Page 1

Субота, 31 серпня 2013 року № 64 (9823) Виходить з березня 1935 року Ãàçåòà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ ðàäè òà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ äåðæàâíî¿ àäì³í³ñòðàö³¿ 1 âåðåñíÿ – Äåíü çíàíü

ØÊÎËÈ ÎÁËÀÑÒ² ÎÒÐÈÌÀËÈ 35 ÀÂÒÎÁÓѲÂ

³òàºìî!

Традиційно нові автобуси вручалися в урочистій атмосфері на головній площі Кіровограда. Їх придбали за кошти державного бюджету. Відтак більшість шкіл регіону вже має власний транспортний засіб. А тим часом у департаменті освіти і науки облдержадміністрації

зазначають, що тепер стоїть завдання встановити на кожному з автобусів GPS-навігатори і під’єднати їх до спеціальної системи моніторингу роботи. Очільник області Андрій Ніколаєнко переконаний, такий крок сприятиме насамперед економії державних коштів. Цього нині вимагає Президент як і повноцінного забезпечення дітей освітою. – Сьогодні влада робить усе можливе, щоб освіта була доступною та якісною. Це завдання Глави держави. Забезпечуючи школи автобусами, сучасними класами і комп’ютерами, ми створюємо необхідні умови для розвитку підростаючого покоління, для того, щоб діти здобували освіту на належному рівні, – говорить голова облдержадміністрації. У свою чергу директор департаменту освіти і науки ОДА Ельза Лещенко зауважує, що з 2010 року Кіровоградська область продемонструвала суттєві зрушення у досягненнях своїх учнів. - Наприклад, якщо у 2010 році наші школярі в Малій академії наук за своїми здобутками ми посідали 27 місце, то вже цьогоріч – 16, - повідомила посадовиця. Однак, здобутки учнів не завжди рівноцінні здобуткам чиновників. Ельза Лещенко зауважила, що досі не всі райони подбали про відновлення внутрішніх туалетів у школах, а також про оновлення парт і стільців. За її словами, жодного нового комплекту меблів не придбали в Петрівському, Новоархангельському та ряді інших районів. - У нас є обласна програма «Шкільна парта». Треба детально перевірити, як вона виконується і чи виконується взагалі, у розрізі кожної території. Бо виходить – одні у нас активно працюють, стараються, а інші – ні, – заявив Андрій Ніколаєнко і нагадав, що саме обов’язок влади забезпечити дітям належний освітній процес. На знімку: новий шкільний автобус напередодні нового навчального року отримала Староосотська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Шановні друзі! Щиро вітаємо усіх – і учнів, і студентів, і їхніх вчителів та батьків із Днем знань. Бажаємо кожному, хто радо зустрічає 1 вересня, прагне нових знань, легкого й успішного навчального року, плідної творчої та наукової роботи, нових зустрічей та знайомств із цікавими людьми, справжньої шкільної дружби, і ще міцнішої – студентської. Особливе вітальне слово адресуємо усім педагогам Кіровоградщини, які обрали нелегку, але надзвичайно важливу і шановану професію. Ми дякуємо кожному учителю за наполегливу працю, що формує майбутнє України в цілому - молоде покоління нашої держави. Сподіваємося, що педагогічна спільнота нашого краю стане надійним помічником місцевій владі у реалізації президентських завдань щодо модернізації освіти. Бажаємо усім, хто вчитиметься і вчитиме міцного здоров’я, терпіння, мудрості, бадьорого настрою і творчості. З повагою Андрій НІКОЛАЄНКО, Микола КОВАЛЬЧУК, голова обласної державної голова обласної адміністрації. ради. Дорогі вчителі, діти, батьки! Щиро вітаю вас із прекрасним і хвилюючим святом – Днем знань! Саме з цього дня розпочинається новий навчальний рік для всіх школярів Олександрівки та Олександрівського району, яким я від усього серця зичу успіхів та завзяття на тернистому і непростому шляху до країни знань. З особливими словами подяки я хочу сьогодні звернутись до усіх освітян, які щедро діляться з учнями своїми знаннями та мудрістю, навчаючи їх любити рідну землю, рідну країну, свій край. Дорогі друзі! Нехай цьогорічне свято буде сонячним і принесе добрий настрій у кожну школу і кожну родину! Зі святом вас! З повагою Олександр ЄДІН, народний депутат України. №2367.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 448/2013 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України. За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю: нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня СТЬОЖКУ Володимира Івановича – начальника філії «Олександрівський райавтодор» дочірнього підприємства «Кіровоградський облавтодор». 24 серпня 2013 року.

Çàâòðà çðàíêó â ïåðøèé ðàç ÿ ³äó ó ïåðøèé êëàñ! Шестирічні Аня Токар і Владик знаннями і закінчать школу, то дівчинка Воєводін нинішнього року йдуть до мріє стати перукарем, бо дуже вже першого класу. І чекають цього моменту, любить зараз робити зачіски лялькам, як самі сказали, з нетерпінням, бо дуже а Владик ще роздумує, у майбутньому вже хочуть навчитися каліграфічно обрати, як мама, вчительську професію, писати, гарно читати і добре рахувати. чи стати підприємцем, як тато. Тому з батьками у магазині охоче Аня і Владик 1 вересня поповнять вибирали портфелі, зошити і ручки та когорту учнів Олександрівського навінше шкільне приладдя. чально-виховного комплексу №3. Хлопчик і дівчинка компанійські та Цього року тут до першого класу йдуть веселі. Своїх однокласників вони вже 43 хлопчиків та дівчаток. А загалом в знають, адже навчалися і товаришували Олександрівському районі вперше з ними разом у дошкільному навчаль- переступлять шкільний поріг 283 дітей. ному закладі. І кажуть, що багато чого Ця цифра більша, ніж була торік. вміють. Аня, приміром, завжди допомагає мамі мити посуд і поливати квіти. Галина ШЕВЧЕНКО. А ось коли опанують необхідними Фото автора. Шановні освітяни району! Перше вересня — прекрасне свято, день старту нового навчального року. Сердечно вітаємо вас з чудовим святом — Днем знань. Всім педагогам бажаємо натхнення, завзяття, витримки, життєдайного мікроклімату в колективі. Хай завжди вистачає вам впевненості в собі і у святості та важливості своєї праці — інтелектуальної сили розвитку держави. Успіхів вам у цій благородній, почесній справі, великого особистого щастя, добрих ужинків на педагогічній ниві! Хай завжди будуть здорові і завзяті учні, хай будуть щасливі батьки! З повагою Валерій АВКСЕНТЬЄВ, Василь СКЛЯРЕНКО, голова районної державної голова районної адміністрації. ради. Шановні вчителі, дорогі учні, першокласники, випускники, студенти, батьки! Щиро вітаю всіх з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності! Бажаю усім школярам, студентам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Найщиріші слова подяки вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Здоров‘я, щастя, радості вам на довгі, щасливі роки. Володимир СТЬОЖКА, депутат обласної ради. № 2370.

Дорогі діти, вчителі, батьки! Щиро вітаємо вас із Днем знань, із початком нового навчального року. Нехай буде він легким і успішним для вас, сповненим нових відкриттів і гарних знайомств. Будьте завзятими і наполегливими, старанними, цікавими до усього незвіданого. Нехай скарбничка ваших знань поповнюється щоденно. Батькам – терпіння і наснаги у вихованні молодої зміни. Своє особливе слово адресуємо педагогам – ми вдячні вам за самовіддану сумлінну працю. Кіровоградські освітяни – гідні продовжувачі справи видатного педагога-земляка Василя Олександровича Сухомлинського. І тим, хто вчитиме, і тим, хто навчатиметься, ми бажаємо міцного здоров’я, натхнення, успіхів, творчого настрою і віри у власні сили. Олександрівська районна організація Партії регіонів. №2373.

Шановні жителі Олександрівщини — учні, вчителі, батьки, студенти! Щиро вітаю вас з святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. Учіться, щоб знати, діяти, жити. Упевнений, що зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм мудрості та натхнення. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті. Петро ПЕТРУШЕВСЬКИЙ, депутат обласної ради. № 2369.

Щиро вітаю вас, дорогі наші вчителі, учні, батьки, з початком нового навчального року, з Днем знань! Це день, з якого починається дорога в майбутнє для кожного учня. У День знань ми з особливою теплотою згадуємо своїх вчителів і викладачів, їх світлий великий розум і велике серце, бажаємо досягти своєї мети у житті, зустріти добрих і надійних друзів. Успіхів вам у праці та навчанні. Володимир ЗУБАХА, депутат обласної ради. №2207.

З нагоди всенародного свята — Дня знань — шлю вам, шановні жителі Олександрівщини, сердечні вітання і побажання! Я завжди у своїй пам’яті бережу шкільні роки і образ вчителя. Сьогодні з великою любов’ю складаю шану своїй незабутній першій учительці і особливу вдячність за її доброту, за крила і перші злети. І бажаю, щоб кожен учень через роки з теплотою і любов‘ю згадував щасливі шкільні роки, дорогих учителів, які дали міцні знання, доброту, людяність, навчили наполегливості у здійсненні мрій. Володимир ТІМАНОВСЬКИЙ, депутат районної ради. № 2368.

Шановні працівники районного центру дитячої та юнацької творчості, завідуючий відділом освіти райдержадміністрації Федір Олексійович Шаповал, учні та батьки, які працюють у державних установах! Щиро поздоровляю вас з початком нового навчального року. Нехай він порадує усіх великими успіхами і здобутками, розкриє перед учнівською та студентською молоддю нові можливості пізнання себе і світу, педагогам принесе задоволення від оцінки їхньої праці, а батькам – упевненість в освіченості й щасливій долі своїх нащадків. Олександра ГЕРАЩЕНКО, голова райкому профспілки працівників державних установ. № 2371.


2

ÃÎËÎÂÍÅ ÇÀÂÄÀÍÍß ÍÀÂ×ÈÒÈ Ä²ÒÅÉ Â×ÈÒÈÑß

Çà ï³äñóìêàìè ñåðïíåâî¿ îñâ³òÿíñüêî¿ êîíôåðåíö³¿. Стартує новий навчальний рік. Традиційно напередодні проходять серпневі конференції вчителів. 22 педагогічна конференція освітян Олександрівського району відбулася 29 серпня. У святково прикрашеному великому залі районного Будинку культури зібралися педагоги всіх шкіл району, їх колеги з дошкільних та позашкільних навчальних закладів, представники влади, члени батьківських

комітетів, щоб разом підбити підсумки 2012-2013 навчального року та окреслити плани на новий навчальний рік. Перед початком великої освітянської наради у фойє було розгорнуто виставку під назвою „Їх імена в історії школи”, про відомих керівників – педагогів шкіл району. Освітяни цінують і поважають своїх старших колег. Тож на початку конференції під звуки незабутньої пісні „Вчителько моя” привітали запрошених педагогів –ветеранів та прийняли у свою освітянську сім’ю вісім молодих вчителів, вручивши їм трудові книжки та матеріальну допомогу. Водночас заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин та заступник голови районної ради Олександр Невмержицький, які брали участь в роботі конференції, вручили нагороди департаменту освіти Кіровоградської

обласної державної адміністрації великій групу педагогів, вихованці яких досягли значних успіхів у навчання та стали призерами олімпіад, брали участь у різноманітних творчих конкурсах. Чотири педагоги стали лауреатами районної премії „Вчитель- майстер”. Це Т.А., Дюдюнова, Олександрівський навчально-виховний комплекс №2, О. П. Макуха , Новоосотська школа, Л. О. Семеніченко, Олександрівська школа №1, О.В. Ставенко, Розумівська школа. На конференції з доповіддю про підсумки роботи освітянської галузі у минулому навчальному році та завдання на 2013-2014 навчальний рік виступив начальник відділу освіти Федір Шаповал.

Оскільки освітні заклади з цього навчального року працюватимуть за новою національною доктриною, затвердженою Президентом України, Федір Шаповал озвучив основні її положення та завдання освітян у світлі нових державних стандартів навчання і виховання учнів. – Головне кредо освітян, – наголосив начальник відділу освіти, – навчити учнів вчитися та забезпечити всім дітям рівний доступ до отримання якісних знань. Виступаючи в обговоренні доповіді, колеги-педагоги ділилися досвідом роботи про тісну співпрацю школи з органами місцевого самоврядування, модернізацію системи дошкільної освіти, активізацію роботи позашкільних закладів, навчання дітей з особливими потребами, нову форму навчання –дистанційну. Своє бачення освітянських проблем та завдання закладів у світлі нових державних стандартів у галузі освіти висловили на нараді заступники голів районної державної адміністрації та районної ради Людмила Литвин та Олександр Невмержицький. Людмила Литвин озвучила на конференції привітання освітянам району з початком нового навчального року від голів районної державної адміністрації та районної ради Валерія Авксентьєва та Василя Скляренка, у якому висловлена впевненість, що педагоги Олександрівщини успішно виконуватимуть визначені державні завдання у галузі освіти, спрямовані на підвищення якості і конкурентоспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, прискорення інтеграції України в міжнародний освітній простір. Ніна ДОЛЯ.

Ïðàöþº «Ãàðÿ÷à ë³í³ÿ» ãîëîâè ðàéäåðæàäì³í³ñòðàö³¿ В Олександрівській районній державній адміністрації працює цілодобово „Гаряча лінія” голови райдержадміністрації, за номером телефону 3-20-46. Гаряча лінія приймає скарги, повідомлення та звернення з усіх питань, в тому числі повідомлення про можливі факти використання нелегальної робочої сили.

31 серпня 2013 року

ÊÎÍÒÐÎËÞÂÀÒÈ Ô²ÍÀÍÑÎÂÓ ÑÈÒÓÀÖ²Þ 28 серпня в Олександрівському районі відбулося виїзне засідання колегії департаменту фінансів Кіровоградської обласної державної адміністрації, в якому взяли участь перший заступник голови Кіровоградської ОДА Віктор Серпокрилов, голови Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв та районної ради Василь Скляренко, директор департаменту фінансів Сергій Шеремет. На колегії розглянуто підсумки виконання бюджетів області за сім місяців 2013 року. Характеризуючи фінансову ситуацію в області, Віктор Серпокрилов назвав її непростою, як і у всій державі, та владна команда регіону докладає всіх зусиль, аби контролювати ситуацію, і робить основний наголос на зростання виробництва. За сім місяців цього року в області вдалося добитися зростання валової продукції у промисловості на 11 відсотків, на 40 відсотків у сільському господарстві. А це додаткові надходження до бюджету, зазначив Віктор Серпокрилов і додав, що завдяки наполегливій роботі вдалося добитися зростання заробітної плати на 10 відсотків, своєчасно фінансувати виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, повністю розраховуватися за енергоносії, успішно провести літню оздоровчу кампанію дітей. Водночас перший заступник голови ОДА наголосив, що дефіцит фінансових ресурсів в області вимагає нових підходів до наповнення бюджету області.

– Головне завдання сьогодні забезпечити виконання показників бюджету 2013 року, залучати для цього власні ресурси і використовувати всі можливості,

повністю профінансувати підготовку до опалювального сезону, своєчасно виплачувати заробітну плату. Водночас заступник очільника області звернув увагу

задіявши всі резерви, – сказав Віктор Серпокрилов, звертаючись до фінансистів районів. – А для цього необхідна тісна співпраця з податковими органами. Віктор Серпокрилов звернув особливу увагу присутніх на першочергові завдання на найближчу перспективу, зокрема

присутніх на необхідність здійснення заходів з економії бюджетних коштів, раціонального їх використання, оптимізації у соціальній сфері та реального формування бюджету на наступний 2014 рік. Ніна ДОЛЯ.

ÀÄ̲ͲÑÒÐÀÒÈÂͲ ÏÎÑËÓÃÈ: ÑÏÐÎÙÅÍÈÉ ÄÎÑÒÓÏ ×ÅÐÅÇ ÏÎØÒÓ Всі 28 відділень поштового зв’язку Олександрівського району надають послуги в рамках проекту, започаткованого на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо підвищення рівня обслуговування населення державними органами влади. Робочі місця операторів та начальників відділень зв’язку забезпечені адміністративними та технологічними картками з надання адмінпослуг, переліком документів, необхідних для їх отримання, бланками та зразками їх заповнення. В кожному об’єкті зв’язку розміщено інформаційний плакат щодо надання послуг, папка з необхідними документами, працівники ВПЗ пройшли навчання. У приміщенні поштового відділення ви можете ознайомитися з інформацією про адміністративні послуги. Компетентний співробітник пошти допоможе вам заповнити всі необхідні бланки заяв, ознайомить з правилами та порядком оформлення. Метою проекту є поширення інформації щодо отримання адміністративних послуг та створення для клієнтів найбільш оптимальних умов доступу до адміністративних послуг з максимальною прозорістю та легкістю отримання результату. Надання адмінпослуг через пошту дасть можливість мешканцям сіл не їхати до райцентру, аби одержати послугу чи довідку. Це можна буде зробити у найближчому відділенні зв’язку, працівники якого допоможуть не лише оформити такі звернення й

запити, а й самі відправлять документи до Центру адміністративних послуг чи безпосередньо до структурного підрозділу, згодом ще й віддадуть клієнтам отримані документи на руки, зокрема доставивши їх додому. Важливо, що у рамках цього проекту за бажанням клієнта до нього додому може прийти листоноша та прийняти поштове відправлення із заявою та пакетом необхідних документів, а потім, також доставити на дім лист з відповіддю. Така послуга є особливо зручною для мешканців віддалених населених районів та людей похилого віку. Громадянин або суб’єкт господарювання зможе через будь-яке відділення поштового зв’язку нашого району: 1) отримати всю необхідну інформацію та консультації стосовно адміністративних послуг; 2) відправити оформлений пакет документів, необхідний для отримання адміністративних послуг, поштовим відправленням на адресу служби «єдиного вікна». Причому лист буде направлятися обов’язково з оголошеною цінністю та описом вкладення. Таким же чином через пошту заявник зможе отримати необхідний документ. Наразі, проектом передбачено надання через відділення поштового зв’язку19 адміністративних послуг. Це такі послуги: ÏÅÐÅË²Ê ÀÄ̲ͲÑÒÐÀÒÈÂÍÈÕ ÏÎÑËÓà ÓÏÐÀÂ˲ÍÍß ÞÑÒÈÖ²¯: 1. Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну

особу-підприємця,які містяться в Єдиному державному реєстрі. 2. Державна реєстрація припинення юридичної особи. 3.Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи. 4.Державна реєстрація фізичної особи-підприємця. 5.Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу,які містяться в єдиному державному реєстрі. 6. Державна реєстрація юридичної особи. 7.Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. ÏÅÐÅË²Ê ÀÄ̲ͲÑÒÐÀÒÈÂÍÈÕ ÏÎÑËÓà ÄÅÐÆÇÅÌÀÃÅÍÑÒÂÀ: 1.Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. 2.Виправлення технічної помилки у відомостях з державного земельного кадастру, яка була допущена органом,що здійснює його ведення. ÏÅÐÅË²Ê ÀÄ̲ͲÑÒÐÀÒÈÂÍÈÕ ÏÎÑËÓà ÓÏÐÀÂ˲ÍÍß ÑÎÖ²ÀËÜÍÎÃÎ ÇÀÕÈÑÒÓ ÍÀÑÅËÅÍÍß: 1. Здійснення оформлення і видачі посвідчень ветеранам праці. 2. Оформлення і видача посвідчень особам,які одержують державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». 3. Оформлення і видача посвідчень особам, які одержують державну соціальну

Ðåã³îíàëè ʳðîâîãðàäùèíè âçÿëè ó÷àñòü ó «Õîä³ âèøèâàíîê», ïðèñâÿ÷åí³é Äíþ äåðæàâíîãî ïðàïîðà Óêðà¿íè òà Äíþ íåçàëåæíîñò³ Вже традиційною стала на Кіровоградщині «Хода вишиванок», яка об’єднує представників різних професій, уподобань та вікової приналежності напередодні Дня незалежності. Особистий приклад Сергія Ларіна, котрий свого часу очолював область і нині залишається головою обласної організації Партії регіонів, працюючи заступником глави Адміністрації Президента, надихнув однопартійців на участь у святковому дійстві і цьогоріч. Таким чином члени великої родини кіровоградців демонструють своє прагнення до зміцнення демократії та державності, які наближають Україну до європейського співтовариства. Кількість учасників ходи у вишиваних сорочках із кожним роком зростає. Багатотисячна колонна на чолі з членами політради Кіровоградської обласної організації Партії регіонів, депутатами місцевих та обласної рад від ПР і представниками ВГО «Молоді регіони» вирушила від пам’ятника Тарасу Шевченку до площі Богдана Хмельницького. Попереду розгорнули велетенський синьожовтий стяг учасники автопробігу. Вихованці дитячих танцювальних колективів у яскравих національних вбраннях створювали хореографічні візерунки на теми українських пісень,

які виконували учасники художньої самодіяльності. Після церемонії покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому розпочалися конкурси на кращу вишиванку та найкращий рушник. Кожен район представив свої оригінальні композиції, які вразили членів журі та городян. Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Арсірій привітав учасників урочистостей та висловив подяку кожному жителю області, який щоденною працею робить вагомий внесок у розвиток держави. «Президент України наголошує: ми, як єдина нація, обов’язково досягнемо нових вершин у відродженні та розбудові країни», – сказав заступник губернатора. Значимості заходу додало нагородження відзнакою «Честь і слава Кіровоградщини» кращих представників області, серед яких - знані виробничники, державні службовці, спортсмени, діячі місцевого самоврядування. Напередодні річниці незалежності юнакам і дівчатам, яким щойно виповнилося 16 років, були урочисто вручені паспорти громадянина України. Прес-служба Кіровоградської обласної організації Партії регіонів.

допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам,які не мають права на пенсію, та інвалідам». 4.Видача довідки про отримання (не отримання) допомоги. 5.Здійснення оформлення і видача посвідчень жертвам нацистських переслідувань. б. Здійснення оформлення і видача посвідчень багатодітним сім’ям. 7.Здійснення оформлення і видача посвідчень ветеранам війни (інваліда війни). 8. Здійснення оформлення і видача посвідчень ветеранам війни (учасника війни). 9. Здійснення оформлення і видача посвідчень ветеранам війни (члена сім’ї загиблого). ÏÅÐÅË²Ê ÀÄ̲ͲÑÒÐÀÒÈÂÍÈÕ ÏÎÑËÓà ²ÄIJËÓ ÎѲÒÈ: 1 Видача довідки щодо підтвердження періоду роботи на посадах та розмір виплат за відповідний період. Маємо на меті, спільно з владою, працювати над збільшенням переліку адміністративних послуг, які будуть надаватися через пошту. Запрошуємо вас до найближчого відділення поштового зв’язку ознайомитися з новою послугою. Тепер ви зможете отримати такий необхідний вам документ швидко, комфортно та без черг! Ми працюємо для вас! Любов ЗИМЕНКО, начальник Олександрівського цеху обслуговування споживачів №1 Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта».

Ïàì’ÿòàºìî 22 серпня 2013 року працівники Олександрівського РВ УМВС України в Кіровоградській області запалили свічку та провели заходи, при-

свячені дню пам’яті працівників міліції, які загинули під час виконання службових обов’язків.


3

31 серпня 2013 року

Ïîíåä³ëîê 2 âåðåñíÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.15 Криве дзеркало 07.15 Хочу все знати 07.25 Ера бізнесу 07.30, 08.20 Д/ф «В. Галкін. Перерваний політ» 08.45 Корисні поради 09.00 Відкритий Шевченківський урок 09.45 Підсумки тижня 10.25 Без цензури 10.55 Нехай Вам буде кольорово! 12.00 Діловий світ 12.15 Ближче до народу 12.45 Контрольна робота 13.15 Право на захист 13.35 Темний силует 13.45 Вікно в Америку 14.15 Відкритий Шевченківський урок 15.00 Новини 15.15 Euronews 15.20 Діловий світ 15.25 Життя на рівних 15.40 Х/ф «Лікар Джамп» 16.45 Сільрада 17.00 Агро-News 17.10 Діловий світ 17.25 Фінансова перспектива 17.35 Останнє попередження 18.00 Новини 18.20, 21.30 Концертна програма до Дня Одеси 21.00 Підсумки дня 21.20 Діловий світ 22.55 Трійка, Кено, Секунда удач 23.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора» 06.00 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.35 ТСН 08.05 Економічна правда 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Повернення додому» 10.55 Х/ф «Ніч у музеї» 13.05 Не бреши мені - 4 14.05, 04.05 Російські сімейні драми 15.10 Т/с «Тисяча й одна ніч» 16.45 ТСН. Особливе 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана - З» 22.30, 04.55 Гроші 23.50 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі чоловікі сво... 5 років потому»

06.05 Д/ф «П’ять смертей академіка Корольова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Х/ф «Життя після життя» 11.05 Д/с «Слідство вели» 13.15 Судові справи 14.40 Сімейний суд 15.40 Чекай на мене 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Ясмін» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Станиця» 22.35 Т/с «Отаман» 01.20 Д/ф «П’ять смертей академіка Корольова»

³âòîðîê 3 âåðåñíÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.15 Криве дзеркало 07.15 Ера будівництва 07.20 Ера бізнесу 07.30, 08.20 Д/ф «в. Тихонов. Миттєвості, довжиною в життя»’ 08.45 Корисні поради 09.05 Підсумки дня 09.25 Офіційна хроніка 09.40 Кордон держави 10.00 Відкриття третьої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.35 Шеф-кухар країни 13.25 Світло 13.45 На щастя 14.15 Крок до зірок 15.00 Новини 15.15 Euronews 15.30 Діловий світ 15.45 Х/ф «Сеул» 17.30 Т/с «Подорож» 18.20 Новини 18.40 Фінансова перспектива 18.50 Діловий світ 19.10 Про головне 19.30 Дорослі ігри 20.30, 21.35 «Посвята у студенти» у Харкові 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.25 Діловий світ 22.55 Трійка, Кено, Максима

23.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора» 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.55 ТСН 06.45,07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Повернення додому» 11.00, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана - З» 13.00 Не бреши мені - 4 14.00 Російські сімейні драми 15.05 Т/с «Тисяча й одна ніч» 16.45 ТСН. Особливе 22.30, 04.45 «Мільйонер. Життя спочатку» «Вадим Нестерчук» 00.10, 01.20 Т7с «Гра престолів - 2»

05.30 Т/с «Отаман» 06.15 Т/с «Ясмін» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00,12.00,17.50 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Т/с «Станиця» 11.20 Д/с «Слідство вели» 13.30 Судові справи 14.35 Сімейний суд 15.40 Давай одружимося в Україні 16.40 Т/с «Наложниця» 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Ясмін» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Станиця» 22.35 Т/с «Отаман» 01.20 Д/ф «Ольга Остроумова. Кохання земне»

Ñåðåäà

22.35 Т/с «Отаман» 01.20 Д/ф «Вахтанг Кікабі-дзе: таємниці тбіліського хулігана»

×åòâåð 5 âåðåñíÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.15 Криве дзеркало 07.15 Ера будівництва 07.20 Ера бізнесу 07.30, 08.20 Д/ф «Три життя В. Сухорукова» 08.45 Корисні поради 09.05 Підсумки дня 09.30 Офіційна хроніка 09.50 Книга.иа 10.15 Нехай Вам буде кольорово! 11.30 Секрети успіху 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.30 Аудієнція 12.50 Х/ф «Далекий голос зозулі» 15.00 Новини 15.15 Euronews 15.30 Діло вий світ 15.45 Х/ф «Йосу» 17.20 Т/с «Подорож» 18.20 Новини 18.40 Фінансова перспектива 18.50 Діловий світ 19.05 Останнє попередження 19.30 Про головне 19.50 Фестиваль пісні в Коблевому 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.25 Діловий світ 21.35 Фестиваль пісні в Коблевому 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора»

06.00,07.00,08.00, 09.00, 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Повернення додому» 11.00 Т/с «Величне століття. Роксолана - З» 13.00 Не бреши мені -4 14.00 Російські сімейні драми 15.05 Т/с «Тисяча й одна ніч» 16.45, 04.05 ТСН. Особливе 20.15 Казкова Русь 21.00 Хочу у ВІАгру 23.05 Х/ф «Заміж за два дні» 01.10 Х/ф «Коханець Леді Чаттерлей»

05.30 Т/с «Отаман» 06.15 Т/с «Ясмін» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00,12.00,17.50 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок зІНТЕРом 09.10 Т/с «Станиця» 11.20 Д/с «Слідство вели» 13.30 Судові справи 14.55 Сімейний суд 15.55 Давай одружимося в Україні 16.55 Т/с «Страх у твоєму будинку» 18.00 Х/ф «Там, де є щастя для мене» 20.00 Подробиці 20.30 Шустер Live 21.00 Футбол. Збірна України збірна Сан-Марино 23.00 Шустер Live 00.35 Х/ф «Улітку я віддаю перевагу весіллю»

Начальника відділу освіти районної державної адміністрації ШАПОВАЛА Федора Олексійовича з днем народження щиро вітає педагогічний колектив Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення. № 2380.

Шановного колегу по роботі, жителя села Нової Осоти, ТЮТЮННИКА Михайла Івановича з ювілейною датою від дня народження щиро вітають керівники і водії Новоосотського відділка СТОВ „АФ „Ясенівська”, а також завгар і водії колишнього СТОВ імені Кірова. Незабутніх вражень, щасливих подій, здійснення задумів, втілення мрій! Хай прекрасним цвітом шлях життя рясніє, справджуються завжди заповітні мрії. Хай палають в серці почуття високі, а доля дарує повні щастям роки. № 2323.

ÁËÀÃÎIJÉÍÀ ϲÄÒÐÈÌÊÀ

Вже кілька років підряд Олександрівський район відвідують представники Німецько-Українського фонду «Тавіфа». Так, і в

Ñóáîòà 7 âåðåñíÿ

4 âåðåñíÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00,08.00 Новини 06.15 Криве дзеркало 07.15 Хочу все знати 07.25 Ера бізнесу 07.30, 08.20 Д/ф «Т. Васильєва. У мене янгольський характер» 08.45 Корисні поради 09.05 Підсумки дня 09.30 Офіційна хроніка 09.35 Уряд на зв’язку із громадськістю 10.20 Нехай Вам буде кольорово! 11.30 Православна енциклопедія 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.30 Д/ф «Оригінал із периферії» 13.10 Х/ф «Коліївщина» 14.15 Українська пісня 15.00 Новини 15.15 Euronews 15.35 Діловий світ 15.50 Х/ф «Друга половина» 17.25 Т/с «Подорож» 18.20 Новини 18.40 Фінансова перспектива 18.50 Діловий світ 19.15 Про головне 19.45 Концертна програма «Я люблю тебе, Україно!» 20.50 Мегалот 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.25 Діловий світ 21.40 Концертна програма «Я люблю тебе, Україно!» 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора» 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30, 04.40 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05,17.10 Т/с «Сила. Повернення додому» 11.00, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана - З» 13.05,02.35 Не бреши мені -4 14.00, 01.45 Російські сімейні драми 15.05 Т/с «Тисяча й одна ніч» 16.45, 04.15 ТСН. Особливе 22.30, 04.55 Ілюзія безпеки 23.45, 00.55 Т/с «Гра престолів - 2» 05.30 Т/с «Отаман» 06.15 Т/с «Ясмін» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00,12.00,17.50 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Т/с «Станиця» 11.20 Д/с «Слідство вели» 13.30 Судові справи 14.35 Сімейний суд 15.40 Давай одружимося в Україні 16.40 Т/с «Наложниця» 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Ясмін» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Станиця»

06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00,19.30, 00.05 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Повернення додому» 11.00,20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана -З» 13.00, 04.10 Не бреши мені - 4 14.00, 05.00 Російські сімейні драми 15.05 Т/с «Тисяча й одна ніч» 16.45, 03.45 ТСН. Особливе 22.30 Кохання без кордонів 00.20 Т/с «Гра престолів - 2»

05.30 Т/с «Отаман» 06.15 Т/с «Ясмін» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Т/с «Станиця» 11.20 Д/с «Слідство вели» 13.30 Судові справи 14.35 Сімейний суд 15.40 Давай одружимося в Україні 16.40 Т/с «Наложниця» (закл. с.) 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Ясмін» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Станиця» 22.35 Т/с «Отаман» 01.20 Д/ф «Клара Лучко. Три зустрічі»

Ï’ÿòíèöÿ 6 âåðåñíÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.15 Криве дзеркало 07.15 Хочу все знати 07.25 Ера бізнесу 07.30, 08.20 Д/ф «Л. Бронєвий. Формула чарівності» 08.45 Корисні поради 09.05 Підсумки дня 09.30 Офіційна хроніка 09.45 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 10.45 Нехай Вам буде кольорово! 12.00 Новини 12.10 Ді ловий світ 12.35 Криве дзеркало 15.00 Новини 15.10 Діловий світ 15.15 Х/ф «Бюро знахідок» 16.35 Т/ф «Народжена в...» 18.20 Новини 18.40 Фінансова перспектива 18.50 Діловий світ 19.10 Про головне 19.40 Надвечір’я 20.40 Фестиваль пісні в Коблевому 21.00 Підсумки дня 21.25 Діловий світ 21.35 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 23.00 Підсумки 23.20 Фестиваль гумору «Умора»

06.00 Підсумки 06.20 Д/ф «М. Танич. Ще раз про кохання» 07.05 Концерт «Усе гарне не забувається» 08.15 Олімпійський виклик 08.30 Панянка й кулінар 09.05 Життя на рівних 09.20 Православний вісник 09.50 Хто в домі хазяїн? 10.20 Х/ф «Місто журавлів» 12.00 Як Ваше здоров’я? 13.05 Рояль у кущах 13.30 Криве дзеркало 15.25 Театральні сезони 16.25 У гостях у Д. Гордона 17.15 Золотий гусак 17.45 Криве дзеркало 20.30 Слово регіонам 20.40 Кабмін: події тижня 20.50 Мегалот 20.55 Служба розшуку дітей 21.00 Підсумки дня 21.25 Без цензури 22.00 Українська пісня 22.50 Суперло-то, Трійка, Кено 23.10 Концерт Ф. Кіркорова «Від серця до серця» 06.25 Ремонт + 07.15, 19.30 ТСН 08.00 Світське життя 09.00 Хто там? 10.00 М/ф «Злі пташки» 10.05 Х/ф «Школа супергероев» 12.05 Світ навиворіт -2: Індія 13.05 Кохання без кордонів 14.55 Шість кадрів 15.50 Хочу у ВІАгру 18.30 Розсміши коміка - З 20.00 Х/ф «Ніч у музеї -2» 22.15 Х/ф «Чудова Анжеліка» 00.25 Х/ф «Плоть і кров» (3)

06.05 07.35 09.30 10.00 11.00

Х/ф «Кур’єр» Шустер Live Усе для мами Літня кухня Х/ф «Улітку я віддаю перевагу весіллю» 13.00 Х/ф «Наречений за оголошенням» 15.10 Т/с «Сонячне затемнення» 19.05 Х/ф «Осінній вальс» 20.00 Подробиці 20.30 Х/ф «Осінній вальс» 23.25 Х/ф «Здивуй Мене» 01.15 Х/ф «Там, де є щастя для мене»

Íåä³ëÿ 8 âåðåñíÿ 06.05 Світ православ’я 06.40 Сміх із доставкою додому 07.05 Панянка й кулінар 07.35 Ток-шоу «Дружина» 09.00 Шеф-кухар країни 09.50 Околиця 10.25 Подорожуй світом 10.50 Крок до зірок 11.45 Честь маю запросити 12.30 Ближче до народу 13.00 У гостях у Д. Гордона 13.50 Караоке для дорослих 14.35 Золотий гусак

цьому році з 21 по 28 серпня громадяни Німеччини Бернд Аккерман та Крістов Штоккер спільно з директором районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Приходько Тетяною Вікторівною відвідали 53 сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини. З кожною родиною проведено спілкування через перекладача, обговорено шляхи подолання, виходу з тих обставин, в яких вони опинилися. Кожна родина отримала соціальну підтримку в вигляді продуктових наборів, одягу, взуття, іграшок та солодощів, а також приємні враження від візиту гостей. Деякі сім’ї відвідані за бажанням благодійників вже не вперше, для них були приготовлені подарунки ще з Німеччини, і вони йшли в родини, як давні друзі. Є такі сім’ї, з якими зав’язалася переписка та яким надсилаються поштові посилки з речами. Керівництво районної державної адміністрації та районної ради висловило та вручило благодійникам подяки та сподівання на подальшу співпрацю. Представники благодійного фонду також вручили від себе голові районної державної адміністрації подяку за сприяння в організації соціальної підтримки тих сімей, які її потребували. В Олександрівці по вулиці Леніна, 74 продається двокімнатна квартира (третій поверх) з індивідуальним опаленням. Квартира внутрішня, балкон засклений. Біля будинку гараж. Тел. 097-449-05-35 або 3-21-93. ПОДЯКА Нас спіткало велике горе. Тяжко захворів син Уменчук Віктор Вікторович. Довелося негайно звертатися до лікарів. І дякуючи вмілим, золотим рукам лікаря, завідуючої неврологічним відділенням Чернеги Наталії Григорівни, яка перші дні не відходила від хворого, та всього колективу відділення, вдалося врятувати життя найріднішій мені людині — моєму синові. Висловлюю найщиріше спасибі Наталії Григорівні та її колегам за вміле лікування, доброту, увагу. Най ніколи не болять Ваші руки, здоров’я Вам, благополуччя, дорогі мені люди. Надія Луківна УМЕНЧУК. № 2361.

15.00 15.35 17.05 17.35 19.30 20.40 20.50 21.00 21.45 22.55 23.00 23.35 23.55

Не вір худому кухареві Криве дзеркало Діловий світ Криве дзеркало Фестиваль пісні в Коблевому Головний аргумент Офіційна хроніка Підсумки дня Фестиваль пісні в Коблевому Трійка, Кено, Максима Ера бізнесу Олімпійський виклик Ток-шоу «Дружина»

06.00 Х/ф «Як вийти заміж за мільйонера» 07.50, 10.00 Мультфільм 08.10 Ремонт 09.00 Лото-забава 11.00, 05.05 Неділя з «Кварталом» 12.00, 04.40 Смакуємо 12.35 Шість кадрів 13.00 Х/ф «Чудова Ан-желіка»

15.10 Х/ф «Будинок без виходу» 19.30 ТСН 20.15 Великий пекарський турнір 22.05 Світське життя 23.10 Х/ф «Бурлеск» 01.25 Х/ф «Десь»

05.50 Т/с «Сонячне затемнення» 09.25 Школа лікаря Кемеровського 10.00 Орел і Решка. Назад у СРСР 11.00 Шалене весілля 12.00 Х/ф «Осінній вальс» 16.05 Х/ф «Береги кохання» 18.05 Х/ф «Четвертий пасажир» 20.00 Подробиці тижня 21.30 Х/ф «Почуй моє серце» 23.50 Х/ф «Що приховує кохання» 01.20 Х/ф «Наречений за оголошенням»


4

31 серпня 2013 року

ÏÎÏÓËßÐÍÅ ÐÅÇÞÌÅ

З метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Михайлівське» доводить до відома громадськості про те, що підприємство розташоване за адресою: 27340, Кіровоградська обл., Олександрівський р-н., с. Михайлівка, вул. Пушкіна 1 і спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур. Неврахованим джерелом забруднення атмосферного повітря на об’єкті виявлено калориферну піч «Буллер». Залишкова дія на навколишнє середовище пов’язана з викидами в атмосферу забруднюючих речовин: оксид вуглецю, вуглецю діоксид, метан, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки, волокна), оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]), азоту(1) оксид (N2O), НМЛОС. Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на межі СЗЗ не перевищують граничнодопустимі концентрації. Пропозиції та зауваження направляти в Олександрівську районну державну адміністрацію протягом місяця з дня опублікування за адресою: 27300, смт Олександрівка, вул. Леніна, 78 або за тел (05242) 3-23-33. № 2363.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН В ГРУНТІ ТА КАМЕНІ. Якісно та найдешевше. Тел. 067-937-09-02, 067-944-99-19. № 1544.

Закуповуємо від населення корови, бички, телиці, коні, телята. Оплата термінова. Тел. (097)518-97-41, (098)466-86-16. № 799.

Продається газифікований будинок в с. Бірках по вул. Калініна, 38. Біля будинку є всі господарські забудови, гараж. Ціна договірна. Тел. 067-455-18-20, 093-865-80-10, 067-521-22-67. № 2239.

ÄÎ ÓÂÀÃÈ Ï²ÄÏÐȪÌÖ²Â! В кіоску „Абзац” РВО „Олександрівщина” (вул. Радянська, 1д) реалізуються книги обліку розрахункових операцій нового зразка. Ціни помірні. Чекаємо. «ÏÐßÌÀ» ÒÅËÅÔÎÍÍÀ Ë²Í²ß Начальник ДПРЧ-29 ТУ МНС у Кіровоградській області майор служби цивільного захисту Чорний Олександр Петрович дасть відповіді на актуальні питання стосовно діяльності пожежнорятувальної служби, що турбують мешканців смт Олександрівки. До речі в ДПРЧ-29 ТУ МНС у Кіровоградській області працює телефон довіри за номером 3-20-49 тому громадяни можуть звертатись з 9год .00 хв. до 18 год 00 хв. З будь яких питань які стосуються служби МНС. ДПРЧ-29 ТУ МНС у Кіровоградській області.

³äãîì³í ñâÿòà

24

серпня в Бірківському сільському клубі-бібліотеці відбувся святковий концерт, присвячений Дню незалежності України. Велику концертну програму показували учасники художньої самодіяльності клубного закладу. Вірші про Україну читали Олександра Аврамченко, Владислав Мельник, Інна та Олена Сафонові, дотепний гумор розповідала Аня Донець. Жодний концерт не проходив в сільському клубі без участі фольклорного колективу „Зелений бір”. І в цей святковий день вони від усієї душі вітали своїх односельців зі святом. У програмі під акомпанемент Олександра Шаповала звучали пісні „Заквітчалась моя Україна”, „Єднаймося, люба родино”, „Коли б мені сто літ до віку” та багато інших, які майстерно виконали Катерина Береза, Надія Щербак, Раїса Коваль, Марія Таран, Ольга Лисенко, Анна Донець. Ольга САМКОВА, завідуюча Бірківським сільським клубом. в Бірківському сільському будинку культури День незалежності України був приурочений дітям. Оскільки діти — це квіти нашого життя, тож особлива увага їм. У День незалежності України тут для них відбулася подорож українських традицій та звичаїв, де дорослі та діти згадали українські народні ігри та забави, співали і танцювали, читали власні вірші про Україну юні поети Аліна Носачова та Анастасія Анголенко. Відбувся також конкурс малюнків на тему: „Я люблю тебе Україно!” О. СИДОРЕНКО, директор Бірківського СБК. рацівники та учасники художньої самодіяльності Олександрівського міського будинку культури підготували та провели два масові заходи, присвячені Дню державного Прапора та Дню незалежності України. У святковому концерті взяли участь народний аматорський хор „Ветеран” під керівництвом заслуженого працівника культури В’ячеслава Савустяненка, вокальна група „Калинонька” під керівництвом Любові Халецької, вокальне тріо в складі Валентини Гирич, Наталії Чорної, Любові Халецької. Щирими оплесками глядачі зустрічали солістів Віту Крохмаль, Лілію Вихрист, Галину Савустяненко, Василя Губанова , маленьку зірочку Іринку Мірошник, які виконували пісні про Україну, про родину. З задоволенням глядачі підспівували під акорди гармошки, на якій Микола Козяр виконував віночок українських пісень. Щоб свято було по-сучасному колоритним, чимало зусиль доклали ведуча Юлія Курченко, акомпаніатор Олександр Шаповал, звукооператор Микола Сирота. Свято закінчилось, і було приємно, що глядачі отримали задоволення від перегляду нашого святкового дійства. Валентина ГИРИЧ, директор Олександрівського МБК.

À

Ï

ПРОДАМ БАЗУ В СМТ ОЛЕКСАНДРІВЦІ ПЛОЩЕЮ 1,86 га: виробничі приміщення -4000 м2, овочесховище – 1200 2 м , офісно-побутові – 250м2. Хороший під’їзд з траси. Тел. 093-114-31-02. № 2120.

Відсів, щебінь, пісок, земля, цегла, камінь-бут, шлакоблок. Доставка. Вантажоперевезення. Тел. 097-522-40-45. № 2116.

Продают ься двоспальне ліжко та чотиридверна шафа, б/в, у відмінному стані. Тел. 097-53-02607, 097-47-60-317.

НА АВТОМИЙКУ НА ПОСТІЙНУ РОБОТУ ПОТРІБНІ АВТОМИЙНИКИ. Тел. 096-798-34-34. № 2378.

Продається трикімнатна квартира з індивідуальним опаленням та ремонтом по вул. Володарського,19 і гараж біля млина, а також меблі. Тел. 099-23-08-123, 067-18-50-379. № 2360.

В смт Олександрівці по вул. Островського,7 продається будинок, в задовільному стані. Є достатньо землі під забудову (10 соток в дворі і 20 соток городу). Тел. 067-88-746-77 — Олена Анатоліївна. № 2357.

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА ТА БРОНЕДВЕРІ. Знижки на комплектуючі матеріали до 30% (вікно просте 1кв.м – 250 грн.). Гарантований подарунок кождому покупцеві. Поспішайте. Адреса: смт Олександрівка, вул. Леніна, 87. Ми турбуємось про збереження тепла ваших будинків. Добре коли все добре. Тел. 067-470-72-85, 3-38-26. Ми передзвонимо.

№ 2331.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН. Підбір обладнання. Монтаж. Гарантія. Тел. 097-995-33-42. № 1382.

№ 2362.

Втрачене тимчасове військове посвідчення, видане на ім’я Уманця Анатолія Сергійовича, вважати недійсним. № 2364.

Машинне копання, ремонт колодязів. У наявності є кільця. Індивідуальне забезпечення водою приватного будинку. Виготовлення і установка євроогорож. Тел. 097-98-45-710.

Продам цуценят німецької вівчарки, вік 2 місяці («дівчата»). Тел. 063-693-50-05, 097-40-08-944. № 2356.

№ 1943.

ГАРАЖІ МЕТАЛЕВІ. Тел. 097-32-85-233, 050-73-17-115. www.metgar.com.ua. № 1999.

КРЫМСКИЙ РАКУШНЯК, бесплатная доставка, СУПЕРЦЕНА! Тел. 067-558-15-50.

МОЛОДА СІМ’Ї НАЙМЕ ЖИТЛО на довгий час. Тел. 097-869-43-36 – Олександр, 066-577-50-05 – Юлія. № 2365.

Втрачене посвідчення „Учасник війни” серія Д № 056604, видане 5 жовтня 2009 року Олександрівським УПСЗН на ім’я Леонідової Варвари Онуфріївни, вважати недійсним.

№1454.

№ 2387.

ЧИСТИМО КРИНИЦІ ВІДКАЧУЄМО МУЛ ДО ТВЕРДОГО ДНА. Без помічників. Тел. 098-225-53-88, 098-223-14-46, 099-447-54-30.

РЕАЛІЗУЄМО ТА ВСТАНОВЛЮЄМО ЄВРООГОРОЖІ З БЕТОНУ. ТРОТУАРНУ ТА ФАСАДНУ ПЛИТКУ від 60 гривень, бордюри, відливи, шлакоблоки. Від виробника. Установка, укладка. Фарбування євроогорож. Звертатися за адресою: смт Олександрівка, вул. Будьоного (територія колишньої сільгоспхімії). Тел. 067-376-73-65, 097-757-44-27.

№ 2164.

У селі Бірках-ІІ по вул. Калініна,110 терміново, недорого продається газифікований будинок з усіма господарськопобутовими будівлями. Городу 40 соток. Тел. 050-256-97-37, 067-703-45-07. № 2169.

ЕКОНОМНІ КОТЛИ Пірорізні котли на дровах та відходах деревини. Опалення дешевше газового. Доставка безкоштовно. Тел. 098-123-11-05, 098-638-15-59. www.domtepla.com.ua. № 527.

МЕТАЛЕВІ ГАРАЖІ та металоконструкції будь-яких розмірів. Доставка та монтаж. Тел. (097)647-62-34, (093)977-76-83, сайт: www.skelya.com.ua. № 526.

№2100.

Якщо ви випробували все, але залишається проблема зі здоров’ям,

ЛДЦ „ПРОПОЛІС” ПРОПОНУЄ ТІЛЬКИ 6 ВЕРЕСНЯ 2013 РОКУ — встановити першопричину будь-якої вашої недуги на час обстеження — 40 грн.; — підібрати індивідуальну терапію з подальшим контролем ефективності лікування на 3 місяці. Наша адреса: смт Олександрівка, вул. Леніна,17, відділення поштового зв’язку (вхід з двору, другий поверх). Час роботи з 9-ої до 15-ої години. Довідки і запис за телефонами (0522)24-92-60 (у вихідні дні – після 20-ої години), (066)226-94-54, (050)362-90-60. № 2359.

ШЛАКОБЛОКИ У КІРОВОГРАДІ Ціна 4,5 грн. за штуку. Тел. 099-96-21-135. № 2287.

ЗАКУПОВУЄМО постійно пластикові пляшки (ПЕТ), скляні пляшки — 1шт. 0,05 грн. Макулатуру: картон — 1кг – 0,35 грн., газети, журнали — 1 кг — 0,30 грн. Смт Олександрівка, вул.Леніна,41, тел. 3-20-57. № 2345.

Нові причіпи до легкових автомобілів (Кременчук) за цінами виробника — в наявності і на замовлення. Комплектуючі і запчастини до них. Можливий обмін нового на б/в, вул. Островського,1. Тел. 067-722—13-62, 095-898-84-13. № 2351.

ЗАКУПОВУЄМО ВРХ від колгоспів та населення: корови, бички, коні, вівці, кнури. Доріз. Тел. 066-74-66-202. 096-48-46-822. Цілодобово. № 2162.

В с. Бірках 2 по вул. Калініна, 36 продається газифікований будинок з усіма надвірними спорудами. Літня кухня газифікована. Є телефон. У дворі колодязь. Зручне розташування, біля ставка. Тел 096-296-50-89 – Сергій Петрович, 097-645-91-92 –Юрій Петрович. № 2355.

Продається вантажна машина ГАЗ-53, самоскид, дизель. Тел. 097-144-35-81. № 2312.

Продам добру корову. Тел. 3-33-34, 066-220-15-00. № 2382.

Продається автомобіль Фольцваген Т-2, вантажо-пасажирський, кузов, п’ятимісний. Тел. 096-335-90-16.

РЕПЕТИТОРСТВО Українська мова та література (підготовка до ЗНО). Тел. 066-87-63-904. № 2341.

№ 2313.

В Олександрівці по вул. Партизанській, 26 продається новий металевий гараж розміром 5,9 х 3,0 х 2,1, двоскатний. Тел. 3-42-64, (063)31-84-773. № 2327.

ПРОПОНУЮ РЕПЕТИТОРСТВО з математики (алгебра, геометрія) та підготовку до ЗНО. Тел. 3-26-19, (063)32-12-437. № 2340.

Продам цеглу б/в, дрова пиляні твердої породи, Тел. 093-53-787-32, 097-40-42-047. № 2320.

ЗАКУПОВУЄМО БДЖОЛИНИЙ МЕД. Тел. 050-939-19-18, 096-939-41-67. Адреса: м. Олександрія, вул. Паризької комуни, 82. Сайт: www.medonos.in.ua № 2259.

ЗАКУПОВУЄМО ВРХ Корови, бички, телята, коні, свині. Тел. 050-487-05-04, 067-958-18-43. № 2121.

Продається будинок з усіма зручностями після капітального ремонту — три кімнати, ванна, кухня. Є гаряча вода. Садиби 15 соток. Тел. 097-78-69-182. № 2246.

В селі Красносілці по вул. Коломійця, 29 продається трактор Білорус МТЗ-5, плуг, культиватор, причіп, зчіпка борін навісна (важкі борони). Тел. 098-642-65-55, 97-3-21. № 2217.

НАТЯЖНІ СТЕЛІ Висока якість, вигідна ціна, від 70 грн., гарантія 12 років. Тел. 097-43381-14, 093-484-38-41. Анатолій. №1711.

В смт Олександрівці по провулку Леніна, буд. 2, кв.7 на другому поверсі продається трикімнатна квартира після капітального ремонту, з косметичним оздоблюванням, склопакетами. Є супутникове телебачення, Інтернет, сарай з підвалом, город. Двір не прохідний. Ціна 16000 у.о. Тел.096-632-97-37. № 2379.

Куплю однокімнатну квартиру на першому поверсі в Олександрівці. Тел. 3-29-82, 098-64-55-067. З 8.00 до 12.00. У селі Цвітному продається будинок. Опалення пічне, садиби 60 соток, приватизована. Тел. 067-981-51-20. № 2318.

Òåïë³ ðÿäêè Ще, здавалося б, маю не старий вік, а хвороб, як кажуть, цілий букет. Одні можна підлікувати уколами, інші — пігулками. А ось одна з хвороб без операції лікуванню не піддається. Вартість цієї операції — сума, яку мені з моєї пенсії інваліда ніколи не зібрати. І від таких думок було ще болючіше. Добрі люди підказали звернутися за допомогою до нашого земляка, щедрого мецената, благодійника Бориса Миколайовича Кузика. Я так і зробила. І була вражена таким шанобливим ставленням до мене, до простої жінки. Уважно вислухав, з розумінням поставився до моїх проблем, розрадив і підтримав. Велика вдячність Борису Миколайовичу, його дружині Тетяні, близькому другу Олександру Костянтиновичу Кравченку. Хай Бог благословляє їх на добрі, милосердні вчинки і береже їх родини від усього поганого. Тетяна Євгенівна ТАРАНЕНКО.


5

31 серпня 2013 року ÏÐÎ ÑÒÀÍ ÄÎÒÐÈÌÀÍÍß Ô²ÍÀÍÑÎÂÎ-ÁÞÄÆÅÒÍί ÄÈÑÖÈÏ˲ÍÈ ÒÀ ÊÎÍÒÐÎËÞ ÇÀ ÑÒÀÍÎÌ ÂÈÊÎÐÈÑÒÀÍÍß ÄÅÐÆÀÂÍÎÃÎ ÌÀÉÍÀ ² Ô²ÍÀÍÑÎÂÈÕ ÐÅÑÓÐѲ ÍÀ ϲÄÏÐȪÌÑÒÂÀÕ, ÓÑÒÀÍÎÂÀÕ ÒÀ ÎÐÃÀͲÇÀÖ²ßÕ ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜÊÎÃÎ ÐÀÉÎÍÓ ÇÀ ² ϲÂв××ß 2013 ÐÎÊÓ Впродовж січня-червня 2013 року працівники Олександрівської об’єднаної державної фінансової інспекції провели три контрольних заходи, а саме: ревізії фінансово-господарської діяльності філії Олександрівський райавтодор ДП «Кіровоградський облавтодор», відділу освіти, молоді та спорту Олександрівської районної державної адміністрації та комунального підприємства «Оберіг». Результати контрольних заходів, здійснених Олександрівською об’єднаною державною фінансовою інспекцією (далі - фінансова інспекція) протягом січня-червня поточного року, спрямовані на посилення державного фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, дотриманням підприємствами, установами і організаціями району фінансовобюджетної дисципліни, свідчать про недостатню роботу щодо забезпечення підприємствами, установами і організаціями дотримання бюджетного законодавства, цільового та ефективного використання фінансових і матеріальних ресурсів, збереження державного і комунального майна, а також своєчасного і якомога повного наповнення бюджетів неподатковими платежами. Незважаючи на проведену роботу з упередження та зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни в районі, посилення фінансового контролю на всіх стадіях бюджетного процесу, фінансові порушення ще залишаються суттєвими. Найбільш поширені фінансові порушення під час оплати будівельних, ремонтних робіт. Непоодинокими є випадки порушень законодавства з оплати праці, порушення при передачі в оренду майна. Мали місце випадки безпідставного списання матеріальних цінностей, ведення бухгалтерського обліку з порушенням законодавчих актів. Перевірки дотримання вимог чинного законодавства під час здійснення закупівель за державні кошти на всіх стадіях державних закупівель, які відбуваються в процесі проведення процедури торгів, свідчать про те, що продовжують мати місце факти порушень щодо їх здійснення. За наслідками проведених контрольних заходів на всіх трьох підконтрольних об’єктах, де проводились контрольні заходи, встановлено фінансові порушення. Всього за результатами проведених контрольних заходів встановлено фінансових порушень на загальну суму 1897,09 тис.грн., в тому числі порушень, що призвели до збитків на загальну суму 322,73 тис.грн., зокрема, встановлено факти недоотримання фінансових ресурсів на загальну суму 173,35 тис.грн., незаконні видатки

встановлено в загальній сумі 149,38 тис.грн. Крім того, виявлено фінансових порушень, що не призвели до втрат на загальну суму 1574,36 тис.грн., а саме: проведення закупівель без застосування тендерних процедур на загальну суму 1399,79 тис.грн. та порушення в обліку основних засобів на загальну суму 174,57 тис.грн. В ході ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти, молоді та спорту Олександрівської районної державної адміністрації встановлено факти незаконних видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг за юридичних та фізичних осіб, які орендували приміщення, та незаконне використання продуктів харчування під час літнього оздоровлення дітей на загальну суму 39,03 тис.грн., які на даний час усунуто. В ході ревізії фінансово-господарської діяльності, проведеної в комунальному підприємстві «Оберіг», встановлено факти недоотримання доходів комунальним підприємством від надання послуг по благоустрою та водопостачанню на загальну суму 173,35 тис.грн., з яких на даний час відшкодовано 0,73 тис.грн., встановлено незаконні видатки на оплату заробітної плати, проведення робіт по будівництву та благоустрою та встановлено незаконне використання паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 92,03 тис.грн., з яких відшкодовано 30,59 тис.грн. Крім того, встановлено порушення при нарахуванні амортизаційних відрахувань, що привело до її зайвого нарахування на загальну суму 174,57 тис.грн., зазначене порушення усунуто. За порушення фінансово-бюджетного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 7 осіб, які сплатили адміністративні штрафи на загальну суму 1088,00 грн., до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 посадових осіб підконтрольних об’єктів. До підконтрольних установ, які допустили порушення при використанні бюджетних коштів, було застосовано фінансові санкції у вигляді призупинення операцій з бюджетними коштами. Про результати проведених контрольних заходів проінформовано прокуратуру Олександрівського району. За підсумками проведених ревізій інформувались відповідні органи влади, водночас керівникам об’єктів контролю направлялись вимоги щодо усунення виявлених фінансово-бюджетних правопорушень, зміцнення фінансової дисципліни та посилення відповідальності за її недотримання. Анатолій КАРАЖБЕЙ, начальник Олександрівської ОДФІ.

Ïîäàòêîâà ³íôîðìóº

Âàøå çäîðîâ’ÿ

ÏÎÐßÄÎÊ ÏÎÄÀÍÍß ÏÎÄÀÒÊÎÂÎÃÎ ÐÎÇÐÀÕÓÍÊÓ ÇÀ Ô. ¹1ÄÔ

ÎÑÒÅвÃÀÉÒÅÑÜ ÁÎÒÓ˲ÇÌÓ

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується платнику податку та підлягає оподаткуванню до або під час такої виплати. Податкові агенти повинні подавати податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку. Такий розрахунок подається до органу Міндоходів за місцем розташування податкового агента у строки, встановлені для податкового кварталу (пп. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України). Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається. Якщо останній день терміну подання податкового розрахунку припадає на вихідний чи святковий день, то останнім днем терміну вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день. Зауважимо, якщо до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку податковий агент виявляє помилки в раніше поданому за поточний звітний період розрахунку, він має подати новий розрахунок з виправленими показниками за такий самий звітний період. Штрафні санкції та адміністративні штрафи в такому разі не застосовуються. Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (ф.№1ДФ) та Порядок її заповнення і подання податковими агентами, затверджені наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1020.

Ботулізм - хвороба, що викликається токсинами бактерій ботулізму. Вони можуть існувати в грунті, воді у вигляді спор, що мають дуже високу стійкість (наприклад, витримують кип’ятіння впродовж декількох годин), і у вегетативній формі. Вегетативна форма утворюється із спор в результаті їх проростання за відсутності кисню. Ці умови можуть створюватися в грунті, при попаданні спор в кишечник тварин, риб, але найголовніше - в харчових продуктах: різних консервах, особливо домашнього приготування, сирокопченій ковбасі, солонині, балику та інших. Мікроби при розмноженні, що особливо інтенсивно відбувається при температурі 22-37°, виробляють сильну отруту, а ця отрута викликає враження нервової системи. Людина заражається при вживанні продуктів, в яких сталося накопичення токсинів ботулізму. Через декілька годин після вживання продукту виникають головний біль, запаморочення,, безсоння, біль у животі, нудота, блювота, почуття «завмирання» серця, сухість у роті, спрага. Через декілька годин або через 1-2 доби порушується зір: хворі скаржаться на «туман» перед очима, двоїння предметів. Майже завжди розширені зіниці, можливе опущення повік. Одночасно або дещо пізніше може приєднатися порушення ковтання, мова стає нерозбірливою, гугнявою, розвивається охриплість або повністю

втрачається голос. Може настати розлад дихання - хворі скаржаться на нестачу повітря. Хвороба небезпечна, може призвести до смерті. Хворого з підозрою на ботулізм необхідно терміново госпіталізувати. Незалежно від термінів захворювання проводять промивання шлунку. Хворому екстрено має бути введена сироватка проти ботулізму. Профілактика полягає в суворому дотриманні технологічних режимів виготовлення консервів на виробництві. Згубно діє на спори тільки стерилізація при температурі не менше 120°. Гриби, риба і овочі в домашніх умовах рекомендують солити або маринувати з додаванням достатньої кількості солі і кислот при обов’язковій термічній обробці. Знешкодити приготовлені в домашніх умовах консерви з овочів і грибів можна прогріванням в киплячій водяній „бані” впродовж 30 хвилин безпосередньо перед їжею. Необхідно зберігати консерви, ковбаси, копченості при низькій температурі. При появі випадків ботулізму продукти, що викликали захворювання, підлягають вилученню і знищенню. Усі особи, що споживали ці продукти, підлягають медичному спостереженню впродовж 10 днів і введенню їм протиботулінічної сироватки. Анастасія САВІНОВА, лікар загальної практики сімейної медицини.

ÏÐÎÔ²ËÀÊÒÈÊÀ ÃÐÈÏÓ формування імунітету. Грип дуже шкідливий

Шорічно у холодну пору нас очікує черговий сезон підйому захворюваності на грип та ГРВІ. За минулий епідемічний сезон 2012-2013 років на грип та ГРВІ в Олександрівському районі захворіло 2947 чоловік , що склало 10,1% населення району , з них 246 осіб проходили курс лікування в умовах стаціонару. Дітей захворіло 1732, що становить 34,7% всього дитячого населення району до 17 років, із яких в стаціонарі лікувались 218 осіб (12,6%). В Кіровоградській області захворіло 114 494 особи 11,5 % всього населення області, летальних випадків від грипу та ГРВІ не зареєстровано, але в Україні в цілому безпосередньо з причин грипу померло 18 чоловік. Хворий на грип страждає від високої температури, ознобу, головного болю, отруєння організму вірусними білками. При важкому стані виникають незворотні ураження серцевосудинної системи, які провокують захворювання серця та судин, пневмонію, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт. Призупинити цей процес, не дивлячись на всі зусилля лікарів та вчених, поки що не вдається. Тому потрібно готуватися до неминучої епідемії грипу вже сьогодні, щоб вона не застала нас зненацька. Кращим засобом протидії захворюванню є його профілактика. Одним з найбільш ефективних специфічних засобів профілактики грипу являється, безумовно, вакцинація. Вакцинопрофілактику слід проводити не менш ніж за два-три тижні до початку епідемії, щоб організм мав час для

розвитком ускладнень, тому виділені певні групи населення, яким рекомендовано щеплення у першу чергу. Це дорослі і діти, які мають хронічні захворювання або послаблену імунну систему, а також люди старші 65 років. Першочергової вакцинації також потребують особи, які за родом своєї діяльності кожного дня піддаються підвищеному ризику зараження інфекцією (медичні працівники, вихователі, педагоги, робітники транспорту, сфери послуг, торгівлі, особи, які перебувають в контакті з великою кількістю людей, особовий склад МНС, МВС). Для профілактики грипу важливе значення має своєчасна ізоляція хворих від здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту ( марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартовування організму), вживання великої кількості вітамінів. Також необхідно пам’ятати, що імунітет складається не тільки з фізичної складової, але й психологічної. Негативні емоції, пригніченість, невдоволеність – перебуваючи у такому стані, людина „притягує” до себе хвороби. Тому важливу роль у боротьбі з недугами відіграє психологічний стан та душевна рівновага – відчуття гармонії та гарний настрій. Алла ВИСКВАРКО, помічник лікаря-епідеміолога Сектору державного санітарно-епідеміологічного нагляду в Олександрівському районі.

ÏÐÈÇÎÂÍÈʲ ×ÅÊÀª ÀÐÌ²ß Відповідно до Указу Президента України від 09.11.2012 року №635/2012 « Про строки проведення чергових призовів, чергові призови на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2013 році», розпорядження голови Олександрівської РДА від 25 липня 2013 року №342р «Про підготовку і проведення призову на строкову службу громадян України 1988- 1995 років народження у жовтні листопаді 2013 року» на території Олександрівського району проходять заходи щодо призову громадян на строкову військову службу. Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу в мирний час призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Рішення про надання відстрочки надається призовною комісією в особистій присутності юнака. Громадяни, які мають право на відстрочку або звільнення від призову, повинні здати до військового комісаріату відповідні документи. У разі неприбуття до військового комісаріату або несвоє-

часне надання підтверджуючих документів на права відстрочки громадяни призовного віку несуть відповідальність відповідно до адміністративного кодексу. У випадках ухилення від призову військовим комісаріатом будуть направлятись подання до прокуратури. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, можуть бути визнані перешкоди стійкого характеру: – хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості у зазначений строк з’явитися; – смерть його близького родича, батьків, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби, або близького родича його дружини . Громадяни призовного віку в добровільному порядку можуть бути прийняті на військову службу за контрактом. Звертаю увагу на те, що грошове забезпечення військовослужбовців Збройних сил України найбільше серед міністерств та відомств України. Роман ЮЗВЕНКО, військовий комісар Знам’янськоОлександрівського об’єднаного міського військового комісаріату.

Ðîç’ÿñíþº ñïåö³àë³ñò

ÍÀÄÁÀÂÊÀ ÍÀ ÄÎÃËßÄ ÇÀ ÄÈÒÈÍÎÞ-²ÍÂÀ˲ÄÎÌ ÄÎ 18 ÐÎʲ Згідно із Законом України “Про внесення змін до статті 3 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям- інвалідам” від 04.07.2013 р. за № 410-VII, який набув чинності з 28.07.2013 року, підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною – інвалідом підгрупи А з 50% до 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що виплачується до державної соціальної допомоги. Відтепер розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А на дітей до 6 років становить 972 грн., від 6 років до 18 років – 1210 грн. Дану підгрупу А встановлюють лікарсько-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини-інваліда на підставі оглядових справ дітейінвалідів. В разі присвоєння підгрупи А оформляється новий медичний висновок, оригінал якого надсилається до управління соціального захисту населення для проведення перерахунку розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються, не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. При цьому одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Отже, з 28 липня 2013 року у разі, коли на дитину-інваліда виплачується надбавка на догляд (якщо один з батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників не працює, чи одинокій матері, батьку незалежно від факту роботи), щомісячний розмір допомоги становить: на дітей-інвалідів підгрупи А віком до 6 років – 1597,80 грн., – на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років – 1835,80 грн., – для інших дітей-інвалідів віком до 6 років (встановлено з 01.01.2013) – 1111,80 грн., – для інших дітей-інвалідів віком від 6 до 18 років (встановлено з 01.01.2013) – 1230,80 грн. З 1 грудня 2013 року розмір щомісячної допомоги разом з надбавкою на догляд становитиме: – на дітей-інвалідів підгрупи А віком до 6 років – 1696,30 грн., – на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років – 1950,30 грн., – для інших дітей-інвалідів віком до 6 років – 1180,30 грн., – для інших дітей-інвалідів віком від 6 до 18 років – 1307,30 грн. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів без надбавки на догляд (якщо батьки, усиновителі, опікун, піклувальник працюють) становить 894 грн. (встановлено з 01.01.2013), з 1 грудня 2013 року становитиме 949 грн. на місяць. Перерахунок розміру надбавки на догляд проводиться управлінням соціального захисту населення по діючим особовим справам згідно медичних висновків, наданих лікарсько-консультативними комісіями. Для отримання детальнішої інформації можна звертатись за консультаціями до управління соціального захисту населення. Світлана ЄГОРОВА, заступник начальника УСЗН, начальник відділу грошових виплат і компенсацій.


6

31 серпня 2013 року НАТЯЖНІ СТЕЛІ ЗА ДОБУ Ціна від 70 гривень за 1 м2. Швидко. Якісно. Надійно. Тел. (066)137-62-44, (093)43-68-033, (067)74-62-631. № 1459.

В селі Новій Осоті по провулку Леніна,78 продається газифікований будинок. На присадибній ділянці є сарай, літня кухня, гараж. Городу 25 соток. Тел. 095-45-87-457. № 2284.

ВИКОНУЮ БУДЬ-ЯКІ СТОЛЯРНІ РОБОТИ: лутки, двері, меблі та інше. Від економних варіантів до цінних виробів. Тел. 096-70-90-597. № 2245.

Сім’ї Бойка В.Г., Томеєва А.І. щиро співчувають сім’ї Кобилінського Івана Миколайовича та Таміли Олександрівни з приводу тяжкої втрати — трагічної смерті донечки АЛЛОЧКИ. Царство Небесне і вічна пам’ять покійній, а родині — віка, здоров’я, витримки. № 2383.

Друзі Дрига Л.В., Жаворонкова І.В., Бугаєнко Л.А., Тищенко О.В., Чернявська Р.І., Озерна Г.А. глибоко сумують і висловлюють щире співчуття Кобилінським Івану Миколайовичу і Тамілі Олександрівні з приводу тяжкої втрати — трагічної смерті дочки АЛЛИ. Світла і вічна пам’ять покійній. № 2366.

Немає слів,щоб висловити співчуття батькам Кобилінським Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу, які втратили найдорожче – донечку АЛЛОЧКУ. Квітку, яку викохали, та не встигли намилуватися, нарадуватися, надію, якій ніколи не збутися. Тримайтеся, рідні. А тобі, дорогенька подружко, щоб завжди світило сонечко над твоєю могилкою так яскраво, якою завжди була твоя усмішка. Ми тебе ніколи не забудемо. Сім’ї Бандурків Яни і Віті, Овчаренко В.П. № 2376.

Колектив Олександрівського відділення Знам’янського ОДПІ висловлює щире співчуття Кобилінській Тамілі Олександрівні та її родині з приводу страшної втрати – трагічної загибелі єдиної донечки і надії АЛЛОЧКИ. Світла і вічна пам’ять покійній. Нехай їй буде земля пухом, а рідним — здоров’я і витримки. № 2377.

Сім’я Собченків Олександра Григоровича та Надії Михайлівни глибоко сумує з приводу смерті свата ДАХНА Володимира Олексійовича І висловлює щирі співчуття всім рідним і близьким покійного. Світла пам’ять і вічний спокій нашому сватові, а родині — віка, здоров’я, витримки пережити велике горе. № 2339.

Колектив Олександрівського РЕМ висловлює щире співчуття оператору ЕОМ Гайді Оксані Олексіївні та її сім’ї з приводу тяжкої, непоправної втрати — смерті батька РОЗЛОМІЯ Олексія Павловича Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині — віка і здоров’я. № 2333.

Сім’ї Салія Г.М., Салія А.Г., Салія С.Г. висловлюють щирі співчуття сватам Матвієнкам Наталії Олексіївні, Олександру Володимировичу, дітям, внукам та всій родині з приводу тяжкої втрати — смерті брата, батька, дідуся ДАХНА Володимира Олексійовича. Світла і вічна пам’ять покійному, а рідним і близьким — віка і здоров’я. № 2326.

Колективи магазинів „Мобільний зв’язок”, „Канцтовари”, „Взуття”, „Іграшки” та Хоменко О.О. висловлюють щирі співчуття Кобилінським Івану Миколайовичу та Тамілі Олександрівні з приводу тяжкої втрати — трагічної смерті доньки АЛЛИ. Царство Небесне і вічний спокій покійній, а рідним — здоров’я і витримки. № 2329.

Сім’я Давидовських висловлює щире співчуття Дахну Володлимиру Олексійовичу та його близьким з приводу тяжкої втрати — смерті БАТЬКА І БРАТА. Земля пухом і вічна пам’ять покійному, а рідним — віка і здоров’я. № 2330.

Друзі Попруга О.М., Москалюк Л.О., Черниченко Л.А., Коваленко С.М., Мазенко В.П., Колісник Т.М. Бурлака Л.В., Симоненко В.І., Полтавська В.О., Зеленська В., Дробот Ю., Радченко Н.О., Круть Т.В., Курченко С., Осокіна Н.В. та їх сім’ї розділяють біль непоправної втрати і висловлюють щире співчуття Кобилінським Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу з приводу трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла пам’ять і Царство Небесне її душі, а батькам — терпіння та витримки пережити велике горе. № 2346.

Сім’я Костенків О.Г. і Г.І. висловлює щире співчуття сім’ї Кобилінських Івана Миколайовича і Таміли Олександрівни з приводу страшного, непоправного горя — трагічної смерті донечки АЛЛИ. Хай свята земля їй буде пухом і Царство Небесне молодій душі. № 2325.

Âïåðåä

районна газета Засновники: Олександрівська районна рада, Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області. * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року.

ЗАКУПОВУЄМО БРУХТ ЧОРНИХ ТА КОЛЬОРОВИХ МЕТАЛІВ. Тел. 066-632-88-30, 096-995-81-10. № 1881.

В смт Олександрівці по вул. Київській, 26 продається газифікований будинок. На присадибній ділянці є сарай, літня кухня, погріб, криниця. Садиби 7 соток. Тел. 050-225-21-08, 067-767-25-76. № 1904.

Сім’ї Баглюка Ю.Є., Судака О.К., Кисіленка П.М., Тимко О.Л., Куліченка В.Г. висловлюють щире співчуття Маквієнкам Наталії Олексіївні та Олександру Володимировичу, дітям Олексію, Тетяні, Сергію, Ігорю з приводу тяжкої втрати — смерті дорогої людини — брата, батька ДАХНА Володимира Олексійовича. Царство Небесне і вічний спокій покійному, а рідним — віка і здоров’я, витримки пережити велике горе. № 2336.

Сім’я Куроп’ятників Валерія Григоровича та Анастасії Федорівни шоковані трагічною загибеллю учениці АЛЛИ. Глибоко сумуємо і висловлюємо щире співчуття з приводу тяжкої втрати батькам Кобилінським Івану Миколайовичу та Тамілі Олександрівні. Світла пам’ять і Царство Небесне покійній, а батькам — терпіння і витримки. № 2337.

Сім’ї Смалиуса В.М., Бондаря П.Ю. висловлюють щирі співчуття Кобилінським Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу з приводу тяжкого, непоправного горя — трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла пам’ять і вічній спокій дитині, а батькам — здоров’я сили, мужності пережити велику втрату. № 2375.

Несподівано страшне, непоправне горе увірвалося в родину Кобилінських Таміли Олександрівни та Івана Миколайовича. Безжальна ДТП забрала життя їхньої донечки, нашої доброзичливої сусідочки, чуйної, доброї душі людини, гарної дівчини, яка так любила людей і життя, цінувала родину, поважала і обожнювала своїх батьків, АЛЛОЧКИ. Їй було тільки 27 років. Не долюбила, не доспівала, не пізнала радості материнства, не завершила багато справ, які планувала на майбутнє... Не судилося. Страшна мить. І вона безжальна. Немає Аллочки серед живих. Ми шоковані, в глибокій зажурі, розділяємо біль втрати і щиро співчуваємо з приводу страшної трагедії батькам Івану Миколайовичу і Тамілі Олександрівні. Світла пам’ять і вічний спокій душі Алочки. А батькам — мужності, терпіння, пережити тяжку втрату. З глибоким сумом сусіди Безлюдько В.Г., Куценко М.І., Юхименко О.М., Максименко В.А., Гарбуз М.В., Ішин О.М., Шпильовий П.В., Козир П.В., Жердій Н.П. та їх сім’ї. № 2322.

Колектив Олександрівської ремонтної бази висловлює щире співчуття синові Дахну Сергію Володимировичу та зятю Горовому Анатолію Володимировичу, їх сім’ям з приводу тяжкої, непоправної втрати — смерті дорогої людини — батька ДАХНА Володимира Олексійовича. Світла і вічна пам’ять покійному, а родині — віка і здоров’я. № 2343.

Сім’ї Воропая О.М., Кравченка О.К., Калініна О.М. сумують, розділяють біль втрати і щиро співчувають Кобилінським Івану Миколайовичу і Тамілі Олександрівні з приводу великого горя — трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла і вічна їй пам’ять, а рідним — здоров’я, сили, мужності пережити непоправну втрату. № 2347.

Сім’ї Іщенко Г.С., Кравченко В.С., Піонтківської К.С., Іщенко Ю.І., Іщенко В.І., Іщенко В.І. глибоко сумують з приводу передчасної смерті сина, брата, дядька, племінника, внука ЧУХНА Григорія Анатолійовича та розділяють біль втрати і щиро співчувають матері Людмилі Михайлівні, сестрі Наташі, зятю Андрію, племінникам Дімі і Артему, дядькові Андрію і всім рідним та близьким покійного. Царство Небесне покійному, а рідним — віка, здоров’я, мужності, витримки. № 2308.

Базик І.М., Сергієнко Н.М., Даниленко М.І., Невмержицький О.С., Невмержицька К.П., Кравцова Н.В., Дзюба Г.С., Мушик О.І., Раковець І.Ю., Раковець В.М. глибоко сумують з приводу смерті ЗГАРСЬКОЇ Лідії Никифорівни і висловлюють щирі співчуття чоловікові Григорію, дочці Світлані, внукам. Царство Небесне, світла і вічна пам’ять покійній. № 2314.

Сім’ї сусідів вул. Енгельса Литвин Н.Г., Усенка С.М., Кузьменка М.М., Заливи М.Я., Торубари О.М., Хорунжої Т.І., Хлівної Н.С., Задорожнього В., Випинахи І.С., Петренко Н.Т. висловлюють щире співчуття доньці Тищенко Світлані Григорівні та її родині з приводу тяжкої втрати — смерті найдорожчої людини — мами ЗГАРСЬКОЇ Лідії Никифорівни. Розділяємо велике горе, що спіткало Вашу родину. Це тяжка та непоправна втрата, і ми співчуваємо та поділяємо смуток і біль. Вічна їй пам’ять.

Редактор

Ніна ДОЛЯ

* * * Редакційна колегія:

Литвин Л.І., Чебану В.М., Шаповал Ф.О., Тімановський В.М., Шевченко С.П., Присяжнюк В.П., Доля Н.М., Шевченко Г.В., Горло О.Є.

Сім’ї Зеленька Василя Петровича та Ринді Володимира Андрійовича глибоко сумують, розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Кобилінським Івану Миколайовичу і Тамілі Олександрівні з приводу тяжкого, непоправного горя — трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла і вічна їй пам’ять, а рідним — сили, мужності, витримки пережити страшне горе. № 2388.

Сім’ї Жалдака В.І., Сіренка М.М., Мирошніченка В.М., Безпечного О.І. висловлюють щире співчуття сім’ї Кобилінських Таміли Олександрівни, Івана Миколайовича та їхній родині з приводу тяжкої втрати — трагічної смерті їхньої дорогої, любої дочки АЛЛИ. Вічна пам’ять і Царство Небесне покійній, а рідним і близьким — віка, здоров’я та витримки. № 2385.

Сім’ї сусідів Фощія М. Левченка М.С., Ткаченко Л., Горобець Т., Ламтія М., Просяник З., Макаренка В., Мошуренка М., Петренка М., Тарасова В., Безпалого І., Мохна Г., Костенка В., Шпильового М. висловлюють щирі співчуття Гладким Миколі та Ніні, їх дітям, внукам з приводу смерті дорогої людини — МАМИ, БАБУСІ. Царство Небесне і вічна пам’ять покійній, а рідним — здоров’я, віка, витримки. № 2384.

Сім’ї Кравченка А.П., Байбутліді Д.І. висловлюють глибоке співчуття Кобилінським Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу з приводу тяжкої, непоправної втрати — трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла пам’ять донечці і Царство Небесне, а батькам — сили здоров’я пережити велике горе. № 2367.

Раптово обірвалося життя молодої, життєрадісної дівчини АЛЛОЧКИ ТКАЧЕНКО. З болем сприйняли цю трагічну звістку і висловлюємо щире співчуття батькам Кобилінським Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу. Світла і вічна їй пам’ять. Бойко В.В., Назаренко І.М., Шпильовий В.Т., Романець Т.М. № 2374.

Союз і КО торгово-сервісного центру Закревський О.А. Маган Н.О., Тимко С.П., Куценко А.Б., Курганський В.С., Олефіренко В.Я., Торбенко В.П., Доценко Н.М., Кам’янецький О.П., Березенко О.І., Приймак В.М. глибоко сумують, розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Кобилінським Івану Миколайовичу і Тамілі Олександрівні з приводу тяжкого, непоправного горя — трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла і вічна їй пам’ять, а рідним — сили, мужності, витримки пережити страшне горе. № 2344.

Сім’ї Закревської О.І., Безсмолого Б.С., Калити В.К. шоковані страшною трагедією, що прийшла в родину Кобилінських. Розділяємо біль втрати і щиро співчуваємо Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу з приводу тяжкої, непоправної втрати — трагічної загибелі донечки АЛЛОЧКИ. Світла пам’ять і Царство їй Небесне, а батькам — сили і мужності пережити велике горе. № 2349.

Сусіди Бондаренко В.Ф., Мельник Г.М., Щербина Г.М., Кравченко Л.О., Курченко О.І. та їх сім’ї висловлюють щире співчуття Кобилінським І.М. та Т.О. з приводу трагічної загибелі дочки АЛЛИ. Світла і вічна пам’ять покійній, а рідним — віка, здоров’я, витримки. № 2352.

Сім’ї Березенка І.Ю., Ковтуна О.С. висловлюють щире співчуття родині Кобилінських Таміли Олександрівни та Івана Миколайовича з приводу трагічної смерті доньки АЛЛИ. Світла і вічна пам’ять покійній. № 2353.

Колектив Несватківської сільської ради розділяє біль непоправної втрати і щиро співчуває Кобилінським Івану Миколайовичу та Тамілі Олександрівні з приводу трагічної загибелі дочки АЛЛИ. Світла пам’ять і Царство Небесне дитині, а батькам — здоров’я, сили, витримки пережити тяжке горе. № 2332.

Страшна звістка і непоправне горе прийшли у родину Кобилінських Таміли Олександрівни та Івана Миколайовича. У розквіті сил трагічно обірвалося життя їх донечки АЛЛОЧКИ. Низько схиляємо голови і висловлюємо щирі співчуття всій родині Кобилінських. Тільки Ваша витримка, сила волі зможуть подолати цю страшну біду. Тримайтеся. Колишні колеги податкової служби Гупало Г.Г., Порядько Н.І., Лозова Н.П., Венгуренко К.Ф., Звєрєва В.І., Лепеть Р.І., Кононенко Л.В., Стьожка Н.Л., Халаїм Є.М. № 2342.

Сім’я Невмержицьких Олександра Степановича та Катерини Павлівни висловлює щире співчуття Кобилінським Івану Миколайовичу та Тамілі Олександрівні з приводу тяжкого, непоправного горя — трагічної смерті доньки АЛЛИ. Царство Небесне її душі, світла і вічна пам’ять. № 2358.

Сім’ї Юрченка О.В., Катеринюк Н.О. сумують, розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Кобилінським Тамілі Олександрівні та Івану Миколайовичу з приводу тяжкої, непоправної втрати — трагічної смерті дочки АЛЛИ. Світла і вічна пам’ять покійній, а батькам — сили, мужності, здоров’я пережити тяжке горе.

№ 2309.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ‘ЯЗКОВЕ.

* * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 6778.

№ 2335.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіров оградська область, смт Олександрівка, вул. Радянська, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-26, 3-24-21, 3-30-61. Зам. № 364.

64-2013  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you