KOMENSKÉHO REZIDENCIA

Page 1


Ulica Komenského ožíva a mení svoj vzhľad. Hliny sú prvá a stále najobľúbenejšia mestská časť, prepojená Bulvárom, priamo so srdcom Žiliny Mariánskym námestím. Jej navýraznejšou súčasťou bude Komenského Rezidencia


Jan Amos Komenský (1592 - 1679) bol pedagóg, jazykovedec, prírodovedec, humanista, filozof, politik, ktorý mal slovenských predkov. Po skončení štúdia opustil Moravu a pustil sa putovať po európe. Zavádzal úplne nové spôsoby v školskej dochádzke, kde okrem iného hlásal, že školská dochádzka musí byť povinná pre každé dieťa, či je bystré alebo hlúpe, bohaté alebo chudobné. Svojim dielom, názormi a pedagogickou činnosťou sa zaradil medzi najvýznamnejšie osobnosti svetovej pedagogiky. Veríme, že Komenského Rezidencia taktiež predstihne svoju dobu a stane sa ideálnym a komfortným bývaním aj pre budúce generácie.

Komenského filozofické otázky sa sústreďujú na súvislosť zmyslu všetkého bytia. Aj my preto vytvárame nový domov v centre Žiliny, kde je všetko nablízku, kde jeho noví obyvatelia nebudú len prežívať, ale žiť svoj život naplno. Namiesto času stráveného pri presunoch z okrajových častí mesta sa budete môcť naplno venovať spoločenskému a kultúrnemu životu, svojim rodinám, svojmu profesnému a osobnostnému rozvoju v blízkosti občianskej vybavenosti.

,,Kto nemiluje krásu sveta, ten nič nevidí.” Jan Amos Komenský


Komenského vyspelé bývanie Vyspelé bývanie v sebe zahŕňa okrem moderných technológií aj výnimočné architektonické stvárnenie budovy Stavebnej fakulty. Myšlienkou developera je zmeniť prostredie a získať novú tvár tejto výnimočnej lokality, ktorá spája široký bulvár s historickým centrom mesta plným obchodov, malých kaviarní, voňavého jedla a letných terás. Vidíme kvalitnejší životný priestor so spokojnými obyvateľmi žijúcimi v krajšom domove v harmónii so svojimi rodinami, ktorý sme im spoločne vytvorili.

Vychutnajte si novú, exkluzívnu kvalitu života, ktorú so sebou prináša Komenského Rezidencia.


...vôňu ranného espressa a krehkosť francúzskeho croissantu servírovaného priamo do postele vo vašej spálni s výhľadom na štíty Malej Fatry, alebo panorámu mesta.

Presvetlený domov Komenského Rezidencia v sebe stelesňuje komfort, nadčasovosť a kvalitu, kde bude mať každá izba svoj balkón alebo terasu, kde vysoké stropy a veľké presklenia zachytia maximum slnečných lúčov. Vysokokvalitné značkové materiály už v štandarde, 2 vstupy s výťahmi a priestranné schodiská vytvárajú nielen veľkorysé, ale aj funkčné a praktické miesto pre život.

Predstavte si


Premium collection Na najvyššom podlaží ponúka exkluzívne priestory na bývanie orientované na všetky svetové strany s výhľadom na panorámu mesta obkolesenú priľahlými pohoriami. Bývajte na najvyššom podlaží. Máte jedinečnú možnosť získať jednu z najlepších a najlukratívnejších nehnuteľností v Žiline. Prémiové byty a mezonety s výmerou až 160 m2 a terasami až 100 m2, flexibilným dispozičným riešením a bezkonkurenčným obytným priestorom. Interiér a jeho tvorba

,,Ak uvidíš niečo lepšie ako máš, prečo by si to nevymenil.”

nie je ničím obmedzená, aby váš príbytok spĺňal aj vaše najnáročnejšie predstavy.

To najlepšie čo Komenského Rezidencia ponúka.

Jan Amos Komenský


Lokalita

Vlaková stanica

Konzervatórium

Hlinkovo námestie Mirage, kino

Nová Synagóga

Komenského Rezidencia sa nachádza v pešej vzdialenosti

Autobusová stanica

od historického centra Žiliny a Bulváru, ktoré majú svoju špecifickú atmosféru, avšak s priamym dopravným napojením na všetky smery mestského obchvatu. Blízkosť viacerých škôlok, základných či stredných škôl, obchodných

Gymnázium GVOZA

Mariánske námestie

Bábkové divadlo

centier Aupark a Mirage, divadiel, nemocnice, polikliniky, Divadlo

polície, mestského úradu a Bôrického parku, všetko do 15 minút chôdze, vytvára z tejto lokality a nového bývania žiadanú destináciu bez ohrozenia svojej investície do budúcnosti. Hyper Tesco

Kaviarne

Aupark

Bulvár Malá Praha

VÚC

Úrady a pošta

Nemocnica Tesco

Školy a Škôlky 0,5 km

1 km

Nákupné centrá a obchody

CBA

Autobusová zastáva Mostná

Umenie a kultúra Billa

Hliny

Bary, kaviarne a reštaurácie

Bôrik

Tenisové kurty


,,Telo nech každodenné svoje hýbanie má.” Jan Amos Komenský

park, šport, relax Relaxujte a športujte v najnovšom a najkrajšom Žilinskom parku Ľudovíta Štúra (Bôrický park), ktorý je na skok, 8 min. chôdzou od Komenského Rezidencie. Čas tu môžete tráviť aktívne, na korčuliach, bicykli, či v cross fit zóne alebo pasívne prechádzkou a vychutnávaním pravej talianskej zmrzliny gelato pri pohľade na fontánu a okolitú zeleň. Na svoje si tu prídu aj mamičky a deti šantiace na jednom z viacerých detských ihrísk.


„Nikto sa nerodí pre seba, všetci sa rodíme pre ľudskú spoločnosť.” Jan Amos Komenský

bývajte v centre mesta Nasávajte staromeskú atmosféru Mariánskeho námestia plného útulných kaviarní, obchodov a letných terás, umocnenú históriou z 13 stor. s gotickými kamennými pivničkami a laubňami, ktoré je od roku 1987 vyhlásenou pamiatkovou rezerváciou.Developer BEST pôsobí na slovenskom trhu už viac ako 20 rokov. V minulosti sa spoločnosť zaoberala predajom stavebného materiálu prevažne do kúpeľní, neskôr sa stala subdodávateľom do najväčších developerských projektov na Slovensku. Pred troma rokmi sa vedenie spoločnosti rozhodlo začať vlastnú developerskú činnosť zameranú na kvalitu a Komenského Rezidencia je náš druhý rezidenčný projekt.

Architekt Nie vždy sa podarí zosúladiť predstavy a návrh architekta s požiadavkami investora. V prípade tohoto projektu došlo k zhode, ktorá dáva pôvodnému objektu novu tvár moderného a funkčného architektonického diela v celkovom objeme aj v konkrétnom detaile.

R

Predaj

Predajca Predaj projektu zastrešuje renomovaná realitná kancelária MGM pôsobiaca na

+ 421 910 86 11 86 info@komenskeho.sk www.komenskeho.sk

Slovensku od roku 1997. Okrem predaja starších nehnuteľností sa špecializuje na poradenstvo, marketing a podporu predaja novostavieb.