Page 1

Вівторок, 8 травня 2012 року № 35 (9695) Виходить з березня 1935 року Ãàçåòà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ ðàäè òà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ äåðæàâíî¿ àäì³í³ñòðàö³¿ Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем Перемоги. Низький вам уклін за ваш безсмертний подвиг, за вашу самопожертву та відвагу. Ви звільнили рідну землю, Європу і загалом весь світ від фашистської навали. Ми перед вами у невідплатному синівському боргу. Дякуємо вам за нашу свободу, за те, що дарували і захистили наші життя. За те, що відродили з попелища війни нашу Батьківщину. Україна пам’ятатиме кожного, хто боронив цю землю. Бажаю міцного здоров’я, душевного тепла та довгих років життя. Честь і слава вам, нашим ветеранам! Із Днем Перемоги, дорогі співвітчизники! Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України.

ªÄÈÍÈÉ ÓÐÎÊ ÏÀÌ’ßÒ² Вчора у всіх школах району пройшов єдиний урок пам’яті. Присвячений він Дню Перемоги. На урок були запрошені колишні фронтовики, ветерани війни і праці. Крім того, школярі завітали додому до тих ветеранів, які не в змозі за станом здоров’я прийти на зустріч з юним поколінням. Єдиний урок пам’яті – це розповіді-спогади про грізні роки війни, про молодість фронтовиків, обпалену воєнним смерчем, про мужність і героїзм, про незабутній подвиг в ім’я миру, життя.

ÏÎÄÀÐÓÍÊÈ Â²Ä ÄÅÏÓÒÀÒÀ Напередодні Дня Перемоги майже 100 учасників Великої Вітчизняної війни району одержали продуктові набори від народного депутата України Олександра Єдіна. Подарунки від народного депутата вручила районна організація ветеранів України.

ÇË²Ò ÌÎËÎÄÈÕ Â×ÈÒÅ˲ ÎÁËÀÑÒ² Нещодавно пройшов 41-й обласний зліт молодих вчителів, організований обкомом профспілки працівників освіти і науки України та за підтримки районних відділів освіти та райкомів галузевої профспілки. Присвячений він був проблемі пропагування здорового способу життя підростаючого покоління та патріотичному вихованню учнівської молоді на прикладах історичних подій рідного краю. Зокрема, про трагічні події Великої Вітчизняної війни молоді вчителі дізналися, відвідавши пам’ятні місця та експозиції Новоархангельського району. Там на базі Підвисоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка проводились майстеркласи кращих педагогів «Тих днів не змовкне слава». Альона МУРОДОВА, вчитель Лісівської загальноосвітньої школи.

Дорогі ветерани війни! Щиро вітаємо вас з Днем Перемоги! Це одне із найсвітліших свят в історії народів, яким довелося пережити страшні роки другої світової війни . Сердечна подяка Вам за героїзм, мужність, терпіння і здобуту свободу. Кіровоградщина пишається і завжди пам’ятатиме кожного героя, кожного ветерана тієї війни. Ми зробимо усе можливе, щоб захистити вашу старість, додати вам сил, здоров’я, бадьорості. Живіть довго і щасливо. Спасибі вам за Велику Перемогу! З повагою Сергій ЛАРІН, Микола КОВАЛЬЧУК, голова обласної голова обласної державної адміністрації. ради. Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни, герої фронту і тилу! Дорогі земляки! 9 травня – святий для кожного з нас день. Ми відзначаємо велику перемогу українського народу, який разом з іншими націями у смертельній боротьбі врятував світ від фашистського мороку. Вже 66 років ми живемо під мирним, світлим небом, дякуючи мужності і героїзму наших ветеранів, які в суворих випробуваннях та стражданнях здобули нам перемогу над страшним ворогом – фашизмом. Найперші і найтепліші вітання – солдатам Великої Вітчизняної. Всім, хто йшов до Перемоги, наближав її своєю доблестю на останньому військовому рубежі чи виснажливою працею у тилу. Синівське вам спасибі, дорогі ветерани. Вічна слава всім, хто поліг на фронтах, у партизанських загонах і підпіллі, у гітлерівських застінках і таборах, пішов з життя від ран, хвороб, голоду та нестатків. Низький уклін і безмежна вдячність героям, які зламали хребет фашистському звірові. Щира вдячність трудівникам тилу, які на фабриках і заводах, полях і фермах керувалися крилатим гаслом «Все для фронту, все для Перемоги!» У цей день ми бажаємо вам міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у славне майбутнє України! Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро! Зі святом вас! З Днем Перемоги! З глибокою повагою Валерій АВКСЕНТЬЄВ, Василь СКЛЯРЕНКО, голова районної державної голова адміністрації. районної ради. Дорогі ветерани Великої Вітчизняної війни, герої фронту й тилу! Шановні жителі Олександрівщини! Cердечно вітаємо вас із всенародним святом – Днем Перемоги! У цей славний день ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками. Цього дня ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її заможною та квітучою. Це вашим потом та кров’ю щедро зрошена наша батьківська земля, як у роки воєнного лихоліття, так і у важкі дні відбудови народного господарства. Щиро бажаємо вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я та довголіття. Василь КОРОЛЬ, голова районної організації ветеранів України.

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни! Дорогі жителі Кіровоградської області! Від усього серця вітаю Вас із урочистим і знаменним святом – Днем Великої Перемоги! Святом, яке було і завжди залишатиметься одним із найсвітліших та найголовніших свят нашої держави. 67 років поспіль, 9 травня, ми разом відзначаємо День Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Ми вшановуємо пам’ять загиблих воїнів-визволителів і низько схиляємо голови перед усіма ветеранами Великої Вітчизняної війни, пам’ятаючи ім’я кожного Героя. Дорогі ветерани! Герої фронту і тилу! Я низько вклоняюся Вам – солдатам найжорстокішої, найкривавішої війни в історії нашої країни та всього людства. Ваша самопожертва, мужність і героїзм на віки залишаться прикладом справжнього патріотизму, доблесті та відваги для всіх прийдешніх поколінь українців. Зичу Вам міцного здоров’я і бадьорого духу, любові, турботи і поваги рідних та близьких, усього народу України! З повагою, Олександр ЄДІН, народний депутат України.

Учасник Великої Вітчизняної війни, житель Олександрівки Борис Васильович ДЕРЕЧА – частий гість у школах. Колишньому фронтовику є що розповісти молодому поколінню, є що згадати про ті буремні роки... Ось і напередодні нинішнього Дня Перемоги він зустрівся з учнями Олександрівської школи №1. Як завжди, їх розмова пройшла у теплій і дружній атмосфері.

ÔÐÎÍÒÎÂÈÊ ²Ç ÍÈÆ×ÈÕ ÂÅÐÅÙÀÊ Андрій Якович Шпильовий народився і виріс у Нижчих Верещаках. Привчений з дідапрадіда до селянської хліборобської праці він ще до війни працював у місцевому колгоспі, відчув на собі фашистський окупаційний режим. Село Нижчі Верещаки звільнили від ворога у різдвяні дні 1944 року. На другий день Різдва у село вступили радянські воїни, а вже через кілька днів молодих юнаків призвали в діючу армію. Андрію Шпильовому виповнилося двадцять років, і молодий сільський хлопець відразу потрапив у пекло війни. З боями молодий солдат звільняв рідну землю, дійшов шляхами західної Європи майже до Берліна. Там би і зустрів перемогу, та ворожа куля тяжко вразила юнака-солдата. Потягнулися довгі дні лікування у госпіталі, там і радісну звістку почув про перемогу. Радів разом з побратимами та рвався душею додому, де на нього з нетерпінням і надією чекали рідні. Рідне село приходило йому у сни. І коли після лікування ступив на батьківську землю після довгих пекельних днів, хотілося цілувати дорогі серцю стежки. Після війни солдат при-

ступив до мирної хліборобської праці. Сумлінно працював

захопленням розглядає прадідусеві бойові нагороди –

довгі роки механізатором – помічником комбайнера, разом з дружиною будували нову хату, виховували доньку і сина. Були добрими, гарними господарями у Нижчих Верещаках. На жаль, роки біжать невпинно. За плечима Андрія Яковича Шпильового 88 років. Кілька років, як залишився вдівцем, відійшла у вічність вірна дружина. Тепер батьком опікуються діти і внуки. Тішать серце вже й правнуки. Малий Артур щодня навідує прадідуся Андрія. З хлопчачим

орден Слави ІІІ ступеня, солдатську медаль „За відвагу”. А старий солдат довгими безсонними ночами згадує свою бойову юність, перебирає в пам’яті своє життя. А вранці радіє весняному сонцю, прийдешньому дню.


2

8 травня 2012 року

Äîçåìíèé óêë³í òîá³, ìóæí³é ñîëäàòå-ïåðåìîæöþ, ØËßÕÈ-ÄÎÐÎÃÈ ÃÐÈÃÎÐ²ß ÊÐÀÌÀÐÀ Ç ËÞÁÎÌÈÐÊÈ Григорій Павлович Крамар залишився сиротою у дев’ять років. Маленького хлопчика

тися у професійно-технічне училище в Кіровограді. Після набуття робітничої професії

126-й кавалерійський полк 24го дивізіону, четвертого ескадрону. Перші дні і місяця війни були досить трагічними для нашої країни, дався взнаки раптовий напад фашистської Німеччини на Радянський Союз. Дійшовши до Дніпропетровська у складі діючої армії, Григорій Крамар потрапив зі своїми бойовими однополчанами в оточення. І аж до 1944 року солдат перебував у ворожих таборах, зазнав тяжких знущань. Після звільнення з таборів його направили на курси машиністів, працював машиністом поїзда до 1948 року. Після аж до виходу на заслужений відпочинок своє життя присвятив лісовій галузі. Трудився лісорубом у Яничанському лісництві, з 1964 року – лісником Матвіївського лісництва.

прихистили у колгоспному патронаті (так до війни називали дитячі приюти). Коли Гриша досяг повноліття, пішов навча-

працював на заводі. У 1941 році, коли почалася війна, Григорія Крамара призвали до лав Червоної Армії, у

Напередодні світлогого і святого для всіх нас дня звертаюся до вас, шановні ветерани, учасники бойових дій, трудівники тилу, солдатські вдови! Від усієї душі вітаю вас, ваших рідних та близьких із знаменним днем – Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні! Бажаю вам світлого, щасливого майбуття, довголіття під мирним сонячним небом, шани, уваги та поваги рідних і близьких людей. Володимир СТЬОЖКА, начальник філії „Олександрівський райавтодор”.

Щиро вітаю ветеранів Великої Вітчизняної війни та всіх працівників державних установ зі світлим і радісним святом Перемоги над фашистськими загарбниками. Ми пам’ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. Прийміть найтепліші побажання міцного здоров’я, затишку та благополуччя. Мирного неба вам та вашим родинам! Олександра ГЕРАЩЕНКО, голова райкому профспілки працівників державних установ.

Дорогі жителі Олександрівщини, ветерани й учасники війни! Прийміть мої щирі вітання зі світлим і радісним святом — Днем Перемоги! Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги. Напередодні цього світлого дня бажаю всім великого щастя, здоров’я, оптимізму та активного довголіття! Нехай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком! Петро ПЕТРУШЕВСЬКИЙ, депутат обласної ради. № 953.

Дорогі ветерани Великої Вітчизняної! Шановні земляки! Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов’язку – це високий приклад для наслідування. Наш обов’язок – бути гідними вашого життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі. Щиро бажаю вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років активного життя, тепла людських стосунків та родинного затишку. Володимир СТЬОЖКА, депутат обласної ради, заслужений будівельник України. № 947.

№ 946.

Шановні працівники нашого підприємства! Щиросердечно вітаємо вас і ваші сім’ї з великим Днем Перемоги! Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів. Бажаємо вам, щоб ніколи не повторилося подібне ні у вашому житті, ні у житті ваших нащадків. Бережи вас Бог. Зичимо здоров‘я вам на довгі щасливі роки, світлого весняного настрою, достатку і всіх земних благ, розуміння у всьому. Адміністрація і профком філії „Олександрівський райавтодор”. № 945.

Дорогі визволителі, шановні ветерани Великої Вітчизняної війни! Від усього серця, по-синівськи, вітаю вас з 67-ю річницею Великої Перемоги над фашистськими загарбниками. Цього дня ми згадуємо всіх, кого забрала війна, вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у післявоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Вітаючи всіх, хто пройшов крізь горнило Великої Вітчизняної, а також жителів Олександрівщини з світлим Днем Перемоги, бажаю міцного здоров‘я, родинного тепла та затишку, довгих літ щасливого та мирного життя. З повагою та любов‘ю Борис КУЗИК, м. Москва. № 951.

Дорогі ветерани Великої Вітчизняної! Солдатські вдови! Учасники війни, нащадки всіх поколінь! Від щирого серця здоровлю вас зі славним Днем Перемоги. Твердо вірю, що цьогорічний День Перемоги слугуватиме згуртуванню та єднанню української нації, додасть нам наснаги на подальше збереження миру, злагоди на рідній землі. Зі святом вас, із Днем Перемоги! Здоров‘я, щастя, радості, всім добрим людям на довгі, щасливі роки. Володимир ЗУБАХА, депутат обласної ради. № 948.

№ 949.

Æèòåëü Á³ðîê ²âàí ßêèìîâè÷ ÆÀËÄÀÊ – ³íâà ë³ä Âåëèêî¿ Â³ò÷ èçíÿíî¿ â³éíè. Ñîëäàòñüêå æèòòÿ ïî÷àëîñÿ ó íüîãî 10 ÷åðâíÿ 1941 ðîêó – ñàìå òîä³ éîãî ïðèçâàëè â àðì³þ. Ôðîíòîâ³ äîðîãè â³í ïðîéøîâ ñòð³ëüöåì. Íå ðàç êîñèëà éîãî âîðîæà êóëÿ, ë³êóâàâñÿ ó ãîñï³òàë³ ³ çíîâó ïîâåðòàâñÿ ó ñòð³é. Ó 1944 ðîö³ óðàëüñüê³ ë³êàð³ âèíåñëè âåðäèêò – äî ñëóæáè íå çäàòíèé. ²íâàë³äîì äðóãî¿ ãðóïè ïîâåðíóâñÿ ²âàí ßêèìîâè÷ ó ð³äíå ñåëî. Ïðàöþâàâ ó ì³ñöåâ³é øêîë³ â³éñüêîâèì êåð³âíèêîì, çãîäîì – ó òðàíñïîðòíîìó öåõó öóêðîâîãî çàâîäó. Äî â³éñüêîâèõ íàãîðîä – îðäåíà „Çà ìóæí³ñòü” ²²² ñòóïåíÿ, îðäåí³â Âåëèêî¿ Â³ò÷èçíÿíî¿ â³éíè ² ³ ²² ñòóïåí³â, ìåäàëåé – äîäàëèñÿ ³ òðóäîâ³ â³äçíàêè.

²ÉÍÀ – ÍŠƲÍÎ×À ÑÏÐÀÂÀ Кажуть війна – не жіноча справа. Але у війні 1941-1945 років брали участь жінки. Під час жорстоких боїв, жінки брались за кулемети, водили бійців у бій. Жінки під кулями, снарядами і бомбами виносили з поля бою поранених. Жінки сідали за штурвал літака, ставали саперами, снайперами. У період війни до Червоної Армії за закликом комсомолу було направлено 550 тисяч жінок різних національностей. У Великій Вітчизняній війні участь слабкої статі була масовою. Прикладів жіночого героїзму не перелічить. Ось деякі з них: Євгенія Миколаївна Заваліна в 17 років добровільно пішла на фронт. Будучи дочкою полку, перев’язувала рани бійцям-кіннотникам. Неодноразово була поранена і знову поверталась на фронт. Під час бою замінила вбитого командира. Була направлена на навчання, отримала звання молодшого лейтенанта, довелось командувати взводом морського піхотного десанту Дунайської флотилії, водити чоловіків у бій. Лідія Уваренко дівчиною потрапила в сформовану в Радянському Союзі чехословацьку бригаду під командуванням Людвіка Свободи. Зарахована була у розвідку. З автоматом у руках ходила на

виконання завдання. Після вибуху снаряду Лідію Уваренко контузило, відірвало праву руку. Життя її рятували в госпіталі. Не зламалася після всіх негараздів. Невтомно тренувалась. З протезом Лідія домоглася відправки на фронт. За наполяганням, знову потрапила в танкову бригаду Людвіка Свободи. Стала санінструктором, рятувала людей від смерті. Катерина Олексіївна Перлюк закінчила школу танкістів, стала водієм танка. Будучи старшим сержантом, війну закінчила молодшим лейтенантом. Віра Борисівна Полісковська після закінчення школи снайперів, маючи звання сержанта, потрапила в 10-ту гвардійську армію Прибалтійського фронту. Своїм снайперським вмінням і витримкою нищила фашистів. Марія Захарівна Щербицька на фронт пішла добровільно наприкінці 1942 року. Потрапила на передову, в піхоту. Стала санінструктором. Після десяти днів перебування на передньому краї за врятованих бійців отримала медаль „За відвагу”. Двічі була контужена. Брала участь у форсуванні Дніпра. Довелось по пояс побувати в холодній воді, відбивати атаки, потрапити в

оточення, перебиратись до своїх. Під час жорстоких боїв, коли були поранені – силасиленна, під кулями з поля бою Марія Захарівна винесла й переправила в тил 112 поранених солдат й офіцерів. Через місяць після боїв її було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Таких прикладів багато. Серед жінок на фронті були і наші жінки-землячки. Олександра Давидівна Єременко, закінчивши Красносілківську середню школу, мріяла присвятити себе авіації, пішла навчатись у Дніпропетровське військове училище штурманів. Після навчання одержала направлення в полк бомбардувальників Героя Радянського Союзу М.М. Раскової. Брала участь в боях на Волзі, на Курській дузі, під Орлом. Мала поранення. Здійснила 145 успішних бойових вильотів. Ганна Харитонівна Кравченко закінчила Смілянське медична училище, в перші дні війни їй довелось одягнути військову форму. По три і більше діб Ганна чергувала у військових госпіталях. Бувало по 150 поранених обходила. П’ять довгих років Ганна Харитонівна провела, недосипаючи, у військових шпиталях. Іван УМАНЕЦЬ.

Шановні працівники підприємства, дорогі наші ветерани праці, пенсіонери! Всі ми нащадки солдатів Великої Вітчизняної! І для нас найвищою життєвою істиною є вірність їх справі і громадянському обов’язку, довічна синівська шана і повага. Наш доземний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Бажаємо вам здоров’я, довголіття під мирним небом, кожну переможну весну зустрічати яблуневим цвітом в колі дружної родини та товаришів. Адміністрація та профком Олександрівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів.

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни, дорогі наші працівники всіх поколінь, орендодавці! Сердечно вітаємо вас зі славним і дорогим всім нам святом — Днем Перемоги. Вшановуємо доблесних захисників рідної землі, які відстояли її у битвах, принесли волю і мир. Ви – наша гордість і слава. Бажаємо всім щастя і добра, здоров’я і бадьорості духу на довгі роки, незгасної любові рідних та близьких людей. Дирекція ТДВ „Фундукліївське ХПП”. № 939.

Шановні працівники нашого підприємства, всі, хто шанує подвиг своїх дідів у Великій Вітчизняній війні! З світлим Днем Перемоги вас вітаємо! В переддень роковин славної Перемоги бажаємо вам міцного здоров‘я, щастя і благополуччя, любові, шани, ясного неба та віри у славне майбутнє. Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро! Адміністрація і профком Олександрівської ремонтної бази.

Шановні медичні працівники всіх поколінь — всі, хто пройшов вогненними дорогами війни і хто стоїть на варті миру сьогодні. Ми складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях, на своїх тендітних плечах виносив поранених з поля бою, самовіддано трудився в тилу. Ми ніколи не забудемо, що на вашу долю випали найважчі випробування в післявоєнні роки. Бажаємо вам здоров‘я, довголіття, мирного неба. Хай радують вас рідні і близькі люди. Адміністрація та профком центральної районної лікарні.

Дорогі освітяни всіх поколінь, ветерани Великої Вітчизняної, солдатські вдови, невтомні працівники тилу! З нагоди світлого Дня Великої Перемоги шлемо вам щиросердечні вітання і найкращі побажання нев‘янучої любові, безмежного щастя, весняного настрою, молодечого здоров‘я і всіх земних благ! Хай весни приходять до вас миром і радістю, вірою в в краще майбутнє! Адміністрація відділу освіти РДА, райком профспілки працівників науки та освіти.

№ 944.

№ 942.

№ 943.

ÂÅÒÅÐÀÍ Â²ÉÍÈ ² ÏÐÀÖ² ÂÀÑÈËÜ ÔÅÄÎÐÎÂÈ× ÔÅÄÎÐÅÍÊÎ 67-у мирну весну зустрічає учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, ветеран праці Василь Федорович Федоренко. На його долю випали тяжкі воєнні шляхи-дороги і нелегкі трудові будні. Василь Федорович 1927 року народження. Тож призвали його на війну у січні 1944 року — саперних справ майстром. На війні, як на війні. Розміновуючи мінні поля, знешкоджуючи інші вибухові пристрої, солдат щохвилини наражався на небезпеку. На кожному кроці його підстерігала смерть. Після цього солдата призвали у гвардійський повітряний десантний 347 полк, який знаходився під Москвою. У 1947 році служив у 162 авіаційному технічному батальйоні, де закінчив курси радистів, і був переведений у 374 автотранспортний полк бортрадистом. Сержантом у жовтні 1952 року повернувся служивий до мирного життя. Спочатку був різноробочим. А потім — після закінчення Дніпропетровського хімікотехнологічного інституту – працював в Олександрівському міжколгоспбуді інженером-технологом, з 1969 року — заступником голови по виробництву будівельних матеріалів, а з 1980 року і до виходу на заслужений відпочинок — завідуючим виробництвом по випуску будівельних матеріалів. Груди ветерана війни та праці прикрашають військові та трудові нагороди. Серед них орден Вітчизняної війни 1 ступеня, орден „За мужність”, медалі „За бойові заслуги,” „За перемогу над Німеччиною” та інші нагороди.

№ 952.


8 травня 2012 року

çà ìèðíèé ñüîãîäí³øí³é äåíü! Шановні працівники цукрозаводу, ветерани праці, пенсіонери, дорогі ветерани Великої Вітчизняної, учасники бойових дій! 67 років минуло від тоді , як завершилася найкровопролитніша в історії людства війна. Важко знайти слова, якими можна передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг. Ми у вічному боргу перед вами за обпалену війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, що виявили ви в боях за рідну землю. Благополуччя всім, добра, достатку і безхмарного неба над головою! Адміністрація ПАТ „2-ий імені Петровського цукрозавод”. № 950.

3

Дорогих колег, ветеранів праці, пенсіонерів, орендодавців, ветеранів і учасників Великої Вітчизняної війни щиро і сердечно здоровимо з світлим Днем Перемоги! У день річниці славної Перемоги бажаємо вам міцного здоров‘я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у славне майбутнє нашого підприємства, кожної родини, рідної неньки України. Дирекція ТДВ „Цибулівське ХПП”. № 940.

Шановні працівники лісу, дорогі ветерани праці, ветерани Великої Вітчизняної війни, пенсіонери! Прийміть найщиріші вітання з святом Великої Перемоги. Вклоняємося низько всім солдатам, які міряли дороги крізь війну, солдатським вдовам, щоб нам сьогодні мріяти й любити. Нехай мир і злагода завжди живуть у ваших душах і серцях. Хай це світле травневе свято і наші щирі побажання додадуть усім нових сил і натхнення для здійснення нових сподівань і звершень. Олександр СИНЯВСЬКИЙ, директор ДП «Олександрівський лісгосп», депутат районної ради, заслужений лісівник України. № 941.

ÑÈͲÂÑÜÊÀ ÒÓÐÁÎÒÀ ÏÐÎ ÂÅÒÅÐÀͲÂ

67-а мирна весна прийшла в серця та душі ветеранів Великої Вітчизняної війни. Серед них Рула С.Г., Корнєєв П.П., Брайкова С.А., Мазенко В.С. Дорогі ветерани Великої Вітчизняної війни, шановні працівники райспоживтовариства, ветерани праці і всі, хто нині на заслуженому відпочинку! Щиросердно вітаємо вас з Днем Перемоги — священним святом народної мужності і звитяги. Наш земний уклін усім, хто звільняв землю від лютого ворога, виніс роки окупації та концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Здоров‘я вам та злагоди, добра та благополуччя на довгі щасливі роки під мирним небом. Володимир ТІМАНОВСЬКИЙ, голова правління Олександрівського райспоживтовариства, депутат районної ради та профком РСТ.

ÐÎDzÄÊÀ ÍÅ ÄвÌÀËÀ

№ 954.

В життя Олександра Тимофійовича Орленка увірвалася війна 23 червня 1941 року. Після закінчення 10-и класів комсомольців призвали у винищувальний батальйон, який в Новгородці разом з міліцією охороняв телефонорадіокомунікації й інші об‘єкти державного і стратегічного значення до 10 серпня 1941 року. Німці наступали, і юним охоронцям надійшов наказ відступати з Новгородки до Дніпра. Та вороги перекрили переправу і довелося повернутися назад. При окупації працював на різних роботах на колгоспному громадському дворі. 10 грудня звільнили Новгороду. А 13 грудня польовий військкомат призвав О.Т. Орленка в армію — 32-й стрілецький полк 19-ої стрілецької девізії 3-го Українського фронту. Служив розвідником. Ворожа куля настигла солдата і важко поранила під час розвідки у січні 1944 року. Лікувався у різних госпіталях. Останній — в м. Баку евакогоспіталь 3684. 16 серпня 1944 року був комісований і відправлений додому за місцем проживання. В смт Новгородці Олександр Тимофійович відразу ж приступив до мирних справ — працював заступником завідуючого райфінвідділом, пізніше — ревізором в контрольно-ревізійному управління по Новгородківському району. З 1 вересня 1947 до травня 1954 року був керуючим Новгородківським відділенням держбанку. А з 1 травня 1954 до виходу на пенсію у 1986 році — керував Олександрівським відділенням держбанку. В арсеналі ветерана Великої Вітчизняної орден Вітчизняної війни 1 ступеня, ордени „Знак пошани”, „За заслуги” ІІІ ступеня, медаль „За перемогу над Німеччиною” й інші нагороди.

ÏÐÈ ÏÎÂÍÎÌÓ ÏÀÐÀIJ

Земний уклін визволителям! Дозвольте привітати вас зі святом Великої Перемоги – справжнім народним святом, здобутим в багатолітній Великій Вітчизняній війні! В цей пам'ятний день ми згадуємо полеглих та шануємо тих, хто дожив до сьогоднішнього дня і є живим свідком тих буремних історичних подій. На вівтар Великої Перемоги багато з ваших бойових товаришів поклали найцінніше - власне життя. По всій Україні, від перевалів сивочолих Карпат до луганських степів, від міст-героїв Одеси та Севастополя до міста-героя Києва могили ваших дорогих побратимів. Слава про ваші бойові подвиги буде жити вічно. Для прийдешніх поколінь в кривавій круговерті війни ви вибороли найцінніше – право на наше життя. Ніхто не забутий і ніщо не забуте – не просто високі слова. В них -наша пам'ять, вдячність і турбота... В цей знаменний день ще раз дозвольте привітати вас зі святом Перемоги та побажати міцного здоров'я, довголіття, любові близьких та шани оточуючих! З правдивою повагою, щиро ваш Віктор БОЙКО, народний депутат 2002-2006 pp. № 923.

¯¯ ÌÎËÎIJÑÒÜ ÎÁÏÀËÅÍÀ ²ÉÍÎÞ Зінаїда Миколаївна Годованик в свої 18 років, молодша медична сестра, в січні 1944 року була призвана до лав Радянської Армії. Потрапила в гвардійський стрілецький 210-й полк, що базувався на території міста Кам’янки. З боями полк рухався на захід. Надаючи медичну допомогу пораненим бійцям, при переміщенні військових частин та перебазувань шпиталю, переїздила і Зінаїда Миколаївна. Під час запеклих боїв на Дунаї біля озера Балатон, коли ринули німецькі танки, трапилось так, що нашим військовим в цьому районі довелось тимчасово відступати. У цих боях Зінаїду Миколаївну було поранено. Війна є війна, але і на ній бували перерви від боїв, і тоді молода медсестра брала участь в Червонопрапорному ансамблі пісні і танцю. Зінаїда Миколаївна водночас була і бібліотекарем – відповідала за пошту. Пізнавши що таке війна, дійшла до Будапешта, дочекалась перемоги, і в червні 1945 року з 210-го полку Зінаїда Миколаївна була звільнена в запас. Після війни жінка довгий час працювала старшою медичною сестрою у дитячому відділенні Олександрівської районної лікарні. Олександрівський цех телекомунікаційних послуг № 12 і профком вітають ветеранів, пенсіонерів та всіх працівників зв‘язку з світлим Днем Великої Перемоги над фашистською Німеччиною. Низько схиляємо голови перед світлою пам‘яттю тих, хто нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу. Віддаємо шану тим, хто дожив до сьогоднішнього дня. Бажаємо всім міцного здоров‘я, благополуччя, ясного неба, віри в світлий завтрашній день, тепла та затишку в родинах. № 993.

Петро Михайлович ДЯЧЕНКО — полковник запасу, ветеран найкровопролитнішої в історії людства війни, зустрічає післявоєнну 67-у мирну весну. І незважаючи на вік, на обрії заясніла 91 весна від дня народження, і на здоров‘я, підірване роками і війною, — ятряться і не дають спати фронтові рани, ветеран Великої Вітчизняної зустріне День Перемоги в строю при повному параді.

Шановних ветеранів Великої Вітчизняної війни, працівників Олександрівського РЕМ, пенсіонерів, всіх, хто шанує пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній, щиро вітаємо з славним Днем Великої Перемоги над лютим фашизмом. День Перемоги назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, прикладом патріотизму та любові до Батьківщини. Бажаємо вам міцного здоров’я та довголіття, добра і радості, оптимізму і непохитної волі у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим. Адміністрація і профспілковий комітет Олександрівського РЕМ. № 992.

Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни один з медичних закладів, який надає кваліфікаційну допомогу в лікуванні та оздоровленні наших ветеранів війни і праці. Тут вони не тільки лікуються, а й мають можливість поспілкуватися між собою, згадати бойову юність, своїх побратимів-однополчан, відпочити душею. Аби створити ветеранам у госпіталі якнайкращі умови для лікування і оздоровлення обласна влада звернулася до керівників районів з пропозицією-проханням допомогти в облаштуванні палат в госпіталі для інвалідів. Кожному району було визначено певний обсяг робіт. У свою чергу у районах до участі в цій добрій справі залучили керівників підприємств, які відповіли доброчинністю і конкретною роботою – відремонтували палати у госпіталі. У нашому районі участь в облаштуванні палат обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни брали СТОВ „Михайлівське” (керівники Мірошниченко В.І., Бабенко С.Є.), СТОВ „Агроконтракт-Н” (Козловський М.А., Джемелінський О.В.), ПП „Кеся” (Кеся С.Д.), ФГ „Скрипника” (Скрипник М.О.), ДПДГ „Ставидлянське” (Бабак С.С.), ТОВ „Прем’єр-агро” (Терещенко Д.І.), ТОВ „Трайдент кепітал” (Перкалюк Т.Г.), ФГ „Блажко” (Блажко В.П.), ФГ „Цвітна-Агро” (Дядюра Л.П.), ТОВ „ім. князя „Потьомкіна” (Биченко В.Я.), СТОВ „Агрофірма „Ясенівська” (Мамалат Д.В.), ФГ „Лушпігана Володимира Васильовича” (Лушпіган В.В.). Районна державна адміністрація, районна рада, районна організація ветеранів України висловлюють слова найщирішої вдячності всім названим керівникам за розуміння, допомогу, справді синівське ставлення до ветеранів, турботу про фронтовиків. Зроблена ними робота по ремонту палат в обласному госпіталі – це справжній вияв милосердя, доброти, людяності, це конкретні добрі справи, це святий обов’язок перед людьми, яким ми всі зобов’язані нинішнім мирним життям.

Дорогі ветерани, шановні земляки! Прийміть наші найщиріші привітання зі світлим і радісним святом – Днем Перемоги. Важко знайти слова, щоб вповні передати всю вдячність за безсмертний подвиг переможців у кровопролитній війні з фашистськими загарбниками. Ті буремні для нашого народу роки назавжди залишаються незагойною раною нашої пам’яті. Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність за здобутий у жорстоких боях мир. Вічна слава переможцям! Доземний уклін солдатським вдовам, воїнам, котрі пройшли крізь нищівне воєнне пекло, тим, хто самовіддано трудився в тилу, на повоєнній відбудові зруйнованої ворогом країни. Низький уклін і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність. Бажаємо вам, шановні ветерани, великого щастя, міцного здоров’я, оптимізму, віри та активного довголіття! Злагоди вашим сім’ям, благополуччя і Божого благословення! Валерій КАЛЬЧЕНКО, голова Кіровоградської обласної організації партії ВО «Батьківщина», народний депутат України. Тетяна ХОМЕНКО, голова Олександрівської районної організації партії ВО «Батьківщина», депутат районної ради. № 1004.

Шановні ветерани! Прийміть наші щирі вітання зі світлим і радісним святом — Днем Перемоги! Цей дійсно святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу Перемогу, ми схиляємо голову перед священною пам’яттю загиблих. Висловлюємо свою безмежну вдячність усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу. Низький уклін вам за це! Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, добра й благополуччя. Нехай у вашій домівці завжди панують мир, спокій та достаток. Олександрівський районний комітет Комуністичної партії України. № 973.

ÐÎÁÎÒÀ ÂÎËÎÍÒÅÐÑÜÊÎÃÎ ÇÀÃÎÍÓ «ÌÈËÎÑÅÐÄß» ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜÊί ÇØ ¹2 ²-²²² ÑÒÓÏÅÍ²Â У нашій школі вже шостий рік працює волонтерський загін «Милосердя», в якому задіяні 15 учнів 6-8 класів. Це Поліщук М., Чобану В., Півторак К., Яровий А., Шевченко А., Олійник Я., Рябовол А., Шпак О., Бобир І., Ткаченко Н., Фокша Д., Черкас Н., Дмитращенко В., Ярема В., голова загону Савченко Павло. Протягом року волонтери беруть участь у різноманітних акціях до Дня Перемоги — «Зірка пам’яті», до Дня інваліда — «Допоможи ближньому», також волонтери беруть участь в заходах «Ветеран живе поруч», акціях «Ветеран онлайн», «Діти - дітям». На засіданнях шкільного парламенту, класних та загальношкільних заходах волонтери висвітлюють проблеми здорового способу життя: «Життя дається один раз», «Не будьте собі ворогом», «Ні — шкідливим звичкам» та ін. Тісно співпрацюють волонтери із соціологічною комісією шкільного парламенту, проводять соціологічні дослідження, анкетування, опитування. Вони надають допомогу ветеранам, людям похилого віку Федору Якимовичу Лук’яненку, Антоніні Антонівні Скічко, а також вчительці-пенсіонерці Фаїні Миколаївні Єлесовій. Волонтери відвідують ветеранів вдома, вітають їх зі святами. Крім того, протягом року волонтери доглядають за стелою загиблим воїнам, яка знаходиться на території школи та могилою першого директора загальноосвітньої школи №2 А.А.Краснікової. Також серед учнів школи проводиться роз’яснювальна робота щодо милосердя, доброти, відповідальності перед старшими. Ірина РЯДОПУП, педагог-організатор.


4

8 травня 2012 року Óâàãà!

Дорогого батька, дідуся, жителя села Красносілля, СЕЛЕЗНЯ Дмитра Івановича з ювілейною датою від дня народження щиро вітають син Сергій з дружиною Аллою, донька Наталія з чоловіком Віталієм, донька Марина з нареченим Володимиром та внуки Максим, Віра, Саша. Тобі сьогодні, рідний, п’ятдесят. Із вдячністю ми хочемо вітати тебе за мудрість батьківських порад, за вміння всім завжди допомагати, за приклад чоловіка й сім’яника, і за могутні руки золоті. Нехай Господь пошле тобі благополуччя, нехай здоров’я й силу дарують всі святі.

Любого чоловіка, жителя села Красносілля, СЕЛЕЗНЯ Дмитра Івановича з ювілейною датою від дня народження щиро вітає дружина Надія. Не журися, любий, що літа минають, що уже волосся посріблилось вмить, виросли вже діти і ростуть у нас онуки, за якими серденько болить. Дорогий і рідний, проживи сто літ, хай тобі сміється веселковий світ, обминають завжди горе і біда, а душа хай буде вічно молода. № 914.

102 ïîâ³äîìëÿº

№ 913.

Дорогу маму, бабусю, прабабусю, тещу, жительку смт Олександрівки, БАБИЧ Ніну Федорівну з 80-річчям від дня народження щиро вітають доньки Лідія та Світлана, зяті Микола та Сергій, внуки В’ячеслав та Сергій, невістки Ольга та Ірина, правнуки Артем, Аліна, Валерія. Люба бабусю, матусенько мила! Спасибі велике, що Ви нас зростили, що Ви нас любили, усім помагали, молились за нас, добра нам бажали. Ми дякуєм Богу, що Ви у нас є, хай сили й здоров’я Господь Вам дає. № 995.

ÎÁ²ÊÐÀËÈ ÏÅÍѲÎÍÅÐÀ 26 квітня до районного відділу внутрішніх справ зателефонував сімдесятисемирічний житель села Красносілки і повідомив, що у нього з будинку зникли гроші. У ході розслідування з’ясувалося, що цього ж дня в післяобідній час до нього зайшли двоє невідомих чоловіків. Вони сказали, що займаються реалізацією продовольчих товарів і запропонували дідусеві дещо купити. Та господар ні в чому не нуждався. І чоловіки вийшли з будинку. А вже невдовзі дідусь виявив, що у нього зникли біля трьох тисяч гривень. Міліція займається розшуком злочинців. ÏÐÎÄÀ ÌÎÒÎÖÈÊË Того ж дня до правоохоронців з заявою звернулася двадцятидев’ятирічна жителька Поселянівки. Вона повідомила, що в період з 19 квітня по 24 квітня, коли вона знаходилася у лікарні, її двадцятип’ятирічний співмешканець без її дозволу продав мотоцикл „Урал”, який належить їй.

Ïðîáà ïåðà

Íà â³÷íóУсеïàì’ÿòü âåëèêîìó Êîáçàðåâ³... знесла й перемогла Хіба багато чого змінилося? Наші сучасники

Його любові сила. Його великого вогню І смерть не погасила Леся Українка. Важко знайти на Україні таку людину, яка не чула б про Тараса Григоровича Шевченка. Так, це беззаперечно велика постать, навколо якої є безліч питань, що не мають точної відповіді. Наприклад, чи всі твори, автором яких ми вважаємо Шевченка, належать великому Кобзареві? Це, так зване, «Шевченківське питання». Я маю свою думку з цього приводу: звичайно, не відомо чи Тарас Григорович сам писав всі ці твори. Але, ми - українці! Велика нація, яка сама проклала шлях до свободи кров’ю, потом, життями... Шевченко був один із тих, завдяки кому ми зараз вільні, а я схиляюся до думки, що автором їх є Кобзар. Адже вони підняли народний дух, вони змусили рухатися нас вперед, піднятися з колін. Настільки сильне слово мають лише українці! Наступне запитання, яке викликає навколо себе сотні суперечок: чи актуальні твори Шевченка на сьогоднішній день? Я схиляю до думки, що ці твори ніколи не перестануть бути актуальними. Доки живе людство - до тих пір можна буде читати написане Шевченком і впізнавати своє суспільство. Хоча, знайдуться, звичайно, люди, які посміхнуться після цих слів. Яка, мовляв, актуальність, якщо минуло 150 років, якщо кріпацтво давно відмінили, якщо Україна вже 20 років незалежна?! Але я ніколи не зміню своєї думки: твори Шевченка є актуальні зараз, будуть актуальними через 20, 60, 100 років! Згадаймо його славнозвісне: Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі — чужі люде, Роблять лихо з вами. Не думайте, що поет постає тут «росіяноненависником», адже, москаль для нього - солдат російської армії, а не синонім росіянина. І застерігає він тут тих дівчат, які довірливо віддаються першому коханню, ламаючи своє життя назавжди. Скажете, що жінка у XIX і XXI столітті має абсолютно різний статус, різні можливості, і наша сучасниця може з гідністю вийти з ситуації, яка поставила б у безвихідь дівчину з XIX століття? Так, але доля обманутої жінки, кинутої напризволяще, і сьогодні не менш трагічна, тому, дівчата, прислухайтесь до слів Кобзаря. А вічна тема материнської любові? Невже хтось зможе зовсім без емоцій прочитати рядки про неї? У нашім раї на землі Нікого кращого немає, Як тая мати молодая З своїм дитяточком малим. Скільки стоятиме світ, стільки будуть поети славити красу матері, її безмежну любов до дитини, заради якої жінка готова на все. І Марія, і наймичка, і «слєпая» завжди будуть викликати тільки пошану і співчуття. Давайте звернемося до громадянської лірики Шевченка. Нема на світі України, Немає кращого Дніпра, А ви претеся на чужину Шукати кращого добра, Добра святого...

Âïåðåä районна газета

Засновники: Олександрівська районна рада, Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області. * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року.

також нерідко шукають «кращого добра» за межами «коханої України». Хіба наша країна гірша? Так, а знаєте чому? Тому що ми не хочемо або не можемо допомогти їх піднятися на ноги, а навпаки кидаємо, топчемо в бруд, знущаємося. Звичайно, набагато легше влаштувати життя в Америці, ніж відродити(!) могутню державу тут, на Україні. Тарас Григорович любив рідну землю і розумів відповідальність за її майбутню долю, тому поет ставиться вимогливо і до співвітчизників, його слово нерідко сповнене пекучих докорів за їхню пасивність і байдужість. Зразком такої вимогливої любові є послання «І мертвим, і живим, і ненародженим...». Звертаючись до своїх земляків, Шевченко все-таки найбільше іронічних зауважень, докорів, спопеляючих характеристик адресує освіченим верствам, тим, хто мав би просвітити «найменшого брата». Кобзар показує хижацьке нутро «вболівальників» за «неньку Україну» - українських «панів і підпанків». Він пише про них з гнівною іронією та сарказмом: І знову шкуру дерете З братів незрящих, гречкосіїв, Кайданами міняються, Правдою торгують. Все це, як висловився один із сучасних дослідників творчості Шевченка, звучить, «мов ляпас по знахабнілій пиці костюмних панівпатріотів». Кобзар також звертається і до «ненароджених», адже, його послання - то глибокі філософсько-політичні роздуми над долею України. Афористичні пророцтва великого поета звучали пересторогою не тільки для його сучасників, вони особливої гостроти й актуальності набувають у наш час: Схаменіться! Будьте люди, Бо лихо вам буде ... і премудрих немудрі одурять! Тим, хто використовує сьогодні народ як засіб для досягнення своєї власної кар’єри, корисних цілей, варто прислухатися до пророчих Шевченкових слів: Настане суд, Заговорять і Дніпро, і гори... Вперше в українській літературі поставлено проблему мислячої еліти і народу як проблему національно-політичну. Тільки національне єднання, тільки громадянський мир, як водночас і просвітлення звільненого народу і своїми, й загальнолюдськими, «чужими», духовними цінностями - ось, що забезпечить Україні щасливе майбутнє (у посланні воно постає в символічних образах «своєї хати», «усміхненої матері», «світу ясного, невечірнього»). Тож, можливо, варто прислухатися до Кобзаря? Можливо, він не просто так писав усі ці твори, ризикував життям, щоб лише донести до нас те, що потрібно нам усвідомити? Можливо, він вже тоді бачив те, чого ми не можемо побачити зараз? Можливо... Мало хто зможе відповісти на ці запитання, але одне ясно точно: Тарас Григорович Шевченко був видатною особистістю, яка закарбувалася в історії нашої держави назавжди, і ми сміливо можемо ним пишатися! Анастасія БАБИЧ, учениця Олександрівської ЗШ І-Ш ст. №3. Редактор

Ніна ДОЛЯ * * * НАША АДРЕСА: 27300, Кіровоградська область, смт Олександрівка, вул. Радянська, 1. E-mail: r_vpered@rambler.ru Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-26, 3-24-21, 3-30-61.

Державна інспекція з карантину рослин по Кіровоградській області інформує, що різке стабільне підвищення температури повітря в кінці квітня призвело до вильоту американського білого метелика (АБМ). У третій декаді травня очікується поява гусениць АБМ. Не пропустіть моменту проведення ефективних заходів боротьби проти АБМ. Основними заходами боротьби проти АБМ є застосування хімічних інсектицидів згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». На територіях, де присутній американський білий метелик, доцільно насадження обробляти препаратами згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Для проведення оприскування насаджень, лісосмуг понад дорогами рекомендовано застосування за спеціальними дозволами санепідемстанції – Карате 050 EC, 5% (0,2 л/га), Децис Профі, 25% в.р.г. (0,04 кг/га), Золон, 35% к.е (2,03,0 л/га), Моспілан 20% з.п. (0,5 кг/га) чи Конфідор Максі, 70% в.г. (0,07-0,14 кг/га). В межах населених пунктів для знищення гусені оприскувати багаторічні насадження по кожному поколінню екологічно безпечними біологічними препаратами Актофітом, 0,2 к.е (2,0 л/га), Лепідоцидом (1 л/га), Бітоксибациліном (2-3 л/га), регулятором росту і розвитку комах – Інсегаром, 25 WP, з.п. (0,6 кг/ га), Матчем 050 EC, 5% к.е. (0,8-1,0 л/га). Під час застосування цих груп препаратів слід ретельно обробляти всю крону дерева, щоб уникнути переповзання гусені на необроблені ділянки. Державна інспекція з карантину рослин по Кіровоградській області. ЧИСТИМО КРИНИЦІ, відкачуємо мул до твердого дна без помічників. Тел. 098-22-55-388, 098-22-31-446, 099-44-75430.

Державна інспекція з карантину рослин по Кіровоградській області повідомляє, що в державній інспекції відкрита „гаряча” телефонна лінія для надання консультацій населенню та суб’єктам підприємницької діяльності з питань розвитку, розповсюдження та заходів боротьби з карантинними організмами Кіровоградської області (американський білий метелик, амброзія полинолиста та повитиця польова) за номером телефону (0522)27-64-96. Графік прийому громадян начальником інспекції: вівторок з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00, четвер з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00. № 1003.

В смт Олександрівці по провулку Свердлова,3 продається цегляний газифікований будинок. Біля будинку є гараж, літня кухня, сарай, 4 сотки городу. Тел. 099-073-85-79, 096-83-101-96. № 882.

В смт Олександрівці по вул. Леніна,67 продається двокімнатна квартира, а також будинок з усіма зручностями по вул. Леніна. Тел. 097-476-03-16, 098-283-43-02. № 999.

Продаються холодильна вітрина, холодильна камера, холодильник вертикальний (під пиво, воду). Тел. 063-073-85-09, 050-572-54-21. № 981.

В смт Олександрівці по вул. Раєвського,85 продається корова з п’ятим телям червоної масті. Тел. 067-591-26-17. № 980.

Продається гараж по вул. Островського,1. Ціна за згодою. Можливий обмін. Тел. 067-722-13-62. № 1001.

Продаються будинок з усіма забудовами і земельною ділянкою 0,60 га, цегла 6 тисяч штук, дошка палубна. Звертатися за адресою: с. Вищі Верещаки, вул. Шевченка,8. Тел. 096-561-88-48. № 1000.

№ 991.

Ùèðà âäÿ÷í³ñòü Я, колишній фронтовик, інвалід Великої Вітчизняної війни І групи Рябко Антон Филимонович щиро вдячний за постійну допомогу, увагу і підтримку головам районної державної адміністрації Валерію Володимировичу Авксентьєву, районної ради Василю Івановичу Скляренку, колишньому генеральному директору ПАТ „2-й імені Петровського цукровий завод” Миколі Іллічу Обідіну, директору ДП „Олександрівський лісгосп” Синявському Олександру Петровичу, директору фірми „ОЛТО” Ярославу Миколайовичу Романяку, бригадиру фірми Радіонову Петру Серафимовичу, працівникам фірми „ОЛТО” Цимі Леоніду Івановичу, Іващенку Євгену, учням 10 класу Вищеверещаківської школи Юлії та Людмилі Тішенкам, Роману Остапчуку, Юлії Висланько, Віталію Діхтярю, Вікторії Коркач, Тетяні Чорногор, Олександру Малині, Владиславу Кабанову, Роману Лушпаю, Руслану Любчичу, вчителю школи Богдану Вікторовичу Усатенку. Спасибі Вам усім, що не забуваєте нас, ветеранів війни. Продаються: цегла 3 тис. штук, бетонні блоки під фундамент 8 штук, шлакоблоки 100 штук. Тел. 096-141-52-71.

В с. Івангороді продається будинок з необхідними забудовами, городу 47 соток. Ціна за згодою. Тел. 097-100-57-36. № 998.

ПОМИНАЄМО Минає рік, як страшна звістка ввірвалася у наш дім. Невблаганна смерть забрала дорогу нам на людину, рідну маму, бабусю, прабабусю ІВАНОВУ Катерину Микитівну. Наше горе не передати словами. Осиротів без тебе твій дім. Не чути більше твій тихий спокійний і такий рідний голос. Так зненацька закінчився твій життєвий шлях. Але в думках і серцях ти завжди будеш з нами. Нехай земля тобі буде пухом, Царство Небесне і світла пам’ять. Хто забув – згадайте, а хто пам’ятає – пом’яніть. Дочка Галина, зять Олександр, внучки – Люда, Марина, правнучка Валерія, правнук Андрюша. Велике спасибі сусідам за підтримку і допомогу в тяжку хвилину.

№ 1004.

№ 996.

Сім’я Самохвал Ніни Денисівни висловлює щире співчуття Хоменко Тетяні Павлівні, її родині та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті матері ЄВДОКІЇ ПАНАСІВНИ Царство Небесне і світла пам’ять покійній, а рідним – віка і здоров’я.

Сім’я Коніченка О.І. висловлює щире співчуття Усольцевим Любові Григорівні та Олексію Олексійовичу, Бондаренкам Катерині Григорівні та Віктору Федоровичу, їхнім родинам з приводу тяжкої, непоправної втрати – смерті мами, бабусі ВІРИ ДЕМИДІВНИ. Царство Небесне і світла пам’ять покійній, а родині – віка і здоров’я.

№ 997.

Сім’я Свердлова Олександра Івановича глибоко сумує з приводу смерті хорошої людини, колеги, доброго наставника БЛАЖКА Миколи Федотовича і висловлює щире співчуття дружині Валентині Омелянівні, сину Ігорю та всім рідним покійного. Царство Небесне і світла йому пам’ять, а рідним – здоров’я, терпіння, витримки.

№ 994.

№ 976.

Сім’ї Нагорних, Юркевичів, Орликів, Коваль, Діденків, Почінських, Ткаченків висловлюють щирі співчуття Хоменко Т.П. та Степанову С.М. і всій їхній родині з приводу тяжкої втрати – смерті мами, бабусі ФЕДОТОВОЇ Євдокії Панасівни. Царство Небесне і світла пам’ять покійній, а рідним – віка і здоров’я.

Сім’ї сусідів Погрібняка А.З., Крамарчук Л.В., Цвіркуна П.О. сумують, розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Ведуті Григорію Леонідовичу та його родині з приводу тяжкої втрати – смерті брата ВЕДУТИ Олександра Леонідовича. Царство Небесне і світла пам’ять покійному, а родині – здоров’я, терпіння. витримки.

Сім’ї сусідів Білоусової Н.І., Рибалки О.Я., Савеленко О. глибоко сумують з приводу смерті доброї, щирої людини ШЛЬОМОВОЇ Людмили Іванівни і висловлюють щире співчуття синам Антону, Родіону, сестрі Галині та всім рідним і близьким. Світла і вічна пам’ять покійній.

№ 977.

№ 989.

№ 986.

Олександрівська районна організація Партії регіонів висловлює щирі співчуття Бондаренко Катерині Григорівні та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті найдорожчої людини МАМИ, БАБУСІ. Царство Небесне і світла пам’ять покійній, а рідним здоров’я і витримки.

Сім’я Рибалків А.Х. і Н.С. глибоко сумує з приводу смерті доброї, щирої людини НАЙДЬОНОВОЇ Людмили Іванівни і висловлює щире співчуття синам Родіону, Антону, сестрі Галині. Царство Небесне і світла пам’ять покійній, а рідним – здоров’я, мужності, терпіння.

№ 990.

№ 985.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ‘ЯЗКОВЕ. * * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 7511.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». Зам. № 281.

Profile for Роман Орлик

35-2012  

gazeta "Vpered"

35-2012  

gazeta "Vpered"

Profile for bengamen
Advertisement