__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1


DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło. Nasza historia zaczęła się w 1989 roku, kiedy to trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym istotnym krokiem było wyodrębnienie w raW 1992 roku właściciele decydują się na wyodrębnienie z Biofarmu niezależnego przedsiębiorstwa, które koncentruje swą działalność na dystrybucji sprzętu stomatologicznego i kolejno wprowadza na rynek międzynarodowych liderów z branży. Takie były początki Firma rozwijała się dynamicznie wprowadzając na rynek kolejno aparaturę rentgenowską dla stomatologii, pierwszą na świecie radiopłytki obrazowe do wykonywania cyfrowych zdjęć RTG i najnowocześniejszą kamerę wewnątrzustną Ultracam III. Następnie komputerowy system rejestracji i analizy zgryzu T-Scan II oraz aparat RTG Cranex Tome. W 2002 roku, po raz pierwszy w Polsce,

BIODENT zaprezentował Waterlase - laser hydrokinetyczny Er,Cr:YSGG do tkanek liderem w dziedzinie ssaków i kompresorów stomatologicznych. Obecnie jesteśmy dystrybutorem szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii. Wiele uznanych marek znajduje się wyłącznie w naszej ofercie. Stawiamy na to, by na polski grunt przenosić najbardziej obiecujące rozwiązania. Dzisiaj są to nowoczesne lasery. BIODENT proponuje je już nie tylko dla stomatologii, ale także m.in. laryngologii. Laseroterpia to przyszłość, która zaczyna się dzisiaj. Co jeszcze nowego przed nami? Tego nie wiemy, ale jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. Mamy nadzieję, że nasza historia i dzień dzisiejszy, zachęcą Państwa do współpracy z nami. Zapraszamy. BIODENT - Wstęp

5


NASZA GWARANCJA TO GWARANCJA JAKOŚCI Nie obiecujemy więcej niż możemy dać, ale możemy naprawdę dużo.

BIODENT to rodzinna marka, a to oznacza, że jest dla nas wyjątkowo ważna. Dlatego nie poprzestajemy na standardowych procedurach. Gwarancja to dla nas nie tylko działania zgodne z obowiązującym prawem. To przede wszystkim nasza obietnica, że pomożemy Wam wybrać produkty i sprzęt stomatologiczny na miarę XXI wieku, ale również na miarę Waszych rzeczywistych potrzeb.

KAVO OP 3D Pro jest wszechstronnym aparatem diagnostycznym do obrazowania 2D i 3D w stomatologii. Obrazy wysokiej jakości produkowane są szybko i przy minimalnym wysiłku, a ścieżka aktualizacji sprawia, że system dostosowuje się do rosnących potrzeb diagnostycznych.

Rozpoczynając z nami współpracę zyskujecie rzetelnego i doświadczonego partnera. GWARANTUJEMY PRZYGOTOWANIE ZINDYWIDUALIZOWENEJ OFERTY. GWARANTUJEMY DOSTARCZENIE URZĄDZEŃ, KTÓRE POMOGĄ ROZWIJAĆ WASZ BIZNES. GWARANTUJEMY ROZWIĄZANIA PRESTIŻOWE I NOWOCZESNE. GWARANTUJEMY POMOC W UZYSKANIU FINANSOWANIA. GWARANTUJEMY SKUTECZNY SERWIS.

6

BIODENT - Marka


PROFESJONALNIE I NOWOCZEŚNIE URZĄDZIMY GABINET NA MIARĘ TWOICH POTRZEB Polecamy wyłącznie sprzęt, który gruntownie przetestowaliśmy.

Gabinet od A do Z 1

Wystarczy, że masz już upatrzony lokal i określony budżet. Zaczynamy od wizji lokalnej i wysłuchania Twoich sugestii.

2

Następnie projektujemy ergonomiczny gabinet stomatologiczny wyposażony w sprzęt, który będzie Tobie potrzebny w pracy. Podczas tworzenia projektu jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Następnie przystępujemy do realizacji ustalonej koncepcji.

3

Kiedy gabinet jest już gotowy, nasi fachowcy przeprowadzają szkolenie techniczne z obsługi zainstalowanego sprzętu. Przez pierwsze dwa tygodnie jesteśmy w stałym kontakcie, by nowy sprzęt stomatologiczny niczym Cię nie zaskoczył.

4

Po tym okresie próbnym pracujesz w swoim nowym gabinecie stomatologicznym wiedząc, że na nasz serwis zawsze możesz liczyć.

Mamy doświadczenie, dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz fachowców. Prestiż Waszej marki to nasz cel. Nie interesują nas rozwiązania zastępcze. Dążymy do ideału i dlatego chcemy sprzedawać technologie dla nowoczesnej stomatologii. Najlepsze co możemy zapewnić - najlepszym specjalistom na rynku. Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Jeśli podjęliście decyzję o inwestycji w sprzęt do gabinetu stomatologicznego - to musi być to inwestycja w jakość, która nie zawiedzie.

BIODENT - Gabinet od A do Z

7


POMOC W POZYSKIWANIU ŚRODKÓW NA ROZWÓJ PRAKTYK STOMATOLOGICZNYCH

Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwe szanse na uzyskanie dobrego stomatologicznego.

które można wykorzystać:

1

Niskoprocentowa pożyczka medyczna - uwzględnia 8% VAT

2 3

Dotacje unijne od 45 do 70% wartości projektu

Jesteśmy przygotowani do tego, by profesjonalnie przeprowadzić Was przez proces pozyskiwania Możemy poszczycić się ponad 95% skutecznością przy zdobywaniu funduszy z unijnego wsparcia. W tym zakresie współpracujemy z Grupą Doradczą ECDF.

8

BIODENT - Finansowanie


BIODENT ZAPEWNIA AUTORYZOWANY SERWIS WSZYSTKICH URZĄDZEŃ, KTÓRE SĄ W NASZEJ OFERCIE SPRZEDAŻOWEJ.

Nasi fachowcy to osoby, które mają wiedzę i doświadczenie. Mamy dostęp do wielu części zamiennych, które znajdują się w naszym magazynie. Drobne usterki serwisanci likwidują bezpośrednio Tylko w sytuacjach wyjątkowych sprzęt wymaga przekazania do naprawy u producenta.

Autoryzowany serwis zapewnia: BEZPIECZEŃSTWO

PROFESJONALIZM

Tylko autoryzowany serwis daje pewność, że do naprawy usterki zostaną wykorzystane najwyższej jakości oryginalne części zamienne.

pewność najwyższej jakości usługi za rozsądną cenę.

GWARANCJA

SZYBKOŚĆ

Udzielamy gwarancji na przeprowadzone naprawy i wykorzystane do nich części zamienne.

Gwarantujemy kontrolę i naprawę urządzeń w możliwie najkrótszym czasie. W razie potrzeby, w miarę możliwości, staramy się udostępniać sprzęt zastępczy.

Każdy problem ze sprzętem można zgłaszać bezpośrednio u naszego dedykowanego przedstawiciela (pełna lista na naszej stronie internetowej www.biodent.com.pl) lub pisząc na adres: serwis@biodent.com.pl.

BIODENT - Serwis

9


RADIOLOGIA Radiologia w stomatologii wciąż rozwija się dynaRTG, poprzez radiologię cyfrową aż po skomplikowane tomografy. Oczywiście nowoczesna radiologia potrzebuje również bardzo dobrych, a jednocześnie prostych w obsłudze oprogramowań do wizualizacji i rekonstrukcji 3D. Dlatego Biodent w swojej bogatej ofercie proponuje rozwiązania najlepszych producentów w swoich dziedzinach: KaVo, Aribex NOMAD, Acteon, Cybermed, HDX Will, PointNix oraz Innixim.

Założona na początku lat 80-tych, grupa SATELEC-PIERRE ROLLAND zmieniła w 2003 roku nazwę na Acteon. Aktualnie grupę Acteon Acteon SOPRO. Acteon SATELEC produkuje i sprzedaje urządzenia stomatologiczne oraz medyczne. Pod tą marką produkowany jest też SATELEC jest stale zwiększany przy uwzględnieniu ostatnich innowacji i rewolucji technologicznych.

Cybermed Inc. jest pierwszą firmą z Korei, która opracowała technologię obrazowania medycznego 3D i pierwszą firmą z Azji, która opracowała optyczne systemy operacyjne z przewodnikiem optycznym. W oparciu o technologię obrazowania medycznego 3D, nadal się rozwija i przewodzi rynkowi dzięki innowacyjnym produktom i usługom. Współpracuje z wieloma producentami CBCT, a tworzone oprogramowanie jest używane przez uniwersytety, instytuty badawcze, szpitale, centra obrazowania, prywatne praktyki i wiele innych.

Założona w 2008 roku koreańska firma HDX WILL specjalizuje się w produkcji sprzętu do obrazowania stomatologicznego. Dzięki innowacyjnemu zespołowi obejmującemu zarówno segmenty innowacji produktów, jak i usług, firma jest cenionym partnerem dla swoich klientów na ponad 20 rynkach na całym świecie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu techników i wybitnych naukowców, którzy opracowują nowe technologie obrazowania medycznego, w 2010 r. wypuszczono pierwszy sprzęt stomatologiczny CBCT, który zyskał uznanie pod kątem jakości od wiodących szpitali uniwersyteckich w rodzimym kraju. W 2012 roku powstało kompleksowe urządzenie do obrazowania, DENTRI, wyposażone w funkcję 3D CBCT, panoramę i cefalografię, które jest bardziej ekonomiczne niż urządzenia konkurencji.

10

BIODENT - Radiologia


Francuska firma Innixim to połączenie pięćdziesięciu lat zbierania know-how i trzyletniej intensywnej myśli innowacyjnej. Innixim, założony w 2013 roku jako startup, projektuje przyszłość obrazowania stomatologicznego, bazując na połączeniu doświadczonych założycieli z nową generacją najlepszych inżynierów. Aby wyprzedzać i uruchamiać prawdziwe innowacyjne produkty, firma opracowuje nowe technologie. Właśnie dlatego kompletny wewnętrzny zespół badawczy stale pracuje nad nową generacją produktów. Najnowszym produktem firmy jest Spark - najmniejszy i najszybszy system wewnątrzustnej radiografii cyfrowej, który został zaprezentowany po raz pierwszy 2017 roku w Paryżu.

KaVo jest firmą o ugruntowanej międzynarodwej renomie w zakresie projektowania i produkcji łatwych w użyciu innowacyjnych rozwiązań obrazowania dla stomatologów i laryngologów. KaVo to firma, która oferuje znacznie więcej niż klasyczny aparat rentgenowski. Portfel produktów KaVo obejmuje szeroki asortyment aparatów rentgenowskich - począwszy od zewnątrzustnych czy pantomograficznych, po tomografy.

Aribex NOMAD, to prekursor w swojej dziedzinie. Jako pierwsza na zasilany akumulatorem, przenośny aparat rentgenowski, który spełniał najwyższe standardy przewidziane dla aparatów zębowych. Szukając najlepszych partnerów Biodent zdecydował się w 2010 roku rentgenowskich aparatów przenośnych, dawał gwarancję jakości i innowacyjności.

PointNix Co., Ltd. produkuje urządzenia do obrazowania stomatologicznego. Oferuje wysokiej jakości sensory CdTe i Super OLED, które konwertują informacje rentgenowskie bezpośrednio na sygnały elektryczne. Portfolio firmy zawiera całą gamę rozwiązań począwszy od obrazowania panoramicznego, a kończąc na tomografii i cefalometrii. Firma jest także producentem oprogramowania Realscan 3D, które pomaga użytkownikowi zaplanować leczenie w odpowiedni i dokładny sposób. PointNix Co., Ltd. została założona w 1993 roku i ma siedzibę w Seulu, w Korei Południowej.

BIODENT - Radiologia

11


Aparaty tomograficzne

OP 3D Pro strona 11

OP 3D Vision strona 12

Dentri strona 13

Aparaty pantomograficzne i cefalometryczme

KaVo OP 2D strona 14

Point 200 HD strona 15

Radiologia cyfrowa

Scan eXam One strona 16

Scan eXam strona 17

Aparaty punktowe RTG

Focus strona 20

12

BIODENT - Radiologia

X-MIND unity strona 21

SOPIX 2 strona 18

Spark strona 19

Przenośne RTG

Oprogramowanie

Nomad Pro 2 strona 22

OnDemand 3D strona 23


OP 3D Pro OP 3D Pro jest wszechstronnym aparatem diagnostycznym do obrazowania 2D i 3D w stomatologii.

Zwiększa obszar zastosowań obrazowania panoramicznego 2D i cefalometrycznego do dokładnego obrazowania 3D - z pojedynczego zęba do całego regionu czaszkowo-szczękowo-twarzowego. Znajduje także zastosowanie w otolaryngologii, dzięki temu, że ma 2 dodatkowe duże pola obrazowania idealne do zadań diagnostycznych. Jako pierwszy aparat na świecie ma funkcje automatycznego ustawiania ekspozycji (AES) przy wykonywaniu projekcji 3D. Zainstalowane standardowo oprogramowanie SCANORA zapewnia bardzo szybkie uzyskanie obrazu i jego obróbkę, a ścieżka aktualizacji sprawia, że system dostosowuje się do rosnących potrzeb diagnostycznych.

Dotykowy 7” panel kontrolny ClearTouch™ m.in. z funkcją swobodnej lokalizacji wybranego pola obrazowania jest dogodnie usytuowany w kolumnie jednostki. 5 pól widzenia mieści obszary obrazowania twarzo-czaszki, głowy i szyi: 5 x 5 cm, 6 x 8 cm, 8 x 8 cm jako standardowe i opcjonalne: 8 x 15 cm i 13 x 15 cm; system eliminacji artefaktów odmetalowych (Metal Artefact Reduction); rozwiązanie Minidose™ (MDS) umożliwiające obrazowanie przy pomocy bardzo niskich dawek promieniowania, dobra jakość obrazu może być utrzymywana dzięki technologii SARA™; kompatybilność ze standardem DICOM / PACS; integralność z wiodącymi systemami nawigacyjnymi stosowanymi w implantologii;

Stabilne pozycjonowanie pacjenta dla obrazowania CEPH, zapewnia nieporuszone, wysokiej jakości zdjęcia.

najnowsze oprogramowanie do wizualizacji - rekonstrukcji obrazu 3D - OnDemand3D (CYBERMED) - szczegóły na stronie 24.

BIODENT - Radiologia

13


OP 3D Vision OP 3D Vision to najnowszej generacji rentgenowski tomograf komputerowy. Został zbudowany z myślą o pacjencie, tak aby zrównoważyć doskonałą jakość obrazu z niskimi dawkami promieniowania. To w istocie dwa osobne urządzenia zawarte w jednej obudowie: • •

tomograf komputerowy wyposażony w niezwykle szybki i czuły płasko-panelowy receptor promieniowania a-Si; wysokiej jakości wydzielony cyfrowy aparat

Jego konstrukcja umożliwia wygodne pozycjonowanie pacjenta i łatwą organizację pracy. OP 3D Vision oferuje 9 rozmiarów pola obrazowania i różne ustawienia trybu niskiej dawki, dzięki czemu zapewnia dużą elastyczność przy wyborze parametrów ekspozycji. Wykorzystuje technikę wiązki stożkowej (ang. cone beam). Przeznaczony jest do obrazowania twarzoczaszki, w tym do kompletnej diagnostyki ENT i ortognatycznej.

wybór pól obrazowania dla różnych zadań diagnostycznych od 50 x 80 mm do 170 x 230 mm wyższa rozdzielczość przestrzenna umożliwiająca wizualizację struktury kostnej bardziej szczegółowo niż w konwencjonalnych CT; programowanie często stosowanych trybów ekspozycji (Quickpicks); skan 3D dostępny w 4,8 sekundy przy ultraniskiej dawce dzięki funkcji QuickScan+; Visual iQuity™ zapewnia zoptymalizowaną jakość i ostrość obrazu 3D; ekran dotykowy SmartScan STUDIO™ oraz intuicyjne menu umożliwiają szybką i łatwą obsługę urządzenia; system ESS (Ergonomic Stability System) do stabilnego pozycjonowania pacjenta zapobiega powstawaniu artefaktów związanych z poruszeniem się pacjenta. opcjonalnie dostępna funkcja podglądu (ScoutView) umożliwiająca precyzyjny wybór rozmiaru i pozycji skanu.

Prosta nawigacja dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania; ruchy krzesła i oparcie podbródka pacjenta w pełni zautomatyzowane.

14

BIODENT - Radiologia


Dentri Dentri jest wszechstronnym aparatem diagnostycznym 3 w 1 do obrazowania w stomatologii. Ekonomiczne i rozsądne urządzenie do obrazowania rentgenowskiego z kombinacją ekspozycji CT, panoramicznej i cefalometrycznej. Po zaabsorbowaniu przez warstwę świecącą sensora promieniowania rentgenowskiego powstaje czysty i wysokiej jakości radiogram, każda komórka konwertuje sygnał elektroniczny bez rozmazów i nakładania się na siebie. CBCT: precyzyjne anatomiczne struktury 3D, znaczące zmniejszenie dawki promieniowania rentgenowskiego. Cefalometria: najlepsza jakość obrazu w diagnostyce, najmniejsze narażenie na promieniowanie rentgenowskie dla pacjentów. Panorama: struktura anatomiczna, minimalne zniekształcenia i artefakty.

Nowoczesny i prosty design połączony z wygodą pracy.

szybka rekonstrukcja i wizualizacja - czasy obliczeniowe odbudowy są znacznie zredukowane przez najnowszą technologię GPU. Trwa ona znacznie mniej niż u konkurencji: FOV 16×8cm: 10 sek., FOV 16×14.5cm: 30 sek.; doskonałe automatyczne ustawianie ostrości; technologia UFS (Ultra Fast Scan) - do ultra szybkiego skanowania; Diagnostyka ankylozy SS-Ż i dołu żuchwy

Pomiar odległości i kąta nerwu bródkowego przed implantacją

znakomity algorytm MAR (Metal Artifact Reduction), który redukuje artefakty bez utraty jakości obrazu; funkcja automatycznego ściegania (opcja) dentyści mogą łatwo wykorzystać pole widzenia (FOV) obejmujące ø 16 x 14.5 cm;

Lokalizacja poziomo zatrzymanych zębów trzecich trzonowych

Torbiel śluzowa

widok przekrojowy - fragmenty obrazów z różnych kątów są dostarczane z minimalnym rozmiarem 0,1 mm; pozycjonowanie pacjenta - światło Frankfort Horizontal w obrazowaniu dla potwierdzenia prawidłowej pozycji głowy.

BIODENT - Radiologia

15


OP 2D OP 2D to podstawowy, a jednocześnie nowoczesny rentgenowski aparat pantomograficzny. Jest prosty w obsłudze, z przystępnymi funkcjam i przydatnymi ustawieniami domyślymi, dlatego bez żadnych kłopotów pozwala na wykonanie wysokiej jakości zdjęć.

Krótki czas skanowania jest wygodny dla pacjenta i przyspiesza otrzymanie ostatecznego obrazu. Wysoka jakość obrazu jest uzyskiwana nawet przy szybkich programach skanowania. Posiada zaawansowaną funkcję kompensacji cieni kręgosłupa szyjnego dla uzyskania lepszej jakości wizualizacji zębów przednich. Wyróżnia go zoptymalizowane i automatyczne przetwarzanie obrazu oraz bardzo małe gabaryty.

5-punktowe podparcie głowy z zablokowaniem zgryzu dla stabilności pacjenta; 3 światła laserowe do precyzyjnego pozycjonowania; szybkie obrazowanie - 9 sekund dla dorosłych, 8 sekund dla dzieci; klinicznie zoptymalizowane, automatyczne przetwarzanie obrazu - 12-bitowa głębia obrazu; prosta 4-stopniowa obsługa i natychmiastowa ocena obrazu;

Z szybkim czasem skanowania i z zoptymalizowanymi wartościami ekspozycji, OP 2D umożliwia wysokiej jakości obrazowanie przy minimalnych dawkach promieniowania.

16

BIODENT - Radiologia

opcjonalnie zewnątrzustny program do zdjęć skrzydłowo-zgryzowych zębów Bitewing i wykonywania pantomogramów segmentowych.


Point 200 HD Point 200 HD to ekonomiczne urządzenie firmy PointNix oferujące wysokiej jakości zdjęcia panoramiczne. Jest bardzo przyjaznym dla użytkownika wykonanie wyraźnych zdjęć jest wyjątkowo proste.

Typ

CMOS

Scyntylator

Smart Sensor (CdTe)

Rozmiar pikseli

48 um

Całkowity obszar aktywny

3,125 x 100 mm

Konwersja

12 bit

Czas skanowania

17 sek

absorpcja promieniowania rentgenowskiego w 100%, dzięki inteligentnemu sensorowi Smart (CCD CMOS 35%); zapewniony bardziej wyraźny obraz dzięki inteligentnemu czujnikowi, w którym zastosowano nową technologię; pozycjonowanie pacjenta wspomagane przez system pozycjonera, który dokładnie wskazuje prawidłowe punkty pozycjonowania anatomicznego; wysoka jakość obrazu panoramicznego HD dzięki rozwiązaniu AMD (automatyczne zarządzanie dawkami).

BIODENT - Radiologia

17


Scan eXam One Scan eXam One to już piąta generacja urządzeń do wewnątrzustnego obrazowania. Pierwsza, rewolucyjna jednostka pod nazwą Digora powstała w 1994 roku. Podręczna, łatwa w użyciu konstrukcja sprawia, że wewnątrzustne obrazowanie jest jeszcze bardziej intuicyjne i wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Nowa jednostka Scan eXam One pozwala zwiększyć codzienną wydajność pracy. natychmiast jest gotowe do użytku. Obsługa jest „dziecinnie prosta”, dzięki temu, że system jest naprawdę intuicyjny i automatyczny. Jest tak skonstruowana, że nie trzeba naciskać żadnych przycisków podczas pracy, po prostu wystarczy mieć przygotowane płytki obrazowe. Najnowszej generacji, bezprzewodowe i trwałe wewnątrzustne płytki obrazowe w rozmiarze 0, 1, 2, 3 i 4C; w pełni zautomatyzowane i zoptymalizowane przetwarzanie obrazu; szybki czas przetwarzania, zdjęcia wyświetlane i gotowe do oceny w sekundy; asystent ekspozycji dla poprawnych nastawień; ne, obsługujące wiele stanowisk.

Szybkie, zautomatyzowane przetwarzanie obrazu, optymalna jakość i kompaktowa konstrukcja sprawia, że Scan eXam One pozytywnie wpływa na jakość opieki nad pacjentem.

18

BIODENT - Radiologia

-


Scan eXam Scan eXam jest aktualnie najbardziej ergonomicznym, zaawansowanym i nowoczesnym systemem obrazowania wewnątrzustnego. podnosi higienę obrazowania wewnątrzustnego na nowy poziom.

Wewnętrzny system dezynfekcji UV unieszkodliwia wirusy i bakterie z transportera płytek. System wyposażony jest w wysokiej jakości wyświetlacz LCD umożliwiający podgląd wykonanego zdjęcia. Przygotowany został do szybkiego odczytywania obrazu i przesyłania go do wszystkich użytkowników w sieci. Urządzenie jest praktycznie bezobsługowe, do pracy wymaga tylko włączenia zasilania. Po 2 minutach nieużywania automatycznie przechodzi w stan czuwania. Kompatybilność ze wszystkimi wewnątrzustnymi rozmiarami 0, 1, 2, 3 i Comfort Occlusal™ 4C; ostre, wyraźne obrazy wewnątrzustne, w pełnym zakresie, w ciągu kilku sekund, automatycznie i wielokrotnie; płytek obrazowych IDOT™ (opcjonalnie); łatwe ładowanie płyt obrazowych bez potrzebny stosowania adapterów, proces skanowania w 100% automatyczny.

Optatentowany system wewnętrznej dezynfekcji UV (zgodnie z zaleceniami WHO) zapobiega powstawaniu zakażeń krzyżowych.

BIODENT - Radiologia

19


SOPIX 2 SOPIX 2 to przenośny, całkowicie zautomatyzowany, kontrolowany przez komputer sensor, który jest zawsze gotowy do akwizycji. Transfer obrazu rozpoczyna się w momencie wykrycia ekspozycji rentgenowskiej.

Cyfrowy sensor SOPIX 2 zawiera najbardziej zaawansowaną technologię (warstwa światłowodowa połączona z matrycą CMOS) gwarantującą obrazy wysokiej rozdzielczości. Jest to lekki i kompaktowy system typu all-in-one zaprojektowany dla komfortu pacjenta i dokładnych wyników obrazowania.

Narożniki sensora zostały przycięte dla łatwiejszego osadzania w jamie ustnej i poprawienia komfortu pacjenta.

Czujnik ma dużą powierzchnię aktywną, ale zminimalizowane wymiary. Obszar powierzchni zewnętrznej to 31 x 42 mm, a aktywnej 26 x 34 mm.

Opatentowana technologia ACE, chroniąca obraz przed prześwietleniem; wysoka jakość obrazu w ciągu kilku sekund; monitorowanie aparatu RTG dzięki unikalnej funkcji oscyloskopu; monitorowanie złącza USB dzięki unikalnej funkcji zintegrowanego woltomierza; ilość pikseli - 2,21 miliona.

20

BIODENT - Radiologia


Spark Spark to najmniejszy i najszybszy system wewnątrzustnej radiografii cyfrowej. Jest pierwszym systemem wewnątrzustnej radiografii cyfrowej używającym igłowych płytek obrazowych. Płytki te są dwa razy bardziej czułe niż standardowe, a zatem Spark wymaga dwukrotnie mniejszej dawki promieniowania X.� Niewielkie rozmiary - oszczędność miejsca. Znakomite obrazy w kilka sekund - oszczędność czasu. Bardzo niska dawka i super rozdzielczość. Brak jakichkolwiek przycisków - prostota i gwarancja uniknięcia problemów. Przełomowa technologia.

5 razy mniejszy niż najmniejszy skaner płytek obrazowych na rynku - został zaprojektowany tak, aby mógł znajdować się tuż przy unicie w zasięgu ręki np. na tacy narzędziowej lub na asystorze; Spark może odczytać płytkę obrazową w ciągu 3 sekund - jest najszybszym skanerem wewnątrzustnych płytek obrazowych na rynku;

Spark wymaga dwukrotnie mniejszej dawki promieniowania X - jest bezpieczniejszy.

zdjęcia można wykonywać w 3 trybach: HD, Full HD i Ultra HD przy wielkości piksela 14 µm; w sercu Spark, znajduje się opatentowana technologia Stream Line Scanning. Wykorzystując trzy lata badań i rozwoju, innowacja ta pozwala pozbyć się dotychczasowych ograniczeń technologicznych; jest pierwszym systemem wewnątrzustnej radiografii cyfrowej używającym igłowych płytek obrazowych. Płytki te są dwa razy bardziej czułe niż standardowe, a zatem Spark wymaga dwukrotnie mniejszej dawki promieniowania X.

BIODENT - Radiologia

21


Focus Focus to kompaktowy, wszechstronny zębowy aparat rentgenowski. Wyróżnia go stałonapięciowy generator wysokiej częstotliwości, nożycowe ramię o zmiennej, regulowanej długości oraz płaska, ergonomiczna głowica.

Posiada wstępnie zaprogramowane ustawienia ekspozycji dla wszystkich obszarów uzębienia u dorosłych i dzieci. Dostępne tubusy o różnej długości pozwalają idealnie dostosować aparat do indywidualnych potrzeb klinicznych. Innowacyjna konstrukcja zapewnia całkowite unieruchomienie po ustawieniu, co ma zasadnicze znaczenie dla uzyskania klinicznie prawidłowych zdjęć.

Długość ramienia jest regulowana i ustawiana w czasie instalacji; może być korygowana w każdym momencie, jeżeli istnieje taka po trzeba lub aparat jest przenoszony.

Łatwy w obsłudze panel sterowania; funkcjonalnie zaprojektowany uchwyt głowicy pozwalający na ruch jedną ręką; mocna konstrukcja mechaniczna zapewniająca długą żywotność; zakres czasu ekspozycji 0,02 do 3,2; Wyjątkowa stabilność dzięki zastosowaniu mechanizmu anit-driftowego ADM w ramieniu nożycowym.

Dostępność tubusów o różnej długości pozwala idealnie dostosować aparat do indywidualnych potrzeb klinicznych.

22

BIODENT - Radiologia

wybór 60 lub 70 kV dla optymalnego kontrastu.

Intuicyjny panel sterowania z wstępnie zaprogramowanymi ustawieniami ekspozycji dla wszystkich obszarów uzębienia u dorosłych i dzieci.


X-MIND unity RTG punktowy X-MIND Unity to nowotwórcy najbardziej zaawansowanych technologii w urządzeniach medycznych. X-MIND Unity podnosi standard generatora rentgenowskiego do bardzo wysokiego nowego poziomu.

Posiada ergonomiczną konstrukcję i zaawansowany ergonomiczny uchwyt, dlatego wystarczy tylko jedna ręka do przemieszczania X-MIND Unity. Pozycjonowanie można wykonać przy minimalnym wysiłku i bez stresu. Ma mechanizm antywibracyjny i stabilizacji ruchu, które gwarantują czytelność zdjęć. Wystarczy chwycić, ustawić w odpowiedniej pozycji i strzelać! pasować go do każdego unitu. Niezależnie od miejsca montażu (góra czy dół), różne długości ramion oferują wyjątkową elastyczność w sposobie instalacji urządzenia.

Opatentowana technologia ACE całkowicie zapobiega ryzyku prześwietlenia zdjęcia, zbędnych powtórzeń oraz nadmiernej ekspozycji pacjenta; optymalny obraz i do 50% dawki promieniowania w zależności od budowy anatomicznej pacjenta; najmniejsza plamka ogniskowa i stałe napięcie zapewniające powtarzalne wyniki i bardzo dobrą jakość obrazów.

X-MIND Unity jest nie tylko urządzeniem wytwarzającym promieniowanie rentgenowskie, jest również narzędziem codziennej pracy, które poprawia jej komfort i wydajność.

BIODENT - Radiologia

23


Nomad Pro 2 Nomad Pro 2 - przenośny aparat RTG renomowanej marki Aribex NOMAD. Nowy model Nomad jest lepszy, w porównaniu z poprzednim, praktycznie w każdym aspekcie: • • •

jest bardziej wytrzymały; jeszcze bardziej niezawodny; posiada zdecydowanie wydajniejszą baterię.

Jeden NOMAD może zastąpić kilka konwencjonalnych aparatów naściennych i jest nieporównywalny przy pracy w terenie. To NOMAD, „przychodzi do pacjenta”, a nie na odwrót. Nie trzeba opuszczać stanowiska pracy, dzięki czemu zyskuje się cenny czas i usprawnia pracę. Jedyną wartością, która wymaga ustawienia jest czas ekspozycji, który wprowadza się na prostym w obsłudze wyświetlaczu cyfrowym. Łatwa obsługa i oszczędność czasu są szczególnie ważne przy pracy z dziećmi. Zdjęcia kontrolne mogą być robione w czasie wykonywanej procedury, w każdym momencie, co przyczynia się do zwiększenia ilości informacji diagnostycznych i możliwości bardziej szczegółowej analizy.

Nomad Pro 2 waży 2,5 kg, jest bezprzewodowy i niezależny od zmian napięcia zasilającego, ponieważ jest ładowany bateriami.

Najmniejsze na świecie ognisko 0,4 mm występujące w punktowych aparatach rtg, gwarantujące ostre obrazy o wysokiej rozdzielczości; wysokiej częstotliwości generator 60kV DC RTG produkujący czysty obraz przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania dla pacjenta; ponad 100 zdjęć z jednego naładowania wbudowanego w uchwyt akumulatora; umiejscowienie akumulatora gwarantujące łatwość wymiany; symbol baterii w interfejsie użytkownika LCD wyświetlający aktualny poziom naładowania i wskazujący, kiedy należy zrobić to ponownie; poza stomatologią, zastosowanie w weterynarii, kryminalistyce oraz medycynie sądowej; produkt objęty roczną gwarancją producenta.

Brak efektu rozmazania powodowanego poruszeniem ręki dzięki wbudowanemu stabilizatorowi obrazu.

24

BIODENT - Radiologia


OnDemand3D To oprogramowanie, które oferuje najbardziej wszechstronny wolumen renderowania do segmentacji obrazu dróg oddechowych, łączenia, nakładania i innych zastosowań klinicznych w stomatologicznej, cyfrowej diagnostyce radiologicznej. Cybermed Inc. jest światowym liderem w zakresie oprogramowania do obrazowania 3D. OnDemand3D to innowacyjne oprogramowanie, które sprawia, że obrazowanie 3D w obszarze głowy i szyi jest bardziej intuicyjne, a jednocześnie jeszcze bardziej precyzyjne i szybkie jak nigdy dotąd.

Zapewnia wyraźną wizualizację kanałów korzeniowych i precyzyjne odwzorowanie kanału nerwu zębodołowego przy pomocy renderowania 3D co umożliwia wykonanie dokładnej analizy i postawienie właściwej diagnozy. OnDemand3D daje możliwość, przy planowaniu implantologicznym, optymalnego ustawienia implantów. Istnieją 2 niestandardowe wersje oprogramowania w zależności od potrzeb diagnostycznych: •

OnDemand3D zawiera wszystkie najważniejsze moduły i jest bardzo przydatny dla chirurgów szczękowych, implantologów, endodontów i innych specjalistów; OnDemand3D Dental to uboższa wersja OnDemand3D, która idealnie nadaje się dla dentystów ogólnych lub tych, którzy potrzebują diagnozy i analizy podstawowej, bez szczegółowego planowania zabiegów implantologicznych, chirurgicznych czy laryngologicznych.

Segmentacja wybranych regionów zainteresowania na podstawie danych ilościowych z możliwością zaznaczenia pewnych obszarów przy użyciu zaawansowanych opcji wizualizacji; segmentacja i mierzenie objętości dróg oddechowych za pomocą odpowiednich narzędzi, które pozwalaja uzyskać dane objętościowe; 3D ZOOM - zaawansowana technologia renderingu 3D wykorzystywana do powiększenia określonego fragmentu obrazu z zachowaniem początkowej rozdzielczości; VIRTUAL CAMERA - generowanie wirtualnych obrazów 3D z zapisanych w formacie DICOM obrazów, tworzenie

BIODENT - Radiologia

25


OKLUZJA Zaburzenie okluzji to wciąż lekceważona choroba stomatologiczna. Pacjenci często ignorują pierwsze symptomy. Obecnie istnieją już stosowne urządzenia, które umożliwiają profesjonalnie i precyzyjnie zdiagnozować pacjenta i tym samym zapobiegać destrukcyjnym zmianom, które zachodzą na styku górnych i dolnych zębów. Biodent oferuje najnowocześniejsze rozwiązania

BioResearch Associates, Inc. rozwija i produkuje wysoce innowacyjne i zaawansowane produkty do oceny dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, mięśni twarzoczaszki oraz ogólnej oceny układu stomatognatycznego. Tworzy wyjątkowe urządzenia, takie jak 8-kanałowy BioEMG III albo system BioJVA (analizator wibracji stawów skroniowo-żuchwowych), który pozwala ocenić staw skroniowo-żuchwowy oraz zaburzenia związane z wewnętrznymi urazami i schorzeniami zwyrodnieniowymi. Mapowanie nacisków, pomiar sił i najwyższej jakości, dotykowe czujrozwiązania dostarczają lekarzom praktycznych informacji, których potrzebują w celu optymalizacji projektowania oraz poprawy wyników klinicznych i badawczych. Technologia Tekscan obejmuje produkcję czujników, elektroniczną akwizycję danych oraz oprogramowanie.

T-Scan Novus strona 25

26

BIODENT - Okluzja

BioEMG III strona 26

BioJVA strona 27


T-Scan Novus T-Scan Novus to jedyny system cyfrowej analizy zwarcia do zastosowania w stomatologii. T-Scan Novus do cyfrowej analizy zwarcia to niezawodne i łatwe w obsłudze kliniczne urządzenie diagnostyczne, które rejestruje i analizuje siły kontaktów zwarciowych w czasie za pomocą ultra cienkich czujników elektronicznych. Na podstawie uzyskanych danych cyfrowych klinicyści mogą sprecyzować interferencje okluzyjne, szybko je usuwać i leczyć pacjentów z dużo większą dokładnością niż kiedykolwiek przedtem.

T-Scan jest również doskonały jako pomoc wizualna, co pomaga pacjentom lepiej zrozumieć ich problemy okluzyjne, a co za tym idzie - wdrożyć leczenie, które może być konieczne, by zrównoważyć siły zgryzu. System T-Scan Novus wyposażony jest w kompletny system zarządzania kartotekami pacjentów, który upraszcza przechowywanie danych pacjentów i sprawdzanie zapisów nt. kontaktów zwarciowych oraz sprawia, że system ten jest nieodłącznym elementem klinicznego stanowiska pracy odpowiedzialnego za diagnostykę i leczenie dysfunkcji narządów żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Najnowsze oprogramowanie w wersji 9.1 pozwala na integrację systemu ze skanerami wewnątrzustnymi generującymi pliki w formacie STL. Dzięki możliwości importu wycisków cyfrowych i integracji z modelem łuku uzyskiwanie i analiza danych cyfrowej okluzji są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czujnik T-Scan jest zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoką rozdzielczość, dokładność i powtarzalność wyników. Wykorzystując lata doświadczeń, czujnik dostarcza, dzień po dniu, precyzyjnych rezultatów.

Wyróżnienie praktyki na tle innych dzięki supernowoczesnej technologii; udoskonalona komunikacja i edukacja pacjentów na temat okluzji; łatwiejsza akceptacja wymaganego leczenia przez pacjenta; ograniczenie do minimum korekt i nieodpłatnych wizyt powtórnych; większa trwałość wypełnień dzięki poprawa jakości świadczeń zdrowotnych i opieki nad pacjentem.

Poprzez dodatkowy moduł integracyjny TSCAN/BioEMG możliwa jest współpraca z elektromiografem BioEMG III (BioResearch) w zakresie równoległej analizy danych.

BIODENT - Okluzja

27


BioEMG III BioEMG III to wyjątkowy, 8-kanałowy elektromiograf. Jest jedynym powierzchniowym elektromiografem (SEMG), który bezwarunkowo gwarantuje współczynnik eliminacji szumów (CMRR) > 130db przy 60Hz. Jest to najwyższy wskaźnik redukcji szumów spośród wszystkich używanych w gabinetach stomatologicznych twarzowo- czaszkowych systemów SEMG, które kiedykolwiek były w sprzedaży.

EMG jest jedynym sposobem, aby obiektywnie mierzyć działania oraz reakcje mięśni głowy i szyi w spoczynku, podczas żucia oraz zaciskania zębów. Informacje, które można uzyskać dzięki EMG są bezcenne dla lekarzy, którzy chcą tworzyć logię pacjenta w celu uzyskania optymalnych wyników.

-

Jest to procedura kliniczna, która może być łatwo wykonywana w dowolnym gabinecie dentystycznym. Umożliwia przystosowanie systemu na podstawie ilości i jakości ich ruchów. System automatycznie pokazuje, które mięśnie odpoczywają prawidłowo, a które są nadpobudliwe. Umożliwia przetestowanie dotychczasowego leczenia. Dzięki BioEMG III marki BioResearch można mieć pewność, że podjęte leczenie nie zaszkodzi mięśniom pacjenta.

BioEMG III zawiera intuicyjne wyświetlacze, które są niezwykle szybkie i łatwe do interpretacji w stosunku do tradycyjnych systemów, które po prostu pokazują poziom mikrowoltów każdego kanału.

Jednoczesne pozyskiwanie informacji obustronnie z 4 mięśni (czyli 8 mięśni): skroniowych, żwaczy, dwubrzuścowych i mostkowo-sutkowo-obojczykowych przy użyciu dwubiegunowych elektrod adhezyjnych; intuicyjne wyświetlacze, które są niezwykle szybkie i łatwe do interpretacji; powtarzalna diagnostyka dająca możliwość porównywania uzyskanych wyników badań, nawet w odległym czasie, ze względu na możliwość archiwizacji danych.

28

BIODENT - Okluzja


BioJVA BioJVA to urządzenie, które zapewnia szybki, nieinwazyjny i powtarzalny pomiar TMJ (zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych). Stawy człowieka mają powierzchnie, które funkcjonując ocierają się o siebie. Gładkie, dobrze smarowane powierzchnie w odpowiedniej relacji biomechanicznej produkują małe tarcie i małe wibracje. Takie zmiany, które są spowodowane degeneracją, pęknięciem lub przemieszczeniem dysku, na ogół wytwarzają większe tarcie i wibracje. Różne schorzenia mogą powodować różne rodzaje wibracji lub tarć.

Nagranie JVA trwa zaledwie 10 sekund czasu pacjenta. Interpretacja jest wykonywana przez lekarza i zajmuje tylko kilka minut. Przeszkolenie pracowników tak, aby byli w stanie uzyskiwać dokładne i powtarzalne wyniki, to mniej niż kwadrans.

Analiza drgań wspierana przez komputer pomaga wielorakie zaburzenia TMJ.

Do zakupionego systemu JVA dołączona jest specjalna informacja dla użytkowników na temat interpretacji JVA. Testy JVA wykorzystywane są przez specjalistów, którzy ingerują w położenie żuchwy. Najczęściej stosowane są one w: leczeniu zaburzeń stawów s-ż; ortodoncji; protetyce; wszelkiego rodzaju odbudowach; medycynie snu.

BIODENT - Okluzja

29


LASEROTERAPIA Lasery stomatologiczne zdobywają coraz większe uznanie wśród profesjonalistów, którzy włączają je do swojej codziennej praktyki. Producenci mają świadomość, że w najbliższej przyszłości będą one stanowić podstawową aparaturę w specjalistycznej praktyce, dlatego ciągle je unowocześniają. Biodent stawia na sprawdzoną niemiecką markę A.R.C. Laser.

A.R.C. Laser jest synonimem technologii laserowej "Made in Germany". Wszystkie badania i rozwój laserów odbywają się w Niemczech. Międzynarodowy sukces spowodował, że A.R.C. jest jedną z najsilniejszych na świecie firm zajmujących się technologiami laserowymi. Korzenie tej prywatnej firmy z Norymbergi sięgają do długiej historii zastosowania lasera w medycynie. Obecnie A.R.C. Laser jest firmą specjalizującą się w rozwoju, produkcji i sprzedaży systemów laserowych w dziedzinach takich jak otolaryngologia, okulistyka, chirurgia estetyczna i dermatologia, oraz flebologia i stomatologia.

Laser stomatologiczny FOX Jest jedynym na świecie laserem dającym się skalibrować. Dodatkowo laser FOX jest jedynym, który może zapewnić niezawodną moc wyjściową. Tnie w sposób, który praktycznie nie powoduje krwawienia, pozwalając jednocześnie na swobodną i precyzyjną obsługę. FOX został stworzony tak, aby być najbardziej uniwersalnym, najbardziej czułym i�najbardziej przenośnym laserem diodowym na rynku. Laser FOX ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Poza zabiegami „czysto” stomatologicznymi można go używać także chirurgii kosmetycznej, oraz dermatologii.

30

BIODENT - Laseroterapia


Zielona wiązka laserowa poprawia orientację i dokładność podczas zabiegu. Nowoczesny kolorowy ekran dotykowy z bardzo prostym przewodnikiem: możliwość intuicyjnych i łatwych zmian ustawień. Filmy szkoleniowe zapisywane na pamięci USB (część standardowego zestawu FOX), pojawiające się bezpośrednio na wyświetlaczu, wybieralne prosto z menu urządzenia. wygodna obsługa dzięki baterii - pozwala na prowadzenie zabiegów wszędzie i w każdym momencie (walizka do transportu urządzenia w zestawie)

Laser FOX III jako jedyne urządzenie na rynku pozwala również na wykonywanie zabiegów aktywowanej laserowo terapii fototermicznej EmunDo® (PTT). Czyni to go jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń, w swojej klasie. EmunDo oddziałuje na wszystkie rodzaje bakterii: Gram-dodatnie jak i Gram-ujemne. Wszystkie wybarwione bakterie zostaną zniszczone przez działanie termiczne.

Lepsze wyniki kliniczne dzięki laserowi FOX W zakresie procedur obejmujących tkanki miękkie możliwe jest przeprowadzenie m.in.: gingiwektomii; gingiwoplastyki; Chirurgia nowotworów

Wycinanie dziąsła

Wycinanie włókniaków

frenektomii; usunięcia włókniaków; odkażania endo; perio koagulacji; wydłużania korony;

Frenektomia

Gingiwektomia

Wycięcie do biopsji

odsłanianie implantów; cięcia chirurgicznego.

Wydłużenie korony tkanki miękkiej

Odsłonięcie implantu

Odsłonięcie zębów zatrzymanych

BIODENT - Laseroterapia

31


UNITY Unit to niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. Nowoczesne unity pacjenta, wynikająca z synchronizowanych ruchów oparcia i siedziska, ale także ogromne możliwości dopasowania ich do indywidualnych wymagań i oczekiwań lekarza. Biodent proponuje unity marki Fimet.

trzebowanie na unity dobrej jakości w rozsądnych cenach. Producent skupił się na projektowaniu i produkcji niedrogich, wysokiej jakości systemów stomatologicznych, które spełniają potrzeby klientów. o pozytywne doświadczenia dentystów pracujących na jej sprzęcie. Dlatego szybko i elastycznie reaguje na potrzeby klientów, jednocześnie koncentrując się na badaniach i rozwoju. Fimet to jednostki dentystyczne znane z ergonomii.

Unit NEO strona 31

32

BIODENT - Unity

Unity F1 strona 33


NEO Cechuje go nowoczesność, elegancki design i wygoda użytkowania. Ergonomiczna i elegancka konstrukcja unitu Neo sprawia, że gabinet stomatologiczny staje się bardziej funkcjonalny i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Kompaktowa i niewielka baza Neo zapewnia więcej miejsca pracy zarówno dla stomatologa, jak i asystenta. Taca narzędziowa, ssanie i spluwaczka są łatwo dostępne i regulowane w zależności od potrzeb dentysty, pacjenta i wymagań danego leczenia. Cienka konstrukcja zagłówka i oparcia nie utrudnia pracy i pozwala na dostęp stomatologa do leczonego obszaru w ergonomicznej i efektywnej pozycji. Szeroki zakres ruchu ramion Neo zapewnia łatwe i wygodne sterowanie oraz dobrą ergonomię pracy.

Regulacja wysokości fotela od 45 do 95 cm i jego obrót o 90º to tylko niektóre z wielu funkcjonalnych rozwiązań Neo. Wiele opcji regulacji dla komfortu stomatologa i asystentów; spłukiwalne powierzchnie i bezszwowa tapicerka; podstawka narzędzi i głowica ssania z opcją wymiennych, łatwych do sterylizacji osłon silikonowych.

Wysokość może być regulowana w zakresie między 45 a 95 cm

Zapewnia integrację z kamerami i monitorami

Spluwaczka obrotowa o 90°

Mała baza, pasuje nawet do najmniejszych przestrzeni

Łatwy w użytkowaniu wielofunkcyjny bezprzewodowy sterownik nożny

Miejsce dla 5 instrumentów na pulpicie narzędziowym

Głowica ssaka może być regulowana z pozycji godziny 3 do 9

Regulacja pozycji fotela i szybkości obrotowej instrumentów

Obracane o 90° i zdejmowane podłokietniki

BIODENT - Unity

33


Opcje i cechy Fimet Neo może być skonfigurowany korzystając z wielu różnych opcji i właściwości zgodnie z Twoimi życzeniami i preferencjami. Pulpit narzędziowy

Blok spluwaczki

Miejsce dla 5 instrumentów może zawierać następujące opcje:

Może być wyposażony w:

Elektryczny mikrosilnik(i) z lub bez szczotek, ze światłem Rękaw (y) turbiny ze światłem Skaler ultradźwiękowy, z lub bez światła 3- lub 6-drożne strzykawki Lampa polimeryzacyjna Kamera wewnątrzustna

Zawory selektywne do mokrego systemu ssącego Zintegrowany separator amalgamatu Butelka do czystej wody Odłączane porcelanowe misy Filtr ssaka Fotel pacjenta zawiera:

Blok ssaka

Obracane o 90 stopni i zdejmowane podłokietniki

zawiera:

4 indywidualnie regulowane ustawienia

Wysokiej i małej siły ssania węże ssące

w tym program ostatniego ustawienia

Opcjonalnie strzykawkę

Dwuprzegubowy regulowany zagłówek

Opcjonalnie lampę polimeryzacyjną

Uginana część podkolanowa siedziska

Opcjonalnie kamerę wewnątrzustną Dodatkowe funkcje i opcje: Standardy: CE-zatwierdzone zgodnie z Dyrektywą Medyczną 93/42/EC

Lampa zabiegowa LED Uchwyt do kamery wewnątrzustnej zintegrowany z monitorem

IEC 60601-1: 2005 przetestowane

Bezprzewodowy, multifunkcyjny sterownik nożny do sterowania fotelem i narzędziami

ISO 9001 and ISO 13485 certyfikowany system jakości

Uchwyt do pojedynczej lub podwójnej standardowej tacy

NEO Cart Neo Cart to stylowy, elegancki i wygodny unit jezdny, który może być używany jako samodzielna jednostka lub w połączeniu z unitem Neo. Posiada praktyczne koła, dzięki czemu jest łatwy do przemieszczania. Ta mobilność idealnie przydaje się przy zabiegach chirurgicznych oraz innych zastosowaniach, gdzie potrzeba więcej miejsca do pracy.

34

BIODENT - Unity

Dzięki regulacji wysokości (77-97cm) i szerokiej przemieszczalnej tacy, Neo Cart w prosty sposób może być przystosowany do różnych celów.


F1 To grupa unitów stomatologicznych marki Fimet, które - jeśli chodzi o ergonomię i wbudowane opcje - stanowią kompletny pakiet. Poszczególne typu unitów z linii F1 Fimet różnią się stopniem rozwinięcia elementów ułatwiających pracę w gabinecie stomatologicznym, dlatego są tak interesujące dla lekarzy - każdy bowiem może znaleźć odpowiednie dla siebie urządzenie.

F1 Continental

Ma największy zakres ruchu spośród wszystkich unitów oferowanych na rynku.

F1 Traditional

Zawiera przełomowe cechy ergonomiczne ułatwiające pracę z tacą narzędziową.

F1 Cart

Unity F1 wyróżnia prostota użytkowania,

F1 Cart jest stabilnym unitem jezdnym, który można przesuwać gładko i bez wysiłku na różnych powierzchniach. Przeznaczony jest do specjalistycznych zabiegów stosowanych np. w implantologii i chirurgicznych procedurach stomatologicznych. Stworzony dla małych przestrzeni lub jako unit zapasowy.

Stołki stomatologiczne występują w tych samych kolorach co fotele pacjenta.

BIODENT - Unity

35


Kompresory i systemy ssące Kompresory i ssaki znajdują się w większości gabinetów stomatologicznych. Sprężone powietrze wytwarzane przez kompresor jest, obok energii elektrycznej, zasadniczym medium umożliwiającym działanie unitu stomatologicznego. To bardzo ważne jakiej jakości jest sprężone powietrze, które, podobnie jak sprawność ssaka, ma istotny wpływ na prawidłowe działanie i długą eksploatację unitu. Biodent stawia w tym zakresie na wiodącą na świecie markę Cattani.

matologicznych oraz uczelni medycznych na świecie. Grupa zyskała znaczną renomę na rynku inwestując w rozwój strategii badawczo-rozwojowych, projektowanie i optymalizację produktu. Grupa Cattani-Esam zaprojektowała i wyprodukowała jeden z konstrukcyjnych elementów słynnego wahadłowca NASA. specjalizujące się w produkcji środków do dezynfekcji i czyszczenia dentystycznych systemów ssących oraz preparatów antypieniących gwarantujących ich sprawne działanie.

Kompresory strona 35

36

BIODENT - Kompresory i systemy ssące

Systemy ssące strona 36


Kompresory Wbrew pozorom kompresory w gabinecie stomatologicznym są bardzo ważnymi urządzeniami, ponieważ sprężone powietrze jest, oprócz energii elektrycznej, zasadniczym medium umożliwiajcym działanie unitu stomatologicznego. Jakość, a przede wszystkim czystość powietrza zasilającego, ma podstawowe znaczenie dla pracy i długowieczności każdego unitu. Brak wilgoci i zanieczyszczeń sprawia, że będzie on służył znacznie dłużej, niż miałoby to miejsce w sytuacji, kiedy zastosowany kompresor byłby miernej jakości.

Kompresory różnią się mocą silników i ilością cylindrów:

Kompresor 1-cylindrowy

Kompresor 2-cylindrowy

Przy doborze kompresora liczy się także ciśnienie dostarczanego sprężonego powietrza i wydajność sprężarki, która musi być dostosowana do typu unitu stomatologicznego i liczby stanowisk pracy. Kompresory Cattani są bezolejowe, powietrze Wszystkie kompresory mają 3-letnią gwarancję! Kompresor 3-cylindrowy kompresorów: 1-, 2- i 3-cylindrowych: bez osuszacza powietrza;

Kompresory 1-, 2- i 3-cylindrowe mogą być wyposażone w redukującą hałas osłonę.

bez osuszacza powietrza z redukującą hałas plastikową osłoną; z osuszaczem powietrza; z osuszaczem powietrza i redukującą hałas plastikową osłoną.

Kompresor tandem 2-cylindrowy

typu tandem 2-, 3- i 6-cylindrowych: z dwoma osuszaczami powietrza; z dwoma osuszaczami powietrza i redukującą hałas plastikową osłoną. Kompresor tandem 3-cylindrowy BIODENT - Kompresory i systemy ssące

37


Micro-Smart Micro-Smart to inteligenty ssak, który został zaprojektowany zgodnie z zasadami eko-rozwoju i charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej dzięki wdrożeniu technologii VSD. Urządzenie zaprojektowane na jedno stanowisko, jednak przy pracy naprzemiennej (przy współczynniku jednoczesności = 0,7) może z powodzeniem obsłużyć dwa.

Micro-Smart jest w stanie podołać wszelkim zaistniałym nieoczekiwanym sytuacjom, uruchamiając specjalne tryby awaryjne, utrzymując ciągłość pracy i stały poziom ssania. Jest to możliwe dzięki kontrolowanemu inwertorowi i oprogramowaniu sterującemu pracą silnika. W trudnych warunkach pracy, np. w wysokiej temperaturze, urządzenie kontynuuje działanie bez uszczerbku dla samej pompy. Dzieje się tak poprzez automatyczne obniżenie poziomu ssania, aż temperatura sama nie powróci do optymalnego poziomu. W przypadku zbyt dużej ilości płynu spływającego z unitu, włącza się system auto-protekcji powodując natychmiastowe otwarcie zaworu recyrkulacji, co zapobiega zalaniu pompy. Taka sytuacja powoduje również chwilowe spowolnienie pracy pompy ssącej, z minimalnym, ledwo odczuwalnym lub w ogóle, zmniejszeniem siły ssania. Po odwirowaniu płynów system powraca do pełnej sprawności.

38

Plastikowa osłona silnika redukuje poziom dźwięku, chroni przed kurzem i przypadkowymi kontaktami.

Zapisane w pamięci 3 różne poziomy ssania; ustawienia dowolnie programowane przez operatora lub serwis techniczny gwarantujące uzyskanie indywidualnie wymaganego poziomu ssania w przedziale od 0 do 210 mbar; możliwość obserwacji na wyświetlaczu wszystkich parametrów systemu ssącego;

W przypadku nagłych wahań napięcia i/lub chwilowych przepięć, system nie przestaje działać, dzięki skomputeryzowanej kontroli urządzenia.

oprogramowanie kontrolujące pełen zakres parametrów technicznych pozwalające na dokładną analizę wszelkich nieprawidłowości;

Opcjonalnie ssak może być wyposażony w separator amalgamatu Hydrocyclone ISO 6.

wbudowana pamięć zapisująca błędy pojawiające się w toku użytkowania, „samo-diagnostyka” wpływa na szybką

BIODENT - Kompresory i systemy ssące


Turbo-Smart To jeden z dwóch inteligentnych ssaków stomatologicznych, który ma funkcję komunikowania się z operatorem i dokładnie wykonuje jego polecenia. Jest urządzeniem innowacyjnym posiadającym 6 patentów. Dzięki zastosowaniu inwertora, konsumpcja energii elektrycznej jest proporcjonalna do użycia ssaka, daje to 50% oszczędności w porównaniu z ssakami o stałej prędkości. Reaguje automatycznie na każdy problem związany z działaniem i zagrożeniami mogącymi doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Dzieki zainstalowanemu oprogramowaniu i wbudowanej pamięci użytkownik i serwis techniczny uzyskują informację o: • • • • • • • •

podciśnieniu; konserwacji; poborze prądu; temperaturze urządzenia; pojemności kondensatora; temperaturze otoczenia; poziomie amalgamatu; czasie pracy.

Inteligentny rozruch silnika i energooszczędna praca; wzrost wydajności w zależności od zapotrzebowania na ssanie; zużycie energii elektrycznej proporcjonalne do efektywnego używania ssaka; możliwość regulacji wartości ssania indywidualnie do potrzeb.

Turbo-Smart może być instalowany w układzie równoległym bez dodatkowych paneli sterujących. Istnieje możliwość rozbudowy modelu A (na 2 stanowiska) do modelu B (na 4 stanowiska) poprzez wprowadzenie odpowiedniego hasła do oprogramowania zmieniającego jego parametry techniczne. Rozbudowy możemy dokonać zarówno przed pierwszą instalacją, jak i w każdej chwili eksploatacji urządzenia. Opcjonalnie ssak może być wyposażony w separator amalgamatu Hydrocyclone ISO 18. Turbo-Smart dostępny jest z plastikową osłoną, która chroni go przed zanieczyszczeniem i redukuje hałas. BIODENT - Kompresory i systemy ssące

39


Micro-Smart Cube i Turbo-Smart Cube Jednostki Cube są mniejsze i bardziej ciche niż ich poprzednicy, ale równie mocne, skonstruowane w oparciu o najnowsze technologie. Micro-Smart Cube jest kolejną odsłoną urządzenia Micro-Smart. Turbo-Smart Cube jest kontynuacją Turbo-Smarta, pierwszego ssaka stomatologicznego o zmiennej prędkości, w którym zastosowano inwertor. Istnieje możliwość bezprzewodowego połączenia Cuba z komputerem, co umożliwia śledzenie działania i interweniowanie w razie potrzeby. Cube wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i wydajnością.

Micro-Smart Cube Zaopatrzony w nową jednostkę ssącą Uni-Jet 25; wyposażony w nowoczesne funkcje i usługę ciągłej pracy przy maksymalnej próżni 210 mbar i maksymalnym przepływie 1200 l/min; zalecany, podobnie jak Micro-Smart, nawet dla 2 unitów.

Turbo-Smart Cube Wyposażony w nową jednostkę ssącą Uni-Jet 75; maksymalny przepływ: wersja „A” - 1600 l/min. wersja „B” - 1800 l/min.; obsługuje do 4 unitów.

40

BIODENT - Kompresory i systemy ssące


Inteligentny ssak Dzięki inwertorowi i oprogramowaniu Micro- i Turbo-Smart Cube są w stanie poradzić sobie w nawet najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach, utrzymując nieprzerwaną pracę. W trudnych warunkach pracy, np. w wysokiej temperaturze, ssak kontynuuje działanie bez uszczerbku dla samej pompy. Dzieje się tak poprzez automatyczne obniżenie poziomu ssania, aż temperatura sama nie powróci do optymalnego poziomu. Wszelkie możliwe nieprawidłowości są opisywane i pokazywane na ekranie wyświetlacza w trakcie pracy. Ta „samo-diagnostyka” w sposób istotny wpływa na szybką

W przypadku nagłych wahań napięcia i/lub chwilowych przepięć, system nie przestaje działać, dzięki skomputeryzowanej kontroli urządzenia. W przypadku zbyt dużej ilości płynu spływającego z unitu, włącza się system auto-protekcji powodując natychmiastowe otwarcie zaworu recyrkulacji, co zapobiega zalaniu pompy. Taka sytuacja powoduje również momentalne spowolnienie pracy pompy ssącej, z minimalnymi, ledwo odczuwalnymi lub w ogóle, zmianami siły ssania. Po odwirowaniu płynów system powraca do pełnej sprawności.

Mono-Jet Mono-Jet to ssak w metalowej obudowie przeznaczony do podłączenia bezpośrednio przy unicie dentystycznym. Dostarczany z indukcyjnym silnikiem, który jest cichy i zbudowany tak, by zapewnić sprawną i ciągłą eksploatację. Poziom hałasu testowany był z zamontowaną końcowką Ø 11 zgodnie z przepisami ISO 3746-1979(E).

Mono-Jet Alpha

Mono-Jet Beta

Kwadratowe krawędzie obudowy;

Zaokrąglone krawędzie obudowy;

automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy, 24 V;

automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy, 24 V;

poziom hałasu 59 dB (A);

poziom hałasu 59 dB (A);

wymiary: 520 x 285 x 440 mm;

wymiary: 520 x 285 x 440 mm;

waga: netto = 27 kg, brutto = 33 kg.

waga: netto = 27 kg, brutto = 33 kg. BIODENT - Kompresory i systemy ssące

41


Aspi-Jet Aspi-Jet to gama ssaków jezdnych marki Cattani, które idealnie sprawdzą się zarówno jako urządzenia podstawowe - ssaki główne, jak i jako jednostki zapasowe w przypadku awarii ssaka głównego.

Aspi-Jet 6

Aspi-Jet 7

Kanister opróżniany ręcznie, pojemność 4 litry;

Automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy;

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 500 x 350 x 760 mm; waga: netto - 32 kg, brutto - 41 kg.

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 500 x 350 x 760 mm; waga: netto - 34 kg, brutto - 43 kg.

Aspi-Jet 8

Aspi-Jet 9

Automatyczne usuwanie ścieków za pomocą pompy, woda do szklanki;

Automatyczne odprowadzanie ścieków za pomocą pompy, woda do szklanki, spluwaczka montowana na ruchomym ramieniu ze stali nierdzewnej, kranik do płukania spluwaczki;

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 500 x 350 x 760 mm; waga: netto - 36 kg, brutto - 47 kg.

poziom hałasu: 65 dB (A); wymiary: 475 x 560 x 760 mm; waga: netto - 39 kg, brutto - 50 kg.

42

BIODENT - Kompresory i systemy ssące


Uni-Jet 75 Uni-Jet 75 to pompa ssąca do systemu suchego, który stosuje się w przypadku, gdy system mokry, ze względów technicznych, nie może być wykorzystany. Pompa ssąca do systemu suchego nie jest wyposażona w separator woda - powietrze. Separator taki musi być zainstalowany w samym unicie. Wydajność: 1,250 l/min. Wymiary: 231,5 x 246 x 251 mm Waga: netto=10 kg, brutto=12 kg

Uni-Jet wykorzystuje się np., gdy w pomieszczeniu przeznaczonym na pompę nie ma odpływu do kanalizacji lub różnica poziomu między unitem a odpływem - in plus, jest zbyt duża.

Turbo-Jet 1 Turbo-Jet 1 to nowoczesna półmokra pompa ssąca z separatorem amalgamatu lub bez (opcja) do obsługi 1 unitu stomatologicznego. Usuwane wypełnienia amalgamatowe to zmora w gabinetach. Pozbywanie się amalgamatu to codzienna czynność, a pozbywanie się go w sposób bezpieczny dla środowiska to również obowiązek. Cattani oferuje wraz z pompą separatory amalgamatu ISO 4 spełniające rygorystyczne normy ISO i TÜV.

Wydajność: 650 l/min.; wymiary: 540 x 350 x 360 mm;

waga: netto = 22 kg, brutto = 27 kg.

BIODENT - Kompresory i systemy ssące

43


Sterylizacja i higiena Higiena to podstawa pracy każdego gabinetu stomatologicznego. By ją utrzymać i zapewnić bezpieczeństwo konieczne są zarówno urządzenia do sterylizacji - autoklawy, jak i środki chemiczne. Duży wybór i jakość to podstawowe kryteria doboru dostawców w tym zakresie. Biodent rekomenduje marki: Magnolia, Melag i CertoClav.

Firma Melag powstała w powojennych Niemczech. Zmieniło się pokolenie, ale nie przesłanie: „produkty od ludzi dla ludzi”. Poprzez skupienie się wyłącznie na produktach, które zapobiegają zakażeniom podczas zabiegów medycznych, Melag wypracował najwyższą międzynarodową jakość artykułów. Wysoka specjalizacja jest tu podstawą. CertoClav posiada 50-letnie doświadczenie w produkcji autoklawów stołowych dla laboratoriów mikrobiologicznych, do badań materiałów, do badan naukowych, dla oświaty, medycyny i farmacji. Wszystkie urządzenia spełniają normy CE dla urządzeń laboratoryjnych. Firma CertoClav oferuje produkty wysokiej jakości, charakteryzujące się dużym bezpieczeństwem eksploatacji, niskimi kosztami bieżącej konserwacji i długą żywotnością. Należąca do Grupy Cattani, marka Magnolia dostarcza niezbędnych, łatwych do używania i skutecznych środków higieny. Dezynfekcja jednostek ssących i ich regularne czyszczenie, bezpośrednio po dniu pracy, umożliwia zachowanie higieny i sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń.

Produkty Magnolia strona 43

44

BIODENT - Sterylizacja i higiena

Autoklawy Melag strona 44

Autoklawy CertClav strona 46


Magnolia Magnolia to marka należąca do Grupy Cattani. Dostarcza niezbędnych w każdym gabinecie stomatologicznym, łatwych do używania i skutecznych środków higieny. Dezynfekcja jednostek ssących, ich regularne czyszczenie, odbywające się bezpośrednio po dniu pracy, stanowi gwarancję zachowanie higieny i sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń. Nieprzestrzeganie zasad należytej sterylności może doprowadzić do utworzenia się warstwy bakterii, które z czasem utrudnią ssanie, mogą też spowodować przegrzanie i zakleszczanie łożysk.

Antypieniące tabletki czyszczące do ssaków

Pozwalają na ciągłą pracę nawet w przypadku aspiracji płynów pieniących się, przeciwdziałają powstawaniu przykrych zapachów, zapobiegają powstawaniu czarnego żelu tworzącego się po aspiracji krwi.

Eco-Jet 1

Spray do dezynfekcji oraz czyszczenia powierzchni unitów dentystycznych i powierzchni odkrytych.

Puli-Jet Classic

Eco-Jet 1

Puli-Jet Plus

Eco-Jet 2

Pulse Cleaner

Lubri-Jet

Koncentrat do czyszczenia i eliminowania przykrego zapachu z systemów ssących.

Koncentrat do czyszczenia i usuwania nieprzyjemnego zapachu z dentystycznych systemów ssących.

Wiaderko z systemem pulsacyjnym do do czyszczenia systemów ssących płynami czyszcząco-odkażającym. Pojemność wiaderka - 2,5 litra.

AC Net

Środek czyszczący w spray’u do sterylizacyjnych komór autoklawów usuwający osad i kamień.

Chusteczki do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni unitów dentystycznych.

Środek dezynfekcyjny do czyszczenia i odkażania dentystycznych narzędzi chirurgicznych.

Środek zawierający silikon do prostej i taniej konserwacji narzędzi. Dostępne wersje to spray i krople.

Aqua Plus

Koncentrat do usuwania oraz zapobiegania tworzenia się wodociągowych w unicie.

BIODENT - Sterylizacja i higiena

45


Autoklawy Melag Klasa Premium-Plus Punkt odniesienia dla wszystkich autoklawów „klasy B”. Sterylizacja w rekordowym czasie, niesamowita łatwość obsługi i absolutna niezawodność.

Dane techniczne Wielkość komory

Vacuklav® 40 B+ z podłączeniem wodociągowym

Vacuklav® 41 B+ wolno stojący

Vacuklav® 43 B+ wolno stojący

Vacuklav® 44 B+ z podłączeniem wodociągowym

G 35 cm x Ø 25 cm / 18 litrów

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

Wielkość załadunku

6 kg instrumentów / 2 kg tekstyliów

7 kg instrumentów / 2,5 kg tekstyliów

Wymiary (S x W x G)

46 x 50 x 55 cm wysokość z ekranem 56 cm nóżki urządzenia pasują na blat o głebokości 50 cm

46 x 50 x 68 cm wysokość z ekranem 56 cm nóżki urządzenia pasują na blat o głebokości 60 cm

Waga

57 kg

59 kg

Zasilanie elektryczne

66 kg

62 kg

220-240V / 50-60 Hz / 3.400 W

Wytrzymała, kompaktowa i niezawodna. Te sprawdzone tysiące razy autoklawy „klasy B” zapewniają niezawodność, wytrzymałość, krótki czas pracy i łatwą obsługę przy zgrabnej budowie.

Dane techniczne Wielkość komory

Vacuklav® 30 B+ z podłączeniem wodociągowym

Vacuklav® 31 B+ wolno stojący

G 35 cm x Ø 25 cm / 17 litrów

Vacuklav® 23 B+ wolno stojący

Vacuklav® 24 B+ z podłączeniem wodociągowym

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

Wielkość załadunku

5 kg instrumentów / 2 kg tekstyliów

5 kg instrumentów / 1,8 kg tekstyliów

5 kg instrumentów / 1,8 kg tekstyliów

7 kg instrumentów / 2,5 kg tekstyliów

Wymiary (S x W x G)

42,5 x 48, 5 x 63 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 50 cm

42,5 x 48,5 x 75 cm

42,5 x 48,5 x 69 cm

Waga

57 kg

Zasilanie elektryczne

46

BIODENT - Sterylizacja i higiena

59 kg

urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm 66 kg

230 V / 50-60 Hz / 2.100 W

62 kg


Klasa S „Klasa S” - modele z serii Euroklav. Sprawne autoklawy „klasy S” z szybkimi programami i wszechstronnymi opcjami dokumentacji - dla pojedynczo opakowanych instrumentów.

Dane techniczne

Euroklav® 23 VS+

Euroklav® 29 VS+

Euroklav® 23 S+

Wielkość komory

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

G 35 cm x Ø 25 cm / 18 litrów

G 45 cm x Ø 25 cm / 22 litry

Wielkość załadunku

4 kg instrumentów / 1 kg tekstyliów

3 kg instrumentów / 0,8 kg tekstyliów

4 kg instrumentów / 0,6 kg tekstyliów

Wymiary (S x W x G)

42,5 x 48, 5 x 66 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm

42,5 x 48, 5 x 57 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 50 cm

42,5 x 48, 5 x 66 cm urządzenia pasują na blat o głębokości 60 cm

230 V / 50 Hz / 3.000 W

230 V / 50 Hz / 2.500 W

Waga

43 kg

Zasilanie elektryczne

230 V / 50 Hz / 3.000 W

MELAtherm MELAtherm 10 jest urządzeniem myjąco- dezynfekującym według normy EN 15883. Jest idealnym sprzętem do reprocesowania narzędzi wielokrotnego użytku. MELAtherm ma zgrabny gabaryt i pełne wyposażenie: ponadto w cenie zakupu: • • • •

automatyczny dozownik do płynów; dokumentacja na karcie pamięci CF lub poprzez sieć komputerową; krótkie czasy cykli; maszynowe suszenie spełniające normę.

MELAtherm 10 monitoruje rotację spryskiwaczy, blemom wiążącym się z nieodpowiednią obsługą. MELAtherm 10 wyposażony jest w kosz z iniektorem lub bez iniektora. Do iniektora można podłączyć do 11 instrumentów wgłębionych, jak np. ssaki i kątnice/prostnice.

MELAtherm ma standardową szerokość 60 cm i mieści się bez problemu pod blatem.

BIODENT - Sterylizacja i higiena

47


CertoClav Essential Podstawowy ekonomiczny aluminiowy autoklaw dostępny w dwóch wersjach pojemności 12l i 18l. Sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku. Wystarczy wcisnąć przycisk „Start”, a proces sterylizacji uruchamia się automatycznie. Sterylizacja składa się z następujących procesów: • 3 x osiągnięcie 115°C i chłodzenie do odpowietrzenia frakcyjnego, • dotarcie do 121°C (1.2 bar) i utrzymanie przez 15 minut, • ochłodzenie do temperatury 80°C. Autoklaw wyposażony jest w port drukarki do drukowania protokołów.

Poczwórny system bezpieczeństwa CertoSecure składa się z zaworu nadciśnienia, zaworu ciśnienia, zablokowania pokrywy zabezpieczającego przed otwarciem i wgłębienia zabezpieczającego w razie nadciśnienia. CertoLock zamyka się jednym ruchem.

CertoClav Classic Ekonomiczny autoklaw ze stali nierdzewnej o pojemności 18l pozwalający na niezawodną sterylizację w temperaturze do 140° C. Ma dwa poziomy do wyboru 125°C (1.4 bar) lub 140°C (2.7 bar); alternatywnie - 115°C / 121°C. Wyposażony jest w termostat do regulacji ciepła. Posiada przełącznik czasowy (5 - 60 min).

Precyzyjnie wykonane zawory gwarantują osiągnięcie wymaganego ciśnienia i temperatury sterylizacji.

48

BIODENT - Sterylizacja i higiena


CertoClav MultiControl 2 Laboratoryjny autoklaw ze stali nierdzewnej o pojemności 18l, sterowany programatorem do swobodnego programowania przez użytkownika. Autoklaw posiada zestaw programów dla wszystkich zadań sterylizacji. Ma możliwość rejestrowania procesów za pomocą oprogramowania PC (wersja podstawowa w zestawie) lub za pomocą drukarki. Zastosowany w autoklawie automatyczny proces odpowietrzania gwarantuje niezawodną sterylizację. Jest programowalny od temperatury pokojowej do 140°C (2,7 bar).

CertoClav MultiControl 2 nadaje się do różnych materiałów (ICP-TM610, HAST, GLB-AL 631).

CertoClav Vacuum Pro To szybki, praktyczny i bezpieczny autoklaw wyposażony w komorę ze stali nierdzewnej o objętości 8 litrów, 12 litrów, 18 litrów lub 22 litrów. Dzięki podgrzewanej komorze, systemowi chłodzenia powietrza i pompie próżniowej najszybszy cykl sterylizacji wynosi tylko ok. 20 minut. Zbiorniki wody czystej i zużytej są zintegrowane w autoklawie. Nie jest wymagane żadne zewnętrzne przyłącze wody. Wyjątkowo duży 7-calowy ekran zapewnia intuicyjną obsługę i asystę wideo krok po kroku. Obejmuje dostęp do rewolucyjnego CertoCloud, całkowicie automatycznego rejestrowania i zdalnej konserwacji.

BIODENT - Sterylizacja i higiena

49


PROTETYKA Leczenie protetyczne polega na trwałej i kosmetycznej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów. Dobór koloru przyszłej pracy protetycznej ma zasadnicze znaczenie dla finalnego efektu estetycznego, dlatego do tego etapu należy przyłożyć szczególną wagę. W naszej ofercie znajdziecie Państwo najbardziej innowacyjne rozwiązanie na świecie - Rayplicker firmy Borea, które pozwoli ustalić kolor zębów oraz precyzyjnie dobrać kolor uzupełnień protetycznych.

Borea powstała w 2013 roku, przy współpracy z laboratorium Xlim, w inkubatorze w ESTER Technopole w Limoges. Obecnie firma ma swoją siedzibę w parku biznesowym ESTER Technopole, gdzie projektuje, produkuje i sprzedaje Rayplicker™. Dzięki prężnemu zespołowi młodych inżynierów i programistów z dziedziny informatyki zapewnia również rozwój oprogramowania. Firma rozwija się dynamicznie każdego dnia, wzbogacana o nowe umiejętności, doświadczenia i nowych pracowników.

Rayplicker Rayplicker™ to urządzenie do cyfrowego ustalania koloru zębów oraz precyzyjnego doboru koloru uzupełnień protetycznych. Rayplicker™ to autentyczna innowacja w dziedzinie estetyki dentystycznej. Urządzenie jest bezprzewodowym spektrofotometrem oferującym szybkie, niezawodne, ergonomiczne i kompletne rozwiązanie do niezbędne do śledzenia realizacji zleconej do wykonania protezy. Chroniony kilkoma patentami zgłoszonymi w 2015 i 2016 roku, Rayplicker™ umożliwia uzyskanie kompletnych map odcieni i przezierności zęba w pojedynczej analizie.

50

BIODENT - Protetyka


Najważniejsze zalety Rayplicker: Prostota: Wymyślony w ścisłej współpracy z dentystami i technikami dentystycznymi, ergonomiczny, wyposażony w interfejs Rayplicker™ został zaprojektowany tak, aby dać użytkownikom możliwość określenia odcieni i przezierności bardzo precyzyjnie w jak najkrótszym czasie i w jak najprostszy sposób. Dodatkowo zmniejszona głowica pomiarowa umożliwia łatwy dostęp do zębów bocznych. Plug and Play: Kalibracja wykonywana jest automatycznie i równocześnie z określaniem odcienia/koloru podczas każdej akwizycji – przechwytywania danych. Rayplicker oferuje możliwość przeglądania różnych stopni mapowania zęba odcieniami (odcień podstawowy, 3 i 9 części, szczegółowe odwzorowanie z uwzględnieniem przezierności brzegu siecznego) i dalsze, w celu precyzyjnego wykonania pracy protetycznej.

Obraz spolaryzowany

Całkowity cień

3 części

9 części

Mapowanie szczegółowe

Przezierność

Szybkość: przechwytywanie danych – akwizycja w celu ustalenia koloru zęba wykonywana jest bardzo szybko. Poza bardzo krótkim czasem wymaganym do określenia odcieni, zaletą szybkiego pomiaru jest wyeliminowanie ryzyka błędu związanego z ruchami pacjenta i wykonującego pomiar. Globalność: analiza spektrofotometryczna zębów i ustalenia odcieni jest oparta na kolorniku VITA 3D-MASTER®. Następnie w oprogramowaniu dostępnych jest kilka innych kolorników (VITA Classical A1-D4® i IVOCLAR VIVADENT Chromascop®). Bezpieczeństwo: Zapobieganie wszelkim zakażeniom krzyżowym gwarantuje lekarzowi i pacjentowi ustnik nadający się do sterylizacji.

Kompletne rozwiązanie RAYPLICKER™ umożliwia wymianę danych w celu monitorowania zamówienia, dzięki przejrzystej i trwałej interakcji między dentystą a laboratoriami za pośrednictwem chmury. Pozwala to na śledzenie procesu technologicznego w czasie rzeczywistym.

BIODENT - Protetyka

51


HIGIENA JAMY USTNEJ Codzienna profilaktyka zębów, pomaga zapobiec problemom jeszcze przed ich pojawieniem się. Jest także mniej bolesna, tańsza i mniej niepokojąca niż leczenie chorób, którym nie udało się zapobiec. Proponujemy rewolucyjny system JETPIK do higieny jamy ustnej połączenie mocy działania strumienia wody irygatora z nylonową nicią dentystyczną uzupełnione o pracującą z prędkością 30.000 obrotów na minutę szczoteczką soniczną. Idealne rozwiązanie dla zapewnienia najwyższego poziomu higieny!

Firma JETPIK została stworzona na jednym prostym pomyśle: Utrzymanie higieny jamy ustnej powinno być łatwe, a jednocześnie skuteczne i dostępne dla wszystkich. Misją firmy jest pomaganie ludziom lepiej dbać o zęby i dziąsła, zapewniając alternatywę dla nici dentystycznych, którą można płynnie dopasować do każdego stylu życia w ruchu. Przed powstaniem firmy wynalazca i założyciel JETPIK, Henry Hu był, przez 2 lata, lojalnym klientem marki Waterpik. Dwa razy dziennie, zamiast używać nici dentystycznych, używał Waterpik. W trakcie rutynowej wizyty dentysta zauważył, że zęby Henry'ego są w porządku, jednak obecność płytki nazębnej wykazywała, że regularnie nie czyści ich nićmi. Po wizycie w umyśle Henry'ego powstała idea. Ta idea przekształciła się w obsesję, a po latach badań i rozwoju ta obsesja ostatecznie przekształciła się w rzeczywistość. Henry stworzył pierwszy na świecie system, łączący nitkę dentystyczną z mocą strumienia wody irygatora i szczoteczką soniczną. Stworzył produkt, który wytworzył efekt szorowania, dający niesamowity wynik: 240% skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej niż jakikolwiek inny doustny irygator na rynku.

Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP200 Ultra strona 51

52

BIODENT - Higiena jamy ustnej

Irygator dentystyczny JP51 Solo strona 52

Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP210 Solo strona 52


JP200 Ultra Innowacyjny pulsacyjny irygator wody 3 w 1, elektryczny system czyszczenia zębów nitką dentystyczną i strumieniem wody + szczoteczka soniczna. Pulsująca nić dentystyczna tworzy dodatkową siłę tarcia w celu wyszorowania zębów i oczyszczenia ich pod linią dziąseł; Badania laboratoryjne dowiodły o 240% większą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i biofilmu niż jakikolwiek inny wewnątrzustny irygator. Idealny dla każdego pacjenta z implantami, koronami, klamrami czy mostkami. Unikalne bezpośrednie ładowanie i zasilacz sieciowy USB umożliwiają używanie w dowolnym środowisku od 100 do 240 VAC na całym świecie. W pełni naładowany w ciągu 3 godzin Skuteczny, bezpieczny i łatwy w obsłudze; zdrowsze dziąsła i czyste zęby w ciągu 7 dni (Klinicznie udowodniono, że usunięto do 99% płytki nazębnej z obszarów poddanych działaniu) Zawiera unikatowy indukcyjny sterylizator UV do zabijania bakterii na szczoteczce do zębów i dyszy.

Power Floss System łączy nitkę dentystyczną z mocą strumienia wody irygatora i szczoteczką soniczną.

W ZESTAWIE: JP-200 rękojeść dysza JETPIK (3) końcówka szczoteczki (2) wkłady z nićmi dentystycznymi (10) narzędzie do czyszczenia języka kubek na wodę (niebieski) podróżne etui wężyk do wody + klips baza ładująca adapter USB uchwyt na akcesoria sterylizator UV

BIODENT - Higiena jamy ustnej

53


JP210 Solo Innowacyjny pulsacyjny irygator wody 3 w 1, elektryczny system czyszczenia zębów nitką dentystyczną i strumieniem wody + szczoteczka soniczna; Pulsująca nić dentystyczna tworzy dodatkową siłę tarcia w celu wyszorowania zębów i oczyszczenia ich pod linią dziąseł. Badania laboratoryjne dowiodły o 240% większą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i biofilmu niż jakikolwiek inny wewnątrzustny irygator. Idealny dla każdego pacjenta z implantami, koronami, klamrami czy mostkami. Unikalne bezpośrednie ładowanie i zasilacz sieciowy USB umożliwiają używanie w dowolnym środowisku od 100 do 240 VAC na całym świecie. W pełni naładowany w ciągu 3 godzin.

W ZESTAWIE: JP210 rękojeść, dysza JETPIK (1), końcówka szczoteczki, wkłady z nićmi dentystycznymi (2), narzędzie do czyszczenia języka, dwufunkcyjny pojemnik na wodę / pokrywa na podróż, JP200 indukcyjna baza ładująca|uchwyt, wężyk do wody + klips adapter USB, szczoteczka do czyszczenia akcesoriów

Zdrowsze dziąsła i czyste zęby w ciągu 7 dni (klinicznie udowodniono, że usunięto do 99% płytki nazębnej z obszarów poddanych działaniu).

JP51 Solo Rewolucyjna, pulsująca technologia Floss: 240% bardziej skutecznie usuwa płytkę nazębną niż jakakolwiek inny irygator wodny. Klinicznie udowodniono, że usunięto do 99% płytki nazębnej z obszarów poddanych czyszczeniu. Zdrowsze dziąsła i czyste zęby w ciągu 7 dni. Unikalne bezpośrednie ładowanie, urządzenie może być w pełni naładowane w ciągu 5 godzin. Napięcie uniwersalne: 100-240 V AC. Adapter USB / AC umożliwia wygodne ładowanie w dowolnym miejscu na świecie. Wyświetlanie stanu naładowania akumulatora.

54

BIODENT - Higiena jamy ustnej

W ZESTAWIE: JP-51 rękojeść, dysza JETPIK (2), wkłady z nićmi dentystycznymi (2), narzędzie do czyszczenia języka, dwufunkcyjny pojemnik na wodę / pokrywa na podróż, JP51 indukcyjna baza ładująca / uchwyt, wężyk do wody + klips, adapter USB


Wyposażenie dodatkowe Każdy gabinet stomatologiczny wyposażony jest w dużą ilość sprzętu, który – choć nie najważniejszy – jest po prostu niezbędny dla jego funkcjonowania. Wyposażenie dodatkowe oferowane przez Biodent zarki dentystyczne GALAXY BioMill CAD/CAM, piaskarki marki Deldent, instrumenty stomatologiczne od LM-Instruments, a także oświetlenie Noble Light.

Grupa SATELEC - PIERRE ROLLAND zmieniła w 2003 roku nazwę na ROLLAND oraz Acteon SOPRO. Sopro oferuje szeroką gamę produktów poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego, między innymi kamery wewnątrzustne serii Sopro. Mająca swoją siedzibę w Izraelu firma Romidan Ltd zajmuje się produkcją wysokiej jakości produktów stomatologicznych od 1998 roku. Urządzenia eksportowane są do Europy, Europy Wschodniej, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki. Romidan posiada certyfikat ISO 9001 i ISO 13485, a produkty posiadają certyfikat CE & FDA. Deldent Ltd. to izraelski producent urządzeń i instrumentów dentydla rynku stomatologii estetycznej i zapobiegawczej. Deldent cieszy się renomą na rynku międzynarodowym, swoją pozycję zawdzięcza-

skim znakiem CE.

LM-Instruments rozwija, produkuje i sprzedaje dentystyczne instrumenty ręczne, urządzenia ultradźwiękowe oraz urządzenia do polerowania. Wszystkie produkty LM produkowane są w Skandynawii, łącząc technologię produkcji high-tech z ręcznym rzemiosłem, aby uzyskać najwyższą jakość i wysoką funkcjonalność, ze szczególnym naciskiem na ergonomię.

stomatologii. Wprowadziła przełomową koncepcję Noblelight opracowaną z wykorzystaniem najnowszych trendów i procesów technicznych. Nowe lampy doskonale nadają się do zastosowania w obszarze pracy operacyjnej, co jest niezmiernie ważne dla ergonomii i najwyższego poziomu obsługi pacjenta.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe

55


56

Lokalizator implantów RomiPointer strona 55

Kamery wewnątrzustne strona 56

Mini piaskarka MINIBLASTER strona 58

Piaskarka JetPolisher 2000 strona 59

Instrumenty stomatologiczne strona 60

Oświetlenie Noble Light strona 61

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe


RomiPointer™ RomiPointer™ firmy Romidan Ltd to innowacyjne urządzenie do precyzyjnego lokalizowania implantów ukrytych pod tkanką. Ergonomiczny, przyjazny dla użytkownika design detektora i prosta obsługa sprawiają, że jest to doskonały wybór dla nowoczesnej kliniki stomatologicznej. Pozwala zaoszczędzić czas i wyeliminować wykonywanie radiogramów w celu zlokalizowania implantów. -

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, RomiPointer jest precyzyjnym, przyjaznym dla użytkownika, niedrogim urządzeniem, przeznaczonym zarówno dla specjalistów implantologów jak i dla lekarzy dentystów wszczepiających implanty w swoich praktykach.

Ergonomiczny, przyjazny dla użtkownika design oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że jest idealne urządzenie zarowno dla implantologów jak i dla lekarzy dentystów.

Zaawansowana technologia; w pełni automatyczna kalibracja i działanie; kompaktowy, przyjazny dla użytkownika design; lokalizacja implantu z bardzo dużą precyzją; łatwa i niezawodna eksploatacja; automatyczne wyłączanie.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe

57


SOPRO 617 Nowoczesna kamera do obrazowania

Elegancki zakrzywiony kształt oraz smukłość części dystalnej zapewniają lepszy komfort pracy w jamie ustnej. Kąt widzenia 105° (wzrost o 15 stopni) odróżnia ją od innych aparatów na rynku i pozwala na lepszą eksplorację odległych obszarów. Zoptymalizowany kąt widzenia umożliwia doskonałą widoczność nawet w trudno dostępnych miejscach tylnych. Aparat wyposażony jest w stałą ogniskową - jej duża głębia ostrości zapewnia wyraźny obraz w każdych okolicznościach.

Umieszczenie obrazu na ekranie poprzez dotknięcie wrażliwego na dotyk SoproTouch™; przycisk SoproTouch™ dostępny w każdym modelu kamer wewnątrzustnych Sopro; kamera oferująca doskonałą jakość obrazu; pole obrazowania idealnie doświetlone przez 8 wbudowanych diod LED.

SOPRO 717 wadza użytkownika w tryb makrowizji.

ustnej, pozwalając sprawdzić stan powierzchni ubytków i zobrazować mikropęknięcia. Smukłość części dystalnej zapewnia wyjątkowy komfort w jamie ustnej pacjenta, nawet tam, gdzie przestrzeń jest wąska i trudno dostępna. Aparat ten doskonale wpisuje się w środowisko pracy praktyki dentystycznej i może być całkowicie zintegrowany z wszystkimi unitami stomatologicznymi.

3 różne tryby pracy: zewnątrzustny, wewnątrzustny i makro; widok powiększony do 115 razy; z odpowiednią stacją dokującą.

58

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe


SOPROCARE Firma ACETON opracowała koncepcję SOPROCARE, aby pomóc dentystom bia w gabinecie stomatologicznym.

wzmocnieniu Soprocare ujawnia próchnicę, a także wskazuje nową i starą płytkę nazębną. Jest pierwszym produktem na rynku, który umożliwia wykrywanie zapalenia dziąseł. W trybie Daylight, Soprocare może być również używana jako kamera, dostarczając wszystkich niezbędnych narzędzi do wykonywania pełnego i sprawnego przeglądu jamy ustnej. Uniwersalność Soprocare uzyskiwana jest dzięki temu, że użytkownik ma 3 tryby do wyboru: Perio, Cario, Daylight.

PERIO - wyróżnienie starej i nowej płytki nazębnej oraz zapalenia dziąseł nawet na wczesnym etapie; CARIO - wykrywanie w prosty sposób próchnicy zębiny - od etapu 1 (kod ICDAS II); DAYLIGHT - makrowizja - uwidacznianie niezauważalnego „gołym okiem” i możliwość oglądania mikrouszkodzeń oraz ich ewolucji.

SOPROLIFE To wewnątrzustna kamera, która jest rewolucyjnym urządzeniem. To rezultat stworzenia nowej technologii opartej

wykryć ubytki w różnych stadiach ich rozwoju. scencji łączący w sobie detektor próchnicy oraz kamerę zewnątrzustną.

-

Soprolife posiada 3 tryby do wyboru: diagnozy, leczenia i światła dziennego, co jest gwarancją uniwersalności kamery.

TRYB DIAGNOZY - większa dokładność przy rozpoznawaniu rozwoju zgryzowych i/lub proksymalnych zmian próchnicowych; TRYB LECZENIA - wizualne różnicowanie zakażonej i zdrowej tkanki w opracowywanym miejscu; TRYB ŚWIATŁA DZIENNEGO - uwidocznienie szczegółów przy świetle białym - od widoku portretowego po widok makro.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe

59


Miniblaster™ Miniblaster™ to pierwsza na świecie w pełni autoklawowalna, ręczna minipiaskarka protetyczna. Regulacja przy pomocy jednego palca, zapewnia maksymalną ergonomiczną pracę zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych. Wbudowana szybkozłączka i zestaw montażowy są dołączone z urządzeniem i pozwalają na prostą instalację powietrza bez pomocy serwisu technicznego. Unikatowy system zapadkowy upraszcza kierunek obrotów dysz.

W pełni autoklawowalna mini piaskarka zapobiegająca infekcjom krzyżowym; zbudowana z lekkiego aluminium poprawiającego ergonomię pracy; wbudowany system szybkiego odłączania; środek piaskujący tlenek glinu 50 i 90 mikronów.

DUST INN 2000™ DUST INN 2000™ to wygodne rozwiązanie dla nowoczesnej praktyki dentystycznej, gwarantujące czyste, bezpyłowe powietrze podczas piaskowania przy fotelu! Urządzenie plug-in (wystarczy podłączyć) i łatwe do przenoszenia w dowolne miejsce! Niewielkich rozmiarów podstawa, zabierająca niewiele miejsca pracy. Cichy, 12V filtrowany system wychwytywania pyłów.

Brak bałaganu po piaskowaniu; wygodne rękawy; przejrzysta kopuła odporna na zarysowania.

60

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe


JetPolisher 2000 JetPolisher 2000 to nowoczesna, przenośna piaskarka do oczyszczania

Piaskarka oferuje opatentowany system Deldent H.S.T. System ten miesza powietrze, wodę i proszek wodorowęglanu sodu razem, w ramach jednej dyszy, w celu uzyskania jednorodnego strumienia, w przeciwieństwie do innych systemów, w których istnieją oddzielne dysze do strumieni wody i proszku. Korzyści systemu polerującego H.S.T. są liczne, w tym: • • •

zapobieganie zatykania się dyszy; bardziej efektywny strumień polerowania, więc potrzebne jest mniejsze ciśnienie; łagodniejsze działanie polerowania, ponieważ cząstki wodorowęglanu sodu zaczynają mięknąć w głowicy natryskowej.

Posiada możliwość całkowitego zdejmowania do sterylizacji w autoklawie rękojeści oraz pokrętła regulacji wody, tak aby zapobiec przenoszeniu infekcji. Urządzenie podłącza się bezpośrednio do istniejących rur rękojeści (30-35 psi) przez 2-3 otwory lub 4 otwory złącz (Kavo, W&H, dostępne również złącza Sirona).

JetPolisher 2000 jest w pełni mobilna - można ją łatwo przenosić między pomieszczeniami, a lekka rękojeść jest bardzo ergonomiczna dla nadgarstka i łatwa w obsłudze.

Nieszkodliwość dla tytanowych implantów; wykorzystywanie istniejącego pedał unitu; lekkość i łatwość obsługi; duży i łatwo widoczny zbiornik proszku; 2 lata gwarancji.

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe

61


LM-Instruments Instrumenty diagnostyczne

LM-Instruments to doskonałej jakości produkty dla każdej praktyki stomatologicznej.

LM-Instruments rozwija, produkuje i sprzedaje dentystyczne instrumenty ręczne, urządzenia ultradźwiękowe oraz urządzenia do polerowania.

Instrumenty periodentologiczne

Dzięki innowacyjnej konstrukcji produktu najszybciej rozwijającym się producentem narzędzi ręcznych w Europie i liderem rynku w krajach skandynawskich.

Instrumenty do rekonstrukcji

Stała komunikacja z dentystami i higienistami utrzymuje rozwój produktów LM cały czas na krzywej wznoszącej.

Instrumenty endodontyczne

Wysoka ergonomia (silikonowe uchwyty w dwóch kształtach do wyboru, które nie ślizgają się w dłoni podczas pracy); niezwykła trwałość końcówek pracujących;

Instrumenty do ekstrakcji

stal o opatentowanym stopie; unikalny system kodowania kolorami, znacznie ułatwiający pracę lekarzom.

Instrumenty ortodontyczne

Szczegóły można znaleźć w katalogu na naszej stronie internetowej.

62

BIODENT - Wyposażenie dodatkowe

Użytkowanie i konserwacja


Profile for Marek Jankowiak

Biodent katalog produktowy  

Biodent katalog produktowy  

Profile for biodent
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded