Page 1

Вівторок, 21 січня 2014 року №5 (9863) Виходить з березня 1935 року

Ãàçåòà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ ðàäè òà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ äåðæàâíî¿ àäì³í³ñòðàö³¿ 22 ñ³÷íÿ – Äåíü ñîáîðíîñò³ ³ ñâîáîäè Óêðà¿íè

²íôîðìóº ïîäàòêîâà

Шановні жителі Кіровоградщини, щиро вітаємо вас із Днем Соборності та Свободи України! В житті кожного із нас відчуття свободи відіграє одну із ключових ролей – всі ми прагнемо бути вільними у своїх думках, вчинках, переконаннях. Не менш важливе значення свобода має і для держави – незалежної, суверенної, соборної нашої рідної України. Україна пройшла довгий і тернистий шлях до своєї соборності, до свободи і незалежності. Ми маємо добре пам’ятати усі уроки історії, які пережила наша держава – складні, просякнуті кров’ю і втратами – це і буде той об’єднавчий фактор, що не дозволить нам і нашим дітям ділити Україну на частини через політичні погляди чи вподобання. Будьмо єдиними у своїх прагненнях – возвеличити рідну державу, зміцнити її славу і потенціал. Будьмо гордими своїм рідним краєм, своєю Батьківщиною. З повагою Андрій НІКОЛАЄНКО, Микола КОВАЛЬЧУК, голова обласної голова обласної державної адміністрації. ради.

ÄÎ ÓÂÀÃÈ ÏËÀÒÍÈʲ ÏÎÄÀÒʲÂ!

Шановні олександрівці! 22 січня 1919 року ввійшло в історію української державності як День соборності України. Саме того дня, урочисто на Софійській площі в Києві, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки Це свято нагадує нам, особливо молодому поколінню, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу. Отже, прийміть найкращі привітання від імені районної державної адміністрації, районної ради з нагоди одного з найвеличніших свят – Дня Соборності України! Зичимо усім вам злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої Вітчизни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання демократичної і могутньої України, надійної запоруки щасливого життя її достойного народу. Відродження Вітчизни – це єдність наших душ, воскресіння духовності, культури, мови. Зі святом Соборності! Валерій АВКСЕНТЬЄВ, Василь СКЛЯРЕНКО, голова районної голова районної державної адміністрації. ради.

ÄΠ²ÄÎÌÀ ÄÅÏÓÒÀҲ ÐÀÉÎÍÍί ÐÀÄÈ Пленарне засідання двадцять восьмої сесії районної ради шостого скликання відбудеться 31 січня 2014 року об 11 годині у смт Олександрівці в сесійній залі районної ради. На розгляд пленарного засідання вносяться питання: 1. Про районний бюджет на 2014 рік. 2.Про встановлення та затвердження граничного нормативу рентабельності виробничої діяльності для підприємств спільної власності територіальних громад сіл і селищ Олександрівського району. 3. Про внесення змін до Комплексної районної програми запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в Олександрівському районі на 20062010 роки і на період до 2015 року. 4. Про звіт постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та раціонального використання природних ресурсів. 5. Інші.

²ÌÅÍÀ ÃÅÐίÂ-ÂÈÇÂÎËÈÒÅ˲ ÍÀÇÀÂÆÄÈ Â ÍÀØÈÕ ÑÅÐÖßÕ

Саме під такою назвою 16 січня в Голиківському НВК було проведено позакласний захід до 70-ї річниці визволення Кіровоградщини від німецько-фашистських загарбників. Державець О.Г. та Ващенко І.В. підготували його на основі зібраних протягом багатьох років спогадів про односельчанвизволителів. З цих матеріалів і літератури про визволення Кіровоградщини було оформлено виставку. Під час заходу учні згадали бойовий шлях воїнів-односельчан Гордієнка Г.О. та Дубіцького А.Т., Героя Радянського Союзу Цупренка С.Г. з села Кримок. Було переглянуто фото- та відеоматеріали про окупацію та визволення міста Кіровограда. Також учні побачили і відчули атмосферу бою, переглянувши відео реконструкції Корсунь-Шевченківської битви, яку в 2013 році здійснили учасники товариства «Пам’ять».

Øàíîâí³ ñïîæèâà÷³! Кіровоградська дирекція Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» пропонує скористатися послугою «Електронний квиток». Через мережу відділень поштового зв’язку ви можете здійснити оформлення замовлення на перевезення автомобільним, залізничним та авіатранспортом. За детальною інформацією ви можете звернутися у будь-яке відділення поштового зв’язку.

ÙÅÄÐÈÉ ÂÅײÐ, ÄÎÁÐÈÉ ÂÅײÐ! Ось і минули новорічно-різдв’яні свята: час традицій, вітань та побажань. Час, коли на вулицях жителі нашого селища бачили багато колядників та щедрівників. Та серед безлічі дітлахів 13 січня, напередодні Нового року за старим стилем, своєю яскравістю виділявся великий колектив дітей різного віку, в яскравих національних костюмах — а саме: народний художній фольклорний колектив “Джерельце” Олександрівcького РЦДЮТ, які разом зі своїм керівником Халецькою Л.І. та акомпаніатором Бугаєнко Г.В. вітали жителів Олександрівки, установи та організації гарними колядками, щедрівками та традиційним засіванням. Вихованці колективу Поліщук Альона,

Осауленко Валерія, Ткачук Юлія, Фесун Дарина, Свердел Альбіна, Ткачук Яна, Бойко Ніна, Петрова Анастасія, Прудка Анна, Лапа Єлизавета, Марченко Родіон, Лушпай Альона, Катеринюк Марія, Бірзул Анжела, Бугаєнко Яна, Кущенко Вероніка, Крештоп Марина з радістю дарували людям відчуття свята, гарні емоції та колоритність традицій та звичаїв українського народу, які вони вивчають на заняттях гуртка, відроджують у пошуково — етнографічних експедиціях, зокрема співпрацюючи з жителькою с. Розумівки Зеленько Настею Павлівною. Вже вкотре юні вихованці “Джерельця” довели, що вони гідно носять звання народного художнього колективу.

Á²Á˲ÎÒÅÊÀ: ØËßÕ ÄÎ ÑϲÂÏÐÀÖ² Поки людина здатна творити щось нове, пізнавати світ, дивуватися і радіти – вона живе повноцінним життям. І наскільки це життя буде насиченим і яскравим, залежить від нас. В Олександрівській районній бібліотеці для дорослих відбулася чергова зустріч керівництва управління Пенсійного фонду України - начальником управління Фонду в районі Надією Поцелуйко та заступником начальника управління Інною Ратушною з слухачами Вищої народної школи. Бібліотечні працівники оформили в читальному залі поличку «Запитуйте - відповідаємо», де експонувалися матеріали по пенсійному законодавству. Також підготовлена папка інформаційних матеріалів «Пенсійний фонд інформує». У бібліотечній сфері соціально-партнерські відносини розвиваються як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівні. Серед пріоритетних груп користувачів і люди похилого віку. Коло партнерів сучасної бібліотеки досить широке і поповнюється щороку. Начальник управління Пенсійного фонду України Поцелуйко Надія привітала присутніх з новорічними святами та розповіла про зміни, що відбуваються у пенсійному

законодавстві з метою підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян. Присутніх цікавили питання виплати підвищень дітям війни та у зв’язку зі збільшенням із 1

запитання, а працівники Фонду ознайомилися з потребами людей. Директор районної бібліотеки Гриб М.Г. висловила бажання в подальшому прово-

грудня 2013 року прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб та інші питання. Фахівець управління надала вичерпні відповіді на питання, що стосувалися порядку проведення перерахунку пенсій, оформлення пенсій по інвалідності, виходу на пенсію жінок у 55–річному віці та за вислугою років. Захід пройшов у дружній атмосфері та був корисним для обох сторін: пенсіонери дістали вичерпні відповіді на свої

дити спільні засідання представників управління Фонду із слухачами Вищої народної школи щодо соціальної державної політики з питань пенсійного забезпечення. Адже бібліотека є вигідним партнером для інших організацій, громадським центром культурного життя, спілкування, дозвілля. Тамара ВОВЧЕНКО, бібліотекар читального залу.

Стартувала кампанія «Декларування-2014». Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області інформує, що, відповідно до норм Податкового кодексу України, з 1 січня 2014 року в Україні стартувала щорічна кампанія декларування доходів громадян, яка буде тривати до 1 травня 2014 року.Декларацію про майновий стан та доходи можна подати до податкової інспекції за місцем реєстрації або прозвітувати в електронному вигляді. Для цього необхідно мати ключ цифрового підпису, який можна отримати в Олександрівському відділенні Знам’янської ОДПІ. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі: 1) отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався; 2) отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності); 3) отримання іноземних доходів. Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Шановні громадяни! Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації. Прес-служба Олександрівського відділення Знам’янської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області.

Øàíîâí³ æèòåë³ ðàéîíó! 23 січня 2014 року з 14.00 год. до 16.00 год. начальник відділу внутрішньої безпеки в Кіровоградській області ДВБ МВС України Литвин Микола Миколайович буде проводити особистий прийом громадян Олександрівського району в приміщенні Олександрівської районної державної адміністрації за адресою: смт. Олександрівка, вул. Леніна, 78.


2

21 січня 2014 року ³÷íå ïîëóì’ÿ ïîäâèãó

ÇÎÐß ÍÀØί ÏÅÐÅÌÎÃÈ

(Ìîñêîâñüêà áèòâà æîâòåíü 1941– ñ³÷åíü 1942 ð.ð) Підкоривши країни Західної Європи в 30-х роках минулого століття, Гітлер і його підручні (генерали вермахту і міністри) розробили план блискавичного розгрому Радянського Союзу. В центрі наступальної операції „Барбароса” був план „Тайфун”. Фашистські генерали надіялися розгромити радянські війська ще на підступах до Москви, навстіж відкрити ворота до неї, поголовно знищити населення і перетворити у величезні груддя обгорілі розвалини. З падінням Москви Гітлер мав оголосити завоювання Радянського Союзу. В обозах фашистських військ завойовники вели білого коня, на якому Гітлер мав проїхати центром Москви, везли ящики з бойовими нагородами для фашистських загарбників, гранітні блоки для пам’ятника Гітлеру в м. Москві. Але легкої прогулянки фашистських полчищ, як це було на Заході Європи, по радянській землі не відбулося. Партія і уряд розробили всеосяжну програму мобілізації всіх сил народу на відсіч ворога. Програма базувалася на вимогах, проголошених Й.В. Сталіним 3 липня 1941 року і 6 листопада на урочистому засіданні, присвяченому 24-м роковинам Жовтневої соціалістичної революції, з яких було зрозуміло: „Ворога буде розгромлено, перемога буде за нами! Все для фронту, все для перемоги!” Зоря Московської битви висвітлила великий патріотизм, героїзм і самопожертву радянського народу і його

армії: Смоленська битва, оборона Брестської фортеці, Мінська, Києва, Одеси, Севастополя, Ленінграда. Навічно вписані імена в історію Великої Вітчизняної війни 28 артилеристів-панфіловців, які ціною свого життя зупинили десятки фашистських танків біля роз’їзду Дубосєково по Волоколамському шосе на Москву; ім’я лейтенанта пілота-винищувача Віктора Талалихіна, який в нічний час на висоті 4000 м в небі над Москвою відшукав фашистського стерв’ятника і таранив його; партизанокрозвідниць Зої Космодем’янської і Віри Волошиної; сотні тисяч народних ополченців, які разом з військовими частинами відстояли свою столицю – Москву; сотні тисяч жителів столиці самовіддано працювали на ритті протитанкових ровів, окопів, траншей. Навічно в пам’яті народній авіатори і артилеристи-зенітчики, які збили 1300 фашистських стерв’ятників, що несли смертельний вантаж на столицю. Історія береже імена славних воєначальників, які керували з’єднаннями різних фронтів Московської битви: Георгій Костянтинович Жуков, Іван Степанович Конєв, Семен Костянтинович Тимошенко. Москва – місто-герой. Сотні тисяч учасників Московської битви в роки Великої Вітчизняної війни відзначені високими урядовими нагородами за бойові і трудові подвиги. Серед учасників Московської битви 1941-1942 р. р. відзначилися і наші земляки з олександрівського краю: Сер-

гій Іванович Жадан з с. Івангорода, курсант 1-го Московського артилерійського училища імені Красіна. Під час оборони Москви на передньому краю давав пояснення генералу Л.М. Доватору, де краще провести кавалеристів, які відправлялися в рейд по тилах ворога. У післявоєнний час Сергій Іванович довгий час працював учителем, директором школи. Має трудові і бойові нагороди, серед яких престижний офіцерський орден „Олександра Невського”. Петро Дяченко з Голикового, лейтенант, командир зенітного розрахунку. Це і його заслуга, що артилеристи-зенітчики збили ще не одну сотню фашистських стерв’ятників в небі над Москвою. Юхим Назарович Фуркало – з Іванівки, старший сержант, командир взводу комсомольців-добровольців морських десантників із Тихоокеанського військово-морського флоту. Під Москвою був тяжко поранений осколком артилерійського ворожого снаряда, друзі врятували свого командира. У післявоєнний час довгий час працював завідуючим призаводським пунктом, мав бойові і трудові відзнаки. Валерій Левенець з с. Несваткового, танкіст, механікводій Т-34. Відзначений бойовими нагородами, у післявоєнний час працював водіємекспедитором райспоживспілки. Мефодій Лавріненко з Олександрівки – водій ЗІС-5, транспортував снаряди і патрони для артилеристів і кулеметників, а з передової –

поранених воїнів у московські госпіталі. Дмитращенко Михайло Іванович з Олександрівки – лейтенант, командир взводу розвідників-диверсантів, у боях з ворожими гарнізонами був тяжко поранений. Фронтовики на саморобних ношах 30 км виносили свого командира із ворожого тилу. У післявоєнний час працював учителем, заступником голови райвиконкому. Демченко Михайло Олександрович – мій однокласник. У листі з фронту писав: „Сражаться за свою неньку Украину не пришлось, зато Брянские леса исколесили вдоль и поперек. Почти всю Орловскую, Тульскую и часть Смоленской обьездил на своих да на двоих... Участвовал в боях за Орел, Брянськ, Тулу, Сталиногорськ, Болхов, Белев, Щелкино, Богородицк, Дорогобуж, Венев, Плавск, Узловую”. Загинув у 1944 році. Більше 120 днів і ночей точилися кровопролитні бої за Москву. На полях Підмосков’я покояться мільйони жертв кровопролиття. Відповідаючи на запитання на Нюрнберзькому процесі 1946-1947 р. р. військових злочинців, коли він почав розуміти, що план „блискавичної війни” – „Барбароса” терпить крах, фельдмаршал Кейтель (один із творців плану „блискавичної війни” під Москвою) промовив лише одне слово: „Москва”. Петро ОПАНАСЕНКО, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни.

200 ÐÎÊ²Â Â²Ä ÄÍß ÍÀÐÎÄÆÅÍÍß ØÅÂ×ÅÍÊÀ – ÇÍÀÊÎÂÀ ÏÎÄ²ß Â ÊÓËÜÒÓÐÍÎÌÓ ÆÈÒÒ² ÊÐÀ¯ÍÈ

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю... У будьякому випадку байдужим вона не залишає нікого. На Олександрівщині активно проводяться заходи з відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Президент України Віктор Янукович на засіданні громадської ради зазначив, що осмислення двохсотлітнього ювілею Кобзаря має нагадати всім нам, що українці – великий народ, чий внесок у світову культуру й науку є беззаперечним і визнаним. Саме тому 2014 рік оголошений Міжнародним Роком Тараса Шевченка. У рамках святкування знаменної дати та з метою вивчення творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка в читальному залі Олександрівської районної бібліотеки для дорослих відбувся круглий стіл «200 років від дня на-

родження Шевченка - знакова подія в культурному житті країни».

присутніх з життям та творчістю Кобзаря. Наголосили, що Т.Шевченка пам’ятають, по-

Зі словами привітання до гостей і учасників заходу звернулися голова Олександрівської районної державної адміністрації В.В.Авксентьєв та голова районної ради В.І.Скляренко. Провідний бібліотекар відділу обслуговування Бондар В.А та бібліограф Трегуб К.П. більш детальніше ознайомили

важають, ним захоплюються, до нього прислуховуються. Він і сьогодні сучасний. Кобзар залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Поет пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Зацікавила присутніх слай-

дова презентація «Гордість українського народу», присвячена 200-річчю Великого Кобзаря. Книжкова виставка «Шевченкове слово над світом лунає», що розгорнута в читальному залі бібліотеки, розкриває духовну свободу, незалежність і вільне слово, які так оберігав Тарас від першої сторінки Кобзаря до останніх своїх днів. На виставці експонуються поетичні твори, що наповнені творчою силою, яка співзвучна і з часом, в якому живемо, альбоми мистецьких робіт Т.Шевченка. З підбіркою своїх творів, присвячених Великому Кобзареві, присутніх ознайомили місцеві письменники та поети літ е рат урн о-м и с т е ц ь ко го об’єднання «Крила»: Валентина Сіра, Світлана Тимко, Віра Шнапер, Василь Білошапка та Оксана Шпирко. Прозвучали пісні на слова поета у виконанні Валентини Душейко, викладача класу бандури районного центру дитячої та юнацької творчості. Тамара ВОВЧЕНКО, бібліотекар читального залу.

ÏÅÄÀÃÎò×Ͳ ÎвªÍÒÈÐÈ

Сьогодні школа в усьому змінюється, оновлюється і перебудовується. У нашій школі на зміну традиційним упевнено приходять нові форми проведення засідань педради: педрада з елементами тренінгу, педрада - «круглий стіл», «педагогічний аукціон», педагогічна дискусія, психолого-педагогічний ринг. Такі форми перетворюють педраду на той орган, який об’єднує вчителів, батьків, учнів спільною турботою про сьогодення і майбутнє шкільного життя, дозволяє відстоювати свою позицію, створює умови для підвищення педагогічної майстерності, дає можливість почувати себе вчителем – і знову сумніватися, шукати, апробувати, творити. В кінці І семестру в школі було проведено засідання педради на основі роботи творчих груп на тему:«Проблеми формування мотивації навчальної діяльності

школярів у сучасних умовах». Проведенню педради передували чотири етапи підготовки до неї. Було розроблено план підготовки до засідання педради, який передбачав створення ініціативних груп. Проведено анкетування учителів та учнів, вивчено стан навчально-виховної діяльності з питання формування мотивації навчальної діяльності школярів у сучасних умовах. На засіданні педагогічної ради виступили керівники та члени творчих проблемних груп : І група - Москаленко І.В., Костенко Н.А., Гребенюк Л.М.. «Роль професіоналізму вчителя у формуванні мотивації навчальної діяльності школяра та його особистості» ; ІІ група – Пітенко Л.В., Пашкова Л.В., Тітова Л.В. «Шляхи формування мотивації до навчання»; ІІІ група – Кигим Л.О., Сокол В.М. «Психологічні проблеми мотивації нав-

чальної діяльності»; Про способи формування в учнів позитивного ставлення до фізичного розвитку розповів учитель фізичного виховання Ковальчук Г.В. Засідання педради, побудоване на основі роботи проблемних творчих груп, має переваги, бо активізує професійну діяльність членів педколективу, адміністрації; допомагає визначити рівень майстерності як молодих учителів, так і педагогів зі значним стажем педагогічної діяльності; відвідуються уроки, позакласні заходи; розробляються пам’ятки, методичні рекомендації відповідно до обраної теми. А в кінцевому результаті це дає можливість перетворювати шкільний заклад на школу радості. Надія ПЛЯКА, директор Красносільської ЗШ І – ІІІ ступенів.

ÏÐÎ ÐÎÁÎÒÓ ²Ç ÇÂÅÐÍÅÍÍßÌÈ ÃÐÎÌÀÄßÍ ÒÀ ÎÐÃÀͲÇÀÖ²¯ ÎÑÎÁÈÑÒÎÃÎ ÏÐÈÉÎÌÓ ÃÐÎÌÀÄßÍ Â ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜÊ²É ÐÀÉÎÍÍ²É ÄÅÐÆÀÂÍ²É ÀÄ̲ͲÑÒÐÀÖ²¯ ÇÀ 2013 Ð²Ê Статтею 40 Конституції України передбачено, що всі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін. За січень-грудень 2013 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 228 звернень, що на 150 звернень менше, ніж за аналогічний період минулого року. Із них: вирішено позитивно – 98 звернень, роз’яснено – 128 звернень, заходи вживаються – 2 звернення. Протягом січня-грудня 2013 року найбільше звернень надійшло з території Олександрівської селищної ради - 61, Красносільської – 18, Бірківської – 16, Лісівської - 15, Красносілківської – 16, Веселівської – 12, Цвітненської – 11, Підлісненської – 19, Родниківської – 8 звернень та інші. Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 53 звернення, питання аграрної політики і земельних відносин - 77 звернень, охорони здоров’я – 5 звернень, транспорту і зв’язку – 9 звернень, питання освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності – 22 звернення, праці і заробітної плати – 1 звернення, житлової політики – 1 звернення, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 1 звернення та інші. З обласної державної адміністрації за січень-грудень 2013 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 56 контрольних звернень, що на 19 звернень менше, ніж у минулому році. Із них: через Адміністрацію Президента України – 6 звернень, через адміністрацію Верховної Ради України – 1 звернення, через Секретаріат Кабінету Міністрів України – 1 звернення, через обласну державну адміністрацію – 48 звернень. Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації. За 2013 рік до Кіровоградського обласного контактного центру надійшли звернення від 134 осіб, які звернулися на гарячу лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, 81 з яких вирішено позитивно, 53 громадянам надано роз’яснення. На гарячу лінію голови Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 15 звернень, 9 з яких вирішено позитивно, 6 громадянам надано роз’яснення. За звітний період до райдержадміністрації повторних звернень від громадян не надходило. Терміни розгляду звернень громадян за 2013 року не порушувались. Для зменшення кількості звернень громадян широко впроваджується практика розгляду звернень громадян з виїздом на місця керівництвом райдержадміністрації та особистим спілкуванням із заявниками. Відповідно до затверджених щомісячних графіків особистого виїзного прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації у 2013 році по сільських та селищних радах проведено 16 виїзних прийомів, на яких побували 40 осіб. Звернення від інвалідів, учасників бойових дій, вдів загиблих на фронті, багатодітних сімей та одиноких матерів розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації. При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням. За січень-грудень 2013 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу: – одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів - 15 особам на суму 6705 грн.; – допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 28 особам на суму 12049, 01 грн.; – допомога з місцевого бюджету 80 особам на суму 16150 грн. В Олександрівському районному управлінні юстиції діє громадська приймальня, де надаються мешканцям району безкоштовні консультації на правову тематику, роз’яснення конституційних прав і свобод людини і громадянина, повноважень органів виконавчої влади. Сектором контролю апарату райдержадміністрації підводяться підсумки роботи із зверненнями громадян за місяць, квартал, півріччя, рік. Із узагальнюючими матеріалами про звернення громадян, що надійшли до районної державної адміністрації, ознайомлюються заступники голови районної державної адміністрації та начальники структурних підрозділів райдержадміністрації. Аналізується надходження звернень та порядок їх розгляду у відділах та управліннях районної державної адміністрації. Робота із зверненнями громадян ведеться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Інструкції з діловодства (постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348) та інших нормативно-правових актів з питань розгляду звернень громадян. Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі. Додатково повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації цілодобово працює телефонна «гаряча лінія» голови районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за номером 3-20-46. Вікторія ЧЕРНИШЕНКО, головний спеціаліст по роботі із зверненнями громадян сектору контролю апарату райдержадміністрації.


21 січня 2014 року

³âòîðîê 21 ñ³÷íÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00,12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 04.00 Новини 06.20 М/ф 06.30 Доброго ранку, Україно! 09.00, 21.00 Підсумки дня 09.30, 17.15 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.35 Т/с «Монтекрісто» 11.40, 03.35 Світло 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.25 Кордон держави 12.45 Шеф-кухар країни 13.45 Т/с «Вічний поклик» 15.15 Euronews 15.25, 05.50 Діловий світ 15.35 Як це? 16.00 Х/ф «Берег» 18.40 Фінансова перспектива 19.20, 21.45 Різдвяний вертеп 20.55 Офіційна хроніка 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.50 Від першої особи 00.10 Х/ф «Чужа дружина й чоловік під ліжком» 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.15 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05 Шість кадрів 09.55,17.10 Т/с «Асі» 11.55, 12.55 Т/с «Next» 13.55 Російські сімейні драми 14.55, 15.50 Т/с «Пончик Люся» 16.45 ТСН. Особливе 20.15, 02.10 Т/с «Шерлок - 3: Порожній катафалк» (2) 22.00 Міняю жінку - 5 23.30 Х/ф «Вікінги» (3) 00.25, 03.40 їхні звичаї

05.30 Т/с «Жінки на межі» 06.15 Т/с «Поки станиця спить» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Т/с «Друге дихання» 13.00 Д/с «Слідство вели» 14.00 Судові справи 15.00 Сімейний суд 15.55 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Друге дихання» 23.40 Т/с «Жінки на межі» 01.35 Т/с «Своя правда»

Ñåðåäà 22 ñ³÷íÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 04.00 Новини 06.20 М/ф 06.30 Доброго ранку, Україно! 09.00, 21.00 Підсумки дня 09.30 Д/ф «Символи нашої волі» 10.00 Пряма трансляція з Кабінету міністрів України 10.20 Т/с «Монте-крісто» 11.20 Нехай Вам буде кольорово! 12.05, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.25 Рояль у кущах 12.45 Знак питання 12.55 Д/ф «Таємниче місто Гелон» 13.40 Т/с «Вічний поклик» 15.15 Euronews 15.35, 05.50 Діловий світ 15.50 Х/ф «Берег» 17.05 Х/ф «Майор Вихор» 18.40 Фінансова перспектива 19.20, 01.40 Про головне 19.40, 21.40 Концерт пам’яті Р. Кириченко. «Я козачка твоя, Україно!» 20.50 Мегалот 20.55 Офіційна хроніка 22.25 Фестиваль пісні в Коблевому 22.45 Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.50 Від першої особи 00.10 Х/ф «Три тополі на Плющисі» 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.05, 04.15 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда

09.05 Шість кадрів 09.55, 17.10 Т/с «Асі» 11.55,12.55 Т/с «Next» 13.55 Російські сімейні драми 14.55, 15.50 Т/с «Пончик Люся» 16.45 ТСН. Особливе 20.15, 02.45 Т/с «Шерлок - 3: Ознаки третього» 22.00, 04.30 Ілюзія безпеки 23.20 Х/ф «Вікінги» 00.15 Їхні звичаї

05.30 Т/с «Жінки на межі» 06.15 Т/с «Поки станиця спить» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Т/с «Друге дихання» 13.00 Д/с «Слідство вели» 14.00 Судові справи 15.00 Сімейний суд 15.55 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Друге дихання» 23.40 Т/с «Жінки на межі»

×åòâåð 23 ñ³÷íÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 04.00 Новини 06.20 М/ф 06.30 Доброго ранку, Україно! 09.00, 21.00 Підсумки дня 09.30, 16.00 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.30 Т/с «Монтекрісто» 11.30 Нехай Вам буде кольорово! 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.25 Крок до зірок 13.15 Не вір худому кухареві 13.45 Т/с «Вічний поклик» 15.10 Euronews 15.15, 05.50 Діловий світ 15.30, 03.00 Секрети успіху 17.00 Х/ф «Майор Вихор» 18.40 Фінансова перспектива 19.20, 01.40 Про головне 19.40 Музика нас з’єднала 20.55 Офіційна хроніка 21.40 Надвечір’я 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.50 Від першої особи 00.10 Х/ф «Одного разу двадцять років потому»

06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.10 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05 Шість кадрів 09.55, 17.10 Т/с «Асі» 11.55, 12.55 Т/с «Next-2» 13.55 Російські сімейні драми 14.55, 15.50 Т/с «Пончик Люся» 16.45 ТСН. Особливе 20.15, 02.45 Т/с «Шерлок - 3: Його остання клятва» (2) 22.00, 04.15 Д/ф «Циганська кров» 23.25 Х/ф «Вікінги» 00.20 Їхні звичаї

05.30 Т/с «Жінки на межі» 06.15 Т/с «Поки станиця спить» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 09.10 Т/с «Друге дихання» 13.00 Д/с «Слідство вели» 14.00 Судові справи 15.00 Сімейний суд 15.55 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Друге дихання» 23.40 Т/с «Жінки на межі» 01.35 Т/с «Своя правда»

Ï’ÿòíèöÿ 24 ñ³÷íÿ 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 04.00 Новини 06.20 М/ф 06.30 Доброго ранку, Україно!

09.00, 21.00 Підсумки дня 09.30, 15.50 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.30 Т/с «Монтекрісто» 11.30 Нехай Вам буде кольорово! 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.25 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 13.25 Українського роду 13.45 Т/с «Вічний поклик» 15.15 Euronews 15.20, 05.50 Діловий світ 15.30, 04.15 Хто в домі хазяїн? 16.50 Х/ф «Майор Вихор» 18.35 Фінансова перспектива 19.20 Фестиваль гумору «Умора» 20.55 Офіційна хроніка 21.40, 02.50 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 23.00 Підсумки 23.20 На слуху 23.45 Від першої особи 00.10 Х/ф «Білявка за рогом» 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 05.35 ТСН 06.45, 07.10, 08.10 Сніданок з 1+1 08.05 Економічна правда 09.05 Шість кадрів 09.55,17.10 Т/с «Асі» 11.55,12.55 Т/с «Next-2» 13.55 Російські сімейні драми 14.55,15.50 Т/с «Пончик Люся» 16.45, 04.45 ТСН. Особливе 20.15 Вечірній Київ 22.10, 03.15 Х/ф «Даю рік» 00.05 Х/ф «Вікінги» 00.55 Їхні звичаї

05.30 Т/с «Жінки на межі» 06.15 Т/с «Поки станиця спить» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок зІНТЕРом 09.10 Т/с «Друге дихання» 13.00 Д/с «Слідство вели» 14.00 Судові справи 15.00 Сімейний суд 15.55 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Земляк» 02.10 Х/ф «Леді зникає» 03.35 Д/ф «Висоцький. Вот и сбывается все, что пророчится...»

Ñóáîòà 25 ñ³÷íÿ 06.00 Підсумки 06.15 Х/ф «Білявка за рогом» 07.50, 00.50 Сміх із доставкою додому 08.30 Панянка й кулінар 09.10 Армія 09.20 Православний вісник 09.45 Миттєвості життя 10.50 Х/ф «Нормандія Неман» 13.00, 03.20 Театральні сезони 13.55 Баскетбол. ЧУ. Суперліга 16.10 У гостях у Д. Гордона 17.10 Український акцент 17.30 Золотий гусак 17.55 Новий рік на Першому 20.45 Слово регіонам 20.55 Мегалот 21.00, 01.20 Підсумки дня 21.35 Без цензури 22.00 Українська пісня 22.50 Суперло-то, Трійка, Кено 23.10 Гранд-шоу М. Поплавського «Приречений на любов» 06.20 Світське життя 07.00 Хто там? 08.05, 08.30 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» 08.55 М/ф «Злі пташки» 09.05 «Маша й ведмідь» 09.55,1045 Х/ф «Свати -1» 12.05,1350 Х/ф «Свати -2» 14.30 Новорічний «Вечірній квартал» 18.30 Розсміши коміка -4 19.30 ТСН 20.00 Вечірній квартал 22.10 Х/ф «Троє та сніжинка» 00.25 Х/ф «В ім’я короля»

06.15 Т/с «Поки станиця спить» 07.00 Х/ф «Не може бути» 08.55 Школа лікаря Кемеровського 09.45 Х/ф «Життя після життя» 11.45 Х/ф «Найчарівніша та найпривабливіша» 13.15 Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала» 16.00 Х/ф «Мамина любов» 18.00 Т/с «Я буду чекати на тебе завжди» 20.00 Подробиці 20.30 Т/с «Я буду чекати на тебе завжди» 22.30 Т/с «Квіти зла»

02.00 Подробиці 02.30 Т/с «Земляк» 04.45 Д/ф «Висоцький. Останній рік»

Íåä³ëÿ 26 ñ³÷íÿ 06.05 Світ православ’я 06.35, 00.50 Сміх із доставкою додому 07.05 Панянка й кулінар 07.30, 23.35 Ток-шоу «Дружина» 09.00 Шеф-кухар країни 09.55 Околиця 10.30 Подорожуй світом 10.55 Крок до зірок 11.50 Караоке для дорослих 12.40, 03.05 Як Ваше здоров’я? 13.40 Ближче до народу 14.20 У гостях у Д. Гордона 15.10 Золотий гусак 15.45 Діловий світ 16.15 Співає О. Пекун 18.45 Українська пісня року 20.40 Головний аргумент 20.50 Офіційна хроніка 21.00, 01.20 Підсумки тижня 22.00 Політтеат 22.20 Фестиваль пісні в Коблевому 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Ера бізнесу 06.10, 03.40 М/ф «Елька» 07.40, 05.00 Мультфільм 08.10, 08.35 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» 09.00 Лото-забава 10.00 ТСН 10.35 Міняю жінку - 5 11.50 «Маша і ведмідь» 12.30 Х/ф «Дванадцять стільців» 15.45 Х/ф «Темні води» 19.30, 02.55 ТСН-тиждень 20.15 Х/ф «Любов і голуби» 22.20 Світське життя 23.20 Х/ф «Калейдоскоп кохання» 01.15 Х/ф «Під сонцем Сатани»

05.50 Х/ф «Мамина любов» 07.20 Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала» 09.30 Школа лікаря Кемеровського 09.55 Орел і Решка. Назад у СРСР 10.55 Т/с «Я буду чекати на тебе завжди» 14.55 Т/с «Горобини грона червоні» 18.40 Х/ф «Сліпе щастя». 20.00 Подробиці тижня 21.00 Х/ф «Сліпе щастя» 23.25 Х/ф «Розплата за кохання» 01.20 Д/ф «Я - Тализіна» 02.15 Т/с «Земляк»

ÙÎÁ ÍÅ ÑÒÀËÎÑß ËÈÕÀ Як відомо, в зимовий пе-

рiод, в розпал опалювального сезону, збільшується небезпека виникнення пожеж. Щоб запобігти лиховi, потрiбно постiйно дотримуватись правил пожежної безпеки. Потрібно слідкувати за справністю печей, димарів, своєчасно проводити ремонт i не допускати експлуатації несправних приладів опалення. Слід пам’ятати, що невеликі тріщини в печах i димарях можуть призвести до великого лиха. Про виникнення тріщин свідчить погана тяга, запах диму, кіптява. При виявленні їх необхідно негайно провести ремонт. Не забувайте, що перед дверцятами печі до підлоги слід прибити лист металу розміром 50х70 сантиметрів. Не залишайте розпалені печі, плити з відкритими дверцятами без нагляду, не сушіть бiля них білизну. Забороняється розпалювати печі, плити горючою рідиною та не залучайте до цього дітей. Слідкуйте за тим, щоб на горищі, особливо бiля димаря, не було легкозаймистих предметів, своєчасно вичищайте димарі вiд сажі. Перегріта піч, плита теж можуть призвести до пожежi, тож краще опалювати їх двічі на добу. Пам’ятайте, що попіл повинен бути повнiстю погашеним, висипати його слід якнайдальші вiд примiщень. Пожежа - явище не випадкове. Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки – запорука того, що ваше житло i будинки сусідів не постраждають вiд пожеж. Олександрівський РВ У ДСНС України у Кіровоградській області.

3 Кохану, ніжну дружину, любу матусю, турботливу, щедру, щиру, найкращу у світі бабусю КУЦОВІЛ Наталію Іванівну з ювілейною датою від дня народження щиро вітають чоловік Петро, дочка Віта, внучка Каріна. Найперше зичимо здоров’я, щоб Бог щоденно дарував, щоб у своїй опіці добрій щомиті, щосекунди мав. Хай множиться удача в хаті, сідає радість за столом, хай будуть сили і завзяття, хай серце повниться добром. Хай життя квітує буйним цвітом, а день народження приходить знов і знов, і доля хай дарує з кожним роком благополуччя, щастя і любов. № 126.

Дорогу донечку КАЛІНІЧЕНКО Оксану Григорівну з 40-річчям від дня народження щиро вітають тато і мама. Бажаємо, щоб сонце тебе зігрівало, люди усмішку тобі дарували, природа здоров’я тобі піднесла, а ластівка щастя мішок принесла. А ще – романтики, дружби, кохання! Прийми ж ти від нас усі ці вітання. Ми знаємо цей день чарівний, незвичайний, тож хай здійсняться в цьому році всі твої бажання. № 141.

Дорогу, милу племінничку, сестричку КАЛІНІЧЕНКО Оксану Григорівну з 40-річчям від дня народження вітає сім’я Котенко Майї Пантеліїївни. Хай не спішать літа на твій поріг, хай повсякчас здоров’я прибуває. У цей святковий ювілейний день ми від душі всього найкращого бажаємо. Від сонця – золота, від людей – добра, від друзів – вірності, від рідних – любові і ніжності. Бажаємо, щоб ти не журилась ніколи, і щоб не корилась ти прикрощам долі. Щоб горе і смуток твій дім обминали, а сонечко ясне завжди щоб сіяло. Щоб була здорова, щоб була щаслива і років багато-багато прожила. № 142.

Дорогого синочка, братика, внука ШЕПЕЛЯ Максима з 10-річчям від дня народження щиро, з любов’ю вітають тато, мама, брат Ігор, дідусь Ваня і бабуся Галя. Будь здоровий, не сумуй ніколи, дні хай плинуть радісно й цікаво. Радуй рідних успіхами в школі і рости привітний і ласкавий. Хай дарує доленька багато щастя й здійснення усіх бажань. Зустрічай, Максимку, своє свято з гарним настроєм і морем привітань. № 117.

Шановну колегу, дорогу подругу, жительку села Красносілля, МОСКАЛЕНКО Інну Володимирівну з ювілейною датою від дня народження щиро вітає педагогічний колектив Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Хай рушником добра і любові щедро стелить Вам дорогу доля, а радість, як сонечко, буде осявати кожен Ваш крок. Нехай здійсняться всі Ваші творчі задуми, і кожен день буде осяяний почуттям любові і взаєморозуміння. Бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя, оптимізму. Хай береже Вас Господь і благословляє на довгий, щасливий вік. № 143.

Найдорожчого у світі папу, люблячого дідуся, жителя села Нижчих Верещак, ІВАНЧЕНКА Сергія Івановича з золотим ювілеєм від дня народження, яке він відсвяткував 20 січня, щиро вітають діти: Світлана і Саша, Олег і Віка, Ярослав і Таня, внучата Святославчик і Лєрочка. Мчаться годы быстро без оглядки, пролетают словно дым. Мы желаем на любом десятке оставаться вечно молодым. Счастья мы желаем и здоровья и чтобы на все хватило сил. Чтобы каждый день Вам с любовью только радость жизни приносил. Наш самый любимый папочка! Мы в Ваш золотой юбилей спешим пожелать никогда не болеть, будь бодрым, счастливым всегда. И пусть не страшны Вам будут года. Вас уважает и искренне любит наша большая семья. № 146.

Дорогого, коханого чоловіка, жителя села Нижчих Верещак, ІВАНЧЕНКА Сергія Івановича з золотим ювілеєм від дня народження, яке він відсвяткував 20 січня, щиро вітає дружина Валентина. Спасибо, любимый, за нежность, за ласку, за счастье, безбрежность, за дивную сказку. За то, что как прежде, со мною ты рядом, и я расцветаю под любящим взглядом. Спасибо судьбе, что свела нас с тобою. А было не просто нам в жизни порою. И все-таки мы, несмотря на напасти, хранили друг друга и в горе, и в счастье. Да, жизнь – не малина, и сладости мало, не раз нам слезами глаза застилала. Спасибо, что стал для меня ты судьбою, что радость узнала лишь рядом с тобою, что чувства твои до сих пор не остыли, тебе, мой родной и любимый, спасибо. № 145.

Шановного нашого, дорогого сина, жителя села Нижчих Верещак, ІВАНЧЕНКА Сергія Івановича з 50-річним ювілеєм від дня народження щиро вітають батьки Чумаки Іван Іванович та Ганна Тимофіївна. Підбираємо слова, наче квіти, уклоняємось низько до ніг. Бажаємо завжди радіти, і щасливих ще довгих доріг. Хай здоров’я міцним твоє буде, хай у хату приходить добро. Поважаємо тебе ми і любим, і дякуємо щиро за твоє тепло. № 170.


4

21 січня 2014 року

ЗАКУПОВУЄМО ВРХ Корови, бички, телята, коні, свині. Тел. 050-487-05-04, 067-958-18-43. № 3448.

ПОТРІБНА ЛЮДИНА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМ. Робота вдень або вночі, або на підміну. Бажано медична освіта (необов’язково). Тел. 050-917-21-61, 063-440-14-64, 068-063-35-50. № 157.

В центрі с. Нижчих Верещак по вул. Перемоги, 87 продається цегляний будинок, повністю огороджений. Біля будинку є сарай, літня кухня, погріб, колодязь. Ціна за домовленістю. Тел. 068-068-14-52. № 155.

²ÍÔÎÐÌÀÖ²ß ÙÎÄÎ ÂÑÒÓÏÓ ÄÎ ÂÍÇ ÌÂÑ Відділом кадрового забезпечення управління ДАІ УМВС України в Кіровоградській області здійснюється набір на навчання до вищих навчальних закладів МВС України серед випускників навчальних закладів Кіровоградської області. Бажаючих вступити на навчання просимо звертатися до відділу кадрового забезпечення УДАІ України в області (адреса: м. Кіровоград, вул. Панфіловців,22б, тел. 35-75-37, 35-75-38). Євген БІЛОУС, т. в. о. командира роти ДПС ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області. ПАМ’ЯТАЄМО Завтра минає 4 роки, як перестало битися серце нашої доброї колеги, веселої, життєрадісної жінки – Ліни Іванівни ШЕВЧЕНКО. Не віриться... Здається, ось вона зараз зайде і скаже: „Доброго ранку, дівчата!” Ми ніяк не можемо змиритися з її втратою. І часто навіть у ці дні згадуємо: ”А Ліна Іванівна казала так...”, „А Ліна Іванівна зробила б так...”, „А у Ліни Іванівни виходило так...” Вона була для нас не просто колегою, вона була щирою, відвертою подругою, мудрою наставницею і порадницею у будь-яких життєвих ситуаціях, а для молодших – навіть вимогливою, але завжди справедливою, мамою. Доля її не балувала – у молоді роки втратила найдорожчу людину – матусю, батько одружився вдруге, та любові мачухи вона не відчула, вийшла заміж, народила двох синочків, звідала зради, сама ставила на ноги дітей, піднімала внуків... І ніколи не втрачала оптимізму, бадьорості, ми ніколи не бачили у її очах смутку. Ліна Іванівна любила жартувати, і тільки Богу одному відомо, що було у неї на серці... А воно не витримало. Того дня зранку вона у редакції займалася своїми бухгалтерськими документами, сміялася, потім бігла у банк у справах. І все... життя обірвалося. У нашій пам’яті вона залишила найкращі спогади. Ми не забуваємо її і завжди будемо свято берегти пам’ять про Ліну Іванівну. Хай знайде щира її душа спокій, і завжди світить сонечко над її могилою. Колектив газети „Вперед”. ПАМ’ЯТІ КОЛЕГИ Ми рятували його вcі гуртом: рідні, колеги, друзі, знайомі, просто земляки, які допомагали коштами на лікування. Та тяжка хвороба виявилася сильнішою за всіх нас. І його не стало. Не стало нашого шановного колеги. 18 січня 2014 року перестало битися серце фотокореспондента газети „Вперед” Анатолія Миколайовича БАБИЧА. Він трішки не дожив до свого 59 дня народження. І немає слів, якими б висловити нестерпний біль і невимовну тугу за людиною, з якою пліч-о-пліч працювали довгі роки. Більше 35 років він віддав своїй улюбленій фотосправі. Його світлини прикрашали кожен номер районної газети. Анатолія Миколайовича Бабича знали практично всі в районі. Він завжди був у гущі людей, фіксував події, факти, кожну мить історії району. Боляче говорити був, працював, радився, допомагав... Йому б ще жити та жити, радувати і допомагати рідним, зустрічати зоряні світанки, які він так любив, милуватися степовими просторами, якими доводилось часто мандрувати під час робочих буднів, бути серед людей. Та не судилося. Доля розпорядилася по своєму. Сумуємо, розділяємо біль непоправної втрати з дружиною Ніною Василівною, сином Олександром, всіма рідними і близькими. Просимо у Бога Царства Небесного покійному. А наша пам’ять про Анатолія Миколайовича буде світлою і вічною. Колеги Ніна Доля, Микола Ярошенко, Галина Шевченко, Ольга Горло, Ніна Дмитращенко, Галина Шебанова, Роман Орлик, Марія Костенко, Людмила Під’япольська, Михайло Дмитращенко, Галина Куценко, Павло Перебийніс, Анатолій Федоренко. Сусіди Коніченко О.І., Грушовий О.А., Євенко М.В., Сінозацький С.С., Єрух Г.В., Єрух М.О., Буренко С.І., Чмихун А.М. та їх сім’ї висловлюють щире співчуття дружині Бабич Ніні Василівні, сину Олександру та його сім’ї і всім рідним і близьким з приводу тяжкої, непоправної втрати – передчасної смерті найдорожчої людини – чоловіка, батька, дідуся БАБИЧА Анатолія Миколайовича. Світла і вічна пам’ять покійному, а родині – віка, здоров’я, витримки пережити велике горе. № 172.

ÄΠ²ÄÎÌÀ ÃÐÎÌÀÄßÍ, ßʲ ÇÀÉÌÀÞÒÜÑß ÒÂÀÐÈÍÍÈÖÒÂÎÌ! Олександрівська ветаптека, що розташована по вул. Жовтневій,3 (колгоспний ринок), завідуючий Федоров О.С., має в продажі широкий асортимент преміксів, БМВД та інших кормових добавок за доступними цінами, а саме: Оптом 50 і більше Різниця 4% премікс свиней до 65 кг 11,58 12,60 4% премікс свиней більше 65 кг 11,16 12,02 БМВД поросят 25% стартовий 10,74 11,76 БМВД поросят 25% гроуер (відгод) 9,12 9,96 БМВД свиней 10% фініш 9,06 9,90 Живина тварин 11,64 13,02 Сухе молоко для телят 42-60 дн. 25кг 14,34 15,12 Комбікорм кролям 25 кг 4,56 5,34 Аптека працює щодня з 8-00 до 14-00, вихідний – понеділок. Тел. 097-946-75-68. № 169.

Продається корова. За довідками звертатися за тел. 066-6001-839. № 138.

ПОДЯКА Від щирого серця висловлюємо подяку добрій трудівниці Кіченко Євгенії Миколаївні за її повагу, турботу за інвалідом Великої Вітчизняної війни 1 групи „А” та бойових дій Овчаренком Власом Семеновичем та вітаємо її з 54-річчям від дня народження. Бажаємо щастя, здоров’я. З повагою Овчаренко Влас Семенович та його дочка Третецька Ольга Власівна. № 133.

Колеги Чередніченко Г.І., Поліщук М.У., Гейко Л.А., Соловйова Г.А., Стояненко Л.М., Гаменко Т.Т., Дудник М.М., Безпалько М.І., Ліщенко З.О., Голуб Т.І., Лисенко А.В. глибоко сумують з приводу смерті фотокореспондента газети «Вперед» БАБИЧА Анатолія Миколайовича. Світла і вічна йому пам’ять. Відійшов у вічність хороший сім’янин, люблячий батько, дідусь, прадідусь, доброї душі людина ЧЕРНЕГА Михайло Дмитрович. Ми, сім’я сватів Байбузів М.Г. та М.П., висловлюємо щире співчуття синам В’ячеславу, Борису, Юрію, внукам, правнукам, невісткам та всім рідним і близьким покійного з приводу тяжкої, непоправної втрати. Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині – віка і здоров’я. № 161.

Свати Німченки Микола Миколайович та Валентина Дмитрівна висловлюють щире співчуття Чернегам Юрію Михайловичу та Валентині Тимофіївні, їх дітям, внукам з приводу тяжкої втрати – смерті батька, дідуся, прадідуся ЧЕРНЕГИ Михайла Дмитровича. Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині – віка, здоров’я, витримки.

№ 162.

Сім’ї Прасол Л.О., Скляренка С.А., Носенка П.П. висловлюють щире співчуття Чернезі Ю.М. та його родині з приводу непоправної втрати – смерті батька ЧЕРНЕГИ Михайла Дмитровича. На жаль, словами важко загоїти на серці страшну рану від втрати найріднішої людини. У цей скорботний час розділяємо Ваш біль і сумуємо разом з Вами.

№ 166.

Сім’ї Перепьолкіної Н.І., Ставенків В.І. і Н.І., Ставенка О.В. глибоко сумують, розділяють біль непоправної втрати і висловлюють щире співчуття дружині Кравець Ніні Андріївні, синам Петі з дружиною Танею, Вані з дружиною Галею, внукам Віті, Владові з приводу тяжкої втрати – смерті чоловіка, батька, дідуся КРАВЦЯ Анатолія Івановича. Світла і вічна пам’ять покійному, а родині – віка та здоров’я. № 168.

Сім’ї Волошаненка М.К., Козир Л.І., Паламаренка П.М., Кожем’яки Є.П. висловлюють щире співчуття Чернезі Юрію Михайловичу та його родині з приводу тяжкої втрати – смерті батька, дідуся ЧЕРНЕГИ Михайла Дмитровича. Земля пухом і Царство Небесне покійному, а рідним – віка і здоров’я. № 160.

Чернега Н.Г., її діти висловлюють щире співчуття Чернезі В’ячеславу Михайловичу, Чернезі Юрію Михайловичу, Чернезі Борису Михайловичу та їх сім’ям з приводу тяжкої втрати – смерті батька, дідуся, прадідуся ЧЕРНЕГИ Михайла Дмитровича. Світла і вічна пам’ять покійному.

Продам корову породи українська сіра (8 місяців тільності 4-м телям). Тел. 097-81-46-396, 099-37-33-144. № 140.

Відійшов у Вічність наш Літописець, щира, добра людина БАБИЧ Анатолій Миколайович. На його фотографіях, розміщених у газеті «Вперед», зросло ціле покоління. Він увіковічнив на своїх світлинах безліч наших земляків, подій та фактів. Завдяки його фотороботам на нас і сьогодні дивляться зі сторінок районної газети сільські трударі і медики, діти і сивочолі ветерани, талановиті земляки – словом ті, хто своєю працею, своїм Божим даром славив нашу Олександрівщину. Ми пам’ятатимемо Вашу щиру, зніяковілу посмішку, Вашу небагатослівність, Вашу відданість улюбленій справі. Вічна пам’ять! Працівники культури району. №173.

Сім’ї сватів Шишаків О.В. та К.Г., Христенків О. П. та Т.О., їхні діти та внуки сумують з приводу смерті свата, хорошої людини, великого працелюба КРАВЦЯ Анатолія Івановича і висловлюють щире співчуття дружині Ніні Андріївні, синам Петру та Івану, невісткам Тетяні та Галині, внукам Віктору та Владиславу. Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині – віка, здоров’я, витримки пережити велике горе.

№ 171.

Після тяжкої хвороби, залишивши всі земні турботи, незагойний біль родини, відлетів сивим птахом у потойбічний світ турботливий батько, люблячий дідусь і прадідусь, мудрий порадник, доброї душі людина ЧЕРНЕГА Михайло Дмитрович. Сумуємо, розділяємо горе з синами В’ячеславом, Борисом, Юрієм та їхніми сім’ями, внуками, правнуками, висловлюємо співчуття всій родині покійного. Світла і вічна пам’ять Михайлу Дмитровичу. З глибоким сумом сім’я Костенко М.Ю.

№ 164.

Ми, сім’ї сусідів Сопрун К.Л., Баклана О.І., Музолевського О.І., Волошаненко В.Г., Орлика М.В., Джоган Л.Т., Юрченко П.Д., Личак В.І., Кирман Л.І., Поцілуйка В.М., Жалдак С.М., Вітренко З.Д., Ситника В.Я., глибоко сумуємо з приводу смерті ЧЕРНЕГИ Михайла Дмитровича. Розділяємо біль втрати і висловлюємо щире співчуття синам В’ячеславу Михайловичу, Борису Михайловичу, Юрію Михайловичу, їх сім’ям та рідним і близьким покійного. Царство Небесне покійному, а рідним – віка і здоров’я.

№ 163.

Сестра Лаврусь І.К., племінники Анатолій, Лідія, Петро, Анатолій глибоко сумують з приводу смерті брата, дядька НІМЧЕНКА Дмитра Кіндратовича і висловлюють щире співчуття родині покійного. Не стало людини, яку Бог наділив золотими руками, добрим серцем, чуйною душею. Світла пам’ять і Царство Небесне його душі, а родині – віка і здоров’я пережити тяжку втрату. № 165.

Сім’ї сусідів Колісник Л.В., Ільченко М.Д., Загинайко О.П., Скічко О.І., Бурлаки В.І., Котенка А.П., Науменко Н.Д., Селезень Н.В., Саганенка В.К., Усатенка О.О., Дубовик Н.П., Зінчука М.А. та родичів сестри Ткаченко Н.І., Кірман А.І., Омеліна М.М., сім’ї Слюсаренко Ю.А., Байбутліді Л.В., Кристьєв В.Д. глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті нашого хорошого сусіда, доброї душі людини ЗАГИНАЙКА Івана Івановича і висловлюють щире співчуття дружині Валентині Сидорівні і всій родині покійного. Світла і вічна йому пам’ять, земля пухом. Сім’ї кума Запорожця С.М., Запорожець Н.Т., Запорожця А.М., Куценків Л. і Н., Даниленків В. і В. висловлюють щире співчуття сім’ї Кравців Петру Анатолійовичу та Тетяні Іванівні і всій родині з приводу тяжкої втрати - смерті батька КРАВЦЯ Анатолія Івановича. Світла і вічна пам’ять покійному, а родині – віка та здоров’я.

№ 147.

Сім’ї Ромашиної Г.М., Радченко Н.О., Безпалої О.М. висловлюють глибоке співчуття Кравцям Петру Анатолійовичу та Тетяні Іванівні з приводу тяжкої втрати – смерті батька КРАВЦЯ Анатолія Івановича Світла і вічна пам’ять покійному, а родині – віка і здоров’я. № 148.

Перестало битися серце дорогої нам людини – брата ФЕДОРЕНКА Володимира Івановича. Низько схиляємо голови в зажурі, розділяємо біль втрати і висловлюємо щире співчуття з приводу великого горя дружині Любові Іванівні, донькам Людмилі і Тетяні, їх сім’ям і всій родині покійного. Вічна і світла йому пам’ять і земля пухом, а родині – віка і здоров’я. З глибоким сумом сім’ї Федоренко В.С. та Гудим О.С.

Âïåðåä

№ 174.

Куми Третякові Л.В. та В.А. розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Кравцям Петру Анатолійовичу та Тетяні Іванівні з приводу тяжкої втрати – смерті батька КРАВЦЯ Анатолія Івановича. Світла пам’ять і земля пухом покійному, а дітям – віка і здоров’я.

Колективи управління ветеринарної медицини в Олександрівському районі, державна лікарня та лабораторія ветеринарної медицини глибоко сумують, розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Чернегам Катерині Феофанівні та В’ячеславу Михайловичу і всій їхній родині з приводу великого горя – смерті дорогої людини, прекрасного сім’янина, ветерана Великої Вітчизняної війни ЧЕРНЕГИ Михайла Дмитровича. Земля пухом і вічний спокій покійному, світла йому пам’ять, а родині – віка і здоров’я.

районна газета Засновники: Олександрівська районна рада, Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області. * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року.

БАЖ АЮЧІ ПРИДБАТИ КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ та м’ясояєчної породи „іспанка” з 1 лютого звертатися за тел. 097-300-19-94, 3-12-03.

№ 154.

№ 139.

№ 152.

Громадяни, які бажають ознайомитися з генеральними планами населених пунктів району, можуть звернутися до відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, що знаходиться за адресою: смт Олександрівка, вул. Леніна, 82, каб.16. У відділі наявні генеральні плани наступних населених пунктів: Олександрівка, Бірки, Підлісне, Бовтишка, Букварка, Веселе, Гайове, Вищі Верещаки, Любомирка, Голикове, Єлизаветградка, Плішки, Красносілка, Бандурове, Гутницька, Михайлівка, Григорівка, Розумівка, Родниківка, Нижчі Верещаки, Хайнівка, Стара Осота, Іванівка, Поселянівка, Триліси, Цвітне, Омельгород. Яніна ДРАГАН, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства.

№ 158.

Сусіди з вулиці Шкільної Чупиря Н.С., Федоренко С.Ф., Шелепко О.О., Безкровна В.О., Подарева Г.М., Лушпай В.М., Бугай Г.В., Остапчук Л.В., Чернишенко Т.К. та їх сім’ї глибоко сумують з приводу смерті доброї душі людини, порадниці, великої трудівниці ТОВКУН Ганни Василівни і висловлюють щире співчуття племіннику Товкуну Івану Івановичу та його родині. Світлу пам’ять про Ганну Василівну назавжди збережемо у наших серцях. Царство їй Небесне і земля пухом.

Однокласники 1992 р. в. та класний керівник Діброва Галина Іванівна Бірківської ЗШ висловлюють щире співчуття Федоренко Тетяні Володимирівні та її сім’ї з приводу тяжкої втрати – смерті батька ФЕДОРЕНКА Володимира Івановича. Світла і вічна пам’ять покійному, а рідним – віка і здоров’я пережити тяжку втрату.

ÏÐÎ ÍÀßÂͲÑÒÜ ÃÅÍÅÐÀËÜÍÈÕ ÏËÀͲÂ

№ 149.

Редактор

Ніна ДОЛЯ

* * * Редакційна колегія:

Литвин Л.І., Чебану В.М., Шаповал Ф.О., Тімановський В.М., Шевченко С.П., Присяжнюк В.П., Доля Н.М., Шевченко Г.В., Горло О.Є.

№ 150.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

№ 156.

Сім’ї Вдовиченка О.М., Казбан Г.Т. глибоко сумують з приводу смерті хорошого кума, доброї душі людини НІМЧЕНКА Дмитра Кіндратовича і висловлюють щире співчуття дружині Німченко Галині Олександрівні, сину Ігорю, дочці Інні та їх сім’ям і всім рідним і близьким покійного. Світла і вічна йому пам’ять і Царство Небесне, а рідним – віка і здоров’я пережити тяжку втрату.

№ 159.

Сім’ї сватів Корсуна В.А. та Корсуна В.В. глибоко сумують з приводу смерті дорогого свата НІМЧЕНКА Дмитра Кіндратовича та висловлюють щире співчуття дружині Галині Олександрівні, дітям Ігорю та Інні, невістці Олені, зятеві Миколі, внукам та всій родині покійного. Вічна і світла пам’ять покійному, а рідним – терпіння, віка та здоров’я.

№ 135.

Куми Купрікові Олег Сергійович і Олена Володимирівна та їхня родина щиро співчувають Федоренко Тетяні Володимирівні і хрещениці Насті з приводу тяжкої втрати – смерті батька та дідуся ФЕДОРЕНКА Володимира Івановича. Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині – віка і здоров’я.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ‘ЯЗКОВЕ.

* * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 7870.

№ 136.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіров оградська область, смт Олександрівка, вул. Радянська, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-26, 3-24-21, 3-30-61. Зам. № 28.

05-2014  
05-2014  
Advertisement