Page 1

PORTFOLYO


CV İÇ MEKAN TASARIMLARI ÜRÜN TASARIMI RÖLÖVE ÇALIŞMALARI CEPHE ÇALIŞMALARI


PORTFOLYO


ESMAHAN BETÜL ŞAHİN Telefon: 0506 657 46 51 E-mail: esbetul@hotmail.com Doğum Tarihi & Yeri 04.02.1988 MALATYA

2002-2006 Çorum Atatürk Lisesi (YDA) 2008-2013 Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü BİLGİSAYAR PROGRAMLAR Microsoft Office Programları – Autocad Photoshop – 3ds max STAJ 2010 Artcode İç Mimarlık Ankara – Büro Stajı 2011 YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ankara - Şantiye Stajı KURSLAR MEB onaylı 3ds max Sertifikası Amerikan Kültür Dil Okulları (İntermediate ) İngilizce Sertifikası Komek Grafik ve Fotoğraf Sertifikası DENEYİM Özön Alüminyum(Dış Cephe Giydirme) REFERANSLAR Arş. Gör. Özgür Algan (Kocaeli İç Mimarlar Oda Başkanı) 0532 704 97 74 Volkan Özön Özön Alüminyum Firma Sahibi 0532 440 41 00

CV

EĞİTİM


PORTFOLYO


LTB MAĞAZASI Little big, gençliği, yeniliği, dinamizmi yansıtan bir marka. Markanın bu duruşundan yola çıkarak mimari formda, dinamik ,hareketli, tekdüzelikten uzak olmakla birlikte kendi içinde bir bütün oluşturarak ürünlerin ön plana çıkması hedeflenmiştir. Mekanın girişinden itibaren( bir bütünlük içindeki farklı) panellerle sizi saran dinamizm ve hareket ,zeminde askılık üniteleriyle ,tavandaki havalandırma ve aydınlatma sistemleriyle desteklenmiştir.


ESKİZLER

CEPHE - GİRİŞ KAT


ZEMİN KAT

1. KAT


KUKLA MÜZESİ ‘Kuklalar insanların kontrol etme arzusu sonucunda ortaya çıkmıştır.’ Müzenin tasarım konsepti ‘kontrol etmek’ olarak belirlenmiştir. Bu konseptle , olayların sürekli akışından oluşan yaşamın yönlendirmelerle kontrol edilebileceği mesajı verilir. Yapıyı cepheden itibaren saran şerit halindeki ipler, misafirleri iç mekana yönlendirirken, bu durum iç mekan organizasyonunda daha belirgin bir hal almıştır.


LOBİ - ESKİZLER


MÜZE SERGİLEME ALANI

GİRİŞ - CAFE


SERGİ SALONU


GEZİCİ TİYATRO OTOBÜSÜ

Gezici tiyatro otobüsü, tiyatro ile tanışma fırsatı bulamayan insanlara tiyatroyu sevdirmek amaçlı tasarlanmıştır. Otobüs 3 farklı mekan organizasyonu içerir. Seyir halindeyken aracın ön bölümü yolculuk amaçlı kullanılır. Araç sabitken üst katın tavanı yükseltilerek oyuncuların ihtiyaçlarına cevap verir. Oyunların sahnelenmesi durumunda aracın bir cephesi açılarak sahneyi oluşturur. Tasarımda işlevin ön planda olmasının yanında, form olarak mekan içerisinde mask eğrilerinden faydalanılmıştır. Mekan kurgusu yapılırken tiyatro oyuncularının turne boyunca otobüste yaşayacağı düşünülerek; Üst katta yataklar, çalışma masaları, depolamalar bulunurken, alt katta seyir halinde oturma alanı, banyo, mutfak, su deposu bulunmaktadır.


Otobüs seyir halindeyken…

Otobüs sabitken...

Sahne açıkken…

PLANLAR

GENEL PERSPEKTİFLER


FUAR STANDI TASARIMI


AYAKKABI MAĞAZASI


Sahne açıkken…

AYAKKABI MAĞAZASI PLAN VE KESİTİ


PORTFOLYO


2012 İMMİB ENDÜSTRİYEL TASARIM YARIŞMALARI Elektrikli Küçük Aletler Kategorisi – Öğrenci Mansiyon Ödülü

CAPSULE İLAÇ KUTUSU

Özellikle yaşlılar ilaç kullanımı konusunda birilerinin hatırlatmasına ihtiyaç duyar .Bu ihtiyacı; Capsule’ün alarm sisteminin olması, formunun ilacı hatırlatması ve taşınabilir olması ile ortadan kaldırmak amaçlanmaktadır. Yedi farklı kapsül bileşiminden oluşan depolama birimi, günlük kullanımın yanı sıra haftalık ilaç saatlerinin ayarlanmasına da yardımcı olur.


PORTFOLYO


YAPI RÖLÖVESİ Kocaeli’nin Akmeşe İlçesinde Su Sarnıcı Rölöve Çalışması Ermeniler, eski ismi Armaş (Akmeşe) olan bu bölgede 1462 yılında Armaş Manastırı’nı (Ermeni Klisesi) yapmışlardır. Daha sonra burası Türkler tarafından camiye dönüştürülmüştür. Caminin bahçesinde bulunan Işık Çeşmesi olarak adlandırılan bu çeşme Ermeniler tarafından yapılmıştır. Çeşme geçirdiği depremlere rağmen ayakta kalabilmiştir.


MOBİLYA RÖLÖVESİ


PORTFOLYO


CEPHE ÇALIŞMALARI

Portfolyo esmahan betül şahin  

interior designer