Page 1

ATMINTINĖ KIRPĖJAMS

PAVOJINGOS CHEMINĖS MEDŽIAGOS PROFESIONALIOJE KOSMETIKOJE


ATMINTINĖ KIRPĖJAMS PAVOJINGOS CHEMINĖS MEDŽIAGOS PROFESIONALIOJE KOSMETIKOJE


Šio leidinio tikslas – informuoti kirpyklų ir grožio salonų klientus bei darbuotojus, apie plaukų priežiūrai skirtas priemones ir šių priemonių keliamą riziką sveikatai.

l paraudusi oda, dermatitas (pavyzdžiui, darbuotojams – ant rankų, klientams – ant galvos odos); l kvėpavimo problemos (dusulys, astma); l alerginis rinitas arba sloga (nosies dirLeidinyje rasite informaciją apie kos- ginimas)? metikos priemonių ingredientus, kuriuos naudoja profesionalai, tačiau jei norite sumažinti keliamą riziką svei- Šie susirgimai – tai labiausiai paplitę katai, rekomenduojama jų vengti. In- profesiniai nusiskundimai tarp plaukų formacija nuolat papildoma, todėl tik priežiūros specialistų. Tyrimai parodė, nuolatinis domėjimasis informacija ant kad 20 – 50 % visų kirpėjų susidūrė tik produktų pakuočių ar kitais šaltiniais su vienu ar keliais simptomais, visgi apie cheminių medžiagų saugumą, daugelis kenčia dėl lėtinių ar pasikartogali padėti sumažinti nepageidaujamą jančių susirgimų. Nustatyta, kad kirpėpoveikį jūsų, jūsų klientų bei kolegų jai turi 20 % didesnę tikimybę susirgti sveikatai. tam tikrais piktybiniais navikais (vėžio formomis). Visi paminėti susirgimai yra susiję su cheminių medžiagų „kokteiliu“, gaunamu iš įvairių kosmetikos Kodėl svarbu žinoti priemonių sudėtinių dalių. Žinios apie naudojamų kosmetikos ingredientų poveikį gali padėti sumapriemonių sudėtį? žinti profesinių ligų atsiradimo riziką ir sudaryti prielaidas saugesnių priežiūros Ar jūs ar jūsų klientai susidūrėte su šiais priemonių pasirinkimui. simptomais:

Keletas dažniausių kirpėjų profesinių ligų Dermatitas gali pasireikšti kai oda tiesiogiai kontaktuoja su ją dirginančiomis, alergizuojančiomis medžiagomis. Jeigu pasireiškė alergija, tereikia kontakto su mažu kiekiu alergeno, kad būtų iššaukta alerginė odos reakcija ateityje. Lyginant su kitomis profesijomis, dermatitas būdingiausias kirpėjams. Jungtinėje Karalystėje atlikta apklausa parodė, kad 39 % kirpėjų susiduria su dermatitu rankų srityje. Simptomai: sausumas, niežulys, paraudimas. Tai gali virsti pleiskanojimu, odos trūkinėjimu, kraujavimu, tinimu, pūslėmis. Simptomai gali atsirasti ant rankų, lūpų, veido ir dirginti akis.

Dermatitą sukelia: l plaukų dažai; l plaukų dažų šalinimo priemonės; l šampūnai;


l šviesinančiose ar balinančiose priemonėse esančios persulfato druskos; l plaukų dažuose esantis parafenilen diaminas (paraphenylendiamin; PPD) ir kiti dažikliai; l plaukų dažuose esantis rezorcinolis (resorcinol); l garbanojimo ir tiesinimo priemonėse esantis gliceril tioglikolatas / tioglikolatas (glyceryl thioglycolate/thioglycolate); l kvapiosios medžiagos (parfum, fragrance, aroma); l konservantai. Astma / kvėpavimo problemos gali pasireikšti, kai įkvepiamos tam tikros medžiagos, ypač jei tai vyksta reguliariai. Kirpėjai patenka į sergančiųjų profesinėmis ligomis rizikos grupę kadangi jie dirba uždarose patalpose, naudoja kosmetikos priemones, kurios turi lakių komponentų (t. y. garuoja) arba sklinda mažomis dalelėmis (iš aerozolių, purškiamų priemonių) ir jas įkvepia.

Simptomai: dusulys, kosulys, spaudimas krūtinėje. Astmą gali sukelti: l persulfato druskos balinančiose priemonėse; l kaučiuko lateksas plaukų garbanojimui (ilgalaikėms bangoms); l sericinas (sericin) šampūnuose ir kondicionieriuose; l etilendiaminas, monoetanolaminas (ethylenediamine, monoethanolamine) ilgalaikiuose plaukų dažuose.

Ar profesionalios kosmetikos priemonės yra saugios? Nors ir yra specialūs teisės aktai, saugantys vartotojų sveikatą, tačiau nereikalaujama ilgalaikio kosmetikos gaminių poveikio vertinimo profesionalių naudotojų (pavyzdžiui, kirpėjų, kosmetologų) sveikatai. Kosmetikos gaminiai nėra laikomi labai pavojingais produktais, dėl to kirpėjo profesija nėra tarp tų, kurioms priskiriamas darbas su cheminėmis medžiagomis. Tuo metu, šampūnus, plaukų dažus ir kitą

Remiantis JAV Nacionalinio darbuotojų saugos ir sveikatos instituto duomenimis, 30 % iš maždaug 3000 cheminių medžiagų naudojamų kosmetikoje, JAV klasifikuojamos kaip toksiškos.


profesionalią kosmetiką sudaro šim- turi mažai arba visai neturi. Ieškoti gaŠis simbolis siūlo ieškoti tai cheminių medžiagų, kurios veikia minių su šiais ekoženklais: papildomos informacijos kirpėjus kiekvieną dieną visos jų profepakuotės viduje, pavyzdžiui, sinės karjeros metu. Tai gali sukelti įvailankstinuke, informacinėje rių sveikatos sutrikimų, pasireiškiančių kortelėje ar pan. Gali būti, kad pakuotė tiek iš karto po kontakto su cheminėmis yra per maža sutalpinti visą ingredienmedžiagomis, tiek ilgalaikėje perspektų sąrašą, todėl jis pridedamas papiltyvoje (po kelerių metų). Tai gali sukelti domai. net įvairaus tipo vėžinius susirgimus. Ant kai kurių produkSaugokite, kad nepatektų į akis tų galima rasti įspėjiKaip apsaugoti darbuotojų mą(-us), kaip jo negair klientų sveikatą? lima naudoti norint išvengti neigiamo poveikio sveikatai. l laikytis naudojamos priemonės vartojimo instrukcijos; Netto svoris – priemonės svoris l reguliariai vėdinti patalpas; Kokia informacija yra ant 200 ml be pakuotės. l naudoti pirštines, taip oda bus ma- pakuotės ir ką tai sako žiau dirginama; apie gaminį? Gaminio galiojimo terminas atil stengtis naudoti produktus su mažiau darius pakuotę, laikant jį norpavojingais ingredientais (žiūrėkite pa- Ant kosmetikos gaminių pakuotės yra maliomis sąlygomis. teiktoje lentelėje). Naudoti produktus, ganėtinai daug reikalingos informacijos kuriuos jau išbandėte ir žinote, kad jie apie tinkamą naudojimą, sudėtį, atsarProdukto pakuotės kelionė perjums nesukelia sveikatos problemų; gumo priemones ir pan. dirbimo grandine jau apmokėl jei įmanoma, rinktis ekologiniais ženta, ją reikia išmesti į tam tikrą klais ženklintus gaminius, nes jie savo Keletas elementų, aptinkamų ant koskonteinerį. sudėtyje pavojingų cheminių medžiagų metikos pakuočių ir paaiškinimai:


Ženklas nurodo, kad gaminys lis; gali būti pavojingas įkvėpus ar prarinebuvo bandomas su gyvū- jus. Būtina laikytis saugaus naudojimo nais. ES šalyse pagamintos instrukcijų. kosmetikos bandymai su gyvūnais draudžiami nuo Ėsdinantis – gali rimtai pažeis2013 m. Šis ženklas apie gati odą ar paviršius, tiesiogiai minio sudėtį nieko nesako. besiliečiančius su tokia medžiaga. Būkite itin atsargūs naudodami Kai kurie produktai gali būti pažymėti tokius produktus ir naudokite apsaugikaip pavojingi. Pavojaus ženklų grei- nes priemones. čiausiai nerasite ant daugumos priemonių, naudojamų ant odos ar plaukų, Pavojingas aplinkai – protačiau, pavyzdžiui, dezinfekcijos ar ploduktas nesukelia staigaus vimo priemonė gali turėti tokį ženklipavojaus sveikatai, tačiau gali nimą. Jeigu ant naudojamų priemonių būti toksiškas aplinkai, pavyzdžiui, vanpamatysite pavojaus ženklus, atkreip- dens gyvūnijai. Stenkitės sunaudoti tokį kite dėmesį, kaip šie gaminiai turi būti produktą visą, nepalikite likučių. Kai naudojami itin saikingai ir saugiai, taip, pakuotė tuščia, išplaukite ją, sandariai kaip paaiškinta ant pakuotės. uždarykite ir tik tada išmeskite .

dalių sąrašas privalo būti ant visų kosmetikos priemonių. Yra keli pagrindiniai dalykai, kuriuos verta atsiminti apie kiekvieno ingrediento pavadinimą ir reikšmę.

Sudėtinių dalių pavadinimai yra nurodomi pagal vieningą tarptautinį formatą, todėl gaminio kilmės šalis nėra svarbi. Jei norite išvengti tokių ingredientų, kurie sukelia neigiamą poveikį jums ar jūsų klientams, išnagrinėkite dažniausiai aptinkamų pavojų keliančių ingredientų profesionalioje kosmetikoje sąrašą, pateiktą šiame leidinyje. Jis sudarytas remiantis ingredientų sąrašais ant pagrindinių gamintojų produkcijos, parduodamos didžiausių profesionalios plaukų priežiūros priemonių tiekėjų Baltijos šalyse. SudėtiDegus – nelaikyti arti ugnies. Sudėtinių dalių sąrašas nės dalys pasirinktos remiantis jų galimu neigiamu poveikiu sveikatai – tiek Ingredientų sąrašas daugiausiai pasa- trumpalaikiu, tiek ilgalaikiu. Kenksmingas ar dirginantis – ko apie produkto sudėtį. Tai pagrindinė gali dirginti akis, odą, kvėpa- informacija, leidžianti suprasti, kokių vimo takus ar kitas kūno da- savybių priemonė gali turėti. Sudėtinių


Ingredientai yra surašomi pagal naudojamą kiekį produkte. Sąrašo pradžioje rašomos tos sudėtinės dalys, kurių produkte yra daugiausiai (didžiausias tūris arba masė).

Aqua, Cyclomethicone, Mica, Polybutene, Triisostearin, Prunus Persica Flower

Lotyniški ingredientų pavadinimai reiškia, kad tai yra ekstraktai iš augalų, žiedų, sėklų ar kitų natūralių šaltinių.

Extract, Betula Alba Oil,

Visi medžiagų pavadinimai rašomi remiantis Tarptautine kosmetikos ingredientų nomenklatūra (INCI) ir turi būti vienodi nepriklausomai nuo gaminio kilmės šalies.

Lavandula Officinalis Oil, Paraffinum Liquidum, Propylene Carbonate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Lecithin,

Dvi kvapiosios medžiagos, kurios yra priskiriamos 26 alergenams, kurie ant etiketės privalo būti nurodomi.

Alcohol Denat., BHT,

Kvapiosios medžiagos (viso yra apie 100), kurios atskirai nevardinamos (taip pat gali būti parašyta Fragrance).

Parfum, Aroma, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, [+/- CI 15580, CI45-430]

CI (colour index) + įvairūs skaičiai reiškiantys dažų kombinacijas.


SUDĖTINĖS DALYS, KURIŲ REIKĖTŲ VENGTI


Sudėtinės dalys, kurių reikėtų vengti Renkantis produktus stenkitės vengti šių sudėtinių dalių. Atminkite, kad greičiausiai nepavyks rasti tokių produktų, kurių sudėtyje nebūtų nė vieno čia išvardinto ingrediento, tačiau patariame rinktis produktus, su mažiau pavojingų sudėtinių dalių.

Ingredientų poveikio sveikatai paaiškinimai lentelėje Alergenas – medžiaga, kuri žinoma, kad sukelia alergijas. Jos gali pasireikšti ne kiekvienam vartotojui. Kontaktinę alergiją sukelianti medžiaga – gali sukelti alergiją po tiesioginio sąlyčio kūnu (pavyzdžiui, užtepta ant odos, įkvėpta į plaučius ir pan.). Kontaktinė alergija dažniau pasitaiko kai kurių profesijų žmonėms, pvz. kirpėjoms, dėl dažno kontakto su alergizuojančiomis medžiagomis. Kancerogenas – medžiaga, kuri žinoma ar įtariama sukelia piktybinius navikus (vėžį). EDC – endokrininę sistemą ardanti medžiaga (angl. endocrine disrupting chemicals). Šios medžiagos gali neigiamai paveikti hormoninę sistemą. Jeigu organizmas yra nuolatos veikiamas šių medžiagų, gali padidinti tam tikrų susirgimų riziką. Pavyzdžiui, nevaisingumo, neurologinių ligų, susirgimų, susijusių su liaukų funkcionavimu ir t. t.


Medžiagos, išskiriančios formaldehidą – medžiagos, kurios išskiria formaldehidą ir veikia kaip konservantai. Formaldehidas gali dirginti akis, plaučius, nosį, didesnėmis dozėmis, esant nuolatiniam poveikiui gali padidinti vėžio riziką. Imunotoksiška – medžiaga, kuri gali paveikti imuninę sistemą, organizmas gali tapti mažiau atsparus ligoms. Su profesija susiję pavojai – medžiagos galinčios sukelti specifines profesines ligas, pavyzdžiui, dermatitą, astmą, rinitą (slogą). Priemonės su medžiagomis, turinčiomis tokį poveikį, turi būti naudojamos griežtai pagal instrukcijas, patalpos nuolat vėdinamos. Toksiškumas prarijus – gali sukelti apsinuodijimą prarijus. Palengvina medžiagų prasiskverbimą – medžiaga, padedanti prasiskverbti kitoms pavojingoms cheminėms medžiagoms per odą. Jautrina – medžiaga gali padidinti jautrumą, pavyzdžiui, odos. Dirginanti – medžiaga gali dirginti odą ar akis, sukelti pavojų kitiems organams. Lengvais atvejais tai pasireiškia paraudimu, sausumu, odos ar akių niežuliu.


Plaukų dažai Ingredientas

Funkcija produkte

1-naphthol

Oksidatorius, dažas

2,4-diaminophenoxyethanol HCl

Plaukų dažas

2,6-diaminopyridine

Įeina į oksiduojančių, permanentinių plaukų dažų sudėtį

2-methyl-5-hydroxyethylaminophenol

Galimas pavojus Toksiškas odai, alergenas, dirgina. Kelia su profesija susijusių ligų riziką Toksiškas odai, alergenas Labai jautrinanti. Didžiausia leidžiama koncentracija galvos odai/plaukams skirtuose produktuose – 0,15 % Toksiškas odai, alergenas Alergenas, toksiškas imuninei sistemai, toksiškas odai Toksiškas odai, alergenas Toksiškas odai, alergenas

4-amino-2-hydroxytoluene 4-amino-m-cresol

Plaukų dažas Plaukų dažas naudojamas dažymui ir balinimui Plaukų dažas Plaukų dažas

5-amino-6-chloro-o-cresol

Plaukų dažas

Toksiškas odai, alergenas; kai šio ingrediento koncentracija ant plaukų didesnė nei 2 % – kyla riziką vartotojo sveikatai

6-amino- m-cresol 6-hydroxyindole

Plaukų dažas Plaukų dažas

Galimai genotoksiškas Dirgina odą, akis ar plaučius

Alpha-isomethyl ionone

Aromatinė medžiaga

Alergenas; toksiškas imuninei sistemai

Ammonia

Įeina į kvapų sudėtį; pH reguliatorius Įeina į kvapų sudėtį; klampumą didinanti medžiaga, vandens pagrindo Antibakterinė medžiaga, pH reguliatorius, denatūrantas Konservantas; tirpiklis; klampumą mažinanti medžiaga

Profesinių ligų rizika, akių ir plaučių dirginimas Profesinių ligų rizika, odos, akių ar plaučių dirginimas Dirginantis, gali sukelti alergijas, dermatitą, veikiant ilgą laiką – astmą

2-methylresorcinol

Ammonium chloride Ammonium hydroxide Benzyl alcohol

Gali sukelti alergiją prisilietus


Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Toksiškas imuninei sistemai; alergenas; galimai endokrininę sistemą trikdantis Endokrininę sistemą trikdantis Toksiškas imuninei sistemai; toksiškas odai; alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Palengvina medžiagų prasiskverbimą, pakeisdama odos struktūrą leidžia medžiagoms prasiskverbti giliau į odą; itin nesaugus naudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos Palengvina medžiagų prasiskverbimą per odą, leidžia medžiagoms prasiskverbti giliau į odą; nesaugus naudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos

Benzyl benzoate

Kvapioji medžiaga / tirpiklis / konservantas

Benzyl salicylate

Įeina į kvapų sudėtį; sugeria UV spinduliuotę

BHA (butylated hydroxyanisole)

Konservantas ir stabilizatorius

Butylated hydroxytoluene (BHT)

Konservantas asmens higienos priemonėse

Butylparaben

Konservantas

Butylphenyl Methlyproprional (LILIAL)

Įeina į kvapų sudėtį

Ceteareth-20

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Ceteareth-60 myristyl glycol

Emulsiklis

Cocamide DEA

Vandens pagrindo paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; didina klampumą

Galimas kancerogenas, toksiškas odai arba alergenas

Cocamidopropyl betaine

Plaukus kondicionuojanti medžiaga; paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; plauna

Dirginimas ir alergijos (alerginis kontaktinis dermatitas)

Coumarin

Aromatinė medžiaga

Ethanolamine

pH reguliatorius

Toksiškas imuninei sistemai arba ar alergenas Toksiškas odai, alergenas, toksiškas imuninei sistemai, toksiškas kvėpavimo takams – gali sukelti astmą


Ethylparaben

Konservantas

Endokrininę sistemą trikdantis

Eugenol

Denatūrantas; įeina į kvapų sudėtį

Toksiškas imuninei sistemai ir alergenas

Ext.violet.2

Dažiklis

Glyceryl laurate

Emulsiklis

Toksiškas odai, alergenas Dirginantis (produktuose skirtuose naudoti aplink akis, ant odos ar purškiamose priemonėse)

Hexyl cinnamal

Aromatinė medžiaga

Toksiškas imuninei sistemai, alergenas

Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (Lyral)

Aromatinė medžiaga

Alergenas, gali sukelti kontaktinį dermatitą

Isobutylparaben

Konservantas

m-Aminophenol

Plaukų dažas

Methylparaben N, N bis (2hydroxyethyl)-pphenylenediamine sulfate n-phenyl-p-phenylenediamine p-methylaminophenol sulfate

Įeina į kvapų sudėtį; konservantas

Toksiškas odai ir alergenas, endokrininę sistemą trikdantis Toksiškas odai ir alergenas, galimas kancerogenas Endokrininę sistemą trikdantis

Plaukų dažas

Toksiškas odai ir alergenas

Plaukų dažas Plaukų dažas

Toksiškas odai ir alergenas Toksiškas odai ir alergenas

p-phenylenediamine

Dažiklis

Toksiškas odai ir alergenas, kelia su profesija susijusių ligų riziką

Propylparaben

Konservantas Plaukų dažas; medžiaga nuo spuogų; oksiduojanti medžiaga; denaturantas; išorinis analgetikas; įeina į kvapų sudėtį Antioksidantas, redukuojanti medžiaga, konservantas Naudojamas kaip oksiduojantis plaukų dažas (prekursorius)

Resorcinol Sodium metabisulfite Toluene -2,5-diamine sulfate, toluene -2,5-diamine

Endokrininę sistemą trikdantis Dirginantis odą, toksiškas imuninei sistemai, gali sukelti alergines reakcijas, endokrininę sistemą trikdantis Dirginanti Jautrinanti, absorbuojama per odą


Plaukų dažai Ingredientas

Funkcija produkte

Ceteareth-20

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Ceteareth-25

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Palengvina medžiagų prasiskverbimą, pakeisdama odos struktūrą leidžia medžiagoms prasiskverbti giliau į odą; itin nesaugus naudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos Palengvina medžiagų prasiskverbimą, nenaudoti ant sudirgintos ar pažeistos odos

Hexyl cinnamal

Įeina į kvapų sudėtį

Alergenas, toksiškas imuninei sistemai

Methylparaben

Įeina į kvapų sudėtį; konservantas

Endokrininę sistemą trikdantis

Oxyquinoline sulfate PEG-40 castor oil Polysorbate 60

Chelatas; biocidas naudojamas kosmetikoje; antimikrobinė medžiaga; emulsijos stabilizatorius Paviršiaus aktyvi medžiaga - didina tirpumą; plauna Įeina į kvapų sudėtį; paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Galimas pavojus

Profesinių ligų rizika, dirginanti ir toksiška jei naudojama prie lūpų ar burnos Toksiška žmogaus odai, alergenas Galimai kenkia juslėms, susirūpinimai dėl šios medžiagos užterštumo 1,4-dioksanu ir etileno oksidu

Plaukų balikliai Ingredientas Acrylates/octylacrylamide copolymer Alpha-isomethyl ionone

Funkcija produkte Membraną formuojanti; fiksuojanti medžiaga

Galimas pavojus

Aromatinė medžiaga

Alergenas, toksiškas imuninei sistemai

Astma


Toksiškas žmogaus odai, alergenas, kelia su profesija susijusių ligų riziką Palengvina medžiagų prasiskverbimą, nenaudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos Galimai toksiškas imuninei sistemai arba alergenas Toksiškas imuninei sistemai arba alergenas Alergenas, toksiškas imuninei sistemai Toksiškas žmogaus odai, alergenas, kelia su profesija susijusių ligų riziką

Ammonium persulfate

Oksiduojanti medžiaga; baliklis

Ceteareth-25

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Citronellol

Aromatinė medžiaga

Coumarin Hexyl cinnamal

Aromatinė medžiaga Kvapioji medžiaga

Potassium persulfate

Oksiduojanti medžiaga

Salicylic acid

Įeina į kvapų sudėtį, plaukus kondicionuojanti medžiaga, odą kondicionuojanti medžiaga

Dirginantis

Sodium persulfate

Oksiduojanti medžiaga

Toksiškas žmogaus odai, alergenas, kelia su profesija susijusių ligų riziką

Tetrabromophenol blue

Plaukų dažas, tiesiogiai naudojamas kaip dažas oksiduojančiuose ir neoksiduojančiuose plaukų dažuose

Galutinė produkto koncentracija ant galvos odos neturi viršyti 0,2 %

Plaukus tiesinančios medžiagos Ingredientas

Funkcija produkte

Galimas pavojus

Alpha-isomethyl Ionone

Ammonium thioglycolate

Aromatinė medžiaga Antibakterinė medžiaga, pH reguliatorius, denatūrantas Plaukus tiesinanti / garbanojanti medžiaga

Benzyl salicylate

Įeina į kvapų sudėtį; sugeria UV spinduliuotę

Alergenas, toksiška imuninei sistemai Dirginantis, gali sukelti alergijas, dermatitą, veikiant ilgą laiką – astmą Toksiška odai, alergenas Toksiškas imuninei sistemai; alergenas; galimai endokrininę sistemą trikdantis

Ammonium hydroxide


Toksiškas imuninei sistemai; toksiškas odai, alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Palengvina medžiagų prasiskverbimą, pakeisdama odos struktūrą leidžia medžiagoms prasiskverbti giliau į odą; itin nesaugus naudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos Palengvina medžiagų prasiskverbimą, nenaudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos

Butylated hydroxytoluene (BHT)

Konservantas asmens higienos priemonėse

Butylparaben

Konservantas

Butylphenyl Methlyproprional (LILIAL)

Įeina į kvapų sudėtį

Ceteareth-20

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Ceteareth-25

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Citronellol

Aromatinė medžiaga

Galimai toksiškas imuninei sistemai arba alergenas

Cocamidopropyl betaine

Plaukus kondicionuojanti medžiaga; paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; plauna

Dirginimas ir alergijos (alerginis kontaktinis dermatitas)

Ethanolamine

pH reguliatorius

Ethylparaben Hexyl cinnamal Imidazolidinyl urea Isobutylparaben

Konservantas Kvapioji medžiaga Antimikrobinis konservantas Konservantas Chelatas, biocidas naudojamas kosmetikoje, antimikrobinė medžiaga, emulsijos stabilizatorius Konservantas Konservantas

Oxyquinoline sulfate Phenoxyethanol Propylparaben

Toksiškas odai, alergenas, toksiškas imuninei sistemai, toksiškas kvėpavimo takams – gali sukelti astmą Endokrininę sistemą trikdantis Alergenas, toksiškas imuninei sistemai Gali sukelti alergija prisilietus Toksiškas odai ir alergenas, EDC Profesinių ligų rizika, dirginanti ir toksiška jei naudojama prie lūpų ar burnos Dirginantis jei naudojama pastoviai Endokrininę sistemą trikdantis


Plaukus garbanojančios medžiagos Ingredientas

Funkcija produkte

Galimas pavojus

Ammonia

Įeina į kvapų sudėtį; pH reguliatorius Antibakterinė medžiaga, pH reguliatorius, denatūrantas Plaukus tiesinanti / garbanojanti medžiaga; redukuojanti medžiaga

Profesinių ligų rizika, akių ir plaučių dirginimas Dirginantis, gali sukelti alergijas, dermatitą, veikiant ilgą laiką – astmą

Ammonium hydroxide Ammonium thioglycolate

Toksiškas odai, alergenas

Amyl cinnamal

Kvapioji medžiaga

Siejamas su dermatitu

Benzyl alcohol

Konservantas; tirpiklis; klampumą mažinanti medžiaga

Gali sukelti alergiją prisilietus

Benzyl benzoate

Kvapioji medžiaga / tirpiklis / konservantas

Benzyl salicylate

Įeina į kvapų sudėtį; sugeria UV spinduliuotę

Butylparaben

Konservantas

Butylphenyl Methlyproprional (LILIAL)

Įeina į kvapų sudėtį

Citronellol

Aromatinė medžiaga

Cocamidopropyl betaine

Plaukus kondicionuojanti paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; plauna

Ethanolamine

pH reguliatorius

Ethylparaben

Konservantas

medžiaga;

alergijomis

ir

kontaktiniu

Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Toksiškas imuninei sistemai, alergenas, galimai endokrininę sistemą trikdantis Endokrininę sistemą trikdantis Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Galimai toksiškas imuninei sistemai arba alergenas Dirginimas ir alergijos (alerginis kontaktinis dermatitas) Toksiškas odai, alergenas, toksiškas imuninei sistemai, toksiškas kvėpavimo takams – gali sukelti astmą Endokrininę sistemą trikdantis


Methylchloroisothiazolinone Methylisothiazolinone Methylparaben PEG-35 castor oil PEG-5 cocomonium methosulfate Phenoxyethanol Propylparaben Salicylic acid Thioglycolic acid

Konservantas Konservantas Įeina į kvapų sudėtį, konservantas Paviršiaus aktyvi medžiaga – emulsiklis, soliubilizuojanti medžiaga Kondicionierius, antistatikas Konservantas Konservantas Įeina į kvapų sudėtį, plaukus ir odą kondicionuojanti medžiaga Antioksidantas, depiliuojanti medžiaga, plaukus tiesinanti / garbanojanti medžiaga, redukuojanti medžiaga

Alergenas Alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Toksiška žmogaus odai arba alergenas Dirginantis odą ir akis Dirginantis jei naudojama pastoviai Endokrininę sistemą trikdantis Dirginantis Alergenas. Kirpėjai turėtų sumažinti arba neleisti šios medžiagos sąlyčio su klientų oda. Toksiška žmogaus odai

Plaukų dažus šalinančios medžiagos Ingredientas

Funkcija produkte

Galimas pavojus

Alpha-isomethyl ionone

Aromatinė medžiaga Antibakterinė medžiaga, pH reguliatorius, denatūrantas Konservantas; tirpiklis; klampumą mažinanti medžiaga

Toksiškas imuninei sistemai, alergenas Dirginantis, gali sukelti alergijas, dermatitą, veikiant ilgą laiką - astmą

Ammonium hydroxide Benzyl alcohol Benzyl benzoate

Kvapioji medžiaga / tirpiklis / konservantas

Benzyl salicylate

Įeina į kvapų sudėtį, sugeria UV spinduliuotę

Gali sukelti alergiją prisilietus Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Toksiškas imuninei sistemai, alergenas, galimai endokrininę sistemą trikdantis


Butylphenyl Methlyproprional (LILIAL)

Įeina į kvapų sudėtį

Ceteareth-20

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Cocamide DEA

Vandens pagrindo paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; didina klampumą

Diazolidinyl urea

Konservantas

Ethylparaben Hexyl cinnamal Imidazolidinyl urea Methylchloroisothiazolinone Methylisothiazolinone Methylparaben Phenoxyethanol Propylparaben

Konservantas Kvapioji medžiaga Antimikrobinis konservantas Konservantas Konservantas Įeina į kvapų sudėtį, konservantas konservantas Konservantas

Sodium hydroxymethane sulfinic acid

Oksiduojanti medžiaga

Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Palengvina medžiagų prasiskverbimą, pakeisdama odos struktūrą leidžia medžiagoms prasiskverbti giliau į odą; itin nesaugus naudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos Galimas kancerogenas, toksiškas odai arba alergenas Susirūpinimai dėl skleidžiamo formaldehido. Toksiškas žmogaus odai, alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Alergenas, toksiškas imuninei sistemai Gali sukelti alergija prisilietus Alergenas Alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Dirginantis jei naudojama pastoviai Endokrininę sistemą trikdantis Kvėpavimo takus ir akis dirginanti medžiaga, gali sukelti dermatitą, skleidžia formaldehidą


Šampūnai Ingredientas

Funkcija produkte

Galimas pavojus

Alpha-isomethyl ionone

Aromatinė medžiaga Plaukų kondicionavimo priemonė; konservantas Konservantas; tirpiklis; klampumą mažinanti medžiaga

Toksiškas imuninei sistemai, alergenas

Behentrimonium chloride Benzyl alcohol Benzyl benzoate

Kvapioji medžiaga / tirpiklis / konservantas

Benzyl salicylate

Įeina į kvapų sudėtį; sugeria UV spinduliuotę

Butylated hydroxytoluene (BHT)

Konservantas asmens higienos priemonėse

Butylparaben

Konservantas

Butylphenyl Methlyproprional (LILIAL)

Įeina į kvapų sudėtį

Ceteareth-20

Paviršiaus aktyvi medžiaga – didina tirpumą; plauna

Citronellol

Aromatinė medžiaga

Cocamide DEA Cocamidopropyl betaine Coumarin

Vandens pagrindo paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; didina klampumą Plaukus kondicionuojanti medžiaga; paviršiaus aktyvi medžiaga – didina putojimą; plauna Aromatinė medžiaga

Alergenas Gali sukelti alergiją prisilietus Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Toksiškas imuninei sistemai, alergenas, galimai endokrininę sistemą trikdantis Toksiškas imuninei sistemai; toksiškas odai, alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Palengvina medžiagų prasiskverbimą, pakeisdama odos struktūrą leidžia medžiagoms prasiskverbti giliau į odą; itin nesaugus naudoti ant sudirgintos ir pažeistos odos Galimai toksiškas imuninei sistemai arba alergenas Galimas kancerogenas, toksiškas odai ar alergenas Dirginimas ir alergijos (alerginis kontaktinis dermatitas) Toksiškas imuninei sistemai arba alergenas


D&C red No. 17 (Cl 26100)

Plaukų dažas

Diazolidinyl urea

Konservantas

DMDM hydantoin

Konservantas

Ethylhexyl methoxycinnamate

Absorbuojantis UV, UV filtras

Manoma, kad kenksmingas ir toksiškas Susirūpinimai dėl skleidžiamo formaldehido. Toksiškas žmogaus odai, alergenas Susirūpinimai dėl skleidžiamo formaldehido. Toksiškas žmogaus odai, alergenas Endokrininę sistemą trikdantis

Ethylparaben

Konservantas

Endokrininę sistemą trikdantis

Eugenol Ext.violet.2

Denatūrantas; įeina į kvapų sudėtį Plaukų dažas

Glyceryl laurate

Paviršiaus aktyvi medžiaga – emulsiklis

Toksiškas imuninei sistemai ir alergenas Toksiškas odai, alergenas Dirginantis (produktuose skirtuose naudoti aplink akis, ant odos ar purškiamose priemonėse)

Hexyl cinnamal

Aromatinė medžiaga

Hydroxycitronellal

Kvapioji medžiaga

Imidazolidinyl urea Iodopropynyl butylcarbamate Isobutylparaben Methylchloroisothiazolinone Methylisothiazolinone Methylparaben Phenoxyethanol

Antimikrobinis konservantas Konservantas Konservantas Konservantas Konservantas Įeina į kvapų sudėtį, konservantas Konservantas

Toksiškas imuninei sistemai, alergenas Žinomai toksiškas imuninei sistemai, alergenas Gali sukelti alergiją prisilietus Toksiškas prarijus Toksiškas odai ir alergenas, EDC Alergenas Alergenas Endokrininę sistemą trikdantis Dirginantis jei naudojama pastoviai


Polyquaternium-5

Antistatikas, membraną formuojanti, fiksuojanti medžiaga

Susirūpinimas dėl galimai didelio toksiškumo žmonėms

Propylparaben

Konservantas

Endokrininę sistemą trikdantis

Quaternium-15

Antistatikas, konservantas

Triethanolamine

Įeina į kvapų sudėtį; pH reguliatorius; paviršiaus aktyvi medžiaga – emulsiklis

Susirūpinimai dėl skleidžiamo formaldehido. Toksiškas žmogaus odai, jautrinantis odą, alergenas Toksiškas imuninei sistema ir kvėpavimo takams arba alergenas


Plaukų modeliavimo produktai Ingredientas

Funkcija produkte

Galimas pavojus

Alpha-isomethyl ionone

Membraną formuojanti, fiksuojanti medžiaga Aromatinė medžiaga

Amyl cinnamal

Kvapioji medžiaga

Benzyl alcohol

Konservantas; tirpiklis; klampumą mažinanti medžiaga

Benzyl benzoate

Kvapioji medžiaga / tirpiklis / konservantas

Butylphenyl Methlyproprional (LILIAL)

Įeina į kvapų sudėtį

Ethylhexyl methoxycinnamate/ OCTINOXATE

UV absorbuojanti medžiaga; UV filtras

Endokrininę sistemą trikdantis

Geraniol Hexyl cinnamal Imidazolidinyl urea Iodopropynyl butylcarbamate Methylchloroisothiazolinone Methylisothiazolinone Methylparaben

Aromatinė medžiaga Aromatinė medžiaga Antimikrobinis konservantas Konservantas Konservantas Konservantas Įeina į kvapų sudėtį, konservantas

Alergenas Imunotoksiškas, alergenas Gali sukelti alergiją prisilietus Toksiškas prarijus Alergenas Alergenas Endokrininę sistemą trikdantis

Acrylates/octylacrylamide copolymer

Astma Toksiškas imuninei sistemai, alergenas Siejamas su alergijomis ir kontaktiniu dermatitu Gali sukelti alergiją prisilietus Siejamas su dermatitu Siejamas su dermatitu

alergijomis

ir

kontaktiniu

alergijomis

ir

kontaktiniu


Leidinys latvių, estų ir anglų kalbomis parengtas ir išleistas įgyvendinant projektą „Informacinė kampanija apie pavojingas chemines medžiagas Baltijos šalyse“ (BaltInfoHaz, Nr. LIFE10 INF/EE/108). Lietuviška leidinio adaptacija parengta ir išleista įgyvendinant projektą „Inovatyvūs valdymo sprendimai mažinant pavojingų cheminių medžiagų emisijas miestuose Baltijos jūros regione“ (NonHazCity, #R010).


2017

Atmintinė kirpėjams  

Atmintinė kirpėjams, apie pavojingas chemines medžiagas profesionalioje kosmetikoje.

Atmintinė kirpėjams  

Atmintinė kirpėjams, apie pavojingas chemines medžiagas profesionalioje kosmetikoje.

Advertisement