Issuu on Google+


SŁOWNICZEK TECHNICZNY TAG™ to po prostu najlepszy system dopasowania kasku do głowy Od czasu wprowadzenia przez Bell’a kilka lat temu systemu GPS – regulacji obwodu kasku przy pomocy pokrętła, jest to najczęściej kopiowany przez innych prodcentów a zarazem ulubiony przez użytkowników system dopasowania kasku do czaszki. Nowy system TAG jest rewolucyjnym rozwinięciem GPS i działa w dwóch płaszczyznach zwiększając precyzję dopasowania. Ponadto elementy boczne są wykonane z miękkiej gumy, a punkty mocowania podniesiono aby zminimalizować kolidowanie z zausznikami okularów.

Composite Fiber Intakes™ CFI to wloty powietrza z kompozytu – najnowsze rozwiązanie konstrukcyjne zastosowane w kasku Volt. Tworzy ultra lekki system wewnętrznego szkieletu, zbrojenia wzmacniającego strukturę kasku. Odpowiednie ukierunkowanie płaszczyzn kreuje najwydajniejszy system wentylacji oparty o efekt dyszy Venturi’ego, łączący dużą prędkość przepływu z ogromną masą przepuszczanego przez układ powietrza.

Stream Jet Ventilation™ Specjalnie dla najnowszego kasku wyścigowego – Volt, Bell opracował połączenie głębokich kanałów powietrznych ze specjalnym ukierunkowaniem strug powietrza w rezultacie czego uzyskano jednocześnie dużą prędkość i dużą ilość powietrza przepływającego przez przestrzenie chłodzące w kasku. Nie tylko przednie otwory skutecznie zagarniają zimne powietrze do wnętrza, ale i tylna część kasku pracuje nad odprowadzaniem nagrzanego powiertza na zewnątrz.

Rowerzyści będą X-Static™ dzięki nowym wkładkom Tylko Volt ma wkładki z prawdziwym srebrem. Nitki tego metalu wplecione w materiał wkładek przyspieszają schnięcie, lepiej odprowadzają ciepło a co najważniejsze działają aseptycznie i grzybobójczo. Klimatyzacja z dezynfekcją w jednym. Srebrne włókna posiadają również właściwości termodynamiczne, tzn: będą chłodniejsze w ciepłą pogodę i cieplejsze, gdy na zewnątrz jest chłodno.

ParametryTechniczne SYSTEMY DOPASOWANIA TAG

Twin Axis Gear™ (TAG)

Bell udoskonalił swoją popularną opaskę GPS i zaproponował dwupłaszczyznową regulację nowej generacji TAG. Teraz poza klasycznym pokrętłem jest jeszcze regulacja w poziomie. Dzięki temu dopasowanie do potylicy jest bliskie doskonałości. Komfort zwiększa dodatkowo zastosowanie miękkiej gumy do produkcji opaski i zamocowanie całości wyżej, aby nie kolidowała z okularami. Uzyskano najwygodniejszy, najłatwiejszy do dopasowania system z istniejących dotychczas.

Geared Positioning System (GPS)™

GPS

System GPS pozwala na natychmiastowe i precyzyjne dopasowanie kasku poprzez pokręcenie jedną ręką pokrętła z zatrzaskami. Kask pasuje teraz jak rękawiczka ;)

ErgoDial™

System stosowany w kaskach o uniwersalnym rozmiarze. Pozwala na regulację jedną ręką w bardzo szerokim zakresie. Wystarczy wciśnięcie i obrócenie kółka regulacyjnego, aby dopasować kask.

ErgoDial

48 |

Half Nelson

System trzymania głowy oparty o miękkie, rozciągliwe, ale wystarczająco sztywne paski, aby wygodnie i pewnie stabilizowały kask na głowie młodego rowerzysty.


Daszki Variable Position Visor™ (VPV)

System VPV zastosowany w najwyższych modelach pozwala na regulację kąta daszku w zakresie 15 stopni. Specjalne sprzęgiełko pozwala na prostą, szybką i pewną zmianę pola widzenia.

Flying Bridge Visor™

System zaprojektowany do nagrodzonego kasku Moto-8 został przeniesiony do modelu Drop. Na obu bokach kasku są śruby regulacyjne z mechanizmami zapadkowymi trzymające daszek stabilnie na miejscu a jednocześnie łatwe do regulacji. System nie potrzebuje centralnej, trudnej do chwycenia podczas jazdy śrubki regulacyjnej. Regulacja jest możliwa także w rękawiczkach.

VPV

Blade Visor™

Łączy świetny wygląd z nie mniejszą funkcjonalnością. Specjalne piny utrzymują kask na miejscu bez zbytniej ingerencji w strukturę kasku.

Snap-In Visor

Daszek z możliwością odczepienia pozwala na dostosowanie kasku do wymagań konkretnego dnia, pogody czy trasy. Zwiększa uniwersalność kasku.

Wentylacja / Chłodzenie

Skorupa Kasku

Stream Jet Ventilation™

Specjalnie dla najnowszego kasku wyścigowego – Volt, Bell opracował połączenie głębokich kanałów powietrznych ze specjalnym ukierunko-waniem strug powietrza w rezultacie czego uzyskano jednocześnie dużą prędkość i dużą ilość powietrza przepływającego przez przestrzenie chłodzące w kasku. Nie tylko przednie otwory skutecznie zagarniają zimne powietrze do wnętrza, ale i tylna część kasku pracuje nad odprowadzaniem nagrzanego powiertza na zewnątrz

Fusion In-Mold Microshell

Proces formowania i spajania skorupy zewnętrznej kasku z jego strukturalnym wypełnieniem pianką EPS. Kaski wykonane tą techniką są bez porównania mocniejsze i trwalsze, czyli – bezpieczniejsze. Technologia wprowadzona na rynek przez Bell’a zrewolucjonizowała metody produkcji kasków na rynku światowym pozwalając jednocześnie na konstruowanie tak skomplikowanych kształtów, jakie spotykamy obecnie.

Channeled Ventilation

Wentylacja kanałowa polega na takim ukształtowaniu wnętrza kasku, aby nic, w szczególności konstrukcja samego kasku, nie zakłócało przepływu powietrza. Cechy wentylacji kanałowej można znaleźć we wszystkich kaskach Bell, jednak w wyższych modelach jest ona bardziej radykalna zapewniając chłód nie tylko przy szybkiej jeździe ale i podczas mozolnej wspinaczki przy minimalnym przepływie powietrza.

Dodatkowe cechy X-Static™ Padding

X-Static, to wkładki, które mają wplecione nitki ze srebra. Srebro zabija bakterie odorotwórcze i grzyby a ponadto dobrze odprowadza ciepło. Wkładki schną bardzo szybko.

Registered Graphics

Nałożenie skomplikowanej grafiki na kask to poważne wyzwanie projektowo-technologiczne. Nie dość, że trzeba położyć ją we właściwym miejscu to musi ona uwzględniać skomplikowane krzywizny powierzchni i najczęstsze punkty widzenia. Bell opracował odpowiednie metody postępowania i jako pionier w nakładaniu skomplikowanych wzorów graficznych szczyci się jednymi z najpiękniejszych kasków.

Visor Plugs

In-Mold Bottom Wrap

In-Mold bottom wrap czyni kask jeszcze mocniejszym, odporniejszym i trwalszymi niż dotychczas. W odróżnieniu od podstawowej metody “in-mold” pokrycie skorupą dotyczy także dolnej części kasku. Zwiększa to trwałość dolnej części kasku i estetykę całości.

Tight-Fit Microshell

Metoda łączenia skorupy z wypełnieniem EPS. Obie części są wykonane z niezwykłą dokładnością dopasowania, mocno dociskane i sklejane taśmą o bardzo wysokiej lepkości

Konstrukcja Composite Fiber Intakes™ (CFI) Composite Construction

Bezpieczna sprzączka w kaskach dla dzieci zapobiega przyszczypywaniu skóry podbródka przy nieumiejętnym zapinaniu. Oszczędza rowerzystom i ich rodzicom wielu stresów.

Nowością technologiczną jest wprowadzenie w modelu Volt wzmacniających wkładów z laminatu szklanego. Po pierwsze, kardynalnie wzmacniają one i usztywniają całość konstrukcji. Po drugie, dzięki małej powierzchni czołowej i odpowiedniemu ustawieniu kątów natarcia kierują strugi powietrza bardzo skutecznie do przestrzeni między kaskiem a głową, wykorzystując efekt Venturi’ego polegający na zasysaniu powietrza przez otwory nie wystawione bezpośrednio na działanie strug powietrza przez powietrze szybko poruszające się wewnątrz kasku.

Cam-lock Levers

Internal Reinforcement

Zaślepki otworów do montażu daszka zapewniają elegancki wygląd kasku nawet gdy zdejmiemy daszek.

Pinch Guard Buckle

Zatrzaski rozgałęziające taśmy uprzęży pod uszami są niezwykle proste w zastosowaniu. Po prostu otwórz je, ustaw wygodnie i zatrzaśnij w nowej pozycji.

W celu poprawienia wentylacji przy jednoczesnym ograniczeniu rozmiaru kasku wprowadzono w najwyższych modelach wkładki z laminatu działające podobnie jak zbrojenie w konstrukcjach żelbetowych. Zmniejszono tym samym wagę bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

| 49


VOLT

White/Black CSC Limited Edition

Red/White

Blue/White

50 | Matte Gunmetal/Titanium


Volt jest niewiarygodną kombinacją ogromnych otworów wentylacyjnych, niskiej wagi i zaawansowanego komfortu. 11 ogromnych otworów w przedniej części wpuszcza niewiarygodną ilość świeżego powietrza. Zastosowano w nim również kompozytowe wzmocnienia (CFI) które kierują strumień powietrza do kanałów wewnętrznych Stream Jet Ventilation™. Wraz z antystatycznymi wkładkami X-Static™ dbają o to, by Twoja głowa była chłodna i sucha. Volt został wyposażony w system dopasowania Twin Axis Gear™(TAG), który pozwala na poziomą regulację mechanizmu z tyłu głowy. Zaprojektowany do jazdy szosowej i terenowej, Volt został wyposażony w zdejmowany daszek Variable Position Visor™(VPV) dzięki czemu możesz poczuć się w nim jak uczestnik Tour de France lub zawodnik World Cup XC.

Technologie: - Fusion™ In-Mold Microshell and bottom wrap - niewiarygodna wytrzymałość - CFI™ - kompozytowa konstrukcja wzmacniająca kask i wentylująca jego wnętrze - TAG™ Fit System - pozwala dopasować kask w dwóch płaszczyznach - VPV™ Visor - regulowany i zdejmowany daszek - X-Static™ - termodynamiczne, szybkoschnące i antybakteryjne wkładki - Internal Reinforcement - wewnętrzne wzmocnienia skorupy kasku - StreamJet Ventilation™ - unikalne połączenie kanałów powietrznych - Cam-lock™ Levers - ułatwiają dopasowanie pasków - Registered Graphics - rewelacyjny wygląd - Visor plugs - doskonały wygląd nawet po zdjęciu daszka

men

dow

any d Road o: MTB Race XC R Cyclo ace c Triat ross hlon Enth usias Tour t Road ing

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Ceryfikaty: CENA:

Reko

22 Small: 51-55 cm Medium: 55-59 cm Large: 59-63 cm CPSC; CE EN1078 599,90 zł

Do każdego kasku Volt dołączony jest daszek i zaślepki.

Black/Carbon

Silver/White

| 51


SWEEP

Blue/Silver

20 otworów wentylacyjnych, ułożonych w systemie tunelu powietrznego, pozwala na idealny przepływ powietrza przez wnętrze kasku oraz wokół niego. System dopasowania GPS gwarantuje optymalne dostosowanie rozmiaru kasku do kształtu głowy, technologia Fusion In-Mold Microshell i boczne wzmocnienia czynią go superbezpiecznym. Sweep ułatwi ci utrzymanie pozycji na czele peletonu.

Technologie: - GPS Fit System - VPV Adjustable Visor - Fusion In-Mold Microshell - In-Mold Bottom Wrap - Internal Reinforcement - Channeled Ventilation - Cam-lock Levers - Registered Graphics - Visor Plugs

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Ceryfikaty: CENA:

20 Small: 51-55 cm Medium: 55-59 cm Large: 59-63 cm CPSC; CE EN1078 399,90 zł

Reko

men

dow

any d Road o: MTB Race XC R Cyclo ace c Triat ross hlon Enth usias Tour t Road ing

Do każdego kasku Volt dołączony jest daszek i zaślepki.

52 |


Silver/Titanium

Matte Black/Carbon

Red/Gunmetal

Matte Magnesium/Titanium

Silver/White


DROP

Matte Black/Red Brandana

Reko

men

Kiedy lubisz szybko jeździć w naprawdę ciężkim terenie, nowy Bell Drop to kask, który chciałbyś mieć na głowie. BMX, freeride, slalom, four-cross czy downhill to twoje dyscypliny jeśli kochasz grawitację. Ręcznie laminowany Drop został zaprojektowany w tym samym studiu, co legendarny Moto-8. Certyfikowany przez CPSC i ASTM spełnia standardy sportów downhillowych.

Technologie: - Integrated Roost Guard - Hand Laminated Fiberglass Shell - Fully Adjustable Flying Bridge Visor™ - Full-Face Design - ASTM Downhill Certified

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

54 |

8 Medium: 55-59 cm Large: 59-63 cm CPSC Bicycle; ASTM F1952-00 Downhill Mountain Bicycle Racing, CE EN1078 459,90 zł Black/White Crest

MTB

dow any d

DH Free Race ride MTB BMX Ra ce Slalo All M m/4X R a oun tain ce

o:


Green/White Cedric Gracia Signature

Matte Black

White/Black Manic


BELLISTIC

Reko

men

dow any d

MTB DH R MTB BMX Ra ace ce Slalo m Sup /4X Rac e All M er D oun tain

o:

Red/Charcoal

Klasyczny model Bell’a. Wykonany z twardej, wielowarstwowej powłoki z włókna szklanego, wyściełany wewnątrz specjalną pianką EPS. Posiada daszek o regulowanym kącie nachylenia i 15 otworów wentylacyjnych. Bez problemu dopasujesz do niego gogle.

Technologie: - Hand Laminated Fiberglass Shell - Adjustable Visor - Full-Face Design

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Ceryfikaty: CENA:

15 Small: 53-55 cm Medium: 56-58cm Large: 59-61cm CPSC, CE EN1078 299,90 zł

56 | Cedric Gracia (tylko rozmiar M)

Blue/Blue


Matte Black

White/Silver

Matte Primer


FACTION

Matte Charcoal/Black Jimbo Phillips Wallpaper

Doskonały do jazdy na bmx’ie czy rolkach, wygodny i bardzo bezpieczny. Old school’owy styl, oryginalne wzornictwo i dwa certyfikaty to mocne argumenty aby go wybrać do codziennej jazdy.

Technologie: - ABS Hard Plastic Shell - Bike and Skate Certified - Dual Density EPS Foam

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

58 |

12 Small: 51-56 cm Medium: 54-59 cm Large: 58-63 cm CPSC Bicycle; CE EN1078; ASTM 1492 Skate Certified 149,90 zł

Reko

men

dow an

y do BMX : -Stre et/D irt Urba Skate n/Co mm Crui ut s MTB er/Casu e al Trail Ride


Matte Red Demon

C

M

Y

CM

Matte Black/Red Brandana

MY

CY

CMY

K

Matte Titanium


CITI

Brown Leather

Reko

men

Urba

Doskonały jako kask miejski, dzięki wyważonej kolorystyce i łatwości dopasowania. Jego główne zalety to: bezpieczna konstrukcja Fusion In-Mold, siateczka przeciw owadom, odpinany daszek, niekłopotliwa, szybka regulacja rozmiaru i optymalna wentylacja. Dodatkowe mocowanie z tyłu daje możliwość zamocowania do kasku lampki lub odblasku.

dow any d

n/Co Tour mmute in Crus ier/C g asua l

o:

Technologie: - Fusion In-Mold Microshell - ErgoDial Fit System - Channeled Ventilation - Blade Visor with Raingutters - Cam-lock Levers - Rear Strap for Flasher

60 |

Specyfikacja:

Opcionalnie:

Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

Kask wyposażony jest w gumowy uchwyt do mocowania tylnej lampki, np: Topeak RedLite

16 Universal Adult: 54-61cm CPSC; CE EN1078 199,90 zł


Matte Alu Koi Fish

Black

Matte Pewter


VENTURE

Blue/Black

Elegancki kask, oferujący wszystko, czego oczekuje się od kasku: bezpieczeństwo dzięki zastosowanej konstrukcji Fusion In-Mold, szybki system regulacji ErgoDial, siateczkę przeciw owadom, odpinany daszek i 23 otwory wentylacyjne.

Technologie:

Reko

- Fusion In-Mold Microshell - ErgoDial Fit System - Snap-in Visor - Cam-lock Levers - Bug Net

ny d Rec o: Rec reationa reati l M T Crus onal Tou B ier/C ring asua l

Specyfikacja:

62 |

Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

23 Universal Adult: 54-61cm CPSC; CE EN1078 179,90 zł

men

dow a


Silver/Titanium

Black

Red/White

Periwinkle Blue/Flowers


VELA

Ice Blue/Blue Flowers

Stworzony specjalnie dla kobiet. Oryginalny, stylowy i wygodny. Wyposażony w system dopasowania ErgoDial, odpinany daszek, siateczkę przeciw owadom i łatwe w regulacji mocowanie.

Technologie: - Fusion In-Mold Microshell - ErgoDial Fit System - Snap-in Visor - Cam-lock Levers - Bug Net

Specyfikacja:

64 |

Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

23 Universal Women’s: 50-57 cm CPSC; CE EN1078 179,90 zł

Reko

men

dow a

ny d Rec o: r e a t Rec reati ional MT Crus onal Tou B ier/C r asua ing l


Silver Dots

Magnesium Dots

Black/Gold Flowers


NOWOŚĆ 2010

XLV

Reko

men

dow

Ex a Rec tra Larg ny do: Rec reationa e reati l MT Crus onal Tou B ier/C r asua ing l

Silver/Titanium

Tym razem większy, znaczy - lepszy. Oparty na stylistyce modelu Venture, XLV posiada wszystkie cechy świetnego kasku przeznaczonego na duże głowy. Cechy XLV to system dopasowania ErgoDial, konstrukcja Fusion In-Mold, wpinany daszek, sprzączki Cam-lock levers do łatwej regulacji pasków oraz 23 ogromne otwory wentylacyjne zwiększające cyrkulację powietrza wokół głowy.

Technologie: - Fusion In-Mold Microshell - ErgoDial Fit System - Snap-in Visor - Cam-lock Levers

Specyfikacja:

66 |

Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

17 Universal Large: 57-64 cm CPSC; CE EN1078 179,90 zl Black


AVANTI

Carbon/Black

Reko

men

dow a

ny d Rec o: Rec reationa reati l M T Crus onal Tou B ier/C ring asua l

Red/Carbon

Idealny kompromis pomiędzy ceną a właściwościami, które posiada nasz debiutant Avanti. Ma duże szanse stać się i waszym ulubionym modelem. Mocny i trwały dzięki konstrukcji InMold. 11 ogromnych otworów powietrznych zapewnia duży komfort jazdy.

Technologie: - Fusion In-Mold Microshell - ErgoDial Fit System - Snap-in Visor - Cam-lock Levers

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

11 Universal Adult: 54-61cm CPSC; CE EN1078 119,90 zł White/Silver

| 67


STRYKER

Blue Henna

Black Flames

Młodzieżowy model Stryker z wysoce trwałą i mocną skorupą InMold, zachwyca maksymalnym bezpieczeństwem i ciekawą grafiką. Polecany wszyskim młodym adeptom kolarstwa.

Technologie: - Fusion In-Mold Microshell - ErgoDial Fit System - Snap-in Visor - Cam-lock Levers

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

11 Universal Youth: 50-57cm CPSC; CE EN1078 119,90 zł

Reko

men

dow any d

Yo Recr uth Size eatio nal M Cru Recr sier/Cas TB eatio u nal T al ourin g

o:


BELLINO

Blue Fish

Reko

men

dow any d

o:

Child

/Tod

dler Pink Rainbow Animals

Kask dla najmłodszych, wyróżniający się uroczą kolorystyką. Jego pozostałe atuty to: klamerka chroniąca podbródek, system łatwego dopasowania ErgoDial, siateczka przeciw owadom i wbudowany daszek. Dostosowany do jazdy w foteliku.

Technologie: - Tight-Fit Microshell - Half Nelson Fit System - Foam Visor - Cam-lock Levers - PinchGuard Buckle - Bug Net

Yellow Luau

Specyfikacja: Otwory: Rozmiary: Certyfikaty: CENA:

6 Small/Medium 48–52cm Medium/Large 52–56cm CPSC 99,90 zł

| 69 Red Trucks


Katalog Bikeman 2010 - produkty marki Bell