Page 1

Середа, 30 листопада 2016 року № 91 (10149) Виходить з березня 1935 року

ÔÐÀÇÀ ÍÎÌÅÐÀ

ÎѲÍÍÞ ÏÎѲÂÍÓ ÀÃÐÀв¯ ÐÀÉÎÍÓ ÌÀÉÆÅ ÂÈÊÎÍÀËÈ

«×ÎÌÓ ÍÅ ÏÐÀÖÞª ÐÀIJÎ?»

ÐßÒÓÂÀËÜÍÈÊÀÌ ÏÅÐÅÄÀËÈ ÍÎÂÈÉ ÎÄßÃ

Станом на 20 листопада господарствами Кіровоградщини скошено й обмолочено зерна на площі 721,6 тис.га, що складає 88,6% площі посіву зернових культур. Із зібраної площі одержано 3236,1 тисячі тонн зерна (у початково оприбуткованій вазі), що на 3% більше, ніж на 20 листопада 2015 р. Що стосується Олександрівського району, то, як повідомили в управлінні агропромислового розвитку РДА, станом на 20 листопада за оперативними даними, кукурудзу обмолочено на площі 14233 га, із зібраної площі одержано 81128 тонн зерна, врожайність 57 ц з 1 га. Осіння посівна кампанія у районі виконана майже на 100%. Засіяно 3213 га озимого ріпаку, 10002 га озимої пшениці, озимого ячменю – 766 га.

Скаржаться пенсіонери району, в яких вже майже місяць не працює дротове радіо. Відповідь на це питання надав начальник Олександрівської ЛСП №6 Віктор Шматковський, який пояснив, що по вулиці Шевченка у зв’язку з проведенням планових ремонтних робіт Олександрівським РЕМ була пошкоджена конструкція мережі та зруйнований радіофідер. За його словами, ця проблема буде усунута протягом грудня.

Особовий склад ДПРЧ-29 УДСНС в області одержав новий бойовий одяг для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, придбаний за кошти районного бюджету. Його вручили рятувальникам голова райдержадміністрації Ольга Борота спільно з начальником РВ УДСНС в області Сергієм Костенком. Це відбулося у ході практичних тренувань спеціалізованих служб цивільного захисту району, установ та організацій щодо реагування на надзвичайні події в осінньо-зимовий період, які пройшли 25 листопада на базі філії „Олександрівський райавтодор”.

ÎѲÒͲ ÇÀÊËÀÄÈ ÎÁËÀÑÒ² ÁÓÄÓÒÜ ÇÀÁÅÇÏÅ×ÅͲ ÍÅÎÁÕ²ÄÍÈÌÈ ÂÈÏËÀÒÀÌÈ Освітні заклади області, що фінансуються за рахунок державної субвенції, будуть у повному обсязі забезпечені необхідними виплатами, – про це під час апаратної наради сказав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Зокрема, за рахунок цих коштів викладачам буде виплачена заробітна плата, а також профінансовані кошти за спожиті навчальними закладами енергоносії. За словами посадовця, першочергово кошти освітньої субвенції, а це 30 млн. грн., що вже надійшли до нашої області, спрямовуватимуться на подальший розвиток галузі, насамперед на створення опорних шкіл. 5 млн. грн. з цієї суми заплановано спрямувати на придбання нових шкільних автобусів (з урахуванням співфінансування у співвідношенні 30% – за рахунок місцевих бюджетів, та 70% – державне фінансування), за умови створення на території відповідних громад опорних шкіл. Ще близько 7,7 млн. грн. із загальної суми освітньої субвенції направлені до територій, що вже створили опорні школи, з метою покращення матеріально-технічної бази цих навчальних закладів. Окрім того, 3,8 млн. грн. освітньої субвенції отримають порівну Маловисківська та Бобринецька об’єднані територіальні громади. Решта коштів, а це майже 13,6 млн. грн., будуть розподілені серед інших територіальних громад області. Сергій Коваленко також повідомив, що найближчим часом в області очікують на медичну субвенцію, завдяки чому планується вирішити низку проблемних питань, що виникнуть в процесі інтеграції у єдиний медичний простір п’яти відомчих лікарень, що функціонують на Кіровоградщині.

ÁÞÄÆÅÒ ÎÁËÀÑÍÎÃÎ ÖÅÍÒÐÓ ÇÐÎÑÒÅ ÄÎ 2 ÌËÐÄ. ÃÐÍ. У 2017 році бюджет Кропивницького складатиме понад 2 млрд. грн. Про це на прес-конференції 29 листопада заявив начальник відділу з питань внутрішньої політики міськради Сергій Запорожан. „У наступному році бюджет міста планується в розмірі більше 2 млрд. грн. Це дозволить реалізувати низку проектів”.

²ÉÑÜÊÎÂÎÑËÓÆÁÎÂÖ² ÎÁËÀÑÒ² ÂØÀÍÓÂÀËÈ ÏÀÌ’ßÒÜ ÊÐÈÌ×ÀÍ Військовослужбовці з Кіровоградщини взяли участь у заході, що відбувся поблизу с. Ставки Каланчацького району Херсонської області. Там відбулося урочисте відкриття пам’ятника кримчанам, які у 20142016 роках загинули у боях з ворогом.

ÄÎ ÓÂÀÃÈ ÆÈÒÅ˲ ÐÀÉÎÍÓ! Т.в.о. начальник Олександрівського відділення поліції Роман Деречин проводитиме особистий виїзний прийом 2 грудня о 10.00 год. в Бірківській сільській раді, об 11.00 год. – у Ясинівській сільській раді та о 12.00 год. – в Лісівській селищній раді. На запис на особистий прийом звертайтесь до секретарів сільської ради.

Посмішка нічого не коштує, але дорого ціниться...

Êóðñ âàëþò ÍÁÓ

ØÓÊÀÞÒÜ ÑϲËÜÍÓ ÌÎÂÓ Днями відбулася зустріч голови райдержадміністрації Ольги Бороти та представників батьківської громади с. Вищих Верещак. До зустрічі були запрошені голова районної ради Григорій Гончаренко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Тимко, директор КЗ «Красносільське НВО» Федір Шаповал. У процесі взаємного діалогу обговорювалось питання забезпечення повноцінного функціонування закладу освіти на території с. Вищих Верещак, акцентувалась увага на підвищенні якості освіти учнів, які проживають у цьому населеному пункті.

 ÎÁËÀÑÒ² ßËÈÍÊÈ ÎÕÎÐÎÍßÒÈÌÓÒÜ ÇÀ ÄÎÏÎÌÎÃÎÞ ÊÂÀÄÐÎÊÎÏÒÅÐÀ Ялинки області тепер охороняють за допомогою квадрокоптера, щоб мати доказову базу проти браконьєрів. Торік лісники ловили браконьєрів, які вирубують дерева на новорічні свята, чи

Ó ÃÎËÈÊÎÂÎÌÓ Â²ÒÀËÈ ² ÞÍÈÕ, ² ÂÅÒÅÐÀͲ Голикове відзначило День села. З святом голиківців та гостей привітала сільський голова Наталія Гарбар. Почесними гостями на ньому були керівники районної влади, які вручили грамоти за сумлінну творчу працю, активну громадську діяльність Юрію Кумариці – завідуючому сільським будинком

культури та Людмилі Яровій – художньому керівнику сільського БК. А найстаріша жителька села Ніна Логвинівна Лосюк, якій в той день виповнився 81 рік, одержала подарунок від імені народного депутата Олеся Довгого. Продовження читайте на 3-й сторінці.

ØÀÍÎÂͲ ×ÈÒÀײ! Триває передплата на районну газету «Вперед» на 2017 рік. Вартість передплати з поштовою доставкою на рік – 120, 04 грн., на півроку – 60, 62 грн., на місяць – 10, 62 грн. ÏËÀÒÍÈÊÀÌ Ê²ÐÎÂÎÃÐÀÄÙÈÍÈ Â²ÄØÊÎÄÎÂÀÍÎ ÏÎÍÀÄ 500 ̲ËÜÉÎͲ ÃÐÈÂÅÍÜ ÏÄÂ У січні-жовтні цього року 61 платник області заявив бюджетне відшкодування податку на додану вартість на рахунки платників у банку 541,8 млн. грн. Із загальної суми ПДВ, заявленої до відшкодування на поточний рахунок – 96,7 % або 523,9 млн. грн., заявлено підприємствами-експортерами.

В порівнянні з відповідним періодом 2015 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників зменшилась на 164,4 млн. грн. або в 1,3 рази (2015 рік – 706,2 млн. грн). За результатами проведених перевірок у січні-жовтні 58 підприємствам Кіровоградської області відшкодовано грошовими

ÑÒÓÄÅÍÒÈ-ÏÅÄÀÃÎÃÈ ÏÎÂÈÍͲ ÏÎÂÅÐÒÀÒÈÑß ÍÀ ²ÄÏÐÀÖÞÂÀÍÍß Ó ÑÅËÀ Кадровий дефіцит у розмірі понад 250 осіб відчувається в освітній галузі Кіровоградщини. Таку інформацію повідомив директор департаменту освіти і науки ОДА Володимир Таборанський. На думку посадовця, однією з причин даного колапсу є низький рівень оплати праці вчителів, а також небажання молодих спеціалістів йти працювати до сільських шкіл області. Вихід Таборанський бачить у поверненні обов’язкового відпрацювання декількох років в селі студентами, котрі навчались за державний кошт.

коштами 538,4 млн. грн. Залишок невідшкодованих сум ПДВ на рахунки платників станом на 1.11.2016 р. складав 76,4 млн. гривень. В порівнянні з відповідним періодом 2015 року залишок невідшкодованих сум ПДВ на рахунки платників у банку зменшився на 172,9 млн. грн. або у 3,3 рази (на 1.11.2015 р. – 249,3 млн. грн).

ÇÀÒÐÈÌÀÍÎ ÃÎËÎÂÓ ÎÄͲª¯ ²Ç ѲËÜÑÜÊÈÕ ÐÀÄ ÎÁËÀÑÒ² Слідчим відділом прокуратури Кіровоградської області за оперативного супроводу Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 1 тис. доларів США та 8 тис. грн. затримано голову однієї із сільських рад Кіровоградського району. Злочинний план хабарниці полягав у вимаганні грошей за прийняття позитивних рішень у сфері земельних питань. Зокрема, гроші нею вимагалися з мешканців Кіровоградщини за погодження виділення земельних ділянок розміром 36 га. Такі «послуги» були оцінені чиновницею у розмірі 10% від вартості оформлюваної землі. Жертвами вказаної злочинної діяльності стали і 4 учасники АТО. Прокуратурою кримінальне провадження розпочато за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Наразі особу затримано в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання щодо повідомлення їй про підозру та обрання запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

не щодня. Але довести провину порушників у суді майже не можливо через брак доказів. «Раніше ми виїжджали на патрулювання. Тепер після придбання дрона ми можемо провести фото- та відеофіксацію порушення, і потім направити рейдову машину», — зазначив головний лісничий ОУЛМГ Олег Яценко. Нагадаємо, новорічна красуня «обійдеться» браконьєру в півтисячі гривень.

ÍÀÐÎÄÍÈÉ ÏÐÎÃÍÎÇ ÏÎÃÎÄÈ

30 листопада відзначається день пам’яті святителя Григорія чудотворця, єпископа Неокесарійського. У народі цього святого називали Зимовказівником, оскільки погода цього дня вказувала на те, якою буде прийдешня зима. Якщо на Григорія стояла хороша погода, то й зима обіцяла бути хорошою, якщо погода була поганою, то й зима поганою буде. З цього дня встановлюються стійкі морози і землю застилає сніговий покрив.

²ÌÅÍÈÍÈ ÑÂßÒÊÓÞÒÜ: 30 листопадам – Григорій, Лазар, Михайло, Никон, 1 грудня – Микола, Платон, Роман, 2 грудня – Олександр, Валентин, Григорій, Дмитро, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій, Федір, Веніамін, Адріан, Денис.


2 ÑÓÁÑÈIJ¯ ÄËß «ÍÎÂÀ×ʲ»

30 листопада 2016 року ²ñòîð³ÿ ó ñâ³òëèíàõ

ÞÐÈÑÒ ÃÐÎÌÀÄÑÜÊί ÏÐÈÉÌÀËÜͲ Î.ÄÎÂÃÎÃÎ ÐÎÇ’ßÑÍÞª… Згідно з статистикою, вартість комунальних послуг протягом цього року зросла в середньому більше, ніж на половину. Відтак, за найобережнішими підрахунками, кількість бажаючих отримати субсидії по сплаті за житлово-комунальні послуги від осінньозимового періоду 2016-17 років зросте втричі. Цей нерадісний приріст, говорить юрист громадської приймальні Олеся Довгого, нашого представника у Верховній Раді України, Наталія Чірочка, пояснюється зменшенням кількості сімей і окремих громадян, які до цього могли самостійно сплачувати «комуналку» зі своїх власних доходів. Та платіжки, що вони отримали за опалення лиш за половину жовтня, показали, що сукупно доведеться сплачувати суми, значно більші за 15% від їхніх доходів. Тож, зокрема, для такої категорії громадян ми і попросили Наталію Вікторівну провести невеличкий «лікнеп» з окресленої теми. – Пані Наталя, давайте розпочнемо з того, чи звертаються до Вас саме такі «новачки»? І що їх найбільше цікавить? – Так, таких, як ви сказали, новачків, дійсно, побільшало від середини осені. Їх цікавить чимало нюансів. Зокрема, чи доведеться повертати потім нараховані зараз субсидії? – І що Ви відповідаєте? – Відповідаю – як тлумачить закон: субсидія є безповоротною допомогою сім’ям у сплаті комунальних послуг і призначається на 12 місяців. А її розрахунок проводиться окремо на неопалювальний період і окремо на опалювальний. Якщо ви звертались за нарахування субсидії, то на опалювальний період 2016-2017 вона перераховується автоматично, навіть якщо в неопалювальний період субсидія не надавалась. Якщо ви маєте намір звернутися за субсидією вперше, то це можна зробити, подавши заяву та декларацію до структурного підрозділу соціального захисту населення. Ви маєте змогу звернутись особисто, поштою, через інтернет-сайт, або до уповноваженої особи сільської, селищної ради, якщо ви мешкаєте у сільській місцевості. Субсидія підлягає поверненню на вимогу органу, що її призначив, тільки якщо вона надана на підставі недостовірних відомостей про всіх зареєстрованих осіб, які проживають на даній площі. – Чимало таких «новачків», розраховуючи свій дохід, аби з’ясувати, чи варто їм звертатися по субсидії, губляться, коли визначають, які дані про свої доходи вносити, а які – ні. – Претендент на субсидії має вказати свій дохід, отриманий протягом останніх 12 місяців у вигляді заробітної плати (або виплаті по безробіттю), пенсії, стипендії. Вважаю за потрібне перелічити види доходів, які не включаються в сукупний дохід родини при призначенні субсидії: сплачені особою аліменти; доходи від розміщених депозитів; оплата праці членів виборчих комісій; допомога на поховання; одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності; частина допомоги при народженні (усиновленні) дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова виплата матерям-героїням; державна соціальна допомога на дітей, позбавлених батьківського піклування; щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок; вартість протезноортопедичних виробів та засобів реабілітації; суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові через втрату здоров’я, що пов’язане з виконанням трудових обов’язків; допомога від громадських та благодійних організацій. Також особам, які брали безпосередню участь в АТО, та/або членам їх сімей, до доходу не враховуються отримані ними у період безпосередньої участі в АТО грошові забезпечення та інші виплати. А також благодійна допомога, незалежно від розміру, джерела походження та часу її отримання. – Відомо, що у вересні цього року внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (Постанова КМУ №635 від 08.09.2016 – ред.). Як це позначиться на потенційних претендентах на їхнє отримання, для прикладу: один із членів сім’ї не працює, а інший – студент? – Для тих, хто служить, навчається або не має офіційних доходів, замість реального доходу рахується умовний дохід. Відповідно до змін названого вами Положення для солдатів строкової служби, якщо вони зареєстровані у будинку, де живе сім’я, яка претендує на субсидію, встановлений умовний дохід у розмірі 50% прожиткового мінімуму (725 грн.), для студентів старше 18 років, які не отримують стипендію, при розрахунку доходів для призначення субсидії вважається, що вони мають дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних (зараз - 1450 грн.). А для осіб від 14 до 18 років враховується фактичний розмір отриманого доходу (зокрема, і стипендія для студентів). Тим, хто не має ніяких офіційних доходів, «припишуть» аж два прожиткових мінімуми – 2900 грн. Слід додати, що для непрацюючих пенсіонерів, які не мають інших доходів, крім пенсії – їм субсидія розраховується на підставі розміру пенсії за місяць, який передує місяцю, з якого призначається субсидія. – Чи звертаються до громадської приймальні громадяни за роз’ясненням, чому їм відмовлено у праві житлові субсидії? – Так. І тут, як правило, відмови обґрунтовані. Найпоширенішою підставою для відмови – повідомлення від Податкової про те, що претендент або хтось із членів його родини одноразово витратив понад 50 тисяч гривень. Але зауважу, якщо ці витрати були пов’язані з оплатою лікування, купівлею квартири з одночасним продажем іншої тощо, то такі питання призначення субсидії необхідно виносити на розгляд комісії, що збирається при органах місцевого самоврядування або при райдержадміністраціях. Також слід звернути увагу на те, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати управління соціального захисту населення, зокрема, про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні. Так, у разі отримання управлінням соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни. Недостовірні дані, подані у декларації, також можуть бути підставою для припинення раніше наданої субсидії. – А заборгованість по сплаті за комунальні послуги може бути підставою для відмови надання субсидій? – Ні. Така заборгованість не впливає на право оформлення субсидії. Але хочу зауважити, громадяни, яким призначено субсидії, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Це має неухильно виконуватись! У інакшому випадку нарахування субсидії може бути призупинене. Нагадуємо, що з питань оформлення субсидії кожен може звернутись до юриста громадської приймальні О.Довгого за телефоном: +38 (097) 594-49-58 (багатоканальний). Аліна СВІТЛА.

Знімок зроблено у 1969-1970 р. р. На ньому – механізатори першої бригади колгоспу імені Кірова (с. Стара Осота).

³äãîì³í ïîä³é

Ó ÐÎÇÓ̲ÂÖ² ÏÐÎÊËÀËÈ «ËÞÄÑÜÊί ÏÀÌ’ßÒ² ÌÎÑÒÈ» Вже понад кілька десятиліть не залишає байдужими свідомих людей тема штучного голоду в Україні початку тридцятих років ХХ століття. Ця трагедія спричинена суцільною колективізацією, людиноненависницькою політикою сталінських часів, сумнозвісними хлібозаготівлями. Це був геноцид. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу... Цю тему у Розумівській сільській бібліотеці висвітлила виставка – факт: «Голодомор мовою документів», яка розповідає про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу. А напередодні Дня пам’яті жертв голодомору у місце-

вому навчальному закладі спільно з працівниками культури була проведена година

ÆÈÒÅ˲ ÁÎÂÒÈØÊÈ ÎÁÃÎÂÎÐÞÂÀËÈ ÏÐÎÁËÅÌÈ 23листопада відбулася сходка жителів села Бовтишки, в якій взяли участь начальник управління Пенсійного фонду України у районі Надія Поцілуйко, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Світлана Єгорова, старший

інспектор Олександрівського відділення поліції В’ячеслав Зіноватний, директор ФГ «Дєдов» Олександр Закревський та голова Бовтишської сільської ради Василь Скляренко. Першим перед односельцями виступив сільський голова Василь Скляренко, який прозвітував про роботу сільської ради, виконкому, депутатського корпусу, а також про виконання сільських програм, про соціально-економічний розвиток населеного пункту та запропонував перспективний план розвитку села на наступний рік. Під час зборів громаду села турбували питання стану доріг, земельні питання, зокрема, розмір виплат за земельні паї, стан соціальної сфери села та інші питання. На всі порушені питання були надані вичерпні відповіді.

пам’яті «Людської пам’яті мости». Учні ознайомилися з передумовами голодомору та без-

Âèïóñêíèêàì íà çàì³òêó

ÎÑÎÁËÈÂÎÑÒ² ÇÍÎ Ó 2017 ÐÎÖ² Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) наступного року відбуватиметься з 6 лютого по 17 березня, а саме зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, – з 23 травня по 15 липня. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як з чотирьох навчальних предметів: українська мова і література (23 травня), історія України (2 червня), математика (31 травня), біологія (8 червня), географія (12 червня), фізика (14 червня), хімія (16 червня), англійська мова (29 травня), іспанська мова (25 травня), німецька мова (25 травня), російська мова (6 червня), французька мова (25 травня) Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів [українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника] зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року. Для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено “пороговий бал”, тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають “поріг”, не зможуть використати результат ЗНО із цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від “порогового бала”, отримають оцінку за шкалою 100 – 200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

ßÊ ÏÐÀÖÞª «ªÄÈÍŠ²ÊÍλ? На виконання рішення колегії головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області «Про реалізацію у 2016 році завдань, визначених Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період 2020 року» управлінням Пенсійного фонду України в Олександрівському районі в приміщенні «Єдиного вікна», яке є складовою частиною центру надання адміністративних послуг Олександрівської районної державної адміністрації, створено окреме робоче місце для самостійного отримання послуг, яке розташоване на 1 поверсі у відділі обслугову-

вання громадян, каб.№101, послугами якого вже скористалися перші відвідувачі. Відвідувачі не пенсійного віку зможуть самостійно, при наявності електронного цифрового підпису (ЕЦП) або реєстраційного коду, на сайті «Портал електронних послуг» Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) отримати свої персональні дані щодо нарахування заробітної плати та сплати внесків до Пенсійного фонду України, починаючи з 2000 року. Пенсіонери самостійно зможуть отримати дані щодо нарахування пенсії. Даний портал надає мож-

посередніми наслідками радянської політики в українському селі... У ході заходу всі присутні запалили свічку Пам’яті, а потім поклали квіти до пам’ятника жертвам голодомору, який знаходиться на сільському кладовищі. Наступного дня у центрі села біля пам’ятного знаку жертвам голодомору пройшла поминальна панахида. Провів її настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Михаїл. Участь у панахиді взяли сільський голова Микола Христенко, громада села. Після закінчення панахиди присутні запалили свічки та поставили їх біля пам’ятного знаку жертв голодомору.

ливість отримати широкий спектр довідкової та корисної інформації. Робоче місце для самостійного обслуговування забезпечене програмами для подачі звітності по ЄСВ (єдиний соціальний внесок), завдяки яким роботодавець зможе набрати, відправити та роздрукувати звіт. Особи, які обмежені в доступі до Інтернету, також можуть самостійно отримувати послуги з цього робочого місця. При виникненні складнощів у користуванні спеціалісти управління Пенсійного фонду України в Олександрівському

Ðîç’ÿñíþº ñïåö³àë³ñò районі завжди нададуть професійну допомогу. Отримати код доступу на «Портал електронних послуг» можна в управлінні Пенсійного фонду України в Олександрівському районі Кіровоградської області за адресою смт. Олександрівка, вул. Незалежності України, 82, кабінет № 206, тел. 0524232503. Електронні цифрові підписи (ЕЦП) можна виготовити в центрі сертифікації ключів, адреси яких знаходяться в мережі Інтернет. Лідія КОНОНЕНКО, начальник відділу обслуговування громадян.


3

30 листопада 2016 року Хорошу, щиру, доброзичливу сусідку, подругу, куму МОРКВУ Тетяну Іванівну з 60-річним ювілеєм від дня народження щиро, від усієї душі вітають Ігнатенки Сергій та Віталіна, Діденко Н.П., Вітохіна В.Ф. Бажаємо здоров’я, як криця міцного, будьте душею завжди молоді. Хай Вашу долю освітлюють зорі, а щастя рікою вливається в дім. Хоч було тривог в житті немало, та не будемо згадувати сумне, бо горить в душі іще багаття, вогонь горить – це головне. На довгий вік, на многії літа, на шану від людей, тепло родинне, стелися, доле, крізь усе життя лише добром для доброї людини. №3460.

Людину із „золотим” серцем, чуйною душею, мудру вчительку, нашого класного керівника ЦИМБАЛ Марію Кузьмівну з ювілейною датою від дня народження, яке вона відзначатиме 1 грудня, щиро вітають випускники Голиківської середньої школи 1976 р.в. Хай огортають Вас літа теплом таким, що з серця Вашого струмує. Хай доля Вас ощедрує добром, з яким людина в серці радість чує. Хай Ваше серце лагідне і ніжне не знає болю, смутку і образ, нехай здоров’я у Вас буде і негаразди завжди обминають Вас. Нехай цвітуть під небом синьооким ще довго-довго дні й літа, а тиха радість, чиста і висока, щоденно хай до хати заверта. №3470.

Шановного ветерана, жителя села Михайлівки БАБИЧА Івана Артемовича з днем народження щиро вітають районна та селищна ветеранські організації. Бажаємо імениннику міцного здоров’я, мирного неба, тепла і затишку в оселі, уваги від рідних і близьких. Дорогу маму, турботливу, ласкаву бабусю та прабабусю, жительку села Голикового МАКСИМЕНКО Катерину Іванівну з 80-річним ювілеєм від дня народження щиро, з любов’ю вітають дочка Павліна, зять Сергій, онуки Вова та Катя. Рідна матусю, рідненька Ви ненько, Вас з ювілеєм вітаємо, серденько. Хай у цей день, веселий і багатий, щастя й добро завітають до хати. Щоб у достатку, здоров’ї довіку многії літа прожити без ліку. І у вінок привітань, як зерно до зернини, низький Вам уклін від всієї родини! №3417.

Ó ÃÎËÈÊÎÂÎÌÓ Â²ÒÀËÈ ² ÞÍÈÕ, ² ÂÅÒÅÐÀͲÂ

Продовження. Початок читайте на 1-й сторінці. Були відзначені й сім’ї Дмитра Назаровича Ярового, Андрія Карповича Лосюка та Валентина Андрійовича Боркути, які прожили в шлюбі більше 50-ти років. Отримала привітання й новонароджена, а саме донька учасника АТО Олександра Ярового – Євгенія. Гарний настрій глядачам та музичні вітання дарували учасники художньої самодіяльності – дитячий гурт «Барвінок», гурт «Індиго», Олена Яценко та Ірина Боркута, Анна Согріна, Геннадій Яровий з сином Іваном та найменші учасниці свята Яна Салій та Анастасія Довга. Також піснями привітали голиківців гості з сусіднього села Шпакове Новомиргородського району та фольклорний аматорський колектив «Явір» Кримківського сільського клубу під керівництвом Катерини Кондратенко. Фінансову підтримку в організації свята надали фермер І.А. Крейтор, директор ТОВ «АФ Ясенівська» Д.В. Мамалат, керуючий відділком М.І. Черв’як, керівники ТОВ «Олімп» І.І. Косенко, В.В. Хорунжа та приватний підприємець В.О.Зима. Після закінчення святкової програми жителі та гості смакували запашним короваєм та козацькою кашею.

З 85-річним ювілеєм найдорожчу, найріднішу, любу і на світі всіх милішу матусю, бабусю, прекрасну людину ТИХОНЕНКО Лідію Платонівну вітає щиро вся дружня родина! 85 років - це величезний життєвий досвід, це події і спогади, роки щастя і турбот, радощів і прикрощів. Спасибі, люба матусю, рідненька бабусю, за те, що завжди були і сьогодні залишаєтесь прикладом для нас, Берегинею традицій нашої сім’ї, прикладом мудрості, доброти й любові. Ви завжди будете найголовнішою людиною в нашому житті – житті Ваших дітей та онуків. З великою любов’ю шлемо Вам найщиріші привітання: Найдобріша бабусю, матусю рідненька! В цей день ми вклоняємось дуже низенько. За сонечко ясне, за серце прекрасне, за те, що добром зігріваєте нас, за те, що в щасливу і скрутну хвилину ми можемо всі прихилитись до вас. Бажаєм здоров’я багато – багато, хай щастя і мир залишаються в хаті, хай горе обходить завжди стороною, а радість приходить і ллється рікою. Ми дякуєм Богу, що ви у нас є, хай силу й здоров’я Господь вам дає.

Дорогу маму, турботливу, ласкаву бабусю та прабабусю, жительку села Голикового МАКСИМЕНКО Катерину Іванівну з 80-річним ювілеєм від дня народження щиро, з любов’ю вітають син Вася, невістка Богдана, онуки Світлана та Діма, правнук Даніїл, правнучка Саша. Такі ювілеї не дуже вже й часті, до нього Ви йшли не в суцільному щасті. Були і турботи, і труд, і тривоги, й повік незабутні життєві незгоди. Ви винесли все і дійшли до вершини, зустрівши на ній ювілей-іменини. Тож хай Вам ще довго світять в віконце і місяць, і зорі, і весни, і сонце. Хай люди вітають від серця словами – і в цьому є щастя, що стрілося з Вами.

№3477.

№3414.

Шановну ТИХОНЕНКО Лідію Платонівну з 85-рччям від дня народження, яке вона відзначатиме 1 грудня, сердечно вітають районна та селищна ветеранські організації. Щиро бажаємо Вам у цей святковий день здоров’я, довгого віку, невичерпної енергії, добра і радості. Нехай у Вашому домі завжди панують мир, спокій та достаток, довгих Вам літ щасливого та мирного життя.

Êîíñóëüòóº þðèñò

ϲËÜÃÈ Æ²ÍÎÊ Ó ÐÀDz DzËÜÍÅÍÍß Розділ ХІІ КЗпП надає ряд пільг та гарантій працюючим жінкам. Працю жінок на підприємстві регулюють і іншим законодавством України. Частиною третьою статтею 184 КЗпП заборонено звільнення з ініціативи роботодавця: – вагітних жінок; – жінок, які мають дітей до 3(6) років; – одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитиниінваліда. Роботодавець з власної ініціативи може звільнити жінку лишу у разі повної ліквідації підприємства, якщо звільнення можливе, проте з обов’язковим працевлаштуванням. Така процедура звільнення можлива на підставі пункту 5 ст. 36 КЗпП – переведення працівника на інше підприємство за його згодою.

Дорогу маму, турботливу, ласкаву бабусю та прабабусю, жительку села Голикового МАКСИМЕНКО Катерину Іванівну з 80-річним ювілеєм від дня народження щиро, з любов’ю вітають дочка Лєна, онуки Вітя, Сергій, Максим, правнуки Діма, Євгенія, Полінка, Богданчик. Бажаємо здоров’я багато-багато, хай щастя і мир залишаються в хаті. Хай горе обходить завжди стороною, а радість приходить і ллється рікою. За ніжне серце, за щиру турботу, за щирі поради, невтомну роботу Вам, наша рідна, низенький уклін. Хай силу й здоров’я Господь Вам дає. Бажаємо довго ще прожити, щоб всіх на сторіччя могли запросити.

Дорогу маму, турботливу, ласкаву бабусю та прабабусю, жительку села Голикового МАКСИМЕНКО Катерину Іванівну з 80-річним ювілеєм від дня народження щиро, з любов’ю вітають дочка Рая, зять Олег, онук Ваня. Найдобріша, найкраща, наша рідненька! В цей день ми вклоняємося Вам дуже низенько. За сонечко ясне, за серце прекрасне, за те, що добром зігріваєте нас, за те, що в щасливу і скрутну хвилину ми можемо всі прихилитись до Вас. Хай Вас обминають невдачі та грози, нехай лиш від сміху з’являються сльози. Міцного здоров’я з роси і води, бадьорість та настрій хай будуть завжди. №3415.

Дорогу маму, турботливу, ласкаву бабусю та прабабусю, жительку села Голикового МАКСИМЕНКО Катерину Іванівну з 80-річним ювілеєм від дня народження щиро, з любов’ю вітає дочка Галя. Ви для нас, мов сонце, тепле і ласкаве, що дарує ніжність і прекрасний світ, тож прийміть сьогодні всі найкращі квіти й побажання щастя на багато літ. Щоб сонце теплом Вас зігрівало, щоб щастям, здоров’ям багаті були, щоб в радощах, злагоді роки спливали, а Ви нам на радість жили і жили. За ночі недоспані, сльози непрохані, за руки Ваші золоті уклін Вам, рідненька, до самої неньки-землі.

Дорогу маму, турботливу, ласкаву бабусю та прабабусю, жительку села Голикового МАКСИМЕНКО Катерину Іванівну з 80-річним ювілеєм від дня народження щиро, з любов’ю вітають син Гриша, невістка Наташа, онуки Ваня та Крістіна. Всю доброту, яка існує в світі, всю радість, що живе поміж людей, до ніг Вам прихиляємо сьогодні, святкуючи Ваш ювілей. Хай мир і достаток живуть в Вашім домі, хай люди приходять до Вас з добром, а в день ювілею і рідні, й знайомі Вас привітають за щедрим столом.

№3418.

№3416.

Ñïîðòèâíå æèòòÿ

ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜʲ ÕÎÐÒÈÍòÑÒÈ – ÍÀ ×ÅÌϲÎÍÀÒ² ѲÒÓ 17-20 листопада містоТрускавець приймало чемпіонат світу з хортингу. У змаганнях брали участь команди з України, Грузії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Латвії, Узбекистану, Білорусії, Росії, Марокко та США. В збірну команду України ввійшли неодноразові чемпіони і призери чемпіонатів України, всеукраїнських турнірів з хортингу Володимир Руденко, керівник гуртка «Хортинг» Олександрівського РЦДЮТ, та вихованець гуртка Денис Краплина. Денис Краплина в категорії 16-17 років, у вазі 60-65 кг, перемігши в двох попередніх поєдинках, вийшов у півфінал, залишивши за собою четверте місце в своїй категорії. Володимир Руденко змагався в категорії чоловіків 18-35 років у вазі 70-75 кг. Здобув перемогу у трьох поєдинках та потрапив у четвірку сильніших, але поступився за вихід у фінал більш досвідченим суперникам та зайняв четверте місце в чемпіонаті світу. Олександрівські спортсмени продемонстрували високий рівень спортивної майстерності, волю до перемоги та зупинились за крок від медалей. Але отримали величезний досвід, який знадобиться їм у наступних поєдинках. Поїздка на чемпіонат світу з хортингу стала можливою за фінансової підтримки Валерія Скрипника та сприяння відділу освіти Олександрівської РДА.

ÃÀ¯Â×ÀÍÈ Â²ÄÇÍÀ×ÈËÈ ÏÎIJÉÍÅ ÑÂßÒÎ Нещодавно творчі колективи Веселівського СК вітали жителів села Гайового. Свято розпочалося піснею про осінь, і це не випадково. Коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, щороку у третю неділю листопада ми відзначаємо День працівників сільського господарства. Це світле свято всіх хліборобів, всіх працівниківаграріїв! А на Михайла в селі храм. Тож вітали гаївчан з подвійним святом. Сільський голова Іван Назолін бажав жителям села довгих років життя, процвітання, мирного неба над головою, добра та злагоди, а також дякував за підтримку і співпрацю. Аматори ж в свою чергу вітали земляків гарними піснями, гумором та сценкою. Творчість аматорів – це посильний внесок у створення святкового настрою. Після концерту жителів села частували кашею, картоплею, варениками, чаєм та морозивом. А закінчилося свято танцями. Можна сказати так: «Свято вдалося». Ірина НОСОВА, завідуюча клубом.

№3413.

×È ª ÍÀÑÈËËß Â ÄÈÒß×ÎÌÓ ÑÅÐÅÄÎÂÈÙ²? опитуваних дали стверджувальну відповідь щодо

У рамках проекту «16 днів проти насилля» представник Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провела бесіду з цієї теми на базі КЗ «Олександрівське НВО № 1». Також з учнями 10 класу проведено анкетування на тему: «Чи існує насилля у вашому середовищі?». До опитування було залучено 4 особи чоловічої статі (15 років) та 7 осіб жіночої (14-16 років). 100 % опитуваних визнали фізичне насилля найпоширенішим у нашому суспільстві, ще 30% додали до нього економічне та 60 % психологічне. Особливу небезпеку для розвитку особистості становить – на думку трьох з чотирьох хлопців – сексуальне насилля, на думку усіх дівчат – психологічне. Що ще раз довело анкетування, так це те, що підростаюче покоління чітко розуміє причини насильства серед молоді: шкідливі звички, соціальний стан, заздрість. Цілком логічним є те, що на запитання щодо показу фільмів з елементами насилля та почуттів, які вони викликають, сильна стать відповіла, що це є цілком нормальним та не викликає ніяких почуттів. Проте дівчата були протилежної думки і вказали, що фільми, де присутнє насилля, погано впливають на психіку. Троє з одинадцяти

того, чи зазнавали вони проявів насильства. Дозволю собі процитувати одну з відповідей: «Так – це життя (психологічне)» (пунктуація автора збережена). 80 % опитуваних готові звернутися за допомогою до дорослих, поліцію тощо, інші 20 – готові дати «здачі». Також дуже радує те, що всі опитувані готові допомогти, заступитися за людину, яку будуть кривдити на їхніх очах. Зрозумілою і райдужною є наступна цифра щодо проявів жорстокості у школі, де навчаються ці діти: 100 % дали негативну відповідь. На формування ціннісних орієнтацій підростаючого покоління, за даними опитування, впливає: здоровий спосіб життя, змістовне дозвілля, гарні друзі, а також мудрі наставники. Олександрівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вдячний учням за відвертість та співпрацю. Щиро віримо, що ці сухі цифри є правдивими і щирими, адже здоровою, щасливою та успішною може бути лише та дитина, яка не знає, що таке насилля та прояви жорстокості. Галина НАУМЕНКО, педагог соціальний Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

101 ³íôîðìóº

Ó ÃÎËÈÊÎÂÎ ÃÎв ÁÓÄÈÍÎÊ 22 листопада близько п’ятої години ранку до служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в одноповерховому приватному житловому будинку у с. Голиковому. На місце події було направлено пожежний автомобіль 29-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Олександрівки. Прибувши за вказаною адресою, рятувальники локалізували та ліквідували пожежу. На жаль, будинок згорів повністю, а власники домоволодіння, на щастя, не постраждали. За даним фактом ведеться розслідування причин пожежі, яке проводять інспектори Олександрівського РВ управління ДСНС України у Кіровоградській області. Попередня причина загорання – необережність під час куріння. Пожежники наголошують – будьте обережні з вогнем.


4

30 листопада 2016 року 102 ïîâ³äîìëÿº

Êóïëþ

ÕÒÎ ÂÊÐÀ ÊÎÌÏ’ÞÒÅÐ Ç ÀÂÒÎÑÒÀÍÖ²¯

– кукурудзу, сою. Самовивіз. Мінімальна партія – 25 тонн. Тел. 098-233-99-93, 06367-764-42.

Поліцейські встановили особи зловмисників, які викрали комп’ютерної техніки на майже 16 тисяч гривень. Двоє жителів Олександрівського району проникли до приміщення каси автостанції, звідки скоїли крадіжку комп’ютерної техніки. За вчинене особам загрожує до 6 років позбавлення волі. На початку жовтня до відділення поліції надійшло повідомлення від представника адміністрації організації про вчинення злочину. «Правоохоронці встановили особи зловмисників. Ними виявилися жителі району, 15 та 20 років. Спільники проникли до приміщення, розбивши віконне скло металевим прутом. Поки неповнолітній зловмисник чатував біля вікна, старший виніс із будівлі монітор та системний блок. Викрадене злодії у подальшому збули, а виручені кошти витратили на власні потреби. У даний час техніку знайдено та повернуто організації», – розповів т.в.о. начальника Олександрівського відділення поліції Роман Деречин. За цим фактом триває розслідування у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція статті передбачає покарання на строк від 3 до 6 років позбавленням волі. Олександрівське відділення поліції.

Ðîç’ÿñíþº ñïåö³àë³ñò

ÄÅßʲ ÏÈÒÀÍÍß ÇÀÕÈÑÒÓ ÒÀ ²ÍÒÅÃÐÀÖ²¯  ÓÊÐÀ¯ÍÑÜÊÅ ÑÓÑϲËÜÑÒÂÎ ÐÎÌÑÜÊί ÍÀÖ²ÎÍÀËÜÍί ÌÅÍØÈÍÈ Олександрівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області забезпечує реєстрацію народження всіх дітей не зважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус, в тому числі дітей ромської національної меншини. На сучасному етапі в Україні значна увага приділяється питанням захисту прав, свобод та законних інтересів національних меншин взагалі та ромської національної меншини зокрема, її інтеграції в суспільне соціальне життя. Статтею 11 Конституції України встановлено, що держава сприяє розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням. Тож, Олександрівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану, звертається до осіб національної меншини стосовно необхідності своєчасної державної реєстрації народження дітей, недопущення порушення її строків, ми в свою чергу надамо практичну допомогу батькам, які звернуться до відділу із відповідним питанням. Також нагадуємо які документи потрібні при державній реєстрації народження дитини: - паспорт або інші документи, що засвідчують особу батьків (або одного з них); - документ, на підставі якого вносяться дані про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява батьків, заява матері); - медичний документ про народження дитини. К. ДЯЧЕНКО, в.о. начальника Олександрівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Втрачено книгу обліку доходів та видатків за № 1681, видану 10.02.2012 р. на ім’я Сопрун Любові Петрівни, вважати недійсною. №3473.

ПОДЯКА В селі Поселянівці, в сім’ї Андріяш Марини Олександрівни сталося горе – обпікся її син Іван Андріяш. Наразі стоїть питання оперативного втручання для лікування опіків його обличчя в одній з лікарень м. Києва. Коштами на поїздку та лікування Івану допомогли хороші люди – отець Володимир (Кузик), настоятель Свято-Успенської церкви, директор ТОВ «Ясенівська» Дмитро Мамалат, приватний підприємець А.П. Рокицький, волонтер Юлія з м. Києва та помічник-консультант народного депутата Олеся Довгого Катерина Бондаренко. Велике Вам спасибі за Ваше небайдуже серце і готовність завжди прийти на допомогу. Здоров’я Вам і Вашим родинам та поваги від людей. Нехай Господь благословляє Вас на добрі справи. З вдячністю Юрій БРЮХОВЕЦЬКИЙ, Старосотський сільський голова. №3471.

Сусіди Чернявська В.Д., Лесюк М.В., Саламашенко О.П.. Буряк Л.П., Семенченко Л.І., Безкровна В.Й., Ткаченко О.І., Волошаненко В.Й., Безкровний В.Г., Тищенко А.Д., Пилипась Ю.І., Безпалий О.Д. та сім’ї Баків М.В. і Т.А., Трегубів Ю.Г. і О.І. глибоко сумують з приводу смерті хорошої сусідки, великої трудівниці, люблячої, турботливої мами та бабусі БЕЗПЕЧНОЇ Віри Остапівни і висловлюють щире співчуття сину Михайлу, доньці Тамарі, онукам, сестрі та всім рідним і близьким. Хай Бог упокоїть добру душу покійної, пошле Царства Небесного і вічної їй благодаті, а рідним – віка, здоров’я, витримки. №3472.

№3264.

Ðîáîòà – на постійну роботу потрібні офіціанти, бармен, посудомийка. Тел.067-845-32-26, 067-886-99-17. №3411.

* * * – охрана частного коттеджного поселка в г. Харькове. 650

грн/смена. Работа с проживанием. Тел. 067-701-49-22. № 3452.

№3237.

ТЕРМІНОВО НА РОБОТУ в Київ потрібні прибиральники, прибиральниці, двірники. Допоможемо з житлом. Спец.одяг. Оплата проїзду. з/п від 4000 грн. Тел. 098-154-99-42, 063-100-19-56. № 3038.

№ 3454.

ÄÎ ÓÂÀÃÈ ÆÈÒÅ˲ ÐÀÉÎÍÓ! Побутова хімія, канцелярські приладдя, бланки, солодощі – все це вам пропонує кіоск «Абзац». Запрошуємо відвідати кіоск, що знаходиться за адресою: смт Олександрівка, вул. Вишнева, 1д (редакція газети «Вперед»). ÍÀز Ö²ÍÈ ÂÀÑ ÏÐȪÌÍÎ ÇÄÈÂÓÞÒÜ! ПОДЯКА Висловлюю щиру подяку соціальному працівнику села ЯСЕНЕНКУ Миколі Григоровичу. Він доброзичливий, ввічливий, стриманий, завжди старається допомогти нам – старим і хворим, які вже потребують допомоги. Микола Григорович завжди добросовісно виконує свою роботу і ніколи не виявляє свого незадоволення. Робить усе швидко і якісно. Цей молодий чоловік з повагою ставиться до нас – людей похилого віку. Якби більше було таких молодих людей, то і жили б ми краще. Бажаю Миколі Григоровичу доброго здоров’я, особистого щастя, успіхів у його житті. Дякую його мамі Марії Миколаївні за те, що виховала такого чуйного сина. З повагою Онисія РЕПАЛО, ветеран медичної праці, учасник Другої світової війни. с. Любомирка. №3449.

ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ФІЛІЯ КОО ВСА ПРОВОДИТЬ НАБІР групи на навчання водіїв категорії «В». Адреса: смт Олександрівка, вул Нахімова, 3. Тел. 097-157-28-71, 063-383-40-08, 096-299-79-00. № 1419.

ПП «ЕККО КОНТИНЕНТ» ЗДІЙСНЮЄ ЗАКУПІВЛЮ НАСІННЯ СОНЯШНИКА НА ВИГІДНИХ УМОВАХ. Запрошуємо до співпраці: м.Кіровоград, вул.Ельворті, 2, кім. 613. Тел.: 096-85-05-828, 066-14-48-375. № 2585.

ПОДЯКА У нашу родину прийшло велике горе. Помер наш дорогий чоловік, батько, дідусь, прадідусь КИРИЧЕНКО Борис Андрійович. У тяжку годину нам на допомогу прийшли добрі, небайдужі до чужого горя люди. Висловлюємо щиру подяку пенсіонерам МВС, кумам, сусідам, родичам, друзям та всім добрим людям, які допомогли нам матеріально, підтримали морально і провели разом з нами в останню путь покійного. Хай Бог посилає вам і вашим родинам міцне здоров’я, а горе обходить ваші домівки стороною. Спасибі вам велике, а нашому дорогому Борису Андрійовичу хай буде земля пухом і Царство Небесне. З вдячністю дружина, діти, онуки, правнуки. №3459.

Сім’ї Добровольського Олександра, Добровольського Романа, Добровольської Галини глибоко сумують з приводу смерті доброї, щирої людини, турботливого чоловіка та батька КАШТАНОВА Олександра Ілліча і висловлюють щире співчуття дружині Галині Василівні, сину Сергію Олександровичу та всім рідним і близьким. Царство Небесне і земля пухом покійному, світла і вічна йому пам’ять.

ПОМИНАЄМО 30 листопада минає два роки, як перестало битися серце дорогого синочка, люблячого внука, брата БОЙКА Романа Вікторовича, воїна АТО, який віддав своє життя за всіх нас, за незалежність і територіальну цілісність України. Ангел мой небесный! Ромка, Ромушка, сыночек! Как прошли без тебя этих два черных годочка, а сердце матери еле не лопнет и не разорвется. И нет тебя с нами, сыночек Ромашка, этих два черных года, наш герой Ромочка. Лепестками белых роз твою могилу я застелю, я люблю тебя до слез, я тебя люблю… Мама, бабуся, брат, невістка та племінники.

№3458.

Пішла з земного життя у вічність людина щирої душі, велика трудівниця, ветеран праці БЕЗПЕЧНА Віра Остапівна. Працівники колишнього дитсадка „Вогник” Другого імені Петровського цукрозаводу Журавська Т.М., Просяник З.Г., Курінна В.М., Поліщук Г.М., Поцілуйко Г.М., Малюга Л.О., Костенко О.С., Шевченко Н.І., Черкас Г.І. глибоко сумують з приводу її смерті і висловлюють щире співчуття всім рідним і близьким покійної. Світла і вічна їй пам’ять. №3467.

Адміністрація та трудовий колектив ДНЗ №6 глибоко сумують з приводу смерті колишнього працівника установи КАШТАНОВА Олександра Ілліча і висловлюють щире співчуття всім рідним та близьким покійного. Хай земля буде пухом Олександру Іллічу, а рідним – віка та здоров’я. №3466.

На 70-му році життя перестало битися серце нашого хорошого, доброзичливого сусіда, дорогого, турботливого чоловіка та батька КАШТАНОВА Олександра Ілліча. Сусіди Горб С.В., Чипіга Г.П., Серватюк С.А., Амеліна М.М., Сметана Л.М., Оношенко І.В., Литвин С.В., Цимбалюк О.В., Демченко А.В., Науменко Л.Г., Крехно Н.Ф., Загинайко О.І., Буковський Ю.В., Мазенко М.В. та їх сім’ї глибоко сумують з приводу його втрати і висловлюють щире співчуття дружині Галині Василівні, сину Сергію Олександровичу та всім рідним і близьким. Світла і вічна йому пам’ять. №3456.

Колектив працівників Олександрівської селищної ради висловлює щире співчуття дружині Каштановій Галині Василівні, сину Сергію Олександровичу з приводу тяжкої втрати – смерті турботливого чоловіка та батька КАШТАНОВА Олександра Ілліча. Хай Бог упокоїть душу покійного, пошле Царство Небесне, а рідним – віка та здоров’я. №3457.

№3476.

№3455.

Галина ШЕВЧЕНКО

віком 3-4 місяці німецької породи «Хайсекс», невеличка розміром, білого кольору. Курочка починає нестись в 4,5-5 місяців. Несеться по 1-2 яйця кожного дня, за що її і прозвали «курочка – стахановка». Яйце крупне, білого кольору. Тел. 067-27-53-451. Телефонувати з 15-ої до 19-ої години.

№3453.

* * * – арматурщики, бетонщики, каменщики, отделочники, электрики и др. на стройку в г. Харьков. ЗП от 9500 грн/мес. Жилье + питание. Тел. 067-908-37-30.

Сім’ї Геращенко О.С., Жалдака В.І., Нечитайло З.К., Лозової Н.П., Скічко К.А., Кам’янецької В.Ф., Торбенко О.О., Фощія М.П., Мірошниченка В.М., Саблук О.П. висловлюють щире співчуття Каштановій Галині Василівні, сину Сергію Олександровичу з приводу смерті доброї душі людини, турботливого чоловіка та батька КАШТАНОВА Олександра Ілліча. Світла і вічна пам’ять покійному, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити тяжку втрату.

районна газета * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року. * * * В.о. редактора

ÊÓÐÎ×ÊÓ-ÌÎËÎÄÊÓ

* * * – водители для перевозок стройматериалов в г. Харьков. Вахта до 2-х месяцев (по желанию). Соц. пакет. Тел. 050-932-72-63.

Сім’ї сусідів з вулиці Короленка Овсієнка В.Я., Саламашенка В., Поліщука В.І., Перевертня М.М., Скрипніченка В., Заярнюка В.Ю., Гейко Л.А. висловлюють щирі співчуття матері Мельник Зої Трохимівні, сину Івану, онукам Сергію та Богдану з приводу смерті сина, брата, батька МЕЛЬНИКА Миколи Олександровича. Хай Господь упокоїть душу покійного, а матері, всім рідним і близьким пошли, Господи, віка, здоров’я і сили пережити тяжку втрату.

Âïåðåä

Ïðèéìàºìî çàÿâêè íà

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

Сім’ї Фундовних М.П. та Г.О., Ярем Ю.О. і О.М. глибоко сумують з приводу смерті хорошої, щирої людини, турботливого чоловіка, батька КАШТАНОВА Олександра Ілліча і висловлюють щире співчуття дружині Галині Василівні, сину Сергію. Хай Бог упокоїть душу покійного, а рідним пошле віка та здоров’я. №3468.

Сім’ї сусідів Шпак О.О., Скрипниченко В.С., Іщенко В.І., Демченко В.С., Гарбуз А.В., Банкулової Л.Ф., Майбороди П.Г. глибоко сумують і щиро співчувають рідним і близьким з приводу передчасної смерті хорошого сусіда, люблячого чоловіка, турботливого батька КАШТАНОВА Олександра Ілліча. Світла і вічна пам’ять покійному, Царство Небесне його добрій душі. №3465.

Куми Любенська Аня, Бережний Володимир висловлюють щире співчуття Григораш Наталії Вікторівні з приводу трагічної смерті батька МЕЛЬНИКА Віктора Дмитровича. Царство Небесне і земля пухом покійному, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити тяжку втрату. №3441.

Випускники 2016 р.в. Красносілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів висловлюють щире співчуття однокласнику Мельнику Олександру Вікторовичу з приводу тяжкої втрати – трагічної смерті батька МЕЛЬНИКА Віктора Дмитровича. Світла і вічна пам’ять покійному і Царство Небесне, а рідним – віка та здоров’я. №3440.

Сім’ї Дробота М.О., Прочухан М.А., Загороднього С.М., Фундерат О.Г., Крамара П.І., Богача В.В., Бугая С.М., Бережної Н.І. глибоко сумують з приводу смерті хорошої людини, доброго сусіда МЕЛЬНИКА Віктора Дмитровича і висловлюють щире співчуття всім рідним і близьким покійного. Світла і вічна йому пам’ять.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ’ЯЗКОВЕ. * * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у середу та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 7105. Зам. № 697.

№3450.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіровоградська область, смт Олександрівка, вул. Вишнева, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-21, 3-24-26, 3-30-61.

91-2016  
91-2016  
Advertisement