Page 1

www.bannerbatteries.com

Power NEws 01/13 Banner medzi najlepšími Vďaka dôslednej stratégii značky praktizovanej už 75 rokov dnes Banner patrí k najznámejším značkám batérií v Európe. Potvrdzujú to aj najnovšie ankety medzi čitateľmi uskutočnené odbornými nemeckými magazínmi ako „auto motor und sport“ (Best Brands – č. 7/2013) a „AutoBild“ (Najlepšie značky – č. 10/2012). V oboch anketách obsadila značka Banner vynikajúce tretie miesto.

Dodávateľ originálnej výbavy pre Cart Care a Goldhofer Na zozname našich zákazníkov, ktorým dodávame originálnu výbavu, sa novo objavili firmy Cart Care a Goldhofer AG. Teraz má nemecký dodávateľ elektromobilov a golfových vozíkov Cart Care Company GmbH vo svojom programe tri typy modelového radu Traction Bull Bloc. Od septembra 2012 sa batérie značky Banner používajú v letiskovej technológii a v modulárnych vozidlách nemeckého špecialistu na prepravu firmy Goldhofer.

Správna náhradná batéria

Banner Náš tip:

Takmer všetky európske automobilky montujú v súčasnosti do osobných automobilov originálne batérie s konštrukčnou výškou 190 mm. Oproti aktuálne skôr zriedka používaným batériám s výškou 175 mm bodujú „stodeväťdesiatky“ väčším výkonom a lepšou akumulačnou schopnosťou. Len čo to situácia dovoľuje, mala by sa teda ako náhradná batéria použiť batéria „vyššia“, ktorá si lepšie poradí s energetickými nárokmi palubnej siete. • Kapacita náhradnej batérie musí zodpovedať minimálne kapacite originálnej batérie. • Modelový rad Power Bull je prvou voľbou pre náhradné batérie v moderných vozidlách bez funkcie Štart/Stop. Predovšetkým v prípade dodatočne namontovanej elektrickej výbavy sa odporúča použiť ako náhradnú batériu tú najsilnejšiu možnú.

Power Bull PROfessional. S konštrukčnou výškou 190 mm sú nové batérie Power Bull PROfessional konštrukčne rovnaké ako originály od VW alebo BMW. Vylepšený elektrolyt výkonovo silných batérií prináša lepšie akumulačné vlastnosti a optimalizuje odolnosť voči cyklickej záťaži. Vplyvy hlbokého vybitia sa tak prejavia oveľa neskôr. V porovnaní s doterajšími typmi batérií Power Bull sú v sérii PROfessional batérie s vyššími kapacitami, a to 63 Ah, 75 Ah a 100 Ah.

Štatistika poruchovosti od ADAC za rok 2012 Každá tretia porucha bola aj v roku 2012 zapríčinená defektnou alebo vybitou batériou. Podľa ADAC však nie sú „na vine“ výrobcovia batérií, ale výrobcovia vozidiel. ADAC hovorí o „nedostatkoch v koncepcii elektrického manažmentu vo vozidle“. Helmut Schmaler, ktorý zostavovanie štatistík poruchovosti riadil, je v správe jedného autosalónu citovaný takto: „Problémom nie je batéria ako taká. V súčasnosti existuje veľa riadiacich prístrojov, imobilizérov a autoalarmov. Výrobcovia na to ešte náležite nezareagovali. Problém sa väčšinou netýka prémiových značiek, ale malých vozidiel s jednoduchou technikou. Pri nákupe by vodiči tiež mali radšej siahnuť po drahších kvalitných značkách. Na lacné ponuky radšej zabudnite,“ povedal Schmaler.

Banner Baterie SR, s.r.o Za Stanicou 1, Nr. 1537 SK-83104 Bratislava 3 Tel. +421/ (0)2/ 43 63 43 44, Fax +421/ (0)2/ 43 42 18 74 E-Mail: office.bskb@bannerbatteries.com

Powernews_sk_0113  

http://www.bannerbatterien.com/banner/files/Powernews_sk_0113.pdf

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you