Page 1

30 листопада

Всесвітній день домашніх тварин


Яке місце займають домашні тварини в нашому житті? Без сумніву, величезне. Більшість любителів тварин знають, що поява в будинку кошеняти чи цуценяти повністю змінює звичний уклад життя господарів, а турботи про здоров'я, дресирування та виховання улюбленця роблять його повноправним членом сім'ї. Іноді домашній вихованець і зовсім перетворюється на центр маленького всесвіту, і дарує господарям незабутні щасливі моменти.


Незважаючи на труднощі і дефіцит часу, багато хто з нас не уявляє свого життя без домашніх тварин. У цьому немає нічого дивного, адже давно відомо, що домашні улюбленці є найкращими ліками від нудьги і депресій. Окрім того, поява тварини в будинку - це хороший привід почати вести активний спосіб життя, позбутися від емоційних і фізичних проблем, отримати бадьорість духу і витривалість. Одним словом, домашні тварини запросто можуть змінити наше життя!


Задумайтеся про те, що виховуючи домашню тварину, ми, перш за все, виховуємо себе. Ми набуваємо особливий досвід, який допомагає нам стати мудрішими, дбайливішими, уважнішими і терпимішими. Вчені Каліфорнійського університету впевнені, що жоден домашній улюбленець не здатний розвинути в людині негативні якості. У людини з'явилися домашні тварини тисячі років тому, але альтернативи їм досі немає. Домашні тварини – частина нашої культури і побуту. Подивіться в очі вівчарці або сенбернару, поговоріть з вашим папужкою або обійміть ангорську кішку, і ви зрозумієте, про що йде мова.


Домашні тварини можуть допомагати вирішити серйозні проблеми, більшість з них здатні зміцнювати наше психічне і фізичне здоров'я. Коли вдома є собака чи кіт, ми не відчуваємо себе самотніми. Часто домашні тварини допомагають завести нові цікаві знайомства, зокрема це стосується собак, яких потрібно вигулювати. Якщо у вас є собака - у вас завжди є компанія для прогулянки, під час якої ви помітите на собі нескінченні зацікавлені погляди інших людей. Собаки роблять нас популярними. Крім цього, вони змушують нас більше рухатися і гратися з ними: фізичні навантаження – для здоров'я, ігри - для задоволення. Основним і найвагомішим аргументом в питанні навіщо нам домашні тварини, є радість, яку вони приносять в наше життя.


Американська серцева асоціація (The American Heart Association) давно довела користь домашніх тварин. Ось вам залізні наукові аргументи. Люди, які мають домашніх тварин; - більш стресостійкі і менше страждають від депресій; - у результаті експерименту, який передбачав, що люди з проблемами високого артеріального тиску повинні завести собак, було виявлено, що через 5 місяців життя з тваринами, у цих людей нормалізувався артеріальний тиск;


- мають більш високий рівень серотоніну і дофаміну – речовин, які впливають на відчуття задоволення і радості; - рівень холестерину у таких людей нижче; - власники тварин, яким за 65, мають на 30% менше проблем зі здоров'ям і рідше навідуються до лікарів, ніж ті, хто не тримає домашніх тварин. Все це означає, що домашні улюбленці можуть бути і хорошою компанією, коли нам сумно, й одночасно хорошою підтримкою, коли нам так це необхідно.


Лікувальні властивості різних тварин відомі людству вже досить давно. Існує навіть спеціальний термін «анімалотерапія» (від латинського "animal" - тварина). Даний вид терапії надає також психотерапевтичну допомогу; дозволяє не тільки лікувати, але і має профілактичну дію. У анімалотерапії також широко застосовуються різні символи тварин: образи, малюнки, казкові герої, іграшки; а також і звуки тварин.


У ході багатьох експериментів було доведено позитивний вплив тварин на хворих людей. Загальновідомо, що люди, які мають домашніх тварин, живуть довше і хворіють менше. При цьому нервова система цих людей знаходиться в набагато кращому стані. Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно визнала величезну користь тварин.


Іпотерапія


Іпотерапія - це спілкування з кіньми і верхова їзда. Є ефективною лікувальною фізкультурою. Застосовується при порушеннях опорно-рухового апарату, черепно-мозкових травмах, атеросклерозі, поліомієліті, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, простатиті, сколіозі та розумовій відсталості.


Дельфінотерапія


Дельфінотерапія - спілкування з дельфінами, яке дозволяє поліпшити психоемоційний стан людини і зняти психологічну напругу. Є відмінною психологічною реабілітацією для людей, які пережили серйозні психологічні травми. Допомагає дітям, які страждають на аутизм, ДЦП, олігофренію і синдром Дауна.


Фелінотерапія


Фелінотерапія - це терапевтичний вплив котів. Сприяє зниженню артеріального тиску, нормалізує роботу серця, позбавляє від головного болю та болю в суглобах, прискорює відновлення після травм, лікує внутрішні запальні захворювання. Кішка чудово вміє вгадувати хворі місця свого господаря. Спілкування з нею зміцнює імунітет. Дуже корисно і муркотіння кішки, яке навіть може підвищувати щільність кісток людини.


Каністерапія


При каністерапії використовують собак. Це допомагає при гіподинамії, попереджує серцево-судинні захворювання, інфаркт міокарда. Собака рятує від дефіциту в спілкуванні, підвищує самооцінку. У собачій, а також котячій слині міститься фермент лізоцим, який вбиває хвороботворні мікроорганізми. Каністерапія призначається при неврастенії, істерії, психастенії і неврозах.


Собака - супутник людини з найдавніших часів, напевно, тому діти неусвідомлено тягнуться до собак і заспокоюються в їх присутності, звичайно, якщо собака добре вихована і доброзичлива до людей. На цьому будується ще одна функція собаки-лікаря - вона знімає стрес під час занять, будь-то лікувальна фізкультура, логопедичні вправи, або інші види реабілітації. Але і це не все. Температура тіла собаки вище людської, собака - справжня жива грілка. Якщо велику собаку спеціально навчити, то на неї можна покласти дитину зі спастичними м'язами, і вони розслабляться на деякий час. Собака спонукає пацієнта до гри, вона мотивує його рухатися і виконувати потрібні для реабілітації заняття, витримувати фізичне навантаження.


Здатність собаки розуміти людину без слів, зчитуючи міміку, жести та пози, дуже допомагає налагодженню контакту з мовчазними пацієнтами та пацієнтами з аутизмом. Звичайно, все це відбувається не саме по собі. Собаці слід пройти спеціальну підготовку для такої роботи, і не кожна собака підходить для каністерапії. За веселою метушнею стоїть праця фахівця з реабілітації, психолога, невролога, дефектолога, фахівця, який володіє знаннями в галузі реабілітації та в області каністерапії. Усі ігри ретельно продумані і пропонуються за спеціальною програмою.


Риби


Рибки мовчазні і невибагливі. До того ж, абсолютно безпечні. Давно доведено, що вони заспокоюють і розслабляють. Навіть, якщо ви байдужі до цих маленьких створінь, дозвольте собі поспостерігати за ними в спокійній атмосфері. Через деякий час ви помітите, що перестали думати про свої проблеми - рибки прекрасно відволікають від повсякденних турбот. Людина, яка милується цими створіннями регулярно, більш спокійна і врівноважена. Тому акваріумні рибки рекомендовані людям, які страждають від головного болю та мають захворювання нервової системи. Також вони корисні людям, схильним до депресій, тобто багатьом з нас, адже хто з нас не хандрить час від часу, особливо в осінню дощову пору? Якщо у вас напружена робота, рибки вам допоможуть зняти стрес після важкого робочого дня.


Дуже корисно заводити рибок, якщо у вас маленькі діти. Піклуючись про своїх друзів, діти навчаться відповідальності. Акваріум навчить їх розуміти природу і любити її. Завдяки спостереженню за життям прекрасних водних мешканців у дітей розвивається художній смак. Ще акваріум може впливати на клімат у квартирі. Педіатри радять розміщувати акваріум саме в дитячій кімнаті з метою підвищення вологості в приміщенні. Високий рівень вологості захищає дитину від простудних захворювань, а якщо дитина вже захворіла, то сприяє її швидкому одужанню. У цьому сенсі акваріум корисний і для дорослих, він не гірше дорогого іонізатора повітря насичує приміщення необхідною кількістю аероіонів, допомагаючи лікувати хвороби носоглотки і дихальних шляхів, астму, серцево-судинні захворювання і багато інших хвороб.


Папуги


Якщо ви хочете мати завжди гарний настрій, психологи радять завести вдома папуг. Купіть їм красиву клітку в якості домівки, поставте невеликий посуд для їжі і води. І все - у вас є свій “релаксант”, який буде вас заспокоювати щодня, при цьому від вас буде вимагатися лише увага до своїх улюбленців і догляд за ними. Пернаті друзі дарують не тільки енергію своєму господарю, але і позитивний настрій на весь день. А все чому? Тому, що ці птахи по праву вважаються веселунами й оптимістами, а це передається і нам, людям. Саме папуги - відмінні ліки від депресій і нервових розладів.


Гризуни


Все більше і більше людей в якості домашніх тварин вибирають гризунів – декоративних щурів, морських свинок, хом’яків, шиншил. Спілкування з ними приносить людині масу задоволення. У невеликому тільці вміщується безодня відданості, любові, цікавості та енергії. Кожен гризун – це індивідуальність. Зустрічаються невгамовні “дослідники”, які не залишають у квартирі жодного куточка, де б не побував їх носик, жодної події, що відбувається в будинку без їхньої участі, а є боязкі, тихі тваринки, які можуть годинами сидіти в рукаві господаря, або дивитися навколо, сидячи в нього на плечі. Гризуни дуже соціальні тварини, їм просто нецікаво без улюблених господарів. Звісно, такої ж любові і турботи чекають від нас і наші вихованці.


Працівники нашої бібліотеки можуть підтвердити позитивну дію тварин, бо мають вдома своїх улюбленців. Знайомтеся з нашими маленькими друзями!


Кубарик


Кубарик – стильний хлопець, улюбленець нашої колеги Валентини. Працює будильником. Характер звичайний. На все життя йому, напевно, запам’ятався випадок, коли Кубарик по дорозі на прогулянку провалився у шахту ліфта (розміри цуцика дозволяють). Валентина чергувала всю ніч, доки його не дістали. Живийздоровий, відбувся легким переляком.


Сулейман і Жулька


Кіт отримав своє прізвисько завдяки серіалу “Роксолана”, який був популярний на каналі “1+1”. Йде до рук тільки до власниці Ганни. Собачка Жулька має непростий характер. Одного разу вкусила контролера з газової служби. За те отримала ще одне прізвисько від сина господарки– Кусачка. Проте всі сусіди її люблять. Бо коли районом прокотилася хвиля пограбувань, одну вулицю не чіпали – бо “там скажена собака, кидається в ноги і кусається”.


Аліса


Живе у нашої колеги Ірини. Красива, грайлива кішечка. Характер непростий. Якщо вночі побачить ногу хазяйки з-під ковдри, миттєво на це реагує. Гостей зустрічає гіпнотичним поглядом. Така собі неприступна панянка.


Кіт (побажав зостатись анонімом)


Полюбляє читати детективи, відпочивати на даху та зустрічатися з братами по масті. Вдома працює охоронником холодильника. Якщо повз нього пройти і не реагувати, хапає за ноги. Спочатку ніжно, потім більш наполегливо.


Аліса

Моніка


Її господарка - Анжела. Собачка грайлива, позитивна, доброзичлива – справжня леді. Була матусею, що не зіпсувало її характер. Для Моніки справжнім потрясінням була зустріч з їжачком. Оскільки їжак виявився колючим та непідступним, Моніці довелося вирити навколо нього справжній рів. Але, на жаль, це не допомогло їй познайомитися ближче з іжаком та зав’язати стосунки.


Аліса

Василій


У сім’ї Наталі, да зараз живе Вася, сталася трагедія – загинув кіт. Господарі пообіцяли собі, що більше ніколи не візьмуть собі домашніх тварин, бо втрачати друга дуже важко. Але через три тижні в домі з’явився Вася – маленьке, худорляве кошеня, вимазане у мазут. Його виходили. Зараз Василь – шикарний кіт, дуже любить усіх членів сім’ї і ніколи їх не ображає.


Серафима і Боніфацій


Сімка і Боня живуть у Олени. Серафима грайлива молода панночка, цікавиться навколишнім світом. Найбільше її вражає і хвилює працююча пральна машина. Боніфацій менш допитливий, світ він вже побачив. Він, як справжній сучасний чоловік, полюбляє проводити дозвілля розлігшись на дивані. Характер простий і спокійний.


Фітюлька


Проживає у нашої колеги Оксани. Веде активний і здоровий спосіб життя - ганяється за горобцями, лазить по деревах, дратує собак. Дуже смішний, з ним приємно мати справу. Веде боротьбу з місцевим хуліганом - чорним безхвостим котом. Фітюльці 2 роки і в нього багато планів на майбутнє!


Томас


Мешкає у бібліотекарів Ганни та Марії. Дуже розумний, може підтримати бесіду, грається у “квача”. Найулюбленіша гра – гасати під простирадлами та у підодіяльнику, тому перестилання ліжок займає пів дня. Хоч молодшій господарці регулярно дарує подряпини та чеше об неї свої зуби, як будь-який кіт, він піклується про всіх членів сім’ї - утеплює одяг своєю шерстю, гріє вночі коліна. В їжі перебірливий. Любить досліджувати шафи, пакети, валізи та коробки.


Тож, любі друзі, заводити домашніх тварин, чи ні – вам вирішувати. Тим, хто вже оцінив їхню користь, радість від їх присутності, слід пам’ятати: “Ми відповідальні за тих, кого приручили” (Антуан де Сент-Екзюпері)


Домашні тварини  

Презентація про терапевтичну дію домашніх тварин. Проілюстровано фотографіями домашніх улюбленців бібліотекарів ВДНЗУ "УМСА"

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you