Page 1

Знання є сила, освіта — капітал. Отто Вільманн

№1(2) Вересень 2011 року

Газета колегіального братства.

Заснована у серпні 2008 року

Вітаємо

Любі читачі! Перший у цьому навчальному році випуск газети “NOTA BENE” ми вирішили присвятити одному з найкращих осінніх свят — Дню працівників освіти. У житті кожної людини роль учителя величезна, він відкриває дорогу в нове життя, дає знання, навчає спілкуватися, дружити, досягати поставленої мети і, головне, бути та залишатися Людиною. Шановні вчителі! Вітаємо вас із професійним святом. Бажаємо, щоб життя ваше було наповнене радістю та гарним настроєм, а робота завжди приносила тільки задоволення.

Шановні колеги! День працівників освіти — свято особливе. Воно близьке кожній людині, тому що у кожного з нас є свій Учитель, який першим відкрив усі фарби світу та музику слів, розповів про безмежний простір неба і багатство людської душі. Золото осені символізує значимість та дорогоцінність нелегкої праці педагога. Вчитель сьогодні не тільки наставник, але і людина, що відкриває двері в майбутнє життя, створює це майбутнє щоденною кропіткою працею.

нас так багато талановитих і неординарних педагогів, людей небайдужих, добрих, з багатим внутрішнім світом та невичерпною енергією. Щиро дякую вам, шановні колеги, за нелегку, але потрібну працю, за високий професіоналізм, за щедрість вашої душі. Бажаю вам успіхів та задоволення від роботи, здоров’я, благополуччя і, звичайно, гарних учнів. Нехай ваші задуми та плани знайдуть своє втілення, а ваша праця буде достойно оцінена державою.

Учитель — творець, майстер. Все більш яскраво і повноцінно проявляє свій великий творчий потенціал педагогічний колектив Білоцерківського колегіуму. Приємно усвідомлювати, що у

З повагою, Г.М. Склярова,

Отже, ми продовжуємо випуск нашої газети і сподіваємося на допомогу всіх, хто небайдужий до живого слова.

У цьому номері : Інтерв’ю з директором колегіуму

“Майстер своєї справи”

2

Вітаємо 2

Учителю! Вклонюся до землі Перед великим іменем твоїм!

Із історії свята

Творчість наших учнів

Події та новини

3

4

4

Вже проростають ті маленькі зерна Під поглядом, як сонце, золотим. Учителю! Ти, наче нездоланність, Крізь все проносиш іскру доброти, Щоб засвітить у серденьку дитячім Вогонь священний розуму й краси.

директор колегіуму


NOTA BENE

2 стор.

Інтерв’ю з директором колегіуму

Кожна справа має свого організатора, кожна ідея — натхненника, кожний корабель — капітана. У Білоцерківському колегіумі є свій лідер, людина, ім’я якої відоме всім: тим, хто навчається зараз і тим, хто закінчив колегіум, тим, хто щодня приходить сюди на роботу і кому небайдужа система освіти міста та області. Ми говоримо про директора колегіуму — Галину Миколаївну Склярову. Кому ж відомо все про роботу педагога, як не директору? Саме про секрети вчительської професії ми вели розмову з Галиною Миколаївною. - Галино Миколаївно, скільки років Ви працюєте вчителем? -Порахуйте самі. В 1985 році після закінчення вузу починала вчителем української мови та літератури в школі №11. Потім стала заступником, директором. Так і працюю на освітянській ниві. - Ким Ви мріяли стати в дитинстві?

- Я завжди хотіла стати вчителем або журналістом. У шкільні роки я любила читати, писати, займалася у журналістській студії. Але обрала професію вчителя.

ла на мене велике враження. Це Марія Антонівна, вчитель української мови та літератури. Вона так захопила мене своїм предметом, що я зробила саме такий вибір.

-Чи престижною, на Вашу думку, є зараз професія вчителя?

- У народі кажуть: “Не хлібом єдиним живе людина. ” Що Ви можете сказати про свої захоплення?

- Професія вчителя, як і професія лікаря, є вічною, незалежно від економічних та політичних ситуацій. Адже діти народжуються в усі часи, і їм потрібно дати освіту. Сьогодні, я вважаю, роль педагога в суспільстві є незамінною,тому що без учителя не може бути ні президента, ні робітника. Хочеться, щоб статус вчителя підвищувався. Будемо сподіватися, що держава достойно оцінить працю вчителів. -Що спонукало Вас обрати фах учителя української мови та літератури? -Мені в однаковій мірі добре давалися як точні, так і гуманітарні предмети. Але в моєму житті була людина, яка справи-

-Я захоплююсь театром, відвідую не тільки наш театр, а й театри Києва. Нещодавно побувала в Одеському театрі і була вражена майстерною грою акторів. - Чи є у вас улюблені учні? -У мене всі мої учні улюблені. Я не можу виділити когось, вони всі талановиті, всі гарні і кожного я люблю.

гіями, а я, на жаль, не випереджаю їх. Ще мені подобаються сміливі, енергійні, погляди на життя нашої молоді. -Що Ви побажаєте колегіантам та вчителям на навчальний рік? - Ріка знань ніколи не вичерпується, жадібно черпайте з неї. Ідіть до вчителя за допомогою, бо він не навчить поганому. Першокурсникам бажаю розкрити свої таланти, реалізувати себе у нашому колегіальному товаристві. Своїм колегам бажаю творчого неспокою, нових звершень у їхньому житті і, безперечно, здоров’я всім. Ганна Іщенко Богдана Глеваська

- Говорять, що вчитель не лише навчає, а й сам вчиться у своїх учнів. Чи є Вам чому повчитися у своїх вихованців? -Безперечно. Сучасні школярі вільно володіють інформаційними техноло-

Майстер своєї справи Олена Анатоліївна Гайдаєнко — учитель географії та економіки Білоцерківського колегіуму. Про таких, як вона, людей говорять: учитель від Бога.

Учителем школа стоїть. Іван Франко

Географічний факультет університету Шевченка, перші учительські кроки в середній школі № 20, педагогічне змужніння в 9-ій, почерк майстра у Білоцерківському колегіумі. Безсмертя вчителя — в успіхах його учнів. За три

роки роботи у колегіумі Олена Анатоліївна підготувала 11 членів МАН у 4 секціях, де учні вибороли 8 призових місць. Але незаперечним досягненням Олени Анатоліївни є перемоги її учнів у предметних олімпіадах: 2010 р.—10 кл., І місце на міському, обласному, Всеукраїнському етапах учнівської олімпіади з г е о г р а ф і ї . Вересень 2010 р.— колегіант Гаркавенко Олександр виборює на Міжнародній олімпіаді з

географії для України бронзову медаль. Березень 2011 р.—І місце на IV-ому Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад з географії серед учнів 11 класів знову посідає вихованець Олени Анатоліївни. Чер ве нь 2 0 1 1 р . — випускник колегіуму отримує 200 балів на ЗНО з географії. Ось ті результати, про які відповідально можна сказати: почерк майстра.


Знання є сила, освіта — капітал. Отто Вільманн Указом Президента України № 845/2011 за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціальноеко номічній, науко вотехнічній, культурно0освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові учителю Білоцерківського колегіуму Гайдаєнко Олені Анатоліївні присвоєно високе звання “Заслужений вчитель України”.

- Олено Анатоліївно, скажіть, яке Ваше вчительське кредо? _ Якщо говорити про девіз моєї роботи, то він, мабуть, звучатиме так: якщо робити сьогодні те, що робив вчора, то завтра будеш мати те, що маєш сьогодні. Звичайно, щоб бути сучасним учителем, потрібно більше спілкуватися з молоддю, не зупинятися на досягнутому. - Чи стали б Ви вчителем, якби почали жити спочатку?

Вітаємо Дорогі вчителі! Вітаємо Вас із професійним святом — Днем працівника освіти. Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання поширювати мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю. Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і щирістю. Цими чудовими якостями Ви щедро ділитесь зі своїми учнями. Вам вірять, Вас люблять і шанують.

3 стор.

поважаю їхню думку. Мені цікаво працювати з талановитою, інтелектуальною молоддю, вона змушує рухатись вперед. - Що найбільше Вам не подобається у професії вчителя? Хочеться мати більше вільного часу, щоб провести його з родиною, з маленьким онуком, якого дуже люблю. - Чи важко було готувати бронзового призера Міжнародної олімпіади з географії? - Хочу сказати, що ця пере

Від імені усіх колегіантів бажаю Вам, дорогі вчителі, відчуття повноти та неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя, довголіття. Нехай Вам завжди всміхається доля. Пам’ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток.

Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає. (Катон Старший) Лікар вириває дитину з пащі смерті, завдання вихователів — дати їй життя,завоювати для неї право бути дитиною. (Януш Корчак)

братства Надія Косяк

Історичною передумовою для запровадження Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус учителів, яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. У результаті представниками ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів». 5 жовтня 1994 Всесвітній день учителя відзначався вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять 5

Незмінно в першу неділю жовтня День учителя відзначають в Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Латвії, та Україні. Росія з 1994 року відзначає День вчителя за всесвітнім календарем — 5 жовтня. Раніше це професійне свято припадало на першу неділю жовтня. У 2002 році пошта Канади випустила пам’ятну марку на честь Всесвітнього дня вчителя. У Всесвітній день учителя ООН пропонує батькам

-Дякуємо за розмову. Дуже приємно було з Вами поспілкуватися.

Великі сказали

Голова колегіального

жовтня, хоча в деяких країнах це свято відзначається в дні близькі до 5 жовтня.

були і різноманітні засоби масової інформації, і інтернет, і різноманітна додаткова література. Зараз Олександр навчається у Львівському національному університеті ім.І.Я.Франка на факультеті міжнародних відносин.

Таірян Діана,Шуба Катерина

Із історії свята Щороку 5 жовтня понад як у 100 країнах святкують День учителя. Свято з’явилося в 1994 році як Всесвітній день учителя Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти.

мога — заслуга Олександра. Не можу стверджувати, що було дуже важко. Адже Саша дуже цілеспрямована людина, яка вміє працювати. Важливу роль відігграло його бажання вчитися, дізнаватися про щось нове. Тому його знання не обмежувалися підручником, це

і всім громадянам на хвилину задуматися над тим, як змінив їх життя професійний учитель, пам’ять про якого вони зберегли. За деякими оцінками, до 2015 року буде потрібно в цілому 35 мільйонів учителів початкових шкіл, майже стільки ж, скільки зараз їх налічується в початковій освіті.

За матеріалами calend.ru

Працю того, хто на шляху істини навчив тебе бодай би однієї букви, не можна винагородити всіма скарбами казни. (Алішер Навої) Учитель повинен бути артистом, художником, гаряче закоханим у свою справу.(Антон Чехов) Коли я думаю про школу і шкільного вчителя, в моїй уяві завжди спалахує образ ясної, вічно юної ватри. Вона, мов неопалима купина, палає незгасно на вітрах історії, а все нові й нові покоління людей підступають до неї, тягнуться до її очисного полум’я і, нагрівшись, відходять із просвітленою душею. (Петро Панч) Після хліба найважливіше для народу — школа. (Ж. Дантон)


NOTA BENE

4 стор.

ТВОРЧІСТЬ НАШИХ УЧНІВ Анастасія Краснікова, 21 група Люби вчителя, як батька, і ніде не лишайся з більшим задоволенням, ніж під його опікою. Я.А. Коменський Професія вчителя одна з найдавніших у світі. В Античній Греції це були філософи, які, повчаючи, прищеплювали юним серцям любов до природи, прокладали стежини пізнання для нових Геродотів, Арістотелів та Гомерів. У Середньовічній Русі учні дізнавалися про секрети досконалості різних народних ремесел від визнаних майстрів. З появою друкарства, бібліотек, наукових видань “німі знання” стали доступними кожному, але “жива мудрість” не згасає і досі жевріє іскрою світла й тепла… Український фольклор говорить:” Мудрим ніхто не вродився, а навчився”. І справді, існування та розвиток суспільства неможливий без людей, основний талант яких — навчання інших. Учитель власними силами зорює поле свідомості, засіває його зернами розуму, вирощує та оберігає паросток думки, з якої виростає колос Людини. Викладач є справжнім чарівником, котрий вдало поєднує у своєму характері чотири стихії” та керується власним правилом: Жити вчись у річної води, що постійно спішить і чогось шукає. Терпінню вчись у землі. Бути сильним учись у сонячного диска. А наполегливості — у вітру.

Літо щедро поділилося з нами свіжими силами, яскравими емоціями та враженнями. Не можна втриматися від спокуси обернутися назад, щоб ще раз згадати про соковиті сонячні фарби канікул і знайти зітерті морськими хвилями кроки минулого літа. Але не будемо сумувати, адже нас чекає багато відкриттів, вражень. Розпочався новий навчальний рік, який вже приніс цікаві новини та події. А скільки ще їх попереду! Урочиста мить настала…

Наші проекти

Хвилююча та урочиста атмосфера панувала в Білоцерківському колегіумі 1 вересня. Всі перебували в очікуванні чогось надзвичайного. Відкриття нової сучасної мультимедійної зали було саме тим приємним сюрпризом, про який мріяли учні та педагоги колегіуму. Такий прекрасний подарунок до Свята знань зробив колегіантам засновник Білоцерківського благодійного фонду К.О. Єфименко - перший заступник міністра інфраструктури України. Мультимедійна зала має найсучасніше обладнання, а за технічними можливостями є чи не єдиною в усій Київській області навчальною аудиторією такого рівня.

Дружба, побратимство притаманні українському народові з давніх часів. З товариських стосунків між людьми, з гарних відносин між містами різних країн починається дружба між народами.

Відкриття мультимедійної зали

Як логічне завершення проекту— квіткова композиція “Міста-побратими Білої Церкви” на Святі квітів у День міста, що проходила 10 вересня на Торговій площі.

За словами К.Єфименка, без знання іноземних мов, володіння комп’ютером та інтерактивними технологіями неможливо знайти своє місце в житті, досягти успіху, зробити нові наукові відкриття. Мультимедійна зала повинна допомогти колегіантам швидше і якісніше опанувати потрібною інформацією, поліпшити науковий процес. К . Є фи м е н ко п і дт вер д и в , щ о “...готовий і надалі допомагати, … аби чути повсякчас про успіхи, злети учнів

У минулому 2010-2011 навч. році учні Білоцерківського колегіуму працювали над реалізацією загальноколегіального проекту “Міста-побратими Білої Церкви”. Під час роботи над проектом колегіанти познайомилися з історією, традиціями, економікою міст-побратимів з України, Росії та Білорусі, Польщі та Словаччини, Грузії та Китаю.

Неможливо було пройти, не звернувши увагу на створену картину з квітів та природного матеріалу, над якою працювала творча група учнів та викладачів колегіуму. Квіткова композиція “Міста-побратими Білої Церкви”

Роботу колективу належно оцінило почесне журі, нагородивши дипломом у номінації “За оригінальність”.

Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Редакція може не поділяти точку зору авторів. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали. Редакційна колегія: Л. Дудка, О.Бондаренко, Г. Іщенко, Б.Глеваська, Д.Таірян, К.Шуба, А.Краснікова Номер виданий за сприяння ПЦ “ДЕЛЬФІН”, тел. 6-32-51

Nota Bene  

Щомісячна газета Білоцерківського колегіуму - навчального закладу, якому вдалося згуртувати навколо себе розумних цілеспрямованих учнів та д...

Nota Bene  

Щомісячна газета Білоцерківського колегіуму - навчального закладу, якому вдалося згуртувати навколо себе розумних цілеспрямованих учнів та д...

Advertisement