Page 1

Вівторок, 5 березня 2013 року № 17 (9776) Виходить з березня 1935 року Ãàçåòà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ ðàäè òà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ äåðæàâíî¿ àäì³í³ñòðàö³¿

dz ñâÿòîì, øàíîâí³ æ³íêè!

Áåðåçíÿ

Чому світить сонечко? Де ховаються хмаринки? Коли цвітуть квіти? Скільки лапок у павука? У п’ятирічних хлопчиків і дівчаток – вихованців середньої групи дитячого навчального закладу №3 „Сонечко” – щодня безліч запитань, на які знає відповідь їх чуйна і добра вихователька Тетяна Миколаївна. Діти у цьому впевнені і завжди жадібно ловлять кожне її слово. А ще жінка розповідає багато казок, оповідань, віршів. Вчить їх малювати і ліпити, доглядати за рибками в акваріумі. З вихователькою завжди так цікаво! Тому діти вважають її найкращою. А що вона дійсно найкраща вихователька у районі, Тетяна Миколаївна ГУРОВСЬКА довела на районному конкурсі вихователів дитячих дошкільних закладів, який проводився недавно. Це звання вона достойно виборола, змагаючись з сімома конкурентками.

Íîâ³ ³í³ö³àòèâè Ïðåçèäåíòà 27 лютого відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів за участю Президента Віктора Януковича. Різка тональність глави держави щодо можновладців та озвучені Віктором Януковичем нові підходи до соціальної політики стали тим Рубіконом, не подолати який усі наші бюрократи та чиновники не мають права. «Хочу всіх запитати: чи вдалося нам досягти всього, що планувалося? Вважаю, що ні. Особливо я відчув це після мого спілкування з громадянами під час телемосту «Діалог з країною». І взагалі дуже часто буває, що в регіонах я відчуваю, що нам багатобагато чого ще треба з вами зробити. А цього разу, вкотре, десятки тисяч телефонних дзвінків засвідчили, що людей турбують не загальні слова або чергові програми, а вирішення конкретних проблем», – наголосив Президент України, звертаючись до урядовців. Вже вкотре аналітики та експерти відзначають, що в нашій державі лише один Віктор Янукович не боїться брати на себе відповідальність та казати правду українському народові. Глава держави відкрито говорить про корупцію, про її тягар та неефективну роботу можновладців. Так, за словами Президента, однією з основних перешкод на шляху модернізації та політичного курсу реформ є корупція. Україна платить велику ціну за корупцію. Корупційний податок важким тягарем лягає на економіку. За мінімальними підрахунками, українське суспільство втрачає щороку біля 20 млрд. грн. Це кошти, що не надійшли до бюджету або були викрадені через корупційні схеми. «Будь-які спроби вихолостити зміни, уникнути відповідальності, а тим більше зберегти корупційні лазівки, будуть жорстко каратися, у тому числі відповідними кадровими рішеннями», – повідомив Президент України Віктор Янукович. На думку нашого джерела з табору опозиції, позиції глави держави можна вірити. Сьогодні найголовнішим завданням для Президента є виконання вимог Європейського Союзу. Тому Віктор Янукович зробить усе, аби Угода про Асоціацію з ЄС була підписана. Приємно здивував Янукович у

аспекті шодо нових підходів до реалізації державної політики. Зупинимося тільки на двох основних моментах. Перший – інвестиції в майбутнє, а якщо простіше – турбота про наших дітей. За дорученням Президента окрему увагу буде надано дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Тому розмір допомоги для догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, буде збільшено в 1,5 рази, що дасть кожній сім’ї додатково від 223 до 302 грн. щомісяця, залежно від віку дитини. Особливий наголос глава держави зробив на дитячих садках. Нині кожна четверта дитина позбавлена можливості навчатися в них. Протягом двох років Уряд має забезпечити створення не менше 100 тис. нових місць у дитячих дошкільних закладах. «Не зможете зробити це за допомогою державних і комунальних ресурсами – максимально сприяйте розвитку мережі приватних дитсадків та забезпеченню доступності їх послуг для широких верств сімей з дітьми», – сказав Президент. Інший момент – пан Табачник. Ніхто з експертів навіть і не очікував такої критики Віктора Януковича на адресу міністра освіти. До цього можна додати, що була не тільки критика. Але й рішучі практичні кроки. Президент відновив роботу Міністерства молоді та спорту, а Табачнику сказав наступне: «Відділимо цю державну установу від Міністерства освіти, тому що досвід показав, я практично від всіх регіонів отримав нарікання з боку працівників фізичної культури і спорту, почали знищувати ці заклади. Не для цього ми це робили (де Дмитро Володимирович?), щоб ви знищували це. Не для цього. Розумієте це чи ні?». За інформацією авторитетних центральних ЗМІ, усі нові соціальні ініціативи Президента Уряд повинен почати втілювати до травня. В іншому випадку склад Кабміну зміниться, а можновладці особисто відповідатимуть перед Президентом та усім українським народом. Олена СІВЕНЬКА, журналіст.

Дорогі жінки! Щиро вітаємо вас із 8 Березня – Міжнародним жіночим днем! Від вас – ніжної і прекрасної половини людства, реалії сьогодення вимагають непересічної сили, рішучості, терпіння і наполегливості щодня і щохвилини. Проте ви завжди прекрасні і неперевершені – душевним ліризмом, чутливістю, а що вже й говорити за вашу красу! Вам усе вдається: виховувати дітей, порядкувати родину, керувати колективами, вирішувати важливі державні справи. Тож ми бажаємо вам, любі наші, нев’янучої краси, міцного здоров’я, щастя, щирих посмішок і уваги від оточуючих. І звісно ж, підтримки – від чоловіків, дітей, рідних і близьких вашому серцю людей. З повагою Андрій НІКОЛАЄНКО, Микола КОВАЛЬЧУК, голова обласної голова обласної державної адміністрації. ради.

Любі наші жінки: ніжні матері, турботливі бабусі, дорогі сестри, кохані дружини, милі дочки й внучки! Щиро вітаємо вас з Міжнародним днем жінок! Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І тільки завдяки вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі. Мати, сестра, кохана – жіночий першопочаток супроводжує нас до останнього подиху. І якщо краса врятує світ, то це буде ваша краса. Адже ви перетворюєте його на чарівну перлину, яку чоловіки кладуть і довічно кластимуть до ваших ніг. У цей святковий день бажаємо всім жінкам міцного здоров’я, довічного щастя, великого кохання та постійного добробуту. І нехай збуваються найзаповітніші мрії, адже бажання кожної жінки – закон, якому всі чоловіки з радістю підкорюються. Бажаємо, щоб кожен прийдешній день ви зустрічали посмішкою, передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм! Валерій АВКСЕНТЬЄВ, Василь СКЛЯРЕНКО, голова районної голова районної державної адміністрації. ради.

 îáëàñíîìó öåíòð³ â³äêðèëàñÿ âèñòàâêà «Îáåðåãè æ³íî÷î¿ êðàñè» Днями у виставковій залі Центру народної творчості відбулося відкриття виставки прикрас з бісеру та колекції старовинних хусток - «Обереги жіночої краси». Більше сотні різноманітних різнокольорових хусток з усіх районів Кіровоградщини представлені в експозиції, яка вперше демонструє один

Красу та б арви стість хусток на виставці доповнюють прикраси з бісеру (ґерд ан и , селян ки , кольє), ство-

рені руками талановитих майстринь «Дивосвіту»: вишукана колекція робіт Світлани ЄрмоÒàê³ ïëàòêè íîñÿòü ³ íà Îëåêñàíäð³âùèí³. лаєвої (с. Богдаіз найбільш яскравих елементів жі- нівка Знам'янського району), Наталії ночого вбрання, що зберігається та Собінової та Тетяни Таран (м. Кіпередається від покоління до по- ровоград), Віри Кравченко (с. Сокоління. колівське, Кіровоградського району),

Оксани Трікашової (смт Онуфріїївка) та Наталії Гуржос (смт Добровеличківка). До експозиції виставки також увійшли рідкісні етнографічні експонати з фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, а також шаль актриси першого українського професійного театру Марії Заньковецької, з фондів Бобринецького районного краєзнавчого музею.


2 Ƴíêà – âåëè÷íå, äèâíå, í³æíå ñëîâî. 5 березня 2013 року

Михайлівський фельдшерсько-акушерський пункт – один з найкращих у районі. Працюють тут старанні і відповідальні жінки – виконуюча обов’язки завідуючої Тетяна Тарасовець, акушерка Валентина Скляренко, патронажна сестра Антоніна Угрін, реалізатор аптечного пункту Ірина Діденко, молодша медична сестра Наталія Магей. Щодня до медичних працівників звертаються жителі села. Одним – зміряти тиск, другим – перевірити зір, у третіх – скарги на простуду. Жінки завжди уважні, терпеливі і професіонали своєї справи. Тому обов’язково вислухають, визначать захворювання та призначать лікування. На знімку: Ірина ДІДЕНКО, Антоніна УГРІН, Наталія МАГЕЙ. Дорогі милі і вимогливі, ніжні та працьовиті жінки, матері, бабусі, доньки! Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня прийміть від мене найщиріші вітання і найкращі побажання вічної любові, безмежної радості, родинного благополуччя, надійного чоловічого плеча! Будьте світлими, як перші проліски, чистими, як голубе небо, лагідними, як весняне сонечко! Щастя вам, дорогі жінки, здоров’я, сімейного затишку і вірності! З щирою шаною та повагою завжди ваш Олесандр ЄДІН, народний депутат. № 591.

Шановні жінки! Прийміть найкращі вітання та найщиріші побажання з нагоди першого весняного свята – 8 Березня. Як проліски символізують початок весни, так і ви символізуєте початок життя, нового, прекрасного. Жінка – це священне ім’я, що носить краща половина людства, берегиня домашнього вогнища. Жінка-мати, жінка-трудівниця на тендітних плечах несе нелегку ношу життя разом з чоловіками і вдома, і на роботі. Щастя вам, натхнення, здоров’я, щирого кохання на довгі безхмарні роки. Володимир СТЬОЖКА, депутат обласної ради.

Дорогі, лагідні жінки Олександрівщини! У Міжнародний жіночий день бажаю вам міцного здоров’я, нев’янучої краси, сімейного щастя, здійснення задумів і, звичайно, щирого кохання. Хай завжди в серці буде весна, ласкаві промені хай обіймають душу, а чоловіки завжди оберігають, цінують і люблять вас. Будьте гарними, усміхненими і ніжними. Зі святом вас! Володимир ЗУБАХА, депутат обласної ради. № 582.

Дорогі, любі жінки району! Щиро вітаю вас з святом весни, краси, любові, відродження. Зичу вам з нагоди Міжнародного жіночого дня здоров’я, щастя, благополуччя. Троянд бажаю рожевих і червоних, нехай видзвонюють достатку дзвони, нехай у дітях буде завжди радість світла, щоб весна завжди у серці квітла! Петро ПЕТРУШЕВСЬКИЙ, депутат обласної ради. № 593.

Вітаємо усіх жінок-працівниць, ветеранів праці з Міжнародним святом 8 Березня! Хай ваші руки і серця не знають утоми, з облич не сходять лагідні посмішки. Нехай Господь оберігає вас і ваші родини в будні та в свята. Зичимо, щоб нинішнє свято, як сонце в зеніті, зігрівало вас щастям найкращим у світі! Володимир ТІМАНОВСЬКИЙ, депутат районної ради, голова фракції Партії регіонів у районній раді.

Дорогі працівники освіти району! Жінки-вчителі і ті, хто нині на заслуженому відпочинку, ветерани педагогічної ниви, які навчають і виховують підростаюче покоління, всі жінки району! Прийміть наші щиросердечні вітання з нагоди першого свята весни – Міжнародного жіночого дня. Нехай ваше невичерпне багатство – одвічна жіноча мудрість, вміння розуміти і підтримувати, дарувати віру і любов розквітає новими барвами наперекір усім перешкодам. Бажаємо вам святкового настрою, міцного здоров’я, нев’янучої краси та незрадливої чоловічої любові. Адміністрація відділу освіти Олександрівської РДА, райком профспілки працівників освіти і науки.

№ 592.

№ 589.

№ 581.

Фольклорний колектив „Берегиня” Івангородського сільського будинку культури створений лише два роки тому. Та чарівні голоси селян, які свого часу були учасниками сільського хору, сімейні дуети, об’єднані і відшліфовані директором СБК, художнім керівником Ніною Миколаївною Мельник, стали справжнім витвором мистецтва, джерелом народної фольклорної спадщини івангородців. А ще цей творчий колектив став візитною карткою села. Гарно зарекомендувала себе „Берегиня”, захищаючи честь району в Кіровограді, на виставці в експоцентрі. Яскравими були івангородці й у районному огляді-конкурсі колективів вокально-хорового жанру. Запалювали серця глядачів піснею на районному святі Козацької слави, захищаючи честь територіальної громади. Радували концертами жителів сусідніх сіл. Зараз колектив готується до свята Масляної, яке відбудеться в селі Бандуровому Красносілківської сільської громади 17 березня. Дорогі жінки-трудівниці, колишні працівниці нашого підприємства, жінки-ветерани праці, щиросердечно, з любов’ю вітаємо вас з Міжнародним днем 8 Березня. Бажаємо вам міцного здоров’я, нев’янучої краси, сімейного щастя, здійснення задумів і щирої любові рідних та близьких людей. Хай завжди в серці буяє весна, ласкаві промені обіймають душу, а чоловіки завжди оберігають вас, цінують і люблять. Адміністрація та профком філії „Олександрівський райавтодор”.

Шановні медичні працівники – жінки, які стояли і стоять на варті охорони здоров’я людей! Ветерани праці, пенсіонери! З першим святом весни і краси вас вітаємо. У Міжнародний жіночий день зичимо вам любові та поваги, доброго здоров’я, щастя, гарного настрою. Нехай радість освічує кожен ваш крок, хай завжди для вас будуть найкращі квіти, найтепліші слова шани і вдячності. Успіхів, трудових здобутків, миру вам і добра. Адміністрація і профком Олександрівської центральної районної лікарні.

№ 590.

№ 588.

ÕÐÀÍÈÒÅËÜÊÀ ÒÐÓÄÎÂÈÕ ÄÎËÜ – Я до вас. Можна? – поцікавилася з дверей юна дівчина. – Звичайно, проходьте, - відірвавшись від паперів, сказала жінка. Дівчина розповіла, що цього року закінчує школу і хотіла б взяти направлення в один з лісових технікумів. Який саме, вона не знає, тому і звернулася у держлісгосп.

– Їх на Україні багато. Наше підприємство має квоти для вступу у Лубенкий лісовий технікум, що на Полтавщині, та Великоанадольський, що в Донецькій області, та інші, – пояснила господарка кабінету. Слово за слово, так і розговорилися. З’ясувалося, дівчина родом з села, батько займається сільським господарством, мама – безробітна, у сім’ї є ще менший син. Стати лісівником вона мріяла з дитинства, навіть багато років була учнем у шкільному лісництві місцевого лісництва. І не формально. Дівчина охоче готувала науково-дослідні роботи на теми збереження лісових першоцвітів та вирощування сіянців. А також завзято разом з іншими учнями допомагала лісівникам збирати жолуді, глід. Коли ж випускниця сказала, що школу закінчує майже з відмінними оцінками, у жінки виникла інша пропозиція: – А чи не спробувати Вам краще свої сили у Національному лісотехнічному університеті, який у Львові? Дівчина спочатку ніби й засумнівалася, але потім таки згодилася взяти направлення у Львів. Це було наприкінці весни. А у серпні дівчина радісним голосом по телефону повідомила у держлісгосп: стала студенткою, вступивши на державне навчання згідно цільової квоти, і безмежно вдячна Любові Петрівні, яка підказала їй вступати в університет. Це – один з багатьох-багатьох робочих моментів буднів інспектора з кадрів ДП «Олександрівський лісгосп» Любові Петрівни Березенко. На цю посаду її призначили тринадцять років тому. А у лісовому господарстві працює з 1989 року. За час роботи інспектором з кадрів вона видала молодим людям десятки направлень підприємства на навчання і у лісові технікуми, і в університети. Можна сказати, дала їм путівку у життя. І це лише на перший погляд здається, що посада інспектора з кадрів одноманітна і монотонна. Насправді – коло її обов’язків дуже широке. Любові Петрівні доводиться вести облік особового складу підприємства, його підрозділів згідно з уніфікованими формами первинної облікової документації; оформляти прийом, переведення і звільнення працівників відповідно до законодавства про працю, положень, інструкцій, наказів керівника підприємства. А крім цього вона формує і веде особові справи працівників, вносить зміни, пов’язані з трудовою діяльністю; бере участь у розробленні перспективних і поточних планів з праці і кадрів; готує необхідні матеріали для атестаційної, кваліфікаційної і тарифікаційної комісій, проекти документів, що стосуються винагород і заохочень працівників. В обов’язки інспектора з кадрів також входить заповнення, ведення обліку і зберігання трудових книжок, визначення трудового стажу. Вона вносить в трудові книжки записи про заохочення і винагороди працівників. Між іншим, всі документи для подання на відзначення державними нагородами вона готує також. А хто з нас не думає про пенсію?! Навіть у молоді інколи пробігають думки, мовляв, ось зароблю пенсію… Чи, навіть, коли вийду на заслужений відпочинок… А якою буде та пенсію і чи будуть всі трудові роки ретельно занесені у трудову книжку лісівників держлісгоспу, залежить якраз від Любові Петрівни. Законодавство не стоїть на місці. Тому інспектор з кадрів постійно вивчає нові законодавчі і нормативно-правові акти, зміни в порядку оформленні пенсій, у веденні та зберіганні трудових книжок і особових справ працівників. А також, що не менш важливо, порядок установлення назв професій, загального і безперервного стажу певної роботи, пільг, компенсацій працівникам. У цьому, звичайно, їй добре допомагає Інтернет, яким вона користується вже багато років. У штаті колективу лісівників майже сто сорок працівників – сто одинадцять постійних і двадцять вісім по трудовому договору. А як же ведення архіву їх особових справ? І це на плечах Любові Петрівни. Після закінчення встановлених строків поточного зберігання готує та здає їх до державного архіву. Тому має постійний контакт з працівниками районного архіву. Але нерідко безпосередньо до Любові Петрівни звертаються колишні колеги з проханням видати довідки про теперішню чи минулу трудову діяльність. А крім районного архіву інспектор з кадрів подає необхідну інформацію також в управління Пенсійного фонду України, районний центр зайнятості, управління праці і захисту населення, Фонд соціального страхування від нещасних випадків та військкомат. І несе сувору відповідальність за якісне та своєчасне подання звітності. Так, посадові обов’язки вимагають від Любові Петрівни неабиякої уважності і старанності. Цими рисами характеру вона і наділена. А ще – відкрита і щира у спілкуванні. Бо без цього, впевнена, аж ніяк не можна обійтися на її посаді. Інколи ж заходять люди у її кабінет, щоб не просто взяти необхідну довідку, а поговорити – чи похвалитися радісною подією у житті, чи поділитися наболілим. Інспектор з кадрів обов’язково вислухає, порадить, підкаже. А вдома її щастя у родині, яка для неї надійна підтримка і радість. Особливо дворічна внучка Софійка. Дівчинка весела і непосидюча, встояти на одному місці не може – все її цікавить. І говорити вже намагається чітко. Але вона ще зовсім маленька, щоб знати, що її люба бабуся має відповідальну роботу – вона хранителька трудових доль і нинішніх працівників, і пенсіонерів підприємства. Галина ШЕВЧЕНКО.


3

5 березня 2013 року

³âòîðîê 5 áåðåçíÿ 15.00 15.15 15.25 15.30 15.40 16.20 17.10 18.20 18.40 18.45 19.00 19.25 20.10 20.55 21.00 21.20 21.30 22.55

Новини Euronews Наука Діловий світ. Агросектор Ток-шоу «Легко бути жінкою» Т/с «Москва.Три вокзали» Х/ф «Вічний поклик», 15с. Новини Світ спорту Діловий світ Про головне 221. Екстрений виклик. Тиждень Концерт пам’яті М. Бернеса Офіційна хроніка Підсумки дня Діловий світ Соціальне шоу «Адреналін» Трійка, Кено, Максима

14.55, 04.45 Сімейні мелодрами 15.55, 00.55 Простошоу з Юрієм Горбуновим 16.45, 05.30 ТСН. Особливе 20.25 Спецвипуск 95 кварталу. Про спорт і не тільки 21.30 Футбол. Ліга чемпіонів. «Боруссія» (Німеччина)«Шахтар» (Україна) 00.05, 04.00 Т/с «Незабутнє» 01.40 Т/с «Таємниця твердині шифрів»

15.05 Сімейний суд 16.05 Т/с «Анєчка» 18.10 Т/с «Шлюб за заповітом-2. Повернення Сандри» 20.00, 03.45 «Подробиці» 20.30 Т/с «Друге дихання» 00.00 Х/ф «Сіріана»

Ñåðåäà 6 áåðåçíÿ 06.00 Доброго ранку, Україно! 09.05 Офіційна хроніка 09.10 Околиця 09.35 Уряд на зв’язку з громадянами 10.15 Т/с «Маруся. Повернення» 11.45 Погода 11.55 Офіційна хроніка 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.20 Хай щастить 12.45 Книга.ua 13.05 Українська пісня 13.45 Х/ф «Шукай вітру» 15.00 Новини 15.15 Euronews 15.25 Наука 15.30 Діловий світ. Агросектор 15.40 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 16.20 Т/с «Москва.Три вокзали» 17.05 Х/ф «Вічний поклик», 16с. 18.20 Новини 18.40 Світ спорту 18.45 Діловий світ 19.00 Про головне 19.25 «Трембітар української душі» І. Попович 20.50 Мегалот 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.20 Діловий світ 21.30 221. Екстрений виклик. Тиждень 22.20 Концерт до 60-річчя М.Гнатюка «Час рікою пливе» 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.20 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Сніданок з 1+1 07.25 М/ф «Бернард»

10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана2» 11.55 Не бреши мені-3 13.00, 13.55, 04.40 Сімейні мелодрами 14.55 Спецвипуск 95 кварталу. Про спорт і не тільки 15.55, 00.35 Простошоу з Юрієм Горбуновим 16.45, 05.25 ТСН. Особливе 20.15 Х/ф «Маша» 22.15, 01.20 «Ілюзія безпеки. Ціна краси» 23.35, 03.55 Т/с «Незабутнє» 02.25 Т/с «Таємниця твердині шифрів»

05.40 Т/с «Говорить поліція!» 07.00, 07.30, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 08.00, 08.30, 09.00 «Новини» 09.10 Т/с «Робінзон» 12.15 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 14.05 Судові справи 15.05 Сімейний суд 16.05 Т/с «Анєчка» 18.10 Т/с «Шлюб за заповітом-2. Повернення Сандри» 20.00, 04.05 «Подробиці» 20.30 Т/с «Друге дихання» 00.00 Х/ф «Вам лист» (2)

18.10 Концерт Олени Ваєнги 20.00, 04.10 «Подробиці» 20.30 Т/с «Друге дихання» 00.00 Х/ф «Як здихатися від хлопця за 10 днів»

Ï’ÿòíèöÿ 8 áåðåçíÿ 06.00 Доброго ранку, Україно! 06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.05 Погода 06.20 Рецепти здоров’я 06.25 АгроЕра 06.30 Сміх з доставкою додому 07.15 Огляд преси 07.20 Країна on line 07.40 Глас народу 07.45 Кіножурнал «Хочу все знати» 08.15 Х/ф «Чаклунка» 09.05 Підсумки дня 09.20 Офіційна хроніка 09.25 Д/ф «Раїса Недашківська. Те, що не вмирає»

16.55 Біатлон 18.20 Концерт до Дня Соборності України 19.40 Шевченківський вечір 20.50 Мегалот 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.20 Без цензури 21.55 Кабмін: подія тижня 22.05 Українська пісня 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 06.00 Ремонт+ 06.15, 04.05 Х/ф «Як уполювати мільйонера» 08.00 Світське життя 09.00 Хто там? 10.10, 10.35 М/с «Чіп і Дейл» 11.00 Світ навиворіт-4. В’єтнам 12.15 Що? Де? Коли? Зіркові війни 13.40 Х/ф «Чого хочуть жінки» 16.30 Вечірній Квартал. 8 Березня 18.30 Розсміши коміка-2 19.30, 05.35 ТСН 20.00 8 березня у великому місті 22.10 Х/ф «Джунглі» 00.00 Х/ф «У джазі тільки дівчата» 05.45 Х/ф «Казка про жінку і чоловіка» 07.20 Х/ф «Формула кохання» 09.00 Орел і Решка 10.00 Смачне побачення 10.55 Концерт «8 березня у Великому місті» 14.10 Т/с «Серцебиття» 18.00 «Юрмала» 20.00 Подробиці 20.25 «Юрмала-2012» 22.25 Х/ф «Мами» 00.35 Т/с «Салямі»

×åòâåð

Íåä³ëÿ

7 áåðåçíÿ

10 áåðåçíÿ

06.00 Доброго ранку, Україно! 09.05 Підсумки дня 09.25 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 10.15 Т/с «Маруся. Повернення» 11.55 Офіційна хроніка 12.00 Новини 12.10 Діловий світ 12.20 Здоров’я 13.10 Біатлон. Кубок світу. Індивідуальна гонка (жін.) 15.00 Новини 15.15 Euronews 15.25 Наука 15.30 Діловий світ. Агросектор 15.40 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 16.25 Біатлон. Кубок світу. Індивідуальна гонка (чол.) 18.20 Новини 18.30 Діловий світ 18.45 Бенефіс композитора Ніколо 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.15 Діловий світ 21.25 Досвід 22.50 Трійка, Кено, Максима

06.00 Ранкова молитва 06.10 Світ православ’я 06.40 Сміх з доставкою додому 07.10 Сільський час 07.40 Ток-шоу «Дружина» 09.05 Хто в домі хазяїн? 09.25 Крок до зірок 10.05 Шеф-кухар країни 11.00 Маю честь запросити 11.45 В гостях у Д.Гордона 12.35 Караоке для дорослих 13.25 Біатлон 14.55 Ближче до народу 15.25 Діловий світ. Тиждень 15.55 Футбол 16.45 Погода 18.00 «Пристрасті по Тарасу» 19.05 «Я прийшов в цей світ любити». С.Гіга 20.50 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки тижня 21.30 Точка зору 21.55 Головний аргумент 22.05 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Максима

06.00 Служба розшуку дітей 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 05.25 ТСН 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 Сніданок з 1+1 07.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» 11.55 Х/ф «Маша» 13.50, 03.50 Не бреши мені-3 14.55, 04.40 Сімейні мелодрами 15.55, 03.10 Простошоу з Юрієм Горбуновим 16.45 ТСН. Особливе 20.15 Х/ф «Титанік» 00.15 Д/ф «Селін. Світ її очима»

05.40 Т/с «Говорить поліція!» 07.00, 07.30, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 Ранок з ІНТЕРом 08.00, 08.30, 09.00 Новини 09.10 Т/с «Робінзон» 12.15 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 14.05 Судові справи 15.00 Сімейний суд 16.00 Т/с «Анєчка»

10.15 Т/с «Маруся. Повернення» 11.45 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 12.25 Star-шоу 14.35 Концерт 17.05 Погода 17.10 Концерт 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.10 Концерт 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 06.15, 02.40 Х/ф «Спадкоємиця» 08.10 Х/ф «Вокзал для двох» 11.10 Т/с «Величне століття. Роксолана2» 13.10 Х/ф «Титанік» 17.10 Х/ф «Артист» 19.30, 04.55 ТСН 20.05 Вечірній Квартал. 8 березня 22.00 Х/ф «Чого хочуть жінки» 00.45 Х/ф «Найкращий друг» (2)

06.25 Т/с «Найщасливіша» 09.50 Концерт Олени Ваєнги 12.05 Т/с «Салямі» 16.00 Концерт «Тобі єдиній» 18.00, 20.30 Концерт «8 березня у Великому місті» 20.00, 04.25 «Подробиці» 22.35 Х/ф «8 перших побачень» 00.40 Концерт

Ñóáîòà

06.05, 04.05 Х/ф «Скільки важить кохання» 07.50 Мультфільм 08.10 Ремонт+ 09.00 Лотерея «Лотозабава» 10.10, 10.35 М/с «Чіп і Дейл» 11.00 Гастрономічні подорожі з Юлією Висоцькою. Венеція 11.40 Неділя з кварталом 12.35 Шість кадрів 13.15 8 березня у великому місті 15.40 Х/ф «Діамантова рука» 17.40 Х/ф «Джунглі» 19.30 ТСН-тиждень 20.15 Голос країни-3 22.25 Світське життя 23.25 Що? Де? Коли? Зіркові війни 00.35 Х/ф «Лурд»

№ 576.

Дорогу, добру, турботливу матусю та дружину МАКСИМЕНКО Світлану Василівну з ювілейною датою від дня народження від щирих, люблячих сердець вітають чоловік Віктор Анатолійович, донька Тетяна, син Сергій з невісткою Іриною. Наша ти зіронько, щира й привітна, завжди любов у очах твоїх квітне. Ти здатна весь лід на землі розтопить. Хай тобі гарно, щасливо живеться, яснеє сонечко з неба сміється, ніжно голубить небесна блакить. Хай буде щасливою кожна година, радість дарує вся наша родина. Ми тебе любим і будем любить! Ти, як сонце, – єдина! В тебе стільки тепла, ти, як ластівка в домі, для сім’ї, для добра! Ти даруєш нам ніжність і прекрасний світ, тож прийми сьогодні всі найкращі квіти й побажання щастя на

Сьогодні відзначає свій 55-річний ювілей від дня народження чарівна жінка, жителька смт Олександрівки, МАКСИМЕНКО Світлана Василівна. З ювілеєм її щиро вітають мама Людмила, сестри Лариса, Валентина з чоловіком Анатолієм, племінники Алла, Світлана, Олександр, Олег та внучки Маринка і Віка та тьотя Оля. Молодость твоя пусть не убудет, а в месте с ней – любовь и красота. Пусть вечным гостем в доме твоем будут покой и счастье, мир и доброта. Пусть этот день, как песня соловья, перечеркнет всех хмурых дней ненастье, пусть жизнь твоя, как майская зоря, приносит каждый день в ладонях счастье. № 477.

Дорогу, милу, ніжну донечку, сестричку, внучку, племінничку, жительку села Поселянівки. КОВАЛЬОВУ Яночку з 5-річчям від дня народження щиро, з любов’ю вітають тато, мама, братик, бабуся, дідусь, дядя і прабабуся. З днем народження, Яночко люба! Найріднесенька зірка ясна! Хай в житті тебе сонце голубить, і цілує у щічки весна! Хай гладенькими будуть стежинки і збуваються мрії щораз, не затьмарюють погляд сльозинки, та ніколи не буде образ. А сьогодні в вечірньому небі лиш тобі буде сяять зоря! Попроси в неї долі для себе, наша квітко, надіє наша. № 509.

Шановного ТКАЧЕНКА Федора Гавриловича з днем народження щиро вітає Кузик Борис Миколайович. Усіх земних благ бажаю за душу людяну, просту. Всі квіти світу Вам дарую за серце добре й теплоту. Здоров’я від душі бажаю і радість в хату посилаю. Щоб був в ній затишок й тепло на щастя Вам і на добро. № 565.

Шановну жительку села Веселого, доброї душі людину, дорогу колегу ПОПОВУ Галину Василівну з днем народження і Міжнародним жіночим днем вітають колеги по роботі Лозова Л.В., Гонтар Т.І., Попова А.Є., Гончаренко Д.О., Майнерович С.І., Кирпенко С.М. Під сонцем ласкавим бажаємо квіття, добробуту в домі й веселого буття. Хай сила прибуває, здоров’я міцніє, душа хай співає, горить, пломеніє. Хай доля стелиться рушником щастя, добробуту і вірності. Хай життя квітує буйним цвітом, а день народження приходить знов і знов, і доля хай дарує з кожним роком благополуччя, щастя і любов. № 408.

Шановного ветерана ЧЕРЕДНИКА Василя Івановича з 88-річчям від дня народження щиро вітають районна та сільська організації ветеранів України. Бажаємо імениннику міцного здоров’я, активного довголіття, уваги від рідних і близьких.

ÄÀ² ïîâ³äîìëÿº!

Áåçïåêà ðóõó – öå æèòòÿ! Безпека руху - це життя! Скільки разів ви чули цей вислів? А чи завжди задумувалися про наслідки порушення безпеки дорожнього руху? Саме проведенням комплексу заходів з безпеки дорожнього руху відзначається робота особового складу взводу з обслуговування стаціонарного поста роти ДПС ДАЇ при УМВС в області «Олександрівка». Головною метою цієї діяльності є реалізація комплексу заходів щодо профілактики та привернення уваги різних верств суспільства, учасників дорожнього руху, органів місцевого самоврядування до проблем забезпечення безпеки дорожнього руху на автотранспорті. Працівники ДАІ в декілька етапів здійснюють додаткові перевірки технічного стану пасажирських транспортних засобів, особливо тих, що використовуються для перевезень дітей і пасажирів. Інспекторський склад дорожньо-патрульної служби проводить цілеспрямований нагляд за дотриманням водіями транспортних засобів, пішоходами і пасажирами Правил дорожнього руху. В автотранспортних підприємствах, колективах різних установ та організацій, в загальноосвітніх навчальних закладах співробітники Державтоінспекції проводять бесіди та зустрічі, роздають інформаційні листівки про важливість дотримання виконання вимог Правил дорожнього руху. Головним підсумком проведених заходів має стати збереження життя і здоров’я українських громадян (особливо дітей) —

кожного, хто є учасником дорожнього руху. Спілкуючись із водіями транспортних засобів, інспектори ДПС ДАІ зосереджують увагу учасників дорожнього руху на необхідності безумовного дотримання Правил дорожнього руху. Адже основними причинами скоєння дорожньо-транспортних пригод є грубе та свідоме ігнорування ПДР. Зокрема, це керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, нехтування дорожніми знаками, що обмежують правила швидкісного режиму, порушення правил обгону та маневрування, порушення правил проїзду перехресть та порушення правил дорожнього руху пішоходами. Проблема дорожньо-транспортного травматизму є дійсно суспільною проблемою, яка турбує не лише ДАІ, а й населення. Люди стають більш обізнаними із існуючими проблемами та разом із нашими працівниками шукають шляхи їх подолання. Ми ставимо собі за мету: максимально вплинути на підсвідомість кожного учасника дорожнього руху і, таким чином, зменшити кількість порушень, що призводять дорожньо-транспортних пригод та загиблих і покалічених у них людей. Адже безпека на дорозі залежить виключно від усіх нас: від поваги до дорожнього законодавства та один до одного! О. ПОПОВ, т.в.о. командира взводу з обслуговування стаціонарного поста роти ДПС ДАЇ при УМВС в області «Олександрівка».

Íåçàêîííå çàâîëîä³ííÿ òðàíñïîðòîì

9 áåðåçíÿ 06.00 Ранкова молитва 06.10 Сміх з доставкою додому. 07.40 Док. фільм «І.Муравйова. Найчарівніша та найпривабливіша» 08.30 Панянка і кулінар 09.05 Школа юного суперагента 09.25 Х/ф «Білий Бім Чорне вухо» 12.35 В гостях у Д.Гордона 13.25 Золотий гусак 13.55 Погода 14.00 Біатлон 15.25 «Крила мрій моїх». Іво Бобул

Шановного акомпоніатора ШАПОВАЛА Олександра Анатолійовича з днем народження щиро вітають учасники народного аматорського хорового колективу ветеранів. У цей святковий день бажаємо Вам щастя, здоров’я, достатку і довгого, довгого віку. Хай Матір Божа Вас охороняє, в душі панують мир і доброта, нехай Господь здоров’я посилає на многії і благії літа.

05.20 Х/ф «Сто днів до наказу» 06.25 Концерт «Тобі єдиній» 08.05 Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала» 09.30 Школа доктора Комаровського» 10.55 Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала 2012» 12.55 Т/с «На сонячній стороні вулиці» 16.45 Х/ф «Службовий роман» 20.00 Подробиці тижня 20.55 Х/ф «Службовий роман. Наш час» 22.55 Х/ф «Янголи Чарлі» 00.55 Х/ф «Рожевий кадиллак»

Скільки існує автомобіль, стільки існує і проблема його охорони від посягань автозлодіїв. Майже вікова боротьба власників транспортних засобів з автозлодіями доводить: чим сучаснішою і надійнішою буде протиугонна сигналізація, тим складніше викрасти авто. Багато автовласників, на жаль, нерідко самі провокують до викрадення свого авто. Залишаючи їх без нагляду,з відчиненими дверима навіть з ключами у замку запалювання, відсоток того, що цим можуть скористатися автозлодії, занадто високий, адже достатньо декількох хвилин, аби їх вже ніколи не побачити. І все ж деякі водії не надто цим переймаються, а тому маємо, що маємо. Лише з початку лютого на території області викрадено 11 транспортних засобів. Переважна більшість викрадень – з дворів багатоповерхових будинків, таких випадків було 6, від приватних домоволодінь - 3, зі

станцій техобслуговування – 1 та ще 1 автомобілем заволоділи шляхом шахрайства. З них розшукано 7 транспортних засобів, ще 4 автомобілі перебувають у розшуку. Радимо вам, шановні автомобілісти, берегти свої машини і від лихого ока, і від власної недбалості. Якщо ж трапився нещасний випадок і ваше авто викрали, Управління Державтоінспекції звертається до вас з проханням : не займайтеся пошуком самостійно, не гаючи часу відразу телефонуйте на «102» або телефон чергової частини УДАІ 35-75-06. Після вашого дзвінка всім нарядам ДАІ передається орієнтування на розшук авто. Найбільше викрадених транспортних засобів затримується по «гарячих слідах». Сектор профілактичної роботи УДАІ УМВС.


4

5 березня 2013 року Òåïë³ ðÿäêè

Олександрівська районна організація Товариства Червоного Хреста України висловлює щиру подяку за матеріальну допомогу для дітей Староосотського дитячого протитуберкульозного санаторію. Велика вдячність настоятелю Свято-Успенської церкви митрофорному протоієрею Володимиру (Кузику), підприємцям: Попову Миколі Васильовичу, Дмитрієву Олександру Миколайовичу, Кульбачевському Сергію Андрійовичу, Дигдало Тетяні Олексіївні, Чернишову Валентину Володимировичу, Зименко Валентині Аронівні, Колісник Любові Василівні, Джерепі Вірі Олександрівні, Горбу Сергію Володимировичу, Довгенко Поліні Олександрівні. За їх кошти під час Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом та СНІДом було закуплено подарунки – цитрусові. Бажаємо миру та злагоди, щастя, здоров’я, добробуту й благополуччя добрим і щедрим людям. З повагою Олександр ВДОВИЧЕНКО, голова Олександрівської районної організації Товариства Червоного Хреста. Продам чорно-рябу корову з тижневим телям. Тел.067-452-85-24. № 573.

Продам трикімнатну квартиру. Сучасний ремонт. Тел. 063-199-48-69. № 330.

ØÀÍÎÂͲ ÃÐÎÌÀÄßÍÈ!

Михайлівська сільська рада просить громадян, у яких неоформлена спадщина на земельні ділянки (паї), які знаходяться на території Михайлівської сільської ради, необхідно в місячний термін звернутись до сільської ради для вирішення питання подальшого користування земельними ділянками. № п/п 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84

Прізвище, ім’я,

по-батькові

Лебідь Валентина Миколаївна Лисиця Борис Федорович Сімоненко Микола Павлович Кваша Микола Васильович Коваленко Валентина Василівна Поздєєва Тамара Іллівна Матарчук Іван Федорович Піонтківська Ольга Прокопівна Вакуленко Василь Прокопович Гудзь Василь Іванович Гудзь Олександр Данилович Плахотник Віктор Григорович Плахотник Ніна Артемівна Шевченко Іван Ілліч Старинець Володимир Омел'янович Омельянович Лалим Надія Никифорівна Сафронова Анастасія Лук'янівна Буша Евгенія Павлівна Григор Лукерія Федорівна Юрківська Марія Миколаївна Безай Василь Сергійович Скирда Катерина Тимофіївна Романенко Петро Прокопович Поміркова Віра Пилипівна Бурвіна Ніна Тихонівна Кустовна Яніна Володимирівна Кравченко Олександр Гнатович Брайко Віра Денисівна Чолінець Михайло Юрійович Болехан Михайло Юрійович Скляр Марія Леонтіївна Стьожка Домникія Романівна Наконечний Григорій Олександрович Наконечна Валентина Павлівна Григор Одарка Іванівна Гонець Віра Василівна Позняк Віра Анатолівна Борблик Микола Іванович Лагно Тетяна Микитівна Андрієнко Фросина Андріївна Демченко Олексій Данилович Діброва Пелагея Іванівна Гавриш Ганна Григорівна Дубівка Феодосія Гнатівна Шестопал Наталія Петрівна Ободовський Олександр Іванович Ободовська Тамара Федорівна Курзіна Олександра Яківна Фесенко Микола Іванович Гончаров Григорій Сільвестрович Коваль Ольга Леонтівна Щербина Марина Степанівна Аверін Василь Федорович Калкиш Ганна Петрівна Матірна Ганна Максимівна Гогірчак Юлія Михайлівна Крайко Ніна Сергіївна Шпильовий Іван Кирилович Бабій Марія Василівна Лазарєва Серафима Тихонівна Кравець Лідія Федорівна Самодін Михайло Іванович Калита Микола Максимович Калита Федора Тихонівна Войченко Наталія Петрівна Пісна Ганна Онисимівна Швець Віра Максимівна Шаталова Віра Свиридівна Швець Володимир Іванович Матірний Володимир Андрійович Гаращенко Євдокія Петрівна Тюкіна Віра Павлівна Гончарюк Одарка Прокопівна Калякіна Марія Павлівна Гуржій Олександр Якимович Гуржій Катерина Петрівна Шуть Ярина Андріївна Калита Сергій Михайлович Цямрюк Федора Федосіївна Поліщук Тетяна Володимирівна Бобренко Лідія Андріївна Федоренко Ольга Дорофіївна Гусєва Катерина Антонівна Тахтай Ганна Трохимівна

№ ділянки

Площа з/ділянки

042 048 051 056 074 143 106 136 111 116 118 124 125 135 613 181 204 205 216 223 227 230 231 237 238 257 261 343 273 275 297 298 301 302 303 311 313 319 323 326 337 356 359 366 373 391 392 425 428 433 435 439 442 445 449 451 457 460 466 470 472 496 503 504 510 530 533 542 543 548 549 550 557 427 565 566 580 587 607 200 538 222 232 196

4,11 4,11 4,11 4,89 4,54 5,25 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,34 4,11 4,79 5,02 4,45 4,64 4,96 4,11 4,11 4,55 4,65 4,55 4,89 4,68 4,71 4,22 4,11 4,61 4,11 4,11 4,11 4,28 4,11 4,11 4,69 4,62 4,11 4,44 4,78 4,67 4,85 4,11 4,21 4,71 4,10 4,10 4,10 4,31 4,10 4,10 4,59 4,72 4,96 4,11 4,28 4,31 4,27 5,29 4,19 4,22 5,57 4,11 4,11 4,49 4,11 4,11 4,61 4,58 4,18 4,10 4,94 4,77 4,21 5,74 4,58 4,83 4,11 4,51 4,11 4,47

ПОДЯКА Час складний. Але добро, розуміння, підтримка не залишає керівника СФГ «Дєдов» В.В. Дєдова. У цьому переконались учні, вчителі, батьки Новоосотської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Валерій Володимирович для школи придбав супутникову антену та тюнер. Ми маємо можливість слідкувати за життям країни, переглядати і аналізувати навчальні передачі, огляд преси «проводити разом з ведучими «Новин»». Щиро вдячні Вам, Валеріє Володимировичу, за турботливе серце, любов до дітей. Здоров’я Вам під мирним небом на довгі, щасливі, безхмарні роки. Тетяна КРИВОРУЧКО, директор Новоосотської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Ñïîðò

ÓÑÏ²Õ ÃÈÐÜÎÂÈʲÂ-ÑÎÑͲÂ×ÀÍ У Бобриці нещодавно відбувся обласний чемпіонат з гирьового спорту серед юнаків, дівчат та ветеранів з двоборства: поштовх плюс ривок. Участь у чемпіонаті взяли і спортсмени нашого району – соснівська команда гирьовиків, яку тренує Микола Миколайович Марфула. Дисципліновані, наполегливі в тренуваннях гирьовики завжди досягають високих результатів у змаганнях різної величини. Твердженням цього є і нинішній чемпіонат.

№ 568.

ØÀÍÎÂͲ ÃÐÎÌÀÄßÍÈ!

Розумівська сільська рада подає список померлих громадян, яким належать земельні частки (паї). № Площа Прізвище, ім’я, по-батькові № ділянки п/п ділянки Ткаченко Олександра Сергіївна 1. 145 3,22 га 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41.

Лисенко Михайло Матвійович 458 3,67 га Зеленько Василь Васильович 392 3,22 га Бугаспко 533 3,91 га Бугаєнко Микола Петрович Коваленко Марія Іванівна 535 4,73 га Ставенко Марія Семенівна 479 5,10 га Красюк Василь Тимофійович 539 3,78 га Горобець Віктор Іванович 477 5,06 га Бідненко Пелагія Харитонівна 461 4,54 га Куценко Марія Романівна 359 3,84 га Шевченко Григорій Захарович 369 3,10 га Дзюба Іван Пилипович 156 3,34 га Мошуренко Іван Петрович 122 2,62 га Мачак Євдокія Юхимівна 126 2,72 га Зименко Григорій Гаврилович 174 2,78 га Зименко Пелагія Гордіївна 173 3,27 га Горобченко Василь Леонтійович 146 3,24 га Бурлака Марія Мефодіївна 096 3,15 га Шевченко Петро Несторович 410 4,34 га Кулібаба Пелагія Вікторівна 521 3,65 га Метельська Марія Юхимівна 523 3,31 га Куценко Олена Сидорівна 527 5,04 га Ставенко Володимир Миколайович 542 3,98 га Мачак Юлія Василівна 559 3,17 га Зеленько Ганна Іванівна 564 3,88 га Кушнір Ольга Йосипівна 570 3,34 га Кабанець Анатолій Васильович 574 2,92 га Красюк Марія Юхимівна 590 6,53 іа Матвієнко Іван Федорович 495 5,32 га Зеленько Марія Мойсіївна 496 4,95 га Вовченко Марія Микитівна 504 4.62 га Мошуренко Микола Якович 039 1,03 га Шевченко Микола Архипович 490 5,42 га Яценко Марія Матвіївна 055 3,24 га Зеленько Єфросинія Іванівна 530 3,99га Бідненко Олександра Афанасіївна 485 5,25 га Христенко Василь Захарович 257 2,90 га Рябошапка Федора Марківна 261 2,80 га Шевченко Марія Дмитрівна 264 2,79 га Лисенко Іван Матвійович 275 2,90 га Ставенко Домінікія Карпівна 278 2,79 га Спадкоємцям пропонуємо вступити в спадщину. Виконком Розумівської сільської ради, с. Розумівка, вул. Шкільна, 1. № 566.

ØÀÍÎÂͲ ÃÐÎÌÀÄßÍÈ! Вищеверещаківська сільська рада просить громадян, які мають право на успадкування земельних ділянок (паїв) колишнів КСП імені Шевченка та Богдана Хмельницького, в місячний термін звернутися до сільської ради для вирішення питання подальшого користування земельними ділянками. № п/п

Прізвище, ім’я, по-батькові

№ ділянки

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Базик Тетяна Феофанівна Базик Семен Пантилейович Білоус Василь Митрофанович Блажко Євдокія Данилівна Брайко Микола Петрович Вдовиченко Варвара Дмитрівна Дігтяр Євдокія Михайлівна Досужа Ганна Климівна Задорожня Ганна Силівна Зосименко Олександр Вустанович Кононенко Антоніна Пантилеївна Крива Євдокія Яківна Кришталь Петро Федорович Курганська Наталія Антонівна Літава Тетяна Климівна Любчич Ганна Іванівна Мазур Марія Михайлівна Мазур Соломія Савівна Омельяненко Єлизавета Андронівна Репало Лука Михайлович Репало Ганна Євтихіївна Стецька Варвара Павлівна Отецький Микола Євгенович Тішен Григорій Вікторович Тішин Ольга Минівна Товкун Марія Тодосівна Харевська Анастасія Сидорівна Цимбал Марія Леонтіївна Чернега Єфросинія Федорівна

533 205 495 395 251 499 342 561 582 529 617 174 140 66 146 575 343 686 56 175 157 62 63 104 20 137 528 475 61

Площа земельної ділянки 2,83 3,66 2,88 3,06 3,97 2,92 3,25 3,43 3,36 2,95 3,85 4,27 3,80 4,61 3,75 3,79 3,30 4,03 3,94 4,32 3,28 2,87 2,94 3,27 3,22 4,65 3,05 2,92 4,20 102,37

Виконком Михайлівської сільської ради, с. Михайлівка, вул. Пушкіна 7. тел. 95-3-31.

Виконком Вищеверещаківської сільської ради, с. Вищі Верещаки, вул. Петровського, 5, тел. 72-3-42.

№ 449.

№ 551.

Так, серед дівчат перше місце у своїй ваговій категорії зайняла Анастасія Сугак. Серед юнаків – третє місце у ваговій категорії до 55 кг здобув Владислав Сеслов. Він зовсім юний — 2000 р.н. Та, набравши в сумі з гирями по 24 кг 35 підйомів, виконав нормативи третього дорослого розряду. Чемпіоном області серед ветеранів, здійснивши в сумі 349 підйомів з гирями по 24 кг, став Микола Марфула. Микола Миколайович побив свій власний рекорд, 336 підйомів, трирічної давнини. Слід відзначити і результативність Станіслава Неглазова, який в напруженій боротьбі виборов четверте місце. Заслуговує на увагу й наш земляк з Нижчих Верещак Богдан Безай (1995 р.н.), також вихованець М.М. Марфули, який нині навчається в технікумі в Бобринці і виступає за бобринецьку команду гирьовиків. Спортсмен виборов серед юнаків на цьому чемпіонаті перше місце. В цілому команда гирьовиків нашого району піднялася на третю сходинку п’єдесталу, за що нагороджена Кубком, Грамотою управління фізичної культури та спорту Кіровоградської ОДА, обласної федерації гирьового спорту і Бобринецької районної державної адміністрації, а наші спортсмени — медалями та грамотами.

Ольга ГОРЛО. Продається в селі Юрчисі тюкована солома ячмінна і пшенична. Можлива доставка. Тел. 097-53-81-549. № 554.

ПОТОМСТВЕННА ЗНАХАРКА За допомогою добрих вищих сил, рук і молитов очищу душу, зніму прокляття, зурочення, намовлення, привороти, відвороти, вінок безшлюбності, переляк, родове закляття, порчу. Лікую від бородавок, хвороб суглобів, шкіри і енурезу. Виганяю злих духів як з людини, так і з приміщення. Виливаю на віск, наводжу лад в сім’ї та бізнесі. Допомагаю повернути віру в себе. При собі мати свічку і півлітрову баночку води. Вартість прийому 100 грн. Буду проводити запис за тел. 098-676-88-90. Свідоцтво про сплату єдиного податку серія И №078619 від 18.01.2012 р. Вид діяльності у сфері охорони здоров’я. № 558.

Âïåðøå â ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÖ²! кредит під

0% без довідки про доходи «MEGABYTE»

на всю техніку в магазині строком до 6-ти місяців! Ноутбуки, нетбуки, комп’ютери, 3G модеми, тюнери, побутова техніка, кондиціонери та багато іншого! Чекаємо вас за адресою вул. Шевченка, 22а. Тел. для довідок 3-26-64. № 535.

НА РОБОТУ ПОТРІБНІ автослюсар і автомийник. Тел. 096-798-34-34. № 595.

У селі Соснівці продається будинок з усіма надвірними забудовами, городу 80 соток. Сіра Марія Романівна. Тел. 3-38-94, 096-76-93-462. № 418.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ, КОНСУЛЬТАЦІЇ ТА СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТІВ. Тел. 095-80-06-534. № 502.

ЗАКУПОВУЄМО ДОРОГО корови, бички, телиці, коні, телята (дорізи). Вигідні ціни, розрахунок на місці. Тел. 097-222-46-11, 097-29-83-358. № 129.

НА РОБОТУ ПОТРІБНІ ОХОРОННИКИ. Графіки роботи різні. Зарплата 100-130 грн. доба. Тел. (0472)71-97-68 факс, 067-474-16-43, 063-536-42-82. № 577.

Висловлюємо щире співчуття Гетьманцю Євгену, його дружині Інні, мамі Тетяні Дмитрівні та брату Дмитру з приводу тяжкої втрати – смерті батька, чоловіка, свекра ГЕТЬМАНЦЯ Андрія Васильовича. Нехай земля буде пухом покійному. Пам’ятаємо, любимо, сумуємо. Сім’ї Кирпенків І.М. і В.М. та Слівченків Р.Л. та П.С. № 574.

Перестало битися серце дорогого брата, кума, невтомного трудівника ГЕТЬМАНЦЯ Андрія Васильовича. Йому ще жити та жити, але смерть невблаганна. Сім’ї Білого О.О., Мошка С.Л., Чернецької З.О., Судак О.В., схиляють голови перед пам’яттю покійного і висловлюють найщиріші співчуття дружині, мамі, синам, сестрі і її сім’ї. Вічна йому пам’ять і Царство Небесне. № 578.


5

5 березня 2013 року

Òîá³ âêëîíÿºìîñü ñüîãîäí³ çíîâ Жінок-колег, жінок ветеранів-кооператорів, жінок пайовиків споживчої кооперації від щирого серця вітаємо з святом весни, краси, кохання, відродження! Це свято символ сердечності, доброти, тепла. Ми схиляємось перед головним жіночим талантом – віддавати себе, свої найкращі якості близьким людям. Ви допомагаєте чоловікам стати кращими, впевненішими в собі. Для цього необхідний особливий жіночий такт, інтуїція, терпіння. Бажаємо всім міцного здоров’я, нев’янучої краси. Хай у ваших домівках панують щастя, достаток і радість. Правління і профком Олександрівського РСТ.

ÂÎÍ È É Ñ À ̲ ß Ê Ê ²ÒÈ Коли на вулиці в кращому випадку біло-біло, а в гіршому – непроглядно сіро, людське око, а за ним і душа починають сумувати … від нестачі яскравості і різноманітності фарб. Тоді варто зайти в один з магазинів. Чому? Щоб одержати масу задоволення. Бо тут і у морози буяє зелень та квітують різнокольорові квіти – фіалки, азалії, бегонії і крокуси, цикломени та інші. Звичайно ж, це магазин „Рослинний світ”, який є окрасою вулиці Леніна у райцентрі. А продукція у горщечках, придбана тут, завжди прикрашає підвіконня або лоджію квартири чи будинку або строгий офіс установи чи

№ 594.

Шановні жінки — працівники, жінки ветерани праці, пайовики! Щасливої долі на довгі літа, міцного здоров’я, справжнього жіночого щастя від усієї душі зичимо вам напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру. Хай добро поселиться в кожній оселі. Діти й онуки хай будуть веселі. Хай усмішка кожного із вас не минає. Ніколи хай труднощі вас не лякають! Кохання, жіночності, молодості вам у цей прекрасний день і завжди. Дирекція СТОВ „Михайлівське”. № 552.

організації. У будь-якому місці живі кімнатні квітучі рослини дарують всім нам радість і весняний настрій. Працюють у магазині дві гарні жінки-продавці – Оксана СТАДНИК та Людмила ДЕРЕНКОВА. Людмила має більший професійний досвід, адже прийшла сюди з першого дня відкриття магазину, тобто вже п’ять років. Оксана торгує три роки. Покупців вони завжди зустрічають з посмішкою. Продавці привітні та уважні до кожного відвідувача. Адже часто сюди люди заходять не лише, щоб придбати необхідну продукцію, а просто, щоб помилуватися рослинами і цим підняти собі настрій. Дорогі жінки, які працюють чи працювали на державній службі, шановні жінки РЦДЮТ, КП „Оберіг”, КП „Оберіг-Аква”, вірні подруги, кохані дружини, матусі, бабусі! Прийміть мої щирі вітання з чарівним святом весни – 8 Березня! Зичу вам великого міцного щастя, здоров’я, завжди гарного настрою, весняної молодості, ніжності і чарівності. Щоб кожен день був для вас сонячним, радісним і неповторним. Хай у ваших домівках панують мир, взаєморозуміння і злагода, у серцях добро і любов, у справах — мудрість. Олександра ГЕРАЩЕНКО, голова райкому профспілки працівників державних установ. № 583.

Дорогі наші працівниці, пенсіонерки! Щиро вітаємо вас святом весни і відродження. У Міжнародний жіночий день бажаємо вам міцного здоров’я, нев’янучої краси, сімейного щастя, здійснення задумів і, звичайно, щирого кохання. Хай завжди у ваших серцях цвіте весна, обіймають душу ласкаві промені, а чоловіки завжди оберігають, цінують і люблять вас. Будьте гарними, усміхненими і ніжними. Зі святом вас! Адміністрація і профком ТДВ „Цибулівське ХПП”. № 580.

Дорогі жінки, нинішні, колишні працівниці, всі, хто оточує нас турботою і любов’ю! З першим святом весни – Міжнародним жіночим днем — 8 Березня сердечно вас вітаємо. Нехай здоров’я, як дзвінкі весняні струмки, прибуває. Нехай усмішка вранішнім променем сонця в очах засяє, хай рум’яняться від палких чоловічих слів щічки, хай діти та онуки жайворонковим співом серця звеселяють. Добра, здоров’я, всіляких гараздів вам і вашим родинам. Адміністрація і профком Олександрівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів. № 586.

Дорогі жінки-трудівниці, ветерани праці, пенсіонери, пайовики! Щиро вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем. Бажаємо, щоб у кожній вашій родині були хліб і до хліба, щоб діти та внуки виростали добрими, слухняними, щасливими. Міцного вам здоров’я, добробуту. Нехай любов незгасно світить, хай сонце радістю сія, для вас усі найкращі квіти та найласкавіші слова! Адміністрація та профком ВАТ „Фундукліївське ХПП”. № 579.

№ 584.

Дорогі жінки — жительки Олександрівки, Китайгорода, Северинівки! Щиро від усього серця вітаю вас з святом 8 Березня – святом весни, кохання, надії та краси! 8 – Березня це день, коли кохані чоловіки готують вам сніданки, дарують квіти й подарунки. Ця увага надихає на нові сили, які вам так необхідні, бо саме на вас лежить велика відповідальність за тепло і затишок у домівках. Які б не спіткали вас труднощі, ви найчарівніші та найсильніші у світі. Ви завжди справляєтеся з усіма негараздами. Тож бажаю вам міцного здоров’я, щасливої долі, радості в домівках і в душі. Любові, уваги, поваги від рідних та близьких людей. Василь ЗАХАРОВ, Олександрівський селищний голова. № 596.

Найкращі вітання та побажання з нагоди чудового свята – 8 Березня – шлю всім прекрасним, лагідним, ніжним жінкам-трудівницям, пайовикам Ясинівського, Івангородського, Новоосотського, Голиківського відділків господарства, всім працівницям цукрового заводу. Хай ваші руки і серця не знають утоми, з облич не сходять ласкаві та лагідні посмішки. Нехай Господь оберігає вас і ваші родини в будні та в свята. Хай нинішнє свято, як сонце в зеніті, зігріває вас щастям найкращим у світі! Дмитро МАМАЛАТ, директор СТОВ „Агрофірма „Ясенівська”. № 587.

Á²ËÀ ÊÐÈÍÈÖß ÑϲÂÎ×ί ÄÓز У Вищеверещаківському Будинку культури плідно працюють гуртки художньої самодіяльності. Жодне свято не проходить без змістовної, цікавої, задушевної, концертної програми. Кожне дійство залишає у душах глядачів гарні спогади і легкий ностальгічний смуток за мелодійними голосами. Особливої уваги глядачів заслуговує жіночий вокальний ансамбль „Біла криниця”, який уже багато років діє при Будинку культури. Почути будь-яку пісню сьогодні не проблема: натиснеш кнопку і слухай. А зовсім інше почути живий, непідробний голос, який лине з глибини душі, побачити тих, хто не може без пісні. Художній колектив „Біла криниця”, незмінними учасниками якого є Л.І. Лушпай, В.В. Даниленко, А.М. Павловська, М.В., Блажко, К.Х. Шията, Л.М. Сіліян, Ю.М. Каракоц, Н.Л. Зубко. Це люди, які дійсно не уявляють свого життя без пісні. І їхні виступи на сцені це справжнє освідчення у любові країні, рідному краю. Вони зберігають і примножують традиції нашого народу, радують його українською народною піснею. Ось і цього весняного вечора вони поспішають на репетицію, готуються до концерту, присвяченого Міжнародному жіночому дню – 8 Березня. Тож хочеться привітати цих шановних у селі жінок зі святом весни, любові, краси, побажати справжнього весняного настрою, щастя, здоров’я, тепла і кохання. Нехай ваші милі обличчя завжди будуть осяяні посмішками, кожен день буде сонячним і радісним, а ваші неповторні голоси ще довго чарують мешканців нашого села. Ігор НЕЛЕНЬ, директор СБК.

Двадцять чотири роки медичного стажу має Наталія Миколаївна СКІЧКО – старша сестра медична хірургічного відділення Олександрівської ЦРЛ. Прийшла працювати в районну лікарню відразу після закінчення Олександрійського медичного училища. Спочатку на посаду просто медсестри, а ось вже 12 років працює старшою сестрою медичною. Вона добре організовує роботу середнього та молодшого медперсоналу відділення, сама надає медичну допомогу, чітко виконує призначення лікарів, уважно слідкує за належним оформленням медичної документації, звітністю. А ще Наталія Миколаївна – гарна господиня, любляча матуся. І як кожна жінка чекає вітань і подарунків на чудове жіноче свято 8 Березня. Ніжні матері, турботливі бабусі, любі сестри, кохані дружини, милі дочки і внучки! Мої віддані і надійні друзі, близькі і рідні люди! Сердечно вітаю вас із найпрекраснішим святом весни – Міжнародним жіночим днем 8 березня! Від усієї душі бажаю вам величезного жіночого щастя, любові і добра! Нехай поруч з вами завжди будуть лише гідні люди. Бажаю, щоб кожен прийдешній день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, з впевненістю і щиросердечним спокоєм! Борис КУЗИК, генерал-майор. м. Москва.

Перукар Лариса КУРГАНСЬКА та майстер з манікюру Руслана ЧЕРНЯВСЬКА працюють в одному з салонів, що розташовані у приміщенні готелю. Напередодні 8 Березня та інших свят у них завжди дуже багато роботи, адже кожна жінка хоче бути красивою. А професійно допомагають їм у цьому життєрадісні і старанні Лариса та Руслана.

№ 598.

Жителька Олександрівки Валентина ПОЧІНСЬКА — справжній народний умілець. А ще вона приємна, гарна жінка, чудова дружина і мама. Ії люблять, цінують і шанують чоловік, сини, для яких вона взірець берегині домашнього тепла та затишку. Дорогі жінки-колеги! Ніжні матері, турботливі бабусі, любі сестри, кохані дружини, милі дочки й внучки! Наші віддані і надійні друзі, близькі і рідні люди! Сердечно вітаємо вас з найпрекраснішим святом весни – Міжнародним днем прав жінок та миру. Це свято приходить з першим подихом весни, з дивним ароматом тендітних пролісків, з лагідними сонячними промінцями. Хай воно буде для вас радісним, спокійним, хай душа ваша повниться теплом, увагою, любов’ю рідних людей. Здоров’я, щастя, радості вам, перших весняних квітів і всіх земних благ. Адміністрація та профком ДП „Олександрівський лісгосп”. № 585.

Дорогі наші жінки – жительки сіл Івангорода та Стримівки! Від щирого серця вітаю вас з святом весни, краси, любові – Міжнародним жіночим днем 8 Березня. Бажаю вам нев’янучої весняної краси, безмежного жіночого щастя, радості, родинного тепла та затишку. Хай чоловіче, батьківське надійне плече буде для вас опорою на все життя. Море весняних квітів і гарного настрою вам, шановні мої землячки! Василь МЕЛЬНИК, Івангородський сільський голова. № 617.

Дорогі жінки-ветерани, шановна краща половина нашого району! Сердечно вітаємо вас з весняним святом – святом весни і кохання – Днем 8 Березня. Своєю плідною працею ви звеличували і звеличуєте батьківський край. Ви оточуєте нас добротою і любов’ю, зігріваєте наші серця та душі. Будьте завжди усміхнені, сповнені надії та оптимізму. Від усієї душі зичимо вам великого людського щастя, любові, добра! Олександрівська районна організація ветеранів України.


6

5 березня 2013 року

Шановного ГУРЖІЯ Андрія Євгеновича з 30-річчям від дня народження щиро вітає дирекція ТДВ „Фундукліївське ХПП”. Щоб щастя було, здоров’я цвіло, щоб радісно жити на світі було. Щоб старість у домі застать не зуміла, наснага до праці постійно горіла, нехай кожен день тобі сил додає, зозуля нехай тобі 100 літ накує. № 601.

Æèòòÿ ïðîæèòè

Дорогу свою куму ТУМАНОВУ Раїсу Афанасіївну з ювілейною датою від дня народження, яке вона відзначає 6 березня, щиросердечно вітає кума Таня. Побажати хочу щастя і здоров’я, щоб здійснились задуми, мрії щоб збулись. Дім був повен затишку, радості, любові, щоб бажання й дійсність у одне сплелись. Хай рушник до щастя доля простеляє, і завжди боронить від усяких бід. Хай тебе удача всюди зустрічає, будь же ти щаслива добру сотню літ. № 597.

Жителів села Голикового, дорогих, любих дітей, найкращих у світі батьків, дідуся та бабусю ДОВГИХ Василя Іоновича та Ніну Василівну з золотим весіллям, яке вони відзначатимуть 9 березня, щиро, від усього серця вітають мама Антоніна Михайлівна, дочки Тамара, Олена, Віта, зяті Вітя, Коля, Юра, внуки Роман, Марина, Ярослав, Аліна, Інна, Ігор, Серьожа, правнук Владиславчик. Ваш спільний шлях не встелено квітами, не раз доводилось тернами іти, та Ви завжди опікувались нами, за що ми вдячні будемо завжди. За добре серце і невтомні руки нехай Господь воздасть належне Вам. Хай Вашу щедрість переймають внуки, а ласка служить оберегом нам. Тож будьте нам здорові і щасливі. Хай доля радість Вам дарує у цей весільний зорепад. Хай спільний шлях Ваш довго ще цвіте. Хай лунає пісня в день цей, не змовкає, не лишають хату мир, добро і лад. Хай щастя Вашу долю не минає, нехай завжди Вам Бог допомагає. № 599.

×Ó ÆÅ Ñ ÅÐ ÖÅ „Кукурудза! А кому варену кукурудзу? А кому літній делікатес?”, – відлуння цих вигуків, здавалось, чути далеко за межами пляжної території. Дивно, але цей голос, на противагу вигукам інших „коробейників”, яких було досить тут, біля моря, не дратував Ірину. Дівчина вслухалась в інтонацію цих закликів, що лунали з вуст начебто й молодої, але якоїсь зів’ялої, ніби пом’ятої жінки. А голос той здався навіть якимось знайомим. Чому знайомим, адже напевне цієї продавчині вона не знала? Над цією загадкою міркувала дівчина, повертаючись ввечері з моря. Вже вдома, біля дзеркала, чомусь заманулось Ірині повторити оте „купуйте делікатес”. Аж смішно, як схожий її власний голос на той, пляжний. Ну що ж, буває й такий збіг. А вже наступного ранку Ірині так захотілося ще раз побачити „знайому незнайомку”, що ніякі морські принади були їй немилі. Ледь дочекалася, поки на пляж вийшли „коробейники”. Цього разу заклики жінки з кукурудзою звучали глухо і досить невпевнено. Глянувши на неї, дівчина зрозуміла, чому: обличчя прикрашав чималий синець під оком. Аж шкода стало Ірині її, а згодом з’явилося ще одне бажання, досить дивне, але таке жагуче – дізнатись, де мешкає оця постраждала. Дочекалась, поки кошик продавчині спорожнів, швиденько зібрала свої речі і майнула слідом за нею. Жінка спочатку зайшла до магазину, там її кошик наповнився буханцем хліба та пляшкою дешевого вина, а потім попрямувала саме на ту вулицю, де винаймала квартиру й Ірина. Як з’ясувалось, жила вона в кінці вулиці в старій-старезній хатині. Дівчина повернулась до своєї оселі й засипала запитаннями свою квартирну господарку: а чи не знає вона жінку, яка живе в тому розвалищі? І почула не досить приємну історію про те, що та людина – пропаща, за своє життя мала з десяток чоловіків, дітей, яких народжувала, здавала в притулки чи залишала в пологовому будинку. Приїжджає сюди влітку на кукурудзяні заробітки. Серце Ірини ніби провалилось кудись. „А як її прізвище, не знаєте?” – з тривогою запитала. Та хто там знає її прізвище, а от прізвисько має: „Марія-пропийголова. Хочеш, дізнаюся?” – дівчина кивнула. „І навіщо вона тобі здалася, ота пропийголова. Але як хочеш, дізнаюся”, – мовила. Скільки себе й пам’ятає Ірина, росла вона по дитячих будинках. Звикла до того, що весь час її оточувала галаслива дитяча компанія та вихователінаставники, які заміняли їй і маму, і батька. Не виникало в неї чомусь ніколи бажання

дізнатися про своїх рідних. Дівча розмірковувало так: якщо відмовились від неї батьки, значить, була непотрібною, от і вона відплачує їм тією ж монетою – непотрібні й вони їй. Шукати їх, як інші з дитбудинку прагнули, ніколи не збиралась. Так і жила сама по собі, рано подорослішала, зрозуміла, що надіятись їй немає на кого, свою долю творити їй самій. Тож вчилася добре, а після закінчення середньої школи без проблем поступила в медичне училище. І ось тепер працює вона медичною сестрою в досить відомому лікувальному закладі. А оскільки ніколи в своєму житті не бачила моря, вирішила зробити собі ж подарунок. Назбирала грошей, щоб відпустку провести в Криму. Наступного після розмови з квартирною господаркою дня Ірина знову на пляжі чекала на „коробейницю”. Море кликало до себе міріадами сонячних зайчиків, але дівчині було не до нього – продавчиня кукурудзи не з’явилася. А ввечері чекало на дівчину ще одне випробування. Її господарка якось винувато глянула на неї: „Не знаю, що й казати тобі, Ірино. Прізвище тієї Марії таке ж, як і твоє (вона знала історію дівчини), і додала: можливо, це випадковість”. Та Ірина вже знала, ні, не випадковість. Не випадковість – і голос, і зовнішність, і спосіб життя волають: оце і є вона, твоя мати. Довго вагалась дівчина, та все ж захотілося їй почути хоч один-єдиний раз в житті слово, яке інші діти чують кілька десятків разів на день: „Дочко, доню”. Ввечері купила гарного торта і вирушила на гостини. Відчинила незамкнені двері, не дочекавшись відповіді на стукіт. Жінка сиділа за столом, хитаючись над склянкою вина. „Моє прізвище таке ж, як і ваше. Ви нічого не хочете мені сказати?” – пильно вдивлялась вона в обличчя людини, яка подарувала їй життя, та й швидко про те життя забула. „О, родичка, а ти принесла щось випити, щоб обмити таку подію?,” – Марія-пропийголова і не збиралась заглиблюватись у сказане дівчиною, їй добре було в обнімку з пляшкою. Ірина рвучко повернулася, вискочила на вулицю. Сліз не було, тільки щось дуже стискувалось у грудях. Спішно склала свої речі і не пішла – побігла на вокзал. Несила було залишатись тут, в місті, де жила її мати з чужим їй серцем. Від того часу Ірина проводила свої відпустки в різних місцях, а от в Крим дорогу забула. Хоч інколи думалафантазувала: пересадити б тій жінці шматочок свого серця, щоб впізнала її, свою дитину, щоб вимовила нарешті так очікуване „Дочко, доню”. Ніна ДМИТРАЩЕНКО.

Втрачений сертифікат на право власності на земельну частку (пай), серії КР № 0097753, виданий на ім’я Степаненка Самійла Івановича, вважати недійсним. № 619.

Наступний номер газети вийде 12 березня.

Âïåðåä

районна газета Засновники: Олександрівська районна рада, Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області. * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року.

Юні волейболістки – вихованці тренерів-викладачів Олександрівської дитячо-юнацької спортивної школи Анни та Олександра ГОРОБЦІВ – одна дружна команда. Дівчата навчаються в школі №1 та школі №2. На тренуваннях є підтримкою і допомогою одна одній. А нещодавно їм довелося стати у різні боки майданчика і суперничати, захищаючи честь своєї школи. Це проходили змагання з волейболу серед дівчат у залік спартакіади серед загальноосвітніх закладів району. У важкій та запеклій боротьбі перемогу здобула команда школи №2.

² ÊÎØÈÊ Ç ÒÐÎßÍÄÀÌÈ, ² ÇÎËÎÒ² ÑÎÍßÕÈ Жителька Олександрівки Людмила Андріївна Фощій прикладним мистецтвом захопилася після виходу на заслужений відпочинок, коли і часу вільного стало більше. Хоча ще

з дитинства вміла і любила шити, малювати, виготовляти вироби з дерева. Людмила Андріївна вміє передати красу нашої природи. Вражають вишуканістю картини, вази, кошики з трояндами створені нею з морських мушлів. Першою її роботою була чарівна ваза, яку майстриня

подарувала жінці з Цвітного. Потім виготовила вазу й для себе. А та вийшла ще кращою. Кошик із трояндами родичі забрали аж в Америку. Пізніше Людмила Андрі-

ївна захопилася виготовленням чудових, небаченої краси, картин. Їх більше п’ятдесяти. П’ятнадцять картин ручного прикладного мистецтва майстриня передала до районного краєзнавчого музею. Тематичні картини „Мамаїв Яр”, „Ой, під вишенькою, під черешенькою” та інші її роботи неодноразово представлені були на виставках

в місті Кіровограді та Олександрівці, де здобули високу оцінку і нагороджені дипломами та грамотами. А рік тому заняттями мами захопилась і дочка Алла Василівна Красовська і вже має неабиякі здобутки. На одній із виставок роботи майстринь високо оцінив колишній голова обласної державної ад мін істрац ії С.М. Ларін. Він залишив у зошиті для подяк такий запис „Дуже вдячний нашій народній майстрині Красовській А.В. за чудові українські соняшники, за золоті руки, за те, що даруєте їх на радість. З повагою Сергій Ларін. Молодці”. Нині Алла Василівна виготовляє картини з натуральних продуктів та інших підручних матеріалів, зокрема з макаронів, пшона, гречки. Ольга ГОРЛО. Фото Анатолія БАБИЧА.

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія ВАС № 009372, видане Знам’янським РЕВ 3 липня 2009 року на автомобіль КІА Cepato 1,6 5МТ2 2008 р. № кузова KNACC № 227295626277, реєстраційний номер ВА 0510АР, зареєстрований 3 липня 2009 року на ім’я Литвина Сергія Васильовича, вважати недійсним. № 618.

ВИКОНУЮ РІЗНІ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ — зовнішні, внутрішні, поверхневі, зварювальні. Роблю все, від стяжки до поклейки та фарбування стін, гіпсокартон, стіни, стелі. Ціна помірна. Тел. 097-93-15-602, 099-9702-258 Олександр. Продам автомобіль Reno 25 TD. Ел. пакет ГУР, повна комплектація 5-7/100. Тел. 096-74-20-355, 3-35-34. № 614.

Олександрівська інкубаторна станція проводит ь передплату на курчата-бройлери та м’ясояєчних порід, а також приймає яйця птиці на інкубацію. Тел. 3-34-26, 3-26-48. № 613.

Продається корова. Тел. 097-10-26-745. № 615.

КАМ ІНЬ-БУД, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ШЛАКОБЛОК, ЦЕГЛА, ДРОВА. Доставка. Тел. 098-36-51-562.

У селі Бірках по вулиці Калініна,110 продається газифікований будинок з усіма господарськими будівлями. Тел. 067-703-45-07, 050-256-97-37.

№ 600.

№ 392.

ДОРОГО ЗАКУПОВУЄМО ЛОМ чорних та кольорових металів. Тел. 099-455-99-84, 098-227-63-02.

НАТЯЖНІ СТЕЛІ Висока якість, вигідна ціна, від 70 грн., гарантія 12 років. Тел. 097433-81-14, 093-484-38-41. Анатолій.

Редактор

Ніна ДОЛЯ

* * * Редакційна колегія:

Литвин Л.І., Чебану В.М., Шаповал Ф.О., Тімановський В.М., Шевченко С.П., Присяжнюк В.П., Доля Н.М., Шевченко Г.В., Горло О.Є.

№ 540.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ‘ЯЗКОВЕ.

* * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 8050.

№343.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіровоградська область, смт Олександрівка, вул. Радянська, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-26, 3-24-21, 3-30-61. Зам. № 126.

17-2013  

gazeta "vpered"