{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 1

Savouring Estonia Eesti restoranide teatmik tipprestoranidest tänavatoiduni

Eesti restoranide teatmik - tipprestoranidest tänavatoiduni 2019-2020


Kaanefoto: Lauri Laan 180° by Matthias Diether Staapli 4, Port Noblessner 10415 Tallinn E-L 18 - 23 +372 661 0180 www.180degrees.ee Tekst: Heidi Vihma Disainer: Aleksander Karu Tõlkija: Juta Ristsoo Pildid: Lauri Laan, Marek Metslaid, erakogud Väljaandja: Best Guides OÜ www.bestguides.ee


Enjoy Savouring Estonia! Meie väike maa on täis suuri maitseid ja põnevaid omanäolisi söögikohti. Savouring Estonia on nende hulgast välja valinud parimatest parimad. Olgu tegemist noobli fine dining restoraniga või lihtsa tänavatoiduga, on kõik kohad sellised, kus käime ise, kuhu kutsume oma sõpru ja tuttavaid ning mida võime alati rõõmuga soovitada oma maa külalistele. Eesti on olnud piirimaa nii geograafiliselt kui gastronoomiliselt. Nagu teistelegi Põhjamaadele, on meile omased puhtad ja karged maitsed, kuid neid on rikastanud nii lähinaabrid slaavlased kui sakslased, kellega jagasime kultuuriruumi sajandeid. Täna kuulub siinsele maitsepaletile aga kogu maailm - oleme uudishimulikud ja uuele avatud. Elamusrikkaid maitserännakuid soovides

Heidi Vihma Eesti

Katrin Weiss Best Guides OÜ Eesti


Content 4

Categories

32

Tuljak

5

Tallinn

34

Carmen Cafe Rotermann

6

180 kraadine elamus

36

Flavore

8

Art Priori

38

Kuldse Notsu Kõrts

10

CRU

40

Goodwin. The Steak House

12

Härg

42

Gourmet Coffee Kadriorg

14

Juur

44

Kalevi Jahtklubi Restoran

16

Konrad

46

Korsten

18

Leib

48

La Bottega

20

Mekk

50

Nero

22

NOA

52

NokNok

24

Pull

54

Odessa

26

Ribe

56

Platz

28

Ruhe

58

Põhjala pruulikoda

30

Stenhus

60

Radio


62

Salt

64

Spot

66

Sume

68

TarTar köök+baar

70

Taste of Tallinn

72

Von Krahli Aed

74

Balti Jaama turg

76

Depoo

78

Uulits

82

Tartu

84

Joyce

86

Kampus

90

Pärnu

92

Pärnu Rannahotell

94

Mahedik


Kategooriad Fine Dining

Casual Dining

Street Food

Fine dining ei tähenda enam ammu ainult valgete linadega klassikalist restorani, tänapäeval võivad– fine dining restoranid olla vägagi omanäolised ja erilised. Põhitõed aga ei muutu ja endiselt väärtustatakse neis elamuse terviklikkust, pöörates tähelepanu selle kõikidele aspektidele. Need on kohad, kus toit ja teenindus on esmaklassiline, menüü esindab peakoka kordumatut ja pühendumusest sündinud loomingut. Sellistes kohtades on joogikaart eeskujulik, disain toetab tervikut ning tähelepanu jätkub ka pisimatele detailidele.

Piir fine diningu ja casul diningu vahel võib mõningatel juhtudel olla õhkõrn, kuid enamasti ei sea casual restoranid endale fine dininguga võrreldavaid eesmärke. Pigem panustatakse meeleolule. Kokkadele annab casual-stiil julgust proovida erinevaid maitsekombinatsioone ja tehnilisi võtteid, külastajatele aga mõnusa atmosfääri selle nautimiseks. Casual diningu hulka oleme kokku kogunud need restoranid ja kohvikud, mis pakuvad gastronoomilist elamust, mõnusat teenindust ja lõõgastavat atmosfääri. Need on kohad, kuhu sobib sisse astuda ka dringiks, suupisteks või kergemaks eineks.

Ka street food võib olla gurmee, tõestavad parimad tänavatoidukohad üle kogu maailma. Oma gurmeetänavatoit on viimase paari-kolme aastaga tekkinud ka Eestisse. Esialgu küll põhiliselt muu maailma eeskujudel, Eesti oma tänavatoit on alles välja kujunemas. Uueks ilminguks Eesti kulinaarsel maastikul on kokkade minek „rahva sekka“. Uusi väljakutseid otsides rajavad rahvusvahelise kogemusega tippkokad tänavatoidukioskeid, rakendades oma kõrgkulinaaria kogemust hoopis uues kontekstis ning tõstes tänavatoidu täiesti uuele tasemele.

4


Tallinn, rahvusvaheline gurmeelinn Eesti on teeninud välja au olla aastal 2020 maailma hinnatuima tippkokkade võistluse Bocuse d´Or Europe korraldajamaa. See erakordne sündmus toob juunikuu alguses Tallinnasse kokku oma põlvkonna andekaimad meisterkokad kogu Euroopast. Bocuse d´Or on ülemaailmne kokandusvõistlus, mille finaal toimub iga kahe aasta järel Lyonis, Prantsusmaal. Ürituse eestvedaja Dimitri Demjanovi sõnul annab korraldajamaa tiitel võimaluse kujundada Eestist 2020. aastal Euroopa gastronoomia keskpunkt. See on ühtlasi ka tunnustus meie kokkadele, toidutootjatele, põllumeestele, väiketalunikele ja turismiedendajatele. Tallinnas leidub hulganisti häid ja põnevaid söögikohti. Kõige tihedam on nende kontsentratsioon UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas vanalinnas ja kesklinnas. Lisaks tipprestoranidele tutvustame teile väikesi mõnusaid omakandi söögikohti, mida kohalikud elanikud armastavad, kuid mis turistide käiguteedest veidi eemale jäävad, samuti parimatest parimaid tänavatoidukohti.


Fine Dining

180 kraadine elamus 180° by Matthias Diether

Fine dining restoran 180 Degrees ajaloolises Noblessneri sadamas serveerib nelja- ja kuuekäigulist degustatsioonimenüüd. Maitseelamuste täienduseks pakuvad visuaalset naudingut merevaade ning söögisaali keskel asuv, kolmest küljest avatud köök. Peakokaks on Saksamaalt pärit Michelini tärniga pärjatud Matthias Diether, kelle ambitsiooniks on kohaliku köögikunsti tõstmine uuele tasandile. Kulinaarset tähesära pakkuva maitseelamuse lihvib täiuseni toidu ja joogi kooskõla.

6

www.180degrees.ee


E-L 18 - 23 | Staapli 4, Port Noblessner, Tallinn | +372 661 0180


Fine Dining

Art Priori

Kunst ja restoran Tallinna vanalinnas asuv restorani Art Priori pakub elamusi kõikidele meeltele – kokakunsti kõrval saab nautida ka maalikunsti. Eksponeeritud on Euroopa vanade meistrite originaalmaale 15.- 17. sajandist, põhiliselt natüürmorte ja olustikustseene. Lisaks kunstile eksponeerib Art Priori ka oma osaliselt avatud kööki, kus valmivad road, mis on viinud Art Priori Eesti restoranimaailma tippu. Need on inspireeritud Põhjamaa köögikunstist ning kohalikust loodusest ja kuigi baseeruvad köögikunsti klassikal, suudavad alati üllatada.

8

www.artpriori.ee


E-N 12-23 R-L 12-24 P Suletud | Olevimägi 7, Tallinn | +372 600 33 53


Fine Dining

CRU Peakokk maailma parimate hulgast

Aastaid Eesti parimate restoranide hulgas püsinud Cru eesotsas on peakokk Dmitri Haljukov, keda tuntakse ka kui Eesti kokanduskultuuri edukat esindajat maailma kõige olulisemal profikokkade võistlusel. 2015. aastal saavutas Dmitri Haljukov Bocuse d’Ori kokavõistlusel, mida ka kokanduse maailmameistrivõistlusteks nimetatakse, neljateistkümnenda koha. Oma restoraniga on Haljukov suutnud turismipiirkonna tuiksoonele Viru tänavale tagasi tuua kohalikku rahva - Cru klientide hulgas on oma linna kodanikke ja turiste peaaegu võrdselt.

10

www.crurestoran.eu


E-P 12-23 | Viru 8, Tallinn | +372 6140085


Fine Dining

Härg

Modernne liharestoran Restorani Härg loojateks on kolm Eesti lihaspetsilisti-grillmeistrit Enn Tobreluts, Hanno Kuul ja Andres Tuule. Menüü hittideks on veiseliharoad: kvaliteetsed steigid, madalal kuumusel küpsetatud liha ja grillroad. Pakutakse ka talle-, sea- ja pardiliharoogasid, kala, mereande, taimetoitu ja tervislikke salateid. Eriliseks ja pidulikuks viimistleb Härja modernne sisekujundus, mida on peetud vääriliseks esitada Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominendiks. Suvel laieneb restoran terrassile, sisehoov mahutab ka suuremaid seltskondi.

12

www.resto.harg.ee


E-N 11-23 R-L 11-24 P Suletud | Maakri 21, Tallinn | +372 5382 5003


Fine Dining

Juur

Tagasi juurte juurde Juur on üks Tallinna varjatumaid gastronoomilisi aardeid, kuhu niisama juhuslikult ei satu: see asub linnasüdamest eemal, modernses Ülemiste Citys. Menüü on inspireeritud Põhjala loodushoidlikust köögist. Au sees on kohalik väiketootjate mahetooraine ja vastutustundlik tarbimine. Toidu valmistamisel kasutatakse nii innovatiivseid tehnikaid kuid iidseid toiduvalmistusviise. Osa köögiviljast kasvatatakse ise Lõuna-Eesti mahepõllul, marjul ja seenel käiakse koos meeskonnaga.

14

www.restoranjuur.ee


E 11:30-16 T-R 11:30-22 L 17-22 | Valukoja 10, Tallinn | +372 60 707 05


Fine Dining

Konrad

Moodne klassika

Enam rohkem linna südames ei saagi olla: Konradi avaratest akendest avaneb vaade Vabaduse väljakule. Klassikalise miljöö tõttu sobib Konrad nii toimekeks lõunaks kui meeleolukaks õhtusöögiks. Menüü tugineb valdavalt Euroopa köögil, millele on lähenetud moodsas võtmes. Maitsed ja kooslused on lihtsad, kuid seda mitte valmistusviisilt, vaid arusaadavuselt - Konrad soovib, et külalised mõistaks, mida nad söövad. Restorani nimi on austusavaldus ühele Eesti suurimale maalikunstnikule Konrad Mäele.

16

www.tallinnhotels.ee/konrad


E-R 12-22 L-P Suletud | Vabaduse väljak 3, Tallinn | +372 680 6650


Fine Dining

Leib

Talust lauale Uut Eesti kööki pakkuvatest restoranidest on Leib kõige selgema käekirjaga: kohalik, enamasti talust või väiketootmisest pärit tooraine, lihtne, mitte ülearu tembutav kokakunst, samas leidlik ja alati üllatav. Joogikaart on vaatamisväärsus omaette - kõik on kohal, nii parimad kohalikud veinid, organilised ja biodünaamilised veinid, samuti uskumatu valik õllesid ning siidreid. Talviti on Leib täis mõnusat suminat, müstiliselt kauniks muutub ta aga siis, kui suvel aeda kolib – justkui imede aed, vanalinna müüride vahel peidus.

18

www.leibresto.ee


E-P 12-23 | Uus street 31, Tallinn | +372 611 9026


Fine Dining

MEKK

Moodne Eesti köögikunst Restoran MEKK ehk Moodne Eesti Köögi Kunst on juba rohkem kui kümme aastat olnud üheks tunnustatumaks Eesti uue köögi arendajaks ja tutvustajaks. Just sinna viiakse sageli Eesti toiduga tutvuma meie riigi ametlikke väliskülalisi. Meisterlike oskuste ja kaasaegsete tehniliste võimalustega suudab peakokk Rene Uusmees vääristada traditsioonilist kööki sel moel, et tulemus on isikupärane, kordumatu ja suudab üllatada mitte ainult meie riigi külalisi, vaid ka eestlasi.

20

www.tallinnhotels.ee/mekk


E-R 12-23 L 17-23 P Suletud | Suur-Karja 17, Tallinn | +372 680 6688


Fine Dining

NOA

Traditsioone murdes Täiusliku merevaatega unikaalses hoones saavad ühe katuse alla kokku à la carte restoran NOA ja NOA Chef´s Hall, degustatsioonimenüüga tipprestoran. Kaks eri ilme, kuid ühtse käekirjaga poolt moodustavad terviku, mis on kui omaette gastronoomiline maailm. NOA köök on kordumatu ja eriline, üllatav ja traditsioone lõhkuv. Tähelepanelik teenindus ning joogikaart pakuvad köögile võrdset partnerlust. NOA asub Tallinna ja Viimsi piiril otse mere kaldal, võimaldades suviti õhtusööki nautida Tallinna kauneima vaatega avaralt suveterrassilt.

22

www.noaresto.ee


E-N 12-23 R-L 12-00 P 12-22 | Ranna Tee 3, Tallinn | +372 508 0589


Fine Dining

Pull Liharoogade superklass Restoran Pulli loojate hulgas on Enn Tobreluts, Eesti autoriteetseim lihaspetsialist-grillmeister, seetõttu võib olla kindel, et sealsed liharoad on superklassist. Enamus roogasid valmib ehtsal tulel, kindlasti tasuks proovida sütes küpsenud dirty steak´i, mis on saanud üheks restorani firmaroaks. Menüüs on ka kala- ja veganroogasid, kuid imetlust äratab ikkagi eriliselt rikkalik ja kvaliteetne lihavalik. Liha juurde pakutakse värskeid salateid ja suurt valikut veine.

24

www.resto.pull.ee


E-N 12 - 23 R-L 12 - 24 P 13 - 21 | Rotermanni 2, Tallinn | +372 5382 5000


Fine Dining

Ribe

Klassika & trend

Rohkem kui kümne tegevusaasta jooksul on Ribe näidanud üles erakordset stabiilsust ja püsinud järjepidevalt Eesti tippude hulgas. Oma särava renomee on nad üles ehitanud klassikalistele printsiipidele: maitsev toit, hea joogivalik, külalislahkus ja mõnus atmosfäär. Menüü tugineb Euroopa klassikal, kuid pidevalt täiendatakse seda trendika tooraine ja tehnikatega. Rikkaliku veini ja käsitööõllede valikuga joogikaart arvestab menüüd toetades nii klassikalist joont kui ka hetke trende.

26

www.ribe.ee


E-P 12-23 | Vene 7, Tallinn | +372 631 3084


Fine Dining

Ruhe Rannarestoran kalurikülas Restoran Ruhe asub Tallinnast pooletunnise autosõidu kaugusel põhjarannikul. Modernne arhitektuur ja sisekujundus on eeskuju saanud rannarahva paadikuurist. Ruhe tähendab puutüvest õõnestatud lootsikut, kalapaati. Üht sellist võib näha ka restorani terrassil vana õunapuu all. Saksa keeles tähendab Ruhe rahu ja just see sobib iseloomustama meeleolu, mis restoranis valitseb. Kuigi menüüs domineerib värske kala, leiab valikust ka liha- ja taimetoitu. Joogikaart on mitmekülgne ja mõistlike hindadega. Restorani teisel korrusel on ka külalistoad rahulikuks puhkuseks.

28

www.ruhe.ee


K-P 13-22 | Sadama tee 10, Neeme küla, Jõelähtme vald | +372 56 279 007


Fine Dining

Stenhus

Uus ühineb vanaga Väikese luksushotelli Schlössle restoran Stenhus pakub võimalust einestada majas, kus on peatunud väga mitmed kroonitud ja kroonimata kuulsused: Saksamaa president Roman Herzog, Belgia kuninganna Paola, Kenti prints Michael ja Walesi prints Charles ning paljud teised. Traditsioonilise õhturestorani teevad eriliseks keskaegne võlvkelder ja luksushotelli vääriline tippklassi teenindus. Menüüs on valdavalt modernses töötluses Euroopa klassikalised road, mis valmivad Eesti taludest, kaluritelt ja väiketootjatelt pärit toorainest.

30

www.stenhusrestaurant.ee


E-P 12-23 | PĂźhavaimu 13/15, Tallinn Old Town | +372 699 7780


Fine Dining

Tuljak

Ajalugu modernses võtmes Suvel on Tuljaku terrass parim koht päikseloojangute nautimiseks. Tuljakus kohtub ajalugu modernse disainiga: 1965. aastal valminud Eesti tipparhitektuuri hulka kuuluv hoone on renoveeritud ajastutruult, kuid saanud tänapäevase sisu. Menüüstki leidub nostalgiahõngu, kuid kõigele on lisatud kaasaegne ning põnev spinn. Võib täiesti kindel olla, et Tuljakus pakutav on ainulaadne ning midagi sellist ei kohta kusagil mujal Tallinnas. Joogikaart on keskmisest rikkalikum, kokteilid stiilsed ja maitserikkad, teenindus tähelepanelik ning professionaalne.

32

www.tuljak.ee


E-N 12-23 R-L 12-00 P 12-22 | Pirita Tee 26E, Tallinn | +372 53022020


Casual Dining

Carmen Cafe Rotermann Kohvik linna südames

Rotermanni kvartalis asuvat Carmen Cafe´d teavad kõik: keskne asukoht teeb sellest ühe linna populaarseima kohviku. Seal on mõnus aega veeta nii üksi, nautides avarat vaadet linna ühele tuiksoonele, kui ka suurema seltskonnaga. Teiselt korruselt leiab vaikseid nurgakesi ka ärikohtumiseks. Värskeid saiakesi ja kohvi pakutakse juba varahommikul. Hommikusöök on saadava kogu päeva, keskpäeval lisanduvad päevasupid. Carmeni koogid, pirukad ja saiakesed on tuntud oma headuses, maitsemõnu pakub ka kohvi- ja teevalik.

34

facebook.com/CarmenCafeEstonia


E-R 8-19 L-P 10-21 | Roseni 5, Tallinn | +372 5323 4455


Casual Dining

Flavore

Itaalia tavad ja maitsed

Ristorante Flavore on austusavaldus Itaalia tavadele ja maitsetele. Selle menüü viib külalised kulinaarsele rännakule läbi Itaalia. Lisaks autentsetele Itaalia roogadele valitseb Flavores ka tõeline ristorante atmosfäär täis lahedat seltskondlikkust, maitsete ja arvamuste ristumist ning peakoka kirglikkust. Menüü sisaldab nii värskeid pastasid ja pitsasid kui toor- ja veganroogasid. Toidu kõrvale sobiva joogi saab valida kas ainulaadsest iseteeninduslikult veinibaarist või mõnusast kokteilimenüüst.

36

www.flavore.ee


E-P 11 - 22 | Tulemaja, Sadama 7, Tallinn | +372 612 8244


Casual Dining

Kuldse Notsu Kõrts Ehe Eesti köök

Raekoja platsi naabruses asuva Kuldse Notsu Kõrts pakub ehedat Eesti köögiklassikat. Sealsed road on tehtud põlvest põlve edasi antavate retseptide järgi. Toekate taluköögist pärit vorsti-, sealiha- ja hapukapsaroogade kõrval pakutakse ka kaasaegsete toidutrendidega haakuvaid tervislikke ja modernseid toite, mis pärinevad eelmise sajandi 20.-30. aastatest, kui toidukultuur muutus linlikumaks. Kõik road on valmistatud kohalikust, enamasti väikefarmidest pärit toorainest. Tähelepanu väärib erakordselt rikkalik hommikubufee.

38

www.hotelstpetersbourg.com/restaurant


E-P 12-23 | Dunkri 8, Tallinn | +372 628 6567


Casual Dining

Goodwin. The Steak House Rõõm heast lihast

Ameerika kogemusel ja traditsioonidel tuginevat Goodwini võib kõhklusteta pidada üheks parimaks lihapakkujaks mitte ainult Tallinnas, vaid kogu Eestis. See on lihasööjate paradiis, kus kasutatakse üksnes maailma parimat läbikasvanud ehk marmorjat veiseliha, mis on kasvatatud Austraalias ja USA-s. Menüü ei trikita, vaid keskendub kõige olulisemale ehk lihale, mida teenindajad tunnevad läbi ja lõhki. Liha ei salli diletantlikkust, seepärast valmivad steigid ehtsas söeahjus. Asukoht Viru värava naabruses teeb Goodwini lihtsalt leitavaks.

40

www.steak.ee


Avatud iga päev 11-24 | Viru 22, Tallinn | +372 661 5518


Casual Dining

Gourmet Coffee Kadriorg Kohvikute kohvik Gourmet Coffee Kadriorg järgib Tallinna iidvana kohvikukultuuri. Kohvivalik kuulub linna parimate hulka, kohv valmib enda röstimiskojas röstitud ubadest. Valikus on kümne maa ja piirkonna kohv, lisaks espressopõhistele jookidele valmistatakse ka „pour over“ kohvisid Chemex, Aeropress, V60. Kohvi kõrvale pakutakse kohapeal küpsetatud saiakesi ja kooke, kergemaid lõuna- ja õhtusööke ning rikkalikku hommikusööki. Kohvik asub Kadrioru pargi naabruses ja sinna on lihtne ka trammiga kohale sõita.

42

www.gourmetcoffee.ee


E-N 9 - 21 R 9 - 22 L-P 10 - 22 | L. Koidula 13A, Tallinn | +372 661 3035


Casual Dining

Kalevi Jahtklubi Restoran Vee ja maa piiril

Pirita jõe äärne Kalevi jahtklubi restoran on kui kahe maailma piiril. Sadam, jahid ja Pirita jõgi teevad sellest idüllilise pelgupaiga, samas on toimekas linn siinsamas lähedal. Jahedamatel õhtutel saab end sättida söögisaali kamina äärde, suvisel ajal aga mõnuleda avaral väliterrassil. Veeäärsele kohale sobilikult on menüüs suur valik mereande ja kalaroogasid, peaaegu alati pakutakse ka austreid koos eestipäraselt äädikaga purki pandud mädarõikaga. Jahtklubi restoran on avatud ka talvel.

44

www.jahtklubiresto.ee


E-P 11-23 | Pirita tee 17 | +372 623 9158


Casual Dining

Korsten

Korsten, armastus & hea toit Sellist maamärki kui restoranil Korsten pole kellelgi. Kultuurikatlaga hoonet jagava restorani kohal kõrgub kunagise Tallinna Linna Elektri Keskjaama 1948. aastal ehitatud korsten. Kareda ja krobelisena mõjuvas hiidsaalis on loodud keskkond, kus on mõnus olla. Avatud köök on saali tehnitsistlikule stilistikale orgaaniliseks jätkuks. Hiiglasliku veiniriiuli rolliks tundub olevat mitte ainult köögi eraldamine saalist, vaid ka bakhosliku küllusetunde loomine. Menüü on valdavalt vahemereline, Eesti köögi sugemetega.

46

www.korstenresto.ee


T-L 12 - 23 | Põhja pst 27a, Tallinn | +372 660 8867


Casual Dining

La Bottega

Traditsiooniline itaalia La Bottega pakub ehedat Itaaliat selle kõige traditsioonilisemal kujul, seda nii toidu-joogi, söögisaalis loodud atmosfääri kui koduselt sõbraliku teenindusega. Nagu Itaalia köögis kombeks, pööratakse suurt tähelepanu värskele toorainele. Sealsete köögitraditsioonide kohaselt valmivad kõik kastmed ja pastad kohapeal. Joogikaardilt leiab Itaalia veinide kõrvalt ka muu maailma jooke ning rikkaliku valiku šampanjasid.

48

www.labottega.ee


E-N 12 - 23 R-L 12-24 P 13 - 22 | Vene 4, Tallinn | +372 62 777 33


Casual Dining

Nero

Klassika spahotellis Tallink Spa & Conference Hotel’i restoran Nero à la carte menüü pakub klassikat moodsas võtmes. Rahvusvahelisest köögist tuntud road nagu lõhe-carpaccio, kalamarjaga tatrapliinid, Caesari salat, borš, spagetid, osso buco, Kiievi kotlet on saanud Nero peakokalt originaalse interpretatsiooni, kaotamata samas klassikale omast turvalisust. Pakutakse ka rikkalikku buffethommikusööki ning pühapäeviti brunch’i. Restoranis on ka avar lava ja tantsupõrand, kus eriürituste ajal võimalik meelt lahutada.

50

www.tallinkhotels.com


E-P 8 - 23 | Tallink Spa & Conference Hotel, Sadama 11a, Tallinn | +372 630 1018


Casual Dining

NokNok

Justkui Taimaa Restorani NOK NOK peakokk toob maitsed külastajateni just sel moel nagu Tais kombeks. Ei mingit fusionit, tegemist on traditsioonilise köögiga. Taimaa traditsioonid on aga maitse- ja värviküllased ning seetõttu pakub menüü üllatusi ka neile, kes sealse köögiga varem tutvust teinud. Ehedaid maitseid toetab eksootiline miljöö, mis koos maitsete ja lõhnadega võib kergesti panna uskuma, et Tallinna asemel viibitakse hoopiski Bangkokis või Chang Mais.

52

www.noknok.ee


E-L 12 - 23 Su 12 - 22 | Vana-Posti 7, Tallinn | +372 5333 1744


Casual Dining

Odessa

Tõeline Odessa Peale Odessa pole ühtegi teist, kus oleks välja kujunenud eripärane rahvusköögiga konkureeriv toidukultuur. See on kirju sulam Ukraina, Vene, Juudi, Bessaraabia, Valgevene ja veel paljude sealkandi praeguste ja kunagiste naabrite köökidest. Tallinna vanalinnas asuv Odessa restoran on nii autentne kui olla saab: omanikud on odessiidid, menüü koosneb Odessale omastest roogadest, valitseb eht-odessalik külalislahkus ja isegi kokad käivad vahetustega Odessast Tallinnasse tööle.

54

www.facebook.com/odessaresto


E-P 11 - 23 | Pikk 30, Tallinn | +372 5302 5557


Casual Dining

Platz

Kohtumiskoht käiguteede ristumiskohal Platz oli üks esimesi, kes end värskelt renoveeritud Rotermanni ajaloolises tööstuskvartalis sisse seadis. Ja sai endale parima koha käiguteede ristumiskohal. Skandinaavialikult minimalistlik keskkond ja mitmekesine menüü sobivad nii asjalikuks ärikohtumiseks, kiireks lõunaks kui pidulikuks õhtusöögiks. Mitmel korral on Platz valitud Eesti parimate joogipakkujate hulka, nende valik on keskmisest tublisti rikkalikum. Suvise Platzi juurde kuuluv terrass on parimaks kohaks, kust puhata ja linnasaginat jälgida.

56

www.platz.ee


E-L 12 - 23 P 12 - 22 | Roseni 7, Tallinn | +372 664 5086


Casual Dining

Põhjala pruulikoda Põhjala tap-room Noblessneri kvartalis

Maailmas oma käsitööõlledega nime teinud Põhjala pruulikoja Tap room ehk õllerestoran asub Tallinna ühes põnevamas piirkonnas Noblessneri kvartalis. Hoonesse, kus saja aasta eest monteeriti kokku allveelaevu, on rajatud omamoodi „õlle-elamuskeskus“ - peale pruulikoja ja restorani ka pood ja saun. Väärikale pruulikojale kohaselt on esindatud nii oma maja toodang kui külalisjoogid, arvestatud on aga ka veini-, siidri- limonaadijoojatega. Menüü on kokku pandud Texase stiilis ja koosneb põhiliselt BBQroogadest.

58

www.pohjalabeer.com/taproom


E suletud T-N 12 - 24 R-L 12 - 2 P 10 - 17 | Peetri 5, Tallinn | +372 5666 2800


Casual Dining

Radio

Kogukonna restoran Radio peakokk slovakk Rado Mitro on end tallinlastele tuttavaks teinud tippklassi restorani Ribe peakokana. Radio on tema värske „lapsuke“. Tegemist on lähikonnas elavate ja töötavate inimeste jaoks loodud söögikohaga, mis vaatamata lühikesele tegevusajale on kuulsust kogunud laiemaltki. Road on perfektselt valmistatud ning suudavad pakkuda üllatusi nii maitsete kui kasutatud tooraine osas. Tähelepanu väärib ka sommeljee töö: veinivalik on suur ja seda osatakse toiduga kokku sobitada.

60

www.restoranradio.ee


T-R 12 - 14:30/17 - 23 L 17 - 23 P-E suletud | Terase 16, Tallinn | +372 550 4499


Casual Dining

Salt Väike, kuid täis üllatusi Salt on tõenäoselt kõige enam üllatusi pakkuv restoran Tallinnas ning sobib seetõttu eriti hästi neile, kes on avatud uutele maitsetele. Iga nädal vahetuva menüü kokkupanekul saadakse inspiratsiooni kaugete ja eksootiliste maade köökidest. Üllatuste kõrvalt leiab aga alati ka midagi püsivat: nii grillitud kaheksajalad kui sügisene puraviku-carpaccio on menüüs püsinud alates avamisajast. Uperpallitavate maitsetega võrreldes on sisustus minimalistlik, kuid hubane ja mõnus.

62

www.saltrestoran.ee


T-R 12-14, 17-22:30 | L 17-22:30 | Vase 14, Tallinn | +372 518 8510


Casual Dining

Spot

Koht kõigile

Spot on koht kõigile, kuhu sobib sisse astuda väikeseks vahepalaks või klaasiks veiniks, asjalikuks lõunasöögiks kui ka pidulikuks õhtusöögiks. Asukoht Tallinna restoranitänavaks nimetatud Vene tänava alguses teeb Spoti kergelt leitavaks. Menüü on modernselt euroopalik, kergete Skandinaavia aktsentide ja kohaliku puudutusega. Veinivalik on rikkalik, kuid samas lihtne ning toetab menüüd. Tähelepanu väärib eriliselt suur ja asjatundlikult koostatud šampanjade valik.

64

www.restoranspot.ee


E-N 12-23, R-L 12-24 P 12-22 | Vene tn 4, Tallinn | +372 600 4977


Casual Dining

Sume

Oaas südalinnas Tallink City Hotel’i restoran Sume pakub rahulikku atmosfääri ja meeldivaid maitseelamusi Tallinna kõige toimekamas piirkonnas, Viru keskuse ja Kaubamaja vahetus naabruses. Sume sobib kõigile - sealses rahvusvahelise hõnguga köögis kohtuvad maitsed Skandinaaviast, Itaaliast, Prantsusmaalt ja mujalt maailmast. Menüüst leidub nii ajatuid klassikuid kui ka kohalikku kööki esindavaid roogasid. Lisaks à la carte menüüle pakutakse restoranis Sume ka hommiku- ja õhtu-buffet’d, kiireid ja soodsaid ärilõunaid ning pühapäeviti mõnusat brunch’i.

66

www.tallinkhotels.com


E-P 8 - 23 | Laikmaa 5, Tallinn | +372 630 0818


Casual Dining

TarTar köök+baar

Maitsev kohtumispaik kesklinnas

TARTAR köök+baar on omamoodi kulinaarne come-back. Selle rajajaks on Andrei Šmakov, üks Eesti kõige enam tuntust kogunud kokkadest, kes viimased aastad on olnud Moskva hotelli Metropol brand-chef. Oma sealse restoraniga Savva on ta jõudnud Moskva tippude hulka. Tartari menüü mõjub kui värske maitseplahvatus, mis toob kaasa uusi tuuli siinsele kulinaarsele maastikule. Üllatusi pakuvad nii roogade sisu kui ka vorm, nii tooraine kui ka sellega ringikäimine.

68

www.tartar.ee


E-N 12 - 22 R-L 12 - 01 | Narva mnt.7, Tallinn | +372 610 9230


Casual Dining

Taste of Tallinn T1 Mall of Tallinn

Tallinnas Ülemiste piirkonnas asuva uhiuue kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinna söögikohtade kogum kannab nime Taste of Tallinn ehk TOT. Kogumisse kuuluvad 36 restorani, kohvikut ja baari, millest 13 asuvad neljandal korruse, eemal kaubandusmelust. Sealseid südalinna pool küljes asuvaid söögikohti ühendab avar klaasgalerii ja terrass, kust avaneb miljonivaade linnale ja merele. TOTis kohtuvad peened restoranid, tänavatoit ja kohvikukultuur, seal on maitseid Aasiast Põhjamaadeni, Itaaliast Indiani. Pärast õhtusööki on vaaterattal või T1 Katusebaaris võimalus nautida linna panoraami.

70

www.t1tallinn.com/en/taste-of-tallinn-restoranid


P-N 11 - 21 R-L 11 - 23 | Peterburi tee 2, Tallinn | +372 6005540


Casual Dining

Von Krahli Aed Aed kõigile

Restorani Von Krahli Aed roogade peategelasteks on taimed, mille juurde saab lisandiks valida liha, kala või juustu, aga saab neist ka loobuda ja piirdudagi vaid taimedega. Taimedest on sündinud ka mitmeid uudseid lisandeid nagu humalasiirup, toomingamarja palsamäädikas ja mitmesugused nuudlid. Väga oluline roll on kohalikul mahetoodangul, mahedalt on toodetud ka kõik pakutavad veinid ning valdav osa muudest jookidest. Tähelepanu pööratakse erinevate toitumiseelistustega inimeste vajadustele.

72

www.restoranaed.ee


P-N 12 - 23 R-L 12 - 00 | Rataskaevu 8, Tallinn | +372 585 93 839


Street Food

Balti Jaama Turg ja Toidutänav Turg gurmaanidele

Balti Jaama Turg ehk Balta turg avati 2017. aasta kevadel täielikult renoveerituna. Tsaariaegsetest laohoonetest inspiratsiooni saanud turuhoones tegutseb universaalturg, turuhoone rahvusvahelise haardega Toidutänav on aga kui gurmaani unistus, mis vaatamata oma lühikesele tegevusajale on jõudnud elavdada kogu linna toidukultuuri. Toidutänavalt leiab Gruusia, Usbeki, Ukraina, Jaapani ja Hiina toidu pakkujaid, nii kvaliteetseid liharoogasid kui vegantoitu, toortoitu ja kreemikooke, küpsetisi mustast leivast ja nostalgilistest vahvlitest bao´de, pitsade ja vrappideni.

74

www.astri.ee/bjt/


E-L 9 - 19 P 9 - 17 | Kopli 1, Tallinn | +372 51 57 211


Street Food

Depoo

Rongidepoo uus elu Balti Jaama Turu tagusesse piirkonda on end sisse seadnud Depoo toidutänav. Tsaariaegne veduridepoo ja töökoda ning nõukogudeaegsed ehitised on säilinud peaaegu algsel kujul. Mõne aasta eest seadsid sealsetes hoonetes koha sisse väikesed värvikad toidukohad ja disainipoed. Toidupakkujad on end sisse seadnud isegi merekonteineritesse. Vanades nõukogudeaegsetes vagunites koha sisse võtnud söögikoht Peatus, turuhoone lõunaküljele rajatud terrassid ja soojal ajal tegutsev avaturg moodustavad meeleoluka terviku.

76

www.astri.ee/bjt/


E-L 9 - 20 P 9 - 18 | Kopli 1, Tallinn | +372 51 57 211


Street Food

Uulits

Tänavagurmee Eesti tänavagurmee teerajaja Uulits pakub traditsioonilist tänavatoitu kaasaegses, tervislikus ja eestipärases võtmes. Pakutakse kohapeal valmistatud veiselihaburgereid, burgerwrappe, salateid, kastmeid ning friikartulid. Pea viie tegevusaastaga on ära teenitud burgerisõprade usaldus ja armastus, mida kinnitab asjaolu, et Mustamäel nelja aasta eest tagasihoidliku kioskina alustanud Uulits pakub nüüdseks tänavatoitu Tallinnas Mustamäel, Kalamajas, Balti jaama turul ja Tartus.

78

www.uulits.ee


Kadaka 135A, Soo 1B/6, Kopli 1, Tallinn | Rüütli 7, Tartu


6 58

78

76

46

36

50

18

74 54

38

26 72 48

52

16

8

24 30 64

10 40

56

34

42 68

66 60

20 12

62


mi n>

5m

22

10

44

> in

32

70

14

Tallinn 6

180 kraadine elamus

46

Korsten

8

Art Priori

48

La Bottega

10

CRU

50

Nero

12

Härg

52

NokNok

14

Juur

54

Odessa

16

Konrad

56

Platz

18

Leib

58

Põhjala Pruulikoda

20

Mekk

60

Radio

22

NOA

62

Salt

24

Pull

64

Spot

26

Ribe

66

Sume

30

Stenhus

68

TarTar köök+baar

32

Tuljak

70

Taste of Tallinn

34

Carmen Cafe Rotermann

72

Von Krahli Aed

36

Flavore

74

Balti Jaama Turg

38

Kuldse Notsu Kõrts

76

Depoo

40

Goodwin. The Steak House 78

42

Gourmet Coffee Kadriorg

44

Kalevi Jahtklubi Restoran

Uulits


Tartu

Heade maitsete linn Tartu pole mitte ainult ülikoolilinn, vaid ka heade maitsete linn, mille arvukates restoranides pakutakse põnevaid maitseelamusi, kusjuures suur osa toorainest pärineb kohalikelt väiketootjatelt ja Lõuna-Eesti taludest. Eht-tartlaslikult aja mahavõtmiseks pakuvad võimalust suvisel ajal Emajõe promenaadile tekkivad pop-up kokteili- ja veinibaarid. Aasta suurimaks toidusündmuseks on augustikuine toidu- ja veinifestival, kus hea toit ja jook vallutavad kolmeks päevaks terve linna. Oma panuse annavad ka veebruaris toimuv Maitsev Tartu restoranikuu ning mais, augustis ja septembris toimuvad linnaosade kodukohvikute päevad. 82


Casual Dining

Joyce

Rõõm maitsete valikust Joyce restoran pakub rõõmu suurepärasest maitsetevalikust. Seal on suudetud üles leida see tabamatu miski, mis teeb heast kohast väga hea. Menüü loob ootamatuid kooskõlasid, segades kirglikult kokku mandreid ja maid. Tegemist on linna põnevaimate maitsemängudega, mida mängitakse noorusliku hasardiga. Joyce’is on kesksel kohal kaks ülemaailmselt mõistetavat väärtust: rõõm (joy), mida pakub heas seltskonnas veedetud aeg, ning muljetavaldav maitsete valik (choice), mille hulgast iga külaline leiab endale midagi meelepärast.

84

www.vspahotel.ee/joyce-restoran


P-N 12 - 23 R-L 12 - 24 | Riia 2, Tartu | +372 53 217 500


Street Food

Kampus

Kampus kõigile Tartu parim tänavanurk vanalinna südames, ülikooli vahetus naabruses, on ärganud ellu. Kampus on rohkem kui söögikoht, see on isemoodi toidutänav, kus päeval saavad kokku Eesti tänavatoidu klassik Uulits ja Hawaii sugemetega tervisetoit KAUSS, õhtuti ühinevad nendega aga ka baar ja mänguline à la carte restoran. Restorani menüü ulatub seinast seina. See algab austritega, käib läbi tänavatoidu klassikud ning rändab maid ja rahvaid pidi. Peakokk tundub olevat julge, kuid õnneks selline, kes teab, mis hästi maitseb.

86

www.facebook.com/KampusTartu


E-N 11:30 - 23 R-L 11:30 - 02 P 11:30 - 21 | Rüütli 7, Tartu | +372 529 7567


86

84

88


Tartu 84

Joyce

86

Kampus


Pärnu

Eesti suvepealinn Pärnu on talvel justkui uinuv kaunitar, suviti saab temast aga Eesti suvepealinn. Nagu pealinnas ikka, on Pärnu suvine toidu- ja restoranielu väga vilgas, täis ootamatuid avastusi ja uusi maitseid. Hubaseid söögikohti jätkub igasse linnajakku, kuid kõige enam on neid rannarajoonis ja kesklinnas. Igal aastal üllatab oma ilmumisega mõni täiesti uus söögikoht ja staažikadki restoranid-kohvikud tulevad välja uute, just selleks suveks mõeldud menüüdega. Nii mõnigi Eesti gurmeetaevas ilma teinud gastronoomilise supertähe karjäär on alanud just Pärnust. Kes on selle suve staar?

90


Fine Dining

Pärnu Rannahotell Glamuurne funkstiilis hotellirestoran Efektne funkstiilis Pärnu Rannahotell oma valgusküllase restoraniga on läbi aegade olnud üheks linna visiitkaardiks. Suvisel ajal pakub imelisi merevaateid ka avar terrass. Rannahotelli restoran järgib 1930. aastate glamuuri ja hõrku skandinaavialikku köögitraditsiooni. Vaatamata pikale ajaloole on restorani menüü modernne, pakkudes kaasaegseid maitseid nii Eestist kui lähikonnast. Roogades on viimistletust ja efekti, kuid alati nii, et maitsed ei jääks efektide varju. Erilist pinget ja põnevust pakuvad läbi erinevate tekstuuride kulgevad maitsemängud.

92

www.rannahotell.ee


K-N 13-22 R-L 13-23 P suletud | Ranna Pst 5, Pärnu | +372 4444 444


Casual Dining

Mahedik

Mahedalt ja maitsvalt Mahedik on üks esimesi söögikohti Eestis, kus hakati väärtustama mahetoorainet. Menüü sisaldab parimat, mida on ümbruskonna talunikel ja väiketootjatel pakkuda, kala tuleb Pärnu lahest. Päev algab hommikusöögiga ja jätkub kergemate ning tõsisemate roogadega. Iga päev küpsetavad pagarid värskeid saiakesi, pirukaid ja kooke. Mahedates värvides ja vormides sisekujundus täiendab leebel moel vana puumaja väärtusi, jäädes oma olemuselt kaasaegseks. Kuurortlinnale kohaselt särab kogu kohvik rõõmsalt ja suviselt – ja seda ka talvel.

94

www.mahedik.ee


E-N 9-18 R 9-23 L 10 - 23 P 10 - 20 | Pßhavaimu 20, Pärnu | +372 442 5393


94

92 96


Pärnu 92

Rannahotell

94

Mahedik


Profile for Best Guides OÜ

Savouring Estonia. Eesti restoranide teatmik - tipprestoranidest tänavatoiduni.  

Savouring Estonia. Heidi Vihma Eesti restoranide teatmik. Parimad restoranid Eestis. Parimad restoranid Tallinnas. Parimad restoranid Tartus...

Savouring Estonia. Eesti restoranide teatmik - tipprestoranidest tänavatoiduni.  

Savouring Estonia. Heidi Vihma Eesti restoranide teatmik. Parimad restoranid Eestis. Parimad restoranid Tallinnas. Parimad restoranid Tartus...