Page 1

Субота, 15 жовтня 2016 року № 78 (10136) Виходить з березня 1935 року

ʲÐÎÂÎÃÐÀÄÑÜʲ «Ê²ÁÎÐÃÈ» ÎÒÐÈÌÀËÈ ÇÅÌ˲  ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜÊÎÌÓ ÐÀÉÎͲ

ʲÐÎÂÎÃÐÀÄÙÈÍÀ ÑÒÀËÀ ÌÀËÎÞ ÁÀÒÜʲÂÙÈÍÎÞ ÄËß 150 IJÒÅÉ ÐÎÄÈÍ Ç² ÑÕÎÄÓ

Чотири десятки кіровоградських військових третього окремого полку спецпризначення отримали земельні ділянки. Про це повідомили в управлінні Держгеокадастру області. Накази про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для ведення особистого селянського господарства військовим надали на території Івангородської сільської ради Олександрівського району. Загальна площа наділів становить майже 83 га.

У родинах внутрішньо переміщених осіб, які покинули рідні домівки через війну на Сході України і переїхали на Кіровоградщину, народилося 150 дітей. Про це 12 жовтня повідомила радник Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській області Валентина Кулачко. «Ці діти народилися на Кіровоградщині. Тепер вони офіційно вважаються уродженцями нашої області», – зазначила Валентина Кулачко. Станом на 1 жовтня цього року ще 164 вагітні жінки зі східних областей України стоять на обліку у медзакладах області.

ÏÅÒÐÎ ÏÎÐÎØÅÍÊÎ ÂÈIJËÈ 400 ÌËÍ. ªÂÐÎ ÍÀ ÏÎÒÐÅÁÈ ÀÃÐÀв¯Â Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком». Відповідну угоду було укладено 28 грудня 2015 року в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», повідомляє пресцентр Адміністрації очільника держави. «Реалізація документу спрямована на підтримку аграрного сектора України та забезпечує можливість залучити 400 мільйонів євро на 12 років з 4річним пільговим періодом», – наголошується у відомстві. Таким чином, ці гроші збираються витратити на модернізацію рибного господарства і державної аквакультури. Понад те, частина суми піде на проекти у сфері вирощування зернових та олійних культур.

ÓÊÐÀ¯ÍÀ ÑÒÀËÀ ÃÎËÎÂÍÈÌ Ñ²ÒÎÂÈÌ ÅÊÑÏÎÐÒÅÐÎÌ ÁÎÐÎØÍÀ Україна в 2015-2016 маркетинговому році стала світовим лідером з експорту борошна з обсягом поставок 344 тис. тонн. Про це повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН з посиланням на радника голови правління ПАТ Аграрний фонд Сергія Сакіркіна. «Всього в 2015-2016 Україна відвантажила 344 тисячі тонн борошна на суму $72,9 млн., ставши одночасно світовим лідером за обсягами поставок і аутсайдером – за вартістю. Середня ціна на борошно вищого гатунку за умовами FCA в 2015-2016 знизилася в порівнянні з попереднім роком і склала $193,2 за тонну в червні 2016 року», – йдеться в повідомленні. Друге місце в світі за обсягами експорту борошна займають США – в 2015-2016 році вони поставили на світові ринки 303 тис. тонн борошна на суму $151,02 млн. Таким чином обсяг коштів, виручених США від експорту борошна, більш ніж в 2 рази перевищує аналогічний показник в Україні. Далі за обсягами поставок йдуть Росія, Індія, Канада і Великобританія.

ФРАЗА НОМЕРА Брак часу, крім всіх невигід, має те добре, що не дає нам змоги роздумувати про старість і хвороби.

19 ÆÎÂÒÍß

Êóðñ âàëþò ÍÁÓ

Олександрівське відділення поштового зв’язку «Укрпошти» проводить День передплатника і запрошує олександрівців завітати у відділення.

Ó ÌÀÃÀÇÈÍÀÕ ÊÐÎÏÈÂÍÈÖÜÊÎÃÎ ÏÎ×ÀËÈ Ä²ßÒÈ ÇÍÈÆÊÈ ÄËß Ó×ÀÑÍÈʲ ÀÒÎ У ряді торгових мереж Кропивницького почала діяти програма «Соціальна картка учасника АТО», за якою демобілізовані військові мають можливість отримати знижки на товари та послуги. У Кропивницькому товари та послуги по програмі «Соціальна картка учасника АТО» можна отримати у перукарні «Еліас» (Героїв України, 8 (колишня – Героїв Сталінграда), у мережі магазинів побутової техніки «Фокстрот», мережі супермаркетів «Фуршет», автозаправки WOG, мережі аптечних супермаркетів «Віталюкс». Програму «Соціальна картка учасника АТО» створено за ініціативою Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці – разом!».

ÆÈÒÅËÜ Ï²Ä˲ÑÍÎÃÎ ÃÎ˲ÐÓ× ÇÀÒÐÈÌÀ ’ßÇÍß-ÓÒ²ÊÀ×À

 ²ÂÀÍÃÎÐÎIJ ÏÐȲÒÀËÈ ÇÅÌËßʲÂÇÀÕÈÑÍÈʲ Напередодні Дня захисника України в Івангородській бібліотеці за чашкою чаю пройшла зустріч з земляками – хлопяцми та чоловіками, які пройшли військову службу. Серед них був і учасник АТО Валентин Кирпа.

Колишні військовослужбовці ділилися своїми спогадами про нелегкі армійські будні. А з святом їх привітали сільський голова Людмила Бойченко, завідуючий бібліотекою Іван Сисоєв, директор будинку культури Сергій Філін та односельці.

 ÎÁËÀÑÒ² ÂËÀÑÍÈÊÈ ÏÀ¯Â ÎÒÐÈÌÀËÈ ÌÀÉÆÅ 700 ÌËÍ. ÃÐÈÂÅÍÜ На Кіровоградщині власники паїв з початку року отримали 681,38 млн. грн. від передбаченої укладеними договорами орендної плати. Про це повідомили у прес-службі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області. Цього року власники паїв у Кіровоградській області отримають 1172 млн. грн. оплати за надання в користування своїх земельних ділянок. Середній розмір орендної плати в області становить 1120,47 грн. за гектар. Порівняно з аналогічним періодом минулого року (908,02 грн./ га) вартість оренди земельних паїв зросла майже на 25%. Загалом аграрії Кіровоградщини уклали з власниками земельних паїв 213363 договори оренди на землі загальною площею 1046 тис. га. Переважно це довгострокові угоди строком на 8-10 років.

 ÓÊÐÀ¯Í² ÏÎ×ÀÂÑß ÍÎÂÈÉ ÅϲÄÅ̲×ÍÈÉ ÑÅÇÎÍ Міністерство охорони здоров'я очікує циркуляцію 3 штамів грипу в епідеміологічному сезоні 2016/2017 років. Про це на брифінгу повідомила заступник міністра охо-

ÏÎËÜÙÀ ÏÎÑÒÀ×ÀÒÈÌÅ ÑÊÐÀÏËÅÍÈÉ ÃÀÇ Â ÓÊÐÀ¯ÍÓ Польська республіка має намір побудувати газовий хаб, через який здійснюватиметься транспортування голубого палива на територію України. Про такі плани сусідньої держави повідомив урядовий представник з керівництва стратегічною енергетичною інфраструктурою Петро Наімський. Заради досягнення поставленої мети польська компанія GazSystem S.A. наразі веде будівництво низки газотранспортних коридорів, які з’єднають термінал з Україною, Литвою та рядом інших держав. Нагадаємо, крім терміналу в Польщі, до запуску в експлуатацію готуються термінали для скрапленого газу в Греції та на хорватському острові Крк.

ÎÑÎÁÈÑÒÈÉ ÂȯÇÍÈÉ ÏÐÈÉÎÌ ÃÐÎÌÀÄßÍ ÊÅвÂÍÈÖÒÂÎÌ ÐÀÉÎÍÓ 25 жовтня о 14.00 годині в с. Цвітному будуть проводити особистий виїзний прийом громадян голова Олександрівської районної державної адміністрації Борота О.Д. та голова Олександрівської районної ради Гончаренко Г.К. 20 жовтня о 14.00 годині в с. Івангороді буде проводити особистий виїзний прийом громадян перший заступник голови Олександрівської районної державної адміністрації Каражбей А.М. На попередній запис громадянам необхідно звернутися до секретарів Цвітненської та Івангородської сільських рад.

рони здоров'я Оксана Сивак. "Епідемія грипу проходить в Україні щорічно і не є несподіванкою. За даними Міністерства охорони здоров'я, в сезоні 2016/2017 в Україні будуть циркулювати наступні штами грипу:" Каліфорнія "," Гонконг "і" Брісбен ", - зазначила вона. Вона повідомила, що, вакцинація проти грипу є рекомендаційною, але не обов'язковою. Згідно з інформацією, яка є у розпорядженні Мінохоронздоров'я, аптеки України забезпечені зареєстрованими і перевіреними вакцинами проти грипу. На даний час епідемічні пороги в Україні ще не перевищені.

Ñóáîòí³é ãóìîð Горілка – дивний напій: смак постійно один, а пригоди завжди різні.

Житель Підлісного, 64-річний помічник дільничного Анатолій Унгул власноруч затримав в’язня Кіровоградської виправної колонії №6 Віталія Дяченка, який у липні цього року втік із-під варти в першій міській лікарні обласного центру. – З лікарні той в’язень утік 19 липня, а затримав я його десь через чотири-п’ять днів. Мені подзвонили з магазину. Сказали, що якийсь невідомий попросив телефон і викликав таксі. І додали, що він наче схожий на втікача. Я зібрався – одягнув форму, взяв кайданки, сів на велосипед і поїхав до магазину, – розповідає він, як усе було. – Я придивився до нього – дійсно підходив за орієнтировкою розшуку. Я швидко підбіг до нього, завалив на підлогу. Він намагався відштовхувати мене, вкусив навіть. Та я все одно надягнув на нього кайданки. Потім викликав оперативну групу і вони вже його забрали. За мужній вчинок пенітенціарії області нагородили Анатолія Унгула відзнакою «За службу державі». – У п’ятницю (7 жовтня) мене викликали у сільську раду. Приїхав виконуючий обов’язки начальника управління пенітенціарної служби полковник Олександр Бичев, подякував мені за вчинок і вручив нагороду «За службу державі», – додав чоловік. Напевно треба, щоб і поліція відзначила мужній вчинок підлісненця. Чи не так?

ØÀÍÎÂͲ ÆÈÒÅ˲ ÐÀÉÎÍÓ! З метою профілактики та попередження корупційних діянь з боку працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ діє телефон довіри Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (0522) 24-63-36.

ÍÀÐÎÄÍÈÉ ÏÐÎÃÍÎÇ 15 жовтня вшановується пам'ять святого Кипріана. Ясне небо цього дня передвіщає, що невдовзі буде морозно. А якщо на Кипріана сильний дощ і льодяний вітер – на студену зиму. У цей час відбувається ранній перехід середньодобової температури повітря через відмітку в 0 градусів Цельсія.


2

15 жовтня 2016 року ØËÞÁ ÇÀ ÄÎÁÓ

³äãîì³í ñâÿòà

Всім відомо, що пара, яка бажає заключити офіційний сімейний союз, зобов’язана подати спільну заяву до органів ДРАЦСу про державну реєстрацію шлюбу, заплатити державне мито в розмірі 0,85 коп. та через місяць (як мінімум) має право стати чоловіком та дружиною. В 2016 році влада вирішила відійти від встановленої процедури. Кабінет міністрів України 13 липня прийняв Розпорядження № 502-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації», а Міністерство юстиції України від 22.07.2016 видало наказ № 2247/5 «Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу», які встановлюють процедуру щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем у містах: Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку. Даний проект спрямований на запровадження швидкої та зручної процедури укладення шлюбу, а саме за добу. Передбачається, що така новація має піти на користь, насамперед, учасникам АТО, які бажають швидко зв’язати сімейні узи. Відтепер це офіційний сервіс, яким може скористатись будь-який громадянин, який не хоче або не має можливості чекати – військовий, мешканці тимчасово окупованої території, українці, які проживають за кордоном та всі інші. Найвагоміший плюс реєстрації шлюбу за добу – час та зручність. Катерина ДЯЧЕНКО, в.о. начальника Олександрівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Öèôðè ñòàòèñòèêè

Ö²ÒÍÅÍÑÜÊÈÕ Â×ÈÒÅ˲ ²ÒÀËÀ É ÏÎË²Ö²ß Ніщо не можна порівнятися з професією вчителя… Дуже приємно, що про це пам’ятають усі без винятку. Тому на свято освітян Цвітненської філії КЗ «Красносільське НВО» завітали люди, яким небайдужа доля освіти на

селі: сільський голова Віктор Ліхненко, начальник управління кадрами Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, майор поліції Андрій Човпан. Не обділили своєю увагою

педагогів і керівники місцевих агрофірм Роман Бойко, Лідія Дядюра та Юрій Ровінський. Свято пройшло у теплій, дружній атмосфері. Прозвучало дуже багато вітань на адресу колективу Цвітненської

філії. Особливо приємно було отримати вітання та пам’ятні подарунки вчителям–пенсіонерам від своїх колишніх учнів. Відрадно, що є такі люди, які переймаються освітою на селі та завжди пам’ятають своїх наставників-вчителів.

²ñòîðè÷í³ ïîñòàò³

ÀÍÒÎÍ ÌÀÊÀÐÅÍÊÎ: ÒÀªÌÍÈÖß ÎÔ²ÖÅÐÀ ÍÊÂÑ Те, що вдавалося цій людині, не вдавалося нікому іншому. Він був для дітей не просто авторитетом і вихователем, він ставав ближче, ніж родич і дорожче, ніж друг. Макаренко (нар. 13 березня 1888-го, помер 1 квітня 1939 року) став одним із найвидатніших педагогів у історії. А от довгі роки служби Антона Семеновича в НКВД залишилася за кадром офіційної біографії. Після смерті Макаренка його дружина взяла на себе роль цензора літературно-педагогічної спадщини та подбала, щоби в енциклопедіях і довідниках цей період не згадувався.

ÍÀ×ÀËÜÍÈÊ ÍÀÄ ØÓØÂÀËËÞ

1934 року Київ став головним містом УРСР. Із Харкова – першої столиці – на береги Дніпра потягнулися наркоми та їхні заступники, секретарі ЦК, їхні дружини, діти й інша рідня… Посеред усієї цієї метушні цілком непоміченим залишився переїзд до Києва Антона Макаренка, його цивільної дружини Галини Салько, прийомного сина Лева та племінниці Олімпіади. Автор «Педагогічної поеми» покинув у Харкові роботу в комуні імені Дзержинського. Тепер на нього чекала інша посада – помічника начальника відділу трудових колоній у Народному комісаріаті внутрішніх справ УРСР. Простіше кажучи, у НКВС. Новою посадою Антон Семенович був зобов’язаний Постанові ЦВК і РНК СРСР «Про заходи боротьби зі злочинністю серед неповнолітніх». У НКВС України створили відділ, що розташувався в будівлі на вулиці Рейтарській, 27. До обов’язків Макаренко входило керівництво виховною роботою в установах, переданих Наркомату з відання «освітян», які не впоралися з малолітньою шантрапою. А це – майже півсотні приймальників-розподільників і трудових колоній.

«ÐÎÇÑÒвËÜͲ» ÔÀÊÒÈ – ÍÅ ÇÀÂÀÄÀ?

А адже прихід 47-річного Макаренка на посаду офіцера НКВС таїв чимало запитань! Наприклад, як кадровики найгрізнішого відомства Країни Рад випустили з уваги цілком «розстрільні» факти? Приміром, що рідний брат новоспеченого чекіста Віталій Макаренко, білогвардійський офіцер армії Денікіна, після перемоги більшовиків

емігрував до Франції й жив там цілком непогано. Цивільну дружину Макаренка Галину Салько виключили з партії в період чистки лав. Та й сам Антон Семенович ніколи не був членом ВКП(б)… Але сенсація полягала в іншому. Макаренко чесно повідомив в «Анкеті спеціального призначення працівника НКВС» про всі ці подробиці. І не постраждав! А невдовзі після отримання волошкових чекістських петлиць написав у листі до свого приятеля: «Я став бюрократом. І з кожною годиною переймаюся все більшою ненавистю до цієї спеціальності…» Усталений шаблон ставлення до НКВС зразка 1930-х років підказує: подібні зізнання, щонайменше, коштували би Макаренку позбавлення волі. Проте всього через місяць після призначення Антону Семеновичу, на той момент – формально холостяку, НКВС вручив ключі. Не від камери, а від затишної трикімнатної квартири в будинку № 6 на вул. Леонтовича з видом на Володимирський собор, щоправда, розташованої на останніх поверхах і без ліфта. До слова, однією з умов надання окремого житла в Києві було узаконення стосунків із Галиною Салько. І 4 вересня 1935-го шлюб оформили.

ÐÎÌÀÍÒÈÊÀ ² ÑËÓÆÁÀ

Як відомо, Наркомат внутрішніх справ на той час не тільки керував таборами й в’язницями, а й охороняв державний кордон, відповідав за залізниці та… реєстрував шлюби радянських громадян. Саме із цієї обставини скористався Антон Семенович, попросивши розписати їх удома… Для чого зайва публічність? Тут весілля і відсвяткували: шампанським «АбрауДюрсо» по 30 рублів за пляшку із сусіднього гастроному на розі вулиць Леніна й Лисенка, шинкою з Бессарабки по п’ять рублів за кілограм і горіховим струделем, спеченим хатньою робітницею. У житті Антона Семеновича було чимало жінок, але прізвище «Макаренко» він дозволив носити лише Галині Салько. Щоденники й записники педагога відкрили ще одну службово-романтичну загадку… У серпні 1928 року Курязьку колонію під Харковом відвідав знаменитий пролетарський письменник Горький, чиє ім’я й носив цей виправний заклад. Побачене викликало в «Буревісника» захоплення й навіть сльози. І завідувач колонією Антон Макаренко не просто потоваришував із могутнім

представником «кремлівського пулу» – відтепер він міг не звертати уваги на неприйняття своєї методики колегамизаздрісниками. Варто віддати йому належне: Макаренко жодного разу не скористався чекістськими прийомами в боротьбі зі своїм опонентами. Романтикам, а таким Антон Семенович залишився на все життя, це взагалі не властиво.

ÓÐßÒÎÂÀÍÈÉ, ÀËÅ ÇËÀÌÀÍÈÉ…

Пізніше вже чекіст Макаренко поскаржився Горькому на бюрократію в українському НКВС. Й одразу отримав пропозицію переїхати до Москви. «Я можу написати П. П. Постишеву (перший секретар Київського обкому Компартії. – Авт.), можу просити Ягоду (нарком внутрішніх справ СРСР. – Авт.)…» – писав він своєму протеже, згадавши й про вплив на керівника українських чекістів Всеволода Балицького – прямого начальника Макаренка. Цікава деталь: ще в Харкові Антон Семенович був закоханий у сестру наркома Балицького й навіть пропонував їй одружитися. Шлюб не відбувся, але теплі стосунки збереглися. Можливо, саме Раїса Балицька й порекомендувала братові взяти завідувача колонією на службу. До того часу нарком уже знав, як високо Горький цінує Макаренка, а центральний апарат НКВС мав нагальну потребу у фахівці з виправлення «соціально-дефективних». Ось чому Управління кадрів НКВС УРСР не висувало до нового офіцера жодних претензій. Між тим, накочувалася хвиля репресій: було заарештовано начальника відділу Ахматова, відбулися термінові кадрові заміни серед заступників наркома, «на гачку» опинився й Макаренко. На нього в НКВС надійшов донос, і вже було рішення: «…Макаренка видалимо. Я не вірю йому ні на копійку. Це ворог». Тільки високе заступництво знову врятувало його від жорен Великого терору. Але Макаренко зламався… Він написав рапорт про звільнення, мотивувавши своє прохання так: «31 рік я завжди працював безпосередньо з дітьми, я не маю жодного досвіду роботи в адміністративному апараті, користь, принесена мною тут, зовсім незначна. Після видання моєї книжки «Педагогічна поема» на мене лягло багато літературних зобов’язань, які я не в змозі виконати, перебуваючи на службі…»

ÏÐÎÔ²ËÀÊÒÈÊÀ ÁÎÒÓ˲ÇÌÓ – ÇÀÏÎÐÓÊÀ ÂÀØÎÃÎ ÇÄÎÐÎÂ’ß Ботулізм – захворювання, що виникає в результаті отруєння тому не завжди розвиток анаеробних бактерій супроводжується токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудник – Clostridium botulinum – в основному знаходиться в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть під час автоклавування за температури 120°С протягом 30хв.). Спори мають здатність проростати після замороження, у висушеному грунті спори зберігаються десятками років. Збудник ботулізму інтенсивно розмножується в анаеробних умовах з утворенням токсину — в герметично закритих банках, всередині великих кусків риби, копченостей, ковбас, шинки. Утворення ботулінічного токсину затримується за наявності у продукті більше 11% повареної солі, у кислому середовищі при РН 3,8-4,5, при концентрації цукру 47-50%. Мікроб може розмножуватись під час зберігання продуктів у побутовому холодильнику. Часто зіпсовані консерви зберігають нормальний зовнішній вигляд,

утворенням газу і бомбажем. Як правило, хворого турбують нудота, блювання, біль у животі, рідке випорожнення, порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує «сітка» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов’язано з паралічем очних м’язів), розлад ковтання, змінюється тембр голосу. Може розвинутися дихальна недостатність, що є причиною смерті. При найменшій підозрі на ботулізм хворого необхідно якнайшвидше відправити до лікарні. Для лікування використовують спеціальні сироватки. До госпіталізації хворому необхідно промити шлунок 2-5% розчином натрію гідрокарбонату і зробити очисну клізму. Приготовані в домашніх умовах консерви слід автоклавувати при температурі 120 о С протягом 30-40 хв. У такому режимі спори

ÍÀ ʲÐÎÂÎÃÐÀÄÙÈͲ ÍÀ ÎÄÍÅ ÐÎÁÎ׊̲ÑÖÅ ÏÐÅÒÅÍÄÓª 7 ÎѲÁ Ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на фахівців (10,6%), на кваліфікованих робітників з інструментом (19,9%), на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (21,8%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (14,4%). Про це інформує відділ статистики та прогнозування обласного центру зайнятості. Станом на 1 жовтня цього року в центрах зайнятості області було зареєстровано 13,3 тис. безробітних громадян, з яких 57% складали жінки, 38,1% – молодь віком до 35 років, майже 41% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців. У січні-вересні статус безробітного мали 40,5 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в вересні майже 1,9 тис. осіб. За сприяння служби зайнятості у січні-вересні міськрайонними та районними центрами зайнятості працевлаштовано 13,5 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 33,4% (в середньому по Україні – 31,2%). Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 9,7 тис. осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 23,9% (в середньому по Україні – 18,8%). Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 5,9 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 14,5% (в середньому по Україні – 13,9%). Протягом січня-вересня ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 44 особи. Станом на 1 жовтня кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила майже 2 тис. од. У середньому на одну вакансію претендувало 7 осіб, у тому числі серед професіоналів – 4 особи, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 2 особи, серед фахівців – 6 осіб, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 9 осіб, серед технічних службовців – 17 осіб, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 4 особи, серед громадян без спеціальної підготовки – 11 осіб, а також серед кваліфікованих робітників сільського господарства – 15 осіб. Станом на 1 жовтня цього року 9,1 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці у Кіровоградській області, збільшився з 10,9% (за І півріччя 2015 року) до 12,3% (І півріччя 2016 року) економічно активного населення.

102 ïîâ³äîìëÿº

ÕËÎÏÖ² ÂÊÐÀËÈ ÃÐÎز ÒÀ ÍÎÓÒÁÓÊ На Олександрівщині поліцейські встановили особи двох зловмисників, які обікрали жителя іншого регіону. Ними виявилися мешканці Олександрівського району, віком 17 та 19 років. Хлопці викрали з домоволодіння, де чоловік тимчасово проживає, грошові кошти та ноутбук. За скоєне злодіям може загрожувати покарання – до 6 років позбавлення волі. До відділення поліції надійшло повідомлення від 46-річного жителя Рівненської області про вчинення крадіжки. «Поліцейські встановили, що спільники прогулювались неподалік будинку, де мешкав потерпілий, перебуваючи на заробітках. Один із зловмисників знав, що нікого немає вдома, та запропонував своєму товаришеві проникнути до помешкання. Поки один чатував біля вхідних дверей, інший вибив скло у вікні та викрав рюкзак із грошима у сумі 11 тисяч гривень і ноутбук марки Lenovo. Чуже майно хлопці віднесли до знайомого на зберігання, де у подальшому правоохоронці крадене і вилучили. У даний час речі та гроші повернуто власнику», – розповів т.в.о. начальника Олександрівського відділення поліції Роман Деречин. Розслідування у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) закінчено, матеріали передано на розгляд до Олександрівського районного суду. Крім того, старший із зловмисників буде нести відповідальність за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 304 Кримінального кодексу України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність). Олександрівське відділення поліції.

Ïîðàäè ñïåö³àë³ñòà збудника ботулізму гинуть повністю. Продукти, закриті герметично в банках, необхідно зберігати при низькій (0-3о С) температурі, перед споживанням обов’язково кип’ятити протягом 20-30 хв. (гриби), 15-20 хв. (ягоди та овочі). Продукцію необхідно спожити у цей же день. Овочі, які не містять кислот (зелений горошок, огірки, кольорова капуста), гриби слід консервувати з додаванням оцтової або лимонної кислоти. Приготовані в домашніх умовах сирокопчені окісти, ковбаси, балик перед споживанням необхідно піддати термічній обробці шляхом проварювання або прогріву у духовій шафі протягом 30-40 хв. Не слід купувати і споживати консервовані продукти домашнього приготування на ринках, у місцях стихійної торгівлі. Перевагу слід надавати продукції промислового виготовлення, де налагоджений відповідний контроль за дотриманням технологічних процесів. Будьте уважні до свого здоровґя! Тетяна ВЕРБОЛОЗ.


15 жовтня 2016 року Ïðîäàì – однокімнатну квартиру на п’ятому поверсі в смт Олександрівці по вул. Чкалова. Тел.096-609-78-17.

* * * – Шевроле-Нива, 2014 р.в., комплектація, комфорт, газ/ бензин. Можлива оплата частинами. Тел.098-157-78-74.

№2890.

* * * – газифікований будинок в смт Олександрівці, вул. Іскрянська,15. Біля будинку є господарські будівлі. Садиби 8 соток. Тел.095-83-24-304, 098-97725-73. №2889.

* * * – трактор Т-25 після капремонту, 1983 р.в., пофарбований, у зразковому стані, є документи з агрегатами: причеп одновісний, культиватор навісний – ширина 1,5 м. на два види лап (11 стойок), плуг двокорпусний, косарку, зварювальний апарат, компресор одноциліндровий „ЗІЛ-130” (автомобільний), зчіпку на три борони, ківш, циркулярку. Ціна 115 тис. грн. Тел.068-061-98-29. №2860.

* * * – терміново корову з першим телям, породи „симентальська” тільна другим телям, а також телицю, віком один рік і теличку, віком 4 місяці. Ціна договірна. Тел. 096-839-11-97, 099725-75-55. №2836.

* * * – терміново в с. Бірках по вул Калініна, 173 цегляний будинок, площею 63м2, з газовим та пічним опаленням. Біля будинку є господарські будівлі (сарай, погріб, баня, колодязь, літній гараж). Садиби 29 соток, земля приватизована. Тел. 097-457-31-69, 096848-71-00, 067-75-89-203. №2648.

* * * – принтер „Canon РІХМА МР230” (чорний, кольоровий) у відмінному стані без картриджів. Тел.067-938-53-42. №2878.

* * * – тільну телицю. Тел.097-380-96-25. №2866.

* * * – дитячу коляску (трансформер) і гойдалку. Тел.096-555-16-07. №2872.

* * * – кози. Тел.097-86-55-577. №2871.

* * * – газифікований будинок в смт Олександрівці по вул. Комсомольській,12. Біля будинку є гараж, літня кухня, три сараї, колодязь. Будинок перекритий, нові пластикові вікна та двері, новий котел. Є гаряча та холодна вода. Тел.067-886-99-17, 095-36682-72, 067-845-32-26. №2783.

* * * – міні-трактор „Булат 244.4” з кабіною. Можлива оплата посезонно. Тел.098-157-78-74. №2803.

* * * – приватизований будинок в смт Олександрівці з усіма надвірними спорудами. В будинку є гаряча, холодна вода, газове опалення, у літній кухні є пічне і газове опалення та весь санвузол. На території двору магазин. Землі 15,6 соток. Тел.067-25-24-229. №2672.

* * *

– вівці (романівська порода). Тел.097-508-42-60, 095-88615-40. №2896.

* * * – недорого двокімнатну квартиру в смт Олександрівці по вул. Незалежності України (вул. Леніна). Біля квартири є сарай, гараж, підвал та невелика ділянка землі. Тел.097-508-42-60, 095-88615-40. №2895.

№2802.

* * * – червоно-рябу корову з 4-м телям. Тел.067-841-36-88. №2901.

* * * – телицю, 4 місяці тільності. Тел.096-260-55-12. №2902.

* * * – однокімнатну квартиру по вул. Незалежності України (вул. Леніна). Тел.097-400-45-41. №2893.

* * * – продам, а можливо й здам в найм півбудинку недорого в смт Олександрівці по вул. Шевченка,34/1. Загальний двір. Тел.068-063-44-74. №2801.

* * * – однокімнатну квартиру площею 37 м 2 в смт Олександрівці по вул. Чкалова. Тел.099-648-70-67, 067-10108-29. №2793.

* * * – газифікований будинок в смт Олександрівці по вул. Ватутіна. Ванна, туалет, водовідведення, гараж та всі господарські споруди. Ціна 9 тис. у.о. Тел.095-604-35-36, 068-99599-56. №2771.

* * *

14 æîâòíÿ â³äçíà÷àâñÿ Äåíü Óêðà¿íñüêîãî êîçàöòâà òà Äåíü çàõèñíèêà Óêðà¿íè Шановні земляки! Щиро й сердечно вітаю вас із Днем захисника України – святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, що уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. В це світле свято бажаю вам родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру! Сергій САВЧЕНКО, депутат обласної ради. №2903.

Шановні захисники! Щиро вітаємо вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем! Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів. Як відомо, це свято знайшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!» Тож вітаємо всіх козаків із цим радісним святом і бажаємо міцного здоров’я, щастя, наснаги у відродженні найкращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашої рідної України! Дирекція ТДВ „Фундукліївське ХПП”. №2904.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН НА ВОДУ діаметром від 40 мм до125 мм та ремонт вже існуючих свердловин. Тел.067-25-24-230, 067-257-42-30. №2676.

ÌÎÄÅËÈÐÎÂÀÍÈÅ ÁÐÎÂÅÉ, ÁÈÎÎÊÐÀØÈÂÀÍÈÅ ÈÕ ÕÍÎÉ È ÊÐÀÑÊÎÉ. ÍÀÐÀÙÈÂÀÍÈÅ ÐÅÑÍÈÖ.

№ 2855.

Êóïëþ – ВАЗ, іномарку, Газель, трактор, Таврію, БУС, УАЗ, Черрі, Джілі та інші або документи на авто; а також старі мотоцикли до 1960 р. в. Тел. 067-133-33-77, 066-77751-51. № 987.

* * * – вугілля (антрацит). Тел.066-018-18-53.

№2876.

МЕТАЛЕВІ ГАРАЖІ Доставка та монтаж безкоштовно. Тел. (097)647-62-34, (099)22-06-798, сайт: www.skelya.com.ua. ЗАПРОШУЄМО НА РОБОТУ ОХОРОННИКІВ, вахта 30/ 15. Зарплатня 4000 грн. Форма, житло, харчування надається. Тел. (066) 121-39-30, (068) 592-06-63, 066-151-68-89. №2818.

СКИДКИ НА РАБОТЫ+МАТЕРИАЛЫ. КРОВЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ под ключ. Мансардные крыши, стропильные системы. Мягкая кровля, метал., битумная, полимерная, керамическая черепица.УТЕПЛЕНИЕ, ОБЛИЦОВКА домов, квартир. Сайдинг, фактурная штукатурка, короед, термопанели. Доставка материалов. Тел. (050)94-40-393, (098)05-41-868. №2888.

СКИДКИ НА РАБОТЫ+М АТЕРИАЛЫ. РЕМОНТЫ квартир, домов, балконов. Перепланировки, подвесные потолки, гипсокартон. Отопление, теплый пол, водопровод,канализация , электрика и т.д. СТРОИТЕЛЬСТВО – дома, бани, пристройки, гаражи, павильоны. Навесы, беседки, ворота, заборы. Доставка материалов. Тел. (050)94-40-393, (098)05-41-868.

гçíå

№2540.

* * * – на постійну роботу потрібні офіціанти. Тел.067-845-32-26, 067-88699-17. №2784.

№2861.

* * * – зніму квартиру в центрі смт Олександрівки з хорошими умовами для проживання. Порядок та вчасну оплату гарантую. Тел.096-14-25-236.

НА С/Г ПІДПРИЄМСТВО В С. ВИЩІ ВЕРЕЩАКИ ПОТРІБНІ: КОМІРНИК, КУХАР, БУЛЬДОЗЕРИСТ. Тел.095-890-85-04, 067-101-98-74. №2704.

ПОТОМСТВЕННА ЗНАХАРКА За допомогою добрих вищих сил, рук і молитов очищу душу, зніму прокляття, зурочення, намовлення, привороти, відвороти, вінок безшлюбності, переляк, родове закляття, порчу. Лікую від бородавок, хвороб суглобів, шкіри і енурезу. Виганяю злих духів як з людини, так і з приміщення. Виливаю на віск, наводжу лад в сім’ї та бізнесі. Допомагаю повернути віру в себе. Гадаю на Таро. При собі мати свічку і півлітрову баночку води. Вартість прийому 100 грн. Буду проводити запис за тел. 098-676-88-90. Свідоцтво про сплату єдиного податку серія И №078619 від 18.01.2012 р. Вид діяльності у сфері охорони здоров’я. № 2873.

– державний акт на право власності на земельну ділянку площею 2 га, виданий Олександрівським земельним відділом на ім’я Челнакової Алли Вікторівни, вважати недійсним.

ПП «ЕККО КОНТИНЕНТ» ЗДІЙСНЮЄ ЗАКУПІВЛЮ НАСІННЯ СОНЯШНИКА НА ВИГІДНИХ УМОВАХ. Запрошуємо до співпраці: м.Кіровоград, вул.Ельворті, 2, кім. 613. Тел.: 096-85-05-828, 066-14-48-375.

№2882.

№ 2585.

№2877.

* * * – віддам гній, безкоштовно. Тел.097-46-58-798. №2891.

Âòðà÷åíî

Шановну ЩЕРБАК Надію Федорівну з днем народження, яке вона відзначатиме 17 жовтня, щиро вітають учасники фольклорного колективу „Зелений бір”. Бажаємо Вам довгих років щастя і добра. Хай над Вами будуть чисте небо і радість, і пісня Ваша хай радує всіх і завжди. Здоров’я міцного і щирої долі хай Бог посилає на довгі роки! №2900.

Найніжніші, найтепліші слова вітань і побажань шлемо з нагоди 18річчя нашій дорогій, щирій, турботливій доньці, сестричці, онучці МОШУРЕНКО Анжелі Іванівні. Ти – одна така у світі. Навіть схожих не знайти... З повноліттям, з повноліттям! І щасти тобі! Щасти! Нехай Господь тебе боронить від невзаємності і зла, нехай юнацька безтурботність не сходить із твого чола! Нехай ніколи не міліє душі бездонне джерело! Хай в ньому родяться надії, і в серці множиться тепло! Хай певні будуть твої кроки, а небо – завжди голубе! Тобі сьогодні 18 років, тож з днем народження тебе! З любов’ю батько, мати, брат Рома, бабуся Олена Михайлівна.

ÊÓÏÓªÌÎ Ó ÍÀÑÅËÅÍÍß ÃÎвÕ

– професійне чищення криниць. Тел. 097-694-97-78.

* * * – молода пара зніме квартиру (неподалік від центру). Своєчасну оплату гарантуємо. Тел.067-803-98-44, 066-14315-54.

Шановного МАЙДАНИКА Олександра Миколайовича з 35-річчям від дня народження щиро вітає колектив працівників Олександрівського РЕМ. Вітаємо з роками, що завітали сьогодні у Ваше життя! Їх сьогодні 35 ми нарахували, а зичимо дожить у щасті й здоров’ї – до 100. Творити й висот нових досягати, міцніє хай сила, квітує життя, щоб всього найкращого Вам в світі зазнати, здоров’я, любові, достатку, добра!

№2907.

№2881.

№2880.

№2832.

№2886.

№ 2887.

* * * – ремонт побутової техніки: телевізори, мікрохвильові печі, пральні машини автомат та напівавтомат, холодильники, ноутбуки. Тел. 067-101-93-75, 067399-78-25.

Дорогих, батьків, турботливих, найкращих у світі дідуся та бабусю, щирих, гостинних сватів ЗАГИНАЙКІВ Володимира Андроновича та Олександру Миколаївну з 50-річчям подружнього життя, яке вони святкуватимуть 16 жовтня, щиро, з любов’ю вітають син Олександр з дружиною Галею, онучка Настя з чоловіком Костею, онук Максим, свати з м. Черкас та с. Михайлівки. Минуло вже піввіку з того часу, як у Вашому житті цвіла весна. І стільки прожито і пережито разом, і скроні побілила сивина... А в двері стукає ласкава осінь – багата, щедра, справді золота! Як нагорода за любов і мудрість, за Ваші в парі прожиті літа. За те, що зберегли свою родину на хвилях часу, в радості й біді, за те, що долю порівну ділили і стали гідним прикладом в житті. Тож будьте нам здорові і щасливі! Хай спільний шлях Ваш довго ще цвіте. Тож хай лунає гучно пісня про Ваше весілля золоте.

Тел.068-99-58-428, 066-41-66-587.

№ 387.

– терміново газифікований будинок в смт Олександрівці по вул. Перемоги, 11/2. Біля будинку є новозбудований будинок з сараєм і погребом. Тел. 050-495-60-22.

3

Купуємо за високою ціною. Звертайтеся до наших пунктів прийому: ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ РАЙОН: – с. Бандурове, вул. Леніна, тел. 067-277-51-62 – Павло; – с. Бірки, вул. Калініна, тел. 067-277-49-60 – Ганна; – с. Красносілля, вул. Будзинського, тел. 067-903-22-19 – Ірина; – с. Кримки, вул. Б.Хмельницького, тел. 067-277-56-64 – Микола; – с. Несваткове, вул. Дев’ята, тел. 067-277-52-40 – Наталія; – с. Триліси, вул. Перемоги, тел. 067-903-22-17 – Людмила. ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОН: – м. Чигирин, вул.Б.Хмельницького, тел. 067-269-07-17 – Валентина; – с. Головківка, вул. Б.Хмельницького, тел. 067-277-47-96 – Руслан; – с. Матвіївка, вул. Б.Хмельницького, тел. 067-903-22-09 – Олена; – с. Рацеве, вул. Жовтневої Революції, тел. 067-269-07-17 – Валентина; – с. Чернече, вул. Колгоспна, тел. 067-903-22-48 – Анжела. КАМ’ЯНСЬКИЙ РАЙОН: – м. Кам’янка, вул. О.Захаренко, тел. 067-277-51-38 – Валерій; – м. Кам’янка, вул. Шевченко, тел. 067-269-07-33 – Олександр.

Також, закуповуємо горіх у заготівельників (оптом). Оптові\дрібнооптові закупівлі: 068500-43-09 – Сергій.

ВІКНА, ДВЕРІ МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ, ЖАЛЮЗІ Від заводу виробника. Термін роботи 3-5 днів.

НАТЯЖНІ СТЕЛІ (ФРАНЦУЗЬКІ). Адреса: смт Олександрівка, вул. Леніна, 31 (біля магазину «Наша ряба»).

Òåë. 096-238-73-57, 095-799-51-10.

№ 2773.

ПРИЙМАЮ ЗАМОВЛЕННЯ НА ВИГОТОВЛЕННЯ ТА УСТАНОВКУ ВЕНТИЛЯЦІЇ ДЛЯ ГАЗОВИХ І ДРОВ’ЯНИХ КОТЛІВ, водовідвідних виробів із оцинковки, нержавіючої сталі, кольорового металу (коньки, жолобки, труби та ін.). Пропоную металопрофіль, профільну трубу, уголки, арматуру та інші вироби з металу за вигідними цінами. Тел. 097-69-36-477, 096-99-34-926. №2811.


4

15 жовтня 2016 року Øàíîâíà ðåäàêö³ÿ! Прочитали ми статтю в газеті «Вперед» від 10.09.2016р. №68 «Якщо хочеш досягти високих успіхів – потрібно ставити нові цілі щодня» про дуже «грамотного» керівника ТОВ «Трайдент Кепітал» Осіпова Ю.А. Хочемо Вас повідомити про те, що з його приходом в товариство кардинально змінилося ставлення до пайовиків. Їх поділили на «чорних» і «білих». Під час видачі доплати за 2015 рік до орендної плати 1500 грн. з «кишені» дали не всім пайовикам, а лише тим, хто з ними продовжив договір оренди. Так само вчинили із продуктовими наборами. Окремим пайовикам довелося «видирати» такі доплати з сваркою. Солому, яку вони зобов’язувалися давати всім до орендної плати по 50 тюків, нам довелось буквально виривати, і все одно до цього часу не всім «чорним» дали. Окремим пайовикам дали пшеницю другого сорту, яка не годиться для виробництва борошна. Осіпов Ю.А. дуже далекий від сільського господарства. Він не має відповідної освіти та досвіду роботи. І не має ніякого відношення до врожайності, а займався в основному обманом пайовиків, за що вони неодноразово зверталися в поліцію. А от як він працював на Кам’янському хлібозаводі – поцікавтеся у його працівників. Господарство досягло успіху завдяки грамотній роботі агронома Мирошніченка Володимира Васильовича. От чий досвід потрібно вивчати і поширювати. Його досвід роботи знає вся Україна, а в статті не згадано навіть його прізвище. Всі досягнення взяв на себе Осіпов Ю.А., який попрацював в організації близько року. Гуму для учасників АТО дала ще попередній керівник. А от дизельне пальне щорічно списують по три тонни нібито на АТО, а насправді використовують у своїх цілях. Нові робочі місця заповнені «пришельцями» з Кам’янки, а не пайовиками. Це родичі та знайомі Осіпова Ю.А. Додаткові угоди підписують обманним шляхом або під тиском невиплати належної орендної плати. Таким чином вони підписали менше 50%, а не 80%, як повідомлено в статті. Просимо надрукувати наш лист. З повагою орендодавці: Клюшникова Л.М., Тирян Л.В., Перкалюк Т.Г., Безребрий О.В., Сторчак Т., Ведута Л. №2824.

ДП «ДГ «СТАВИДЛЯНСЬКЕ» КДСГДС НААН реалізує високоякісне насіння озимих культур власного виробництва. Тел.05242 98-3-97, 067-521-17-05. №2403.

Н АТЯ Ж НІ С ТЕЛІ Висока якість, вигідна ціна від виробника, гарантія 12 років. ШВИДКО. ЯКІСНО. НАДІЙНО. Тел. 098-05-59-925, 093-484-38-41. Анатолій. № 2468.

ЗАКУПОВУЄМО ВЕЛИКУ РОГАТУ ХУДОБУ, молодняк, коні, кнури. Дорізи. Тел. 096-321-48-65, 066-270-60-45. № 1835.

М’ЯСОКОМБІНАТ ЗАКУПОВУЄ ДОРОГО корови, бички, телиці, коні. Розрахунок на місці. Тел. 098-000-20-44. № 2557.

ÐÎÁÎÒÀ Â ÏÎËÜÙ² Відкриття візи та офіційне працевлаштування. Заробітна плата 15-16 тисяч гривень. Довідки за тел. 099-406-89-80, 068-724-48-49, Ярослав.

№2899.

Сім’я Тимченків Ю.В. та Л.П. висловлює щире співчуття Мошуренко Варварі Милентіївні, її дітям та онукам з приводу смерті дорогого, турботливого чоловіка, батька, дідуся МОШУРЕНКА Михайла Пилиповича. Світла і вічна пам’ять покійному, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити тяжку втрату. №2898.

Трудовий колектив Бірківської філії КЗ „Олександрівське НВО №2” висловлює щирі співчуття старшому оператору газової котельні Неживому В’ячеславу Івановичу та його дітям – семикласникам Олексію та Аліні, з приводу важкої непоправної втрати – передчасної смерті дружини і матусі НЕЖИВОЇ Валентини Іванівни. Царство Небесне і вічний спокій покійній, а рідним – здоров’я і сили пережити гірку втрату дорогої і близької людини. №2892.

Сім’ї Низоли Н.Й., Байбуза М.Г., Кіченка А.Л., Дробот Л., Бабичів О.М. і Л.І., Ващенко Н.О., Грушових В.А. і С.П., Кіченко Є.М. глибоко сумують з приводу смерті доброї, щирої душі людини НЕЖИВОЇ Валентини Іванівни і висловлюють щире співчуття чоловіку Станіславу, дітям та всім рідним і близьким. Хай Бог упокоїть душу покійної, пошле Царства Небесного, а рідним – віка та здоров’я. №2885.

Âïåðåä

районна газета * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року. * * * В.о. редактора

Галина ШЕВЧЕНКО

№ 2701.

№ 2220.

ЄВРООГОРОЖІ, ТРОТУАРНА ПЛИТКА, ВИНОГРАДНІ СТОВПЧИКИ, БОРДЮР, ШЛАКОБЛОК, УСІ ВИРОБИ З БЕТОНУ. Відмінна якість,низькі ціни, можливість придбати вироби в кредит, а також бартером (пшениця, кукурудза, насіння соняшника). Доставка, встановлення, пакування плитки. Адреса: смт Олександрівка, вул. Островського,4 (колишній бар «Діана»). Тел. 066-535-86-14, 068-812-25-44.

ÎÔ²Ö²ÉÍÅ ÏÐÀÖÅÂËÀØÒÓÂÀÍÍß Â ÏÎËÜÙ². Увага! Ціни знижено. Безліч вакансій. Підвищення заробітної плати. Олександрівське представництво. Тел.096-56-78-212, 066-221-74-06. №2703.

ЗА ВИСОКИМИ ЦІНАМИ ЗАКУПЛЯЮ корови, бички, телиці, коні. Тел. 067-155-70-11, 067-974- 27-50, 050-751-27-29. № 92.

№ 2791.

Сім’я Дорошків С.К. та О.Н. глибоко сумує з приводу смерті високопорядної, доброї душі людини, керівника і колеги по нелегкій хліборобській праці, побратима по депутатській роботі районної ради багатьох скликань, хорошого сім’янина МОШУРЕНКА Михайла Пилиповича і висловлює щире співчуття дружині Варварі Милентіївні, синам і всій родині покійного. Світла і вічна пам’ять Михайлу Пилиповичу, а рідним – віка і здоров’я. №2895.

Пішла з життя гарна людина, подруга, мудрий наставник ТЕЛЮПА Ольга Вікторівна. Вона дуже любила життя і до останньої миті за нього боролася. Ми, сім’ї Ковтуна О.С., Максимченко Г.М., Юрчук В.Н., Філенко Л.Г., низько схиляємо голови перед її пам’яттю. Сумуємо, що вже ніколи не почуємо її оптимістичний голос, не скористаємося її порадою. Співчуваємо родині покійної. Нехай їй буде Царство Небесне і світла пам’ять.

НАТЯЖНІ СТЕЛІ ЗА ДОБУ Ціна від виробника. Швидко. Якісно. Надійно. Тел. (066)137-62-44, (093)43-68-033, (067)7462-631.

Колишні колеги по роботі Косенко С.І., Іванов М.П., Випинаха О.О., Артеменко Я.Ю., Клименко Т.С., Свистун А.Г., Приймак В.М. висловлюють щире співчуття Тищенку Василю Івановичу та його родині з приводу смерті матері ТИЩЕНКО Надії Панасівни. Світла і вічна пам’ять покійній, а рідним – віка та здоров’я пережити тяжку втрату. №2858.

На 74-му році, проживши гідне життя, пішла за межу вічності ТЕЛЮПА Ольга Вікторівна. Вона була привітна, добра, щира, інтелігентна, високоосвічена в юриспруденції, мудра в житті, завжди користувалась довірою, повагою і визнанням жителів району, їх доброзичливі відгуки свідчать про її авторитет і взаємоповагу. Особисте життя вносило свої випробування, та вона тамувала свої родинні втрати роботою, зайнятістю, віддавала свою любов онуку Микиті, племінникам, подругам, землякам. Рідним є вагомі підстави пишатись в своєму родинному дереві такою бабусею, тьотею. Подругам, сусідам і знайомим – обломилась дуже важлива гілочка в їхньому оточенні. Ми, куми, сусіди, друзі, земляки, в глибокій зажурі схиляємо голови перед світлою пам’яттю нашої Ольги Вікторівни. Сім’ї Губи Р.М., Бевз Т.М., Сітько Є.О., Ясиненко Л.О., Мохур О.К., Валігури Г.О., Мороз Л.М., Дудара В.О., Дудара М.О. Світла і вічна пам’ять покійній, нехай земля їй буде пухом. №2879.

Перестало битися серце доброї, чуйної, ніжної, лагідної, турботливої мами, бабусі, прабабусі та хорошої сусідки КУЦЕНКО Галини Панасівни. Сім’ї сусідів та друзів Таран Л.Г., Кузяви О.І., Снісар М.І., Дриги В.О., Зубенко Л.В., Лук’яненка С.В., Атамася А.В., Романа В.Ф., Сосни Т.І., Шари В.А., Вихрист С.О. глибоко сумують і висловлюють щире співчуття дітям, онукам, правнукам та всім рідним і близьким. Царство Небесне, світла і вічна пам’ять покійній, а рідним – віка та здоров’я.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

№2856.

Сім’ї Шпильового П.В., Шпильового О.П. глибоко сумують з приводу смерті хорошої, щирої, неперевершеної жінки, фахівця своєї справи ТЕЛЮПИ Ольги Вікторівни і висловлюють щире співчуття всім рідним та близьким покійної. Світла і вічна пам’ять покійній, Царство Небесне її душі. №2859.

Сім’ї Салія Г.М., Салія А.Г., Салія С.Г. глибоко сумують з приводу смерті хорошої, щирої, доброзичливої, душевної жінки ТЕЛЮПИ Ольги Вікторівни і висловлюють щире співчуття всім рідним та близьким покійної. Світла і вічна пам’ять Ользі Вікторівні. №2862.

На 93-му році життя, закінчивши свій земний шлях, пішла за межу вічності турботлива дружина, матуся, бабуся, прабабуся, невтомна трудівниця, добра господиня ТИЩЕНКО Анастасія Панасівна. Сусіди Кожем’яка Є.П., Буряк П.Г., Способ Г.Ю., Борсук В.А., Орловська А.М., Загинайко І.Х., Загинайко М.І., Гура Н.С., Тарануха Л.І., Діхтяр Н.Г., Коваленко Л.М., Олефіренко О.М., Олефіренко О.Ю., Марченко С.С., Загинайко В.А. глибоко сумують з приводу смерті шанованої людини і висловлюють щирі співчуття чоловіку Івану Антоновичу, сину Василю Івановичу, невістці Галині Іванівні, онукам Вікторії, Олександру, їх сім’ям, всім рідним і близьким. Хай буде їй земля пухом, Бог упокоїть її світлу душу, подарує Царства Небесного, а рідним – віка, здоров’я, сили, витримки пережити біль тяжкої втрати. №2870.

Закінчила свій земний шлях невтомна трудівниця, прекрасна жінка, щедрої душі людина ТЕЛЮПА Ольга Вікторівна. Ми, її друзі Бабченко Н.Г., Рафімова Л.Ф., Атамась В.Л., Кутова Л.О., Галицька Є.А., сумуємо, низько схиляємо голови в зажурі, розділяємо біль втрати і висловлюємо щирі співчуття онуку Микиті, племінникам Людмилі, Тетяні, Олександру та їх сім’ям. Світла пам’ять і Царство Небесне Ользі Вікторівні, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити тяжку втрату. №2867.

Сім’ї Кравченка М.К., Фрізен Г.А. глибоко сумують з приводу смерті хорошої людини, невтомної трудівниці ТЕЛЮПИ Ольги Вікторівни і висловлюють щире співчуття всім рідним і близьким покійної. Світла і вічна пам’ять Ользі Вікторівні, а рідним – віка, здоров’я, витримки.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ’ЯЗКОВЕ. * * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у середу та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 7105. Зам. № 632.

№2869.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіровоградська область, смт Олександрівка, вул. Вишнева, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-21, 3-24-26, 3-30-61.

78-2016  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you