Page 1


Informacje ogólne

Florence and the Machine (zapisywane również jako Florence + The Machine) – pseudonim artystyczny brytyjskiej piosenkarki Florence Welch(ur. 28 sierpnia 1986 r. w Londynie) i akompaniującego jej zespołu. Wykonawca muzyki indie rock.


Styl i inspiracje

Florence Welch jest porównywana przez krytyków muzycznych do takich piosenkarek jak Kate Bush, Siouxsie Sioux, PJ Harvey orazBjörk[61]. Ona sama stwierdziła, że jej wokalistką, która zmieniła jej życie jest Grace Slick. Styl Florence And The Machine został określony jako "ciemny, mocny i romantyczny". Ich muzyka to mieszanka klasycznego soulu i angielskiego Rock Artu. Florence Welch stwierdziła, że jej teksty podobne są do artystów renesansowych: "Mamy do czynienia ze wszystkimi z tych samych rzeczy, co kiedyś oni: miłość i śmierć, czas i ból, niebo i piekło". Od 2008 roku Welch związana była z Stuartem Hammondem, redaktorem literackim, który dostarczył jej dużą część inspiracji na album Lungs. W 2011 roku para rozstała się z powodu sprzecznych potrzeb zawodowych, a rozpad związku zainspirował Florence do stworzenia drugiego albumu.


Wokalistka Florence Welch (ur. 28 sierpnia 1986 w Londynie) – angielska wokalistka, autorka tekstów i muzyki znana jako wokalistka zespołu Florence and the Machine reprezentującego muzykę z gatunku indie rock. Urodzona w Camberwell Florence jest siostrzenicą satyryka Craiga Brown. Jest również wnuczką wydawcy The Daily Telegraph Colina Welcha. Florence jest córką Evelyn Welch - wicedyrektorki szkoły King's College London (Arts & Sciences at King's College London) oraz Nicka Welcha. Florence Welch śpiewa głównie Indie Rockową muzykę. Współpracowała z takimi artystami jak Fatboy Slim, David Byrne, jednak największy przełom w karierze jej i jej zespołu nadszedł po współpracy ze Szkockim DJem i autorem tekstów Calvinem Harrisem. Ten zremiksował piosenkę "Spectrum" , a następnie nagrali wspólny utwór pt. Sweet Nothing. Przebój Sweet Nothing zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w Szkocji, Irlandii i Wielkiej Brytanii oraz 10 miejsce w najbardziej prestiżowej amerykańskiej liście przebojów - Billboard Hot 100. Utwór ten był również wielokrotnie nagradzany.


Ceremonials

Albumy

Lungs


Źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/Florence_and_the_Machine http://suffolkfreeradio.wordpress.com/2010/09/21/florence-the-machines-lungs/

Florence + the Machine  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you