Page 1

numer 1 (mamy nadziejÄ™, Ĺźe nie ostatni)


podpowiedź (na następnych stronach)


W gwarze tak by brzmiał ten tytuł …


… a tak można oddać tytuł obrazem (a właściwie fotografią)

Już wiesz?


Piórkiem... (dział miłośników pióra, czyli potencjalnych pisarzy)


(Stasi i Laury zaproszenie do wspólnego pisania powieści z dreszczykiem w szkolnych dekoracjach)

Napisz (na przykład), co pani Szczygło kryje w szafie? Dlaczego nie zmienia komputera i czy to ma związek z tajemniczym kościotrupem? I co się dzieje w podziemiach biblioteki?


… W bibliotece tej pracowała pani Szczygło. Miała zadarty nos i wąziutkie usta, które potrafiła rozszerzyć tak, że zdawały się sięgać jej oczu. Choć miała piękne, rude, kręcone włosy, spinała je w dwa kucyki. Oszpecało ją to do tego stopnia, że swoim wyglądem odstraszała uczniów. Po szkole krążyły opowieści o szafie, w której trzyma kościotrupa. Niby wszyscy wiedzą, że to bujda… Chociaż… Nikt nie odważył się otworzyć szafy, nawet zbliżyć się do niej. Gdyby ktoś się ośmielił, to… strach pomyśleć!

Co wydarzyło się w bibliotece?

Bez pani Szczygło biblioteka byłaby bardzo przytulna. Wkoło rozciągały się wysokie, sięgające aż do sufitu regały. Przy drzwiach stał stolik z komputerem tak starym, że samo włączenie go trwało dziesięć minut…


(dział poszukiwaczy niecodzienności)


Do Pałacu Schöna wybraliśmy się na spotkanie z panią Małgorzatą Śmiałek i jej wykład o powstaniu naszego miasta. Brzmi nudno? Nic podobnego! Słuchaliśmy z zainteresowaniem, jak długo sosnowiczanie starali się o przyznanie praw miejskich swojemu miasteczku. Mogliśmy także zobaczyć, jak na początku wyglądały ulice, którymi codziennie spacerujemy.

ul. 3 Maja


szkło artystyczne

z panią Śmiałek

W czasie wolnym oglądaliśmy dwie wystawy: szkła i poświęconą Ance Kowalskiej. Różnorodność kształtów i form szklanych eksponatów pobudziły naszą wyobraźnię, a zdjęcia z dzieciństwa Anki Kowalskiej sprawiły, że na pewno będziemy pamiętać i o niej i o jej książkach.

Anka Kowalska

tekst: Karolina Korcipa opracowanie: Anna Soroka


na tropie


Co to za budowla i co o niej wiemy? Czekamy na maile! zso5biblioteka@interia.pl

Informacje znajdziesz na stronie internetowej biblioteki!


Karolina Korcipa, Stasia Pająk i Laura Marzec – przygotowanie tekstów do działów Bożena Machel , Stasia Pająk „Szkiełkiem i okiem” i Laura Marzec – efekty dźwiękowe oraz „Piórkiem”

Anna Soroka i Wiesława Iwańska – wybór i opracowanie


Wesołego zająca, co śmieje się bez końca, szczerbatego barana, co beczy od rana, pisanek w koszyku oraz mokrego ubrania w dzień polewania.

Biblotka  

Czasopismo biblioteki przy ZSO nr 5 w Sosnowcu. Wydarzenia z życia biblioteki, nasze ulubione lektury i największe pasje.

Biblotka  

Czasopismo biblioteki przy ZSO nr 5 w Sosnowcu. Wydarzenia z życia biblioteki, nasze ulubione lektury i największe pasje.

Advertisement