a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 1

KELIONIŲ HORIZONTAI

STOVYKLA EKSPEDICIJOS TREKAI 2020-ų m. vasara - 2021-ų m. pavasaris


2019


2020-21 Pasirinkite naujus horizontus! STOVYKLA Domitės egzotiškais rajonais? Wadi Rum Jordanijoje yra puiki vieta tiek laipiotojui-mėgėjui, tiek labai patyrusiam kopimo ekspertui! Daugybė įvairaus sudėtingumo maršrutų - sausos uolos ir geras oras garantuoti! Daug kartų lankėmės Wadi Rume, žinome vietinę specifiką! EKSPEDICIJOS Esate įkopę į 6000 m viršūnę? Turite patirties kopdami į 7000-ių m viršūnę? Visada norisi žengti dar vieną žingsnį į priekį! Penkios viršūnės Kirgizijoje, Tadžikijoje ir Kazachstane. Nuo techniškai paprastos viršūnės iki labai sunkaus, įtempto kopimo. Mes padėsime atsidurti kalno papėdėje - galėsite bandyti realizuoti savo ambicijas. Kiekvienas patarimas svarbus, o mes gerai žinome šiuos kalnus galima sakyti, kad esame Vidurinės Azijos ekspertai!

SVARBU! Dėl korona viruso sukelto chaoso visi mūsų planai yra orientaciniai.

TREKAI Norite pakeliauti tolimose šalyse ir pajusti kalnų ar dykumos skonį, pamatyti istorinius paminklus, užmirštus miestus? Pasirinkite vieną iš galimų trekų. Trekai nereikalauja didelės ar specialios patirties - užteks didelio noro ir geros sveikatos. Viskas ko prireiks tilps kuprinėje! Ką bepasirinktumėte - bus vargo, džiaugsmo ir prisiminimų! Sėkmės!

Situacija keičiasi kiekvieną dieną ir mes tikimės, kad galų gale viskas susitvarkys viskas turi pradžią ir viskas turi pabaigą. Epidemijos taip pat.

VILKO TAKAS Papildoma informacija:

info@vilkotakas.lt tel. +370 686 86012

Nenusiminkite ir planuokite keliones! Viskas prasideda nuo svajonės! Būkite optimistais! Dėkojame mūsų kelionių draugams už nuotraukas! Autoriai nurodyti prie nuotraukų. Visos kitos nuotraukos iš mūsų kelionių ir ekspedicijų archyvo.


STOVYKLA


Stovykla, Jordanija

Nuotr.: Saulius Rudnickas

Wadi Rum


Wadi Rum, Jordanija Wadi Rum yra topinis uolų ir dykumos rajonas! Reta vieta gali prilygti maršrutų gausa ir įvairove! Pagrindinis tikslas yra praeitį rečiau lankomus kanjonus ir viršūnes: Rakabat kanjonas, Burdah, Kush Kashan, Khazali viršūnės. Programa yra lanksti ir derinama pagal dalyvių pageidavimus ir pasiruošimą. Stovyklos metu turėsime vietinį gidą ir kitą paramą. Visi dalyviai turi būti pasiruošę 2A-2B kopimams pagal RU skalę, t.y. kopimų techninis sudėtingumas iki PD. Sausos uolos ir geras oras garantuoti! Pagal pageidavimus papildomas apsilankymas Petroje arba nardymas Akaboje. Laikotarpis: 2020 lapkričio mėn. Bendra trukmė: 2 savaitės.


EKSPEDICIJOS


7134 m, Centrinis Pamyras, Kirgizija

Nuotr.: Elvyra Jarašienė

Avicenos viršūnė


Avicenos viršūnė 7134 m Pamyras, Kirgizija Buvusi Kaufmano, Lenino viršūnė. Maršrutas: šiaurinis šlaitas per Lenino ledyną > “Razdelnaja” viršūnė > vakarinė ketera. Sudėtingumas: 5A. Kopimo pobūdis: I-as variantas - savarankiškas aukštuminis kopimas; II-as variantas - aukštuminis kopimas su gidu. Labai patogus privažiavimas iki bazinės stovyklos (Ošas - Ačik-Tašas), diena pėsčiomis iki stovyklos ant ledyno, kur prasideda kopimas. Didelis aukštis, viršūnė pasižymi staigiais oro sąlygų pasikeitimais, padidintu lavinų pavojumi, tačiau techniškai maršrutas nesudėtingas. Dalyviai turi turėti gerą fizinį ir psichologinį pasiruošimą, užtikrintai kopti sniegu ir ledu, judėti per ledyną ryšiuose. Šios viršūnės negalima rekomenduoti pradedantiems alpinistams, tačiau ji puikiai tinka kaip pirmas septyniatūkstantininkas, turintiems 6000 m kopimo patirtį ir ieškantiems techniškai nesudėtingos 7000 m viršūnės.

Laikotarpis: 2020 liepos-rugpjūčio mėn. Bendra trukmė: 3 savaitės.


7105 m, Centrinis Pamyras, Tadžikija

Nuotr.: Edgaras Donėla

E.Korženevskajos v.


E. Korženevskajos viršūnė 7105 m Pamyras, Tadžikija Maršrutas: A.Cetlino Sudėtingumas: 5A. Kopimo pobūdis: savarankiškas aukštuminis kopimas. Šią viršūnę galima rekomenduoti alpinistams, kurie jau bandė kopimus į 6000-7000 m viršūnes. Maršrutas patogus tuo, kad sunkesnes atkarpas keičia lengvesnės ir galima pailsėti. Patogios nakvynių vietos. E.Korženevskajos viršūnė yra puikus pasirinkimas jau turintiems nesudėtingo septyniatūkstantininko patirtį. Kopimas prasideda bazinėje stovykloje prie Moskvino ledyno. Uolines atkarpas keičia sniegas-ledas. Nuo ~6000 m visas maršrutas eina ketera. Šturminė stovykla 6400 m aukštyje. Dalyviai turi turėti labai gerą fizinį ir psichologinį pasiruošimą, puikiai valdyti visą alpinistinį kopimo technikos arsenalą (sniegas, ledas, uolos, “miksas”). Nors Pamyro orai yra ganėtinai stabilūs, alpinistai turi būti pasiruošę bet kokioms oro sąlygoms. Keletas nedidelių atkarpų yra pavojingos dėl galimų ledo ar akmenų griūčių. Šios viršūnės negalima rekomenduoti pradedantiems alpinistams. Bazinė stovykla ant Moskvino ledyno pasiekiama malūnsparniu. Laikotarpis: 2020 liepos mėn. pabaiga-rugpjūčio mėn. Bendra trukmė: 4 savaitės.


7495 m, Centrinis Pamyras, Tadžikija

Nuotr.: Saulius Rudnickas

I.Somoni viršūnė


Ismoilo Somoni viršūnė 7495 m Pamyras, Tadžikija Maršrutas: “Borodkino” briauna > Didysis Pamyro firninis plato > “Dušanbe” > viršūnė. Sudėtingumas: 5A. Kopimo pobūdis: savarankiškas aukštuminis kopimas. Maršrutą galima rekomenduoti tik patyrusiems alpinistams, jau turintiems keletą aukštuminių kopimų ir labai gerai žinantiems savo galimybes dideliame aukštyje. Kopimas prasideda bazinėje stovykloje prie Moskvino ledyno. Kirtus ledyną, kylama “Borodkino” briauna iki plato krašto - “Grudi”. Nusileidimas ir toliau per Didyjį Pamyro firninį plato iki “Dušanbe” papėdės. Šturminė stovykla ~7000 m aukštyje. Dalyviai turi turėti labai gerą fizinį ir psichologinį pasiruošimą, puikiai valdyti visą alpinistinį kopimo technikos arsenalą. Nors Pamyro orai yra ganėtinai stabilūs, alpinistai turi būti pasiruošę bet kokioms oro sąlygoms. Keletas atkarpų yra pavojingos dėl galimų sniego-ledo griūčių. Šios viršūnės negalima rekomenduoti pradedantiems alpinistams. Bazinė stovykla ant Moskvino ledyno pasiekiama malūnsparniu. Laikotarpis: 2020 liepos mėn. pabaiga-rugpjūčio mėn. Bendra trukmė: 4 savaitės.


6995 m, Šiaurinis Enilčeko ledynas, Centrinis Tianšanis, Kirgizija

Nuotr.: Saulius Rudnickas

Chan Tengri


Chan Tengri 6995 m Centrinis Tianšanis, Kirgizija Maršrutas: šiaurinio šlaito briauna > “Kupolas” 6135 m > “balnas” > vakarinė ketera. Sudėtingumas: 5A/5B. I-as variantas - savarankiškas aukštuminis kopimas; II-as variantas - aukštuminis kopimas su gidu. Maršrutą galima rekomenduoti tik patyrusiems alpinistams, jau turintiems keletą aukštuminių kopimų ir ieškantiems techniškai sudėtingos 7000 m viršūnės. Rajonas pasižymi dažnais ir labai staigiais oro sąlygų pasikeitimais - tai “šaltas”, techniškai sudėtingas kalnas. Keletas atkarpų pavojingos dėl lavinų. Dalyviai turi turėti labai gerą fizinį ir psichologinį pasiruošimą, puikiai valdyti visą alpinistinį kopimo technikos arsenalą (sniegas, ledas, uolos, “miksas”), būti pasiruošę kritinėms oro sąlygoms. Šios viršūnės negalima rekomenduoti pradedantiems alpinistams. Bazinė stovykla pasiekiama malūnsparniu. Laikotarpis: 2020 liepos-rugpjūčio mėn. Bendra trukmė: 4 savaitės.


6995 m, Pietinis Enilčeko ledynas, Centrinis Tianšanis, Kirgizija

Nuotr.: Arūnas Matukas

Chan Tengri


Chan Tengri 6995 m Centrinis Tianšanis, Kirgizija Maršrutas: Semenovskio ledynas > “balnas” > vakarinė ketera. Sudėtingumas: 5A. I-as variantas - savarankiškas aukštuminis kopimas; II-as variantas - aukštuminis kopimas su gidu. Maršrutą galima rekomenduoti tik patyrusiems alpinistams, jau turintiems keletą aukštuminių kopimų ir ieškantiems techniškai sudėtingesnės 7000 m viršūnės. Maršrutas prasideda Pietiniu Enilčeko ledynu, kyla Semenovskio ledynu iki “balno”. Šioje dalyje yra paprasta, tačiau LABAI pavojinga atkarpa dėl griūčių nuo Čiapajevo viršūnės keteros ir Semenovskio ledyno ledokričio taip vadinama “Butylka”. Toliau kylama sniego cirku, o nuo “balno” maršrutas sutampa su maršrutu iš šiaurės. Rajonas pasižymi dažnais ir labai staigiais oro sąlygų pasikeitimais - tai “šaltas” kalnas. Techniškai sudėtinga dalis nuo 6200 m iki viršūnės. Dalyviai turi turėti labai gerą fizinį ir psichologinį pasiruošimą, puikiai valdyti visą alpinistinį kopimo technikos arsenalą (sniegas, ledas, uolos, “miksas”), būti pasiruošę kritinėms oro sąlygoms. Šios viršūnės negalima rekomenduoti pradedantiems alpinistams. Bazinė stovykla pasiekiama malūnsparniu. Laikotarpis: 2020 liepos-rugpjūčio mėn. Bendra trukmė: 4 savaitės.


6261 m, Centrinis TianĹĄanis, Kazachstanas

Nuotr.: Saulius Rudnickas

MarmurinÄ— siena


Marmurinė siena 6261 m Centrinis Tianšanis, Kazachstanas Maršrutas: Kiniečių perėja > traversas: “Uzlovaja” > “Pasienietis” > šiaurinė Marmurinės sienos ketera. Sudėtingumas: 4B. Kopimo pobūdis: I-as variantas - savarankiškas aukštuminis kopimas; II-as variantas - aukštuminis kopimas su gidu. Maršrutą galima rekomenduoti tik patyrusiems alpinistams, gerai žinantiems specifines Centrinio Tianšanio sąlygas - pati šiauriausia 6000 m Azijos viršūnė. Labai ilgas, reikalaujantis daug fizinio darbo maršrutas. Gilus sniegas, karnizai ant keterų, keletas atkarpų su padidintu lavinų pavojumi - visa tai reikalauja patyrusios grupės ir didelio užsispyrimo. Maršrutas: su 4-5 tarpinėm stovyklom. Išeities taškas: Kiniečių perėja. Toliau maršrutas visą laiką eina keteros viršumi per “Uzlovaja” ir “Pasieniečio” viršūnes. Tarp šių viršūnių labai siaura ketera su pavojingu karnizu - “Peilis”. Pasiekus šiaurinę Marmurinės sienos keterą, visas tolimesnis maršrutas seka keterą su keletu uolinių ruožų. Rajonas pasižymi dažnais ir labai staigiais oro sąlygų pasikeitimais tai “šaltas” kalnas. Dalyviai turi būti pasiruošę kritinėms oro sąlygoms. Šios viršūnės negalima rekomenduoti pradedantiems alpinistams. Bazinė stovykla nuo kasyklos “Žarkulak” pasiekiama pėsčiomis . Laikotarpis: 2020 liepos-rugpjūčio mėn. Bendra trukmė: 3 savaitės.


TREKAI


Himalajai, Nepalas

Nuotr.: Sanjay Hona

Trekas Anapurnos rajone


Trekas Anapurnos rajone Himalajai, Nepalas Vienas gražiausių ir įspūdingiausių kalnų rajonų Nepale. Kelionėje aplankysime Nepalo sostinę Katmandu ir aplinkinius miestelius su nepakartojamais istoriniais paminklais. Kita kelionės dalis prasidės Pokaroje - trekas Anapurnos rajone. Matysime daug didžiulių viršūnių ir unikalių gamtos kampelių. Konkretų treko maršrutą rinksimės pagal grupės pasiruošimą ir patirtį. Kartu su mumis dirbs vietiniai gidai ir kita paramos komanda. Nepalas nepalieka abejingų!

Nuotr.: Anjali Mehta

Laikotarpis: 2020 spalio mėn. Bendra trukmė: 3 savaitės. Grupės dydis: min 6 - max 10 keliautojų.


Traversas šiaurė-pietūs, Norvegija

Nuotr.: reiseuhu

Lofonten salos


Lofonten salos Traversas šiaurė-pietūs Norvegija Tai mums naujas rajonas ir maršrutas: daug atradimų ir netikėtumų. Pradėsime Lofontenų sostinėje Svolvaer, kirsime visas salas iš šiaurės į pietus ir kelionę baigsime nedidelėje gyvenvietėje Moskenes. Šis trekas tinka tiems, kas pasiruošęs nežinomam maršrutui, tako paieškoms, nežinomybei kas bus už sekančio posūkio! Gera proga pamatyti baltasias naktis! Laikotarpis: 2020 birželio mėn. pabaiga. Bendra trukmė: 2 savaitės. Grupės dydis: 4-6 keliautojai.

Nuotr.: reiseuhu

Nuotr.: Colin Moldenhauer

Kalnai, jūra ir baltosios naktys - neprilygstamas šiaurės žavesys!


Trekas kalnuose ir dykumoje, Marokas

Nuotr.: Saulius Rudnickas

Jebel Sahro


Jebel Sahro: kalnai ir dykuma Marokas Kalnų ir pusdykumių rajonas, įsiterpęs tarp Atlaso kalnų ir Sacharos. Tarsi nežinoma žemė - čia tikrai nesutiksite daug keliautojų. Kalnai, kanjonai, reliktinės uolos ir dykumos smėlis. Aplankysime tyruose užsimętusius kaimelius, pamatysime kaip gyvena vietiniai žmonės, išlaikę daug klajokliško būdo. Baigdami aplankysime Ait Benhadu miestą-tvirtovę. Jis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą ir sužavi visus apsilankiusius. Kartu su mumis dirbs vietiniai gidai ir kita paramos komanda. Laikotarpis: 2021 vasario mėn. pabaiga. Bendra trukmė: 2 savaitės. Grupės dydis: min 6 - max 10 keliautojų.


“...Nei aš, nei kas nors kitas negali nukeliauti už tave. Tai turi padaryti pats...” Walt Witman

PIRK GERĄ INVENTORIŲ SPORTUI, KELIONĖMS IR NUOTYKIAMS!

Profile for bazinestovykla

vilkotakas_2020_21_expeditions&treks  

vilkotakas_2020_21_expeditions&treks  

Advertisement