Page 1

Mój wybór e-podręcznika


Możliwości:  Robienie notatek na marginesie  Wertowanie kartek (również wielu jednocześnie);  robienie zakładek;  wyróżnianie tekstu kolorami.

E-book Możliwości:  Dobieranie kroju, koloru i wielkości  Umieszczanie drukowanych notatek w dowolnych miejscach  Automatyczne wyszukiwanie fragmentów tekstu  Odczytywanie przez automatycznego lektora


 Drukowanie fragmentami  Kupowanie fragmentami  Aktualizowanie treści

Cecha Cena

Dostępność

Mobilność

Ograniczenie czasu czytania

Męczenie oczu

Możliwość skopiowania książki

Książka tradycyjna e-książka Zwykle wysoka (-)

Niższa od ceny wydania papierowego (+) Powszechna ograniczona posiadaniem (+) urządzeń zdolnych ją odtworzyć i zasięgiem sieci (-) Zabranie więcej niż Można zabrać wiele jednej książki ze sobą książek nie martwiąc się o może być problemem miejsce w torbie (-) (+) Brak Po kilku godzinach (+) bateria potrzebuje zasilania z gniazdka (-) Oczy mniej się męczą Oczy bardziej się męczą niż podczas czytania na niż podczas czytania z tablecie kartek (+) (-) Trzeba skanować każdą Wystarczy zgrać plik na stronę po kolei inne urządzenie (-) (+)


Dlaczego e-book NISKIE KOSZTY WYDANIA Przy tworzeniu e-książek nie ponosimy kosztów, które normalnie towarzyszą papierowym odpowiednikom, np. kosztów druku, transportu, magazynowania, etc. Dzięki temu można ustalić ceny bardziej atrakcyjne dla czytelnika. DOSTĘPNOŚĆ E-książki są dostępne w sieci 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto można je pobrać z każdego miejsca na Ziemi. MOBILNOŚĆ E-booki nie zajmują dużo miejsca na półkach. Można z nich tworzyć mobilne, cyfrowe biblioteki. Możemy je nosić w e-readerze, laptopie, na telefonie komórkowym lub przenośnej pamięci. Dzięki temu zawsze mamy e-booki pod ręką. WYGODA Książki elektroniczne są bardzo plastyczne. Można powiększyć, zmniejszyć, zakreślić lub nawet wydrukować interesujący nas fragment. Dzięki syntezatorom mowy można je odsłuchiwać. Mogą być również interaktywne. POPULARNOŚĆ Czytanie e-książek staje się coraz bardziej popularne. Wpływa na to również rosnąca popularność czytników, tabletów oraz szybki tryb życia. E-booki są po prostu wygodniejsze i bardziej mobilne od książki papierowej.


Mój wymarzony e-podręcznik W ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu lat e-podręczniki zastąpią tradycyjne książki w szkołach. Wtedy każdy uczeń będzie miał swojego tableta lub e-booka. Mój wymarzony e-podręcznik powinien być łatwy w obsłudze i nawigacji, jego treść powinna być czytelna oraz powinien posiadać miejsca na wstawianie notatek lub strony z notatnikiem. Oprócz tego powinien być interaktywny, posiadać lektora oraz występować w dwóch wersjach: internetowej (np. na portalu społecznościowym) i do ściągnięcia na urządzenie, żeby można było korzystać z niego bez dostępu do Internetu.

E-Book  

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Advertisement