatwych do używania i skutecznych środków higieny. Dezynfekcja jednostek ssących i ich regularne czyszczenie, bezpośrednio po dniu pracy, umożliwia zachowanie higieny i sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń.

Produkty Magnolia strona 45

44

BIODENT - Sterylizacja i higiena

Autoklawy Melag strona 46

Autoklawy CertClav strona 48


Magnolia Magnolia to marka należąca do Grupy Cattani. Dostarcza niezbędnych w każdym gabinecie stomatologicznym, łatwych do używania i skutecznych środków higieny. Dezynfekcja jednostek ssących, ich regularne czyszczenie, odbywające się bezpośrednio po dniu pracy, stanowi gwarancję zachowanie higieny i sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń. Nieprzestrzeganie zasad należytej sterylności może doprowadzić do utworzenia się warstwy bakterii, które z czasem utrudnią ssanie, mogą też spowodować przegrzanie i zakleszczanie łożysk.

Antypieniące tabletki czyszczące do ssaków

Pozwalają na ciągłą pracę nawet w przypadku aspiracji płynów pieniących się, przeciwdziałają powstawaniu przykrych zapachów, zapobiegają powstawaniu czarnego żelu tworzącego się po aspiracji krwi.

Eco-Jet 1

Spray do dezynfekcji oraz czyszczenia powierzchni unitów dentystycznych i powierzchni odkrytych.

Puli-Jet Classic

Eco-Jet 1

Puli-Jet Plus

Eco-Jet 2

Pulse Cleaner

Lubri-Jet

Koncentrat do czyszczenia i eliminowania przykrego zapachu z systemów ssących.

Środek dezynfekcyjny do czyszczenia i odkażania dentystycznych narzędzi chirurgicznych.

Koncentrat do czyszczenia i usuwania nieprzyjemnego zapachu z dentystycznych systemów ssących.

Wiaderko z systemem pulsacyjnym do do czyszczenia systemów ssących płynami czyszcząco-odkażającym. Pojemność wiaderka - 2,5 litra.

AC Net

Chusteczki do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni unitów dentystycznych.

Środek zawierający silikon do prostej i taniej konserwacji narzędzi. Dostępne wersje to spray i krople.

Aqua Plus

Środek czyszczący w spray’u do sterylizacyjnych komór autoklawów usuwający osad i kamień.

Koncentrat do usuwania oraz zapobiegania tworzenia się biofilmu i dezynfekcji rur wodociągowych w unicie.

BIODENT - Sterylizacja i higiena - Produkty Magnolia

45


Autoklawy Melag Klasa Premium-Plus Punkt odniesienia dla wszystkich autoklawów „klasy B”. Sterylizacja w rekordowym czasie, niesamowita łatwość obsługi i absolutna niezawodność.

Dane techniczne Wielkość komory

Vacuklav® 40 B+ z podłączeniem wodociągowym

Vacuklav® 41 B+ wolno stojący

Vacuklav® 43 B+ wolno stojący

Vacuklav® 44 B+ z podłączeniem wodociągowym

G 35 cm x Ø 25 cm / 18 litrów

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

Wielkość załadunku

6 kg instrumentów / 2 kg tekstyliów

7 kg instrumentów / 2,5 kg tekstyliów

Wymiary (S x W x G)

46 x 50 x 55 cm wysokość z ekranem 56 cm nóżki urządzenia pasują na blat o głebokości 50 cm

46 x 50 x 68 cm wysokość z ekranem 56 cm nóżki urządzenia pasują na blat o głebokości 60 cm

Waga

57 kg

59 kg

Zasilanie elektryczne

66 kg

62 kg

220-240V / 50-60 Hz / 3.400 W

Klasa Profi Wytrzymała, kompaktowa i niezawodna. Te sprawdzone tysiące razy autoklawy „klasy B” zapewniają niezawodność, wytrzymałość, krótki czas pracy i łatwą obsługę przy zgrabnej budowie.

Dane techniczne Wielkość komory

Vacuklav® 30 B+ z podłączeniem wodociągowym

Vacuklav® 31 B+ wolno stojący

G 35 cm x Ø 25 cm / 17 litrów

Vacuklav® 23 B+ wolno stojący

Vacuklav® 24 B+ z podłączeniem wodociągowym

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

Wielkość załadunku

5 kg instrumentów / 2 kg tekstyliów

5 kg instrumentów / 1,8 kg tekstyliów

5 kg instrumentów / 1,8 kg tekstyliów

7 kg instrumentów / 2,5 kg tekstyliów

Wymiary (S x W x G)

42,5 x 48, 5 x 63 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 50 cm

42,5 x 48,5 x 75 cm

42,5 x 48,5 x 69 cm

Waga

57 kg

Zasilanie elektryczne

46

59 kg

urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm 66 kg

230 V / 50-60 Hz / 2.100 W

BIODENT - Sterylizacja i higiena - Autoklawy Melag

62 kg


Klasa S „Klasa S” - modele z serii Euroklav. Sprawne autoklawy „klasy S” z szybkimi programami i wszechstronnymi opcjami dokumentacji - dla pojedynczo opakowanych instrumentów.

Dane techniczne

Euroklav® 23 VS+

Euroklav® 29 VS+

Euroklav® 23 S+

Wielkość komory

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

G 35 cm x Ø 25 cm / 18 litrów

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

Wielkość załadunku

4 kg instrumentów / 1 kg tekstyliów

3 kg instrumentów / 0,8 kg tekstyliów

4 kg instrumentów / 0,6 kg tekstyliów

Wymiary (S x W x G)

42,5 x 48, 5 x 66 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm

42,5 x 48, 5 x 57 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 50 cm

42,5 x 48, 5 x 66 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm

230 V / 50 Hz / 3.000 W

230 V / 50 Hz / 2.500 W

Waga

43 kg

Zasilanie elektryczne

230 V / 50 Hz / 3.000 W

MELAtherm MELAtherm 10 jest urządzeniem myjąco- dezynfekującym według normy EN 15883. Jest idealnym sprzętem do reprocesowania narzędzi wielokrotnego użytku. MELAtherm ma zgrabny gabaryt i pełne wyposażenie: ponadto w cenie zakupu: • • • •

automatyczny dozownik do płynów; dokumentacja na karcie pamięci CF lub poprzez sieć komputerową; krótkie czasy cykli; maszynowe suszenie spełniające normę.

MELAtherm 10 monitoruje rotację spryskiwaczy, ciśnienie natrysku oraz filtry. To zapobiega problemom wiążącym się z nieodpowiednią obsługą. MELAtherm 10 wyposażony jest w kosz z iniektorem lub bez iniektora. Do iniektora można podłączyć do 11 instrumentów wgłębionych, jak np. ssaki i kątnice/prostnice.

MELAtherm ma standardową szerokość 60 cm i mieści się bez problemu pod blatem.

BIODENT - Sterylizacja i higiena - Autoklawy Melag

47


CertoClav Essential Podstawowy ekonomiczny aluminiowy autoklaw dostępny w dwóch wersjach pojemności 12l i 18l. Sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku. Wystarczy wcisnąć przycisk „Start”, a proces sterylizacji uruchamia się automatycznie. Sterylizacja składa się z następujących procesów: • 3 x osiągnięcie 115°C i chłodzenie do odpowietrzenia frakcyjnego, • dotarcie do 121°C (1.2 bar) i utrzymanie przez 15 minut, • ochłodzenie do temperatury 80°C. Autoklaw wyposażony jest w port drukarki do drukowania protokołów.

Poczwórny system bezpieczeństwa CertoSecure składa się z zaworu nadciśnienia, zaworu ciśnienia, zablokowania pokrywy zabezpieczającego przed otwarciem i wgłębienia zabezpieczającego w razie nadciśnienia. CertoLock zamyka się jednym ruchem.

CertoClav Classic Ekonomiczny autoklaw ze stali nierdzewnej o pojemności 18l pozwalający na niezawodną sterylizację w temperaturze do 140° C. Ma dwa poziomy do wyboru 125°C (1.4 bar) lub 140°C (2.7 bar); alternatywnie - 115°C / 121°C. Wyposażony jest w termostat do regulacji ciepła. Posiada przełącznik czasowy (5 - 60 min).

Precyzyjnie wykonane zawory gwarantują osiągnięcie wymaganego ciśnienia i temperatury sterylizacji.

48

BIODENT - Sterylizacja i higiena - Autoklawy CertoClav


CertoClav MultiControl 2 Laboratoryjny autoklaw ze stali nierdzewnej o pojemności 18l, sterowany programatorem do swobodnego programowania przez użytkownika. Autoklaw posiada zestaw programów dla wszystkich zadań sterylizacji. Ma możliwość rejestrowania procesów za pomocą oprogramowania PC (wersja podstawowa w zestawie) lub za pomocą drukarki. Zastosowany w autoklawie automatyczny proces odpowietrzania gwarantuje niezawodną sterylizację. Jest programowalny od temperatury pokojowej do 140°C (2,7 bar).

CertoClav MultiControl 2 nadaje się do różnych materiałów (ICP-TM610, HAST, GLB-AL 631).

CertoClav Vacuum Pro To szybki, praktyczny i bezpieczny autoklaw wyposażony w komorę ze stali nierdzewnej o objętości 8 litrów, 12 litrów, 18 litrów lub 22 litrów. Dzięki podgrzewanej komorze, systemowi chłodzenia powietrza i pompie próżniowej najszybszy cykl sterylizacji wynosi tylko ok. 20 minut. Zbiorniki wody czystej i zużytej są zintegrowane w autoklawie. Nie jest wymagane żadne zewnętrzne przyłącze wody. Wyjątkowo duży 7-calowy ekran zapewnia intuicyjną obsługę i asystę wideo krok po kroku. Obejmuje dostęp do rewolucyjnego CertoCloud, całkowicie automatycznego rejestrowania i zdalnej konserwacji.

BIODENT - Sterylizacja i higiena - Autoklawy CertoClav

49


Wyposażenie dodatkowe Każdy gabinet stomatologiczny wyposażony jest w dużą ilość sprzętu, który – choć nie najważniejszy – jest po prostu niezbędny dla jego funkcjonowania. Wyposażenie dodatkowe oferowane przez Biodent obejmuje: kamery wewnątrzustne firmy Acteon, frezarki dentystyczne GALAXY BioMill CAD/CAM, piaskarki marki Deldent, instrumenty stomatologiczne od LM-Instruments, a także oświetlenie Noble Light.

Grupa SATELEC - PIERRE ROLLAND zmieniła w 2003 roku nazwę na Acteon. ACTEON tworzą trzy firmy: Acteon SATELEC, Acteon PIERRE ROLLAND oraz Acteon SOPRO. Sopro oferuje szeroką gamę produktów poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego, między innymi kamery wewnątrzustne serii Sopro. Marka BIOLASE to światowy lider technologii laserowych dla stomatologii. Oprócz laserów firma proponuje rozwiązania CAD/CAM, czyli komputerowy system wspomagania prac protetycznych wraz z frezarką numeryczną BioMill, która gwarantuje najdokładniejszy rodzaj wykonania prac protetycznych. Deldent Ltd. to izraelski producent urządzeń i instrumentów dentystycznych. Celem firmy jest stworzenie wysokiej jakości artykułów dla rynku stomatologii estetycznej i zapobiegawczej. Deldent cieszy się renomą na rynku międzynarodowym, swoją pozycję zawdzięczając wysokiej jakości produktom. Deldent to firma z certyfikatem ISO 9002, a jej narzędzia stomatologiczne zostały certyfikowane europejskim znakiem CE. LM-Instruments rozwija, produkuje i sprzedaje dentystyczne instrumenty ręczne, urządzenia ultradźwiękowe oraz urządzenia do polerowania. Wszystkie produkty LM produkowane są w Skandynawii, łącząc technologię produkcji high-tech z ręcznym rzemiosłem, aby uzyskać najwyższą jakość i wysoką funkcjonalność, ze szczególnym naciskiem na ergonomię.

50

Noble Light AB to szwedzka firma specjalizująca się w oświetleniu dla stomatologii. Wprowadziła przełomową koncepcję Noblelight opracowaną z wykorzystaniem najnowszych trendów i procesów technicznych. Nowe lampy doskonale nadają się do zastosowania w obszarze pracy operacyjnej, co jest niezmiernie ważne dla ergonomii i najwyższego poziomu obsługi pacjenta.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe


Kamery wewnątrzustne strona 52

Frezarka Galaxy BioMill CAD/CAM strona 54

Instrumenty stomatologiczne strona 56

Oświetlenie Noble Light strona 57

Piaskarka JetPolisher 2000 strona 55

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe

51


SOPRO 617 Nowoczesna kamera do obrazowania wewnątrzustnego firmy ACETON. Elegancki zakrzywiony kształt oraz smukłość części dystalnej zapewniają lepszy komfort pracy w jamie ustnej. Kąt widzenia 105° (wzrost o 15 stopni) odróżnia ją od innych aparatów na rynku i pozwala na lepszą eksplorację odległych obszarów. Zoptymalizowany kąt widzenia umożliwia doskonałą widoczność nawet w trudno dostępnych miejscach tylnych. Aparat wyposażony jest w stałą ogniskową - jej duża głębia ostrości zapewnia wyraźny obraz w każdych okolicznościach.

Umieszczenie obrazu na ekranie poprzez dotknięcie wrażliwego na dotyk SoproTouch™; przycisk SoproTouch™ dostępny w każdym modelu kamer wewnątrzustnych Sopro; kamera oferująca doskonałą jakość obrazu; pole obrazowania idealnie doświetlone przez 8 wbudowanych diod LED.

SOPRO 717 Kamera Sopro 717 firmy Aceton wprowadza użytkownika w tryb makrowizji. Umożliwia filmowanie każdego zakamarka jamy ustnej, pozwalając sprawdzić stan powierzchni ubytków i zobrazować mikropęknięcia. Smukłość części dystalnej zapewnia wyjątkowy komfort w jamie ustnej pacjenta, nawet tam, gdzie przestrzeń jest wąska i trudno dostępna. Aparat ten doskonale wpisuje się w środowisko pracy praktyki dentystycznej i może być całkowicie zintegrowany z wszystkimi unitami stomatologicznymi.

52

3 różne tryby pracy: zewnątrzustny, wewnątrzustny i makro; widok powiększony do 115 razy; dostępność w kilku konfiguracjach z odpowiednią stacją dokującą.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe - Kamery wewnątrzustne


SOPROCARE Firma ACETON opracowała koncepcję SOPROCARE, aby pomóc dentystom podczas profilaktyki i leczenia przyzębia w gabinecie stomatologicznym. Dzięki autofluorescencji i chromatycznemu wzmocnieniu Soprocare ujawnia próchnicę, a także wskazuje nową i starą płytkę nazębną. Jest pierwszym produktem na rynku, który umożliwia wykrywanie zapalenia dziąseł. W trybie Daylight, Soprocare może być również używana jako kamera, dostarczając wszystkich niezbędnych narzędzi do wykonywania pełnego i sprawnego przeglądu jamy ustnej. Uniwersalność Soprocare uzyskiwana jest dzięki temu, że użytkownik ma 3 tryby do wyboru: Perio, Cario, Daylight.

PERIO - wyróżnienie starej i nowej płytki nazębnej oraz zapalenia dziąseł nawet na wczesnym etapie; CARIO - wykrywanie w prosty sposób próchnicy zębiny - od etapu 1 (kod ICDAS II); DAYLIGHT - makrowizja - uwidacznianie niezauważalnego „gołym okiem” i możliwość oglądania mikrouszkodzeń oraz ich ewolucji.

SOPROLIFE To wewnątrzustna kamera, która jest rewolucyjnym urządzeniem. To rezultat stworzenia nowej technologii opartej na zasadzie fluorescencji. Dzięki fluorescencji urządzenie to pozwala wykryć ubytki w różnych stadiach ich rozwoju. Soprolife to jedyny system oparty na fluorescencji łączący w sobie detektor próchnicy oraz kamerę zewnątrzustną. Soprolife posiada 3 tryby do wyboru: diagnozy, leczenia i światła dziennego, co jest gwarancją uniwersalności kamery.

TRYB DIAGNOZY - większa dokładność przy rozpoznawaniu rozwoju zgryzowych i/lub proksymalnych zmian próchnicowych; TRYB LECZENIA - wizualne różnicowanie zakażonej i zdrowej tkanki w opracowywanym miejscu; TRYB ŚWIATŁA DZIENNEGO - uwidocznienie szczegółów przy świetle białym - od widoku portretowego po widok makro.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe - Kamery wewnątrzustne

53


GALAXY BioMill CAD/CAM GALAXY BioMill CAD/CAM to nowoczesna frezarka dentystyczna.

BioMill wyposażona jest w szybki komputer i ekran dotykowy, co sprawia, że nie ma potrzeby używania zewnętrznego komputera do kierowania nią. Wystarczy załadować plik CAD/CAM i frezowanie może się rozpocząć. GALAXY BioMill posiada wiele funkcji, które pozwalają na wytwarzanie natychmiastowych uzupełnień, takich jak wysokiej częstotliwości wrzeciona Jäeger zdolne do 60.000 obrotów na minutę dla szybkich, precyzyjnych uzupełnień w 4 osiach. Frezarka akceptuje różne materiały do regeneracji (Emax, Lava Ultimate Vita Enamic i Zirconia) w trybie frezowania na mokro lub na sucho. Biomill umożliwia procesowanie wszystkich przyjętych bloków CAD/CAM takich jak ceramika szklana, dwukrzemian litu lub skaleń ceramiki.

BioMill to przeniesienie precyzji i inżynierii komercyjnych laboratoriów, pod względem jakości frezowania, do biura lub małego laboratorium.

Multi-adapter do trzech bloków; zintegrowane procesowanie suche i mokre; automatyczny 6-krotny zmieniacz narzędzi z zarządzaniem narzędziami; elastyczny adapter ułatwiający korzystanie z innych bloków CAD/CAM; produkcja prefabrykowanych łączników.

54

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe - Frezarka GALAXY BioMill CAD/CAM


JetPolisher 2000 JetPolisher 2000 to nowoczesna, przenośna piaskarka do oczyszczania zębów firmy Deldent. Piaskarka oferuje opatentowany system Deldent H.S.T. System ten miesza powietrze, wodę i proszek wodorowęglanu sodu razem, w ramach jednej dyszy, w celu uzyskania jednorodnego strumienia, w przeciwieństwie do innych systemów, w których istnieją oddzielne dysze do strumieni wody i proszku. Korzyści systemu polerującego H.S.T. są liczne, w tym: • • •

zapobieganie zatykania się dyszy; bardziej efektywny strumień polerowania, więc potrzebne jest mniejsze ciśnienie; łagodniejsze działanie polerowania, ponieważ cząstki wodorowęglanu sodu zaczynają mięknąć w głowicy natryskowej.

Posiada możliwość całkowitego zdejmowania do sterylizacji w autoklawie rękojeści oraz pokrętła regulacji wody, tak aby zapobiec przenoszeniu infekcji. Urządzenie podłącza się bezpośrednio do istniejących rur rękojeści (30-35 psi) przez 2-3 otwory lub 4 otwory złącz (Kavo, W&H, dostępne również złącza Sirona).

JetPolisher 2000 jest w pełni mobilna - można ją łatwo przenosić między pomieszczeniami, a lekka rękojeść jest bardzo ergonomiczna dla nadgarstka i łatwa w obsłudze.

Nieszkodliwość dla tytanowych implantów; wykorzystywanie istniejącego pedał unitu; lekkość i łatwość obsługi; duży i łatwo widoczny zbiornik proszku; 2 lata gwarancji.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe - Piaskarka JetPolisher 2000

55


LM-Instruments Narzędzia ręczne fińskiej firmy LM-Instruments to doskonałej jakości produkty dla każdej praktyki stomatologicznej.

LM-Instruments rozwija, produkuje i sprzedaje dentystyczne instrumenty ręczne, urządzenia ultradźwiękowe oraz urządzenia do polerowania.  Dzięki innowacyjnej konstrukcji produktu i technologii produkcji high-tech, firma jest najszybciej rozwijającym się producentem narzędzi ręcznych w Europie i liderem rynku w krajach skandynawskich.

Instrumenty diagnostyczne

Instrumenty periodentologiczne

Instrumenty do rekonstrukcji

Stała komunikacja z dentystami i higienistami utrzymuje rozwój produktów LM cały czas na krzywej wznoszącej.

Instrumenty endodontyczne

Wysoka ergonomia (silikonowe uchwyty w dwóch kształtach do wyboru, które nie ślizgają się w dłoni podczas pracy); niezwykła trwałość końcówek pracujących;

Instrumenty do ekstrakcji

stal o opatentowanym stopie; unikalny system kodowania kolorami, znacznie ułatwiający pracę lekarzom.

Instrumenty ortodontyczne

Szczegóły można znaleźć w katalogu firmowym LM, który jest do pobrania na naszej stronie internetowej.

56

Użytkowanie i konserwacja

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe - Instrumenty stomatologiczne


Lampy Noble Light Firma Noble Light prezentuje nowoczesny i perfekcyjny sposób wykorzystania oświetlenia dla stomatologów i techników dentystycznych. Lampy Noble Light łączą najwyższe standardy z dobrym wzornictwem, oszczędnością i ergonomią. Wyposażenie podstawowe obejmuje: • • •

ramę (dwa sztywne profile aluminiowe); reflektory o wysokim współczynniku odbicia; rury fluorescencyjne.

Istnieje możliwość wzbogacenia podstawowej oferty o dodatkowe wyposażenie, dzięki czemu uzyskuje się szeroką ofertę urządzeń oświetleniowych: • •

doświetlenie górne; elektroniczny ściemniacz.

Modele lamp: NOBLE LIGHT 654 I/D/ID

lampa w wersji podstawowej z opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym;

NOBLE LIGHT U 654 I/ID

lampa w kształcie litery U w wersji podstawowej z opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym;

NOBLE LIGHT LED 200 D/ID

lampa typu LED w wersji podstawowej z opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym.

I-

lampa z doświetleniem górnym

D-

lampa z elektronicznym ściemniaczem

ID -

lampa z doświetleniem górnym i elektronicznym ściemniaczem

Paraboliczny kształt reflektorów oraz specjalny ekran gwarantujący optymalne, rozproszone światło, które nie oślepia; elektroniczne startery dające 27% oszczędności energii w porównaniu z konwencjonalnymi starterami; filtr podczerwieni chroniący lampy przed zanieczyszczeniem (kurzem i brudem) oraz zapobiegający radiacji ciepła w miejscu pracy; cichy wentylator dostarczający 20 m3 powietrza na godzinę zapewniając niskie temperatury robocze.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe - Oświetlenie Noble Light

57


Biodent katalog produktowy  
Advertisement