Page 1

Румбамбарний пляцок 4 скл. борошна, 400 г маргарини, 0,5 пачки дріжджів, 100 г молока, 4 яйця, 200 г цукру. Румбамбар почистити, порізати і засипати цукром, щоб пустив сік. Дріжджі розвести в теплому молоці, додати трішки цукру і поставити, щоб підійшла опара. Борошно висипати в миску, потерти маргарин і посікти на дрібні крихти, тоді додати опару, яйця і вимісити тісто. Беремо марлю, загортаємо в неї тісто і опускаємо у каструлю з літньою водою. Через хвилин 10-15 воно підійде. Кладемо тісто на стіл, посипаний борошном, додаємо цукор і вимішуємо ще раз. Тісто не має бути туге. Беремо деко, застеляємо пергаментом, змащеним маргарином або олією. Викладаємо 2/3 тіста. Зверху викладаємо румбамбар без соку і накриваємо рештою тіста. Ставимо в духовку та печемо до готовності.

Дорогу подругу Ірину Когут вітає Леся Раєвська З днем народження вітаю, Від всього серця я бажаю Щастя, радості, добра, Здоров’я, успіхів, тепла, Благополуччя та достатку, Щоб справи всі були в порядку. Хай посміхається життя, Та буде кращим майбуття.

Червень 2011 р.Б. № 11

Часопис Товариства “ЕФФАТА” церкви Пресвятої Тройці м. Бережани УГКЦ Дата заснування часопису 16 серпня 2010 р.Б.

Початок Петрового посту

1 - ряди ікон розміщені поверхами один над одним у вигляді стіни, яка відгороджує вівтар від храму вірних: 2 - остання священна велика війна між Богом і силами сатани; 3 - найвищий керівний орган єврейського народу, який засудив Ісуса Христа на смерть; 4 - перша і найбільша мурована у Києві церква, збудована князем Володимиром, на яку він офірував значну частину своїх прибутків; 5 - вчинок Юди, через який розп'ято Ісуса Христа.

— Любий, тобі які жінки більше подобаються, розумні чи красиві? — Ні ті ні інші, люба! Ти ж знаєш, я кохаю лише тебе. *** — Де ми, Васильку, будемо жити, як одружимося? — Як де? У моїй хаті. — А хата у вас під соломою чи під залізом? — Під залізом. Ми з батьком ще минулої осені накидали, щоб вітер соломи не розніс. *** — Чоловік приходить на прийом до лікаря. — Лікарю, я так хвилююся! Дружина мене зраджує, а роги чомусь не ростуть? Лікар: — А вони й не повинні рости. Це тільки такий образний вислів. — Дякую, лікарю, ви мене втішили. А я так хвилювався, думав, може кальцію в моєму організмі не вистарчає.

Наша парафія

Роби для Бога, що можеш, а молися про те, що не можеш, і Він тобі допоможе, щоб ти все зміг. Св. Августин Якщо ти критикуєш – то пропонуй, якщо пропонуєш – то реалізовуй. Св. Григорій Богослов Баняк кипить – муха не сяде. Серце палає любов’ю до Бога – спокуса не підступить. Св. Пімен Великий Горілка наймудрішого зробить найдурнішим, а найсильнішого зуміє кинути в болото. Іван Пилипчак

Хто хотів би задати запитання священику, просимо надсилати свої листи на електронну адресу e-mail: nasha-parafia@ukr.net, або просто вкинути їх у скриньку в церкві Пресвятої Тройці. Видавець: Товариство ―ЕФФАТА‖. Наша адреса: пл. Ринок, 12, клас-приміщення біля церкви Пресвятої Тройці. Редколегія: Ромко Демуш, Люба Лещук, Оксана Гузовата, Оксана Сівко, Люда Гах, Леся Раєвська, с. Герарда, СНДМ. Контактний телефон: 067 705 50 92 e-mail: nasha-parafia@ukr.net; Тираж: 200 примірників.

Святі Апостоли молитвою і постом приготовлялися на зіслання Святого Духа. Вони багато молилися й постили перед тим, як почали проповідувати Євангелію. Після молитви й посту вони висвячували нових пресвітерів на апостольську працю, як це читаємо в Діяннях апостольських: „Вони настановили їм по церквах пресвітерів, а після молитви й посту передали їх Господеві, в якого ті увірували‖ (14, 23). Тож і свята Церква з давна молитвою і постом приготовляє своїх вірних до зустрічі великого празника Святих Верховних Апостолів Петра й Павла, що їх пам'ять святкуємо 12 липня, а наступного дня ще й Собор 12-ти Апостолів. Цей піст наступає по святі П'ятдесятниці, тому в давнину деколи звали його постом П'ятдесятниці. Він знаний також як піст св. Апостолів, піст Апостольський, піст Петрів і піст літній. Наш народ зве його Петрівкою. Піст св. Апостолів дуже давній, бо сягає перших віків християнської віри. З 4 ст. маємо про нього свідоцтва св. Атанасія Великого і св. Амвросія Медіолянського, а з 5 ст. святого Льва Великого і Теодорета Кирського. Піст Петрівки ввійшов у практику в Церкві не дорогою закону, але через звичай. З тієї причини довший час не було одностайності ані щодо його зберігання, ані щодо часу його тривання. Одні постили 12 днів, другі 6, інші 4, а ще інші тільки один день. Антіохійський патріарх Теодор Вальсамон (+ 1204) про Петрівку каже: „Через сім днів і більше до празника Петра й Павла всі вірні, це є миряни й монахи, зобов'язані постити, а хто б не хотів, то хай буде виключений з християнської спільноти‖. Піст св. Апостолів у нашій Церкві триває від неділі Всіх Святих до 12 липня – празника св. Апостолів Петра й Павла. Він може бути довший або коротший, залежно від того, коли випадає празник Пасхи. Випаде празник Пасхи скоріше – довша Петрівка, випаде пізніше – коротша Петрівка. Вона може мати найбільше шість тижнів, а найменше - один тиждень і один день.

Шановні парафіяни та прихожани храму Пресвятої Тройці! Повідомляємо Вам, що з 1 липня 2011 року Божого у нашому храмі вводиться новий графік богослужінь у неділі , свята та будні дні. Неділі та свята: 700 - утреня, 800 - св.Літургія, 1000 - св.Літургія, 1200 - св.Літургія, 1800 - св.Літургія. Будні дні: 800 - служба Божа за померлих, 1800 - служба Божа за здоров`я та всяке прошення.

Бліц новини • 13 серпня відбудеться проща Бережанського деканату в Зарваницю. • 5 червня жіночий камерний хор «Глорія» взяв участь у святкуванні 110ї річниці з дня смерті о. Сильвестра Лепкого. • 16-17 липня відбудеться Всеукраїнська та молодіжна проща в Зарваницю. • З 14 по 19 червня в Козівському деканаті проводились Веселі канікули за участю бережанських аніматорів. • Усі вікові групи Марійської дружини протягом червня мали змогу відпочити і весело провести час у Карпатах завдяки сприянню сестерслужебниць. • Розпочались реставраційні роботи в церкві оо. Бернардинів • Зверніть увагу: - причастя без сповіді можуть приймати тільки діти до 6-ти років і тільки під одним видом – кров`ю; - перед Урочистим Причастям церква заохочує до сповіді батьків, хресних батьків, рідних, оскільки разом ми є родина в Ісусі Христі. • В неділю Всіх Святих в церкві Пратулинських мучеників гостювали мощі Дона Боско і Домініка Сабо.


Слуга слуг Божих

Як стати дитиною Божою?

“Не бійтеся! Відчиніть, відчиніть двері навстіж Христу! Відчиніть двері його спасенній владі, відкрийте їй кордони держав, економічні і політичні системи … дозвольте Христові промовляти до людини!” Іван Павло ІІ. За двадцять століть, протягом яких існує Престол святого Петра, лише четверо з 264 римських пап, які посідали його, удостоїлися імені Великого.23 червня 2001 року Іван Павло ІІ, вийшовши з літака в Борисполі, став навколішки і поцілував українську землю. Україна, поцілована Па-пою, стала після його візиту все ж таки трохи іншою країною. Папа, за його власними словами, приїхав в Україну «з любов’ю і пошаною до православних братів». І він сам, і його оточення, і католицькі ієрархи України (як західного, так і східного обряду) одностайно стверджували, що цей візит принесе, приносить, уже приніс якісно новий рівень взаєморозуміння між католиками та православними в нашій країні. Навіть невіруючі, навіть нехристияни відчували силу його єдиної зброї – правдивого і щирого слова. «Брати і сестри, не бійтеся прийняти Христа! Не бійтеся! Христос знає, що є в душі людини. Тільки він це знає!» – закликав Папа Кароль Войтила. Папа Бенедикт XVI напередодні так згадав Слугу Божого Кароля Войтилу: «Коли 1 травня беатифікують Івана Павла II, ми всі з великою вдячністю будемо думати про нього, великого свідка Господа та Ісуса Христа. Це була людина, сповнена Святим духом».Одна з найяскравіших сторінок 26-річного понтифікату – мільйонні натовпи молодих людей, які заслуховувалися промовами літнього чоловіка, неординарного мислителя. Іван Павло II мобілізував молодь в ім’я Бога і віри, поширюючи вічні християнські цінності.

с. Герарда, СНДМ

Перше Святе Причастя Батьки купують своїм дітям гарне вбрання, у руках свічечки, вдома святковий обід, в альбомі залишаться фотографії. Так легко в цих турботах можна забути про найголовніше – ІСУСА. Діти часто люблять бавитися у хованки. Один хлопчик якось сказав: «Ісус наче бавиться з нами в жмурки і Йому приємно, коли ми Його шукаємо і знаходимо». Дорога дитино, сьогодні у тебе неповторний день. Господь дозволив тобі знайти Його у Церкві, на Службі Божій і навіть більше: Він прийшов до твого серця. Не залишай Його самотнім, пам'ятай, у Ісуса також є Серце. Він відчуває твою вдячність, смуток, радість і біль, знає твої найпотаємніші бажання і готовий виконати їх, якщо вони добрі та шляхетні. У цей день ти можеш просити в Ісуса все! Але насамперед щиро подякуй, що Він прийшов і хоче бути з тобою. Будь і ти з ним! Проси у Ісуса того, що має вічну вартість: щоб ти виросла святою, адже Він покликав тебе до цього, даруючи життя. Молися за всіх найдорожчих людей і тих, які потребують Його Божого Милосердя. Стережись, щоб гріх не прогнав Ісуса з твого серця. Пам'ятай, що Пресвята Богородиця тобі обов'язково допоможе, бо це Твоя Небесна Матінка. Одна дівчинка прийняла своє Перше Святе Причастя. Після Літургії отець-парох сказав: «Олю, вітаю, сьогодні Ісус є гостем твоєї душі». Дівчинка поглянула на священика здивовано і відповіла: «Я не хочу, щоб Ісус був гостем, бо гості приходять і відходять, я хочу, щоб Ісус жив у мені». І тобі, дорога дитино, бажаю, щоб Ісус не був гостем твоєї душі, але щоб Твоя душа ставала для Нього рідною домівкою.

с. Христина, СНДМ

Святкуємо іменини Костянтин - cвятий імператор, що отримав від Церкви іменування Рівноапостольний, а у всесвітній історії був як Великий. Під час його правління було проголошено в підвладних йому країнах свободу сповідання християнської віри. Він усіляко підтримував Церкву, повертав із заслання сповідників-християн, будував церкви, піклувався про духівництво. Помер святий Костянтин в день П'ятидесятниці в 337 році і був похований в церкві святих Апостолів, в заздалегідь приготовленої ним гробниці. Іменини - 3 червня Олена — мати римського Костянтина Великого. Прославилась діяльністю з поширення християнства та проведеними нею розкопками у Єрусалимі, під час яких було знайдено Животворящий Хрест та інші реліквії Страстей Христових. Іменини: 19 березня, 3 і 8 червня, 24 липня, 12 листопада.

Підготувала Леся Раєвська

Напевно, кожен із нас хотів би подобатися Богові, але це не завжди вдається. Тому Господь, знаючи людські немочі, бажає нам допомогти. Для цього Він установив Святі Тайни, завдяки яким ми можемо скріплюватись, освячуватись та бути духовно живими. Першою і найважливішою Тайною, яку повинен прийняти кожен християнин, є Свята Тайна Хрещення. Через неї ми народжуємося для духовного життя, стаємо дітьми Божими. Охрещені є членами Св. Церкви, учасниками Божого Царства та отримують багато ласк. Ця тайна звільняє нас від первородного гріха (а також від усіх гріхів, якщо хрещення відбувається у дорослому віці). Сам Ісус Христос прийняв Хрещення від Івана Предтечі у річці Йордан. Здійснюється ця Тайна лише один раз у житті. Для сповнення обряду хрещення необхідно двох свідків – хресних батьків, які у момент хрещення виступають від імені немовляти. Церква вимагає, щоб вони були такого ж віровизнання, що й хрещеник, і знали правди віри. На хресних батьків накладаються обов’язки: постійно молитися за свого хрещеника та допомагати у його духовному вихованні. Вони повинні часто навідуватися до своїх похресників, вести з ними повчальні розмови, дарувати речі, які будуть заохочувати дитину до побожного життя. Також хресні батьки мають супроводжувати похресника у найважливіші моменти його життя: під час прийняття Першого Святого Причастя, Вінчання та ін., до своїх обов’язків потрібно ставитися ретельно, не занедбувати їх, оскільки за хрещеників несуть відповідальність перед Богом. Підготувала Люда Гах

Запитуємо священика

Лікуємось молитвою

Отче, скільки часу має тривати жалоба за померлими близькими людьми і чи потрібно відкладати весілля через несподівану смерть когось із рідних?

Молитва до Насвятішого Серця Христового

За народною традицією жалоба за батьком, матір’ю, бабусею, дідусем та іншими близькими родичами триває рік. Для церкви період жалоби — це 40 днів, оскільки саме стільки часу триває Великий піст. Справляти весілля у цей час не годиться. Проте вінчатися можна вже через 3 дні після похорону, бо вінчання — це Святе Таїнство, а похорон — проводи людини у вічне життя. Отче, що робити, коли ти відчуваєш страх, неспокій, не знаючи причини цього стану? Слід проаналізувати всі окремі ситуації, обставини, коли він виникає і спробувати віднайти його причину. Якщо ж цього зробити неможливо, то єдиними ліками проти страху є щира молитва і благання Господа про поміч.

Найдорожчий Ісусе, такий гідний любові, але так мало люблений! З покорою схиляюсь перед Тобою і жертвую Твоєму Божественному Серцю, проколеному списом і палаючому любов'ю, славу, честь, поклін. Хочу винагородити Тобі за всі зневаги й кривди, що їх Ти зазнаєш у Пресвятій Євхаристії святій Тайні любові - як від мене, так і від усіх людей. Хочу також своїми мольбами потішити Твоє Божественне Серце, яке за таку велику любов зазнає стільки невдяки, особливо від мене, що повинен би більше від інших Тебе пізнати й любити. Від сьогодні, Пресвяте Серце мого Бога, рішуче постановляю не засмучувати Тебе вже ніколи моїми гріхами, лише прошу Тебе, Пресвяте Серце мого Господа, дай мені силу побороти усі труднощі й витримати у доброму до кінця. Нехай, предобрий Ісусе, моє ім'я залишиться навіки записане у Твоєму Пресвятому Серці. Дай мені знайти в ньому безпечний притулок у кожній миті мого життя, силу у незгодах, потіху в смутку, допомогу й заохочення до поступу в доброму, солодкий відпочинок в годину смерті, а після неї вічну радість. Амінь.

Подорожуємо святими місцями Гостини у Пресвятої Богородиці Під час перебування в Празі мене дуже цікавило, які ж святі місця тут можна відвідати. Відповідь на це питання знайшлась несподівано. Вибираючи сувеніри у місцевій крамничці, я раптом почула такий гучний дзвін, який, здавалося, долинає аж до неба. Як виявилось, мелодію «Славимо тебе тисячу раз» кожної години виграють 27 дзвонів на найвідомішій святині міста — Празькій Лоретті. Збудований цей храм ще у 1626 р. Споруди розташовані у вигляді прямокутника, а в центрі стоїть скромна хатина, де проживала Діва Марія в Назареті. Згідно з легендою, ангели перенесли її у італійське містечко Лоретта під час нападу турків. Тут же ж, у Празі, з ініціативи багатої і побожної графині Катерини із Лобковіц, була збудована її копія. Заходила всередину з відчуттям, ніби йду в гості до Марії. Все там дихає простотою і святістю. Стіни обвішані картинами з життя Богородиці, посередині стоїть срібний вівтар. Оглянувши святиню, стала на коліна перед чудотворною статуеткою з кедрового дерева, щоб порозмовляти з Господинею. Звідти я попрямувала до костелу Різдва Христового, де особливу увагу привертає статуя-розп’яття іспанської мучениці св. Старости з бородою. Дотепер мене цікавить питання: чому ж у жінки могла вирости борода. Крім того, Лоретта має і свою скарбницю. Найбільш відомий її експонат — дароносиця «Празьке сонце» із срібла та золота, прикрашена 6 222 діамантами. ЇЇ блиск просто засліплює очі. Ввечері я безмежно дякувала Богові, що Його Святе Провидіння привело мене у Празьку Лоретту. Люба Лещук

cherven2011  
cherven2011  

Дорогу подругу Ірину Когут вітає Леся Раєвська Червень 2011 р.Б. № 11 Часопис Товариства “ЕФФАТА” церкви Пресвятої Тройці м. Бережани УГКЦ Д...

Advertisement