Page 1


Osobní údaje / Personal ID Jméno a příjmení:

BcA. Barbora Zagorová

GSM: e-mail:

+420 774 127 049 zagorovabarbora@seznam.cz

Vzdělání / Education 2009 — 2012

2005 — 2009

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta Multimediálních komunikací Obor: Vizuální komunikace Téma bakalářské práce: Vizuální styl pro reggaesound systém Coltcha United (hodnocení B) Střední umělecká škola Ostrava, Poděbradova 33 Obor: propagační výtvarnictví ukončeno maturitní zkouškou

Pracovní zkušenosti / Work experience 11/2012 — současnost

ARTE 73 design studio s.r.o. Grafička, kreativec / graphic designer

7/2012 — 8/2012

Web Consulting – design, web, hosting s.r.o. Grafička, webdesignérka / Graphic designer, webdesigner

3/2011 — současnost

DADAZU spol. s.r.o. Grafička / graphic designer

12/2011

TISKÁRNA SCHNEIDER s.r.o. Design tiskovin / Print ad design

Krátkodobé spolupráce / Temporary works 2009 — 2013

Ondřej Slováček (programátor) web design (návrhy kompozic) Markéta Hlochová, designérka interiéru corporate ID, web design, tiskoviny / print design BESKYD CARGO s.r.o., autodoprava polep aut, tiskoviny / car printings, printings

Znalost práce na PC / Basic IT Skills MS Office Word Adobe Photoshop Adobe Illustrator Adobe Flash Adobe InDesign Adobe After Effects Znalost Mac, Windows a Linux prostředí

pokročilá/advanced pokročilá/advanced pokročilá/advanced mírně pokročilá/intermediate mírně pokročilá/intermediate začátečník/beginner


projekt:

Vizuální styl reggae sound systemu Coltcha United Bakalářská práce na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně, obor vizuální komunikace. Práci jsem chtěla pojmout jako odkaz k reggae hudbě, která mě inspiruje a nabíjí pozitivní energií. Proto jsem zvolila techniky ruční práce a sprejování, které dávají vizuálnímu stylu punc rebelství a vzpouře proti modernímu světu plném tištěné a webové grafiky. Celý vizuální styl zahrnuje „roztančený“ logotyp (vytvořený pomocí šablony a spreje) a hlavně merchandising pro propagaci (placky, trička, ručně dělané samolepky) a ručně dělané plakáty (šablony+sprejování).


projekt:

DADAZU, ateliér koupelen Korporátní identita rodinné firmy zabývající se prodejem koupelen, keramiky a doplňků dovážených především ze Španělska a Itálie. Práci jsem pojala podle vzorů mých oblíbených mozaiek, kteých je nepřeberné množství a dají se mezi sebou různě jak barevně i tvarově kombinovat. Projekt zahrnoval navržení logotypu, merkantilů (vizitky, dopisní papíry, lišty na prezentace, apod.) přes polepy aut a výloh prodejny a výrobu baneru z plexiskla.


DADAZU spol. s. r. o.,

Brandlova 9, 702 00

Ostrava

Daniel SlĂ­va jednatel


projekt:

Markéta Hlochová Návrh identity pro mladou interiérovou a exteriérovou designérku. Tato práce je takový experminet s různými formami fontů, které do sebe i přes svoji různorodost zapadají. Jako logo byla vytvořena iniciála MH doplněná o psaný text s celým jménem. Tyto prvky mohou fungovat dohromady i zvlášť. Dalším výrazným prvkem je netypická dráždivá fialová barevnost, ze které vyzařuje mládí, experiment a troufalost. V rámci korporátu byly kromě logotypu vytvořeny merkantily (oboustranné plastové vizitky, dopisní papír, lišty pro prezentace, apod.) , následně se zpracovávaly i webové stránky.


projekt:

ARTE 73 Redesign corpotate identity pro grafické studio. Hlavním cílem této práce bylo spojit písmeno A a číslice 73 a dám tomu nějakou hlubší myšlenku. Z toho jsem postupnými kroky přišla na kombinaci stylizovaného A (jako chemické baňky) a matematického indexu 73 tedy A73. Díky této kombinaci chemie a matematiky vznikl i claim „Design pro nás není žádná věda.“ Z původního vizuálního stylu se zachovalo pouze modrou barevnost a rámeček, kde se logo umisťuje v negativu.


projekt:

RWE

Ukázka kreativních konceptů pro RWE v rámci zakázek pro ARTE 73. Na dvojstraně prezentuji malý výběr z prací, tvořených v práci. Všechny tyto ukázky jsou reálně prezentovány. První prací je logotyp HOUSE IN ORDER. Hlavním požadavkem bylo zachovat CI (barevnost, font, příliš nekonkurovat logu RWE). Druhou ukázkou je inzerce v katalogu pro Pražské jaro 2013, kde jsem se pomocí fotomontáže snažila propojit energii a hudbu. Jako poslední je baner na facebook, pro nábor lidí do řad RWE. Jde o kombinaci fotomontáže a kresebných prvků plynu, energie, elektřiny, stylizovaných do různých objektů vtipně vyjadřující identitu každého jedince.


projekt:

listen.com Školní projekt smyšleného internetového rádia pro mladé lidi. Jako první vznikl logotyp, kde písmeno i symbolizuje ekvalizér (5 barevných kostiček). Webové stránky jsou koncipovány jednoduše a přehledně rozdělen do pěti sekcí (stream, pořady, moderatoři, program, archiv). Tyto sekce jsou od sebe odlišeny barevností podle ekvalizéru a stejně barevným pozadím s kostičkami, který podvědomě pomáhá s orientací na webu.


projekt:

Keith Haring website Školní projekt experimntálního uměleckého webu. Keith Haring je umělcem, se kterým se každý v životě setkal. Jeho jednoduché progresivní barevné hravé kresby stylizovaných především panáčků jsou známi všude po světě. Jednoduše kombinuje street art s grafikou a malbou. A tento web je přesně takový, jednoduše pojatý s typickými haringovskými prvky, které vyjadřují jeho podstatu.


projekt:

TotalCar SportArt hotel Webové stránky v rámci zakázek pro webconsulting. Webové stránky pro vrakoviště a prodejnu náhradních dílů TotalCar (Ford, Citroen, Fiat, ...) SportArt hotel je wellnes hotel se spoustou možností k trávení volného času (wellnes, cykloturistika, tenis,...). Každá část má svou barvu a na tyto je tento web rozdělen pro lepší orientaci


projekt:

STYLO magazine Moderní layout magazínu Webové stránky pro vrakoviště a prodejnu náhradních dílů TotalCar (Ford, Citroen, Fiat, ...) SportArt hotel je wellnes hotel se spoustou možností k trávení volného času (wellnes, cykloturistika, tenis,...). Každá část má svou barvu a na tyto je tento web rozdělen pro lepší orientaci


projekt:

ABSOLUT Nové pojetí plakátu na proslulou ABSOLUT vodku. Plakát jsem vytvořila s tématem mi blízkým, a to Ostravou. Je to parodie na logo OSTRAVA!!! a na fotografii je zobrazena část vítkovické vysoké pece, která nápadně připomíná právě zmiňovanou láhev.


projekt:

Abstract architecture Digitální obrazy stylizované z fotografií rozmanité architektury. Tato práce je můj náverat k volnému umění a vznikl víceméně náhodou při experimentech s fotografie a prací s detailem. Ve finální fázi vyšly obrovské grafiky, které s původní fotografií mají pramálo společného a mají svůj vlastní osobitý výraz. Fungují i jako celek i jako detailní výřez, který odbíhá až do fantasijních kreací.


projekt:

b:bijou /bibižu/ Značka šperků mé vlastní výroby z korálků. Každá žena ráda nosí šperky, ale jelikož nerada utrácím, tak jsem si zkusila vytvořit něco svého a originálního. Takto jsem dala vzniknout malému brandu, ve kterém si tvořím své věci pro radost. V roce 2012 jsem vytvořila 7 sad šperků (sada obsahovala náušnice, náramek, náhrdelník a přívešek) a byly tvořeny převážně dlouhými a jemnými rokajlovými korálky. V této době se věnuji především výrobě reggae šperků v rámci propagace Coltcha United či tvořím drobné experimenty s korálky.


Zagorova barbora portfolio 2014  
Advertisement