{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 1

Savouring Estonia

2019-2020

Eesti restoranide teatmik tipprestoranidest tänavatoiduni


Savouring Estonia

Eesti restoranide teatmik tipprestoranidest tänavatoiduni 2019-2020 II trükk Kaanefoto: Johannes Hõimoja NOA Restoran E-N 12-23 R-L 12-00 P 12-22 Ranna Tee 3, Tallinn +372 508 0589 www.noaresto.ee

Tekst: Heidi Vihma Disainer: Aleksander Karu Tõlkija: Juta Ristsoo Pildid: Lauri Laan, Marek Metslaid, Kaupo Kalda, erakogud Väljaandja: Best Guides OÜ www.bestguides.ee


Enjoy Savouring Estonia! Meie väike maa on täis suuri maitseid ja põnevaid omanäolisi söögikohti. Savouring Estonia on nende hulgast välja valinud parimatest parimad. Olgu tegemist noobli fine dining restoraniga või lihtsa tänavatoiduga, on kõik kohad sellised, kus käime ise, kuhu kutsume oma sõpru ja tuttavaid ning mida võime alati rõõmuga soovitada oma maa külalistele. Eesti on olnud piirimaa nii geograafiliselt kui gastronoomiliselt. Nagu teistelegi Põhjamaadele, on meile omased puhtad ja karged maitsed, kuid neid on rikastanud nii lähinaabrid slaavlased kui sakslased, kellega jagasime kultuuriruumi sajandeid. Täna kuulub siinsele maitsepaletile aga kogu maailm - oleme uudishimulikud ja uuele avatud. Elamusrikkaid maitserännakuid soovides

Heidi Vihma Restoranikriitik Eesti

Katrin Weiss Best Guides OÜ Eesti


Sisu 6

Tallinn

36

NOA Chef’s Hall

8

180 kraadine elamus

38

Pull

10

Art Priori

40

Puri

12

CRU

42

Ribe

14

Gloria

44

Stenhus

16

Horisont

46

Tchaikovsky

18

Härg

48

Teletorni Restoran

20

Juur

50

Tuljak

22

Konrad

52

Flavore

24

Leib

54

Kuldse Notsu Kõrts

26

Mantel ja Korsten

56

Gourmet Coffee Kadriorg

28

Mekk

58

Kolm Sibulat

30

Monaco

60

Kolu Kõrts

32

Moon

62

La Bottega

34

NOA

64

Nautilus


66 Nero

96 Tartu

68 NokNok

98 Hõlm

70 Odessa

100 GMP Pühajärve (Otepääl)

72 OKO

102 Joyce

74 Paju Villa

104 Kampus

76 Platz

106 Tartu Kaart

78 Põhjala pruulikoda

108 Pärnu

80 Radio

110 Mon Ami

82 Spot

112 NOOT

84 Sume

114 Rannahotell

86 TarTar

116 Mahedik

88 Tastes of Tallinn

118 Pastoraat

90 Von Krahli Aed

120 Pärnu Kaart

92 Uulits 94 Tallinna Kaart


Kategooriad Fine Dining

Casual Dining

Street Food

Fine dining ei tähenda enam ammu ainult valgete linadega klassikalist restorani, tänapäeval võivad – fine dining restoranid olla vägagi omanäolised ja erilised. Põhitõed aga ei muutu ja endiselt väärtustatakse neis elamuse terviklikkust, pöörates tähelepanu selle kõikidele aspektidele. Need on kohad, kus toit ja teenindus on esmaklassiline, menüü esindab peakoka kordumatut ja pühendumusest sündinud loomingut. Sellistes kohtades on joogikaart eeskujulik, disain toetab tervikut ning tähelepanu jätkub ka pisimatele detailidele.

Piir fine diningu ja casul diningu vahel võib mõningatel juhtudel olla õhkõrn, kuid enamasti ei sea casual restoranid endale fine dininguga võrreldavaid eesmärke. Pigem panustatakse meeleolule. Kokkadele annab casualstiil julgust proovida erinevaid maitsekombinatsioone ja tehnilisi võtteid, külastajatele aga mõnusa atmosfääri selle nautimiseks. Casual diningu hulka oleme kokku kogunud need restoranid ja kohvikud, mis pakuvad gastronoomilist elamust, mõnusat teenindust ja lõõgastavat atmosfääri. Need on kohad, kuhu sobib sisse astuda ka dringiks, suupisteks või kergemaks eineks.

Ka street food võib olla gurmee, tõestavad parimad tänavatoidukohad üle kogu maailma. Oma gurmeetänavatoit on viimase paarikolme aastaga tekkinud ka Eestisse. Esialgu küll põhiliselt muu maailma eeskujudel, Eesti oma tänavatoit on alles välja kujunemas. Uueks ilminguks Eesti kulinaarsel maastikul on kokkade minek „rahva sekka“. Uusi väljakutseid otsides rajavad rahvusvahelise kogemusega tippkokad tänavatoidukioskeid, rakendades oma kõrgkulinaaria kogemust hoopis uues kontekstis ning tõstes tänavatoidu täiesti uuele tasemele.

4


Bocuse d’Or Eesti on teeninud välja au olla aastal 2020 maailma hinnatuima tippkokkade võistluse Bocuse d´Or Europe korraldajamaa. See erakordne sündmus toob Tallinnasse kokku oma põlvkonna andekaimad meisterkokad kogu Euroopast. Bocuse d´Or on ülemaailmne kokandusvõistlus, mille finaal toimub iga kahe aasta järel Lyonis, Prantsusmaal. Ürituse eestvedaja Dimitri Demjanovi sõnul annab korraldajamaa tiitel võimaluse kujundada Eestist 2020. aastal Euroopa gastronoomia keskpunkt. See on ühtlasi ka tunnustus meie kokkadele, toidutootjatele, põllumeestele, väiketalunikele ja turismiedendajatele.


Tallinn

Tallinn – hea toidu linn Tallinna restoranimaastik on viimase kümne aastaga teinud läbi erakordselt kiire arengu. Eri ilmega häid restorane, mis väärtustavad kohalikku toorainet leidub igas linnajaos. Suurim restoranide, kohvikute ja baaride kontsentratsioon on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas vanalinnas. Gastronoomilisi elamusi otsides võiks mitte piirduda peamiste käiguteedega, vaid põigata ka tänavasoppidesse. Südalinnas tasub üles otsida ka Rotermanni kvartal, kus mitmeid eriimelisi söögikohti. Nooblimad fine dining restoranid asuvad mitte ainult linnasüdames, vaid ka Kadriorus, Pirital ja mujalgi. Tänavatoit on koondunud trendikasse Kalamajja, eriti Balti jaama ümbrusse, ja Pelgulinna. Tallinn on tähelepanu vääriv toidupealinn. Seda kinnitab ka võimalus olla 2020. aasta kevadel ülemaailmse kokavõistluse Bocuse d`Or Euroopa finaali toimumiskohaks.

6


Fine Dining

180 kraadine elamus 180° by Matthias Diether

Fine dining restoran 180 Degrees ajaloolises Noblessneri sadamas serveerib nelja- ja kuuekäigulist degustatsioonimenüüd. Maitseelamuste täienduseks pakuvad visuaalset naudingut merevaade ning söögisaali keskel asuv, kolmest küljest avatud köök. Peakokaks on Saksamaalt pärit Michelini tärniga pärjatud Matthias Diether, kelle ambitsiooniks on kohaliku köögikunsti tõstmine uuele tasandile. Kulinaarset tähesära pakkuva maitseelamuse lihvib täiuseni toidu ja joogi kooskõla.

8

www.180degrees.ee


T-L 18 - 23 | Staapli 4, Port Noblessner, Tallinn | +372 661 0180


Fine Dining

Art Priori

Kunst ja restoran Tallinna vanalinnas asuv restorani Art Priori pakub elamusi kõikidele meeltele – kokakunsti kõrval saab nautida ka maalikunsti. Eksponeeritud on Euroopa vanade meistrite originaalmaale, põhiliselt natüürmorte ja olustikustseene. Lisaks kunstile eksponeerib Art Priori ka oma osaliselt avatud kööki, kus valmivad road, mis on viinud Art Priori Eesti restoranimaailma tippu. Need on inspireeritud Põhjamaa köögikunstist ning kohalikust loodusest ja kuigi baseeruvad köögikunsti klassikal, suudavad alati üllatada. Kõik road on laktoosivabad.

10

www.artpriori.ee


E-N 12 - 23 R-L 12 - 24 P - suletud | Olevimägi 7, Tallinn | +372 600 33 53


Fine Dining

CRU

Peakokk maailma parimate hulgast

Aastaid Eesti parimate restoranide hulgas püsinud Cru eesotsas on peakokk Dmitri Haljukov, keda tuntakse ka kui Eesti kokanduskultuuri edukat esindajat maailma kõige olulisemal profikokkade võistlusel. 2015. aastal saavutas Dmitri Haljukov Bocuse d’Ori kokavõistlusel, mida ka kokanduse maailmameistrivõistlusteks nimetatakse, neljateistkümnenda koha. Oma restoraniga on Haljukov suutnud turismipiirkonna tuiksoonele Viru tänavale tagasi tuua kohalikku rahva - Cru klientide hulgas on oma linna kodanikke ja turiste peaaegu võrdselt.

12

www.crurestoran.eu


E-P 12 - 23 | Viru 8, Tallinn | +372 6140085


Fine Dining

Gloria

Klassika ei vanane Gloria interjöör ja stiil taaselustavad eelmise sajandi 30. aastaid, kui aeg kulges aeglasemalt ja külastaja oli kuningas. Tallinna keskaegse linnamüüri sisse ehitatud restorani nostalgilises miljöös on võõrustatud prints Charlesi, paavst Johannes Paulus II, Rolling Stonesi, Stingi ja teisi kroonitud ja kroonimata tähti. Esindades klassikalist fine dining stiili, on laudlinad endiselt säravvalged, mahe muusika paitab kõrvu ja road, tuginedes prantsuse köögi traditsioonidele, on valminud parimast kohalikust toorainest. Restoranimaailma kulinaarsete kukerpallide taustal on meeldiv tõdeda, et klassika ei vanane.

14

www.gloria.ee


E-L 17:30 - 23:30 P - suletud | Mßßrivahe 2, Tallinn | +372 640 6800


Fine Dining

Horisont

Taevastes kõrgustes

Tallinna gastronoomilises maailmas ulatuvad Horisondist kõrgemale vaid paar tippu, kõik muu jääb allapoole. Seda mitte ainult sellepärast, et restoran asub Swissôteli kolmekümnendal korrusel, vaid eelkõige seetõttu, et see on aastaid kuulunud Eesti parimate restoranide hulka. Horisondi menüüs valitseb tasakaal klassika ja kaasaegse kokakunsti vahel, suutes alati pakkuda midagi üllatavat. Nagu kokakunst, püsib ka teenindus ühtlaselt heal tasemel. Rikkalikku joogivalikut aitab toiduga sobitada tipptasemel sommeljee.

16

www.horisontrestoran.ee


T-L 18 - 22 | Tornimäe 3, Tallinn | +372 624 3000


Fine Dining

Härg

Modernne liharestoran Restorani Härg loojateks on kolm Eesti lihaspetsilisti-grillmeistrit Enn Tobreluts, Hanno Kuul ja Andres Tuule. Menüü hittideks on veiseliharoad: kvaliteetsed steigid, madalal kuumusel küpsetatud liha ja grillroad. Pakutakse ka talle-, sea- ja pardiliharoogasid, kala, mere-ande, taimetoitu ja tervislikke salateid. Eriliseks ja pidulikuks viimistleb Härja modernne sisekujundus, mida on peetud vääriliseks esitada Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominendiks. Suvel laieneb restoran terrassile, sisehoov mahutab ka suuremaid seltskondi.

18

www.resto.harg.ee


E-N 11 - 23 R-L 11 - 24 P - suletud | Maakri 21, Tallinn | +372 5382 5003


Fine Dining

Juur

Tagasi juurte juurde Juur on üks Tallinna varjatumaid gastronoomilisi aardeid, kuhu niisama juhuslikult ei satu: see asub linnasüdamest eemal, modernses Ülemiste Citys. Menüü on inspireeritud Põhjala loodushoidlikust köögist. Au sees on kohalik väiketootjate mahetooraine ja vastutustundlik tarbimine. Toidu valmistamisel kasutatakse nii innovatiivseid tehnikaid kuid iidseid toiduvalmistusviise. Osa köögiviljast kasvatatakse ise Lõuna-Eesti mahepõllul, marjul ja seenel käiakse koos meeskonnaga. Lõuna ajal pakutakse a la carte menüüd ja õhtul degustatsioonimenüüd.

20

www.restoranjuur.ee


E 11:30 - 16 T-R 11:30 - 22 L 17 - 22 | Valukoja 10, Tallinn | +372 60 707 05


Fine Dining

Konrad

Moodne klassika

Enam rohkem linna südames ei saagi olla: Konradi avaratest akendest avaneb vaade Vabaduse väljakule. Klassikalise miljöö tõttu sobib Konrad nii toimekeks lõunaks kui meeleolukaks õhtusöögiks. Menüü tugineb valdavalt Euroopa köögil, millele on lähenetud moodsas võtmes. Maitsed ja kooslused on lihtsad, kuid seda mitte valmistusviisilt, vaid arusaadavuselt - Konrad soovib, et külalised mõistaks, mida nad söövad. Restorani nimi on austusavaldus ühele Eesti suurimale maalikunstnikule Konrad Mäele.

22

www.tallinnhotels.ee/konrad


E-R 12 - 22 L 17 - 22 P - suletud | Vabaduse väljak 3, Tallinn | +372 680 6650


Fine Dining

Leib

Talust lauale Uut Eesti kööki pakkuvatest restoranidest on Leib kõige selgema käekirjaga: kohalik, enamasti talust või väiketootmisest pärit tooraine, lihtne, mitte ülearu tembutav kokakunst, samas leidlik ja alati üllatav. Joogikaart on vaatamisväärsus omaette - kõik on kohal, nii parimad kohalikud veinid, organilised ja biodünaamilised veinid, samuti uskumatu valik õllesid ning siidreid. Talviti on Leib täis mõnusat suminat, müstiliselt kauniks muutub ta aga siis, kui suvel aeda kolib – justkui imede aed, vanalinna müüride vahel peidus.

24

www.leibresto.ee


E-R 12 - 15; 18 - 23 L 12 - 23 P 12 - 21 | Uus 31, Tallinn | +372 611 9026


Fine Dining

Mantel ja Korsten

Maitseelamused Kadrioru väikeses puumajas Kadrioru punase katusega rohelises puumajakeses asuvas restoranis Mantel ja Korsten saavad kokku hubane kodusus ja elegantne kokakunst. Nime on see saanud arhitektuuriharulduselt mantelkorstnalt, mille jalamisse on sisutatud väike privaatruum. Pakutakse autorikööki, milles tunda Vahemere tuuli. Toidud üllatavad mitte ainult maitsete, vaid ka lihtsuse ja loomulikkusega, millega kodune ja võõramaine tooraine on sulatatud harmooniliseks tervikuks. Omaette väärtus on põnev joogikaart. Usalda sommeljeed, kes pakub parimat!

26

www.mantel-korsten.ee


T-L 12 - 23 P, E - suletud | Poska 19a, Tallinn | +372 66 59 555


Fine Dining

MEKK

Moodne Eesti köögikunst Restoran MEKK ehk Moodne Eesti Köögi Kunst on juba rohkem kui kümme aastat olnud üheks tunnustatumaks Eesti uue köögi arendajaks ja tutvustajaks. Just sinna viiakse sageli Eesti toiduga tutvuma meie riigi ametlikke väliskülalisi. Meisterlike oskuste ja kaasaegsete tehniliste võimalustega suudab peakokk Rene Uusmees vääristada traditsioonilist kööki sel moel, et tulemus on isikupärane, kordumatu ja suudab üllatada mitte ainult meie riigi külalisi, vaid ka eestlasi.

28

www.tallinnhotels.ee/mekk


E-R 12 - 23 L 17 - 23 P - suletud | Suur-Karja 17, Tallinn | +372 680 6688


Fine Dining

Monaco

Soliidne ärilõuna, pidulik õhtusöök Nordic Hotel Forumi restoran Monaco on külastajate südamed võitnud nii oma soliidsete ärilõunate kui pidulike õhtusöökidega. Lõunamenüü pakub võimalusi nautida lõunasööki tervislikult ja vaheldusrikkalt. Seda iseloomustab värskus, värvide rohkus ja maitsete kooskõla. Menüüs on uued tervislikud toorained kõrvuti kohalike mahetoodetega. Õhtune à la carte menüü esindab modernset fusion-kööki ehk klassikalist rahvusvahelist kööki moodsas võtmes, kus põhjamaine köök seguneb Aasiaga, kohalikud traditsioonid Prantsusmaa ja Itaalia klassikutega ning sekka satub ka veidi Lähis-Ida mõjutusi.

30

www.nordichotels.eu


À la carte menu E-L 18 - 23 | Viru väljak 3, Tallinn | +372 622 2990


Fine Dining

- RE ST O RAN KA L A MA J A S -

Moon

Modernne Vene köök

Moon tekkis kümmekond aastat tagasi, kui tollal Eesti kokakunsti absoluutses tipus olev peakokk Roman Zaštšerinski otsustas kõrgkulinaariast lahkuda, pöörduda tagasi juurte juurde ja asutada koos abikaasa ning nõbuga pererestoran. Ühena vähestest Tallinna restoranidest esindab Moon modernset Vene kööki. Algusest peale – küll väikeste muudatustega – on menüüs olnud ka vene klassikud borš, pelmeenid, pliinid, pirukad. Tegemist on hubase ja väga erilise atmosfääriga kohaga, kus toit on stabiilselt heal tasemel, joogivalik eriliselt rikkalik ning teenindus sõbralik ja hooliv.

32

www.restoranmoon.ee


E-L 12 - 23 Su 13 - 21 | Võrgu 3, Tallinn | +372 6 314 575


Fine Dining

NOA

Tippgastronoomia kõigile Täiusliku merevaatega unikaalses hoones saavad ühe katuse alla kokku kaks tipprestorani - à la carte restoran NOA ja degustatsioonimenüüga NOA Chef´s Hall. Kaks eri ilme, kuid ühtse käekirjaga poolt moodustavad terviku, mis on kui omaette gastronoomiline maailm. NOA menüü on kordumatu, eriline ja üllatav. Selle koostamisel on inspiratsiooni saadud reisidelt ja maailma köökidest. Tähelepanelik teenindus ning joogikaart pakuvad köögile võrdset partnerlust. NOA asub Tallinna ja Viimsi piiril otse mere kaldal, võimaldades nautida Tallinna sümboliks saanud nn „kilukarbivaadet“.

34

www.noaresto.ee


E-N 12 - 23 R-L 12 - 00 P 12 - 22 | Ranna 3, Tallinn | +372 508 0589


Fine Dining

NOA Chef’s Hall Traditsioone murdes

NOA Chef´s Halli tee tippu oli kiire, juba avamisaastal valiti see Eesti parimaks restoraniks. Tipus püsib ta siiani. Pakutakse degustatsioonimenüüd, mille juurde saab valida roogadega sobitatud veine, šampanjasid või mahlasid. Detailideni läbimõeldud road on omapärased, fantaasiarikkad ja külluslikud. Paljud road valmivad elusal tulel. Gastronoomilisele elamusele lisavad haaret avatud köök ja peakoka isiklik kohalolek. Executive chef Tõnis Siigur on tõenäoselt Eesti tuntuim kokk, sama koolkonda esindab ka head chef, noor talent Orm Oja.

36

www.nch.ee


K-L 18 - 00 | Ranna 3, Tallinn | +372 50 80 589


Fine Dining

Pull Liharoogade superklass Restoran Pulli loojate hulgas on Enn Tobreluts, Eesti autoriteetseim lihaspetsialist-grillmeister, seetõttu võib olla kindel, et sealsed liharoad on superklassist. Enamus roogasid valmib ehtsal tulel, kindlasti tasuks proovida sütes küpsenud dirty steak´i, mis on saanud üheks restorani firmaroaks. Menüüs on ka kala- ja veganroogasid, kuid imetlust äratab ikkagi eriliselt rikkalik ja kvaliteetne lihavalik. Liha juurde pakutakse värskeid salateid ja suurt valikut veine.

38

www.resto.pull.ee


E-N 12 - 23 R-L 12 - 24 P 13 - 21 | Rotermanni 2, Tallinn | +372 5382 5000


Fine Dining

Puri

Uutele tuultele avatud Avatud alles 2019. aasta kevadel, pakub Kakumäe Haveni restoran Puri uusimaid tuuli nii Eesti gastronoomias kui restoraniarhitektuuris. Võrratu vaade ja efektne sisekujundus teevad sellest ühe meeldejäävaima atmosfääriga mereäärse söögikoha kogu linnas. Menüü võimaldab valida peakokk Joonas Koppeli isikupärast autorikööki põhjalikult tutvustava degustatsioonimenüü ja tavapärase à la carte menüü poolt pakutava vahel. Toiduelamusi täiendavad korralik veinivalik ja fantaasiarikkad kokteilid.

40

www.puriresto.ee


E-N 17 - 23 R 17 - 00 L 12 - 00 P 11 - 17 | Lesta 16, Tallinn | +372 5371 1111


Fine Dining

Ribe

Klassika & trend

Rohkem kui kümne tegevusaasta jooksul on Ribe näidanud üles erakordset stabiilsust ja püsinud järjepidevalt Eesti tippude hulgas. Oma särava renomee on nad üles ehitanud klassikalistele printsiipidele: maitsev toit, hea joogivalik, külalislahkus ja mõnus atmosfäär. Menüü tugineb Euroopa klassikal, kuid pidevalt täiendatakse seda trendika tooraine ja tehnikatega. Rikkaliku veini ja käsitööõllede valikuga joogikaart arvestab menüüd toetades nii klassikalist joont kui ka hetke trende.

42

www.ribe.ee


(1.10-30.04) T-L 18 - 23 (1.5-30.9) E-P 12 - 23 | Vene 7, Tallinn | +372 631 3084


Fine Dining

Stenhus

Uus ühineb vanaga Väikese luksushotelli Schlössle restoran Stenhus pakub võimalust einestada majas, kus on peatunud väga mitmed kroonitud ja kroonimata kuulsused: Saksamaa president Roman Herzog, Belgia kuninganna Paola, Kenti prints Michael ja Walesi prints Charles ning paljud teised. Traditsioonilise õhturestorani teevad eriliseks keskaegne võlvkelder ja luksushotelli vääriline tippklassi teenindus. Menüüs on valdavalt modernses töötluses Euroopa klassikalised road, mis valmivad Eesti taludest, kaluritelt ja väiketootjatelt pärit toorainest.

44

www.stenhusrestaurant.ee


E-P 12 - 23 | PĂźhavaimu 13/15, Tallinn Old Town | +372 699 7780


Fine Dining

Tchaikovsky

Gastronoomiline sümfoonia

Restoran Tchaikovsky on esinduslik ja pidulik, kuid mitte liialt – väike nostalgiline alatoon ja kübeke teatraalsust ei lase soliidsust ülearu tõsiselt võtta. Nagu heas heliteoses, ühinevad menüüs erinevad teemad - Prantsuse maitsed, Vene traditsioonid ja Eesti tooraine - naudinguid pakkuvaks koosluseks. Eesti tippude hulka kuuluval peakokal Vladisav Djatšuki isikupärane „käekiri“ on leidnud ka rahvusvahelist tunnustust. “Natukene huumorit, soola ja armastust,“ iseloomustab ta oma gastronoomiat.

46

www.telegraafhotel.com


E-P 18 - 23 | Vene 9, Tallinn | +372 6000 610


Fine Dining

Teletorni restoran Kõrgel taevas

Teletorni restoran asub taevastes kõrgustes. Andekas peakokk Mihkel Kalbus väärtustab eestlastele tuttavaid ja omaseid maitseid, kuid pakub neid uudsel ja kaasaegsel moel. Restoraniga samal korrusel on kogu Põhja-Euroopa kõrgeim avatud vaateplatvorm, kust avanev vaade on kaunis mitte ainult päikeseloojangul, vaid ka pilves ilmaga ja pimedal ajal. Teletorn pakub aga palju enamat kui hea toit ja vaade – see on elamuskeskus, kust alati leiab midagi põnevat. Teletorn asub linnasüdamest lühikese autosõidu kaugusel ja sinna pääseb hõlpsasti ka ühistranspordiga.

48

www.teletorn.ee


Bussid: 34a, 38 | P-N 10 - 21 R-L 10 - 23 | Kloostrimetsa 58a, Tallinn | +372 5111 493


Fine Dining

Tuljak

Ajalugu modernses võtmes Tuljakus kohtub ajalugu modernse disainiga: 1965. aastal valminud Eesti tipparhitektuuri hulka kuuluv hoone on renoveeritud ajastutruult, kuid saanud tänapäevase sisu. Menüüstki leidub nostalgiahõngu, kuid kõigele on lisatud kaasaegne ning põnev spinn. Võib täiesti kindel olla, et Tuljakus pakutav on ainulaadne ning midagi sellist ei kohta kusagil mujal Tallinnas. Joogikaart on keskmisest oluliselt rikkalikum, kokteilid stiilsed ja maitserikkad, teenindus tähelepanelik ning professionaalne.

50

www.tuljak.ee


E-N 12 - 23 R-L 12 - 00 P 12 - 22 | Pirita tee 26E, Tallinn | +372 530 220 20


Casual Dining

Flavore

Itaalia tavad ja maitsed

Ristorante Flavore on austusavaldus Itaalia tavadele ja maitsetele. Selle menüü viib külalised kulinaarsele rännakule läbi Itaalia. Lisaks autentsetele Itaalia roogadele valitseb Flavores ka tõeline ristorante atmosfäär täis lahedat seltskondlikkust, maitsete ja arvamuste ristumist ning peakoka kirglikkust. Menüü sisaldab nii värskeid pastasid ja pitsasid kui toor- ja veganroogasid. Toidu kõrvale sobiva joogi saab valida kas ainulaadsest iseteeninduslikult veinibaarist või mõnusast kokteilimenüüst.

52

www.flavore.ee


E-P 11:30 - 22:30 | Tulemaja, Sadama 7, Tallinn | +372 612 8244


Casual Dining

Kuldse Notsu Kõrts Ehe Eesti köök

Raekoja platsi naabruses asuva Kuldse Notsu Kõrts pakub ehedat Eesti köögiklassikat. Sealsed road on tehtud põlvest põlve edasi antavate retseptide järgi. Toekate taluköögist pärit vorsti-, sealiha- ja hapukapsaroogade kõrval pakutakse ka kaasaegsete toidutrendidega haakuvaid tervislikke ja modernseid toite, mis pärinevad eelmise sajandi 20.-30. aastatest, kui toidukultuur muutus linlikumaks. Kõik road on valmistatud kohalikust, enamasti väikefarmidest pärit toorainest. Tähelepanu väärib erakordselt rikkalik hommikubufee.

54

www.hotelstpetersbourg.com/restaurant


E-P 12 - 23 | Dunkri 8, Tallinn | +372 628 6567


Casual Dining

Gourmet Coffee Kadriorg Kohvikute kohvik Gourmet Coffee Kadriorg järgib Tallinna iidvana kohvikukultuuri. Kohvivalik kuulub linna parimate hulka, kohv valmib enda röstimiskojas röstitud ubadest. Valikus on kümne maa ja piirkonna kohv, lisaks espressopõhistele jookidele valmistatakse ka „pour over“ kohvisid Chemex, Aeropress, V60. Kohvi kõrvale pakutakse kohapeal küpsetatud saiakesi ja kooke, kergemaid lõuna- ja õhtusööke ning rikkalikku hommikusööki. Kohvik asub Kadrioru pargi naabruses ja sinna on lihtne ka trammiga kohale sõita.

56

www.gourmetcoffee.ee


E-N 8 - 21 R 8 - 22 L-P 9 - 22 | L. Koidula 13A, Tallinn | +372 661 3035


Casual Dining

Kolm Sibulat Piirideta sibulad

Nagu päris sibul, on ka Kolm Sibulat siiruviiruline: inspiratsiooni menüü koostamiseks on saadud nii Aasiast kui Euroopast, nii fast kui slow foodist. Kimchi, läätsed, aasiapärase maitsestusega aeglaselt küpsenud liharoad, külmade vete kalad ja kohalik köögivili jõuavad taldrikutele uutes ja põnevates kompositsioonides. Sõltumata sellest, millisest maailma nurgast inspiratsiooni on saadud, on komponendid tasakaalus ja maitsed paigas. Tasakaalu aitab hoida rikkalik joogivalik, asjatundlik teenindus ja hubane õhkkond. Tegemist on pererestoraniga, mille loojad on samad, kes Vene kööki esindava Moonil ja restoranil Mantel ja Korsten.

58

www.kolmsibulat.eu


T-L 12 - 23 P-E suletud | Telliskivi 2, Tallinn | +372 66 44 055


Casual Dining

Kolu Kõrts Traditsiooniline maakõrts

Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares pakub Kolu kõrts traditsioonilist Eesti toitu 19. sajandist pärinevas hoones. Menüü esindab suuremalt jaolt saja aasta tagust traditsiooni, kui põikab aeg-ajalt ka uuemasse aega. Nagu talutoit ikka, on sealsed road lihtsad, kuid valmistatud sooja südame ja osavate kätega. Kaasaegseid mõisteid kasutades on Kolu kõrtsi road kõige ehtsam slow food. Pakutakse sealiha ja putru, hapukapsast, hernesuppi jm lihtsaid maatoite, millest nii mõnegi valmistamise oskus hakkab nooremas põlvkonnas juba kaduma.

60

www.evm.ee


Iga päev talvel 11 - 17 Suvel 11 - 20 | Vabaþhumuuseumi tee 12 | +372 654 9101


Casual Dining

La Bottega

Traditsiooniline Itaalia La Bottega pakub ehedat Itaaliat selle kõige traditsioonilisemal kujul, seda nii toidujoogi, söögisaalis loodud atmosfääri kui koduselt sõbraliku teenindusega. Nagu Itaalia köögis kombeks, pööratakse suurt tähelepanu värskele toorainele. Sealsete köögitraditsioonide kohaselt valmivad kõik kastmed ja pastad kohapeal. Joogikaardilt leiab Itaalia veinide kõrvalt ka muu maailma jooke ning rikkaliku valiku šampanjasid.

62

www.labottega.ee


E-N 12 - 23 R-L 12 - 24 P 13 - 22 | Vene 4, Tallinn | +372 62 777 33


Casual Dining

Nautilus

Mereannid ja austrid

Nautiluse mereannivalik on tõenäoselt suurim mitte ainult Tallinnas, vaid kogu Eestis. Lisaks rikkalikule austrivalikule on esindatud mitut liiki merekarpe ja krevette, krabisid ja veel palju muud. Lisaks väärikas kalavalik ning neile, kes kala ei söö, ka mõned liharoad. Nautiluse kokad on osavad ja loomingulised, nii mõneski roas on mereande kasutatud vägagi üllatavates kooslustes. Osa roogadest nagu näiteks kuningkrabi sõrad, homaar, kaheksajalg, tuunikala steik, aga ka veisefilee valmivad söegrillil.

64

www.fb.com/thenautilusrestaurant


Pikk 36, Tallinn | +372 5780 7777


Casual Dining

Nero

Klassika spahotellis Tallink Spa & Conference Hotel’i restoran Nero à la carte menüü pakub klassikat moodsas võtmes. Rahvusvahelisest köögist tuntud road nagu lõhe-carpaccio, kalamarjaga tatrapliinid, Caesari salat, borš, spagetid, osso buco, Kiievi kotlet on saanud Nero peakokalt originaalse interpretatsiooni, kaotamata samas klassikale omast turvalisust. Pakutakse ka rikkalikku buffethommikusööki ning pühapäeviti brunch’i. Restoranis on ka avar lava ja tantsupõrand, kus eriürituste ajal võimalik meelt lahutada.

66

www.tallinkhotels.com


À La Carte menüü E-P 12 - 23 | Sadama 11a, Tallinn | +372 630 1018


Casual Dining

NokNok

Justkui Taimaa Restorani NOK NOK peakokk toob maitsed külastajateni just sel moel nagu Tais kombeks. Ei mingit fusionit, tegemist on traditsioonilise köögiga. Taimaa traditsioonid on aga maitse- ja värviküllased ning seetõttu pakub menüü üllatusi ka neile, kes sealse köögiga varem tutvust teinud. Ehedaid maitseid toetab eksootiline miljöö, mis koos maitsete ja lõhnadega võib kergesti panna uskuma, et Tallinna asemel viibitakse hoopiski Bangkokis või Chang Mais.

68

www.noknok.ee


E-L 12 - 23 Su 12 - 22 | Vana-Posti 7, Tallinn | +372 5333 1744


Casual Dining

Odessa

Tõeline Odessa Peale Odessa pole ühtegi teist, kus oleks välja kujunenud eripärane rahvusköögiga konkureeriv toidukultuur. See on kirju sulam Ukraina, Vene, Juudi, Bessaraabia, Valgevene ja veel paljude sealkandi praeguste ja kunagiste naabrite köökidest. Tallinna vanalinnas asuv Odessa restoran on nii autentne kui olla saab: omanikud on odessiidid, menüü koosneb Odessale omastest roogadest, valitseb eht-odessalik külalislahkus ja isegi kokad käivad vahetustega Odessast Tallinnasse tööle.

70

www.facebook.com/odessaresto


E-P 11 - 23 | Pikk 30, Tallinn | +372 5302 5557


Casual Dining

OKO

Slow fast food

Haabneemes asuv OKO on aastaringi tegutsev rannarestoran, mis ühtviisi hästi sobib nii kergeks lõunaks, pidulikuks õhtusöögiks kui värskendavaks joogiks. Modernse disainiga söögikoha südameks on pitsaahi, kus valmivad eht-itaalialikud pitsad. Need valmistatakse juuretisega tehtud tainast, mille enam kui 10 aastat vana juuretise tõi Roomast kohale itaallasest pitsameister, kes timmis paika ka maitsed. Menüü pakub ka teisi tänavatoidu klassikuid, mis samuti kui pitsa on tehtud suure pühendumuse ja hoolega.

72

www.okoresto.ee


P-N 12 - 21 R-L 12 - 22 | Kesk tee 27 Haabneeme, Viimsi | +372 53 00 4440


Casual Dining

Paju Villa

Gurmaanlikud elamused aedlinnas Paju Villa restoran asub Nõmme aedlinna roheluses, eelmise sajandi esimestest aastakümnetest pärinevas juugendstiilis hoones. Elegantne, kuid koduselt soe ja õdus maja pakub hubaseid nurgakesi nii suurematele kui väiksematele seltskondadele. Menüü esitleb klassikalisi maitseid moodsas kuues ja peakokal jätkub fantaasiat ka kõige traditsioonilisemate kombinatsioonide värskendamiseks. Paju Villa jääb linnasüdamest kaugemale, kuid asukoht Pärnusse, Haapsalusse ja saartele viiva maantee ääres teeb sellest suurepärase peatuskoha, kus end reisi eel või järel kosutada. 74

www.pajuvilla.ee


E-N 12 - 22 R-L 12 - 23 P 11 - 22 | Vabaduse puiestee 88, Tallinn | +372 50 76 242


Casual Dining

Platz

Kohtumiskoht käiguteede ristumiskohal Platz oli üks esimesi, kes end värskelt renoveeritud Rotermanni ajaloolises tööstuskvartalis sisse seadis. Ja sai endale parima koha käiguteede ristumiskohal. Skandinaavialikult minimalistlik keskkond ja mitmekesine menüü sobivad nii asjalikuks ärikohtumiseks, kiireks lõunaks kui pidulikuks õhtusöögiks. Mitmel korral on Platz valitud Eesti parimate joogipakkujate hulka, nende valik on keskmisest tublisti rikkalikum. Suvise Platzi juurde kuuluv terrass on parimaks kohaks, kust puhata ja linnasaginat jälgida.

76

www.platz.ee


E-L 12 - 23 P 12 - 22 | Roseni 7, Tallinn | +372 664 5086


Casual Dining

Põhjala pruulikoda Kästööõlu ja Texas BBQ

Ajaloolises Port Noblessneri piirkonnas asuvas maailmakuulsa Põhjala õlletehase 20. sajandi algusest pärit suurepärases hoones asub õllerestoran, kus on 24 kraani kohalikku käsitööõlu ja Texas BBQ-keskne köök. Köök pakub suitsuliha, võileibu ja salateid, jäätiseid ja saiakesi, magustoite ja mitmesuguseid õllesnäkke - kõik need on tehtud kohapeal. Lisaks suurepärasele käsitööõllele ja toidule saab igapäevaselt käia ka õlletehases ekskursioonil. Kohapealsest poest saab kaasa osta õlut ja suveniire. Olemas on ka renditav privaatsaun, mis mahutab kuni 8 inimest. 78

www.pohjalabeer.com/taproom


E - suletud T-N 12 - 24 R-L 12 - 02 P 10 - 17 | Peetri 5, Tallinn | +372 5666 2800


Casual Dining

Radio

Kogukonna restoran Radio peakokk slovakk Rado Mitro on end tallinlastele tuttavaks teinud tippklassi restorani Ribe peakokana. Radio on tema värske „lapsuke“. Tegemist on lähikonnas elavate ja töötavate inimeste jaoks loodud söögikohaga, mis vaatamata lühikesele tegevusajale on kuulsust kogunud laiemaltki. Road on perfektselt valmistatud ning suudavad pakkuda üllatusi nii maitsete kui kasutatud tooraine osas. Tähelepanu väärib ka sommeljee töö: veinivalik on suur ja seda osatakse toiduga kokku sobitada.

80

www.restoranradio.ee


T-R 12 - 14:30/17 - 23 L 17 - 23 P ja E suletud | Terase 16, Tallinn | +372 550 4499


Casual Dining

Spot

Koht kõigile

Spot on koht kõigile, kuhu sobib sisse astuda väikeseks vahepalaks või klaasiks veiniks, asjalikuks lõunasöögiks kui ka pidulikuks õhtusöögiks. Asukoht Tallinna restoranitänavaks nimetatud Vene tänava alguses teeb Spoti kergelt leitavaks. Menüü on modernselt euroopalik, kergete Skandinaavia aktsentide ja kohaliku puudutusega. Veinivalik on rikkalik, kuid samas lihtne ning toetab menüüd. Tähelepanu väärib eriliselt suur ja asjatundlikult koostatud šampanjade valik.

82

www.restoranspot.ee


E-N 12 - 23, R-L 12 - 24, P 12 - 22 | Vene 4, Tallinn | +372 600 4977


Casual Dining

Sume

Oaas südalinnas Tallink City Hotel’i restoran Sume pakub rahulikku atmosfääri ja meeldivaid maitseelamusi Tallinna kõige toimekamas piirkonnas, Viru keskuse ja Kaubamaja vahetus naabruses. Sume sobib kõigile - sealses rahvusvahelise hõnguga köögis kohtuvad maitsed Skandinaaviast, Itaaliast, Prantsusmaalt ja mujalt maailmast. Menüüst leidub nii ajatuid klassikuid kui ka kohalikku kööki esindavaid roogasid. Lisaks à la carte menüüle pakutakse restoranis Sume ka hommiku- ja õhtubuffet’d, kiireid ja soodsaid ärilõunaid ning pühapäeviti mõnusat brunch’i. 84

www.tallinkhotels.com


À La Carte menüü E-P 12 - 23 | Laikmaa 5, Tallinn | +372 630 0818


Casual Dining

TarTar köök+baar

Maitsev kohtumispaik kesklinnas

TARTAR köök+baar on omamoodi kulinaarne come-back. Selle rajajaks on Andrei Šmakov, üks Eesti kõige enam tuntust kogunud kokkadest, kes viimased aastad on olnud Moskva hotelli Metropol brand-chef. Oma sealse restoraniga Savva on ta jõudnud Moskva tippude hulka. Tartari menüü mõjub kui värske maitseplahvatus, mis toob kaasa uusi tuuli siinsele kulinaarsele maastikule. Üllatusi pakuvad nii roogade sisu kui ka vorm, nii tooraine kui ka sellega ringikäimine.

86

www.tartar.ee


E-N 12 - 22 R-L 12 - 01 | Narva mnt. 7, Tallinn | +372 610 9230


Casual Dining

Taste of Tallinn T1 Mall of Tallinn

Tallinnas Ülemiste piirkonnas asuva uhiuue kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinna söögikohtade kogum kannab nime Taste of Tallinn ehk TOT. Kogumisse kuuluvad 36 restorani, kohvikut ja baari, millest 13 asuvad neljandal korruse, eemal kaubandusmelust. Sealseid südalinna pool küljes asuvaid söögikohti ühendab avar klaasgalerii ja terrass, kust avaneb miljonivaade linnale ja merele. TOTis kohtuvad peened restoranid, tänavatoit ja kohvikukultuur, seal on maitseid Aasiast Põhjamaadeni, Itaaliast Indiani. Pärast õhtusööki on vaaterattal või T1 Katusebaaris võimalus nautida linna panoraami.

88

www.t1tallinn.com/en/taste-of-tallinn-restoranid


P-N 11 - 21 R-L 11 - 23 | Peterburi tee 2, Tallinn | +372 6005540


Casual Dining

Von Krahli Aed Aed kõigile

Restorani Von Krahli Aed roogade peategelasteks on taimed, mille juurde saab lisandiks valida liha, kala või juustu, aga saab neist ka loobuda ja piirdudagi vaid taimedega. Taimedest on sündinud ka mitmeid uudseid lisandeid nagu humalasiirup, toomingamarja palsamäädikas ja mitmesugused nuudlid. Väga oluline roll on kohalikul mahetoodangul, mahedalt on toodetud ka kõik pakutavad veinid ning valdav osa muudest jookidest. Tähelepanu pööratakse erinevate toitumiseelistustega inimeste vajadustele.

90

www.restoranaed.ee


P-N 12 - 23 R-L 12 - 00 | Rataskaevu 8, Tallinn | +372 585 93 839


Street Food

Uulits

Tänavagurmee Eesti tänavagurmee teerajaja Uulits pakub traditsioonilist tänavatoitu kaasaegses, tervislikus ja eestipärases võtmes. Pakutakse kohapeal valmistatud veiselihaburgereid, burgerwrappe, salateid, kastmeid ning friikartulid. Pea viie tegevusaastaga on ära teenitud burgerisõprade usaldus ja armastus, mida kinnitab asjaolu, et Mustamäel nelja aasta eest tagasihoidliku kioskina alustanud Uulits pakub nüüdseks tänavatoitu Tallinnas Mustamäel, Kalamajas, Balti jaama turul ja Tartus.

92

www.uulits.ee


Kadaka tee 135A, Soo 1B/6, Kopli 1 Tallinn I Rüütli 7, Tartu | +372 660 12 12


8

Fine Dining

78

32

Casual Dining/ Street Food

52

92

66

24

58

<

2

in

70 64 10

m

42 46 54

90 62

68

60 < 10 min

14

22

< 15 min

in 40 < 16 m

74

38

44 82

12

76

56 30

86

84

26 80

28 18

16


72

36 34

mi n>

m

>

10

13

in

8

m

in

Tallinn

50

48 >

88

20

8

180 kraadine elamus

52

Flavore

10

Art Priori

54

Kuldse Notsu Kõrts

12

CRU

56

Gourmet Coffee Kadriorg

14

Gloria

58

Kolm Sibulat

16

Horisont

60

Kolu Kõrts

18

Härg

62

La Bottega

20

Juur

64

Nautilus

22

Konrad

66

Nero

24

Leib

68

NokNok

26

Mantel ja Korsten

70

Odessa

28

Mekk

72

OKO

30

Monaco

74

Paju Villa

32

Moon

76

Platz

34

NOA

78

Põhjala Pruulikoda

36

NOA Chef’s Hall

80

Radio

38

Pull

82

Spot

40

Puri

84

Sume

42

Ribe

86

TarTar

44

Stenhus

88

Tastes of Tallinn

46

Tchaikovsky

90

Von Krahli Aed

48

Teletorni restoran

92

Uulits

50

Tuljak


Tartu

Heade maitsete linn Tartu pole mitte ainult ülikoolilinn, vaid ka heade maitsete linn, mille arvukates restoranides pakutakse põnevaid maitseelamusi, kusjuures suur osa toorainest pärineb kohalikelt väiketootjatelt ja Lõuna-Eesti taludest. Eht-tartlaslikult aja mahavõtmiseks pakuvad võimalust suvisel ajal Emajõe promenaadile tekkivad pop-up kokteili- ja veinibaarid. Aasta suurimaks toidusündmuseks on augustikuine toidu- ja veinifestival, kus hea toit ja jook vallutavad kolmeks päevaks terve linna. Oma panuse annavad ka veebruaris toimuv Maitsev Tartu restoranikuu ning mais, augustis ja septembris toimuvad linnaosade kodukohvikute päevad. 96


Fine Dining

Hõlm

Eriline ja esinduslik Asukoht Tartu üheks sümboliks oleva Toomemäe nõlval asuvas 4 tärni Superior hotellis Lydia teeb fine dining restorani Hõlm väga eriliseks ja esinduslikuks. Erilised on ka modernse hoone akendest avanevad vaated pargile ning raekoja platsile, elegantne sisekujundus, rikkalik joogikaart ning peakokk Lauri Ülenurme menüü. Tema roogades ühineb ajalugu kaasajaga: need on inspireeritud hotelli ja restorani omanike vanavanaemade retseptidest, kuid teostatud modernses võtmes. Kulinaarse kunsti sünnist pakub võimaluse osa saada avatud köök. Hõlm on parim, mida Tartul on hea toidu ja joogi armastajatele pakkuda. Rikkaliku joogivaliku eest hoolitseb sommeljee Franc Vood. 98

www.holmrestaurant.ee


E-R 18 - 23 L 17 - 23 | Ă&#x153;likooli 14, Tartu | +372 730 4008


Fine Dining

GMP Pühajärve Restoran Lummav õhkkond, hõrgud maitsed

Pühajärve GMP restoran on kui peidetud kalliskivi Lõuna-Eestis maalilise Pühajärve kaldal. Aastaid on see kuulunud Eesti parimate söögikohtade hulka, pakkudes tipptasemel gastronoomiakunsti. Menüüst leiab palju elegantseid roogi, mis on valminud kohalikust toorainest, kuid alati viisil, mis üllatab positiivselt . Peakokk Koit Uustalu pingutused ei piirne üksnes köögis toimuvaga, külaliste mõnus äraolemine ja koduselt soe vastuvõtt on kogu sealse kollektiivi südameasjaks. Need väärtused juhivad ka ülejäänud personali GMP Clubhotel`is tervikuna.

100

www.clubhotel.ee


T-N 12 - 22 R-L 12 - 23 P 12 - 20 | Tennisevälja 1, Otepää | +372 50 733 74


Casual Dining

Joyce

Rõõm maitsete valikust Joyce restoran pakub rõõmu suure-pärasest maitsetevalikust. Seal on suudetud üles leida see tabamatu miski, mis teeb heast kohast väga hea. Menüü loob ootamatuid kooskõlasid, segades kirglikult kokku mandreid ja maid. Tegemist on linna põnevaimate maitsemängu-dega, mida mängitakse noorusliku hasardiga. Joyce’is on kesksel kohal kaks ülemaailmselt mõistetavat väärtust: rõõm (joy), mida pakub heas seltskonnas veedetud aeg, ning muljetavaldav maitsete valik (choice), mille hulgast iga külaline leiab endale midagi meelepärast.

102

www.joyce.ee


P-N 12 - 23 R-L 12 - 24 | Riia 2, Tartu | +372 53 217 500


Street Food

Kampus

Kampus kõigile Tartu parim tänavanurk vanalinna südames, ülikooli vahetus naabruses, on ärganud ellu. Kampus on rohkem kui söögikoht, see on isemoodi toidutänav, kus päeval saavad kokku Eesti tänavatoidu klassik Uulits ja Hawaii sugemetega tervisetoit KAUSS, õhtuti ühinevad nendega aga ka baar ja mänguline à la carte restoran. Restorani menüü ulatub seinast seina. See algab austritega, käib läbi tänavatoidu klassikud ning rändab maid ja rahvaid pidi. Peakokk tundub olevat julge, kuid õnneks selline, kes teab, mis hästi maitseb.

104

www.facebook.com/KampusTartu


E-N 11:30 - 23 R-L 11:30 - 02 P 11:30 - 21 | Rüütli 7, Tartu | +372 529 7567


Fine Dining

Casual Dining/ Street Food

104 98

102

106


Tartu 98 Hõlm 100 GMP Pühajärve (Otepääl) 102 Joyce 104 Kampus

Otepää

100


Pärnu

Pärnu, Eesti suvepealinn Pärnu restoranielu on eriti vilgas suvel, kuid toredaid söögikohti leiab sealt aastaringselt. Hubaseid restorane ja kohvikuidi jätkub igasse linnajakku, kõige enam on neid rannarajoonis ja kesklinnas. Esindatud on nii klassika kui kaasaeg, nii traditsioonid kui trendid. Igal aastal üllatab oma ilmumisega mõni täiesti uus söögikoht ja staažikadki restoranid-kohvikud tulevad välja järjest uute menüüdega. Nii mõnigi Eesti gurmeetaevas ilma teinud gastronoomilise supertähe karjäär on alanud just Pärnust.

108


Fine Dining

Mon Ami

Elegantselt pidulik

Elegantselt pidulik Mon Ami, üks Pärnu põnevamaid restorane, asub butiikhotelli Frost soklikorrusel. Alati värsked lilled, vaoshoitud hallikadvalged toonid ja kaunid nõud loovad eriliselt rahuliku meeleolu. Külmal ajal võtab külalisi vastu elava tulega kamin, teenindajatel jätkub isiklikku tähelepanu igale külastajale. Menüü ühendab klassika ja kaasaegsed trendid, leides ka traditsioonilistele kooslustele värske lähenemisnurga - foie gras on saanud lisandiks Saaremaa kadakasiirupi, kaheksajalg karulauguõli.

110

www.monami.restaurant


E-P 12 - 23 | Kuninga 11, Pärnu | +372 5866 9990


Fine Dining

NOOT

Avasta ehedaid Eesti maitsed Restoran NOOT on kaasaegne restoran Pärnu rannapiirkonnas. Siine kuurordihõnguline interjöör on saanud inspiratsiooni rahvuslikust ornamentikast. Menüü autor, tunnustatud peakokk Rudolf Visnapuu, kasutab maitsete loomisel peamiselt kohalikku ja hooajalist toorainet. Menüü on värske ja toetub eestimaistel toidutraditsioonidel, ergutades samal ajal põnevate kooslustega gurmeesõbra maitsemeeli. Aegumatud ja traditsioonilised retseptid koos moodsate täiendustega, lisandiks pisut maailma maitseid – tulemuseks on lihtne, välimuselt efektne maitseterohke toit. Kunstiteos, mis pakub meeldivaid üllatusi ja rohket avastamisrõõmu. 112

www.spaestonia.ee


E-K 17 - 23 N-P 12 - 23 | A. H. Tammsaare 4a, Pärnu | +372 440 1012


Fine Dining

Rannahotell Glamuurne funkstiilis hotellirestoran Efektne funkstiilis Pärnu Rannahotell oma valgusküllase restoraniga on läbi aegade olnud üheks linna visiitkaardiks. Suvisel ajal pakub imelisi merevaateid ka avar terrass. Rannahotelli restoran järgib 1930. aastate glamuuri ja hõrku skandinaavialikku köögitraditsiooni. Vaatamata pikale ajaloole on restorani menüü modernne, pakkudes kaasaegseid maitseid nii Eestist kui lähikonnast. Roogades on viimistletust ja efekti, kuid alati nii, et maitsed ei jääks efektide varju. Erilist pinget ja põnevust pakuvad läbi erinevate tekstuuride kulgevad maitsemängud.

114

www.rannahotell.ee


K-N 18 - 22 R-L 13 - 22 P - suletud | Ranna Puiestee 5, Pärnu | +372 4444 444


Casual Dining

Mahedik

Mahedalt ja maitsvalt Mahedik on üks esimesi söögikohti Eestis, kus hakati väärtustama mahetoorainet. Menüü sisaldab parimat, mida on ümbruskonna talunikel ja väiketootjatel pakkuda, kala tuleb Pärnu lahest. Päev algab hommikusöögiga ja jätkub kergemate ning tõsisemate roogadega. Iga päev küpsetavad pagarid värskeid saiakesi, pirukaid ja kooke. Mahedates värvides ja vormides sisekujundus täiendab leebel moel vana puumaja väärtusi, jäädes oma olemuselt kaasaegseks. Kuurortlinnale kohaselt särab kogu kohvik rõõmsalt ja suviselt – ja seda ka talvel.

116

www.mahedik.ee


E-N 9 - 21 R 9 - 23 L 10 - 23 P 10 - 20 | Pßhavaimu 20, Pärnu | +372 442 5393


Casual Dining

Pastoraat Cafe

Külalislahke pastorimaja

Pastoraat jagab maja butiikhotelliga Rosenplänter. Kaunilt restaureeritud puumajas asuv hotell ja kohvik on nime saanud estofiilist pastorilt ja tema elu- ja ametihoonelt ehk pastoraadilt. Tegemist on eriliselt külalislahke majaga, kus külalisi oodatakse nii varajasele hommikusöögile, lõuna- ja õhtueineks kui ka väikesele dringile - sealseid kokteile hinnatakse linna parimate hulka. Iga päev valmivad värsked küpsetised, toekam menüü pakub roogasid, mis koostisosadelt pigem lihtsad, kuid valmistatud suure meisterlikkusega.

118

www.rosenplanter.ee


E-N 7:30 - 21:30 R 7:30 - 23 L 8 - 23 P 8 - 21 | Kuninga 30, Pärnu | +372 5787 7857


110 116

118

112

114 Fine Dining

Casual Dining/ Street Food


Pärnu 110

Mon Ami

112

NOOT

114

Rannahotell

116

Mahedik

118

Pastoraat


Profile for Best Guides OÜ

Savouring Estonia. Eesti restoranide teatmik - tipprestoranidest tänavatoiduni  

Savouring Estonia. Heidi Vihma restoranide teatmik. Parimad restoranid Eestis.

Savouring Estonia. Eesti restoranide teatmik - tipprestoranidest tänavatoiduni  

Savouring Estonia. Heidi Vihma restoranide teatmik. Parimad restoranid Eestis.