Page 1

Вівторок, 25 березня 2014 року № 22 (9880) Виходить з березня 1935 року

Ãàçåòà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ ðàäè òà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ äåðæàâíî¿ àäì³í³ñòðàö³¿ Àêòóàëüíî!

ØÀÍÎÂͲ ÆÈÒÅ˲ ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜÊÎÃÎ ÐÀÉÎÍÓ! Підтримаймо Українські Збройні сили. Зокрема військову частину А-0981, що базується в нашому районі. Благодійну допомогу можна переказувати на картку Миколи Миколайовича Медведєва, р/ р 4238430002057086 в Райффайзен Банку „Аваль”. Водночас повідомляємо, що в зв’язку зі зміною суспільно-політичної ситуації не потрібно перераховувати благодійні внески на десантний корабель „Кіровоград.” Çíàé íàøèõ!

ÃÈÐÜÎÂÈÊÈ Ç ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÙÈÍÈ Ï²ÄÊÎÐÈËÈ ÒÎÊÌÀÊ З 14 по 16 березня у місті Токмак Запорізької області відбулися ÍÀ ʲÐÎÂÎÃÐÀÄÙÈͲ ÑÒÀÐÒÓÂÀËÀ ÀÊÖ²ß «ÌÀÉÁÓÒͪ ˲ÑÓ Ó ÒÂÎ¯Õ ÐÓÊÀÕ»

21 березня, якраз у Міжнародий день лісів, на Кіровоградщині розпочалася акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона проводиться щорічно і вже стала традиційною. Про це розповіла начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко на прес-конференції, яка пройшла того дня у ЧервоноНерубаївському лісництві ДП «Олександрівський лісгосп». Керівник лісової галузі області зазначила, що в нашу область акція нинішнього року завітала вдев’яте. А під час неї, як правило, лісівникам є нагода вкотре нагадати громадськості про бережливе ставлення до природи та долучитися до примноження лісових масивів. Акція буде тривати до Дня довкілля, який в Україні проводиться третьої суботи квітня. Організаторами широкого кола заходів є обласне управлінння лісового та мисливського господарства, державні лісогосподарські підприємства, обласне Товариство лісівників. За словами Наталії Ревенко, торік в області заготівлю лісу проведено на 400 гектарах, а посаджено 1300 гектарів нових насаджень лісу. Цього року заплановано також створити 1300 гектарів молодих лісів. Основні лісові породи, які прикрасять наш край, - дуб звичайний та ясен звичайний. Хоча на півдні області будуть садити й акацію, а на півночі – сосну звичайну. Чималою проблемою лісової галузі, наголосила начальник управління, залишаються лісові пожежі. Тому Натілія Ревенко

ÂÈÏÐÀÂÍÈÉ ÖÅÍÒÐ ÂÈÐÎÁËߪ ªÂÐÎÄÐÎÂÀ Олександрівський виправний центр №104 успішно освоїв виробництво екологічно чистих паливних брикетів власного виробництва. Про це розповіла старший інспектор групи контрольно-аналітичної роботи центру Світлана Барабанова. З її слів, така продукція виробляється з деревної тирси, що залишається в результаті переробки будівельного лісу. Тирса попередньо висушується, спресовується під великим тиском і високій температурі без додавання будь-яких хімічних зв’язуючих добавок. Щільність паливних брикетів дозволяє зберігати їх необмежений час в умовах природної атмосферної вологості, а це є важливим пріоритетом при їх купівлі. Ця продукція має велику перевагу перед вугіллям та дровами, кидати брикети в піч (топкову) можна в сім разів рідше в порівнянні з дровами, при цьому брикети горять з мінімальною кількістю диму та іскор. Паливні брикети використовують як тверде паливо для систем опалення в будинках, теплицях, фермах; для печей, барбекю, котлів, камінів, саун. Практика показує, що за допомогою паливних брикетів можна протопити лазню в 2 рази швидше , ніж при використанні звичайних дров. Це паливо використовується скрізь, де потрібна висока температура, стійке, бездимне полум’я, довго палаюче (до 1 години) і дає тривалий жар (ще до 2 годин). Світлана Барабанові додала, що реалізується брикет в поліетиленових пакетах.

звернулася з проханням до журналістів у засобах масової інформації нагадувати громадянам бути обережними і пильними з вогнем у лісі. Це питання надзвичайно актуальне у ці весняні дні, коли люди масово вирушають на відпочинок на природу. А після прес-конференції журналісти разом з працівниками управління, учнями шкільного лісництва Підлісненської школи та працівниками Червоно-Нерубаївського лісництва прибрали від сухого листя рекреаційну зону біля автошляху, що сполучає Кіровоград з Олександрівкою, та посадили новий парк декоративних рослин біля контори лісництва. Гостям також продемонстрували роботу нового трактора, який управління нещодавно придбало. Завдяки цій техніці значно буде покращено роботу по пересадці насаджень. Варто зазначити, що крім головного заходу акції – створення лісових насаджень, працівники галузі проводять багато інформаційно-роз’яснювальних заходів. Це й уроки природи, зустрічі з учнівською та студентською молоддю, вікторини, конкурси творів та малюнків тощо. Зокрема, під час восьмої за рахунком акції, у 2013 році, волонтери заліснили 93 гектари земель Кіровоградщини, висадивши 400 тисяч сіянців лісових дерев. У заходах з посадки лісу взяли участь близько 2000 чоловік. Наталія Ревенко сподівається, що і під час нинішньої акції знайдуться і дорослі, і діти, яким не байдужа доля майбутніх лісів, і вони також будуть активно допомагати лісівникам створювати нові насадження.

Ïîñàäèìî ÷îðíîáðèâö³â ðîçìàé – ’ Óêðà¿íñüêèé íàø êðàé! îá ºäíàºìî ÏÀË²ß ÑÅËÈÙÍί ÐÀÄÈ ÇÀÒÐÈÌÀÍÎ 19 березня у місті Олександрії інспектори ДАІ затримали двадцятиоднорічного жителя селища Єлизаветградки Олександрівського району Р. Як з’ясувалося вже згодом, цей молодик підозрюється у підпалі приміщення Єлизаветградківської селищної ради та пограбуванні Єлизаветградківського психоневрологічного інтернату 9 березня цього року. У скоєнні у селищі злочинів він відразу зізнався і зараз охоче співпрацює з правоохоронцями. Про це нашому кореспонденту розповів начальник сектору карного розшуку Олександрівського районного відділу внутрішніх справ Олександр Кондрашенко. З його слів, тієї ночі, з 8 на 9 березня, підозрюваний разом зі своїм другом дитинства, якому також двадцять один рік, випивали. До речі, вони обоє вже раніше судимі за крадіжки і ніде не працюють. Добре підігріті алкоголем, вирішили прогулятися селищем. Побачивши дорогою селищну раду, Р. вирішив її підпалити. Ніяких особистих політичних мотивів чи образ на працівників селищної ради він не мав. Але перед тим, як запалити, зловмисник через вікно проник у приміщення і виніс із кабінету сільського голови вишитий рушник, державний прапор

та стяг району і поклав усе це біля входу на вулиці. Пожежно-рятувальну службу та працівників міліції на місце пригоди викликав сільський голова Юрій Голуб. До того, як пожежу загасили, від приміщення майже нічого не залишилося, знищено дах, стіни, меблі, оргтехніку та документацію. Та молодики цього вже не побачили, бо в цей час через вікно проникли у приміщення психоневрологічного інтернату і влаштували там „гуляння” – знову пили спиртне і їли. А залишаючи заклад, Р. прихопив з собою п’ять ноутбуків та фотоапарат, які згодом сховав у місцевому... ставку. Як зазначив Олександр Кондратенко, свої злочини молодик пояснює тим, що був дуже п’яним. Зараз його взято під варту, відкрито кримінальні провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка» та частиною 2 статті 194 КК України «Умисне знищення або пошкодження майна». За такі дії зловмисник може отримати покарання у вигляді тюремного ув’язнення терміном до 10 років, впевнений правоохоронець. А ось щодо товариша злодія, то, більш всього, він піде свідком по цих кримінальних справах.

змагання з гирьового спорту серед чоловіків, жінок, юніорів та ветеранів у поштовху довгим циклом. Їхніми учасниками стали і спортсмени Кіровоградщини, представлені гирьовиками з Бобринця та с. Соснівки Олександрівського району (тренер Микола Марфула). Змагання розпочалися з виступу дівчат, де відмінно показала себе Анастасія Сугак (1998 р.н., вихованка М.Марфули). Серед юніорок вона посіла найвищу сходинку п’єдесталу, а а заліку дорослих посіла третє місце.

Після жінок боротьбу продовжили чоловіки 32-кілограмовими гирями. У ваговій категорії спортсмен з Олександрівщини – Микола Марфула здобув третє місце серед чоловіків.У ваговій категорії понад 90 кг спортсмен з Олександрівщини Ігор Денисенко посів третє місце поміж юніорів. Наступний етап змагань був представлений виступами спортсменів-ветеранів з гирями вагою 24 кг. У категорії до 90 кг Микола Марфула вдруге піднявся на п’єдестал, ставши віцечемпіоном.

24 áåðåçíè â³äçíà÷àâñÿ Âñåñâ³òí³é äåíü áîðîòüáè ç òóáåðêóëüîçîì

ÑϲËÜÍÎ ÄÎËÀÒÈ ÕÂÎÐÎÁÓ З початку нинішнього року в статеві органи, мозкові Олександрівському районі виявлено більше десяти хворих на туберкульоз. Про це повідомив завідуючий протитуберкульозним відділенням центральної районної лікарні Михайло Срібний. Він порівняв, що торік з туберкульозом у лікарню звернулося 25 пацієнтів, а десять років тому, у 2004 році – 32 пацієнти. Тож говорити про повне подолання цієї недуги у нашому регіоні ще рано. Михайло Срібний каже, що Всесвітній день боротьби з туберкульозом якраз привід нагадати людям, що тема туберкульозу актуальна й у нинішні дні. Про підступність цієї недуги, заходи профілактики і особливості лікування він і розповів: – Справа у тому, що на ранніх стадіях туберкульоз протікає безсимптомно або з маловираженими проявами – незначною загальною слабкістю, погіршенням апетиту, пітливістю (особливо вночі), періодичним підвищенням температури тіла до 37,237,8 оС, зрідка – кашлем. Туберкульоз може вражати не лише легені, але і інші органи і системи організму: кістковосуглобову систему, нирки і

оболонки, очі, гортань, шкіру, периферичні лімфатичні вузли. Чим раніше виявлене захворювання, тим ефективніше його лікування. Несвоєчасне розпізнавання призводить до його прогресування з переходом у деструктивні форми, коли хворий стає ще й джерелом зараження людей, що спілкуються з ним. Задавнені форми хвороби важко виліковуються навіть за допомогою сучасних лікарських засобів. Лікувати туберкульоз складно, тому що він «мутував» і пристосувався до тих препаратів, які на нього раніше впливали. З’явилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливе екологічне середовище і прийом медикаментозних засобів без призначення лікаря. Та, дотримуючись необхідних заходів обережності, можна захистити себе від небезпеки зараження. Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з цією хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих.


2

25 березня 2014 року ³äãîì³í ïîä³é

ÑËÎÂÎ ÒÀÐÀÑÎÂÅ ÆÈÂÅ

Відкрити для себе багатогранну постать Кобзаря допомогла літературно-художня виставка «Слово Тарасове живе », яку було організовано в Михайлівській сільській бібліотеці до 200- річчя з дня його народження. На ній експонуються твори геніального поета і розповіді про нього та малюнки читачів до творів Кобзаря. Слово Тарасове ожило і в Михайлівській школі на святі «Свіча Кобзаря» в віршах та піснях, яке підготувала учитель української мови та літератури Повалій В.І. Дорогим і шанованим гостем на святі був сам Кобзар (у вик. учня 10 класу Е. Махині), ожила поема «Тополя» у виконанні учасників клубу «Натхнення» Михайлівської сільської бібліотеки (Скляренко Д.,Стьожки Н., Бартош Н), глядачі із задо-

воленням переглянули відео-фільми «Шевченкохудожник» та «Заповіт», гарно передали образи маленького Тараса (В.Савченко) та його матері (Базильська О.), перед всіма промайнуло життя Кобзаря в гарно прочитаних віршах Фатич О., Копань О., Ковалевич Л., Чембарової І., Тарана Є. та піснях на слова Т.Шевченка. Діти ознайомилися з книжковою виставкою, де головною книгою є «Кобзар». Запалена свіча Кобзарем та пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» об’єднала всіх присутніх. Гарну атмосферу свята було організовано завдяки Повалій В.І., Карімовій І.А., Поклад А.В., Капустян Л.С., Алєксєєнко Є.О. Анжела ПОКЛАД, бібліотекар Михайлівської бібліотеки.

*

*

*

*

*

*

Нещодавно у Підлісненському НВК учні початкової школи своїм мистецтвом засвідчили велику любов до Кобзаря з нагоди 200-річчя від дня його народження. Акторська майстерність учнів 4 класу під керівництвом класного керівника Шевченко Н. Ю. заполонила душі глядачів, у залі панувала тиша, бо

кожен хвилюється разом з ними. Вірші та поеми Тараса Шевченка, пісні на його слова, вірші та пісні, присвячені Тарасу Шевченку – все це літературно – мистецьке розмаїття тихо, але урочисто прозвучало у виконанні маленьких школярів. Невмируще, пророче слово

Минають роки, століття, та пам’ять про видатного поета, художника, Кобзаря Т.Г.Шевченка залишається в помислах сьогоднішніх поколінь. Знаменним є відлік часу - 200: від пробуджених думок, чистих і вірних своїй батьківщині Україні та українському народу, до заклику жити на вільній Україні. Цю річницю вшановували учні Підлісненського навчально-виховного комплексу проведенням літературно-театралізованої композиції «Кобзареві вшановуємо» під керівництвом вчителів літераторів – В.М.Колісник та Г.В.Пересунько. У віршованих творах Шевченка учні відтворювали життєвий шлях маленького Тараса (актор Галушко Дмитро), його сирітську долю та

нужденне, невільне життя (актор Філін Володимир). Перед аудиторією допитливих очей учнів школи поставали постаті дівчини з уривка Т.Шевченка «Причина», яку виконувала Матвієнко Дарина, образ лілеї у виконанні Маліновської Аліни навівав учнів на відчуття любові і поваги, кохання і надії. Костянецька Олександра донесла до глядача образ дівчини – тополі. Активними учасниками театралізованого дійства були учні Третяк Сергій, Бойтков Віктор, Мисевра Оксана, Кріль Лілія, Михайлов Сергій. Та переповнення Шевченковими почуттями і переживаннями збуджувало в кожного глядача порив за справедливість і волю на нашій землі, на тій, яку сходив Тарас, яку

Кобзаря навічно житиме у серцях молодого покоління. Спи спокійно, Тарасе! Нащадки твої Словом шани й любові тебе пом’янули . І народи Вкраїни Заповітів священних твоїх не забули. Лілія ОБОДОВСЬКА, вчитель початкових класів. оспівав та змалював, за яку боровся, щоб вона постала в оновленому, вільному світі. Ніби далека дата – 200, та коли звучали вірші Т.Г.Шевченка, покладені на музику, «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої» у виконанні Галушки Андрія, зал встав. Перед кожним учнем, здається, постав образ Великої, Сильної духом, Світлої, закоханої в рідну Україну Людини – борця за волю і справедливість. Проймають юні учнівські серця думи Шевченка, проймає його Заповіт, який несеться з покликом журавлиного ключа у майбутні покоління. Шевченкове слово живе! Лариса ШЕВЧЕНКО, вчитель початкових класів Підлісненського НВК.

Â×ÈÒÅËÜÊÀ ² ÌÀÉÑÒÐÈÍß Ç ²ÂÀÍÃÎÐÎÄÀ

– Лідіє Степанівно, ану показуйте свої вишивки, просить секретар Івангородської сільської ради Любов Миколаївна Аксененко Лідію Степанівну Вихрист, яка разом з односельцями відпочиває на затишному ганку сільської ради. Трохи повагавшись, Лідія Степанівна дістає з сумки свої роботи. Це чудові вишивки хрестиком на релігійну тематику, присвячені зокрема наступному святу Великодня. Нові

роботи Л.В. Вихрист з цікавістю оглядають односельці, а секретар сільської ради каже, що в Лідії Степанівни справді золоті руки і не тільки в майстерності вишивання. І знайомить з сільською майстринею. Лідія Степанівна Вихрист все своє життя пропрацювала в школі. Вона за фахом вчителька математики. Своїй улюбленій вчительській справі віддала 35 років. З них 11 років була завучем. У селі Івангороді майже всі її учні. Вийшовши на заслужений відпочинок, Лідія Степанівна зайнялася іншою улюбленою справою – вишиванням. Майстерність вишивки вона перейняла від своєї матері. Та поки працювала в школі, часу на це заняття не було. Зошити, книжки, учні – звичайні вчительські будні були тоді змістом її життя. Та й зараз колишня вчителька не стоїть осторонь

шкільних справ. Щороку Лідія Степанівна активно організовує традиційні травневі зустрічі випускників Івангородської школи. А ще Л.В. Вихрист зібрала унікальні матеріали з історії свого роду.

²ÍÔÎÐÌÀÖ²ß ÙÎÄÎ ÏÐÀ ÒÀ ÎÁÎÂ’ßÇʲÂ, ÑÎÖ²ÀËÜÍÎÃÎ ÒÀ ÏÐÀÂÎÂÎÃÎ ÇÀÕÈÑÒÓ Â²ÉÑÜÊÎÂÎÇÎÁÎÂ’ßÇÀÍÈÕ, ÏÐÈÇÂÀÍÈÕ ÍÀ ²ÉÑÜÊÎÂÓ ÑËÓÆÁÓ Ó ÇÂ’ßÇÊÓ Ç ÌÎÁ²Ë²ÇÀÖ²ªÞ, ÐÅÇÅвÑÒ²Â, À ÒÀÊÎÆ Â²ÉÑÜÊÎÂÎÑËÓÆÁÎÂÖ²Â, ÏÐÈÉÍßÒÈÕ ÍÀ ²ÉÑÜÊÎÂÓ ÑËÓÆÁÓ Â ÄÎÁÐβËÜÍÎÌÓ ÏÎÐßÄÊÓ (ÇÀ ÊÎÍÒÐÀÊÒÎÌ) Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» є конституційним обов’язком громадян України. Військовий обов’язок включає, зокрема прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ, СОЦІАЛЬНИЙ ТА ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ, ПРИЗВАНИХ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ У ЗВ’ЯЗКУ З МОБІЛІЗАЦІЄЮ, ТА РЕЗЕРВІСТІВ Обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Згідно зі статтею 22 цього Закону військовозобов’язані зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов’язані Служби безпеки України – за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час. Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві), зобов’язані з’явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов’язані Служби безпеки України керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервісти зобов’язані з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу уповноваженої посадової особи. Права та обов’язки військовозобов’язаних під час проходження зборів та резервістів під час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві встановлюються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до статті 29 цього Закону призвані на збори військовозобов’язані та резервісти, які виконують обов’язки служби у військовому резерві,

забезпечуються матеріальними засобами в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. Порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 р. № 1644. Виплата середньої заробітної плати військовозобов’язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо військовозобов’язаний захворів під час зборів і продовжує хворіти після їх закінчення, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення зборів, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону. Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві і продовжує хворіти після закінчення терміну виконання цих обов’язків, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов’язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону. Військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють, на весь період зборів та резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями. Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження

служби у військовому резерві, у розмірі, встановленому цим Законом. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ, СОЦІАЛЬНИЙ ТА ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ПРИЙНЯТИХ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ДОБРОВІЛЬНОМУ ПОРЯДКУ (ЗА КОНТРАКТОМ) Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон), відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійнопсихологічний відбір і відповідають установленим статтею 20 Закону вимогам проходження військової служби. Відповідно до статті 21 Закону громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати. Перевезення громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, до місця служби здійснюються за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво відповідними військовими формуваннями, в яких проходять військову службу військовослужбовці. Порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, питання, пов’язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов’язку в запасі, регулюються Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153. З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження громадянами України військової служби, в якому, серед іншого визначаються права та обов’язки військовослужбовця, термін дії контракту. Олена НАДЬОН, начальник Олександрівського районного управління юстиції заступник голови районної МКМР з правової освіти населення.

Öèôðè ñòàòèñòèêè

Лідія Степанівна – цікава співрозмовниця, коли заходить мова про її професію, про довгий вчительський шлях. А от про своє нове захоплення багато не розповіда. Каже, що то просто для душі. Свої вишивки вона дарує дітям (у Лідії Степанівни два сини), близьким та родичам. Ніна ДОЛЯ.

Íàäõîäæåííÿ ïðîäóêö³¿ òâàðèííèöòâà íà ïåðåðîáí³ ï³äïðèºìñòâà îáëàñò³ çà 2013 ð³ê Від усіх категорій сільськогосподарських товаровиробників на переробні підприємства надійшло 18,3 тис.т живої ваги худоби та птиці, що на 4,5% більше порівняно з 2012р. та 26,9 тис.т молока та молочних продуктів (на 12,4% менше). Із загального обсягу надходжень переробними під-

приємствами від усіх категорій сільськогосподарських товаровиробників закуплено 16,9 тис.т живої ваги худоби та птиці, що на 2,8% більше порівняно з 2012р. та 26,9 тис.т молока та молочних продуктів (на 12,4% менше). Питома вага господарств населення в за-

гальному обсязі купівлі переробними підприємствами худоби та птиці знизилась з 5,8% у 2012р. до 5,5% у 2013р.; молока – зросла з 74,4% до 82,3%. Головне управління статистики у Кіровоградській області.


3

25 березня 2014 року

³âòîðîê 25 áåðåçíÿ 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20 Новини 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гість студії 07.20 Ера будівництва 07.25, 23.30 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 09.00, 21.00, 04.45 Підсумки дня 09.30 Книга.иа 10.05, 15.30, 19.10 Громадське телебачення 12.10, 18.45, 20.50 Діловий світ 12.25 Віра. Надія. Любов 13.20 Світло 13.40 Д/ф «Сіль інків» 14.45 Euronews 14.55, 05.15 Діловий світ 15.15 Брифінг Кабміну України 17.40 Про головне 18.05 Фінансова перспектива 21.40 Шусті-Live. Будні 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Підсумки 00.00 На слуху 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.40 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.10, 10.10, 20.30, 21.25 Т/с «Там, де ти» 11.10, 12.05, 00.50, 01.35 Т/с «Скліфосовський» 13.00 Не бреши мені - 4 14.00, 02.25 Т/с «Справа лікарів» 14.50, 03.10 Красуня за 12 годин - 2 15.45 «Свати -4» 16.45, 04.40 ТСН. Особливе 17.10 Т/с «Асі» 22.20 Міняю жінку - 8 00.00, 03.55 Т/с «Касл - 2»

05.20 Т/с «Ванга» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.20 Т/с «Зачароване кохання» 11.15 Д/с «Слідство вели» 13.25 Судові справи 15.20 Сімейний суд 16.50 Т/с «Жіночий лікар» 18.05 Стосується кожного 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Ванга» 23.50 Т/с «Життя й пригоди Мишка Япончика» 02.30 Стосується кожного

Ñåðåäà 26 áåðåçíÿ 06.30, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20 Новини 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гість студії 07.20, 23.30 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 09.00, 21.00, 04.50 Підсумки дня 09.30 Світло 10.00 Включення з Кабінету Міністрів України 10.20, 15.30, 19.10 Громадське телебачення 12.10, 18.45, 20.50 Діловий світ 12.30 Секрети успіху 13.20 Надвечір’я 14.10 Шлях до Чемпіонату світу FIFA 2014 Бразилія 14.45 Euronews 14.55, 05.20 Діловий світ 15.15 Брифінг Кабміну України 17.40 Околиця 18.05 Фінансова перспектива 21.35 Шусті-Live. Будні 22.45 Мегалот, Супер-лото, Трійка, Кено 23.00, 01.00 Підсумки 00.00 На слуху 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.35 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.10, 10.10, 20.30, 21.25 Т/с «Там, де ти» 11.10, 12.05, 00.40, 01.25 Т/с «Скліфосовський» 13.00, 03.00 Не бреши мені -4 14.00, 02.15 Т/с «Справа лікарів» 14.50, 03.50 Красуня за 12 годин - 2 15.45 «Свати -4» 16.45 ТСН. Особливе 17.10 Т/с «Асі» 22.20 Чотири весілля - З 23.50, 04.35 Т/с «Касл - 2»

05.20 Т/с «Ванга» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.20 Т/с «Зачароване кохання» 11.15 Д/с «Слідство вели» 13.25 Судові справи 15.20 Сімейний суд 16.50 Т/с «Жіночий лікар» 18.05 Стосується кожного 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці “ 20.30 Т/с «Ванга» 23.50 Т/с «Життя й пригоди Мишка Япончика» 02.35 Стосується кожного

×åòâåð 27 áåðåçíÿ

Дорогу, ніжну нашу донечку, внучку, жительку села Старої Осоти, КИРИК Вікторію Вікторівну з 17-річчям від дня народження, яке вона відзначатиме 26 березня, щиро вітають папа Вітя, мама Валя, баба Оля, баба Зіна. У день народження вітання тобі дарує цілий світ. Від рідних — щирі побажання, від друзів — радісний привіт. Хай буде день найкращий в році, веселий, сонячний, легкий. Щоб у яскравому потоці неслись наступні всі роки! № 679.

Дорогу, турботливу, ніжну нашу матусю, бабусю ЛИСЕНКО Світлану Яківну з 70-річним ювілеєм від дня народження щиро вітають доньки Інна з чоловіком Станіславом, Оксана з родиною, внуки Катя, Анастасія з чоловіком Андрієм та правнуки Уляна, Сюзана та Тимофій. Як сонцем весняним тобою зігріті, даруєм тобі, люба, море квітів, всі ніжні й найкращі слова, всю ласку й любов, яка лиш бува. Прийми, наша рідна, низенький уклін за те, що в житті – наш надійний заслін, за те, що ти – наша сімейна опора, за те, що з тобою не знаємо горя, за усмішку лагідну, душу просту, за щиру й сердечну твою доброту. № 676.

Продається корова з п’ятим телям. Тел. 068-068-15-15. № 710.

В смт Олександрівці по вул. Комсомольській,35 продається добротний газифікований будинок з усіма будівлями і цегла силікатна, нова. Ціна за домовленістю. Тел. 068-067-55-38, 068-068-06-98.

В Олександрівці по вулиці Леніна, 74 продається двокімнатна квартира (третій поверх) з індивідуальним опаленням. Квартира внутрішня, є талефон та інтернет, балкон засклений. Біля будинку гараж. Тел. 097-449-05-35 або 3-21-93. Продається корова, з 6-м телям на 9-му місяці тільності. Тел. 098-639-68-04.

№ 711.

06.30, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20 Новини 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гість студії 07.20 Ера будівництва 07.25, 23.30 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 09.00, 21.00, 04.50 Під сумки дня 09.40 Контрольна робота 10.05,15.30, 19.10 Громадське телебачення 12.10, 18.45, 20.50 Діловий світ 12.30 Державний кордон 12.45 Як Ваше здоров’я? 13.45 Надвечір’я 14.45 Euronews 14.55, 05.20 Діловий світ 15.15 Брифінг Кабміну України 18.05 Фінансова перспектива 21.35 Шусті-Live. Будні 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Підсумки 00.00 На слуху 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 00.10 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.10, 10.10, 20.30, 21.25, 22.20, 23.15 Т/с «Там, де ти» 11.10,12.05,00.25,01.15 Т/с «Скліфосовський» 13.00, 02.45 Не бреши мені – 4 14.00,02.00 Т/с «Справа лікарів» 14.50, 03.35 Красуня за 12 годин-2 15.45 «Свати - 4» 16.45, 04.20 ТСН. Особливе 17.10 Т/с «Асі»

05.20 Т/с «Ванга» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.20 Т/с «Зачароване кохання» 11.15 Д/с «Слідство вели» 13.25 Судові справи 15.20 Сімейний суд 16.50 Т/с «Жіночий лікар» 18.05 Стосується кожного 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Ванга» (закл. с.) 23.50 Т/с «Життя й пригоди Мишка Япон-чика» (2) (закл. с.) 02.30 Стосується кожного

Ï’ÿòíèöÿ 28 áåðåçíÿ 06.30, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20 Новини 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гість студії 07.20 Країна on line 07.40 Ера бізнесу 09.00, 21.00, 05.30 Підсумки дня 09.35 Книга.иа 10.05, 15.30 Громадське телебачення 12.10, 18.45, 21.15 Діловий світ 12.25 Віра. Надія. Любов 13.25, 03.45 Українського роду 13.45 Миттєвості життя 14.45 Euronews 14.55, 05.50 Діловий світ 15.15 Брифінг Кабміну України 18.05 Фінансова перспектива 19.00 Про головне 19.30, 21.30 Шустер-LIVE 00.00 Підсумки 00.35 На слуху 01.20 Трійка, Кено, Секунда удачі 06.00, 07.00, 08.00, 09.00,

№ 708.

Продається газифікований будинок по вул. К.Маркса,21. Біля будинку літня кухня, сарай, колодязь, погріб. Садиби 10 соток. Тел. 62-3-38, 050-96-62-506.

Продається теля (теличка), вік - тиждень. Тел. 097-124-91-44.

№ 709.

№ 706.

Ñïîðò

ÏÐÎÉØËÈ ÇÌÀÃÀÍÍß Ç ÁÀÑÊÅÒÁÎËÓ У залі Олександрівської ДЮСШ пройшли змагання з баскетболу серед збірних команд загальноосвітніх навчальних закладів серед юнаків. У змаганнях взяли участь 7 команд. Чемпіоном змагань стала команда Олександрівського НВК №3, вчитель фізичного виховання Сухенко Ю.Г., директор Литвин Л.І. Друге місце посіла команда Олександрівської ЗШ №1, вчитель Назаренко В.В., директор Бойко В.Г. На третьому місці команда Несватківського НВК, вчитель Черкас В.Г., директор Нестройна Л.П. * * * Відбувся ще один вид районної Спартакіади – змагання з баскетболу серед збірних команд дівчат загальноосвітніх навчальних закладів. Переможну естафету підхопили дівчата Олександрівського НВК №3, вчитель СухенкоЮ.Г., виборовши 1 місце у запеклій боротьбі з командою Несватківського НВК, вчитель Черкас В.Г. Третє місце зайняла команда Красносільської ЗШ, вчитель Ковальчук Г.В.

Ô²ÇÊÓËÜÒÓÐÍÎ-ÏÀÒвÎÒÈ×ÍÈÉ ÔÅÑÒÈÂÀËÜ У залі Олександрівської ДЮСШ пройшов фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт» серед збірних команд загальноосвітніх навчальних закладів. У змаганнях взяли участь 13 команд. Чемпіоном змагань стала команда Олександрівського НВК №2, вчитель фізичного виховання Чорногор Ю.В. Друге місце посіла команда Олександрівської ЗШ №1, вчитель Голинський Г.А. На третьому місці команда Несватківського НВК, вчитель Черкас В.Г. Підготував Микола ІВАНОВ, директор ДЮСШ. 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.10, 10.10, 11.10, 12.05 Т/с «Там, де ти» 13.00, 01.50 Не бреши мені -4 14.00 Т/с «Справа лікарів» 14.50, 02.40 «Красуня за 12 годин-2» 15.45 «Свати -4» 16.45 ТСН. Особливе 17.10 Т/с «Асі» 20.30 Казкова Русь 21.15 Вечірній Київ -2013 23.00, 23.35 «Супергерої» 00.00, 03.25 Х/ф «Побічний ефект» (2)

05.20 Т/с «Ванга» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.20 Т/с «Зачароване кохання» 11.15 Д/с «Слідство вели» 13.25 Судові справи 15.30 Сценарії кохання 16.50 Т/с «Жіночий лікар» 18.05 Стосується кожного 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Х/ф «Вій» 23.10 Х/ф «Зворотний квиток» 01.05 Д/ф «Наталя Селезньова із широко відкритими очима»

Ñóáîòà 29 áåðåçíÿ 06.00 Підсумки 06.30 Ну слуху 07.00 Шустер LIVE 11.20 Армія 11.30 Православний вісник 12.05, 15.05, 19.10, 21.35 Громадське телебачення 14.00 Театральні сезони 17.30 У гостях у Д. Гордона 18.30 Головний аргумент 18.40 Український акцент 21.00, 01.20 Підсумки дня 22.45 Мегалот, Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Від першої особи 23.35 Х/ф «Три тополі на Плющисі» 06.00,19.30 ТСН 07.00 Хто там? 07.55,08.20 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» 08.45 Світське життя 09.45 Казкова Русь 10.00, 11.05, 12.05, 13.10 «Свати - 5» 14.10 Вечірній Київ -2013 15.50, 21.15 Вечірній квартал 18.30 Розсміши коміка - 5 20.15, 05.00 Українські сенсації 23.20, 03.05 Х/ф «Залюднений острів» (2)

01.35 Х/ф «Тринадцять» (2)

05.40 Д/с «Слідство вели» 06.20 Х/ф «Зворотний квиток» 08.00 Школа лікаря Кемеровського 08.30 Сценарії кохання 09.30 Новини 10.00 Д/ф «Уся правда про Вангу» 12.00 Т/с «Шлюб за заповітом» 20.00 Подробиці 20.35 Х/ф «Не залишай мене, Любове» 22.35 Музична Премія «ЮНА2014». Церемонія Нагородження 00.30 Х/ф «Вічна казка»

Íåä³ëÿ 30 áåðåçíÿ 06.05 Світ православ’я 06.35 Від першої особи 07.05 Панянка й кулінар 07.30, 23.40 Ток-шоу «Дружина» 09.10 Д/ф «Справжня Жанна, фальшива Жанна» 10.05, 14.05, 19.10 Громадське телебачення 13.05 Як Ваше здоров’я? 17.30 У гостях у Д. Гордона 18.30 Діловий світ

21.00, 01.20 Підсумки тижня 21.35 Вечірній інформаційний блок 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Ера бізнесу 06.15, 03.05 Х/ф «Після дощичка в четвер» 07.40 Мультфільм 08.10, 08.35 М/с «Король Лев. Тімон і Пум-ба» 09.00 Лото-забава 10.00, 04.20 Світ навиворіт-5 11.05 М/ф «Маша й ведмідь» 11.10,21.00 Голос країни 4. Перезавантаження 13.45 Зіркова хроніка 14.50 Х/ф «Каблучка з бірюзою» 18.30 Зіграй у ящик 19.30 ТСН-тиждень 23.20 Світське життя 00.20 Що? Де? Коли? 01.20 Х/ф «Кохання зі словником» (2)

06.15 Х/ф «Вічна казка» 07.50 Вдалий проект 08.50 Школа лікаря Кемеровського 09.30 Недільні новини 10.00 Орел і Решка 11.00 Сусід на обід 12.00 Т/с «Шлюб за заповітом» 16.00 Т/с «Шлюб за заповітом2: Повернення Сандри» 20.00 Подробиці тижня 21.00 Т/с «Шлюб за заповітом2: Повернення Сандри» 23.00 Х/ф «Везуча»


4

25 березня 2014 року ÇÄÎÐÎÂÀ ƲÍÊÀ – ÇÄÎÐÎÂÅ ÌÀÉÁÓÒͪ

Íåâèãàäàíà ³ñòîð³ÿ

ÑÈÒÓÀÖ²Þ ÂÐßÒÓÂÀËÀ ÀÁÅÒÊÀ Давно це було. Тоді, коли можна було, поцінно придбавши квиток, відстань в 3-4 тисячі кілометрів літаком подолати і простому смертному за кілька годин. В кожному аеропорту проводили ретельний контроль речей — ті, що здавали в багаж, спеціальним приладом, а валізи, що брали з собою в літак, доводилося на вимогу працівників аеропорту ще й відкривати для візуального огляду. На таку відстань летіти, і без гостинця, хто собі міг дозволити. Більшість українських селян своїм родичам, друзям, які забралися так далеко, везли на гостинець, як завжди, смачне-пресмачне українське сало. На його перевезення потрібно було мати довідку з ветеринарної лікарні (та мало хто її брав). До нього ризикували, але обов’язково брали трилітрову грілку міцнющого та запашного, як тепер кажуть, екологічно чистого, перваку, під жартівливою назвою на французький лад „сам-жене”. Рідина хоча й горюча, але багатьом вдавалося приховати і довезти-таки її до місця призначення. От і в нашому чемодані майже все дно застеляв солідний шмат сала з прорістю, ретельно вкутаний в папір, целофан і тканину. Далі склали дорослий одяг, в якому замаскували грілку з перваком, потім речі своєї трирічної донечки, букварик, іграшки. Чемодан у вас невеликий, відкривайте, оглянемо і можете взяти з собою в салон, — сказали при реєстрації рейсу. Намагаючись не видати своє хвилювання, ми повільно намагались розстебнути „змійку” на чемодані. Вона, то перекошувалась, то заїдала, то заклинювала. Контролер терпеливо чекав. Його терпіння винагородилось: водночас змійка легко і плавно розстебнулась. Подумки ми попрощалися зі своєю провізією. Бо казали бувалі люди, як найдуть — відберуть. Працівник аеропорту розгортав руками іграшки: — Що у вас там? — Іграшки, речі, — відповіла тремтячим голосом. І раптом вгледівши Букварика: — А хто ж це його читає? — Це ми з Оксанкою букви вчимо, — відповідаю впевненіше. — І де ж наша Оксанка? — не вгавав працівник. — Ось вона, — взяла донечку на руки. Той недовірливо подивився в наш бік. — Така мілюзга букви знає? Образило нас те кляте „мілюзга”, але терпимо і дружно киваємо головами. — Гаразд, якщо Оксанка назве мені хоч кілька букв, полетите без „досмотру”. Це яка буква? — тикав пальцем в абетку наугад. — „А” - абрикос, „Ж” - жук, „З”- заєць, „Р” – риба, рак, „Ш” — шило, „Е” — екскаватор-р-р-р... — продемонструвала донечка чітку букву „ер”. Очі працівника аеропорту несподівано засвітилися непідробним здивуванням. — Молодець, Оксанко, розумниця! А мій бовдур в цьому році в школу йтиме, а букв не знає. Не хоче вчити, а тут таке маля... — він погладив Оксанку по голівці, а потім до нас: — Батьки, вам пощастило, я слово тримаю, закривайте свій чемодан і йдіть до літака. Миттєво, без проблем, застебнувся чемодан. І нас звідти ніби вітром здуло. — Пронесло, — мовили в два голоси і з полегшенням зітхнули. А вже за кілька годин попивали первачок, закушували салом і розповідали друзям, як Оксанка врятувала ситуацію в аеропорту і для них гостинці з України зберегла. Ольга ТИТАРЕНКО.

Здоров’я жінок є однією з найважливіших характеристик розвитку суспільства, оскільки саме стан здоров’я жінок здебільшого обумовлює стан майбутніх поколінь. Сучасна ситуація стану здоров’я вимагає нових ефективних шляхів розв’язання проблем його збереження та поліпшення. Стратегія охорони репродуктивного здоров’я значною мірою залежить від формування пріоритету здорового способу життя, зменшення негативних факторів впливу на здоров’я. Вищеверещаківська сільська бібліотека створила на базі бібліотеки інформаційний майданчик «Сільська жінка: здорова, кохана, щаслива». Створення інформаційного майданчика та дискусійного Інтернет-залу «Делікатна тема» для забезпечення інформаційних потреб користувачів Вищеверещаківської сільської бібліотеки сприяє організації інформаційно-просвітницької роботи та території села, спілкуванню користувачів-жінок репродуктивного віку з метою профілактики та покращення їх репродуктивного здоров’я, що має безпосередній вплив на покращення демографічної ситуації та здоров’я майбутнього покоління. Нещодавно сюди запросили сільського медика Калініченко О.Г. на інформаційну зустріч з юними односельчанками на тему «Юна Леді: магія здоров’я, краси, кохання, материнства», під час якої слухачі отримали відповіді на актуальні питання щодо підтримки свого здоров’я та відтворення здорового покоління, застосування сучасних методів контрацепції як альтернативи незапланованій вагітності та абортам. Для учасників підготовлено інформаційну вітрину «Як не зіпсувати романтику?», розповсюджено інформаційні листівки із серії «Небезпеки дорослого життя» та «Здорова жінка – аксіома ІІІ тисячоліття». Медик та бібліотекар виступили ініціатори спільного проекту і сподіваються, що після таких зустрічей молодь буде більш поінформованою і здатною приймати свідомі рішення з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Оксана ЛЮБЧИЧ, бібліотекар Вищеверещаківської сільської бібліотеки.

ÀÊÖ²ß «ÃÅÐÎÉ-ÐßÒÓÂÀËÜÍÈÊ ÐÎÊÓ» Якщо ви стали свідком проявленої мужності і героїзму або безпосереднім учасником рятування людей, ліквідації пожежі, аварії чи стихійного лиха, просимо вас надавати інформацію за телефонами: (0522)22-15-42, (0522)22-09-90 або за адресою: відділ роботи із засобами масової інформації та громадськістю центру забезпечення діяльності У ДСНС України у Кіровоградській області, вул. Пашутінська, 1, м. Кіровоград, 25015. Підсумки підбиваються напередодні Дня рятівника. Учасники, які стають лауреатами, нагороджуються Міністерством надзвичайних ситуацій відзнакою «Геройрятувальник року». Чекаємо ваших листів та повідомлень! Олександрівський РВ У ДСНС України у Кіровоградській області.

Втрачений сертифікат на право власності на земельну частку (пай) по КСП ім. Шевченка, серія КР №0129672, виданий на ім’я Базик Тетяни Феофанівни, вважати недійсним. №731.

Сім’ї кумів, сусідів Безкоровгайного О.П., Шевельова О.І., Гниляка І.Д., Бузунова С.І. Клименко С.М., Вихриста П.П. в глибокій зажурі схиляють голови перед пам’яттю хорошого кума, сусіда ЛУЦЕНКА Дмитра Івановича і щиро співчувають дружині Тетяні Василівні, дітям та внукам покійного. Царство Небесне і світла пам’ять покійному, а рідним – віка і здоров’я пережити непоправне горе. № 701.

На 68-му році обірвалося життя життєрадісної, доброї, щирої людини – нашого товариша, кума ДОБРОВОЛЬСЬКОГО Миколи Васильовича. Сім’ї кумів Утюжових, Мельників, Фаркових, Чобану, Ткаченків глибоко сумують з приводу передчасної смерті нашого дорогого кума і висловлюють щирі співчуття дружині, дітям, внукам покійного. Світла йому пам’ять і Царство Небесне, а рідним – віка і здоров’я. № 722.

Адміністрація та колектив ДНЗ №6 висловлюють глибоке співчуття вихователю Скічко Валентині Савівні та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті батька КРАВЧЕНКА Сави Герасимовича. Світла і вічна пам’ять покійному, а рідним – віка і здоров’я.

Олександрівська районна та селищна ветеранські організації глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті інваліда Великої Вітчизняної війни КРАВЧЕНКА Сави Герасимовича і висловлюють щире співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять та земля пухом покійному, а рідним – здоров’я, терпіння, витримки. Сусіди вулиці Шевченка Чорноморець В.В., Синьогуб В.П., Регеза В.Н., Діброва В.Ю., Федоренко В.Ф., Бойко Н.В. та їх сім’ї висловлюють щире співчуття Скічко Валентині Савівні та всій її родині з приводу тяжкої втрати – смерті батька, дідуся, прадідуся КРАВЧЕНКА Сави Герасимовича. Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині – віка і здоров’я. № 713.

Свати Юра та Ніна, сім’я Кравців Петі і Тані глибоко сумують з приводу смерті хорошого свата, порядного сім’янина, доброї душі людини ЛУЦЕНКА Дмитра Івановича і висловлюють щире співчуття свасі Тетяні Василівні, синам Андрію, Вадиму, дочці Інні, їх сім’ям та всім рідним і близьким. Світла і вічна пам’ять покійному, земля йому пухом і Царство Небесне, а родині – віка і здоров’я пережити тяжку втрату.

№ 707.

№ 702.

Трудовий колектив Бірківського НВК висловлює щире співчуття колишній медсестрі закладу Добровольській Валентині Іванівні та її родині з приводу тяжкої, непоправної втрати – передчасної смерті чоловіка, батька, дідуся, добропорядної людини ДОБРОВОЛЬСЬКОГО Миколи Васильовича. Світла і вічна пам’ять покійному, а родині – віка, здоров’я і сили пережити велике горе.

Однокласники Дмитрієва А., Болюк О., Галушка С., Коцюпир С. та куми Вітри з болем в серцях сприйняли звістку про передчасну смерть чоловіка, батька ЗУБЕНКА Віктора. Сумуємо і висловлюємо щире співчуття дружині Зубенко Людмилі та її родині. Світла пам’ять і земля пухом покійному. Царство Небесне його душі, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити велике горе.

№ 715.

№ 720.

Сім’ї сусідів Скічко О.І., Загинайко О.П., Скічко Н.М., Люльки Л.І. висловлюють щире співчуття Саганенкам Вірі Савівні та Василю Кіндратовичу і їх рідним з приводу тяжкої втрати – смерті батька КРАВЧЕНКА Сави Герасимовича. Світла і вічна йому пам’ять, а рідним – віка і здоров’я.

Сім’я Дмитрієвих, О.Терещенко, В. Волошаненко, О. Осадча висловлюють щире співчуття Клименко Валенині Василівні та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті батька ГРЕЦЬКОГО Василя Миколайовича. Світла пам’ять і земля пухом покійному, Царство Небесне його душі.

№ 714.

№ 719.

Âïåðåä

районна газета Засновники: Олександрівська районна рада, Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області. * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року.

Редактор

Ніна ДОЛЯ

* * * Редакційна колегія:

Старченко М.Я., Найко І.П., Шаповал Ф.О., Тімановський В.М., Шевченко С.П., Присяжнюк В.П., Доля Н.М., Шевченко Г.В., Горло О.Є.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

Дорогого, любого, цікавого, найкращого у світі внука МАГАНА Ванічку з 2-річчям від дня народження від щирого серця, з любов’ю вітають бабуся Ніна, дідусь Ваня, дядя Саша, папа й мама. В цей день лише для тебе сміється сонце з неба і ніжно пахнуть квіти його теплом зігріті, і дятел на світанні відстукав привітання, і мишкашкряботушка посмикає за вушко, і котик походжає - тобі добра бажає. Тож прийми від нас ти привітання, і нехай неначе в добрій казці, збудуться усі твої бажання. № 717.

В смт Олександрівці по пров. Свердлова, 3 продається будинок. Біля будинку є гараж, сарай, літня кухня, город. Тел. 099-073-85-79, 097-91-73-002. № 545.

Продаються дрова колоті та обрізки твердих порід. Тел. 097-68-28-829. № 635.

Продається газифікований будинок по вул. Свободи, 79-А. Ціна за домовленістю. Тел. 097-116-94-73. № 641.

Продається газифікований будинок в селі Бірках по вул. Калініна, 90. В подвір’ї — гараж, інші споруди. Городу 35 соток. Тел. 096-59-36-604. № 620.

ЧИСТИМО КРИНИЦІ, ВІДКАЧУЄМО МУЛ ДО ТВЕРДОГО ДНА БЕЗ ПОМІЧНИКІВ. Звертатись за тел. 098-22-55-388, 098-22-314-46, 099-44-754-30. № 724.

ПРОДАЄТЬСЯ ГНІЙ. 2 причепи. Тел. 098-05-34-174, 099-40-92-728. № 728.

Терміново продається будинок з усіма зручностями в смт Олександрівці по вул. Калініна.20. Біля будинку: гараж, літня кухня, сарай, два колодязі. Садиби 7 соток. Тел. 096-132-09-47. № 727.

ПОДЯКА 17 березня перестало битися серце 42-річного ОЛІЙНИКА Бориса Миколайовича - прекрасної людини, чудового спеціаліста, батька, товариша. Під час тяжкої хвороби, а потім в організації похорон прийшли на допомогу добрі люди Безсмолий Б.М., Савеленко О.О., колеги по роботі з Телекому. Дуже вдячні за матеріальну і моральну підтримку однокласникам, кумам, друзям, сусідам і всім добрим людям. Хай Господь-Бог береже Ваші родини, віка і здоров’я вам, а душі покійного – Царства Небесного і вічна пам’ять. Сумуючі дядя Ваня і тьотя Лєна Олійники, Мурашкіни Олександр і Таня. № 705.

ПОДЯКА Тяжке горе спіткало нашу родину. На 72-му році життя помер наш дорогий чоловік, батько, дідусь ТАРАНУХА Микола Юхимович. Він був нашою в житті опорою, надійним помічником. Був... Дуже тяжко змиритися з цим. У тяжку життєву хвилину нам на допомогу прийшли добрі, не байдужі до людського горя люди – рідні, близькі, сусіди, друзі, свати, однокласники. Сердечне їм спасибі. Хай Бог допомагає їм в житті, Мати Божа оберігає від усякого лиха. Нашому ж дорогому Миколі Юхимовичу просимо у Бога, Матері Божої, у всіх світлих Божих сил допомоги у тому невідомому нам світі, де зараз перебуває його душечка. Завжди сумуючі дружина, син з сім’єю, внуки, всі рідні. № 716.

ПОДЯКА 8 березня тяжка хвороба і невблаганна смерть забрали життя нашого чоловіка, невтомного трудівника, турботливого татуся, люблячого, ніжного дідуся ДИГДАЛА Ярослава Івановича. Від щирого серця висловлюємо подяку сватам, кумам, родичам, сусідам, друзям і всім добрим людям, які розділили з нами біль втрати, допомогли в організації похорону і провели разом з нами в останню путь дорогу нам людину. Віка вам і здоров’я, добрі люди, а нашому рідному Ярославу Івановичу вічний спокій і Царство Небесне. З вдячністю вічно сумуючі дружина, діти, внуки, брат. № 721.

Адміністрація та педагогічний колектив ДНЗ №6 висловлюють щире співчуття Зубенко Людмилі Вікторівні, сину Ярославу, донечці Мирославі та Лук’яненко Ользі Василівні і її родині з приводу смерті чоловіка, батька, зятя ВІКТОРА. Світла і вічна йому пам’ять, а рідним – віка і здоров’я. № 723.

Сім’ї сватів Щербини П.Г., Щербини Р.П. висловлюють щире співчуття Скічко Валентині Савівні та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті батька КРАВЧЕНКА Сави Герасимовича. Світла і вічна пам’ять покійному, земля йому пухом, а рідним – віка і здоров’я пережити тяжку втрату. № 712.

Сім’ї сусідів Бодряги І.Г., Богаченка І.О., Тихоненка О.В., Богача В.В. глибоко сумують з приводу смерті великої трудівниці, хорошої людини, наставниці, порадниці ФУНДЕРАТ Галини Петрівни і висловлюють щире співчуття внуку Капкану Сергію Володимировичу, його родині та всім рідним і близьким покійної. Земля пухом і світла пам’ять покійній, Царство Небесне її душі, а родині – віка і здоров’я.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ‘ЯЗКОВЕ.

* * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 8043.

№ 703.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіров оградська область, смт Олександрівка, вул. Радянська, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-26, 3-24-21, 3-30-61. Зам. № 121.

22-2014  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you